blad voor Waddinxveen Hrijqt U 3ademp tootdu de Vrouw Ut Spiegel van de week PEERLESS-ZADELDEKKEN fa H. v. d. Hor ta L. W. ¥ersluis Blijf meester PRinses mARijke veRjdARt HET AARDSE SLIJK Ook Spierpijn no 608 vrijdag 15 februari 1957 12e jaargang Adres redactie en administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen, telei. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeldpsr kwartaal f 1.00 bij vooruitbetaling Advertentie- en familieadvertentieprijs 8 ct per m.m. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden. Wfj kunnen ervan overtuigd zijn, dat het niet lang meer zal duren, of de justitie zal optreden tegen de pools en andere raad- en gokspelletjes, die de laatste maanden bij enkelingen winst, bij vele duizenden andere ver lies brachten. Nu zijn het niet alleen de veelbe sproken voetbalpools die de mensen tot het wagen van een gokje brengen. Er zijn ook dagbladen, die een imita tie-voetbalpool publiceren, dan wel een kruiswoordpuzzle, die zoveel mo gelijkheden voor een goede oplossing biedt, dat het gokelement zeker niet is uitgesloten. De Loterijwet verbiedt echter wed- strijden waadbij de deelnemer geen overwegende invloed heeft on zijn kans, een prijs te winnen en met alle respect voor de vernuftige samenstel lers van die puzzles - ook daarbij is het gokelement ruimschoots aanwezig. De kans om de bij de natoris gede poneerde enigszins juiste oplossing in te leveren is bovendien zo gering, dat nuchterdenkende mensen zich al lang de moeite van het inzenden besparen. Enfin, er komt voor de justitie weer werk aan de winkel. Helaas hebben justitie en politie niet over gebrek aan werk te klagen! Want het lijkt wel, of er niet alleen een golf van goklust over onze lage landen spoelt, doch dat ook de mis daad hand over hand toeneemt. Laten we slechts een paar recente gevallen noemen: te Harderwijk schiet een ja loerse minnaar op een mede-arbeid ster en doodt daarna zichzelf; te Oss, vroeger bekend door de vechtpartijen die er destijds veel voorkwamen, slaat een vader zijn zoon dood. Een won derlijk justitiële geschiedenis bracht de bekende „Nieuwsbrief" aan 't licht Enige uren na het overlijden van mi nister Donker (4 febr. 1956) werd diens negenjarig zoontje naar België overgebracht, nadat de moeder bij uit spraak van de kinderrechter voorlo pig uit de ouderlijke macht was ont zet, zonder dat mevrouw Donker, die van haar man gescheiden leefde, voor die rechterlijke beslissing werd ge hoord. Later is de moeder in haar rechten hersteld. Hebben we hier met een rechterlijke dwaling te doen? Nu de Nieuwsbrief dit openbaar heeft gemaakt, zullen wij er nog wel een en ander over horen en daar de Kamer leden jonkvr. Wittewaal van Stoet wegen en mej. Zeelenberg hierbij een rol hebben gespeeld, zou het ons niet verwonderen, als de tegenwoordige minister van justitie over deze zon derlinge geschiedenis vragen worden gesteld. We maken de laatste tijd wel zon derlinge dingen mee. De politie heeft het zo druk, dat zij in Den Haag gedurende de spitsuren geen mannetje kan missen om bij het hoofdkantoor van de K.L.M. aan de Raamweg het verkeer te regelen. De K.L.M. houdt van aanpakken. Die heeft dan ook gezegd: laten we dat zelf maar doen. Nu regelen K.L.M.-ers daar zo nu en dan het verkeer en dat gaat goed, zodat men aan dit ver keer regelen door burgers uitbreiding wil geven. Het personeel-gebrek doet zich niet alleen bij de politie gelden. Men heeft er (nog) in alle bedrijven mee te kam pen .Als er bij het Gemeentevervoer bedrijf te Amsterdam een mannetje ziek wordt, kan dit tot gevolg hebben dat er een pont moet worden opgelegd - met het gevolg, dat het publiek wordt gedupeerd en langer moet wach ten. Dit vervoerbedrijf is door perso neelsgebrek er mede dikwijls toe ge dwongen, tramwagens te laten uitval len. Gevolg minder serviceDeson danks moeten