ÊB ooo Pig en Peg op stap Vroeg of laat Burgerlijke stand Sport w* 't iMct' Domes Weekagenda Maak zelf Uw Kruiswoord-puzzle en, win een van de 50 flinke geldprij zen (ruim 5.000,uitgeloofd) EFUILLETON Aantal door behaalde punten (Invullen in blokletter» a.u.b.) Woonplaats door Gré de Boer Bij het Rode Kruis in Den Haag liggen voor de puzzelaars 50 aantrek kelijke geldprijzen te wachten; in to taal meer dan 5.000— in contanten. Wilt u een van die prijzen winnen? Als u er 'een paar uurtjes gezellig puzzelen aan besteedt, heeft u zeker een kans. Lees eerst nauwkeurig de voorwaarden hieronder en ga dan aan de slag. Veel succes! 1. Vul de open vakjes in (volgens oude of nieuwe spelling). met Nederlandse woorden (geen vreemde); ingeburgerde woorden van vreemde oorsprong mogen ook gebruikt wor den, maar echte Nederlandse woorden gaan voor; geen aardrijkskundige namen; geen eigennamen. geen afkortingen; geen herhalingen; geen onbehoorlijke woorden. 2. Probeer daarbij een zo hoog mo gelijk aantal punten te halen met on derstaande waardering: aeioujjyis2p. d g k 1 m n t is 4 p. bh prsvzis6p. sf jqwx is8p. Bijvoorbeeld: DOEK is 4 en 2 en 2 en 4 is 12 punten, maar: DOCH is 4 en 2 en 8 en 6 is 20 punten! Als totaal aantal punten geldt de waarde van alle letters in de 60 vak jes, dus ook van GEEF en HELP. De ze sleutelwoorden moeten natuurlijk „horizontaal" worden verwerkt. 3. Groep 1: Twintig verschillende in zenders met (volgens de jury) de meeste geldige punten, die 1,ex tra postzegels hebben geplakt, krijgen f 0,50 per punt uitbetaald. (Bijvoorbeeld: 200 x f 0,50 is f 100,—) Alle inzenders in deze groep krij gen een lijst met de uitslag toege zonden. Groep 2: 30 verschillende inzenders met (volgens de jury) de meeste gel dige punten, die f 0.50 extra postze gels hebben geplakt, krijgen f 0,25 per punt uitbetaald. (Bijvoorbeeld: 200 x f 0,25 is f 50, 4. Voorwaarden: Oplossing op een briefkaart plakken of overtekenen. Totaal aantal punten daarbij ver melden. Op de adreszijde, naast het gewone posttarief (7 cent buiten Den Haag): f 1,— extra postzegels plakken, wan neer u f 0,50 per punt wilt winnen is GROEP I f 0,50 extra postzegels plakken, wan neer u f 0,25 per punt wil winnen is GROEP n Inzenders in groep H die een lijst met uitslagen wensen, moeten f 0,15 extra postzegels plakken, •Deelnemers in het buitenland: „In ternationale antwoordcoupons" inzen den a.u.b. Uw naam en adres duidelijk schrij ven (met blokletters). Adresseren aan: HET RODE KRUIS Prinsessegracht 27, Den Haag. Inzendingen moeten uiterlijk 15 januari 1957 vóór 12 uur binnen zijn. 5. Een onafhankelijke jury wijst de prijswinnaars aan. Correspondentie o- ver de beslissingen van de jury kan niet'worden gevoerd; wie meedoet on derwerpt zich aan deze afspraak. De namen van de winnaars worden opgegeven: a. aan de bladen waarin de puzzle is geplaatst. b. aan die inzenders in Groep I c. aan de inzenders in Groep H die 15 cent extra postzegels hebben bijge plakt. De prijswinnaars krijgen persoonlijk bericht. (Beschermd' door de Auteurswet van 1912). Aangiften van 25 tot 31 oktober 1956 Geboren: Pieter. z. v. G. J. van Om meren en B. van der Sluis, Jan Dor- rekenskade West 7; Yvonne Maria, d. v. F. M. Vogels en J. M. Hogerbrugge, Onderweg 79; Gijsbertus, z. v. W. van der Schee en M. Dirckx, Acaciastraat 22; Wilhelmina Cornelia, d. v. G. de Waal en H. M. Rijnhart, Meidoornstraat 