Kindje Agent-incasseerder G RIEPl fïYfSïS33M2) Het aantal in onze gemeente ver blijvende woningzoekenden, dat niet kan beschikken over zelfstandige woonruimte steeg in 1956 nog met 10 gevallen tot 175, niettegenstaande 72 aanvragen in dat jaar afgevoerd kon den worden. Op 31 december stonden 33 woningzoekenden langer dan 4 ja ren op de wachtlijst ingeschreven. Niettegenstaande de grote moeilijk heden waarmede men in onze ge meente op het terrein van de huis vesting nog steeds heeft te kampen, komt in het verslag van het huisves tingsbureau toch ook een enigszins optimistische toon voor. Door het nieuwe systeem van de rijksgoedkeu ringen werd in oktober 1956 een aan tal van 100 in aanbouw pijnde wonin gen bereikt. Verwacht wordt dat in de eerste kwartaal van 1957 de bouw van 45 woningen in plan-Zuid. gegund zal kunnen worden, waardoor dan opnieuw meer dan 100 woningen in aanbouw zullen zijn. BEROEP AANGENOMEN. Pig en Peg op stap De vorige week deelden wij mede dat ds. J. R. Cuperus te Doornspijk het beroep door de Ned. Hervormde Gemeente op hem uitgebracht, had aangenomen. Kort nadien kwam ds. Cuperus in zoverre op zijn mondelin ge beslissing terug, dat hij nog enige bedenktijd verzocht. Thans heeft hij schriftelijk medegedeeld, dat hij zijn beroep definitief heeft aangenomen. Met Pasen hoopt hij intrede te doen. LOUIS DOBBELMANN N.V. De naam van de alhier gevestigde naamloze vennootschap Louis Dobbel- mann N.V. is gewijzigd in Beleggings maatschappij „Eldeco" N.V. Opgericht is een nieuwe naamloze vennootschap Louis Dobbelmann N.V. te Waddinxveen. Oprichters zijn de heren P. C. van der Arend, directeur van een onderneming en M. D. Hoo- gerland, procuratiehouder, beiden wonende te Dordrecht. De vennoot schap heeft ten doel de handel in en het verwerken van tabak, sigaretten, thee, koffie en andere producten en het doen van andere handelszaken. Het maatschappelijk kapitaal be draagt 2.500.000 in 2500 aandelen van 1000, Tot directeur zijn benoemd de heer P. C. van der Arend en de heer L. A. A. van der Heyden te Rotterdam. LEZING HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW Voor een goed gevulde zaal sprak maandagavond voor de plaatselijke afdeling van de Holl. Mij. van Land bouw, de heer Ir. H. G. Kuipéri. Hij behandelde het onderwerp: „Wonen en werken in 't westen des lands". Het bleek dat spr. buitengewoon goed georiënteerd was over de vraag stukken welke verband houden met het wonen in het westen. Dit deel van ons land, aldus spr. raakt over bevolkt en men heeft planologisch uitgelmaakt dat het westen over 25 jaar nog anderhalf millioen inwoners meer zal tellen dan op heden, 't Ge volg van deze bevolkingsuitbreiding is, dat de agrariërs in verdrukking ko men, doordat steeds meer land aan de steden verloren wordt. Bovendien eist een dusdanige bevolkingsaanwas een nog groter wegennet, met gevolg nog meer landverlies. Opgemerkt wordt wel eens dat een oplossing ge vonden dient te worden in een over plaatsing naar een der nieuwe pol ders. Die boeren en landbouwers moesten de voorkeur hebben inzake landtoewijzing. Toch wil men van re geringszijde dit systeem niet al te sterk stimuleren uit vrees dat de, stadsbesturen nog royaler zullen wor den in het nemen van land voor stadsuitbreiding. Spr. toonde met en kele voorbeelden aan dat zulks heus niet denkbeeldig was. Ter illustratie toonde hij een kaart, waarop het toe komstige wegennet was geprojecteerd. Op deze lezing volgde een leerzame bespreking, waarbij verschillende punten nader konden worden belicht. Een voorbeeld van sprekers ter zake kundig zijn, was wel het antwoord op een vraag van een der aanwezigen over de Puttepolder in onze gemeen te, waarbij hij volledig op de hoogte bleek te zijn. GESLAAGD. Voor het diploma linoleum- en te gellegger slaagde deze week onze plaatsgenoot, de heer A. Ooms. HERV. JEUGDRAADAVOND. Doordat de plaatselijke predikant, ds. J. van der Haar verhinderd was opende de heer A. Kooijman deze ver