Weekblad voor Waddinxveen NIÉUWS De avonturen van een Kabouterkoning Sport Boekh. VELDWIJK Vroeg of laat No. 585 7 September 1956 12e jaargang Adres redactie en administratie: Oranielaan 30. Waddinxveen, telet. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per k v irt ui f 1.00 bij vooruitbetaling Advertentieprijs 6 ct, familieadvertenties 7 ct per m.m. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk s woensdagsavonds inzenden Veilig Verkeer uit u/Muyitaate JEUGDKOOR INTER NOS Uit een reisbeschrijving van het Hoorn's Kamerkoor, welk koor heeft deelgenomen aan het Internationaal muziekfeest in Engeland ontlenen wij het volgende: Onder de vele koren die wij hoorden was ook het jeugdkoor Inter Nos uit Haarlem en Waddinxveen Zij zongen zo fris en met zo'n zui verheid dat zij een welverdiend ap plaus kregen en' wat nog geen koor te beurt was gevallen het mocht een toegift geven wat dankbaar werd aan gehoord. De omroeper stelde het koor terecht voor aan het publiek als bloeiende tulpjes van Holland. Van cit koor kan ieder kind lid worden. Woensdagmiddag om 5.15 uur zijn de repetities in het gymnastiek lokaal van school B. LEIDER VAN T.O.O.S. VRAAGT ONTSLAG De heer Jac. van Welzenis, leider van de gymnastiekvereniging T.O.O.S. heeft per 29 september as. ontslag als zodanig gevraagd. Hij gaat zich thans geheel binden aan de vereniging Excelsior te Gouda waar hij reeds werkzaam was, maar de toename van het ledental gaat meer van zijn tijd in beslag nemen. De heer van Welzenis heeft steeds tot genoegen van T.O.O.S. zijn arbeid verricht en de verhoudingen waren en zijn nog steeds prima. Daar T.O.O.S. onder haar leden de allerbeste tur ners uit de kring Gouda en omstre ken bezit, zal het wellicht niet moei lijk zijn hieruit een nieuwe leider te recruteren Ut 't Ubd. V. A.V. WADDINXVEEN Dit weekeinde gaat de competitie weer beginnen. Waddinxveen Z speelt thuis tegen Spirit 2, terwijl het twee de tegen Be Fair 4 speelt op eigen terrein. Waddinxveen speelt thuis te gen Boskoop 2 terwijl het derde naar Moordrecht 3 gaat. Wij zijn benieuwd hoe de elftallen zullen starten en wensen alle elftallen een goede en sportieve competitie toe. Bezoekt al len a.s. zaterdag de bazar; er zijn nog vele en fraaie prijzen. BE FAIR. A.s. zaterdag begint de competitie weer te draaien, vastgesteld zijn dan de wedstrijden: ZWBe Fair 1; aanvang 3.30 uur; Be Fair IIJodan Boys 4; aanvang 4 uur; Spirit 4Be Fair 3; aanvang 2.30 uur. We houden het voor al de drie elf tallen op een overwinning. Maar la ten we nu een ding afspreken he ren, we maken dat we allemaal op tijd aanwezig zijn en we zorgen dat de afschrijving vroegtijdig op het u bekende adres bezorgd zijn, dat voor- komt veel ongemak. Afgesproken dus. Tjf Als we allemaal ons beste beentje -J- voor de a.s. competitie voor zetten dan zal zeker het succes waar we toch allemaal naar streven 2eker niet uitblijven en zal de naam van Be Fair net als het vorige jaar zeker weer in de voorste gelederen, van de rang lijst staan. De lezers van de Be Fair-rubriek zullen de uitslagen van het vierde elf tal dit seizoen wel moeten missen, daar we besloten hebben dit elftal uit de competitie terug, te trekken. De re den hiervan is, dat verschillende jon gens zich in militaire dienst bevinden I zodat ze niet aan de