45; Antonie, z. v. G. Rijnsburger en W. de Graaff, Wilhelminakade 22; Magdalena Johanna Gerdina, d. v. L. Trouwborst en P. W. Hejj, Meidoorn straat 39; Margaretha Dorothea Joanne Maria, d. v. C. J. Captein en M. Bresser, Nesse 50; Gehuwd: H. L. Ravestein en Chr. A. M. Kleiweg; H. Meijer en A. van Veldhoven; 5. Pig moet de emmers met melk naar de bussen brengen. Een leuk werkje. Dat kleine kereltje loopt al met de eerste volle emmer met melk. Die zal hij eens even handig in de melkbus gooien. De boer komt even kijken, hoe of die nieuwe knechten het maken. Maar als deze ziet, hoe of Pig de melk overgiet. Van schrik valt de pijp uit de boer zijn mond, zo maar op de grond. Daar gaat die kostbare melk. Pig, let toch op, je gooit de boel er naast. Dat kereltje is ook veel te klein, om zoiets te doen. 6. De boer heeft het melken maar overgenomen. Dat ging niet. En nu zijn ze weer terug op de boerderij. Ja, ja, gaan jullie de boerderij maar eens bezien. Maar als ze bij de kippen ko men, krijgen Pig en Peg trek aan een eitje. Het ene ei na het andere wordt naar binnen gelikt. Dat is even fijn. Maar dan opeens komt de boer om het hoekje kijken. Wat doen jullie hier weer? Denk erom dat gebeurt niet weer. Jullie zijn hier om te werken en niet om zulke rare dingen te doen. WSE-NIEUWS. Verdiende overwinning van WSE NieuwkoopWSE 1-3. In een vrij goed gespeelde wedstrijd heeft WSE een verdiende 3-1 over winning behaald. De eerste aanvallen waren voor de gasten. De WSE ach terhoede stond raar te schutteren en het was Tijsterman, die dit beheerst afstrafte 1-0. Geleidelijk kwam WSE er beter in, maar het duurde nog 'n kwartier alvorens Tange zich kon vrijspelen en beheerst kan inschieten 1-1. WSE bleef sterker en paal en lat moesten voor Nieuwkoop redding brengen. Even voor de rust kreeg Tange uit een voorzet van Gerts de bal te pakken en het was 1-2. Na de rust wogen de partijen tegen elkaar op, maar langzamerhand kreeg de W SE-voorhoede weer de overhand en weer werkten paal en lat tegen. Na dat Wesseling bij een schaarse Nieuw koop aanval redding had gebracht, speelde Fens zich op werkelijk fraaie wijze vrij en schoot daarna beheerst in 1-3. Goudierak 7 6 0 1 12 27-6 Groeneweg 6 3 2 1 8 13-11 Nic. Boys 4 3 1 0 7 16-7 WSE 6 3 1 2. 7 20-13 Gr. Ammers 5 2 2 1 6 11-7 Moerkapelle 5 3 0 2 6 13-11 Esto 5 2 1 2 5 10-12 Nieuwkoop 5 2 1 2 5 9-10 Bergamb. 6 2 1 3 5 5-22 GDS 7 1 1 5 3 9-19 RVC 6 0 2 4 2 12-23 Zwervers: 6 0 2 4 2/ 8-21 WSE I gaat de verre reis onderne men naar Nic. Boys in Nieuwveen. Ondanks het goede resultaat van de vorige week geloven wij wel dat die een te zware opgave zal zijn. Misschien wordt er nog een puntje naar huis meegebracht. Het 2e gaat om 12 uur bij Woerden op bezoek. V. A.V. WADDINXVEEN. Waddinxveen stelde zijn aanhang opnieuw teleur door van Woerden te verliezen. Tot de rust wist men de stand gelijk te houden* maar na de thee kon de verdediging het niet meer volhouden. Van Vuuren moest drie maal de bal uit het net halen. De voorhoede was weer het zorgenkind. Het derde deed het beter en bracht beide punten mee. Waddinxveen gaat naar Moordrecht en zal hard móeten werken om een gelijk «pel te behalen; voor het twee de en derde zit er winst in de thuis wedstrijden. Waddinxveen Z speelt thuis tegen Zwervers Z en moet op passen dat de gasten niet voor een verrassing zorgen. Het is de Hamamelis, die het