gadering. Hij heette ieder hartelijk welkom in het bijzonder de spreker van deze avond ds. C. v. d. Bosch en Mevrouw v. d. Bosch. Als eerste trad „Vox Jubilans" op en zong Psalm 89. Hierna begon ds. v. d. Bosch met zijn onderwerp getiteld: „De speubre- kers van het wereldfeest", naar aan leiding van Daniël 3. Dit was het vervolg op het al eens eerder gehouden onderwerp van ds. v. d- Bosch „Gods menu voor U". Dat de jeugd genoot van dit onderwerp bleek wel ui.t de rust die er in de zaal heerste. Hierna volgde een korte koffiepau ze. Na de pauze gaf de heer Henny Brinkhorst op verzoek van de spre ker nog een orgelsolo nl. het bekende „Jesum joy of mans desiring" van Joh. S. Bach, ook Vox Jubilans zong nog enkele zeer mooie verzen, o.a. „Daar zijn geen grenzen" van Stuart Ham blen. Hierna beantwoordde ds. C. v. d. Bosch de vragen, die waren bin nengekomen. Tot slot eindigde de heer J. Hoo- gendoorn met dankgebed. Wij mogen weer uitzien naar een volgende keer, wanneer 1_ J 32. In de winkel was de verleiding veel te groot, als je honger hebt, en je ziet al dat heerlijks voor je liggen. Peg is druk bezig een hele doos met taartjes op te eten, en Pig ontfermt zich over de moccapunten. Heerlijk is dat. Ze kunnen straks wel even weer een stel nieuwe bakken. Pig en Peg menen, dat alles zo gemakkelijk gaat maar zo is het niet. Dat zullen ze nog vaak moeten ondervinden. Maar nu smullen die twee. Als nu de bakker eens kwam. 33. De bakker gaat eens even naar de werkplaats, hé, waar zitten zijn nieuwe knechten nu? Ze hebben ze ker te lang moeten wachten en zijn zekerl op verkenning uit. Dat geefft niets. Ze moeten toch leren, waar meel te vinden is, waar krenten en rozijnen Staan, maar het wordt nu toch tijd, dat we aan het bakken gaan. Daar hoor ik wat, zullen ze dat zijn. Even later staan Pig en Peg voor htm baas met heel onnozele gezichten, alsof er niets is gebeurd. Zijn jullie op onderzoek uitgegaan? Ja, baas, we hebben eens even rondgekeken. vervolg op de 2 reeds eerder gehou den onderwerpen. A. A. RIEDEMANS t- Op 70-jarige leeftijd is in het van Iterson ziekenhuis te Gouda overle den onze plaatsgenoot, de heer A. A. Riedemans. De overledene heeft tal van jaren de meubelfabriek Riedemans en Klaa- renbeek geleid, speciaal op het ge bied van kantoormeubelen. PRIJSWINNAAR. Onze plaatsgenoot, de heer G. F. Haspels won mét he(t oplossen van een puzzle in het Algemeen Dagblad een prijs van 1000, GLASSCHERVEN. Door te snel remmen ging de aan hangwagen van de melkauto van de fa. Slingerland woensdagavond op de Henegouwerweg slingeren. Als gevolg hiervan gleden verschillende kratten met melkflessen op de weg. De ravage door gebroken flessen feanzienlijk. Persoonlijke ongevallen leden zich niet voor. omgevormd tot jeugdkoor. Tot dit koor de Zangvogels geheten, hadden tot dusverre alleen jonge meisjes toe gang. Aangezien van verschillende kanten verzocht werd ook jongens toe te laten zullen de Zangvogels voort aan een jeugdkoor vormen, waarvan ook jongens van 8 tot 12 jaar lid kun nen worden. Het koor repeteert in het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoornlaan van 6 tot 7 uur op iedere maandagavond. Mij nhardt's Grieppocders. Poo» >0 ct. vulpen met ballpoint, bruine hand schoen, 1 paar bruine glacé heren handschoenen. Verloren: rode wanten, beige want, grijze handschoenen, beige jongens handschoen, bruine portemonnaie met inh., 1 paar blauw-grijze wanten, zil veren broche, portemonnaie met inh. Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur ds. J. van der Haar. Nam. 6.30 uur ds. P. J. J. Monster, Gouda. Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9.30 uur De heer D. G. van Hoeven. Nam. 6.30 uur ds. J. van der Haar. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur ds. J. Snoey. N.H. Vereen. „Wet en Evangelie. V.m. 9.30 uur ds. J. Gras, Schiedam. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst dinsdag 5 februari nam. 7 uur ds. A. Bijkerk van Sliedrecht. