Weekblad voor Waddinxveen IVOROL SPAAS 1/Koedec de Vrouw Öe Spityd van de week JN BLIJDE VERWACHTING" Elke land een brillanl OokSpierpijn NIEUWS uil omx woonplaats. Predikbeurten GRIEP? no. 603 vrijdag 11 januari 1957 12e jaargang Adres redactie en administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen, telet. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld pïr kwartaal f 1.00 bijvooruitbetaling Advertentie- en familieadvertentieprijs 8 ct per m.m. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden. Studenten uit Amsterdam, Rotter dam, Leiden en Delft hebben geza menlijk een kostelijke grap uitge haald waardoor zjj duidelijker dan met een ernstig verzoekschrift mo gelijk zou zijn de regering aan het verstand brachten dat de burgemees- tersvakature voor de residentie nu ook wel eens vervuld mag worden. De heren plaatsten te Den Haag op het monument van Plein 1813, waar van de Nederlandse maaagd „in revi sie" is, een meer dan levensgrote ooievaar die in een luier een net bur- gemeeetertje droeg. Mispchien heeft de stunt geholpen en werd inmiddels een „echte" burgemeester benoemd, waardoor aan het politieke touwtrek ken een eind is gekomen. De hoofdstad had ten deze geluk. De opvolger van mr d' Ailly, mr G. van Hall zal reeds 1 februari zijn funktie officieel aanvaarden, zodat men daar slechts een maand zonder burgemeester is geweest Datzelfde Amsterdam zat figuur lijk gesproken een beetje in de maag met de bekende Wereldburger No. 1, Gary Davis, die door de KLM was aangevoerd,, uiteraard geen er kende pas had en in het hoofdbureau van politie moest worden opgesloten. Daar ging Cary een paar dagen in hongerstaking, begon daarna weer te eten, doch weigerde in te gaan op het Amerikaanse voorstel een immigran tenvisum aan te vragen. Men vraagt zich te Amsterdam af, of men daar de wereldburger nog lang te gast zal hebben. Andere Amsterdammers die weten, dat in hun stad een mathematisch centrum bestaat, hebben zich vol ver bazing afgevraagd of het wel nodig was dat de salarissen van rijksamb tenaren in het buitenland moesten worden uitgerekend omdat de Rijks centrale voor mechanische admini stratie de stroom van wijzigingen, 1 januari ingegaan, niet kon verwerken. Hoewel ook te Amsterdam een hoogst moderne rekenmachine staat de Armac is deze, maar ons werd me degedeeld niet ingesteld op zulk massa-werk. Geld is belangrijk, om geld draait de gehele wereld. Daarom is het ook belangrijk, dat besprekingen tussen de minister van financiën en het le- vensverzekeringsbedrij f ertoe hebben geleid, dat ten behoeve van de wo ningbouw dit bedrijf 400 miljoen aan de Bank van Nederlandse Ge meenten wil uitlenen, waarbij de staat garant zal zijn. Staatsvijand nummer een kan weer worden be streden Geld. Dat het restaurant- en café bedrijf van het zondagse rijverbod ge weldige schade ondervindt, weten we. Het bedrijfschap Horeca stelt alles in het werk om het rijden op zondag weer doorgevoetrd te krijgen tot dusverre tevergeefs. Helaas is ondanks het minieme au toverkeer op zondag, te Soesterberg toch nog een ongeluk met dodelijk afloop gebeurd. GeldDe een krijgt het niet de ander wel. Tot de gelukkigen be hoort boer Hopman, die na enige rechtszaken van de Gemejente Am sterdam 50.000 krijgt omdat hij, tengevolge van uitbreiding der stad het door hem gepachte bedrijf te Sloten moest verlaten. Een opticien te Utrecht wiens zaak in de bekende relletjes tegen de communisten gro te schadie opliep, kreeg daarentegen van de Utrechtse gemeenteraad nul op zijn rekest en te Rotterdam werd een voorstel een nieuw Tweede Ka merlid een uitkering van 8200 per jaar te verlenen het verschil tus sen het salaris, dat dit Kamerlid als rektor van een gemeentelijk Lyceum aldaar verdiende en de vergoeding, die ae Kamerleden genieten terug genomen omdat het ernaar uitzag, dat deze gemeenteraad het voorstel toch niet zou accepteren. Dit boek van Dr. A. j. M. Lamers gratis bi) aankoop van een Babyderm-Set, "rLPOe er- zalf' °r,e' zeeP' a f 1.95. Voorradig In Apotheek en Drogisterij. Mffff V/eten is gerust ziin. Een andere geldkwestie was, dat er te Amsterdam met., plastic dubbel tjes werd betaald. Het bleek dat die dubbeltjes