de prijzen der kaartjes omhoog. Hij week nieh van heh bes+aan van die zacht- ZhHende schuimrubber Verhrijqbaar bij' UW RIJWIELHANDELAAR gen Van de dudtend. Die prijzen.. Het is maar goed, dat de minister heeft verzekerd, dat de regeringsnota over de bestedingsbe perking nu zo goed als gereed is. De gewone man, die al met lange reek sen prijsverhogingen heeft te maken, wil zo langzamerhand wel eens weten waar hij aan toe is. Die nota zou reeds .9 december verschijnen en de veel gehoorde mening is dan ook, dat de regering de prijzen al lelijk uit de hand zijn gelopen. Als bewijs voert men dan aan, dat de limonadestroop, Waarvoor in december met veel tam tam een prijsstop werd aangekondigd, nu wel tegen verhoogde prijs mag worden verkocht Ook voor de prjjsbeheersing is er werk in overvloed. In Oostelijk Flevoland onze nieuw ste polder - ligt ook werk te wach ten. De moddermassa zal stevig wor den aangepakt. Eind maart, als het grootste deel van de polder droog is, gaat men aan het greppels graven en buizen leggen voor de drainage. Reeds dit voorjaar zullen duizend ha nieu we grond met gerst worden ingezaaid. In Kampen is het al een en al bedrij vigheid. Daar worden woningen voor de werkers in de nieuwste polder ge bouwd. Volgend jaar zullen in de nu nog pas geprojecteerde dorpen Dron- then en Larsen reeds mensen wonen. het kwaad al gebeurd, dan kunnen de vlekken worden verwijderd door het stukje goed met de vlek, strak over een kom te houden, op de vlek een krisstalletje citroenzuur te leggen en er zoveel lauw water over te gie ten toft het citroenzuur is opgelost. Daarna goed naspoelen met schoon water. CORA OOSTLAND Zuidkade 52 Kerk weg 87 NUTTIGE WENKEN Ditmaal ter afwisseling enkele wen ken voor de huismloeder, waarmede zij wellicht haar nut kan doen. Blank houten niet gelakte gebruiks voorwerpen, zoals broodplank, keu kentafel, messenbak, hakbord enz. moeten met koud water worden afge nomen. Als men dit met heet water doet, loopt men de kans dat het hout krimpt, krom trekt of barst. Terwijl 't hout nog nat is strooit men er krijt poeder op en met een lapje wordt het voorwerp schoon gemaakt. Wrijf met de draad van het hout mee, dus niet steeds heen en weer, doch steeds in dezelfde richting. Spoel het hout daarna met schoon water af en droog het met een doek. Laat het voorwerp op een niet te warme plaats drogen. Vooral niet te dicht bij een warme kachel, daar an ders de kans bestaat, dat er barsten in komen. Is het hout droog, dan mag het niet afgeven, wanneer men er met de hand over wrijft. Geeft het wel af, dan is dat het bewijs dat het hout niet voldoende is afgespoeld. In zo'n geval moet het (voorwerp nog eens goed worden nagespoeld. Houten voorwerpen, die met voch tige spijzen in aanraking komen, zo als hakbord enz. moeten niet met krijt worden behandeld. Vloerbedekking van Matting Vloerbedekking van matting kan heel goed worden gereinigd. De matten worden eerst goed stof- schoon gemaakt, waarbij vooral de randen bij de plinten en de hoekjes niet mogen worden vergeten. Het ge makkelijkste neemt men daar de stof weg, door de stofzuiger zonder de mond te gebruiken; met de buis kan men in alle hoekjes komen. Is de vloer stofvrij, dan wordt een oplossing gemaakt van water en zout. Ongeveer een handvol zout op een emmer wa ter. In deze oplossing drenken wij een doek, waarmede de matting flink wordt afgenomen. Met schoon water wordt de vloerbedekking dan nog eens overgedaan (vooral niet te nat). Er mag niet op de matting worden gelopen voor deze geheel en al droog is. Onze pannen Emaille pannen, die er een beetje groezelig uitzien - vooral pannen die van binnen wi.t zijn worden op de duur grauw krijgen we weer fris door ze schoon te maken met ver warmd en verdund bleekwater waar aan wat azijn is toegevoegd. Zorg er vooral voor, dat de pannen na de- zet behandeling