competitie kun nen deelnemen. CONTACTAVOND BE FAIR Maandagavond organiseerde de v.v. Be Fair voor haar leden en donateurs een contactavond in het ver. gebouw aan de Stationsstraat. Deze avond werd verzorgd door de bekende conferencier Arie Westgeest. Deze wist al spoedig de zaal mee te krijgen zodat de stemming er goed in zat. Ook werden enkele humoristische films vertoond, alsmede dezeer be kende film van de interlandwedstrijd FrankrijkNederland (profs.) inder tijd in Parijs gespeeld voor de slacht offers van de watersnoodramp 1953. Tevens had die avond de trekking van de verloting plaats. Het toeval wilde dat de winnaar van de eerste prijs (een elecfr. wasmachine met wringer) in de zaal aanwezig was. Het was nl. de heer Spruytenburg die de gelukkige was. I De heer Graafland kon bij zijn slot- S K woord op een zeer goed geslaagde avond terugzien. De onderstaande prijzen kunnen af gehaald worden bij de heer C. Boon stoppel, Kanaalstraat 18. No.s 283; 292 378 1307 1591 2240 2935 3105 3624 3646 4004 4136 4142 4312 4947 5164 5721 6812 8037 8174 8355 8561 8841 9222 9657. MAAR. OP juuu, aubmam; IK ZAL DIT varkentje WEI EVEN WASSEN/ HANDEN OMHOOG.' LAAT VA LIE N DIE DEGEN.' VOLLEYBALCLUB SALVO. Salvo hoopt donderdag 13 september a.s( haar jaarlijkse algemene leden vergadering te houden in het jeugd- gebouw aan de Stationsstraat, aanvang 8 uur. De belangrijkste agendapunten zijn: verkiezing van bestuursleden en keu zecommissie. Voorts bespreking van competitie afd. Gouda en enkele belangrijke en actuele problemen, waar ieder lid be lang in stelt. Het is daarom ten zeerste gewenst dat alle leden ter vergadering komen. Houdt dus donderdagavond vrij. OPENING R.C. VERHEUL TERREIN. Zaterdagmiddag was het voor Ver heul de grote dag. Verdreven in de Pettepolder mochten zij het genoegen smaken om aan de Snaepweg een nieuw prachtig sportveld te openen. Wegens ernstige ziekte van de heer J. Verheul droeg alles een sober ka rakter. De heer de Nooij was het die allereerst dank bracht voor het vele werk door diverse leden gedaan aan het veld en accomodatie. Spr. hoopte dat allen dit werk wilden waarderen. Met de wens dat de wedstrijden steeds in goede harmonie mogen verlopen verklaarde hij het veld voor geopend. Haerna nam de heer Graafland voorzitter van Be Fair hef. woord. Hij feliciteerde „Verheul" met zijn nieuwe aanwinst en onder aanbieding van 'n nieuwe bal betraden de elftallen van Verheul I en Be Fair 1 het veld. Voor de rust} wogen de partijen vrij goed tegen elkaar op al was het plaatsen bij de thuisclub wel beter verzorgd. Na de rust was Verheul over alle linie's de betere ploeg en met een 3-0 overwinning verlieten zij het veld. Tot slot sprak de heer Compeer na mens het sportweekbestuur en WSE woorden van felicitatie. Namens het sportweekbestuur overhandigde hij de RCV een fraaie beker. RCV kan trots zijn op zijn sportterrein. SPORTKEURING. De verenigings secretaressen wor den verzocht opgaven te doen van het aantal personen dat dit jaar voor hun vereniging gekeurd moet worden. De opgave te zenden aan A. C. v. d. Bosch; Ieplaan 27. DAMVERENIGING EXCELSIOR Op de gehouden leden vergadering werd besloten om met 2 tientallen deel te nemen aan de competitie van het Goudse damdistrict. De onderlin ge competitie is begonnen op woens dag 5 