mm thermometer? Adjudant van der Eyk veertig jaar| in politiedienst Avan der Sloot PLEEGZUSTER (fWËEHSEB het Ouderdomspensioen? ALFRED VA.V SPRANG Burgerlijke stand Ons Pluimveehoekje Sport Ut 't koet. >ifi clïSfcBSsWï js Op hartelijke wijze gehuldigd. Het was vrijdag 4 januari veertig jaar geleden dat de heer P- van der Eijk, adjudant bij de Rijkspolitie en commandant van de groep Waddinx- veen, in politiedienst trad. Ter gele genheid daarvan werd hem ten ge meentehuize in de raadszaal een har telijke huldiging bereid. Velen toon den hun belangstelling. Burgemeester Warnaar heette als gastheer welkom majoor mr. Van der Meulen, districts commandant van de Rijkspolitie, ad judant Kronenburg, vele groepscom mandanten, afgevaardigden van de reservepolitie, de beide wethouders vertegenwoordigers van het Verbond van Veilig Verkeer, van de Bond van Politie-ambtenaren en hoofden van de gemeentediensten. Majoor Van der Meulen zeide, dat het in de groep gaat om de activiteit die aan de dag gelegd wordt. In dit opzicht staat de groep Waddinxveen er goed voor. Spreker wees er op, dat Ib jubilaris teleurstellingen niet ont- tebuden zijn. In zijn loopbaan zal hij Binnen terugzien op ups en downs. $ijn bevordering tot adjudant is voor Sjljudant Van der Eijk het bewijs van een geslaagde carrière. De districts- Ifcmmandant overhandigde de jubila ris een geschenk onder couvert. burgemeester Warnaar constateer de knet vreugde dat de verhoudingen H Waddinxveen goed zijn. Uitgaande Sire dit feit, ging spreker dieper in m> de verhoudingen die er zijn tus sen; politie en het publiek. De burge meester onderstreepte zijn gelukwen- |enimet de aanbieding van een aan- Qeker en een kistje sigaren. Bij monde van adjudant Kronen- wirg-werd namens de staf en de col- téga'S groepscommandanten een vul- ftnsét aangeboden, terwijl mevr. van ®tr Eijk bloemen ontving. tl Oj) hartelijke wijze werd de groeps commandant toegesproken door op perwachtmeester Lagrouw namens het "personeel van de groep. Deze liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een polshorloge en ook hij bood mevr. van der Eijk bloemen aan. Voorts spraken opperwachtmeester Vogel namens de Bond van Politie-ambte naren, de heer Blonk namens de plaatselijke Vereniging voor Veilig Verkeer, de heer Koeze namens de reservepolitie en inspecteur Blanken namens de gemeentepolitie Gouda. De heer Jenné sprak namens de hoofden van de plaatselijke gemeentediensten en bood een kist sigaren aan. Er wer den voorts vele geschenken overhan digd. De zoon van de jubilaris bood een tegeltableau en bloemen aan. De adjudant heeft alle sprekers in den persoonlijk woord dank gezegd. Hij kreeg daarbij gelegenheid in vo gelvlucht nog eens op zijn loopbaan terug te zien. Na zijn militaire dienst vervuld te hebben, ging de heer van der Eijk naaf de marechaussee en vandaar naar de Rijkspolitie. In 1953 Hoe hoog komt de Foto Sjaak Noteboom nam hij de leiding op zich van de groep Waddinxveen. Dé jubilaris had er geen spijt van dat hij in Waddinx veen terecht is gekomen. De verhou ding met het gemeentebestuur laat niets te wensen over. Velen hebben adjudant van der Eijk thuis bezocht en van hun be langstelling doen blijken. Bij de vele gelukwensen voegen wij gaarne de onze. Wij zijp zeer benieuwd naar de totaalopbrengst van de collectie en giften voor Hon garije. Hoe hoog zal de thermomet stijgen? Wij kunnen vrijdagavond allen er aan meehelpen een. Als spreker trad op de heer de Wit, inspecteur van de centrale volks bank. Spr. toonde met cijfers het nut en de noodzakelijkheid van het spa ren aan. Al is het nog zo weinig, leg iets op zij, want vele kleintjes maken een grote, aldus spreker. De voorzitter van del K.A.B., de heer van Berkesteijn, alsmede de heer Gerts, als