Waddinxveen gaf f 8,53 per gezin aan Hongarije Predikbeurten Ons Pluimveehoekje Burgerlijke stand Huidgenezing Bederf Uw ogen niet JAC. SATON Bijzondere Aanbiedingen JAC. SATON Sport i* 't U&ti' Het is in de afgelopen maanden wel gebleken, dat de bevolking de vluch telingen een warm hart toedraagt. Reeds terstond na de afschuwelijke zondag van 4 november werden ter plaatse diverse acties voor de Hon gaarse vluchtelingen georganiseerd. In de kerken werd in de daartoe gehou den speciale collecten in totaal inge zameld ƒ4245,57. De plaatselijke af deling van 'het Nederl. Rode Kruis hield een huis-aan-huis-collecte waar van de opbrengst ƒ4978.— bedroeg. Via uurloonacties in enkele bedrijven werd een bedrag voor de landelijke collecte jjpgefbracht van f 3816,10. Door het plaatselijke comité werd bij de huis-aan-huiscollecte een bedrag ingezameld van 4455,21. Het Waddinxveense sportweekco mité in samenwerking met het week blad voor Waddinxveen had vrijdag avond in de grote cantinezaal van de N.V. Dobbelmann een massa-vergade ring belegd waarin de diverse plaat selijke acties bijeengebracht werden^ De totale eindstand van het plaatse lijk comité werd op deze avond ge bracht op ƒ7.101.44. Zodoende bracht de gemeente, met uitzondering van de Bodegraverstraatweg, welke door an dere gemeenten was bewerkt in de gehele landelijke en plaatselijke ac tie oen totaalbedrag bijeen van ƒ20.141,11. Dit betekent, dat gemiddeld per gezin geofferd werd 8.53. Wanneer wij onze jongste spruiten in de wieg meetellen, schonk elke inwoner van Waddinxveen 2.17 voor de vluchte lingenhulp. Daarboven komen nog de uurloonacties van enkele bedrijven, die hun giften rechtstreeks aan de landelijke organisaties hebben over gemaakt, ditzelfde geldt van verschil lende particuliere giften, kort woord opende, bracht hij dank aan allen, die hadden medegewerkt bij het totstandkomen van deze avond. Toen de heer Ververs de grote bij eenkomst bij Dobbelmann met een Blijkens de opgestelde reusachtige thermometer verwachtte men een eindstand van 6100.De spanning bleef even in de zaal aanwezig. Al vorens de eerste stand bekend werd gemaakt nam de heet Alfred van Sprang het grote gezelschap mee op reis. Deze wereldreiziger bij uitstek, die door alle werelddelen heeft rond gezworven en meestal juist de brand punten in de hedendaagse geschiede nis bezocht, bleek een uitstekende gids te zijn. Via New York brachten wij o.m. een bezoek aan Holland Mi chigan, Las Vedas en Los Angelos. Na een bezoek gebracht te hebben aan San Francisco belandden wij op de plaats van bestemming Alaska. Hier waren wij te gast bij de Ameri kaanse luchtmacht. Met gebruikma king van kleine vliegtuigjes werden de Eskimo-nederzettingen bezocht en zelfs werd een vlucht gemaakt naar de Noordpool. Waren wij daar reeds kort in de buurt van Rusland, na de pauze nam de heer van Sprang ons mee naar Moskou, waar wij een kijk je namen in het Kremlin, een kort onderhoud hadden met Chroesjtsef en Boelganin. Wij keken in de peperdure etalages, wij zagen de vrouwen wer ken als mannen, brachten een school bezoek en werden doordrenkt van het èollectivisme. Voorts werd een kijkje genomen in Leningrad. Wat deze hedlsfeat in praktijk bracht bleek spoedig toen de heer van Sprang zijn belevenissen vertelde in Boedapest. Heel die tragiek van de Hongaarse opstand schilderde hij in levendige bewoordingen: de vrijheidsstrijd, de bevrijdingsroes, het verraad en de nieuwe terreur. Hongarije werd te leurgesteld