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur ds. G. Ch. Dinker. De ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door dr. E. M. L. Hem- minga. Pluimveehoekje WIJS JONGE HENNEN DE WEG Mij bereiken meermalen klachten, Praktisch opvouwbaar PLASTIC REGENKAPJE voor slechts 32 cent Alleen zo voordelig bij n L tip „oaooisuN-ASSociATir A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1 Telefoon 335 JV ERG ADERIN G GEMEENTERAAD. De leden van de gemeenteraad zijn opgeroepen ter bijwoning van een openbare vergadering op woensdag 6 februari a.s., des nam. 8 uur. In behandeling komt een voorstel van B en W ter toekenning van een bijdrage in het reisgeld van kinderen die scholen elders bezoeken. Volgens het voorstel zouden deze bijdragen resp. 50 pCt, 30 pCt en 30 pCt van de kosten belopen. Ten behoeve van de bochtafsnijding van de Gouwe in de Wilhelminakade wenst de provincie Zuid-Holland de nodige grond aan te kopen. B en W stellen voor 2175 m2 grond te verko pen voor 8,per m2 en een strook straat voor 10 cent. Het r.k. kerkbestuur kan terug ko pen de onteigende grond, die niet voor de riolering van het wederop- bouwplan nodig was. Dit gaat om een bedrag van 792,50. Tenslotte wordt voorgesteld aan de N.V. Kempkes te verkopen 450 m2 a f 10,per m2 voor de bouw van een woning aan de Sniepweg. Voorts wordt voorgesteld aan de heer P. J. Olie een vergoeding toe te kennen van ƒ280,— voor het leggen van een waterleiding-hoofdbuis door zijn weiland. ZIEKENZORG VERKOCHT. Ten overstaan van de notarissen D- B. van der Most en G. J. van Willi gen had woensdag jl. een openbare verkoping plaats in hotel de Unie. De belangstelling was bijzonder groot. Koper van het perceel Ziekenzorg werd de heer H. K. van der Loo q.q. voor ƒ14.700,- De percelen Noordeinde 70 en 72 werden gekocht door de heer Chr. Zwijgers voor 6.800, AANRIJDING. Op de Kerkweg ter hoogte van school B vond vrijdagavond een aan rijding plaats tussen een motorrijder en een personenauto. De motorrijder, de heer T. G. uit Waddinxveen kwam vanaf de hefbrug de Kerkweg oprij den, en toen hij ter hoogte van school B, kwam, reed juist de heer T. T. uit Gouda met zijn personenauto het schoolplein af. De bestuurder van de auto gaf aan de motorrijder geen voorrang, met als gevolg dat de mo torrijder tegen de auto opbotste. De gevolgen van deze aanrijding bleven beperkt tot materiële schade. MEISJESKOOR WORDT JEUGDKOOR. Het meisjeskoor van de Herv. zang- VERKEERSONGEVAL. In de nacht van zaterdag op zon dag is een vrachtauto met aanhanger, afkomstig uit Duitsland van de hoge helling van de rijksweg Den Haag- Utrecht nabij het viaduct over de. spoorlijn Gouda—Alphen aan den Rijn afgereden. De bestuurder van de au to raakte waarschijnlijk omdat hij verblind werd door een tegenligger, het goede spoor bijster en reed met aanhanger en al van het hoge talud van de weg af. De auto kantelde daarbij doch de aanhanger bleef overeind. In de loop van maandag werd de auto met aanhanger weer op de weg gebracht. De bestuurder en de bijrijder kregen bij omwonenden een tijdelijk onderdak. AFDELING BOND VOGELLIEFHEBBERS. Alhier is opgericht een afdeling van de Ned. Bond van Vogelliefheb bers. Enkele inwoners hadden daar toe het initiatief genomen. In een bijeenkomst spraken de heer Noord zij, landelijk voorzitter en de heer Langenberg uit Boskoop. Zij zetten het doel uiteen. Niet alleen komen de vogelliefhebbers in de gemeente met elkaar in contact, waardoor gelegen heid bestaat elkaar zijn ervaringen te vertellen. Ook wordt het mogelijk deskundige adviezen te winnen. Er werd een bestuur gekozen waar van voorzitter is de heer J. van Dijk, secretaris de heer P. C. Bostelaar en penningmeester de heer P- Boon. Er wordt gestart met dertien leden. TERAARDEBESTELLING VAN DE HEER BITTER. Op de algemene begraafplaats ge schiedde maandagmiddag de teraarde bestelling van het stoffelijk overschot van de heer J. Bitter, oud-directeur van het gemeentelijk gas- en water