september. Op de vergadering werden de behaalde resultaten van het afgelopen seizoen bekend gemaakt. Deze waren achtereenvolgens ge speeld, gewonnen, gelijk, verloren; punten en gemiddelde 1 F. M. P. Jacobi 15' 11 4 0 26 1.73; 2 A Blom 14 9 4 1 22 1.57; 3 D. Zwa nenburg 16 9 4 3 26 1.36; 4 T Twigt 19 10 6 3 26 1.36; 5 C. Blonk 16 7 7 2 21 1.31; 6 C. H. Kramp 17 9 2 6 20 1.17; 7 A. N. Littooij 17 7 5 5 19 1.11; 8 A. Blonk 15 7 2 6 16 1.06; 9 G. Hee- ren 17 74 6 18 1.05; 10 H. Troost 15 6 3 6 15 1.00; 11 T de Ouden Jr 17 6 4 7 16 0.94; 12 A. A. Rietveld 16 4 6 6 14 0.87; 13 J. van den Berg 18 5 5 8 15 0.83; 14 W. van der Heijden 16 5 3 8 13 0.81; 15 jD. la Grand 11 1 5 5 7 0.63; 16 A Zwanenburg 14 3 2 10 6 0.42; 17 J. de Heer 18 2 1 15 5 0.27; 18 P. van Tol 10 4 2 4 10 1.00; 19 M. Boere 6 2 1 3 5 0.83; 20 J. Coenradie 10 1 0 9 2 0.20. De prijswinnaars zijn F. M. P. Ja cobi: de Van Eeuwen beker en 1ste pr. in het 1ste tiental en een prijs in de competitie van het Goudst dam district. A. Blom 2e pr. in het 1ste tiental en een prijs in de competitie van de G.D.D. A. N. Littooij het Cen trum beker en 1ste pr in het 2e tien tal A. A. Rietveld 2e pr: in het 2e tiental. D. la Grand een prijs in de competitie van de G.D.D. op de pe WSE-NIEUWS Dit weekend begint het competitie rad weer te draaien. Daar WSE zon der terrein is gekomen en er ook geen enkel uitzicht op is dat zij dit seizoen nog de beschikking krijgt over een eigen bespeelbaar terrein begint in de 1ste klas met de verse uitwed strijd tegen Groot Ammers. WSE heeft haar promonente spil Nienhuis wegens vertrek naar Rietmolen ver loren. De ploeg heeft hierdoor enige wijziging ondergaan, zodat wij ons aan een voorspelling nog niet wagen. Het vertrek is om 1 uur per spe ciale bus vanaf de Unie en voor sup porters is nog plaats aanwezig. De junibren kunnen voor halve kosten mede. Het 2e elftal heeft nog rust. Het programma vóór de komende week is: Groot AmmersWSE; 2.30 uur; Waddinxveen 2Boskoop 2; 2.30 uur; Moordrecht 3Waddinxveen 3; 11.30 uur; ZW—Be Fair 3.30 uur; Waddinxveen ZZwervers Z 4 uur; Be Fair 2Jodan Boys 4; 4uur; Kat wijk I—RCV I; 4 uur; Verheul H—W DS 2, 4 uur, Spirit IVBe Fair 3, 2.30 uur. Waddinxveen Z 2Be Fair 4 2.30 uur. Cl IR. AVONDVAKTEKENSCHOOL. Nu del wintermaanden weer in 't zicht komen, is er weer gelegenheid te over om te studeren. Het grote be lang van studie, voor welk vak ook is wel zo algemeen bekend, dat daarover niet meer behoeft te worden gespro ken. Er zijn zoveel gelegenheden en kansen om zich te bekwamen, in te genstelling van vroegere tijden, dat het vanzelfsprekend is, dat men de avond uren voor studie besteed. Het is overbekend dat in onze ge meente een avondvaktekenschool be staat, waar les gegeven wordt in on derscheiden vakken, welke beogen kennis bij te brengen in ambachten die in onze gemeente nog al beoe fend worden. Om voor dit onderwijs propaganda te maken zal a.s. woensdag 12 sep tember een avond georganiseerd wor den, waar zullen spreken de heer S. Swaneveld uit Gouda en de heer W. J. A. Ming, direkt. van deze avond school. Het lijkt ons overbodig deze propa- ganda-vergadering aan te bevelen, toch willen we wijzen op het grote belang er van. Men neme kennis van 'de aanplak biljetten, welke op ruime wijze zijn opgehangen en de in dit