in de hulp van het Wes ten. Een ding is er uit geboren: weinig troost voor Hongarije, maar een lichtpunt voor de vrije wereld, na melijk dat Rusland het masker heeft moeten afwerpen, waardoor de rust, waarin vele in de vrije wereld waren weggezonken, verbroken is. Geleerd is, dat waakzaamheid meer dan ooit geboden blijft. Een en ander werd toegelicht door fraai gekleurde opna men en een kleurenfilm. Met intense aandacht werd naar deze belangwekkende en hoogst inte ressante lezing geluisterd. In het programma was ingelast het afdragen van de diverse opbrengsten en bijdragen, welke op de thermome ter werden aangegeven. Burgemeester Warnaar merkte in zijn toespraak op, dat hij niet teleurgesteld was, inte gendeel. Met grote klem wees hij op de vele tienduizenden die reeds voor de Hongaarse opstand van hof en haard waren verstoten. Ook deze die nen geholpen te worden. Hij dankte allen die op enigerlei wijze hadden medegewerkt. In de pauze werden 'n groot aantal stroopwafels verkocht ten bate van de thermometer. Al spoedig sprong de thermometer, toen de stand steeds werd opgevoerd. Het eindbedrag werd aan het slot van de avond medegedeeld door burgemees ter Wamaar ƒ7101.44. Burgemeester Warnaar is met het totale eindresultaat zeer tevreden. Hijzal de gemeente op de hoogte houden van de plannen van het plaat selijk comité. Zoals bekend zullen in deze gemeente een of twee woningen beschikbaar worden gesteld voor de huisvesting van de vluchtelingen. Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur ds. J. van der Haar. Nam. 6.30 uur ds. J. van der Haar. Hervormd Wqkgebouw. V.m. 9.30 uur ds. D. J. van Dijk, Nieuwerkerk a.d. IJssel. Nam. 6.30 uur ds. P. P. J. Monster, Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur ds. J. Snoey. N.H. Vereen. „Wet en Evangelie. V.m. 9.30 uur ds. H. W. Hemmes, Schiedam, nam. 7 uur Jeugddienst ds. F. D. Emous, Rotterdam. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst. woensdag 23 januari nam. 7 uur De heer J. W. Slager, Stavenisse. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur ds. G. Ch. Duinker. De ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door dr. P. v. d. Linde. Aangiften van 10 tot 16 januari 1957 Geboren: Geertruida Kornelia, d. v. W. Mets en T. de Knikker, Zuidka de 197. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: plastic regenkapje in rood etui, kindenbrilj horloge, riem van lederen jas, hoes van paraplu; blau we pet; witte shawl, bruine glacé handschoen, lederen windjack. Verloren: zwarte handschoen, broche, pakje shag, bruine jas, 1 paar laar zen, 1 paar bruine motorhandschoe nen, bruine portemonnaie met inhoud, blauwe want, 1 paar grijze hand- shcoenen, reservewiel van vrachtau to 900 x 20, rode portemonnaie met inhoüd. Huidzuiverheid - Huidgezondheid Men vraagt mijn mening over de bodembedekking voor het kuikenver- blijf. Er heerst nogal verschil van me ning over de vraag welke bodembe dekking voor het kuikenverblijf de meest geschikte is. Fokkers met ja renlange ervaring verschillen hierom trent van mening. Hieronder volgen een paar meningen waarmede ik mij het beste verenigen kan, de belang hebbende kieze dan zelf. Tarwedoppen, waar verkrijgbaar, anders haverdoppen met een onder laag van zand op zandgrond en van turfmolm op kleigrond. Een en ander tot de kuikens drie maanden zijn, daarna alleen turfmolm, eventueel met stro. In drie maanden slechts eenmaal te verversen. En nu een an dere mening Half gewoon grof en half