De avonturen van een Kabouterkoning Wrijf Kou en Pijn weg met PAMPO Burgerlijke stand Predikbeurten Ons Pluimveehoekje meerdere leden. Van Ds W. J. Smidt te Naaldwijk was een schriftelijke felicitatie bin nengekomen. Voor bet houden van een feestrede had het bestuur de bondsvoorzitter, Ds IJ. van der Zee uit N. Vennep uitgenodigd. Spr. begon op te merken dat dit zilveren jubileum in de plaat selijke gemeenschap allicht geruis loos was voorbij gegaan, wat niet weg neemt dat met grote dankbaarheid aan God dit feit in eigen kring her dacht mag worden. De profeet Jere- mia voor de aandacht brengende, riep spr. alle leden op evenals hij, profeten Gods te zijn. Ken forum, gevormd uit Ds van der Zee, Ds J. bnoey, Mevr. Berghoef Faber en de heer A. Warnaar behan delde een zestal binnengekomen vra gen, alle betrekking hebbende op het gezins- en verenigingsleven. Ds J. Snoey sloot deze zeer ge slaagde herdenkingsavond. Het kerkkoor gaf ter afwisseling enkele zangnummers ten beste. VLIEGERWEDSTRIJD. Zaterdagmiddag jl. was het uitge zocht weer voor de vliegerwedstrijd. De windkracht was voldoende 01 het welslagen mede te werken. Het aantal deelnemers was 150, zo dat ook dit bevredigend was. Tellen we hierbij het grote aantal be langstellenden, idan kunnen we jniet anders zeggen, dat de vliegerwedstrijd ook dit jaar weer uitermate geslaagd is. Prijswinnaars: Individueel: Tonny van Dijk 84 pnt. (kampioen) wisselprijs; Dick Schoenmaker 87 pt. (vorig jaar kampioen); Fred Bol 73 pk; Klaas de Knikker 72 pt.; Piet Struick 70 pt; Adrie Straver 69 pt. Wim Kloet grootste vlieger 2m hoog. Frans Vogels kleinste vlieger 5J cm hoog. OIT IS DC LAA1ST KEER DAT ONS LASTIG VA LT IJ VB-lENO WAAR IS DIE ANDERE SCHUW IK 'Et* bezoeken, daar deze dienst geheel op de jeugd is afgestemd. Men leze de advertentie. Ned. Herv. School, J. Dorrekenskade 1110 pt. (wisselbeker); UJL..O. School 1051 pt.; Ned. Herv. School Dorp 972 pt.; R.K. School 661 pt.; OH. School B 471 pt.; Oranjelaan School 322 pt.; OH. School A 296 punten. Fabrieken: N.V. Kempkes 5.47Va m wisselbeker; Schoenmaker; N.V. van Sehaik en Berghuis 5.20 m vorig jaar beker. DREIGING VANUIT HET OOSTEN Of speelt het Westen een gevaarlij ke rol? Komt het Noord of Zuid? Uit alle richtigen bedreigen U de geva ren! Want als U iets wilt kopen voor het leven, dan komen van alle kanten Koopjes-aanbiedingen op U af! Het gevolg van deze koopjes was vaak: teleurstelling. Goed en voordeüg gaat alleen sa men in zaken die door de jaren be wezen hebben het vertrouwen van de kopers nooit te willen beschamen. Van elk artikel van ons zult U ple zier hebben. Koopt daar waar U plezierige ser vice geboden wordt én garantie. Dus bij Horlogerie „Vermey" Kerkweg 2Q7 (adv.) WIE VERZORGDE ZIJN PLANT HET BEST In de gymnastiekzaal van School B stonden maandag 65 planten opge steld om gekeurd te worden. De jon gens en meisjes van de Jeugdnatuur- wacht hadden destijds een plantje gekregen om thuis op te kweken en nu konden ze de resultaten tonen. Ondanks het slechte weer van de af gelopen maanden werden de ver wachtingen overtroffen. Buitengewoon interessant was het, de planten nu naast elkaar te zien. Wat een enorm verschil of men de plant had „ver zorgd" of maar had laten groeien! De jury onder leiding van de heer C. de Wild, kende tenslotte de vol* gende prijzen toe: Voor de Afrikaan le prijs Adriaan Littooy; 2e prijs Hans Buikema; 3e prijs Wim van Dijk; 4e prijs Paul van Gils; 5e prijs Bep Kroeze. Bij het opkweken van een Agéatum wonnen de meisjes het: le prijs Gerie Kerver; 2e prijs Cobi No- teboom; 3e prijs Sjanie Versluis; 4e prijs Lies van Veen; 5e prijs Jannie Boer. Een zeer aardige en leerzame wed strijd, die het volgend jaar zeker her haald moet worden met nog meer deelnemers. NIEUWE TELEFOON AANSLUITINGEN. 