SATON Gerout.TYPISTE Predikbeurten Dames- en Herenliorloges Klokken en gouden Dames- en Uerenringen Weekagenda Sport tn 'i Uoet. Burgerlijke stand Levertraan en Vitaminen W.S.E. Fancy-Fair Vroeg of laat C. GELUK Tot in de puntjes uerzorgfi „De Zwitsersche" Houten gebouwtje NET MEISIE Kookhaardkachel In een keer is men er nog niet van af. Nadat de afgewassen poten volko men droog zijn, heeft opnieuw in smeren met de zalf plaats en dit wordt beurtelings met het afwassen herhaald tot dat de loopbenen weer hun nor male kleur en hun glahsrijke schub ben herkregen hebben. Men lette ook op het volgende: le. Een nabehandeling kan nodig zijn want de kwaal is hardnekkig. 2é. De besmetting kan ook op de ruststokken over gebracht worden. 3e. Geen kloek met kalkeieren ge bruiken bij opfok van kuikens. 4e. Koop nooit dieren, die geen glad de zuivere benen hebben. Kippenvriend HULDIGING J. HOFMAN. Woensdag herdacht de heer J. Hof man alhier, dat hij sinds 25 jaren lid van het bestuur van sociale zaken was. Voor dit feit had ten gemeente huize een huldiging plaats, waar de heer Hofman werd toegesproken door de voorzitter, wethouder W. Buite- laar en burgemeester Warnaar. Hem werd een geschenk aangeboden, ter wijl mevr. Hofman bloemen in ont vangst mocht nemen De heer Hofman dankte met en kele woorden voor deze huldiging. Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds C. van den Bosch, Bodegraven Nam. 6.30 uur Ds J. van der-Haar. Hervormd Wjjkgebouw. V.m. 9.30 uur Ds J. van der Haar. Nam. 6.30 uur De Heer A. J. Kruit hof, Monster Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 6.30 uur Ds Visser, Honselersdijk. N.H. Ver. Wet en Evangelie". V.m. 9.30 uur Ds J.' van Vliet, Maasdam. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst. dinsdag 2 oktober nam. 7 uur Ds A. Bijkerk van Sliedrecht. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Mevrouw Da. van Holk-O Meyer, Oestgeest. met défilé voor het stadhuis (9.30 uur van.) Vlan 8.30^10*30 uur behendig- bleidswedStrijden voor automobilisten op het Levendaal. Dan zal 's morgens van 10-11.30 uur de springende fon tein weer zijn te bewonderen op de Vismarkt, terwijl er ook nog van 10- 12 uur een tentoonstelling van Rem- brandts werken te bewonderen valt in de Lakenhal, zodat de bezoekers zich al vast kunnen voorbereiden op de grote middagoptocht. Om half elf vindt de plechtige herdenking plaats in de Pieterskerk met als voorganger Dr. P. L. Schoonheim. 's Avonds om 8 uur begint het Ca baret „Tussen optocht en vuurwerk" in de Stadsgehoorzaal, dat ook tel- kenjare een volle zaal trekt, terwijl het Lunappark de gehele dag geopend is. Dit feest zal om 11 uur worden be slóten met een schitterend vuurwerk, WINKELWEEK 1956. In de gehouden ledenvergadering Van de middenstandsverendging op donderdag 27 september, werd beslo ten om in samenwerking met de R.K. Middenstandsvereniging wederom een winkelweek te houden, Als comitéle den werden aangezocht de heren D. Kool, C. van der Linde, H. K. van der Loo, Jac. Saton én K. van Til burg. Wij kochten op de Jaarbeurs een geheel nieuwe collectie Ook hebben wij onze voorraad uitgebreid in ZIE DE ETALAGE De zaak met de buitenklok Dinsdag 2 oktober Ouderavond Volks onderwijs, Openbare school B. Donderdag 4 oktober Ledenvergade ring N.C.V.B. in Jeugdgebouw, Sta tionsstraat. Donderdag 4 oktober Verbakel's Mo deshow in Cantine Dobbelmann. Donderdag 4 oktober Openingsavond Winterprogramma K.A.B. Maandag 8 oktober Kinderfilmvoor stelling Chr. Metaalbedrijfsbond. Zaterdag 13 oktober Jubileum-avond Instituut Arb. Ontw. in het Cen trum. Dinsdag 16 oktober Lezing met film