Weekagenda Heus HET IS ZO JAC. SATON Pluimveehoekje Een Jongen beneden haar stand DAMVERENIGING „EXCELSIOR" Uitslag 20ste ronde van de onder linge competitie. F. M. P. Jacobi.—C. Blonk 1-1 T. den Ouden JrA. Blom 0-2 A. N. LittooijA. Zwanenburg 0-2 G. HeerenJ. Doornhein 2-0 H. MeiderwijkP. C. Treffers 2-0 W. van der HeijdenJ. de Heer ong. Uitslag groepenwedstrij d. A. ZwanenburgP. C. Treffers 2-0 J. DoornheinJ. de Bel 0-2 J. de BelD. M. de Gelder 2-0 De eerstgenoemde speelde met wit. SCHAKEN De uitslag van de onderlinge com petitie luidt. Ie groep: W. Verstoep W. v. Vuuren 0-1 J. Tol P. Broer 1-0 2e groep P. Perdijk A. Schoenmaker 1-0 A. Littooy A. A. Oomkens 1-0 P. Perdijk W. A. v. Os 0-1 H. Schildt A. Doornhein 0-1 A. v. d. Starre Th. Verbree 0-1 H. Kerver A. v. Dijken 0-1 Heren a.s. maandag wedstrijd tegen Gusto uit Rotterdam, allen present? Vrijdag 15 februari Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Lezing, Uitno diging van de Holl. Mij van Land bouw in lunchroom van de Water. Zaterdag 16 februari Jaarvergadering van de Ned. Herv. J.V. „Pred. 12 la" en de M.V.'s „D.É.L." en „Tryfena" in het Herv. Wijkgebouw aan de Esdoornlaan. Ja, knikte Liesbeth. In haar ogen stonden tranen. Ja, je hebt gelijk, Karei. Daar heb ik nog niet aan ge dacht. Je moet me niet zo gauw gelijk ge ven, zei hij bijna ruw, heb je nu die Jaap Borst alweer opgegeven? O nee, zei ze, helemaal niet! Maar i kzie nu alleen nog beter. de moei lijkheden. Die zijn er om overwonnen te wor den, doceerde Karei en was zelf ver maakt om de gezaghebbende toon waarmee hij dit afgesleten sliché ten beste gaf. De vraag is alleen, Lies beth: zie je die jongen als je gelijke, of niet? Je hebt toch niet het idee, dat je hem eh.moet opheffen. O nee, Karei, antwoordde ze spon taan, ik zie hem niet als mijn gelijke. Hij is me in veel opzichten verre de Woensdag 20 februari Feestavond De Gouwe in lunchroom van de Water. Woensdag 20 februari Feestavond De Gouwe. Woensdag 20 februari Feestavond Chr. Bedrijfscentrale in het Cen trum. Vrijdag 22 februari Jaarvergadering Speeltuinvereen. „De Paddestoel" in Herv. Wijkgebouw. Vrijdag 22 februari Praatavond C.B.T. B. Spreker de heer C. van Dijk, in Herv. Wijkgebouw, Esdoornlaan. Vrijdag 22 februari Ledenvergadering C.B.T.B. in Wijkgebouw aan de Es doornlaan. Vrijdag 22 februari Propaganda-avond Volksonderwijs in lunchroom van de Water. Woensdagmiddag 27 februari Alg. Le denvergadering van het Centraal Genootschap voor Kinderherstel lingsoorden en Gezondheidskolonies ten huize van Mej. R. E. van Dort Kroon. Woensdag 27 februari Spreekbeurt v. Herv, Jeugdraad in het Wijkgebouw, door de heer G. Nieuwenhuizen, dir. van de Ned. Ver. voor Dieren bescherming over het onderwerp: „Kinderen en dieren". Vrijdag 1, zaterdag 2 maart Bazar De Gouwe. Zaterdag 2 maart Toneelavond „Mor genrood" in het Centrum. Dinsdag 5 maart Volksonderwijs in r.k. Verenigingsgebouw. baas. Ik voel me bij hem op m'n ge mak, ik ben mezelf, ik durf praten, ik durf zeggen wat ik denk, hij blokt al tijd, maar hij heeft ook scherp inzicht Die jongen heeft alleen tegen, dat ie uit een arm en verwaarloosd gezin komt. Als hij bijvoorbeeld Gijsbert's kansen had. Net wat ik dacht, overpeinsde Karei tevreden. Jij bent toch zelf ook geen domme gans, stelde hij met een