dienst deden als lesmate riaal op sommige scholen. Er waren blijkbaar handige knapen, die dat geld vergaten in te leveren en de geld-theorie op school in de praktijk 9 wilden brengen. Die schooljeugd weet wat tegen woordig. Een vreemde geschiedenis was dat bewoners van een bepaalde straat, ook in Amsterdam zich erger den aan een oude auto, die de eige naar maar voor zijn deur liet staan, zonder deze te gebruiken. De buren reden het ding voor een school en dat was voldoende om het vehikel vlot te laten slopen. Het zonderlinge is, dat de eigenaar er ook plezier in had, dat zijn wagen aldus werd ver nietigd. De ouders van de jeugd zijn vaak niet veel beter. Dat ondervond een hoofd van een school, die door een pa was geslagen. Deze pa werd tot drie weken gevangenisstraf veroor deeld, doch hij voegde het mishan delde schoolhoofd bij het verlaten van de rechtzaal nog toe: „Wij zijn nog niet klaar, maat". Een nieuw proces-verbaal was het gevolg van deze nieuwe bedreiging. UITVERKOOP O! UITVERKOOP! Houd uw ogen toe en houd uw buidel open, Dat is de ware klant, waarop de kramers ho pen. Het is zo langzamerhand gewoonte geworden, dat de zakenwereld het nieuwe jaar met een grote uitver koop inzet. Een van mijn vriendinnen, met wie ik een dezer dagen langs de etalages van verschillende zaken wandelde, vond het helemaal niet leuk, dat juist na de maand december „als je in januari platzak bent", overal de koopjes je tegenlachen. Waarom wachten ze daar niet een maandje of zo mee tot je financiën wat op peil zijn gekomen? mopperde ze. Van het standpunt van de winke liers bezien is zo'n uitverkoop in ja nuari echlter lang niet gek. Juist doordat de maand december zo duur is en gezien het feit, dat de salaris sen in de meeste gevallen reeds voor de 24ste worden uitgekeerd, is janu ari voor de neringdoenden de meest sobere maand van het jaar. Menige zucht van opluchting, wordt geslaakt als de 31ste januari is aangebroken en aan deze lange maand een eind is gekomen De winkelier die de laat ste weken van het jaar de drukte niet aan kon, weet door de aanlok kelijke uitverkoop de dames te sti muleren, die anders zeker niet dan het hoognodige zouden kopen. Het is tevens voor hem een prach tige gelegenheid de artikelen die aan mode onderhevig zijn of artikelen waar niet zo veel vraag naar was, van de hand te doen; hij raakt zijn spullen kwijt en het publiek heeft 'n koopje. Het is alleen zaak onze kooplust binnen de perken te houden en maar niet raak te kopen, omdat het zo weinig kost. Wij hebben zelf eens meegemaakt^ dlat iemand een hele partij knots-grote asbakken kocht. Haar man was stomverbaasd toen thuis het grote pak werd openge maakt. Maar m'n lieve mens, wat moet je in vredesnaam met al die asbakken doen? was zijn vraag. Nou ja, ze waren zo goedkoop, dat ik ze allemaal heb gekocht. Jij mop pert er toch altijd over dat wij met verjaardagen dure cadeaux moeten geven? Nu kunnen we een jaar lang iedereen een cadeau geven zonder dat het ons verder een cent kost. De asbakken van Marie zijn in de familiekring spreekwoordelijkheid ge worden De veel te grote bakolieten bakken werden in de meeste gezinnen in een hoekje van de kast weggestopt. Het Persoonlijke van het cadeau was weg en het verrassingselement van het geven was verdwenen. Nee, het is leuk wannepr je iets in de uitver koop kunt kopen om cadeau te ge- ven> maar laat het dan geen prul zijn, dat degene die het ontvangt re gelrecht naar een vergeten hoekje laat verdwijnen, omdat het monster niet m de omgeving past. In de uit verkoop is het meer dan ooit nood zakelijk goed uit te kijken bij het geen wij kopen. Koop bijvoorbeeld geen sjaaltje van een effen kleur, die bij geen enkel kledingstuk past, al leen omdat het zo spotgoedkoop is. Tien tegen een dat u bij uw thuis komst, het ding in de kast legt en er nooit meer naar omkijkt. Het geld wat hiervoor werd betaald, al is het dan nog zo weinig, had beter kunnen worden besteed. In sommige zaken mag uitverkoop- goed iniet worden gepast, wees dan verstandig geef liever iets meer en Pas de spullen. Het komt meermalen voor, dat een japon, rok, of blouse er zo op het oog aantrekkelijk uitzien. Bij het passen blijkt dan, dat de