van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen in Lunchroom van de Wa ter. Aanvang 8 uur. Zondag 16 oktober Herdenkingsavond 40 jarig bestaan R.K. Begrafenisver. eniging. Dinsdag 25 oktober Algem. Ledenver gadering van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in Lunchroom van de Water. Aanvang 8 uur. Zaterdag 10 november Voordracht avond Instituut Arb. Ontw. in het Jeugdgebouw, Stationsstraat. BE FAIR. Het eerste elftal behaalde een 2-0 overwinning op Boskoop en behoudt de kop. Het tweede won van WDS met 4-2 en deze zege was verdiend. Het derde verloor verdiend met 2-1 van Waddinxveen 2. Voor zaterdag is het programma: ZwerversBe Fair, aanvang 4 uur. Vertrek 3.15 uur terrein; Be Fair 2Zwervers 2, aanvang 4 uur. De stand is nu: le kl. afd. Gouda: Be Fair Spirit 2 Sportlust 2 ZVV Waddinxveen Zwervers 3 3 0 0 6 6- 1 3 2 0 1 4 7- 4 3 2 0 1 4 3- 5 2 1 0 1 2 3- 1 3 1 0 2 2 13- 5 3 1 0 2 2 7- 8 3 1 0 2 2 5-11 2 0 0 2 0 0-11 ZONDAGSDIENST zal worden waar genomen door Dr J. W. H. Helleman. Officiële mededelingen In verband met herstratingswerk- zaamheden zal vanaf a.s. maandag voor een gedeelte van de Dorpstraat een parkeerverbod van kracht zijn. Men lette op de geplaatste borden. Aangiften van 20 tot 26 september '56 Geboren: Johanna Hendrika, d. v. G. H. Beusink en E. Lubbers, Bloemen- daalseweg 61; Cornells Jan, z. v. W. Slob en N. M. Tichem, Zwarteweg 2; Pieter, z. v. F. Hertog en W. Vink, Lijsterbesstraat 42a; Klaas, z. v. J. van den Hoek en T. de Jong, Zuidkade 187; Gerritje, d. v. C. J. de Bruin en M. van Ringelenstein, Zuidkade 206; Willem, z. v. T. Drost en J. Kraije- steijn, Brugweg 23; Jacob, z. v. P. Damstra en T. de Moer, Ieplaan 91; Sjaak, z. v. J. A. Doornhein en M. Palsgraaf, Lijsterbesstraat 3; Gehuwd: P. J. G. van Haaster en M. M. Moons; W. Heuvelman en C. A. Oskam; Overleden: van Vuuren, Willem, oud 88 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: blauw windjack; 4 zilver bons; zwembroek m. badhanddoek; wit kinderschoentje; rieten boodschap pentas inh. couranten. Verloren: herenhorloge; bovengebit; schepnetje; geel vest; zwarte motor handschoen; kilometerteller. 3 oktoberfeest Woensdag zullen er weer duizen den en tienduizenden uit de wijde omgeving rond Leiden een bezoek brengen aan de Sleutelstad. Om 1 uur wordt een optocht gehouden waarin de tijd van Rembrandt in Leiden wordt uitgebeeld. Maar niet alleen deze luisterrijke optocht zal de aandacht vragen, want er staat meer op het programma. Zo is er maandag 1 oktober 'n zanguit voering door de chr. zangver. „Ex Animo" uit Leiden met als sprekers de predikanten Ds L. H. Kelder uit Utrecht en Dr. H. J. Westerink, Lei den. Dinsdag 2 oktober om half acht grote taptoe terwijl het Lunapark dan open is van 6-12 uur. Op de grote dag van 3 oktober is er om 7 uur 's- morgens reveille van het bordes Stad huisplein en 7.30-9.30 uitdeling ha ring en wittebrood, wat geen bede ling is, maar een traditioneel gebeu ren, ter herinnering aan de bange dagen van het beleg van Leiden. 's Morgens 8 uur koraalmuziek in het van der Werfpark met kransleg- ging en van 8-10 uur militaire mars Jod. Boys 3 V. A.V. WADDINXVEEN. Zaterdagmiddag verscheen een her boren elftal in het veld tegen Jodan Boys 3. Het was vooral A. van Erk, die de motor was in de voorhoede en gelijktijdig zijn medespelers tot goed spel opvoerde. Met de regelmaat van een klok werd de score opgevoerd tot 10-0, doch r.buiten Verhoef moet bedenken dat er 5 man in de voor hoede zijn en zich niet laat verleiden tot persoonlijke duels. Deze leverde meestal niets op. Waddinxveen 2 was beslist sterker dan haar plaatsgenoot Be Fair 3 doch won slechts