MEIS|ES en GEHUWDE VROUWEN Louis Dobbelmann N.V. GEMEENTERAADSVERGADERING „IN BLIJDE VERWACHTING" Burgerlijke stand i¥ö&ÖLDeTantlpasta van standingS komen van Eeuwen her uit Wad- dinxveen. Zelfs Markus is nog zeer actief. Er zijn nog meer oud gedienden: Heemskerk is in radio gaan doen. Na Nova Zembla zal het hem niet weer overkomen, dat hij geisoleerd zit. De Stig,ter van de groentehandel woont ook in Waddinxveen. Sekeris: een goede zaak, die geen aanbeveling behoeft. Kunnen de oudjes nog goed meekomen, de garages staan hier ook niet voor spek en bonen. Wat er verdiend wordt is wel voor van der Spek en Boonstoppel. Auto mobilisten, die te veel in de olie hebben gezeten, maken een mooie kans, dat ze hun wagen gaan verBras-sen. Over Olie hoeven wij ons niet ongerust te maken. Die wonen hier genoeg. Het Lampenhuis zorgt voor licht in uw leven. Mocht U niet vatbaar zijn voor enige verlich ting, deze firma levert het top punt van service. Ze adviseert met: Gratis ophangen! Pessimis ten hebben we echter maar wei nig. Wel zijn we realistisch. We durven de dingen best bij hun naam te noemen, zoals Scheele, Hardendood, Dikhool, Naaktgebo ren en Bil. De jeugd is hier erg bijdehand. De Stadszaak ten plattelande wordt gedreven door Knaapen En Jongejan (U weet wel, die met Ouwe Jan ging pompen) is, na dat hij zijn klompen gebroken had, meteen maar een schoenhan- del begonnen. En dat loopt best, al of niet met steunzolen. Ernstige patiënten zoals Poot met Zweere kunnen bij een charmante dame Geluk, genezing en gezonde voe ten vinden. Bij brouwers verkopen ze in het algemeen iets, waar je een stuk van in je kraag krijgt, maar on ze Brouwer levert alle soorten textiel. Dat is echt een zaak, die omhoog gevlogen is. Alleen is het ons nog niet duidelijk of het nu een Gunst Is, dat wij bij Brouwer mogen kopen of dat hij aan ons mag verkopen. Overigens was Brouwer Jr. het roerend eens met de slagzin Bij van der Linde zult U het vinden Bij het lezen van advertenties van slagerij van Beest hebben we verzucht: Nogal wiedes, wat zou den ze anders moeten slachten dan beesten we zijn toch geen kannibalen? En daar heb je Zwij gers. Die naam hadden we meer toepasselijk gevonden voor de dieren, na het schot. W S is in zijn reclame veel duidelijker, dat is Worst Spek, dat begrijpt ie dereen. Wij drinken bijzondere melk, melk met KooJ-hydraten. Kool stof vindt men er niet in. De bus sen worden electrisch gereinigd met Kool-borstels. En als U ver geet, dat de melk opstaat, vindt U de resten ver-Kool-d. Dan hebt U zichzelf die kool gestoofd en moet U weer nieuwe melk ko pen) U begrijpt nu meteen, hoe het komt dat Kool wonderlijk ge spaard heeft. Er zijn natuurlijk wel een paar eigenaardige dingen. De Buite laars klimmen bij voorkeur op maatschappelijke ladders, liefst erg hoog, of exploiteren autobus sen. Dat moet toch brokken ge ven: Verder, de man die al zijn best doet om ons lichaam met pillen en poeders wat op te kale fateren, die moet nu net Tij ster man heten. What 's in a name? zei Sjake Spier, maar de namen Versloot, Kwaak en Janmaat duiden toch wel op vocht, of ik moet wel he lemaal Ver zij den de waarheid wezen. De belasting houdt hier niet van achter-Bax-e methodes. We zeggen natuurlijk wel eens: Dat is me ook een Bax zeg! Of we kun nen onze portemonnaie wel aan de Willigen hangen, als de aan slag wat hoog is. Voor de rest zouden we de commiezen willen vragen: Doe wel en zie niet om, door de week niet en 's Zondags ook niet. Erg druk maken wij ons overi gens niet over de financiën. Of je geld nu naar de Joode gaat of naar de Haag, ver-Starre van schrik is er niet bij. Toch is er nog wel verschil: de ene van der Krans wil je vetmesten en de an dere plukt je kaal. Ik bedoel he lemaal niet dat er bij de gemeente ge-Klauw-d wordt, maar ik vraag me wel eens afWarnaar toe moet dat? Bij 'een Koetsier zou U knollen verwachten, dóch de onze houdt het meer bij: aardappelen. In de grond maakt het natuurlijk wei nig uit. Bovendien zeggen de ge leerden, dat een aardappel ook 'n knol is. Waar we meer over