m doet BE FAIR HANDHAAFDE ZICH TEGEN ZVV 2-2. In een ^vooral na de rust goed ge speelde wedstrijd hebben de beide koplopers Be FairZW de punten broederlijk gedeeld. Voor de rust was Be Fair met een straffe wind in de rug wel sterker, maar na de rust wo gen de partijen echter goed tegen el kaar dp- De thuisclub had haar voor hoede gewijzigd, hetgeen een verbete ring betekende; bij ZW speelde aan voerder Ruardy weer mee. Na wat terrein verkennen nam de thuisclub het heft in handen. Door nonchlalant ingrijpen van de ZW- verdediging schoot Joh. de Leeuw uit en een kluwen van spelers beheerst in, 1-0. Na de rust werd 'het een levendige strijd met de beide doelen beurtelings in gevaar. Na een ogenschijnlijk onge vaarlijke aanval van ZVV lukte het K. Eikelenboom beide partijen op ge lijke voet te brengen 1-1. De thnis- club liet het bierbij niet zitten. Na ruim twintig minuten spelen hielp de Leeuw zijn ploeg weer aan een voor sprong 2-1. Bij een corner op het doel van Be Fair maakte G. van Zwie- ten nadat doelman de Knegt de bal had neergeslagen 2-2. Met deze stand die de verhouding goed weergar, werd de wedstrijd afgesloten. De B junioren wisten van WSE te winnen met 5-2. Be Fair C moest worden afgekeurd'. Het programma voor a.s. zaterdag luidt als volgt: Het tweede elftal krijgt Sportlust III op bezoek. Aanvang 3 uur. Be Fair III gaat bij haar buur man RVC H op bezoek, dit is een zeer zware opgaaf maar als er werke lijk gevoetbald wordt zal de neder laag er klein blijven. Aanvang 3 uur. Be Fair A gaat in Gouda Ona aan haar zegekar binden. Be Fair C speelt thuis om 2 uur tegen Jodan Boys B. Wij maken de leden er nog attent dat de trainingsavond alleen op dins dagavond wordt gehouden, de donder dag vervalt. WZC DE GOUWE. Het eerste zevental heeft voor de beker-competitie zijn eerste wedstrijd met 1-0 gewonnen. Hoewel de Gouwe sterker was en had zij de pech, dat twee gemaakte doelpunten met een seconde over tijd gescoord werden, Toch is het gelukt om met de kleinst mogelijke overwinning R.P.C. te kloppen. Zaterdagavond op de gewone tijd gaat de zwembus weer naar Gouda. DAMVERENIGING „EXCELSIOR" Uitslag 8ste ronde van de onderlinge competitie: F. M. P. Jacobi—C. H. Kramp 1-1 A. BlomA. Blonk 1-1 D. H. Zwanenburg—A. N. Littooij 1-1 T. TwigtG Heeren 1-1 C. Blonk—H. Troost 1-1 T. den Ouden Jr.M. Boere 1-1 W. van der HeijdenJ. Doorhheim.2-0 D. la GrandP. C. Treffers 2-0 A. ZwanenburgJ. de Bel 2-0 J. de Heer—A. van der Flier 2-0 HOOFD BENOEMD. Tot hoofd aan de Ned. Herv. Eben Haëzerschool is benoemd de heer A. F. van der Enden te Noordeloos. JEUGDKOOR INTER NOS. Binnenkort hoopt het hier ter plaat se zo bekende jeugdkoor Inter Nos zijn eerste lustrum te vieren. De dirigent, de heer J. Booda heeft ons medegedeeld dat er nog plaats is voor vele kinderen. Ouders zendt Uw kinderen naar dit mooie koor. De repetities worden gehouden woens dagmiddags van 5.15-6.15 uur in het gymnastieklokaal van de openbare la gere school aan de Brug. De contributie behoeft voor nie mand een bezwaar te zijn; zij bedraagt slechts f 0.25 per week. OVERPLAATSING N.V. Blijkens een bericht in de Neder lands Staatscourant is de zetel van de N.V. Bouw Maatschappij Waden, waarvan de heer A. C. Zalentein, aannemer te 's Gravenhage directeur, en de heer C. Hoogendoorn houthan delaar alhier, commissaris, is overge plaatst van Waddinxveen naar 's-Gra- venhage. BENOEMING. Het