Electro-onderhoudsmonteur Hongarije in ulammen Pig en Peg op stap \m Ons Pluimveehoekje Sport w* 't koet. Weekagenda Predikbeurten Een Jongen beneden haar stand M. HEEMSKERK Woonwagen WERKSTER HAARD Hulp gevraagd Louis Dobbelmann N.V. GEMEENTELIJKE PLANNEN VOOR 1957. In het jaar 1957 zal de gemeente uiteraard verder gaan met het afma ken van de plannen die onderhanden zijn. Hiertoe behoort de aanleg van straten met riolering in de Puttepol- der, de bouw van de rioolwaterzui veringsinstallatie en het gereedmaken van 50 woningen met 6 winkels door de woningbouwvereniging „Waddinx- veen" in de Bomenwijk. De verdere plannen zijn: De bouw van honderd woningen, waarvan vijf tig bij de R.K. kerk en vijftig in het uitbreidingsplan Puttepolder, dlat daarmee de eerste van de negenhon derd woningen die hier zijn gepro jecteerd, zal krijgen. De lijst van ka- pitaalswerken bevat voorts de ver breding en riolering van de Esdoorn laan, de riolering van de westelijke Kerkweg en de aanleg van een straat met riolering van het Stationsplein naar de Puttepolder. Voorts zal een begin worden gemaakt met de aan leg van leidingen voor gas, water en elektriciteit naar de Puttepolder. Er zal een flink aantal straten wor den herstraat: een gedeelte van de Zuidkade, de St. Victorstraat, de Iep laan, del Sniepweg, de Willem de Zwijgerlaan, de afscheepplaats in de Nesse, de westelijke oprit naar de hefbrug, een deel van de Kerkweg, de Esdoomlaan en de Emmastraat. Kromme Esse, Emmastraat, Prins Hendrikstraat en Kanaaldijk zullen afscheid nemen van de gasverlichting en de elektrische straatverlichting be groeten. Werken als het bouwen van een chr. landbouwhuishoudschool in de Bomenwijk en een bijzondere ulo school in de Puttepolder zullen in verband met de investeringsbeperkin gen in 1957 wel niet aan de orde ko men. ONGELUKKIG BEGIN. Op Nieuwjaarsmiddag slipte de heer H. van Dijken met zijn rijwiel op de Oranjelaan, tengevolge van de glad de weg. Hij kwam zo ongelukkig te vallen, dat hij een been brak. W. DE WIT t. Op 75-jarige leeftijd overleed onze plaatsgenoot, de heer Willem de Wit. De overledene is de oprichter van het electro-technisch bureau en lood- gietersbedrijf W. de Wit en Zn. Het bedrijf heeft onder zijn leiding een grote vlucht genomen en helaas heeft hij een nieuw voorgenomen, uitbreiding niet meer gerealiseerd gezien. BEVOLKING TOEGENOMEN. De bevolking van Waddinxveen bedroeg op 1 januari 1957 9606 zielen. Dat betekent een toename in 1956 van 116 personen. SPAARBANK. Bij de spaarbank van de Coöpera tieve Boerenleenbank werd geduren-. de de maand december 1956 ingelegd 117.601,37 en opgenomen 179.610,65. Het laatsts uitgegeven boekje draagt het no. 7989. 23. Nu hebben die twee avonturiers toch echt ruzie. Als je geen verband om je hoofd had, kreeg je van mij een flinke tik op je domme kop. Waarom liet je de koffer vallen, zo krijgen we nooit geen geld weer op zak. Maar Peg is heus niet bang voor Pig. Sla er maar op als je durft. Wie ging op ladder om glazen te wassen. Ja Peg, je hebt gelijk. Maar ik ben ook niet kwaad op jou zo zeer, ik ben kwaad omdat we niets hebben verdiend. BENOEMING. Tot leerling-ambtenaar op het kan toor van de gemeentebedrijven is be noemd mej. G. de Vlieger, alhier. NIEUWE SECRETARIS. Op zijn verzoek hebben B. en W. de heer W. F. Meijer, commies A ter gemeentesecretarie, ontheven van zijn functie als secretaris van de woon ruimte-commissie. In