vertegenwoordiger van de volksbank gaven van hun belang stelling blijk, waarvoor de presidente hun hartelijk dank zegde. Het was een z|eer geslaagde ver gadering. VERNIELING EN MISHANDELING. Maandagmiddag heeft de 20-jarige J. v. d. N. uit Gouda getracht in het café de Baars alhier, de zaak op stel ten te zetten. Hij arriveerde met nog enkele andere, niet geheel nuchter, per taxi. De caféhoudster weigerde hem alcoholhoudende drank, zodat de bezoeker zich moest beperken tot koolzuurhoudende drank. De bezoeker bleef luidruchtig en de' eigenares wees hem dan ook de deur. Bij het verlaten van het café nam hij zijn drinkglas mee naar buiten en toen de caféhoudster dit terugeiste sloeg hij dit eerst stuk tegen de muur en drukte daarna de overgebleven scher ven in haar arm, zodat het slachtof fer zich onder doktersbehandeling moest stellen. Toen de vrouw naar binnen gevlucht was met behulp van Werp een blik in de spiegel en steeds weer zal een permanent van ons U voldoening schenken. Oranjelaan 24 Telefoon 457 enkele andere bezoekers de deur dicht hield, sloeg de Gouwenaar ver volgens enkele glas-irvlood ruiten stuk. Daarna begaf hij zich op weg naar Gouda en belde aan de Bloe- mendaalseweg een taxi op, die de Gouwenaar naar zijn woonplaats ver voerde. De Waddinxveense rijkspolitie die inmiddels telefonisoh gewaar schuwd was, was de jongeman even wel al spoedig op het spoor en met inschakeling van de Goudse politie kon hij in een café te Gouda worden aangehouden. Tegen hem werd pro ces-verbaal opgemaakt wegens mis handeling en vernieling. VOOR BEROEP BEDANKT. Ds. J. van der Haar heeft bedankt voor 'het op hem uitgebrachte be roep naar Kockengen. Bloedwijn de weg naar meer levenslust per 3/4 liter fles f 4,95 I -/» LIU* U0 ■■OftOGISTEN-ASSOCiATie- A. v. d. Zuidkade 1 - Telefoon 353 Hoe gaat dat nu met FEESTAVOND. In het kader van het r.k. winter - programma, organiseert de r.k. mid denstandsvereniging op 15 januari a.s. een feestavond in het r.k. Ver enigingsgebouw. Om. wordjt mede werking verleend door de bekende zanger van het Limburgse lied, Har ry Bordon. Het programma is zeer aantrekke lijk samengesteld en na afloop is er een gezellig samenzijn. OUDERAVOND. De openbare lagere school B or ganiseert dinsdagavond a.s. een leer lingenavond in het verenigingsge bouw aan de Stationsstraat. Er is een lijvig programma samen gesteld, dat geheel door de leerlingen der school wordtuitgevoerd. De belangstelling voor deze avond is zó groot, dat nu reeds alle kaar ten zijn uitverkocht. MEJUFFROUW BREEDIJK VERTREKT. Mej. Tr. Breedijk gaat onze ge meente verlaten, in verband met haar benoeming tot hoofd van de huishou ding van het ziekenhuis Eudokia te Rotterdam. Zij wias hier o.a. leidster van de Ned. Herv. meisjesvereniging „Het Mosterd zaadje". Ook stond zij inder tijd aan het hoofd van de ploeg schoonmaaksters, die na de waters nood op Flakkee de helpende hand ging bieden, terwijl zij de grondslag legde voor het wellfare werk van het Rode Kruis in deze gemeente. HON GARI JE-AVOND. Wij herinneren onze lezers aan de Hongarije-avond, die door ons Week blad in samenwerking met het Sport week comité wordt georganiseerd in de cantine der N.V. Louis Dobbel- mann, op heden avond. Aanvang 7.30 uur, zaal open 6.45 uur. Alfred van Sprang vertelt over zjjn belevenissen in Boedapest tijdens de vrijheidsstrijd en er wordt een ge luidsfilm vertoond over „Alaska''. De afgevaardigden van verenigingen krijgen gelegenheid hun actie bekend te maken, terwijl ook mededeling zal worden gedaan van de zaterdag jl. ge houden huis-aan-huis kollekte. TENTOONSTELLING. De postduivenvereniging „De Zwa luw" organiseert morgen, zaterdag een tentoonstelling in de lunchroom van de Water. Er wordt een keur-kollektie dieren verwacht Vaif