goed worden uitge spoeld. Overgebleven kringen Het komt nogal eens voor, dat men na het uitmaken van vlekken, krin gen overhoudt, die niet zijn weg te krijgen. Ejn al was het gebruikte middel niet erger dan de kwaal - ook die kringen willen wij verwijderen. Dit kan gebeuren door ze na te wrij ven met een lapje gedrenkt in dezelf de vloeistof waarmede de vlekken werden weggenomen. Zorg er echter voor aat de vloeistof schoo.i is. Niet poetsen Verchroomde voorwerpen zijn heel gemakkelijk te onderhouden. Ver chroomd werk blijft het mooist wan neer dit alleen met een zachte lap flink wordt afgewreven. Zijn de te be handelen voorwerpen erg vuil, dan kunnen ze met een doekje dat met wat spiritus is bevochtigd, worden afge nomen. Verchroomde voorwerpen mo gen echter nooit met koperpoets wor den behandeld. Aangebrande melk Aangebrande melk kan het smake lijkste kopje koffie bederven. Wan neer de melkpan echter direkt in koud water wordt gezet en men da delijk een snuifje zout door de melk doet, zal de aangename smaak van de melk sterk verminderen. Die nare roestvlekken Roestvlekken zijn hardnekkig en moeilijk te verwijderen. Om deze te voorkomen doet men 't verstandigst 'n oude lap te leggen onder in de teil of emmer, die roestvlekken geeft. Is over Uw zenuwen. Neem j Mijnhardt's Zenuwtabletten Zij schenken de rust tot herstel Losse Flodders Gezellige boel was dat op het ge meentehuis. Een van de raadsleden tracteerde, omdat hij 25 jaar getrouwd was. Zelfs de publieke tribune hoeft niet op het tradionele droogje te blij ven zitten. Een ander raadslid stelde op deze vergadering voor om in de Puttepol- der de woningen te voorzien van bu- tagas. Er kwam nog al wat commen taar. Het zou te duur zijn. Iets an ders is, dat de vroede vaderen elkaar misschien niet begrepen hebben. De heer Huizer bedoelde waarschijnlijk, dat hij hier een gemeentelijke buta- gashouder zou willen plaatsen en dan elk huis voorzien van een normale aansluiting. Terwijl de rest van het college van mening was, dat de voor steller aparte flessen voor elk gezin bedoelde, en dat vond de raad te om slachtig en voor de bewoners te duur. In elk geval: als U denkt dat de heer Huizer U wil flessen, dan hebt U dat mis. Een andere gaskwestie kunt U vin den op nummer 100 en nog op vier andere huisnummers van de Troost- straat. De bewoners van- deze. vijf huizen hebben last van een ondrage lijke stank. Er schijnt iets te haperen aan de afvoer van het closet. Woning toezicht hier weet er van. De huis eigenaar, die helemaal in Koog aan de Zaan woont, „zal er wel eens wat aan laten doen", maar daar is het tot dusver dan ook bij gebleven. Ik hoop niet, dat de huurders voor zijn part in de kunnen zakken. Er is nog een onsmakelijk verhaal. U weet, dat men een brug bouwt voor de verbinding Esdoornlaan- Kerkweg. Bij de graafwerkzaamheden komen gedeelten van geraamten bloot. Aan belangstelling van de jeugd na tuurlijk geen gebrek. Sommige kna pen schijnen zelfs doodshoofden „ge organiseerd" te hebben. Zouden we daar niet beter een stuk grond tot Sperr-gebiet kunnen verklaren? Tot slot een historietje, dat tot nu toe zorgvuldig geheim gehouden is. Een paar weken terug kwam een ze kere juffrouw K. van het erf van Van Leeuwen, wilde de Plasweg op draaien, maar dook - door de duister nis misleid - met fiets en al de sloot in. Op de 2e Bloksweg, die nu baadt in een zee van licht, zal dat niet zo gauw gebeüren. Maar op de Plasweg, die veel breder is en waar veel meer verkeer over gaat, kan dat gemak kelijk, want daar staat zegge en schrijve één stuks lantaarns. Dus en kelvoud, hoewel het ons meer fout toe lijkt Sniper. P.S. Om misverstand te voorko men: Sniper staat, evenals alle Wad- dinxveners, wel ingeschreven op het gemeentehuis, maar heeft verder niks, maar ook helemaal niks met het gememiekuis te maken. w.g. Sn. tSËÈ&tï