bestuur der Ned. Herv. Kleu terscholen alhier, hpeft tot leidster benoemd Mej. P. C. Dortland te Bos koop. IS ER EEN OPVOLGER? Neen, niet voor de troon of een stamhouder in het gezin.... Wij be doelen een opvolger voor dat oude gammele kastje (dat nog pendule ge noemd wordt) en dat bijna in elkaar zakt van de kwalen; dat steunt en kraakt en piept en z'n taak niet meer begrijpt! Is er een opvolger? Mogen wij U dan eens laten zien hoe mooi dat zijn kan? Met een frisse jonge op volger? Een pendule van Horlogerie „Vermey", Kerkweg 207. Adv. HOBOCA-REISBONNEN. De actie van de Hoboca-reisbonnen, welke door de rubriek losse flodders i.s begonnen, loopt goed. Reeds meer dan 1000 kilometers zijn beschikbaar voor onze kinderen, ter uitzending naar een Gezondheidskolonie. Tal van winkeliers stelden een gedeeljte van him Orsi-reisbonnen beschikbaar, waarvoor onze hartelijke dank. GESPAARD. Over de maand oktober jl. werd aan de Coöperatieve Boerenleenbank, alhier ingelegd f 168.847,23 en terug betaald f 137.636,—. Het laatst uitge geven boekje draagt het no.7927. HERV. KNAPENVERENIGING. Vrijdagavond 7.15 uur wordt in het Herv. Wijkgebouw een vergadering gehouden om te komen tot her-op richting van een Herv. Knapenver- eniging. Een arbeider reed op zijn fiets op de straat en een paar vrachtwagens met groenten gingen reeds naar de veiling. Afgaande op de verschillende verkeersborden bereikte ze de Rijn brug en nog geen kwartier later reed ze de Waalbrug op. In Nijmegen was het even puzzelen omdat er een wegomlegging was. Maar al spoedig vond ze de weg naar Grave en verhoogde ze opnieuw haar snel heid. Ze wilde in ieder geval voor zes sen in dat dorp zijn. Wie weet, hoe ze daar nog moest zoeken naar de wo ning van die politieman. Voorbij Escharen slibeg ze linksaf en nu kreeg ze een smallere weg met bochten. Enkele malen moest ze af remmen voor voerlieden, die met hun met melkbussen beladen wagens mid den op de weg reden en die maar traag reageerden op haar doordrin gend claxonneren. In Brabant had men nu eenmaal geen haast. Maar ze kwam ruimschoots op tijd aan in St. Anthonis, want de klok wees tien voor zes, toen het dorpje in reed en een paar minuten later zag ze de woning van de postcommandant der politie. Langzaam reed ze de woning voor bij en bij het eerstvolgende kruispunt draaide ze, terwijl ze haar wagen langs de kant van de weg zette, op on geveer honderd meter afstand van het politiebureau. Haar hart klopte hoorbaar, nu ze wist, dat ze in nabijheid van Bert was. Hoe zou hij er uitzien na deze veertien dagen? Veertien? Het waren er al zestien, dat ze, dag in dag uit had zitten wachten op het telefoontje van de Utrechtse politie en ze was al enigzins gaan wanhopen hem ooit weer terug te vindén. Nederland was zo groot Nerveus trommelde ze met haar vingers op het stuur. Naast haar lag een koffertje, waarin wat kleren van Bert waren: een kostuum, overhemd en das, een stel ondergoed en sokken. En een grote thermofles met warme koffie en een pakje sandwiches, die ze in de afgelopen nacht klaar had gemaakt. Op de keukentafel had ze voor naar vader een briefje gelegd, waarop ze geschreven had, dat Bert's verblijf plaats bekend was en dat ze hem ging halen ,Dus als vader opstond, wist hij in ieder geval, waar ze was. Luid galmend klonken de zes sla gen vanuit de grote torenklok en on middellijk daarna begon een andere