fijn turf- strooisel. Het geeft wat stof maar houdt nogal warmte doch werkt, door de humuszuren bacteriëndodend, het geen voor de veelvuldig voorkomende ziekten, van onschatbare waarde is. De kuikens scharrelen en graven er in naar hartelust en van nadelen van stof of anderszins is hoegenaamd niets waar te nemen. Aan de opfok van kuikens moet de meeste zorg besteed worden. Als men echter voldoende liefhebberij bezit in de welvaart van kleine leventjes, die zoëven uit de dop te voorschijn kwamen, dan bestaat er geen gevaar dat men niet zijn uiterste best doet de kuikentjes groot te brengen. Half werk loopt gewoonlijk op mislukking uit. Liefde voor dit werk, taaie vol harding zijn wel de eerste factoren die nodig zijn om succes te verwach ten. Het is moeilijk voor iedereen vaste regels voor te schrijven, maar als we een goede dosis verstand ge bruiken dan zal de verzorging, rein heid en behandeling zeker niet te wensen overlaten. Wees niet te hoog moedig om goede raad en practische werken aan te nemen van personen die veel dingen door ondervinding geleerd hebben. Houdt de winter uit handen en voeten. UITBREIDING ZAAK. Hedenmiddag opent de heer A. Brouwer nieuwe toonzalen aan de Nesse. In enkele maanden heeft hij een fabrieksruimte doen ombouwen en in een modern gewaad gestoken. Betim meringen en bekledingen langs de wanden scheppen een warme sfeer. De afdeling meubelen en karpetten is in de beneden zaal ondergebracht, waarover men reeds van buiten door 4 grote etalageramen een mooi over zicht heeft. Op de bovenverdieping zijn kinderwagens en wiegen uitge stald. Wij feliciteren de heer Brouwer met de prachtige uitbreiding van zijn bedrijf en wensen hem ook in deze onderneming ved succes. Door het initiatief van de heer Brouwer is ook weer een verfraaiing van de gemeen te tot stand gekomen. NIEUWE TELEFOON AANSLUITINGEN 540 A. Bras, Autosloperij, Noordka de. 654 H. Posma, Hoofd O.L.S. A„ Pias- weg 5. 749 L. Rip, Dorpstraat 25. K.A.B. Op donderdag 24 januari houdt de K.A.B. de jaarvergadering. Districts bestuurder G. de Vos komt spreken over „Menselijke verhoudingen in ge zin en bedrijfsleven". Gezien de belangrijkheid van deze vergadering aller opkomst dringend gewenst. GELEDE BUS VOOR AMSTERDAM. Dezer dagen, meldde de Telegr., heeft de N.V. Carrosseriefabrlek Verheul een zgn. gelede bus afgeleverd voor de gemeente Amsterdam. Deze bus is 17 meter lang. Maar ondanks de enorme afmetingen is het gevaarte veel beter wendbaar, veel preciezer te besturen dan grote ou dere bussen. Dat komt door twee fac toren, de geleding in het midden van de bus, waar een ronde schijf met een doorsnee gelijk aan de breedlte van de bus op de vloer is gemon teerd en waar de harmonica de twee bushelften aaneensluit, alsmede door de draaibare achterwielen (twee as sen per wagenhelft.) De proefrit werd woensdag gehou den o.m. in de smalle Goudse straten terwijl na een bezoek aan Rotterdam naar Amsterdam werd gereden. In de bus zijn 46 zit- en 103 staanplaatsen, d.w.z. dat zij evenveel passagiers kan vervoeren als de nieuwe Amsterdam se tramstellen. Binnen enkele weken zal de bus in Amsterdam dienst gaan doen. Een tweede bus zal binnenkort in de fa briek gereed komen. BROMFIETSCURSUS. Hedenavond wordt in de openbare school B weer een bromfietscursus gehouden. ERNSTIG ONGEVAL MET BROMFIETS. Aan de Henegouwerweg is zondag morgen een ernstig ongeluk gebeurd met een bromfiets. Het echtpaar van den DoolVat, te Boskoop, was sa men op weg