Maandag 18 februari hoopt h.k.h. Prinses Marijke haar tiende verjaar dag te vieren. Juist dezer dagen werd onze jongste prinses in het Ooglij- dersgasthuis te Utrecht opgenomen, om een nabehandeling te ondergaan. Wij spreken de wens uit, dat deze behandeling goede resultaten zal op leveren en dat Marijke met haar va der, moeder en zusjes een prettige verjaardag thuis kan hebben. Een foto in de krant symboliseerde op treffende wijze het meeleven van het nederlandse volk met ons konink lijk gezin in het algemeen en met de jarige in het bijzonder; een neder- lands staatsburger bood aan de in gang van het Ooglij dersgasthuis de dienstdoende zuster bloemen aan voor de prinses. Moge de dynastie der Oranjels blijvend gedragen worden door het meeleven en het gebed van het nederlandse volk. DE NUTSSPAARBANK WIL HET VOOR U INNEN! De Nederlandse taal is aan gezegden rijk, 'die duiden op het geld genaamd: het aardse slijk Het zou de zenuw zijn Van wat men oorlog noemt; van de negotie wordt het zelfs de ziel genoemd. De wegen naar de macht zijn er mee geplaveid, en waar het geld regeert wijkt de gevoeligheid Geld is de wortel van veel narigheid en kwaad doch telgen hartepijn biedt het beslist geen baat. Wie trouwt het velletje slechts om het gelletje erliest soms 't gelletje, maar houdt het velletje. Geld stinkt niet en het groeit de mens niet op de rug, maar is het eens verknoeid, dan ziet men 't zelden terug. Zo wordt het geld veracht, en naar het lijkt gehaat doch waar het heen rolt is het bijna nooit versmaad. Waarom ook? Met het geld is ook veel goed te doen als men de hebzucht maar niet voert in zijn blazoen. Scheepers. en rheumattsche pijnen wrjjft U weg met Veilig Verkeer Vraagt inlichtingen: Kanaalstraat 9 Waddinxveen Wielrijders kl-ger» vaak, en Tniet ten onrechte, dat zij zo dikwijls verblind worden door het licht van tegemoet komende auto's. Maar veel fietsers 'schfjnen zich er niet van bewust te zijn, dat hun licht ook vaak ver blindend werkt voor automobilisten. Maakt het elkaar niet lastig, automo bilisten en fietsers. Stelt beiden Uw lampen goed af en vergeet niet, auto mobilisten, dat U ook voor fietsers, die rijden op een langs de weg gele gen rijwielpad, moet dimmen! Officiële mededeling WIJZIGING WEGENLEGGER. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secretarie vanaf 16 februari tot 26 maart 1957 voor een ieder ter inzage is nederge- legd een ontwerp tot 9e wijziging van de wegenlegger dezer gemeente. Bezwaarschriften tegen het ontwerp worden bij burgemeester en wethou ders ingediend en bij het ontwerp voor een ieder ter inzage gelegd. De bezwaarschriften kunnen wor den toegelicht en bezwaren kunnen worden ingediend in een zitting van het college van burgemeester en wet houders op dinsdag 26 maart 1957 des voorm. te 10.30 uur ten raadhuize. Waddinxveen, 13 februari 1957. Burgemeester en wethouders voorn., De Secretaris, De Burgemeester, H. JENNé. A. WARN AAR Jz. Babyderm-zeep Burgerlijke Stand Aangiften van 7 tot 13 februari 1957. Geboren: Paulus, z. v. A. P. C. Re- horst en H. C. van den Berg, Sta tionsstraat 15; Magdalena, d. v. C. Alblas en H. Hoo- gendoorn, Kanaalstraat 15; Cornelia, d. v. C. Vos en W. Hoo- gendoorn, Meidoornstraat 8; Gerrit, z. v. P. J. van Es en W. Olie, Acaciastraat 44. Ondertrouwd: W. J. Brouwer en G. H. Kraan; Overleden: Deelen, Wijna, wed. van A. Macdaniël, oud 78 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: zwarte vulpen met doublé dop, bruine want, groene handschoen, 4 leesboeken, 3 knotten zwarte wol. Verloren: wantje, oorbel, bruine gla cé herenhandschoen, want rood met blauw, zwarte regenbroek, ketting, nummerbord, rode portemonnaie, gr. pantoffel, 1 paar gymn. schoenen, da mesfiets, bruine portemonnaie, bruin kinderwantje, plastic regenkapje.

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 1