644 G. Th. B. Mulleman, Brugweg 85 610 A. L. Duits, Brugweg 22 307 P. A. van Oosten, Eikelaan 4 701 G. Hofman, Noordeinde 76 780 P. de Pater, Julianastraat 9 361 P. Rehorst, terrein Noordkade 645 G. Th. Steenland, Brugweg 90 287 S. C. van Dongen, Plasweg 21 720 J. Hoogendoorn, Acaciastraat 76a BENOEMING. Ter leerling-ambtenaar ter ge meente-secretarie alhier, werd be noemd mej. G. Jager, alhier. HOOFDINGELAND RIJNLAND. De heer A. Öudijk werd gekozen tot hoofdingeland van het hoogheem raadschap Rijnland. JEUGDDIENST WET EVANGELIE Zondag a.a zal Uitgaande van de Ned. Herv. Vereen. Wet en Evangelie weer een jeugddienst gehouden wor den in het jeugdgebouw aan de Sta in Gouda heeft zich een comité ge vormd, dat zich ten doelstelt aan elk der rusthuizen t.w. huize Juliana - r.k. rusthuis St. Jozef - huize Gouwe- stein - een televisietoestel aan te bieden. Voor dit doel is geld nodig en een van de middelen dit geld te verza melen is het houden van een bridge drive. Deze wilde bridge-drive wordt ge houden op maandag 8 oktober a.s. in de zalen van Kunstmin, aanvang 8 uur. Het inleggeld bedraagt f 1.25 per persoon. Schriftelijke aanmeldingen, indivi dueel of collectief vóór 5 oktober a.s. te zenden aan de heer H. Schouten, Goejanverwelledijk 1 te Gouda. Aangezien er in onze gemeente nog al wat bridge liefhebbers zijn wordt ook uit Waddinxvëen voor dit mooie doel een flinke deelname verwacht. GEZINSZORG WADDINXVEEN BEGINT WERKZAAMHEDEN. In een dinsdagavond gehouden be spreking over de onlangs opgerichte afdeling van de Stichting Gezinsver zorging Gouda en omstreken, heeft de heer A. Oudjjjk, voorzitter van het plaatselijk bestuur medegedeeld dat de ledenwerfcampagne geslaagd is. Hij bracht dank aan de leden der vrouwenorganisaties terplaatse die in de afgelopen weken de campagne tot zo'n succes hebben gemaakt. Door de afgelegde huisbezoeken konden in to taal 341 nieuwe leden worden inge schreven. Het ligt in de bedoeling dat nog de ze maand alle leden een lidmaat schapskaart, tevens contributiekaart zullen ontvangen. De voorzitter kon mededelen dat thane reeds door de gezinsverzorgsters uit Gouda in Wad dinxveen hulp kan worden verleend. Het ligt evenwel in de bedoeling dat zich in Waddinxveen twee gezinsver zorgsters zullen vestigen. Bovendien wordt een oproep gedaan tot de meis jes die in het bezit van een mulo diploma en/of dat van een huishoud school zijn. Deze meisjes zullen een opleiding kunnen ontvangen voor ge zinsverzorgster. Besloten werd het bestuur uit te breiden met de dames die de actie mede geleid hebben. Het is thans als volgt samengesteld: voorzitter A. Ou- dijk; secretaris H. Jenné; penning meester Jac. van Steijn, leden: G. Neven en de dames mevrouw A. C. van der Breggen—van Lange; me vrouw M. VisGroenenboom, mej. S. H. Broer; mevrouw A. van der HaarSterk; mevrouw J. Boere Radder; mevrouw S. PillePille. Ad viseuse is mej. F. H. J. van Drim- melen, maatschappelijk werkster. AANRIJDING. Woensdagavond kwam een motor rijder op de brug in de Oranjelaan in botsing met een uit de Nesse komen de motorrijder, doordat een hond de aandacht afleidde van een der mo torrijders. Een der rijders liep enkele verwondingen op, terwijl het motor rijwiel beschadigd werd. JAARBEURS. Ditmaal zal spreken Ds H. Huting uit Gouda over het onderwerp: ..Op heterdaad betrapt". Jonge mensen welke in deze dienst belang stellen, raden wij aan deze te Aan de Jaarbeurs te Utrecht ne men als plaatselijke fabrikanten deel fa W. A. Sliedrecht, fa G. Okkerse met speelgoederen en N.V. Mulder met bakkerscarrosseriën. VERKEERSONGEVAL. Tijdens de vliegerwedstrijd en het zaterdagmiddagvoetbal; werd de 50- jarige mej. K. uit de Burg. Troost- straat op haar rijwiel aangereden door een 14-jarige knaap, die verzjuimde richting aan te geven. Het gevolg van deze aanrijding was dat mej. K. door de val een been brak. Zij moest naar een ziekenhuis te Gouda overgebracht worden. Vergadering gemeenteraad De leden van de gemeenteraad zijn opgeroepen voor een openbare verga dering op dinsdag 18 september a.s. nam. 8 uur ten raadhuize. Onderwerpen ter behandeling: 1 Verslagen van de vergaderingen van 27 april, 5 juni en 17 juli 1956 2 Medledelingep, ingekomen stük- ken enz. om daarop zonodig te besluiten. 