kleur of het model u helemaal niet staat. Dit zou eveneens geld weggooien zijn, want gefn,.Xrouw ^ie een.beetje op haar uiterlijk is gesteld, zal iets aantrek ken, waarvan zij zeker weet dat het haar zeker niet zal staan Werkelijke koopjes zijn'er nog wel te vinden, als we tenminste met ver stand van zaken de dingen bekijken en alleen als we artikelen kopen, die bruikbaar zijn. Wat mijzelf betreft ik vind het wat gezellig langs die uitverkoop-eta lages te wandelen en eens hier en daar te neuzen. Doch meestal blijft het bij kijken, doordat ik niet de wa re klant ben waara|p volgens Rue- kert de kramers hopen. CORA OOSTLAND. Losse flodders Als men bij de jaarwisseling de kranten eens doorkijkt en men let op de advertenties met nieuwjaarswen sen, dan valt het op, dat er verschil len soorten wensen zijn. Sommigen wensen ons een zalig nieuwjaar to ei Anderen houden het bij een gezegend, een voorspoedig, een gelukkig nieuwjaar. Vervolgens de mensen, die hun goede) wensen combineren met re clame: Wij wensen U het beste. Het beste is bij ons te koop. Dus koop bij ons. Hetgeen betekent dat ze zich zelf het beste toewensen. De minst gegoeden verzenden de meeste kaarten. De upper-ten vol staan met een kleine advertentie: Bedankt voor alle goede wensen. Het is me te veel moeite om ze stuk voor stuk te beantwoorden. Ook treffend is, dat velen aan allen een goed jaar wensen en dat ande ren dit beperken tot hun geachte cientelé, vrienden en bekenden. De rest kan waarschijnlijk voor huii part weet ik wat. Deze mensen luisteren misschien te veel naar die geestelij ke voorgangers, welke bidden voor hen die wettig verhinderd zijn naar de kerk te komen. De heiden en de tollenaar worden, al of niet met op zet, vergeten. Terwijl vanuit Christe lijk oogpunt bekeken juist zij het nog harder nodig hebben. Sniper. en rheumatlsche pijnen wrijft U TWEE JUBILARISSEN BIJ VAN SCHAIK EN BERGHUIS. Zaterdag was het veertig jaar gele den dat de heren J. van den Boom gaard en A. Noorlander, alhier in dienst zijn getreden bij de N.V. Eer ste W addinx vqense Stoommeubelfa- briek v.h. Fa. van Schaik en Berg huis. Dit jubileum betekende voor de beide werknemers tevens een afscheid daar zij de 65 jarige leeftijd gepas seerd zijn en van hun pensioen zul len gaan genieten. Directie en personeel waren zater dagmiddag in de expeditiezaal bijeen om de jubilarissen te huldigen. Na mens de directie sprak de bedrijfs leider, de heer C. Boersma, die in warme bewoordingen de waardering tot uitdrukking bracht voor hetgeen beiden in de lange periode van 40 jaar voor het bedrijf betekend heb ben. De heer P. Roos wees als ver tegenwoordiger van het personeel op de prettige onderlinge samenwerking en overhandigde aan ieder een kist sigaren, een asbak en een tafelaan steker. De heer Stoetman, meester knecht, onderstreepte de goede ver houding tussen de jubilarissen en hun chefs. GESLAAGD. Voor het diploma machineschrijven is geslaagd de heer P. Burger. Hij werd opgeleid door mej. B. Hofman. BEROEPEN Door de kerkeraad der Ned. Herv. gemeente, alhier, is een beroep uit gebracht op ds. Cuperus te Doorn spijk. GESLAAGD. Voor het Praktijk-examen boek houden slaagde onze plaatsgenote D. P. Vis. OVERPLAATSING. De wachtmeester le klas van de rijkspolitie, de heer J. K. Roggeband is met ingang van 15 januari over geplaatst naar Bodegraven^ In zijn plaats is alhier benoemd de adspi- rant-rijkspolitie, de heer J. Slotboom te Nijmegen. WAAR GAAN WE HEEN? De R.K. reisvereniging vergadert op 17 januari in het R.K, Vereen, gebouw, aanvang 8 uur. Bespreking: welke reis maken wij in de a.s. zo mer? Ook niet-leden van harte wel kom. PRIJS GEWONNEN. De leerlinge van de Chr. School, Oranjelaan, Tineke van de Starre, behaalde een 4e rpijs, een boekbon a vijf gulden, voor een inzending te kenwedstrijd, uitgaande van de col lectieve boekenreclame. HEVR. KLEUTERSCHOLEN. In de plaats van de heer A. de Vries is tot penningmeesteresse van de stichbng voor Ned. Hervomrd kleuteronderwijs benoemd mevr. N. Havenaar-Sekeris. „VOX JUBILANS". Zaterdagavond werd door de Herv. Gem. Zangver. „Vox Jubilans" ge zongen in de pas gereed gekomen re creatiezaal van het rusthuis Gouwe- stein te