nummer ge plaatste advertentie. Deze zullen U voldoende inlichten. FEUILLETON door Gré de Boer Zeg, ik stap op de bus en de trein en kom naar Utrecht. Laat mij maar eens met Truus praten. Ik kan foeter met haar overweg dan jullie allemaal. Dat zul je wel laten, hoor! Denk om je toestand! Vanmorgen eerst die reis naar Gorredijk en dan nu zeker weer terug. Dat vindt Koen vast niet goed. Ja, dat vindt Koen wel goed. Hij zit hier naast me. En ik zie al aan zijn gezicht dat hij geen bezwaar heeft. Maar dan kom ik je wel halen, ei genwijs kind! Die treinreis is veel te vermoeiend! Nee, dat duurt weer een paar uur minstens. Koen kijkt al: na in het spoorboekje. Ik geloof dat ik over een kwartier naar Heerenveen kan. En anders neem ik wel een wagen. Ik kom hoor en! ben wel om een uur of tien thuis. Aju! En voor Henk nog wat had kun nen antwoorden had Jopie al afge beld. Haar man, idie zo langzamer hand rijn vrouw kende wist al bij voorbaat dat- elk protest tegen de voorgenomen reis naar Utrecht vruchteloos zou zijn keek in helt spoorboekje. Half acht gaat er een trein naar Holland dus je hebt nog ruimschoots de tijd. En laat de bus maar schieten ik zal wel 'een wagen voor je bestellen zodat je op je ge mak je kunt aankleden. Ze liep op hem toe en nam zijn hoofd tussen haar trillende handen. Koen jongen je bent een schat in één woord. En ze drukte een hartelijke zoen op rijn mond. Hij bracht zijn vrouw zelf mee weg. Ze had slechts een "klein koffertje bij zich en in de wagen zei hij: Je blijft maar zo lang als nodig is kind. Ik red me wel en eet voorlopig bij moe der. Hier heb je nog wat geld, want ik wil niet dat je tekort komt. In Heerenveen zal ik zelf wel een kaar tje eerste voor je nemen. Dan rit je rustig en comfortabel. En opnieuw had Jopie behoefte om te vertellen dat ze haar man een schat vond. In Utrecht had men echter ook spoorboekjes. Henk, z'n zusje kennende begreep wel dat ze met de eerstko mende trein uit Friesland zou arri veren en had geconstateerd, dat deze iets over tienen in Utrecht zou bin nenlopen. Het Friese gedeelte was al tijd vooraan dus Jopie kwam niet uit de uitgang bij de Buurtsporen. Met rijn eigen wagen reed hij naar het station en toen de trein met enige vertraging (binnenrolde, zag hij al gauw het figuurtje van rijn zuster tussen de Tr&enjsen. Bijna; gelijktijdig zag ze hem bij rijn wagen staan. Ze gaf hem vluchtig een zoen op rijn wang en drukte zijn hand alsof ze jaren weggeweest was, om vervol gens naast hem plaats te nemen. Ter wijl hij melt vaste 'hand de wagen naar het viaduct reed vroeg ze: Hoe is het met Truus? O daar is geen land mee te bezei len antwoordde hij schouderophalend. Wat ze in 's hemelsnaam nu nog in die vent riet. Jopie legde even haar hand op rijn arm. Henk beste jongen, dat is de liefde. En als je wat meer in de Bij- Fietser A komt voor fietser B van frechts. Men zou dus kunnen aanne men dat A voorrang hééft. "Vfergist U- zich echter niet want A moet wach ten! Als een fietspad, dat niet bij een weg behoort of dat behoort tot een onverharde weg uitkomt op een ver harde weg, geldt de verharde weg als voorrangsweg. bel thuis was zou je weten dat er ergens geschreven staat: De liefde is lankmoedig de liefde is goedertieren; rij bedekt alle dingenZie je, broer mensen die weten wat