met 2-1 kopte 3-2. WSE komt onder die druk vandaan en 3 min. voor het einde is het invaller Vaneman die inschiet, en slechts met de hand, weet een achter speler deze bal uit het doel te hou den. De toegekende strafschop wordt door Verwoerd beheerst ingeschoten, waarmede het einde kwam. Deze strafschop gaf aanleiding tot boven omschreven afloop. Ook de dames zetten de competitie goed in door RHC H in een vlotte strijd een 2-0 nederlaag toe te bren gen. Het komende week-end gaat WSE I bij Zwervers I op bezoek. Weet WSE de gehele wedstrijd te spelen als voor de rust bij Groeneweg, dan is weer een gelijkspel niet onmogelijk. Het 2e gaat bij NSV op bezoek en ook hier is een gelijkspel mogelijk. BAZAR WSE. Vrijdagavond om 7 uur opent WSE in het R.K* Verenigingsgebouw een bazar. Deze bazar is zeer groot van opzet en er is dan ook weer voor elk wat wils. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door de heer van de Logt uit Den Haag en dan is succes ver zekerd. Als klap op de vuurpijl wordt zaterdagavond een half varken ver loot, waarvoor nog enkele loten ver krijgbaar zijn. Gezien de buitengewo ne aantrekkelijkheid van de bazar alsmede de grote moeilijkheden waar in WSE momenteel verkeert, willen wij gaarne deze bazar in Uw warme belangstelling aanbevelen. Koopt nu Uw bij de vakman: o.a. Zonneschijn Vitaminen nu in de Brocades LEVERTRAAN prijs f 1.20 per fles Jecovitol Levertraan 1.55 per fles Drog. A. VAN DER HEIDEN Jr Zuidkade 1 Telef. 335 (vrijdag) OPENING NieuwSchieten op electrische schijf. Gaat U ook even binnen, er is lekkers, pittigs en mooie prijzen te winnen Geen spruiten aan Uw aardap pelen dit jaar. Eet mooie gave aardappelen en geen sponsen, met Neo conserviet 25 ct p. ons 1| ons voor 1 mud. Drog. A. VAN DER HEIDEN Jr Zuidkade 1 Telef. 335 doordat doelman Antoon van Be Fair er een goede kijk op had en een ver bond met paal en lat gesloten had. Waddinxveen I bereikte een goed re sultaat door ill Stolwijk 2-2 te spe len. Vooral na de rust toen er wijzi gingen in het elftal aangebracht wa ren, ging het veel beter en werd de 2-0 achterstand weggewerkt. De over winning lag in het verschiet, doch dit was te veel van het goede. Bij Wad dinxveen 2 ontbreekt het in de voor hoede aan actieve jongelui in het schieten; zodoende werd er met 2-1 verloren want zelfs strafschoppen kun nen ze niet benutten. Een met inval lers verzwakt 3e verloor in Boskoop met 2-5. a.s. Zaterdag kan Waddinxveen Z I thuis wel van Sportlust 2 winnen, maar Waddinxveen Z 2 geven we on danks haar goede start, tegen RCV 2 weinig kans. Waddinxveen I dat thuis Nieuwer- kerk I ontvangt zal terdege op haar tellen moeten passen om niet door haar gasten verrast te worden. Wad dinxveen 2 kan uit Nieuwveen de volle winst medebrengen, terwijl het 3e, dat thuis Moerkapelle 2 ontvangt een draw kan behalen. WSE-NIEUWS. Eerste winstpunt voor W.S.E. Na een tamelijk forse doch faire wedstrijd is het WSE gelukt om bij Groeneweg een gelijkspel te behalen. Jammer genoeg wist het publiek zich na afloop niet te beheersen en kreeg een WSE-speler, alsmede haar voor ter rake klappen. Voor de rust stond de wedstrijd op zeer goed peil en met wisselende kan sen ging de strijd op en neer. De be zoekers hadden het eerst succes toen Sluis beheerst de bal om de uitgelo pen doelman lepelde. Na 10 min. was het Boere, die een goed genomen corner prima afwerkte en de partijen op gelijke voet bracht. Tot de rust bleef WSE sterker, echter zonder suc ces. In de 2e helft zette Groeneweg 'n fel offensief in en in de 15e min. was het midvoor Alphenaar die doorbrak en hard inschoot 2-1. Geleidelijk kwam WSE weer in de