om te Waddinxveen een kerkdienst bij te wonen. Aan de He negouwerweg nabij Waddinxveen sprong plotseling de achterband van de bromfiets, waardoor de berijder de macht over het stuur verloor en aan het slingeren ging. Als gevolg daar van sloeg mevrouw Van den Dool van de bromfiets af en viel op het rijwiel pad. Zij kwam daarbij zo ongelukkig terecht, dat zij een schedelbasisfrac- tuur opliep. Nadat dokter Helleman geneeskundige hulp had verleend werd het slachtoffers per ambulance auto in zorgwekkende toestand naar, het diakonessenhuis De Wijk te Gou da overgebracht. HARRY BORDON VOOR DE R.K. MIDDENSTAND. Het bestuur van de r.k. midden standsvereniging „De Hanze" heeft dit jaar een zeer goede keus gedaan door het gezelschap van Harry Bor- don voor het voetlicht te brengen. Niet alleen als zanger, maar ook als conferencier had hij de zaal spoedig voor zich gewonnen, daarbij zeer goed bijgestaan door Cor van Veen als pia nist-accordeonist. Conny Renoir maakte zich verdien stelijk met liedjes en een-acters. Geestig was het optreden van Foto Sjaak Noteboom Mieholls, die de zaal deed schudden met zijn sneltekenen en goocheltrucs. Op verzoek van de aanwezigen zong Harry Bordon verschillende van zijn succesnummers, die zeer veel bij val oogstten. Na dit prachtige programma was er een gezellig samen zijn. Geen wonder dat de aanwezigen hoogst voldaan huiswaarts gingen. door te lang te wachten met het kopen van een bril. Ga tijdig naar de oogarts en met Uw brilrecept naar opticien de zaak met de buitenklok Voor alle ziekenfondsen. VERKEERSONGEVALLEN. Dinsdag had aan het Noordeinde 'n verkeersongeval plaats toen een per sonenauto uit Goda in aanraking kwam met een uit tegenovergestelde richting komende wielrijder. De wiel rijder werd door de auto weggeslin gerd in een tuin. Met zware kneu zingen werd hij naar zijn woning ver voerd. Woensdag kwam op de rijksweg een auto, welke een vrachtauto wilde passeren, zodanig in de berm van de weg terecht dat de auto omkantelde en ernstig beschadigd werd. De inzit tende liepen geen letsel op. 2e BLOKSWEG VERLICHT. Tot groot gerief der aanwonenden is de 2e Bloksweg thans van elektrisch licht voorzien. Werkelijk een onge woon gezicht. 25 jaar verbond voor Veilig Verkeer JUBILEUMACTIE VOOR DE JEUGD gratis verkeersplaatjes Dit jaar bestaat het Verbond voor Veilig Verkeer 25 jaar. Het Verbond voor Veilig Verkeer, uitgegroeid tot een machtige organi satie met alom in den lande afdelin gen en consuls, ziet hierin echter geen enkele aanleiding tot feest vreugde. De trieste cijfers van hen die do delijk verongelukten op Neerlands wegen sporen alleen maar aan tot grotere activiteit, gevoerd met alle mogelijke middfelen; het motto is: frappez toujours Een van de eerste uitingen van de ze verhoogde activiteit in het jubi leumjaar is een grote actie, die onder de jeugd zal worden gevoerd. 300 per jaar. Er werden in 1956 ongeveer 300 jeugdige levens afgesneden door ver- keersongelukken. Denk niet, dat deze 300 kinderen door de schuld van volwassenen, die fouten maakten, om het leven kwa men. Verre van dat. Het merendeel stak onvoorzichtig over, liep spelend de rijweg op, ging lachend de dood tegemoet. Er zijn ouders die menen, „dat het zo'n vaart wel niet zal lo pen met die ongelukken. Waarom zou juist him kind....?" Laat deze mensen eens gaan praten met een vader of moeder, die hun zwaar gewonde dochter je of zoontje in een ziekenauto hebben moeten wegbrengen. Misschien hebben deze ouders