klok te luiden. Ze zag een paar oude mensen uit een woning komen, die zich naar de kerk begaven. En ergens blafte er een hond, terwijl een haan in de onmiddellijke nabijheid begon te kraaien, enkele ogenblikken later beantwoord door alle hanen uit de omgeving. Maar verder bleef alles rustig. Een zomermorgen, een mooie dag. Om half zes klonk er een roffel op de celdeur en Bert schrok van het on verwachte lawaai klaar wakker. Eén seconde moest hij zich realiseren, waar liij zich bevond. O ja, in het po litiebureau, waar hij gisteravond on derdak had gevraagd. Ja, riep hij. Het is half zes, jongeman! klonk het van de andere kant. Als je opstaat en je dekens behoorlijk opvouwt, zal ik je een bak water en zeep geven. Dan kun je je wat opfrissen. En er is ook wel wat te bikken. Ik ben zo klaar, mijnheer, antwoord de Bert. Vijf minuten later werd zijn celdeur geopend en dezelfde politieman van de vorige avond wenste hem goede mor gen. En? Goed geslapen? Uitstekend, mijnheer. En mijn kle ren zijn gelukkig weer helemaal droog. En die zullen vandaag ook wel droog blijven, want het wordt mooi weer. Of liever gezegd het is het al. Hier heb je water, zeep en een handdoek. Was je maar eens lekker. Apropos, jongeman, je hebt een baard van mins tens vier dagen, niet? Of langer? Nee zo stuur ik m'n gasten de straat niet op. Wacht maar eens even, ik zal je wat scheerspullen brengen. De man liet de deur los, zelfs die van de voorkant, en verdween, Bert enigzins verbaasd achterlatend. Goeie genade, dat had hij nog nooit meege maakt. Hij kreeg nog gelegenheid om zich te scheren. Nou, dat was geweldig Nadat hij alle benodigde attributen gekregen had, zeepte hij zich in en tien minuten later was hij in ieder ge val weer clean shave. Kon hij ten minste weer een dag of drie, vier vooruit. En wie dan leefde, dan ook zorgde. Buiten hoorde hij de klok zes uur slaan en even later werd zijn ontbijt gebracht. Vier dikke boterhammen met kaas en een beker dampende kof fie. En opnieuw verbaasde Bert zich. Jonge, jonge, dat was hier even af. Als hij vanmiddag in een of ander klooster een middagmaal kreeg, h'ad hij in ieder geval voor de avond geen zorgen meer. Tien over zes nam Bert Michels zijn rijbewijs weer in ontvangst en na een vriendelijke groet van de postcomman dant, die van dankbetuiging niets wil de weten, betrad hij de weg. En hij zag niet, dat de politieman en zijn vrouw hem nakeken. Beiden hadden de glanzende auto reeds voorbij zien komen en wisten ook, dat deze hon derd meter verder stond te wachten. Maar Bert sloeg de tegenover ge stelde richting in. Hij was van plan eerst maar eens naar Boxmeer te wan delen. Daar was hij zolang niet meer geweest. En dan er voor zorgen, dat hij tegen de middag in Venray was. Want daar waren een paar kloosters. (slot volgt). HET WEST NEDERLANDS SYM- PHONIE-ORKEST KOMT DINSDAG 2,7 NOV. NAAR WADDINXVEEN. Zo wij in de dag- en weekbladen hebben kunnen lezen, komt bovenge noemd orkest dinsdag 27 november in onze gemeente een concert geven. Voor de muziekliefhebbers is dit het neusje van de zalm, omdat men dan een orkest kan beluisteren, dat geheel uit vakmusici bestaat. Ook de Gereformeerde Kerk leent zich hier goed voor daar men vanaf de zitplaat sen een goed overzicht heeft van het gehele orkest. Ook de toegangsprijs is zo laag dat niemand om financiële redenen dit concert behobeft te verzuimen. Betaalt