aanval. Uit een wir war van spelers verdween de bal in het thuisclub-doel. Het laat ste kwartier kwam WSE weer in de aanval, enkele corners werden afge dwongen en bij de 3e corner was het wederom Alphenaar die beheerst in- POSTDUTVEN- KAMPIÖENSCHAPPEN. In het seizoen 1956 werden bij de Waddfnxveense .postduivenvereniging „De Zwaluw" aangesloten bij de bond van zaterdagvliegers, de volgende kampioenschappen behaald: Vitesse: le Abr. de Bruin, 2e P. C. Loendersloot en 3e T. Boere. Fond: le P. C. Loendersloot, 2e Abr. de Bruin en 3e C. de Lang; Jonge duiven: le C. J. Smit, 2e 't Hart en 3e Abr. de Bruin; Generaal: le Abr. de Bruin, 2e P. C. Loendersloot en 3e T. Boere; Oud en Jong: le C. J. Smit; Hok- kampioen: Abr. de Bruin. Damvereniging „EXCELSIOR". Uitslag 3e ronde van de onderlinge competitie. Jac. de Bel—D. M. de Gelder 2-0 T. den Ouden JrD. Zwanenburg 1-1 P. C. TreffersJ. de Heer 0-2 F. M. P. JacobiG. Heeren 2-0 J. DoornheinJ. van Zwaarden 2-0 A. Zwanenburg—W. v. d. Heijden 0-2 D. la GrandC. H. Kramp afgebr. A. N. LittooijA. van der Flier 2-0 A. BlomH. Troost 2-0 De eerstgenoemde speelde met wit. De damstrijd in het Goudse district is begonnen. Na een zeer spannende strijd, speelde Excelsior 2 gelijk te gen Bleiswijk 2. De totale uitslag: Excelsior 2Bleiswijk 2. T. den Ouden JrW. v. d. Heuvel 2-0 W. v. d. HeijdenD. J. Breugem 1-1 D. la GrandJ. Snoek 1-1 A. ZwanenburgD. Muilwijk 1-1 J. de HeerJac. Groenewoud 2-0 Jac. de BelW. P. van Loon 0-2 J .van SwaardenC. Moerman 0-2 J. DoornheinA. Moerman 2-0 P C. TreffersA. in 't Veen 0-2 FEUILLETON door Gré de Boer En zijn. vörleden dan? Die cbie maanden gevangenis? En nu die his torie met dat geld van Gerard? Dat moeten we dan zeker allemaal maar vergeten? Ja, waarom niet? antwoordde Jo- pie. Wat een prettige wereld zou het zijn als we allemaal het recht kregen om ieder mens die, onder welke om standigheden ook een zijsprongetje heeft gemaakt, ten eeuwige dagen met de vinger na te wijzen. Kom vader we hebben vijf jaar oorlog gehad en in die tijd hebben we allemaal ellende en narigheid genoeg ondervonden, honger en onrecht geleden en la ten we eerlijk zijn allemaal wel eens dingen gedaan waarvoor we ons wellicht nu zouden schamen. Of bent U vergeten dat U eens een tweede hands autoband aan een Duitse on derofficier verkocht voor twaalfhon derd gulden en een briefje voor een aantal zakken met hout voor Uw gas pot' Nu heet het vrede te zijn, maar de hele wereld zit nog vol haat en ellende, narigheid en onderdrukking. Laten wij indivuduele mensen er toch niet meer bij doen. Ik ben het met Gerard eens en als het aan mij lag dan was hij morgen weer hier en zou ik hem eveneens de hand druk ken. Maar gestel dat we Bert weer te rugroepen en hij kómt zei Oosterhof die langzamerhand begon bij te draaien, wat voor uitlegging moeten we dan aan de familie geven? Helemaal geen uitleg. Dit is een aangelegenheid waarnfejé on^e fami lieleden verder niets te maken heb ben. Dit is een kwestie die alleen va der en Truus aangaat. Verder nie mand, hoogstens nog Gerard maar diens standpunt kennen we. Truus houdt nog evenveel van Bert als gis teren, misschien nog meer omdat ze nu alles van zijn ellendige jonge le ven afweet. En Truus wil evengoed WIJZIGING HUISNUMMERING. Per 15 oktober a.s. zal een wijziging komen in de huisnummering van de Brugweg. Aangezien practisch alle huizen een ander nummer krijgen ge schiedt def aanbrenging der plaatjes van gemeentewege. Aan de Jan Dorrekenskade-O. zul len ook nieuwe nummerplaatjes ko men, maar de nummers blijven onge wijzigd. OUDERAVOND „VOLKSONDERWIJS", Dinsdag 2 oktober zal in de gym nastieklokaal