leidingbedrijf alhier. Vooral van het personeel der ge meentelijke bedrijven en dienst wa ren velen gekomen om de oud-direc teur de laatste eer te bewijzen. Aan de groeve sprak wethouder A. Oudijk namens het gemeentebestuur. Hij deelde mede, dat burgemeester Warnaar wegens familie-omstandighe den verhinderd was deze begrafenis bij te wonen. Wethouder Oudijk me moreerde hoe de heer Bitter onge veer veertig jaar geleden naar Wad dinxveen kwam. Hij prees de nauw gezette plichtsbetrachting, waarmede de heer Bitter zijn taak vervulde. Ds. J van Vliet te Maasdam, gees telijk verzorger van de vereniging Wet en Evangelie wees er op dat de dood niet het laatste woord heeft. Nadat de predikant het Onze Vader had gebeden, dankte een familielid voor de belangstelling. Bosch weer een rede zal houden als vereniging Burgerlijke Stand Aangiften van 24 tot 30 januari 1957. Geboren: Hendrika, d. v. L. Honkoop en H. Zwanenburg, Zuidkade 203. Helena Adriana Johanna, d. v. D. J. Oudijk en J. Zeeuw, Onderweg 2. Catharina Cornelia Maria, d. v. J. C. Hoorn en C. M. J. den Hartog, Bo degraverstraatweg 27. Petrus, z. v. M. J. P. Theussen en M. van Schooneveld, Zuidkade 14- Margaretha, d. v. M. J. P. Theussen en M. van Schooneveld, Zuidkade 14. Gehuwd: C. de Vlieg en W. Scheur- water. Overleden: Bitter, Jacobuls, oud /<s jaren. Pasman wed. van den Hertog, Huibertje, oud 90 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: grijs met bruine want; ny- ,„,KÜÜ. lonkous, rode shawl, 2Va pond kaas, „Vox Jubilans" zal worden glacé herenhandschoen, rood etui met over slecht georiënteerde jonge hen nen, die haar eieren niet deponeren op die plaatsen, die door him hou ders ,als de alleen geschikte zijn be doeld. Naar mijn mening ligt deze zaak toch vrijwel geheel in de hand van onszelf. Ik moge kortweg nog .eens herhalen hoe ik zelf mijn jonge hennen daarin de weg wijs en ik kan U verzekeren dat zij het altijd snap pen, want dom acht ik een kip, al is het een jonge, helemaal niet. Zodra de kuikens flink ontwikkeld zijn, geef ik ze in de buitenren een paar stenen eieren om mee te spelen. Na de eerste stomme verbazing over deze witte wonderdingen, worden ze met snavels bestoten, heen en weer gerold en maken ware reizen door de ruimte. Intussen hebben deze jonge dieren al spoedig genoeg van die on mogelijke dingen en kijken er hoege naamd niet meer naar om. Zover wil ik ze nu juist hebben. Honderd te gen een is de kans dat ze als bij ge val eens een werkelijk ei in de ren verzeild raakte, het niet zullen bre ken. Ik plaats het losse legnest, lie ver gezegd legbak ergens in een half donkere plaats, gemakkelijk te berei ken, liefst op een hoogte van een halve meter, dus niet gelijkvloers. Het volle licht in het nest deugt met geeft aanleiding tot te veel geschar rel en is ook geheel buiten het ka rakter van onze kippen. Eigenlijk be staat bij alle vogels in de natuur, zo wel als in de gevangen staat, het ver langen naar een verborgen hoekje om het ei neer te leggen. Als men mij tegenwerpt, dat onze kippen, duiven en kanaries helemaal cultuur-vogels zijn geworden, dan houd ik toch staande dat ze al hun natuurlijke ei genschappen, volstrekt niet verloren hebben en dat de geheimzinnige aan drang om in een verborgen plekje het broedwerk te verrichten, onver zwakt bestaat. In de legbak leg ik de bedoelde speeleieren liefst twee in elk nest. In het begin wordt het hooi- en stro mengsel wel eens door elkaar gesme ten, maar door mij weer in een aan genaam holle vorm hersteld. Losse bakken hebben alles vóór, ze kunnen te allen tijde volkomen en gemakke lijk gereinigd worden. Legnesten waarin luis zit worden door kippen gemeden en daarin is vaak een reden te vinden van 'het negeren van het nest. Zindelijkheid in de nesten geeft zindelijke eieren; vuile nesten daar entegen vieze, met mest bevuilde. Kiippenvriend KONIJNEN. Tomand schrijft mij het volgende Kippenvriend, geregeld lees ik Uw artikelen in mijn courant en daarin las