mien voor delrgelijke: con certen in een stad f 2.50 of f 3.en tree, voor dit concert is de toegangs prijs f 1.50, dus ligt het aan onze in gezetenen of dit concert slaagt of niet. Wij mogen nog verklappen, slaagt deze avond dan komen meer van dergelijke concerten in Waddinxveen. Hier wordt gedacht aan de Koninklij ke Militaire Kapel, de Amsterdamse Politie Kapel, het Mannenkoort uit Schiedam of de Maastrichter Staar. Waddinxveen moet dus nu het be wijs leveren zo'n concert op prijs te stellen. Zie voor nadere gegevens de raam biljetten). Toegangskaarten komen zo spoedig mogelijk in omloop. Het uitvoerend comité. Rechtspersoonlijkheid Maar al te weinig is men er zich van bewust hoe belangrijk het is voor een vereniging rechtspersoonlijkheid aan te vragen. Hoe gaat dat: men begint maar klein, men heeft geen geld, want zo'n aan vrage kost nogal wat. De vereniging groeit en de zaken blijven zoals ze waren. Dan komen er conflicten, moei lijkheden. en dan kan het voorko men, dat men bitter betreurt, dat de vereniging geen rechtspersoonlijkheid heeft aangevraagd. Immers, zolang dat niet is gebeurd, bestaat die vereniging voor de wet niet. Zij kan niemand in rechten aan spreken, zij kan ook niet aangespro ken worden Nu denken misschien enkele slim me bestuursleden, dat laatste is zo kwaad nog niet. Maar ze moeten dan maar bedenken, dat zij in dat geval persoonlijk aansprakelijk zijn voor de verplichtingen die ze namens de ver eniging hebben aangegaan. Een vereninging kan in de loop der jaren beschikken over bepaalde be zittingen (kasgelden, oefenmateriaal). Komt er ruzie, hoe zal men dan be- Zaterdag 3 november Uitvoering Ge- ref. Kinderkoor. Zaterdag 3 november Toneeluitvoe ring T.O.G. in 't Centrum. Donderdag 8 november Gezamenlijke feestavond K.A.B. en R.K. Vrou wenvereniging in het R.K. Vereen, gebouw. Aanvang 8 uur. Vrijdag 9 november Jaarvergadering A.R. Kiesvereniging in Verenigings gebouw. Stationsstraat. Zaterdag 10 november Uitvoering „Concordia" in kantine N.V. Dob- belmann. Zaterdag 10 november Voordracht avond Instituut Arb. Ontwikkeling, lunchroom van de Water. Dinsdag 13 november Ledenvergade ring „Groene Kruis" in de Unie. Donderdag 15 november Ledenverga dering N.C.V.B. in Geref. Jeugdgé- bouw. Spreekster Mej. van Woer den. Donderdag 22 november Kindermid dag en filmavond Chr. Landarb. ..Concordia" in cantine Dobbelmann. Dinsdag 27 november Concert door het West Nederlands Symphonie-orkest in Geref. Kerk. Vrijdag 30 november Vergadering C. B.T.B. in Herv. Wijkgebouw. palen wie de eigendomsrechten heeft wanneer de vereniging als zodanig voor de wet niet bestaat. Een vereniging kan in de loop der plichtingen aangaan en niet in staat zijn die na te komen. Ze zal in rechten worden aangesproken. Maar de ver eniging bestaat niet voor de wet.. Wie moeten er dus voor opdraaien? Zij, die de overeenkomst, waaruit de verplichtingen voortspruiten, heb ben afgesloten, en dat zijn de bestuurs leden privé. Men zal er dus goed aan doen, zo dra de vereniging zodanig is gegroeid dat men het geld er voor kan missen, meteen rechtpersoonlijkheid aan te vragen. Het lijkt weggegooid geld, maar het is dat niet. Want het is tenslotte toch niet leuk, om wanneer men z'n tijd en kracht besteedt aan het welvaren van de ver eniging, ook nog voor haar schulden te moeten opdraaien. Scriba

Weekblad voor Waddinxveen | 1956 | | pagina 2