uitstékende kwaliteit. Wij bevelen een bezoek aan deze tentoonstelling gaarne aan. DE GOUWE RUITERS. De landelijke rijvereniging „De Gouwe ruiters" organiseert op 29 en 31 januari a.s. haar bekende ruiter- avonden,i die in tegenstelling tot voorgaande jaar, weer in deze ge meente worden gehouden en wel in de lunchroom van de Water. Het toneelgezelschap „Virus" uit Reeuwijk voert een blijspel op in 3 bedrijven, getiteld „Terugkeer". Ka afloop is er gezellig samenzijn. R.K. VROUWENBEWEGING. pniloaJoI De r.k. vrouwenbeweging kwam dinsdagavond in jaarvergadering bij— De trekkers van de opgeheven Noodwet Oudferdomsvoora|j!ening be taalden tot dusverre f 1.50 voor de verplichte ziekenfondsverzekering. Van 1 januari 1957 af, is deze bepa ling voor hen vervallen en kunnen zij toetreden tot de ziekenfondsver zekering voor bejaarden, die in het leven is geroepen voor allen die 65 zijn of ouder. Omdat van nu af aan vrijwel iedere Nederlander die 65 jaar is uitkering zal genieten van deze nieuwe algeme ne ouderdomswet (A.O.) zijn er loon grenzen ingevoerd wat betreft de te betalen premie. Indien het inkomen niet meer bedraagt dan f 2400,is men f 0.55 verschuldigd. Bedraagt het inkomen meer dan f 2400,tot maxi maal f 3410,dan is een premie verschuldigd van f 1.10 per week, terwijl zij die een jaarlijks inkomen hebben van meer dan f 3410,het volle pond moeten betalen, echter v.z.v. dat inkomen niet boven f 6000,per jaar ligt. Betrokkenen met een inkomen van meer dan f 6000,dienen in eigen behoeften te voorzien (Niet te ver warren met werknemers in loondienst voor hen geldt een loongrens van f 6900,per jaar). De premie, voor hen die het volle pond betalen be draagt ongeveer een bedrag van f 2— per week. Dit kan plaatselijk wel eens verschillen. Pensioenpremie voor zelfstandigen. Er is een Kon. Besluit verschenen waarin regelingen zijn opgenomen voor premiebetalingen door zelfstan digen verschuldigd voor de A.O. Zo is o.m. bepaald dat geen premie zal worden ingevorderd van hen, die een inkomen hebben beneden f 1500, per jaar en vallen in tariefgroep 1 voor de ink. belasting op f 2100,p. jaar indien zij vallen in tariefgroep II. Daarboven wordt de premie ge deeltelijk ingevorderd volgens een oplopende schaal. Een gehuwde zelfstandige met een inkomen van f 2250,wordt aange slagen voor 15 pCt van de premie die normaal verschuldigd if. Ba- draagt zijn inkomen f 2400,— dan moet hij 30 pCt van die premie be talen, bij f 2700,— 60 pCt, terwijl hij indien dat inkomen meer dan f 3100,- bedraagt het volle pond, dat is 6,75 pCt moet betalen. Deze faciliteiten gelden eveneens voor hen die in het genot zijn van een pensioen, mits dit pensioen niet ten laste komt van het rijk, het algemeen burgerlijk pensioenfonds of het pensioenfonds. Indien men gedeeltelijk zelfstandige is en gedeeltelijk in loondienst werkt ge|ld(t deze invorderingsfaciliteit niet voor het deel van de premie, dat reeds door de werkgever is ingehou den op het loon en waarvoor loon- compensatie is gegeven. Aangeslage- nen in de vermogensbelasting kun nen bovenstaande faciliteiten niet ge nieten. Op welke dag naar 't postkantoor? Teneinde een regelmatige uitbeta ling der uitkeringen te waarborgen is de volgende regeling getroffen, die niet betrekking heeft op trekkers van VRIJDAGAVOND exposeren wij tijdens de pauze in cantine N.V. Dobbelmann, en kele boeken, geschre ven door De schrijver is bereid in deze boeken zijn handtekening te plaat- BOEKHANDEL VSLDWUK de voormalige noodwet ouderdoms voorziening. Iedere trekker van de A.O. heeft een inschrijvingsnummer en nu is men bij de vaststelling van de ver schillende dpta uitgegaan van de twee laatste cijfers van dat nummer. In dat verband heeft men het vol gende schema opgesteld. Indien de twee laatste