zijn plaats werd benoemd de heer J. Otter, adjunct commies ter secretarie. HULP VOOR HONGARIJE. Het Sportweek-comité heeft het onderstaande schrijven gericht aan allé Waddinxveense verenigingen. Zoals U bekend zal zijn is opge richt een comité Vluchtelingenhulp Waddinxveen. Burgemeester en wethouders zijn bereid ten behoeve van de Hongaren 1 of 2 huizen beschikbaar te stellen, waartoe de gemeenteraad ongetwij feld gaarne zal willen medewerken. Deze huizen zullen moeten worden ingericht. Bovendien zijn er nog een aantal oude gevallen. De nood van andere vluchtelingen is op de achter grond geraakt en dit mag toch zeker ook niet gebeuren. Dit alles is oorzaak dat er nog veel geld nodig zal zijn. Op de vergadering van het comité is besloten op 5 januari a.s. een al gemene collecte te houden. Tevens is aan de bedrijven verzocht uurloon acties te organiseren. Zoals in 1953 tijdens de waters noodramp, belegt het Sportweekcomi té in samenwerking met de redactie van het Weekblad voor Waddinxveen op vrijdag 11 januari a.s. in de can- tine van de N.V. Dobbelmaan een grote vergadering waar ALFRED VAN SPRANG zal spreken over zijn belevenissen in Hongarije. Wij doen een beroep op alle Wad- 24. Ja zegt Peg, verdienen is niet zo slim, als we maar iets eten krijgen. Maar zonder geld kunnen we niets kopen. Weet je wat we gaan doen, we gaan bakker worden, dan hebben we vast wel iets te eten. Al de taartjes wie we verknoeien moeten we zelf opeten, dat heb ik meermalen horen vertellen. Nu Pig vindt het uitste kend. Als ze maar spoedig wat te eten krijgen. Maar dan mag jij eerst wel even naar de dokter, want ik ben bang dat de bakker vies is, van een knecht met een hoofd in verband. dinxveense verenigingen voor de ac tie-Vluchtelingenhulp een bijdrage te leveren en deze op die avond aan het comité aan te bieden. De vertegen woordigers van de bedrijven zullen daar de resultaten van hun actties bekend maken, terwijl de opbrengst van de algemene collecte ook zal worden medegedeeld. Wij vertrouwen dat U met ons op deze avond de werkelijke gemeen schapszin t.o.v. Vluchtelingenhulp tot uiting zult willen laten komen. In verband met een goede organi satie van de vergadering wordt ver zocht wanneer men een bijdrage wil aanbieden, uw naam even op te ge ven voor 10 januari bij de secretaris, de heer A. C. van den Bosch, Iep laan 39. De toegangskaarten voor deze avond zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij de diverse Vrouwenverenigingen en bij onderstaande adressen Boekhandel Burger; Mevr. A. Mulder, Brugweg 30; Boekhandel Van Pinxteren; Boekhandel Veldwijk; IJssalon Ververs; Sigarenmagazijn De Weger; J. Tol, Pr. Hendrikstraat en bij de ziekenfondsbode A. C. van den Bosch. Binnenkort verschijnt een ontroerend verhaal over de ge beurtenissen in Hongarije gedurende 23 oktober tot 5 november. U kunt nu reeds bestellen. Boekhandel VELDWIJK Men vraagt mij of zaagsel een goed strooisel is voor de nachthokken. Ja, doch men moet zorgen dat het eerst goed gezuiverd is van krulletjes en strootjes. Het moet dus zuiver zaag sel zijn anders krijgt men later last van kropziekten. Dat het nadelig is voor de ogen is een praatje. Ik ge bruik DROOG boomblad. Onder boomblad is het hardvoer niet zo gauw te vinden en dat is een voor deel. Beweging in de winter is voor de kippen het beste legpoeder dat er bestaat. oo De heer d. W. schrijft mij: Ik ben thans in het bezit