ik enige weken geleden, dat U een reeks van dieren hebt gefokt (om jaloers op te zijn) maar kunt U mij ook raad geven inzake het opvreten van jonge kon nen door de moeder Mijnheer v. d. K. konijnen heb ik ook gefokt maar dat was van korte duur en daarom kan ik U niet met ejen deskundig advies van dienst zijn. Ik ben echter wel in het bezit van lectuur omtrent de fok van ko nijnen, waarin ik het volgende las: „het eigenaardige is, dat b.v. een voedster die voor de eerste keer werpt en haar jongen opvreet, zo een volgende keer soms uitstekend groot brengt. Ook het tegenoverge stelde heeft plaats. Daarom behoeft een dier, dat zich de eerste keer aan de jongen heeft vergrepen, nog niet als ongeschikt voor de fok te worden beschouwd. Het beste is, om het met zo'n voeds|ter nog eens opnieuw te proberen, na ze eerst wat rust te hebben gegeven. Mocht ook dan het werpen nog niet slagen dan geve men de moed nog niet op en probere het minstens nog een keer met haar, en vooral wanneer het een dier is, waar men veel van verwacht. Heel veel middeltjes zijn al aanbevolen om deze bij het werpen in toepassing te brengen en vele zijn er ook al door ons beproefd, doch zonder resultaat." Aldus het tijdschrift waarin ik dit artikeltje vond. Mag ik U de raad geven een abon nement op een Konijnenblad te ne men om U bij een vereniging aan te sluiten, waar U de allernieuwste richtlijnen kunnen worden aangege ven. Veel succes Kippenvriend. SCHERPE BOCHT IN RIJWIELPAD NABIJ MOERKAPELLE. In het rijwielpad langs de rijksweg Den Haag-Utrecht ligt nabij de krui sing met de weg Moerkapelle-Moor- drecht een scherpe bocht, die speciaal voor bromfietsers gevaren oplevert. Deze bocht is nl. wel berekend op een fietssnelheid van ongeveer 15 km, doch voor de maximum snelheid van 40 km. der bromfietsers is deze bocht te scherp. De A.N.W.B. bericht thans, dat de rijkswaterstaat hier waarschu- wingsboren zal plaatsen teneinde de gebruikers van het rijwielpad op de bocht te attenderen. Veilig Verkeer Deze voetganger schijnt goed onthou den te hebben, dat een rechte lijn de kortste verbinding tussen twee pun ten is. Maar hier moet hij dat toch maar niet in de praktijk brengen. Hij hindert met deze manier van over steken onnodig het rijverkeer en brengt zichzelf in gevaar. Hoe korter op de rijweg, hoe beter! Daarom moet hij haaks om het kruis punt heenlopen, zoals de pijlen aan geven. Het duurt wel iets langer voor de gewenste plaats bereikt is, maar veiligheid gaat voor alles! QJltifd. gaaf huidje BABYDE RM Poeder - Zalf - Olie - Zeep Weekagenda Zaterdag 2 februari Cefa-film in het Jeugdgebouw Stationsstraat. Dinsdag 5 februari Demonstratieavond In het Vereen, gebouw, Stations straat. Woensdag 6 februari Jaarvergadering Middenstandsvereniging in Hotel De Unie. Vrijdag 8 februari Praatavond A.R. Kiesvereniging in het Verenigings gebouw, Stationsstraat. Dinsdag 12 februari Ledenvergade ring R.K. Vrouwenbeweging. Woensdag 13 februari Feestavond L.T.B. Donderdag 14 februari Jaarvergade ring Chr. Landarb. Bond. Zaterdag 16 februari Jaarvergadering van de Ned. Herv. J.V. „Pred. 12 le" en de M.V.'s „D.EL." en „Tryfena" in het Herv. Wijkgebouw aan de Esdoornlaan. Woensdag 20 februari Feestavond De Gouwe in lunchroom van de Water. Vrijdag 22 februari Jaarvergadering Speeltuinvereen. „De Paddestoel in Herv. Wijkgebouw. Woensdag 27 februari Spreekbeurt v. Herv Jeugdraad in het Wijkgebouw, door de heer G. Nieuwenhuizen, dir. van de Ned. Ver. voor Dieren bescherming over het onderwerp: „Kinderen en dieren". Vrijdag 1, zaterdag 2 maart Bazar De Gouwe. GROTE LEVENS- en VOLKSVERZEKERING MAATSCHAPPIJ - Annex VARIA zoekt actieve voor Waddinxveen en Omstreken Prima voorwaarden o.a. vast salaris en provisie premievrij pensioen. Leeftijd tot 40 jaar. Borgstelling vereist. Brieven met vermelding waarom 11 deze betrekking ambi' eert, onder no 660-1, te richten aan het bureau van dit blad.

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 2