3 Aanbieding van de gemeente-re kening en de bedrjjfs-rekeningen 1955. 4 Voorstel tot herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak (n.v. Citosa - Hopgeveenseweg). 5 Verzoek van de heer M. G. Trom melen om ontslag als onderwijzer. 6 Voorstel herziening besluit ver koop grond aan Joh. Sluijs. 7 Herziening salaris-regeling amb tenaren. 8 Voorstel tot toekenning van 6 °/o salaris verhoging. 9 Benoeming van leden van de ad vies-commissie woonruimte. 10. Verzoek van het bestuur van de vereniging voor Chr. Nat. School onderwijs voor de aanschaffing van banken. U Voorstel tot verkoop van grond aan W. Verwaal. 12 Reclames hondenbelasting. 13 Rondvraag. Aangiften van 6 tot 12 september 1956 Geboren: Derk Jan, z. v. D. Nie zing en G. J. Raams, Lijsterbesstr. 16; Johanna Anthonia, d. v. J. W. Ban- nink en J. Steenbergen, Bloemendaal- seweg 10; Lena, d. v. G. Hoogendoorn en A. J Voorwinden; Noordeinde 57; Maria; d. v. H. C. Th, Janssen en M. A. A. Wesseling, Meidoornstr. 24; Ondertrouwd: W. Heuvelman en C. A. Oskam; Gehuwd: A. J. Kramp en L. Mulder. Overleden: van Vlijmen, Willem Ni- colaas; oud 62 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: goüüen ring; damesrijwiel; 2 muntbiljetten; Verloren: groene portemonnaie met inhoud; bril; polshorloge; groene bal- point; slinger van slijpsteen; blauwe regenjas. Nederlands Hervormde Kerk. Vm. 9.30 uur Ds J. van der Haar Nam. 6.30 uur Ds H. Stolk, Scheveningen Hervormd Wijkgebouw. Vm. 9.30 uur De Heer H. van Amstel van Ter Aar Nam. 6.30 uur Ds J. van der Haar Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 6.30 uur Ds J Snoey N.H. Ver. ,Wet en Evangelie". V.m. 9.30 uur Ds G. van Veldhuizen van Rotterdam Nam. 7 uur Jeugddienst Ds H. Huting van Gouda Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam 5 uur Leesdienst Woensdag 19 september nam. 7 uur Ds B. Toes van Kinderdijk Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Mej. Da E. M F Mervené van Den Haag DE ZONDAGSDIENST zal waargeno men worden door Dr E. M. L. Hem- minga. Via een relatie ontving ik een schrij ven van iemand uit Dese, Canada, die moeilijkheden iheeft met zijn dieren n.l. snot. Deze houdt er een omvang rijk bedrijf op na en dat brengt met zich mee, dat alles met grote zorg be handeld moet worden. Heerst er in een stal overbevolking dan is er gauw aanleiding tot vervuiling en bodem verontreiniging. waaruit alle mogelij ke ziekten voort kunnen vloeien en de leg vermindert zeer. Zij. die him kippen kunnen laten los lopen op een groot erf met een flinke boomgaard en gras. verkeren in het meest gunstige geval. Meer dan honderd hennen moet men niet in een hok plaatsen, de li chamen blijven dan niet gezond en sterk. Bij honderd dieren moet er heel wat gelucht en geventileerd worden om zuivere atmosfeer te houden. Men kan zijn hoenderstal uitbreiden, maar dan ook meer stallen liefst zover mo gelijk van elkaar, 't Gevolg is meer eieren en minder besmettelijke ziek ten. Bovendien kan alles beter gerei nigd worden. Verder: a. De kippen moeten zoveel moge lijk van de zon profiteren; b. Ze moeten verblijven op een dro ge bodem, die het water gemakkelijk doorlaat; c. Moeten voldoende ruimte hebben en d. Tegen regen en wind beschut zijn. Bij het aanbrengen van dag- en nachthokken kiezen we dus een ter rein uit, waar de zon vooral de mor genuren haar geweldadige invloéd volop kan uitoefenen. Vocht en koude zijn twee doodsvijanden van de kip pen. Voordat de hokken worden ge bouwd wordt eerst de zware grond een flinke steek weggenomen en door wit zand vervangen. Het uitloopter rein spitte men nu en dan