denken is de nieuwe vuilniswagen. Komt die nu of niet? Gelukkig zijn we hier niet voor één gat gevangen. Als we wat op te ruimen hebben, oud papier ed. of als de kachel ter ziele is, dan denken we maar aan R.I.P. Die komt het dan wel halen. Eigenlijk zitten we in moei lijkheden nooit alleen; We hebben hier echte Cammeraats. Mochten er toch strubbelingen komen, dan kunnen we altijd nog de Hopman of de Kaptein er bij halen. Uit toeristisch oogpunt bekeken mogen we niet klagen. We kun nen dagelijks genieten van de Bos-sen, van de Berg-en en van der Heyden. Rheuma- en andere patiënten hoeven niet meer naar Baden-Baden of Spa, we hebben zelf een geneeskrachtige Bron. U ziet, er is variatie genoeg. Ook bij de winkeliers. De ene week zeggen ze: U krijgt niet meer, de andere week proberen ze zoveel mogelijk te verkopen. Hopend, dat wij hiermede onze woonplaats van Noort tot Zuide- dema en van Oosten tot Wester hout tot uw tevredenheid belicht hebben en dat niemand zich ge passeerd, resp. beledigd zal ge voelen, verblijft met de beste wensen voor Waddinxveen, Uw Sniper. die buitenshuis geen werk hebben en toch graag aan de slag willen, 'bij ons is er vast werk in overvloed. Als een gehele dag voor gehuwde vrouwen bezwaarlijk is, dan is er ook de mogelijkheid om te werken van 's-morgens 7.30 tot 12 uur, of s-middags van 12.30 tot 5.30 uur. Heus, U doet een goede keus als U bij ons komt werken en U zult heel gauw ingeburgerd zijn. Je Gunstige arbeidsvoorwaarden; Je Prettig werk in mooie fabriek; Je Gezellige sfeer, muziek terwijl U werkt; Je 's-Morgens koffiepauze, 's-middags theepauze Je Iedere week rokertjes mee naar huis; Je Werkkleding beschikbaar. Kom eens met onze sociale werkster praten, zij staat elke dag tot 5 uur voor U klaar. Uitbreidingsplannen De gemeenteraad vergaderde woens dagavond onder voorzitterschap van burgemeester Warnaar. Nadat de uit breidingsplannen voor het Noordeinde en de Zuidkade waren gewijzigd en het crediet in rekeningcourant bij de Bank voor Nederlandse gemeenten was bepaald op f 500.000,kwamen aan de orde de bedrijfsbegrotingen voor het dienstjaar 1957. De heer Pille had er bezwaar tegen dat vele inwoners een warmwatergeij- ser hadden aangeschaft en deze niet konden gebruiken door de geringe druk op de waterleiding. Spr. vrpeg of deze mensen dan geen verlaging van de huurprijs konden krijgen. De wethouder Oudijk antwoordde, dat de meeste van deze toestellen zijn geplaatst in de Bomenwijk en daar is de waterdruk in de regel voldoende. De heer Venema merkte op, dat een ieder vrij is in het aanschaffen van de apparaten en dat iedereen weet, dat de druk op de waterleiding wel eens te wensen overlaat. Als men verplicht werd een geijser te nemen zou er wellicht aanleiding zijn om een tegemoetkoming te verlenen. De Voorzitter deelde mede, dat binnen enkele dagen een noodaansluiting wordt gemaakt voor verhoging van de waterdruk, waarvan echter de direc teur van de bedrijven niets verwacht. In juni 1957 kan de definitieve aan sluiting op de hoofdleiding worden verwacht en dan moet de misère van de waterdruk zijn opgelost. Mevr. van der Torren-Veendorp vroeg opheldering over de plotselinge afsluiting van het gas op zaterdag jl. Niemand "Vas van te voren gewaar schuwd. De wethouder Oudijk antwoordde, dat het uitvallen van het gas was te wijten aan een samenloop van om standigheden. Het bedrijf had slechte kolen ontvangen, die onvoldoende gas leverden; twee leden van het perso neel waren ziek en tot overmaat van ramp geraakte de installatie voor het laden van de retorten defect. De schuit met goede kolen arriveerde pas op de zaterdagmiddag en toen kon de achterstand in de gasproductie niet meer worden ingehaald. Mevr. van der Torren vroeg of er nu waarborgen zijn dat dit in de toekomst niet meer kan gebeuren, waarop de Voorzitter antwoordde, dat een dergelijke garantie niet kan wor den gegelven. Het Uitvallen van de gaslevering was force majeur, het geen men Boskoop niet kan aanreke nen. De kolenpositie is eenmaal niet best en daarvan kan men de meest