kameraad schappelijke vrijmoedigheid vast. Merkwaardig, hoe hij juist met dit meisje de vlotte toon vond. O ja, Karei, dat ben ik wel. Als ik iets zeg is het er altijd naast. Dan lachen ze of zeggen: hoe kim je nou zoiets zeggen. Ze laten me maar be tijen, maar ze vinden me een rare. Ze glimlachte haars ondanks. Je moeder ook? vroeg hij. Jij merkt scherp op, antwoordde ze Hij knikte voldaan. Dus als ik nu eens zakelijk mag omschrijven, zei hij, die jongen, die Jaap Borst, schept als het ware het klimaat, waarin jij je ontplooien kunt jezelf kunt zijn. Dat heb je heel goed omschreven, prees ze plagend en hij constateerde dat hij nu opeens de ware Liesbeth ontdekte. Die Jaap Borst, wie hij ook mocht zijn, had goede ogen in zijn hoofd. Dit meisje was zeker de moeite waard, voor wie de moeite deed! Hij stond op, kwam naast haar staan Kameraadschappelijk legde hij zijn hand op haar schouder, en wist dat zij die geste begreep. Liesbeth, zei hij, ik kan je geen raad geven. Dit is iets dat je helemaal alleen uit zult moeten vechten, met misschien allen tegen je. Het gaat er alleen om: is dit voor jou zo belang rijk, dat je er de strijd voor over hebt. Het klinkt misschien wat overdre ven, Karei, bekende 't meisje, maar het gaat om mijn levensgeluk. Hij en geen ander. Dat zeg je niet uit koppigheid? Nee. Ik wou, om de anderen, dat het anders was. Maar ik weet nu wat het isik wil het niet meer missen Hij stak opeens zijn hand uit. Weet je wat ik wou? zei hij, ik wou dat jij m'n zuster was. Dan zou je aan mij een liefhebbende broer heb ben. Een gloed trok over haar gezicht en verrast zag Karei Meertens, hoe mooi ze was. Werd ik je" zus maar, glimlachte ze, dat zou Gijs ook wel willen. Gijs zit met hetzelfde, probleem, zei hij, en hoe gek het ook klinkt, daarom staat hij tegenover je. Alles begrijpen is alles vergeven, Liesbeth. Karei, zei ze, ik dank je wel. Je hebt me geweldig geholpen. Ik ben zo blij, dat ik met je hebt gepraat. Alles goed en wel, zei hij en slaag de er in zijn luchtige toon weer te vinden. Maar ik kwam hier om naar je schilderwerken te kijken. HOOFDSTUK VI Tegenspoed Gijsberth en zijn vriend waren al lang weer vertrokken. Liesbeth was ongewoon opgeruimd geweest en Gijsbert had haar wan trouwend aangezien. Het viel hem op dat zij en Karei zo vlot met elkaar waren en toch wist hij zeker, dat er mets was tussen die twee. Daarvoor was de omgang te kameraadschappe lijk .Wat hadden ze bekokstoofd, die Zondagmiddag toen Karei Liesbeth's klodderwerk, zoals hij het noemde, was gaan bekijken? Karei zelf liet niets los, alleen gaf hij Liesbeth een extra-stevige hand toen hij wegging. Als 't een bee je wilde, dacht Gijsbert verontrust, had die hele visite z'n plan nen meer kwaad dan goed gedaan. Bertha zat in het kantoortje en con troleerde rekeningen. Haar ogen ston den hard, om haar mondhoeken lagen scherpe plooien. Eindelijk was er eens een jongeman die een beetje de moei te waard was, die haar weg zou kun- dagelijks bestaan. Maar jawel. hij was geestig genoeg geweest, hij had nen halen uit de cirkelgang van dit haar diverse complimenten gemaakt, maar ze had het allang begrepen Karei Meertens had niet het minste Bij ons vindt U een mooie en grote kollek- tie dames- en heren- horloges .o.a. Indus, Cazal, Prisma, Jung- hans, Delana, Lincoln, enz. Wij