van een flink ter rein hoge zandgrond niet al te on vruchtbaar. Ik wilde graag in het voorjaar beginnen met een 100 tal piepkuikens aan te schaffen en die op te fokken, zodat ik hoop een 50-tal jonge hoenders te hebben in het na jaar. Nu is mijn vraag a. hoe breng ik die beestjes het best groot en b. sds het met een kunstmoeder dient te gebeuren waEir kan ik die krijgen? Antwoord: Denk maar niet, geachte heer dat U van 100 piepkuikens door mekaar 50 flinke jonge hennen krijgt. Eerstens worden ze slechts zelden al lemaal groot, twedens zijn er bij die achter blijven en daarom niet in de toom kunnen blijven. Denk er aan: alleen met kerngezonde dieren is voordeel te behalen. De zwakkelingen zijn schadeposten. Eet ze dus intijds op. De piepkuikens kunt U zonder kunstmoeder niet opfokken. Maar met een goede kunstmoeder gaat het uitstekend, zelfs nog beter dan bij de natuurlijke bebroeding en opfokkerij bij de kloek. Gaat U in V. maar eens kijken bij een paar fokkers, daar zult U wel een goed bruikbare te zien kunnen krijgen. Goed' succes. Kippenvriend. DAMVERENIGIN „EXCELSIOR" Uitslag 15e ronde van de onderlinge competitie F. M. P. 'Jacobi—J. de Bel 2-0 A. BlomJ. de Heer 2-0 C. H. KrampA. ZwEinenburg 2-0 T. TwigtH. Troost 1-1 A. N. LittooijD. M. de Gelder 2-0 A. BlonkT. den Ouden Jr 2-0 D. H. ZwanenburgP. C. Treffers 2-0 G. HeerenA. van der Flier 2-0 J. Doornhein—F. M. P. Jacobi 0-2 BE FAIR. Voor Be Fair zijn voor zaterdag de volgende wedstrijden vastgesteld: Het eerste elftal gaat nog een weekje op haar lauweren rusten. Het tweede daarentegen gaat bij haar grootste concurrent Moerkapelle I op bezoek en zal wel een zware dobber krijgen, maar we geloven wel dat zij de volle winst mee naar huis zal brengen. Ook het derde elftal komt zaterdag weer eens tussen de lijnen, zij ont vangt zw n. Het derde is nog steeds zonder pun ten en ook deze keer geloven we niet Vrijdag 11 januari. Alfred van Sprang in cantine Dobbelmann. Dinsdag 15 januari R.K. Middenstand Parochie-avond. Dinsdag 22 januari Vergadering R.K. Blindenbond. Zaterdagen 19 en 26 januari Uitvoe ring „Voorwaarts" in R.K. Bonds- gebouw. Donderdag 14 februari Jaarvergade ring Chr. Landarb. Bond. Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur ds. J. van der Haar. Nam. 6.30 uur de heer J. P. Dijkman, AJphen aan den Rijn. Hervormd Wgkgebouw. V.m. 9.30 uur ds. H. van den Akker, Gouda. Nam. 6.30 uur ds. J. van dér Haar. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur ds. J. Snoey. Ned. Herv. Ver. „Wet en Evangelie". V.m. 9.30 uur ds. H. M. Cnossen, Amsterdam Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst. dinsdag 8 januari nam. 7 uur ds. A. Bijkerk van Sliedrecht. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur ds. J. Lafaorêt, R'dam. De ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen worden door dr. J. W. H. Helleman. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: 10 jute zakken, blauw wantje, bruine jongens pet, lipssleu- tel, 1 psiar grijze wanten, bruine want, vulpen zonder dop, bruine gla cé herenhandschoen, shawl. Verloren: rode portemonnaie; donker rode portemonnaie met inh., heren polshorloge, rode shawl, bruine bril, portemonnaie met inh., grijze want. dat zij een behoorlijk resultaat zal kunnen behalen, maar misschien zor gen zij voor een verrassing, wie weet? Beide wedstrijden vangen Eian om 2.45 uur. Wij wensen alle Be Fair-elftallen in het