flink om,, bij grote terreinen echter alleen de omgeving der hokken. Wind is zeer noodlottig, de kippen hebben er een hekel- aan, dat zien we telkens, want als het waait gaan ze gedrukt tegen elkaar zitten of zoeken het minst win derige plekje op. Men moet ze dus tegen wind vrij waren jdesnoods met kunstmiddelen zoals wallen schuttingen hagen mat ten die men schuin tegen elkaar plaatst als de wind maar gestuit wordt Mijnheer P, ik kan met de auto niet even bij U komen! U woont een beet je te ver weg, anders kwam ik eens een kijkje nemen in Uw grote farm. Uw vraag heb ik naar mijn beste weten beantwoord. Misschien kunnen de Hollandse kippehhouders er ook lering uit trekken, naar ik hoop. Veel succes gewenst. Wilt U meer weten, dan schrijft U maar. Kippenvriend Bescherming Burger Bevolking ELKE KETEN ZO STERK ALS DE ZWAKSTE SCHAKEL Als ik mijn overbuurman, die een paar huizen verder in de straat schuin tegenover mij woont in zijn blauwe overall de fiets zie bestijgen om naar een cursus of oefening te gaan, weet ik zeker ,dat hij zich er niet van be wust is, dat hij een der honderdzestig duizend steunpunten is van de B.B. Zou ik het hem vertellen, dan zou hij waarschijnlijk glimlachen en toe geven dat dat best het geval kan zijn maar uit zijn bescheidenheid voort komende toevoeging ,Maar dan toch één uit zoveel, dat ik mij er niet erg belangrijk door voel'. ,En daarmee is mijn overbuurman er dan toch eigenlijk naast. Hij ,de thans geoefende brandwacht is belangrijk en onmisbaar in zijn blokploeg. Zou immers buurman be sluiten er mee op te houden, dan zou 'er kostbare tijd verloren gaan voor er een vervanger was geworven, opgeleid en geoefend. De blokploeg zou in die periode dus belangrijk verzwakt zijn. En men is er zo zeker van dat dié periode niet juist een besissende kan zijn? Ziet de wereld er werkelijk zo rooskleurig uit, met nergens een wolk je aan de hemel (figuurlijk dan) en nergens een kwaad woord te horen? Wat buurman is voor zijn blokploeg is de blokploeg weer voor heel de BB. Tienduizenden De blokploeg, dat wil zeggen die tienduizenden Jansens en Pietersen en mevrouwen Jansen en Pietersen, die omdat zij zich vrijwillig verbonden hebben in geval van nood hun mede mens bij te staan, thans cursussen volgen en oefeningen bij wonen om die hulp te ongelegener tijd ook des kundig te kunnen verlenen. Wie in de geest naast de blokploeg aan de overheidsdiensten van de BB. denkt, aan het zware moderne mate riaal, waarover die weer beschikken, over de grondige opleiding, die de le den van de overheidsdiensten krijgen om dat prachtige materiaal deskun dig te kunnen gebruiken zal een wel- wlilendj maar toch ietwat meewarig glimlachje om de lippen voelen ko men. Het soort glimlachje, dat moeders vertonen als hun dochtertje van vier jaar wil helpen met de wekelijkse was. Dat glimlachje nu is ten enen ma le misplaats. Kostbaarder Van het hulpverleningswerk van de overheidsdiensten zou weinig terecht komen als niet de blokploeg er was om de eerste stoot op te vangen, veel kwaad in de kiem te smoren en ter plaatse beoordelen welk werk er door de overheidsdiensten zal moeten wor den verzet. In ieder geval zou de hulpverlening op een veel kostbaarder - nodeloos kostbaarder - organisatie moeten ge baseerd zijn dan thans het geval is, maar dan veel en vee 1 meer met zwaar materiaal uitgeruste eenheden op veel meer punten gereed zouden moeten staan om ook bij kleinigheden of betrekkelijk kleinigheden te wor den ingezet. Wat zou dit vergen aan mankracht en materiaal behoeft hier wel niet becijferd te worden. Het hulpverleningswerk zou zon der de verkenning en melding door de blokploeg veel en veel minder ef ficient geschieden en de conclusie is dan ook ten volle gerechtvaardigd, dat de BB in Nederland drijft op die blokploeg. Groot belang Daarom is het ook van zo groot be lang dat de georganseerde