hebben een kol- lektie zeer aparte mo dellen. De zaak met de buitenklok plan, z'n leven te verbinden aan dat van een kruideniersdochter. Aan Lies beth, dat dwaze kind, had hij nog veel meer aandacht besteed, en ze scheen er nog van gediend ook. Enfin, mis schien hielp het haar gedachten wel van die vreselijke jongen van Borst af Vader Wagenborg stond peinzend in een hoekje van de grote winkel. Met een routineblik overzag hij alles, lette hij op de meisjes die aan 't afwegen en inpakken waren, zag hij hoe grote kartonnen dozen werden gesjouwd in de bakfietsen waarmee zo straks zijn bestellers op pad zouden gaan. Hij leunde tegen de post van de deur Hij was moe. Hij was doodmoe. En dat terwijl het gisteren Zondag was geweest. Een rustige, gezellige Zondag. Hij had wat gepraat, maar meest geluisterd, hij had een paar goeie sigaren gerookt, lekker gegeten moest nu uitgerust zijn. Maar hij was zo moe, dat hij haast niet op z'n benen kon staan. Hij strom pelde naar de achterkamer. Z'n vrouw was het dorp in. Er zat niemand. Hij liet zich niet in zijn eigen stoel val len ,maar schoof op een gewone stoel die aan de tafel stond, en ging daar zitten, het hoofd in de handen. Wat was dit? wordt vervolgd. Het verdient aanbeveling de kip niqt onmiddellijk de broedeieren toe te vertrouwen maar eerst in het broednest een paar andere eieren te leggen. Blijft de hen hierop 24 uur rustig zitten dan kan men haar de daarvoor bestemde eieren geven. Het aantal regelt zich naar de grootte van de hen. De kip moet alle eieren goed kun nen bedekken. Men neme nu de kip dagelijks op hetzelfde uur van het nest. Eten en drinken moet dan in de ren klaar staan, bij voorkeur mais en schoon water, nimmer week voer of groen. Er is dan gelegenheid het broed nest te inspecteren; eventueel gebro ken of bevuilde eieren worden in lauw water gewassen en het nest schoongemaakt. In de regel zal de broedkip weer spoedig het nest opzoeken. Doet zij dit niet dan drijve men haar na 5 of 6 minuten kalm naar haar nest en sluite haar weer op. De kip zal aan di.t dagelijks afne men spoedig gewennen en na 'n paar dagen reeds zelf het nest verlaten, zodra dit wordt ontsloten. Dit dagelijks uitstapje kan, wan neer het tenminste niet al te koud is na 10 of 12 dagen verlengd worden tot 10 a 15 minuten. Gaat de kip uit eigen beweging eerder naar haar nest terug dan late men haar kalm haar gang gaan. Op de 5e of 6e dag schouwe men de eieren en worden de onbevruchte verwijderd. Men houde daartoe de eieren tegen het lamplicht. MAX-FACTOR make-up artikelen o.a. CREME PUFF f 4.95 HI-FI vloeibare Make up f 7.95 Drog. A. v. d. Heiden Jr Zuidkade 1 - Telefoon 353 Een kip. die goed verzorgd wordt, kan zonder bezwaar zes weken achter elkaar broeden. Met het dagelijks van het nest la ten van de broedkip ga men doolr tot de eieren aangepikt worden, het geen in normale gevallen de 20ste dag het geval zal zijn. Gedurende het uitkomen bedwinge men zijn nieuws gierigheid en late men moeder en kroost rustig zitten. VEILIG VERKEER. Vrijdag 22 februari zal de diploma uitreiking voor bromfietsers plaats hebben in het Jeugdgebouw, Stations straat. Tevens zal een Caltex-film vertoond worden. FEUILLETON No. 14 door LOUIS HENDRICKX

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 3