komende voetbaljaar veel succes toe. V. A.V. WADDINXVEEN Zaterdag gaat Waddinxveen Z naar Zwammerdam om ZW te bekampen en we geloven dat een gelijkspel wel mogelijk is. Waddinxveen Z 2Sport- lust 4 kan een kleine overwinning voor de bezoekers worden. Waddinx veen IMoordrecht I wordt een wed strijd verliezen ligt degradatie in het verschiet. Waddinxveen 2 dat op be zoek gaat bij GSV 3 zal hard moeten werken voor een kleine overwinning; Waddinxveen 3 gaat bij Groeneweg 3 een nederlaag tegemoet. FEUILLETON No. 8 door LOUIS HENDRICKX En hij kon het nog bijna niet ge loven dat hij, Jaap Borst nu werke lijk Liesbeth Wagenborg in zijn ar- men had. En dat hij van haar hield. en zij van hem. HOOFDSTUK IV Tegenstand. Moeder zei Liesbeth's zachte stem, U moet eens luisteren. Dat doe ik bevel kind zei Maria Wagenborg en keek op van haar boek, in haar ogen een onrustWEint iets in Liesbeth's stem had haar gewaar schuwd. Met de fijne ituitie van een moeder wist ze eigenlijk al, wat het was. Ze liep er al dagen over te piekeren. Liesbeth.en die jongen, die jon gen van Borst. Het gerucht liep snel in Middendorp en het feit dat Lies beth Wagenborg 's avonds na de uit voering van K. en V. een singeltje was omgelopen met Jaap Borst had via Bertha die met gespitste oren naar de conversatie tussen de winkel meisjes had gefluisterd de moeder bereikt. Echt iets voor Lies had Bertha ge zegd om zich met Jan en alleman af te geven. Dat kind heeft zulke de- moc-ra-ti-sche bevliegingenMaar zelfs Bertha had de zaak niet serieus genomen en kon zich eenvoudig niet indenken dat een dochter van Wa genborg zich zou encanailleren met zo'n jongen. Maar moeder Maria kende haar jongste dochter schijnbaar zo zacht, zo meegaand met zo weinig eigen wil. Zij vermoedde de harde kern onder dat zachte uiterlijk. En ze was bang. Moederbegon Liesbeth wat was het moeilijk onder woorden te brengen wat je dacht moeder ge looft u dat mensen alleen maar ge lukkig zijn met., met hun eigen stand? Wat bedoel je kind? vroeg Maria. Maar ze vroeg het om tijd te winnen. Dit was het. En ze ging rechter-op- zitten in haar stoel, bereid op wat ko men zou. Ik bedoel ging Liesbeth verder, zouden twee mensen die uit een ge heel verschillend millieu komen met elkaar gelukkig kunnen zijn? Maria Wagenborg aarzelde met haar antwoord. O, ze wist heel góed waar Liesbeth op afstuurde. En ze werd geslingerd tussen twee stand punten. Ze gunde haar dochter zo van harte alle geluk, en ze wist dat dit geluk zich vaak grillige wegen koos. Maar ze wilde Liesbeth ook al le teleurstellingen, alle moeilijkheden besparen, die hieruit ongetwijfeld zouden voortvloeien. Wat zouden haar man, haar zoon Gijsberth, haar doch ter Bertha, wat zouden de mensen zeggen Natuurlijk kan dat Lies zei ze met een stem die ze neutraal trachtte te doen klinken. Maar ik geloof wel dat het veel moeilijkheden geeft. Zo veel moeilijkheden voegde ze er aan toe, dat je je soms zoudt afvragen, of het dat wel waard' is. Maar als het gaat om je levensge luk moeder? Maria Wagenborg zweeg even. Ze kon nu zo doorgaan en de zaak zui ver theoretisch behandelen. Maar kon ze niet beter recht op haar doel af gaan? Om jouw levensgeluk kind? vroeg ze en haar mond trilde. Ja moeder antwoordde Liesbeth en het was nauwelijks hoorbaar, hett klonk als een zucht. Bedoel jedie jongen van Borst? Getroffen en dankbaar zag Lies beth haar moeder aan die haar nu opeens alle