liefheb ben is denken zachter. Truus zal dus ondanks alles nog van Bert houden. Maar hemel nog aan toe we kun nen zo iemand toch niet meer in on ze familie accepteren? Zo? En wat moet er dan met Bert gebeuren? Met hem? Wat heb ik daarmee te maken? Overigens hij heeft zelf im mers alle banden afgesneden tussen Truus en hem en ons? Hij is verdwe nen. O, hij is tot inkeer gekomen hoor! Gerard krijgt de vierduizend gulden terug met een behoorlijke rente. Hij heeft al zrjn geld Ge rard's geld dus - op Vader's rekening doen overschrijven. En in een brief aan vader heeft hij verder bepaald dat hij afstand doet van rijn aandeel in de zaak ten behoeve van Truus. En op papier rijn verontschuldigingen aangeboden voor zijn lage daad. Wel dan kun je daarin toch zien dat hij zo slecht niet is. Zo? Maar ondertussen behield' hij toch maar het gevonden geld. Wat een ellende heeft Gerard niet beleefd en wat een moeite hebben we ons getroost om opnieuw vierduizend gul den bij elkaar te krijgen. Of ben je dat vergeten? O nee, dat herinner ik me nog heel goed. Heeft vader toen ook niet een vrij groot bedrag aan Gerard geleenl? Maar dat is allemaal voorbij en zowel jij als Gerard zijn nu welgesteld. Gerard heeft die vierduizend gulden niet eens meer nodig. Hij wil niet eens accepteren. Waarom niet? Dat weet ik niet. Hij weigert gedeci deerd het geld te aanvaarden. En zegt Ik heb het nu niet meer nodig. Ik ben er overheen. En verdien genoeg. Laat het hem maar behouden. MaarOch, wat geeft dat rede neren ook eigenlijk. We zitten nu in de narigheid en allemaal door Bert's schuld. Was hij hier maar nooit geko men. De wagen stopte voor de garage en Jopie stapte uit. In het kantoortje zat Wim en groette toen hij de jongste dochter van de baas weer zag, Jopie knikte vriendelijk en liep meteen de trap op. De grote voorkamer was donker en verlaten. Maar in de keuken zat Oos terhof en probeerde zo goed en zo kwaad als het ging een pannetje met melk aan de kook te brengen. A,die vader! begroette ze hem op gewekt. Ze sloeg haar armen om hem heen en kuste hem hartelijk op beide wangen. Zo, kind, ben je er weer? vroeg hij op bedrukte toon. Ja ja, de stemming hier in huis is nu heel anders dan gis teravond, he? Wie had dat allemaal kunnen denken. Ze trok haar mantel uit en zette de hoed af, die ze op de kapstok op de overloop hing onderwijl op luchtige toon haar vader antwoordende: Niet zo zwaar op de hand, pipa het komt alle maal weer best in orde. Daarna liep ze door naar Truus" kamer en probeer de de deur te openen maar deze zat aan dé binnenkant op slot. Toen klop te ze. Truus doe eens open zus. Ik ben er Jopie. Ze hoorde geluid in de kamer en drie seconden later werd een sleutel omgedraaid, de deur geopend en bei de zusters vielen in eikaars armen zonder dat er een woord gesproken werd maar de tranen die over beider wangen rolden behoefden geen verde re uitleg. En Henk die zijn wagen bin nen gezet had en boven kwam wist niet beter te doen om ook maar naar de keuken te gaan waar Oosterhof de in middels gekookte melk op de koffie schonk Van Haaften had de onthulling over het mysterie van de verloren portefe uille zwijgend aangehoord, en tot ver wondering van rijn vriend zei hij er niet veel van. Ook niet, toen Henk

Weekblad voor Waddinxveen | 1956 | | pagina 5