ook zo geredeneerd. Maar nu zij op wrede wijze geconfronteerd zijn met de realiteit van een voortduren de dreiging, zijn ze tot een ander in zicht gekomen. Zij zien in, dat er aan de vérkeersopvoeding nooit te veel kan worden gedaan Wie de jeugd heeft Reeds van het prille begin af van het Verbond in 1932 heeft het kind bijzonder in het middelpunt van de veilig-verkeerspropaganda gestaan. Jarenlang is er geijverd voor ver- keersonderwijs op de scholen, elk jaar neemt het aantal deelnemers aan het jeugdverkeersexamen toe, dik zijn de archief-dossiers, die de bescheiden van op de jeugd gerichte campagnes bergen. 100 verkeersplaatjes. Ter gelegenheid van zijn jubileum richt het Verbond voor Veilig Ver keer zich nu weer tot de kinderen. Het wordt hierbij gesteund door de N.V. Puddingfabriek Victoria te Alk maar. Er zijn 100 gekleurde verkeers plaatjes ontworpen met 100 bijbeho rende rijmpjes. Gezellige tekeningen en versjes, die spreken tot elk kin derhart. In zo goed als elke levensmiddelen- zaak zullen deze plaatjes binnenkort gratis verkrijgbaar zijn. Tegen een geringe prijs is tevens een aantrekkelijk uitgevoerd „jubi leum-jeugdboek" beschikbaar, waarin alle prentjes een plaatsje kunnen vin den. Dit jubileum-jeugdboek geeft nog veel meer: een grote wedstrijd en een interessant verkeersexamen. Spelend lelren is) met betrekking tot dit boek geen holle frase. Alle ouders wordt met klem aangeraden hun kinderen van deze gratis ver- keersopvoeding te laten profiteren. Ook de ouderen zullen er nog veel uit kunnen leren. Dameshorloges Herenhorloges Wekkers Luxe Wekkertjes Koekoeksklokken Alles voor de helft van de prijs. Twee moderne Engelse Tafelkiokken met dubbele belslag van f 126,voor f 69.50 en van f 87 voor f 57.50 de zaak met de buitenklok DAMVERENIGING EXCELSIOR Excelsior wint van Bergambacht. De totale uitslag is als volgt: ExcelsiorBergambacht. F. M. P. Jacobi—C. Deelen 2-0 A. BlomJ. Bieleveld 2-0 D. H. ZwanenburgA. Nobel 1-1 T. TwigtA. Post 2-0 C. H. KrampJ. Speksnijder 1-1 A. N. LittooijA. de Joode 1-1 A. Blonk—P. Vermaal 2-0 G. HeerenW. Ravensberg 2-0 H. Troost—M. Mak 0-2 T. den Ouden JrC. Stuurman 2-0 Totaal 155 Uitslag 16e en 17e ronde van de onderlinge competitie: D. M. de Gelder—T. Twigt 0-2 J. DoornheimP. C. Treffers 2-0 D. H. ZwanenburgJ. de Heer 2-0 W. v. d. HeijdenC. H. Kramp 1-1 G. HeerenJ. de Bel 1-1 H. TroostA. Zwanenburg afgebr. D. la GrandT. den Ouden Jr 1-1 A. N. LittooijA. Blonk 0-2 T. TwigtJ. de Bel 2-0 D. la GrandC. H. Kramp 0-2 D. H. ZwanenburgG. Heeren afg. T. den OudenA. Zwanenburg 2.-0 A. N. Littooij—P. C. Treffers 2-0 De eerstgenoemde speelde met wit. SCHAAKVERENIGING WSV Na drie achtereenvolgende nederla gen wist WSV in de vierde compe titie wedstrijd een gelijk spel te be halen. De volledige uitslag luidt WSVWester Toren, Rotterdam: N.N.E. S. de Waard 0-1 J. Tol—H. Kok Vi-dt W. van VuurenA. van Kempen 1-0 J. KleiwegJ. J. de Jager 0-1 W. VerstoepW. Eliasberg 1-0 A. van der StarreW. Baardman 1-0 A. Doornhein—F. Willemse %-Vï Th. VerbreeA. van Stoutjesdijk 0-1 H. SchildtB. van der Schoor 0-1 H. Kerver—C. Bulens 1-0 Totaal 5-5 BE FAIR-NIEUWS. BE FAIR H—SPIRIT IH 1-2. De oud-kampioenen hebben deze keer geen beste beurt gemaakt want ze zijn zaterdag op eigen terrein met 2-1 verslagen. Nu is een nederlaag op zichzelf niet zo heel erg, maar als men evenwel bedenkt dat de tegenstandre dit jaar voor het eerst in de tweede klas

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 2