zelfbe- schermingsorganjsatiei het net van blokploegen en wijkposten dat de BB in ons land kent zo sterk mogelijk is, dat de blokploegen voltallig bemand worden en volledig geoefend. Elke keten is zo sterk als de zwak ste schakel: Al dat moderne zware materiaal dat straks bemand) met deskundige krachten hulp in nood zal moeten brengen zal van weinig of in ieder geval van - veel minder waarde blijken te zijn als de blokploeg-or- ganisatie als eerste schakel in de ke ten van hulpverleningsactiviteiten niet in staat blijkt het gewicht van de rest van de keten te dragen. Dat is dan ook de reden, dat in de loop van djt najaar en komende voorjaar verschillende gemeenten in ons land door een krachtige actie weer een beroep zullen doen op haar burgers om de gelederen van de BB- blokploeg te komen versterken. Denk eens na Daarom, waarde overbuurman, als ge dit léést denk dan eens na of er soms ergens in ons blok of in on ze wijk, of zelfs in andere wijken ie mand is die naar uw mening een goed BB'er zou willen en kunnen zijn. Zo goed als ge voor uzelf ervan overtuigd geweest zijt dat nu het ogenblik is om toe te treden om thans reeds de vaardigheid op te doen die voor doeltreffend hulpverleningswerk nu eenmaal vereist wordt, zo goed is dat het geval voor die Jansen, die u elders meent te kennen noodzakelijk. Hulp als de nood aan de man is, is geen hulp. Een ongeoefende Jansen, die geen begrip heeft van het werken in BB verband wiens handien ver keerd staan is alleen sta-in-de-weg, die de tijd van de leiding der BB dan in beslag neemt. Die Jansen zal nu moeten komen om straks of nog liever om nooit te moeten helpen, te kunnen hel pen. Want een geoefende Jansen die is nu weer net als mijn overbuurman: een steun voor de BB, een steun voor het werk van hulpverlening aan de in nood verkerende medeburger uit onze eigen stad, onze eigen wijk of blok. „De Paladijn". De juiste manier 't Is al een heel oude en zeer goe de vaderlandse gewoonte van onze husvrouwen om in de zomermaanden te zorgen voor de winter. We bedoe len 'hier het conserveren van diverse levensmiddelen, als groenten, fruit enz. Dit komt in hoofdzaak doordat men in tijden van overvloed deze artike len tegen billijke prijzen kan kopen terwijl diezelfde artikelen in de win termaanden in het geheel niet te krij gen zijn of veel duurder. Met vlees is het eigenlijk precies hetzelfde, al leen komt men er niet zo gauw toe om ook dit te gaan conserveren. En toch doet men hier verkeert aan. Zo als de papieren nu staan, ziet het er naar uit dat in de nu komende win ter het vlees duurder zal zijn dan het ooit geweest is. Prominente figuren uit de vleeshandel durven zelfs met grote stelligheid te beweren dat rond Kerstmis het vlees minstens f 1.tot f 1.50 per kg duurder zal zijn dan momenteel. Daarom is het aan te ra den om dit jaar ook eens wat vlees in te maken voor de toch al zo dure wintermaanden. Kunst komt daar niet bij te pas. Hoofdzaak is de juiste manier. Nu kan men vlees op diverse manieren conserveren zoals drogen, invriezen, zoutten en stereli^eren en dat laatste willen we nu eens onder de loupe nemen, omdat da> de meest gangbare manier is. Niet alleen door de prijs maar ook door de constitu tie is rundvlees beter geschikt hier voor als varkensvlees. Ga eens met Uw slager praten en U zult bemer ken dat hij U in ieder opzicht ter- wille is en als U b.v. 10 kg tegelijk bestelt zal hij het ook zeer zeker nog voordeliger geven dan dat U normaal per pond betaalt. Wrijf de lappen in met wat zout en kruiden, verhit een half pond mar garine of vet ('t liefst halfom) in de koekepan en bak de lappen aan weerszijden goed bruin, als de lappen bruin zijn haalt U ze uit de koekepan en blust het kokende vet af met 'n halve liter water. Als alles op deze manier gebakken is, doen we de lap pen zo stijf mogelijk in de weckgla-

Weekblad voor Waddinxveen | 1956 | | pagina 2