onverwachte gebeurtenissen verwach ten. De heer Berghoef vroeg of de min dere kwaliteit van het gas van de laatste dagen ook aan dit „ongeval" Dit boek van Dr. A. J. M. Lamers gratis bij aankoop van een Babyderm-Set, waarin poeder, zalf, olie. zeep, a f 4.95. Voorradig In Apotheek en Drogisterij. Weten is gerust zijn. - Bedrijfsbegrotingen en gemeentebegroting 1957. was te wijten, waarop de wethouder Oudijk bevestigend antwoordde. Ten aanzien van de begroting voor het waterleidingbedrijf merkte de heer Venema op, dat de waterleiding door Boskoop veel te wensen overlaat. Bos koop heeft niet voldoende rekening gehouden met de toeneming van de bevolking en heeft verzuimd tijdig maatregelen te nemen tot uitbreiding van het bedrijf. Dit zal wel moeten worden geweten aan het feit, dat een dergelijke kleine gemeente niet over voldoende deskundige mensen be schikt om zo'n groot bedrijf te leiden. De voorzitter antwoordde, dat Bos koop thans een nieuwe leiding gaat leggen van de Rijndijk naar de water toren, zodat mag worden verwacht, dat de waterleverantie zal verbeteren. De heer Venema merkte op, dat die verbetering misschien wel zou komen, doch dat niemand de garan tie kan geven, dat over 10 jaren de zaak weer vast zit. Mevr. van der Torren zeide, dat de huidige situatie remmend werkt op nieuw te maken aansluitingen. Ver schillende delen in de gemeente heb ben nog geen aansluiting, omdat Bos koop niet voldoende water kan le veren. De wethouder Oudijk was van oor- deeldeel, dat Boskoop veel vroeger maatregelen had moeten treffen voor een grotere watervoorziening. Nu het buizennet wordt uitgebreid mag op verbetering van de toestand worden gehoopt. De voorzitter deelde nog mede, dat Boskoop met de plannen voor de uitbreiding klaar is. Het kost uiteraard tijd, maar het zal wel in orde komen. De fout is, dat Boskoop te gierig is geweest met de nodige investeringen. Het idee van een kraamcentrum is wel mooi, maar de heer Pille ver geet blijkbaar wat de kosten daarvan zullen zijn. In deze tijd moeten de openbare uitgaven worden vermin derd en dan zal te allen tijde voor keur aan de bouw van woningen ge geven moeten worden. De heer Schouten vroeg naar de onbewoonbaarverklaring van wonin gen, waarop de voorzitter mededeel de dat eerstdaags een voorstel tot on bewoonbaarverklaring van 25 wonin gen kan worden tegemoet gezien. De heer Pille vroeg of de Brugweg niet kon worden verbreed in verband met het aantal verzakkingen in de ber men. Als antwoord ontving hij de op merking, dat de automobilisten wat voorzichtiger moeten doen. De heer* Okkerse vroeg aandachjt voor de regenputten aan de Bodegra verstraatweg. De afvoerbuizen schij nen verstopt te zijn. De voorzitter antwoordde dat hier aan aandacht zal worden besteed, maar dat hij betwijfelde of de buizen wel verstopt waren. Het is zeer goed mogelijk,, dat de weg moet worden verhoogd in vérband met de water stand in de vaart. Mevr. van der Torren meende, dat er thans te weinig onderwijs wordt gegeven in de nuttige handwerken aan de openbare lagere school A en dat het gymnastieklokaal dier school onvoldoende wordt schoongehouden. De voorzitter zegde voor beide ge vallen een onderzoek toe. Mevr. van der Torren was voorts van oordeel, dat de post voor school feestjes en reisjes diende te worden verhoogd. Hiermede was de raad het wel eens, maar er was enig verschil van mening, hoe de kosten verdeeld dienden te worden. Het resultaat was, dat de post niet f 1,per leerling werd verhoogd en dat B. en W. na dere besprekingen zullen voeren met de belanghebbenden om uit te maken hoe de verdeling zou worden. Mevr. van der Torren sprak ver volgens woorden van waardering voor de wijze waarop de dienst voor sociale zaken en de maatschappelijk werkster haar taak verricht. Verschillende mis standen zijn achterhaald en meerdere zullen volgen. Uiteraard kost een en ander geld, maar dat is het dubbel en dwars waard De zorg voor de gerepatrieerden laat blijkens het verslag van de dienst te wensen over. Dit komt omdat er niet voldoende voorlichting is' in de