omwegen bespaarde. Nu was het hek van de dam, nu kon ze vrijuit praten. En ze vertelde. De moeder luister de en in haar hoofd woelden de ge dachten? Was dit haar kind? Was dit die zachte meegaande Liesbeth, die nu zo helemaal haar eigen weg bleek te willen kiezen en het aandurfde zich te verzetten tegen de conventies en begrippen waarbij ze was opge voed en waaraan iedereen zich hield? Was dit dan toch die harde kern van wat slechts een tere bloem scheen? Toen Liesbeth had uitgesproken, zwegen ze allebei. Het was de moe der die het eerst de woorden vond. Hou je van die jongen Lies? Ja moeder. Wat klonk haar stem beslist zonder enige aarzeling! Ik bedoelhet is toch maar geen bevlieging, geen voorbijgaande ver liefdheid waar je later spijt van hebt? Needat is het beslist niet. Hoe weet je dat? Hij is de enige bij wie ik mezelf kan zijn. Kind. haar stem klonk smartelijk, kun je dat dan nergens ook niet hier? Bij u, jabij de anderen verstop ik me maar. Ze weten alles zo goed, ze zijn zo geslaagd. zelfs vader, ik weet dat hij van me houdt, maar ik moet zo dikwijls denken aan dat ver haal van het lelijke jonge eendje Nee, gelukkig. ik lijk op u, hè moeder? Maria Wagenborg glimlachte zonnig, zulke dingen kon Liesbeth zeggen en heel haar hart ging op dit ogenblik naar haar jongste dochter uit. Alleen zei de moeder dat eendje, dat wegzwom kwam uit een vreemd ei, en jij bent ons eigen kind. Als we jou zien wegzwemmen waar we je niet kunnen volgen. O moeder, ik zwem zo ver niet weg. Ik hoop altijd in de buurt te blijven. Want ik kan u ook niet missen! Maria Wagenborg maakte een ge baar als wilde ze iets dat tussen hen stond verjagen. Ze schoof haar stoel dichterbij. Liesbeth zei ze met een vreemd- vaste stem, laten we er geen doekjes om winden. Jij zegt dat je van die jongen houdt. En ik geloof je. Houdt hij van jou. Ja. Weer die stralende blik. Hoe weet je dat? Heeft hij het ge zegd? Ja., het kwam er uit. Hij wou niet. Hij wilde het mij besparen.alle moeite die er uit zou voortkomen. Hij zei dat we een te ongelijk span waren. Dat heeft hij goed gezien. En toch. Ja. Toch. Want ik wist het dat hij van mij hield'. Ik wist het zeker. En ik wist dat dat en dat alleen hem te genhield. Toen heb ik hem gevraagd of hij het geluk geen strijd waard vond. Toen heb ik gezegdl dat ik wel voor m'n geluk wou vechten! wordt vervolgd. WANDELTOCHT. Zaterdag 5 januari hoopt de W.S.V. „Willen is Kunnen" een mars te or ganiseren. Start Openbare school brug. Start- tijd tussen 14.30-15 uur. Kosten per mars f 0.50 diploma; per serie van 3 marsen f 1.medaille. Dorpsstraat 33 Telefoon 418 Te koop IEPLAAN 4 Gevraagd MEISJE voor halve dagen of ERKSTER voor een paar dagen per week. F AM. VAN WILLIGEN, Burg. Trooststr. 41. Gevraagd voor een dag per week Mevr. Koopman, Brugweg 41 te koop, in goede staat. adres Noordkade 247 In eenvoudig gezin, voor een halve dag per week, Ardes te bevragen bureau v. d. blad Wij vragen voor direct een alleszins bekwaam in het bezit van dé vereiste diploma's, vanzelfsprekend volkomen bekend met sterk- en zwakstroom, in staat geheel zelfstandig te werken. Persoonlijke aanmelding aan onze fabriek iedere werk- dag van 7.30 tot 5.30 uur. Getuigschriften en diploma's s.v.p. meebrengen. Er kan eventueel ook schriftelijk worden gesolliciteerd. In dat geval uitvoerige bijzonderheden in de brief te vermelden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 2