cijfers zijn van 0-4 heeft de uitbetaling plaats op de 6de der maand; 5-9 op de 7de; 10-14 op de 8ste; 15-19 op de 9de; 20-24 op de 10de; 25-29 op de 11de; 30-34 op de 12de; 35-39 op de 13de; 40-44 op de 14de; 45-49 op de 15de; 50-54 op de 16de; 55-59 op de 17de; 60-64 op de 18de; 65-69 op de 19de; 70-74 op de 20ste; 75-79 op de 21ste; 80-84 op de 22ste; 85-89 op de 23ste; 90-94 op de 24ste en tenslotte 95-99 op de 25ste der maand. Inschrijvingsnum mer 39492 krijgt dus uitbetaling op 24 januari, 24 februari, 24 maart enz. Indien een uitbetalingsdatum valt op zon- of feestdag heeft uitbetaling een dag later plaats. Men dient er rekening mede te houden, dat bij niet verschijning op de juiste datum uitbetaling pas een maand later kan plaats hebben, op de dag dus die officieel geldt voor be trokkene. Hij krijgt dan dubbel. Ver zoeken om uitbetaling per giro of via een (spaar) bank moet men vroegtij dig indienen. Aangiften van 3 tot 9 januari 1957. Geboren: Pieter, z. v. G. J. Grooten- dorst en E. M. de Bruijn, Kerkweg 206; Jacob Dirk, z. v. D. Huurman en A. J. Sekeris, Noordeinde 87; Wilhelmina Geërtruda, d. v. W. van der Voorn en G. C. van Veen, Aca ciastraat 07; Pieter, z. v. H. C. van Vuuren en E. Hofman, Noordeinde la; Klazina Cornelia, d. v. J. Appel en J. Wessels, Ieplaan 54; Hendrika, d. v. J. Both en L. Blans- jaar, Lijsterbesstraat 33; Maria, d. v. H. van den Hoek en W. J. la Grand, Henegouwerweg 111; Gijsbertus Martinus Adrianus, z. v. G. Bosman en J. Kooijman, Burgem. Trooststraat 87; Gehuwd1: H. Verbeek en A. Hooge- veen. Overleden: den Hertog, Francientje, wed. van A. de Bruijn, oud 82 jaar. VOORWERPEN GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: herenpolBhorloge, gereed schap van tractor, damesfiets, zwarte glacé handschoen, groene ceintuur, rode poirtemonnaie met inh., zwarte shawl, groene want, rode portefeuil le, damestasje. Verloren: rode portemonnaie met inh., grijze want, rode portemonnaie met inh., zijtas met inh., sleutels, regen kapje, blauwe want, shawl. MECHELSE HOENDERS. Dit ras kwam vroeger vooral in België zeer veel voor, het is een der beste vleeskj.ppen, die we kennen. Indien ze goed gemest worden kun nen er echte vleesklompen uit voort komen; hennen van 7 tot 8 pond, ha nen zelfs tot ÏO pond. Het vlees is niet alleen mals en heerlijk van smaak doch heeft ook een prachtig aanzien op de schotel. Omdat het op de eerste plaats vlees hoenders zijn wordt natuurlijk aan grootte, gewicht en omvang de mees te waarde gehecht. De hennen leggen bruinachtige eie ren of lichtrose, die gemiddeld om de 60 gram wegen. Door selectie kan men uit Mechelse hoenders ook beste legvleeshoenders fokken, d.w.z. die ren die zeer goed leggen en bovendien een begerenswaardige bout opleveren. In dit opzicht verschillen ze niet van Orpingtons, Wyandottes, e.d. On der alle rassen treft men goede leg- sters aan: doo,r teeltkeus is dus steeds een productieve stam op te bouwen. De dieren zullen dan niet precies aan de standaardeisen blijven voldoen, doch wanneer men ernstig wil is er in deze toch meer te berei ken, dan menigeen denkt. Ik ken fokkers die zich reeds jaren op de teelt van Mechelse] hoenders toeleggen en die de voldoening sma- li ken thans in het bezi.t te zijn van Mechelse hoenders, die niet alleen mooi, maar ook zeer productief zijn. Voor mensen die een beetje non chalant met hun pieren omgaan, zijn Mechelse hoenders niet aan te beve len. Ze zouden te vet worden en ook te veel broeds, met als noodwendipg gevolg; weinig eieren. Als broedsters zijn ze zeer geschikt. Reeds heel vroeg in het voorjaar krijgen ze broednei- gingen en men kan er gerust wat meer eieren onder leggen. Dat zijn allemaal onmiskenbare voordelen. Ik zag wel eens tot 19 normale eieren onder één