opvangcentra. Spr. vroeg hierop de aandacht van deMinister te vestigen, waaraan zal worden voldaan. De begroting van sociale zaken werd hierbij zonder stemming goedgekeurd, waarna ook de gemeentebegroting met algemene stemmen werd goedge keurd De heer Schouten dankte daarop het college van B. en W. voor de mooie begroting, in welke dank hij ook de gemeentesecretaris en zijn staf betrok voor het vele werk. Spr. hoop te dat B. en W. in staat gesteld zou den worden alle voorgenomen wer ken uit te voeren. De voorzitter dankte voor de vrien delijke woorden en hoopte ook dat de wereldsituatie geen aanleiding zou zijn tot stagnatie van de werken. De gemeente heeft er nu de gang in, in het bijzonder met de woningbouw en het zou jammer zijn als er vertraging zou komen. Werken, die niet direct noodzakelijk izijn zullen echter wel uitgesteld moéten worden. Spn zou de laatste twee jaren van zijn ambts periode gaarne ongestoord willen doorwerken. Na een korte rondvraag werd, de vergadering daarna gesloten. Ingezonden stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de redaktie). BEJAARDENZORG. Wie met enige aandacht en kermis van zaken het verslag van jde ge meenteraad van donderdag 22 nov. jl. gelezen heeft, betreffende de aan vraag van de Herv. Stichting, kan niet anders dan verontwaardigd en teleurgesteld zijn. Uit geen van de debatten die gevoerd zijn is ons ge bleken dat dei gemeenteraad door drongen is van de noodzaak dat ook voor onze woonplaats een verzorgings huis voor de bejaarden dringend Angstvallig vraagt de heer Okkerse of de bouw van het rusthuis voor de gemeente geen financiële konsekwen- tie meebrengt. Stel je voor dat die oude mensen de gemeente geld gaan kosten! De heer Okkerse was ook benieuwd naar een reglement; het is wel wat vooruitlopend om een huis reglement op te stellen als men nog niet eens in het bezit is van 1 vier kante centimeter grond! Volgens de heer Pille zoekt de raad al twee jaar naar een oplossing voor het vraagstuk der bejaarden. Daarom zijn de raadsleden al eens langs een bejaarden-centrum gereden, en men krijgt de indruk dat spr. zelf ook niet verder is geweest dan de voordeur. Ware dit niet het geval dan zou hij zeker overtuigd zijn geworden, (bij een gesprek met de bewoners, dat zij in volkomen vrijheid dit tehuis bewo nen. Of is de heer Pille van mening dat, wanneer één van de bewoners door familie-omstandigheden niet bp de vastgestelde tijden aanwezig kan zijn en dit moet melden aan de Di rectrice, dit „vrijheidsberoving" is Ons is echter het tegengestelde be kend, daar een bewoner van een te huis voor bejaarden zelfs de sleutel van de achterdeur werd gegeven, om 's morgens vroeg te gaan vissen! Neen in onze Chr. tehuizen is een gepaste vrijheid. Gelukkig dat de regering er anders over denkt, daar er nu reeds millioenen zijn uitgekeerd voor ver zorgingshuizen voor de bejaarden, die dan volgens de heer Pille „gevange nissen" zijn, want daar ontneemt men de bewoners hun vrijheid! De heer Pille meent nog een argu ment te hebben, „het algemeen be lang" komt in gedrang. De Herv. Stichting heeft aangekondigd dat zij niet bereid is tot samenwerking met andere richtingen. Op welk aanplak bord hij dit gelezen heeft is mij niet bekend. De aanvraag is gedaan door een Herv. Stichting; wanneer echter opname plaats heeft uit andere rich tingen, zal zeker een samenwerking tot stand komen. En dan verder die grote bezorgd heid over dat reglement. Men kan alleen maar verwondering hebben! Daar geeft ook het voorstel van de financiële commissie reden voor, „men moet maar halen wat er te ha len is". Het voorstel van B. en W. is te laag, daar moet 60 c. bij! Anders drukt deze mindere opbrengst straks op de 900 huizen die in de Puttepol- der worden gebouwd, wat wellicht huurverhoging zal hetekenen van 3 tot 5 c. per week. Dat deze lasten straks gelegd worden op de schouders van de 80 a 100 bewoners van het tehuis is voor de financiële commis sie geen bezwaar! Men moet het maar aandurvenNu is het vraag stuk van bejaarden dat onze gemeen teraad al twee jaar