van de Openbare school B een bijzondere ouderavond gehou- worden, waarin voor beide openbare scholen een oudercommissie benoemd zal worden. Bovendien zal een film vertoond worden „100 jaar Zoo" wel ke een intressant beeld geeft van het leven en gedragingen van de dieren, terwijl de kleurenfilm vele ongeken de schoonheden van flora en fauna te zien zal geven. De bijeenkomst vangt aan om 7.30 uur. ZONENHUISKOLLECTE 1956. De opbrengst van de kollecte voor het Zonnehuis bedraagt f 285,35. Alle gevers en geefsters hartelijk dank. nog met hem trouwen heeft ze mij gezegd. Nou vader nu is aan U het laatste woord. Laat de eenheid van ons gezin al zijn we dan ook al lemaal uitgevlogen bewaard blij ven, want Truus wil Bert weer op sporen en met hem trouwen, zelfs al zou U daartegen bezwaar hebben. Vergeet niet dat zij net als ik een Oosterhof is en er dus een kopje op zit. Wij weten wat we willen en als we eenmaal iets in ons hoofd ge zet hebben, krijgt niemand het ier meer uit. Vergeet en vergeef dan kan Bert weer terugkomen en praten we er niet meer over. Uw bedrijf groeit nog steeds, gelukkig en U was van daag toch maar lelijk gehandicapt, doordat Bert er niet was. U hoeft me niets te vertellen want dat heb ik in dit uurtje dat er nu weer ben al lang gemerkt. Ze stond op en liep naar haar va der toe legde een arm om hem heen en keek hem met haar donkerblauwe ogen in het sombere gelaat: Wel va dertje? Wat zal het zijn? Wees rid derlijk en gun je oudste dochter ook haar geluk zo goed als het mij in dertijd deed. Zullen we Bert gaan op zoeken? De spanning in de grote kamer was voelbaar en alle anderen keken naar de grijze garagehouder die deze dag jaren ouder scheen geworden. Ten slotte streelde hij de kleine hand van zijn dochter en keek op. Het moet dan maar. Misschien heb je gelijk en denk ik te hard. Maar als Truus hem nog wil hebben, als het haar gelukkig maakt, in 's he melsnaam laat hem dan maar weer terugkomen. Ze drukte een warme zoen op zijn voorhoofd. Vader ik wist het wel. Je bent op een na de allerbeste. Een reuze-vader! wordt vervolgd Enige en algemene kennisgeving Heden overleed Mevr. ADRIANA ZIJDEMAN douariére van de Heer Jhr. Johan Adolf Bowier in de ouderdom van 86 jaar J. R. PATER Executeur- testamentair Velp (Gld.), 25 sept. '56 Kerkstraat 41a De begrafenis zal plaats hebben op zaterdag 29 sept. a.s. nam. 1.30 uur. op „Heiderust" te Worth-Rheder. DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen w$ onze hartelijke dank aan allen die zoveel blijk van belang stelling hebben gegeven, tijdens het ongeval en het overlijden van onze Zoon CAREL Zijn diepbedroefde Vader en Moeder, Broers en Zuster. Fam. B. VERSLUIS Waddinxveen, september 1956 Henegouwer-weg 75. DANKBETUIGING Hierbfl betuigen wij onze op rechte dank aan Dr P. van der Linde en de Wijkzusters voor hun zorgvolle behandeling en de liefderijke verpleging betoond, aan onze geliefde Vader, de heer WILLEM VAN VUUREN Uit aller naam P. POOT-van Vuuren Waddinxveen, september 1956. Ieplaan 46. zoekt werk in de avonduren. Bezit een schrijfmachine. Brieven onder nr. 1001 v.d. bl. Voor voetverzorging naar Levering van Steunzolen naar Gipsmodel Behandeling volgens afspraak Henegouwerweg 21, Tel. 960 Groenendaal 7, Gouda tel. 5186 Stomen, Verven Plisseren, Stoppage. Te koop een uitneembaar dubbel wandig met zolder, afmeting 5x4 mt. Thans in gebruik als ver enigingslokaal van Post- duivenver. ,,De Sperwer" Te bevragen Emmastraat 15, tel. 715 GEVRAAGD voor gedeeltelijk huishou ding en winkel Dorpsstraat 19 Te koop: een in goede staat zijnde Derde Bloksweg 17

Weekblad voor Waddinxveen | 1956 | | pagina 3