Gouda. Eerst werden ter om lijning van de weeksluiting welke verzorgd werd door de Directie en kele psalmen en andere geestelijke liederen ten gehore gebracht, waarna nog enkele andere werken werden vertolkt. De bewoners van Gouwe- stein genoten zichtbaar van het ge- bodene en zullen met Vox Jubilans met veel genoegen op deze mooie avond blijven terugzien. Maandagavond hield Vox Jubilans haar jaarlijkse ledenvergadering. Zo wel de penningmeester als de secre taris konden een gunstig geluid la ten horen. Het ledental is nog steeds steigende. Een geheel nieuw en uit gebreid werkprogramma werd samen gesteld, waaruit bleek dat voor het niéuwe verenigjngsjaar (diverse ver zoeken werden ontvangen om te ko men concerteren in Gouda, Rotter dam en andere plaatsen. Als nieuwe penningmeester werd gekozen de heer D. Oskam als secretaresse Mej. J. Huizer, terwijl voor de algehele lei ding als voorzitter werd herkozen de heer A. Kooijman. Mej. T. Struik bleef algem. adjunct. Met veel animo zien aowel bestuur als leden het nieuwe werkprogramma tegemoet. Na de pauze bleef men nog enige tijd in ontspannende zin bijeen, waarbij door diverse leden enkele aardige bijdra gen werden geleverd. ZSSTIG JAAR GETROUWD. Zestig jaar was het dinsdag gele den, dat in Stolwijk het huwelijk werd gesloten tussen Cornells Boom en Janrdgje Koolwijk. Het bruidspaar woont sedert 1900 aan de Bloemen- daalseweg. De bruidegom is 84 jaar, de bruid 82. Beiden zijn uiteraard zeer bekend in Bloemendaal. De bewoners hebben de hoofden bij elkaar gestoken en het bruidspaar een dames- en herenfau- teuil, een grote mand bloemen en 'n taart aangeboden. Vandaag wordt het huwelijksfeest in familiekring ge vierd. Het diamanten paar heeft twee kinderen, dertien kleinkinderen en zeven achter-kleinkinderen. SCHOORSTEENBRAND. In de woning van de Wed. Monster aan de Lijsterbesstraat brak zaterdag morgen een schoorsteenbrand ui.t. De brandweer, die gealarmeerd was, rukte udt met de aufcospuit en na het verwijderen van het brandende roet en vuil in de schoorsteen had men de brand bedwongen. AANRIJDING. Zaterdagmiddag werd het 8-jarig dochtertje van de heer Koster aan de Burg. Troostsraat alhier, die met enkele vriendinnetejs op het trottoir aan het spelen was, bij het plotseling oversteken van de straat aangereden door de personenauto van de heer H. alhier. Het meisje liep een hersen schudding op. Omtrent het nieuwe jaar valt weinig te voorspellen; misschien slechts dit dat het wel weer voorbij zal snellen, gelijk zijn voorgangers met spurten en met sprinten met drukken, grijs en zwart en felgekleurde printen. Maar wat heel zeker is, en waard om te beginnen: het ouderdomspensioen is een der tastb're dingen. Daar zullen duizenden, gewend aan schraal verteren tot aan hun levenseind van kunnen profiteren. Het werkende geslacht moet in de buidel tasten en wordt geconfronteerd met: „Draagt elkanders lasten." In feite is het zo dat 't werkend deel der natie de premie voor een deel betaalt met compensatie. Maar hoe dan ook bezien, één van de vrome wensen is nu dan toch verhoord tot vreugd der oude mensen. En als de gulden weer in waarde zal vermind'ren, dan zal die oude ramp de oudjes toch niet hind'ren. 't Is weer raak met onze Op alle stoffen welke niet tot de opruiming behoren 10 pCt korting Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur ds. C. van den Bosch, Bodegraven. Nam. 6.30 uur De heer M. Vroon, Amstelveen. Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9.30 uur De heer Vroon. Nam. 6.30 uur ds. H. G. Abma, Monster. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 uur ds. J. Snoey. Nam. 5 uur ds. Kramer, vlootpredikant. N.H. Vereen. „Wet en Evangelie. Vun. 9.30 uur ds. J. van Vliet, Maasdam. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst. woensdag 16 januari, nam. 7 uur ds. A. P. Verloop, Alblasserdamu Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur ds. J. F. van Rooyen, Amsterdam. De ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door dr. E. M. L. Hem- minga. Mijnhardt's Grieppoeders. Doos 50 ct. Foto Goudse Courant Burgemeester Warnaar op pad voor Hongaarse vluchtelingen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 1