lang zoveel hoofd brekens, om een oplossing te vinden, heeft gekost, doorkruist door de aan vraag van de Herv. Stichting, die zoals de voorzitter zei „een donder slag ui.t een heldere hemel is". Handenwringend wordt nu uitgezien naar inlichtingen van het bestuur der Stichting, hoewel van regeringswege en ook van kerkelijke zijde wordt aangedrongen, in het bijzonder wel van de Provinciale Diaconale raad der Ned. Herv. Kerk, om toch over te gaan tot het bouwen van rusthuizen. Wij weten het nu, wij staan als Herv. Stichting alleen, maar het zal ons niet ontmoedigen om ook voor on ze plaatselijke gemeente deze/ z|o noodzakelijke en dringende zaak met Gods hulp tot een goed eind te bren gen, om straks de bejaarden uit onze woonplaats, die nu in eenzaamheid en dikwijls zonder een goede verzorging hun levensavond moeten doorbrengen, op te nemen. U mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte, P. de Bruin, Voorz. van de Herv. Stichting voor Kerkelijk Maatsch. Werk. Aangiften van 22 tot 28 november '56 Geboren: Aletta Helena, d. v. A. Le Due en G. van den Hoek, Noordka de 9; Centines Johannes, z. v. J. van Har- De bedrijfsbegrotingen werden hier na met algemene semmen goedge keurd. Bij de gemeentebegroting vroeg Mevr. van der Torren inlich tingen over het geraamd subsidie voor het Groene Kruis, aangezien de begroting van die vereniging 'n hoger bedrag raamt voor subsidie, dan op de begroting is vermeld. De voorzitter antwoordde, dat de gemeentebegroting reeds was opge maakt voordat de begroting van het Groene Kruis inkwam. Het verschil ini de geraamde bedragen is ge ring. Indien de vereniging tekort komti kan altijd overwogen worden een aanvullend subsidie te verlenen. Ten aanzien van de Volkshuisves ting vroeg de heer Pille aandacht voor het bejaarden-vraagstuk. Wel iswaar bestaan er plannen voor de stichting van een Hervormd rusthuis, maar daarnaast zullen er ook huizen voor bejaarden moeten komen. Spr. zou dit willen combineren met een kraamcentrum, zodlat de zusters uit het bejaardenhuis ook in dat centrum werkzaam zouden kunnen zijn. De voorzatter antwoordjde, dat de huizen voor de bejaarden reeds in de vorige vergadering zijn besproken. noodzakelijk wordt. Was dit wel het geval, dan zou zeker het plan van de Herv. Stichting zijn toegejuicht. Al twee jaren volgens Mevr. van der Torren heeft de raad gedacht aan een oudelieden-centrum en nu, bij deze dat het merendeel van de gemeente raad nooit de moeite heeft genomen behandeling, is komen vast te staan om de verschillende bejaardentehui zen di.e in onze omgeving zijn ge bouwd, te bezichtigen, om zodoende een indruk te krijgen van de inrich ting van zulke tehuizen en de ver zorging van de bejaarden. Dan zou zeker Mevrouw van de Torren de bedoeling van del Herv. Stichting hebben geweten daar toch duidelijk in het verzoek werd medegedeeld dat terrein werd aangevraagd voor de bouw van een rusthuis. Nu werd met nadruk betoogd dat B. en W. toch vooral de meest uitvoerige inlichtin gen zullen verstrekken, nu daar plot seling een nieuw verzoek van andere richting is gekomen. Hier moet ech ter vertaald worden van de verkeerde richting, daar mfj niets bekend is het zij van welke richting dan ook, dat een verzoek is gedaan, dan alleen van de Herv. Stichting. berden en L. C. Faasse, Kerkweg 184; Adrianus Hendrikus, z. v. A. J. van Rijn en Th. W. Looman, Brugweg 33; Arie Adriaan, z. v. A. A. Boer en A. C. van Berchum, Zuidkade 186; Arie Gerardus, z. v. P. de Zwart en A Kortenoever, Jan Dorrekenskade- Oost 29; Ondertrouwd: P. Hoogendoorn en M. Rooker; H. J. Slot en A. M. Hofman; Gehuwd: H. M. van Brakel en A. Honkoop. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: wit wantje; geruite shawl; rood wandje; zilveren manchet knoop; zwarte suède handschoen; blauw kin derwantje; paar wanten. Verloren: rubber laars; wit schaap; wi.tte want; bruine portemonnaie; w. shawl, zwarte glacé handschoen, rode portemonnaie met inh., zwarte regen broek, wieldop, motorbril, gele hoofd doek.

Weekblad voor Waddinxveen | 1956 | | pagina 2