hen en zo kan ze best be dekken. Wat niet gezet wil worden, gaat onmiddellijk apart en na enige dagen begint de leg weer evengoed als bij Wyandottes, Reds e.d. Het zijn flegmatieke hoenders, die betrekke lijk enge opsluiting zeer goed verdra gen. Ik meende goed te doen boven staande onder de aandacht van de le zers te brengen. DAM- EN SCHAAKNIEUWS VAN DE WADDINXVEENSE SPORTWEEK Het 3e Schaak- en Damtoumooi van de Waddinxveense Sportweek wordt gehouden op donderdag 30 ja nuari, maandag 21 en woensdag 30 dammers en schakers uitWaddinxveen en Omstreken worden deelgenomen. Het tournooi wordt gehouden in het Verenigingsgebouw aan de Stations straat. De wedstrijden vangen aan om 7.45 uur nam. Er wordt in groepen van 4 gespeeld, verdeeld in le, 2e en 3e klasse. Inleggeld bedraagt f 1.50. Schakers en dammers toont uw be langstelling en laat U inschrijven voor dit tournooi. De schaakvereniging schaakt elke maandagavond van 8-11 uur in het Verenigingsgebouw) Stationsstraat. Daar kunt U zich ook opgeven voor deelname aan het tournooi. Komt eens op een maandagavond schaken? Inschrijvingen voor deelname aan dit tournooi voor schakers te richten de heer H. W. Schildt, Burg. Troost straat 123 en voor dlammers bij de heer C. H. Kramp, Henegouwerweg 50. WSE-NIEUWS. WSE- GROENEWEG 1-1. In een aantrekkelijke en snelle wedstrijd heeft WSE het sterke Groe neweg in eigen huis een kostbaar puntje afhandig gemaakt. Zou vrou we Fortuna voor de rust WSE wat beter gezind zijn geweest dan zouden beide punten naar Waddinxveen zijn gegaan. W.S.E. speelde de eerste helft met de felle wind in de rug, mede waar door het prestatievermogen van doel man Flier danig op de proef werd gesteld; voorlopig echter wist hij on heil tel voorkomen. In de dertiende minuut werd een door Blonk goed voorgezette bal trouwens op een grandioze wijze gemist. De schaarse aanvallen van Groeneweg hadden in deze periode maar weinig te beteke nen. Doch na een half uur werd doel man Flidr geslagen, maar linksback Boerop bracht op de doellijnredding! Fens schoot even daarna de bal, die reeds buiten het bereik van de kee per was, tegen de paal. Na de rust kwam Groeneweg van- v zelfsprekend sterk in de aanval; toen wérd de WSEt-verdediging isterk op de proef gesteld. Na een kwartier kwam Bosman zodanig in de knoei dat hij de bal in eigen doel schoot. Geleidelijk verzette WSE de bakens en door goede combinaties werden nog vrij gevaarlijke tegenaanvallen gelanceerd. Dit leidde ertoe dat een kwartier voor het einde de gelijk maker kon worden gescoord door rechtsbinnen Tange. le klas, afdeling Gouda: Gouderak 13 10 1 2 21 48-15 Groeneweg 12 5 5 2 15 27-17 WSE 14 5 4 5 14 39-37 Gr Ammers 10 5 4 2 13 20-15 Nieuwkoop 12 5 3 4 13 22-24 Bergamb. 12 5 3 4 13 15-30 Nic. Boys 10 5 2 3 12 29—8 Esto 11 5 2 4 12 27-13 Moerkap. 11 5 1 5 11 27-22 Zwervers 10 1 3 6 5 14-34 RVC 10 0 4 6 4 17-37 GDS 11 119 3 19-36 WANDELMARS. De Waddinxveense wandelsportver eniging W.I.K. organiseerde zaterdag middag een trainingsmars. De route ging via Kerkweg, Dorpstraat, Noord einde Boskoop en via de Noordkade weer naar het uitgangspunt, het gym nastieklokaal bij school B, terug. De deelneming aan deze mars die onder ongunstige weersomsltandighed]en ge houden moest worden was niet groot. BE FAIR HI—ZVV H 2-1. In onze voorbeschouwing van de vorige week maakten we de toespe- -K ling dat ons derde elftal misschien wel voor een verrassing zou zorgen. Inderdaad is dit het geval geworden, want ze wist het tot nog toe onge slagen ZW met een 2-1 nederlaaag naar huis te sturen, maar we moeten er wel bij vermelden dat dit niet he lemaal eervol is gebeurd, want de bezoekers kwamen maar met slechts 8 man naar Waddinxveen, dus onvol-

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 2