Ill ©8.15 omnibus f 14.90 (fï?)EE3SE2> siaau noteboam sisten. De candidaten werden op geleid door de heer D. Niezing, wachtmeester bij de rijkspolitie, die de verkeerslessen gaf en door de heer H. van Nielen, die de kennis van de brommotoren verrijkte. De heer Blonk dankte de opleiders en de cursisten voor de prettige sfeer die er steeds tijdens de opleiding had geheerst. Ook aan deze avond werkte weer een bekende olie-maatschappij mee, door het vertonen van enige leerzame en aardige filmpjes. Naast een instructiefilm over de verkeers- veiligheid werd o.m. een zeer inte ressante film vertoond over het leven der bijen. De adjudant der Rijkspolitie, de heer P. van der Eijk reikte hierna aan 30 cursisten het verkeersdiploma voor bromfietsers uit Het waren de dames mevr. Schaart, mevr. Ooster- om, mevr. van der Krans en Zr. Ou dijk en de heren K. Schaart, C. Boon, G. Kloet, J. A. Luiten, N. den Haan, F. J. Vink, H. W. Schildt, F. H. Al- blas, J. Spek, L. van Soest. M. Kers bergen, M. de Jong, J. Rip, L. G. Hogenelst, M. de Booij, J. Peters, J. van Soest, F. van 't Slot, F. van der Krans, W. A. van Os, A. Grooten- dorst en de dames mevr. van der Hoeven, mefvr. van Velzen en mej. K. van 't Slot. De cursisten betoonden hun dank baarheid aan de docenten en de voor zitter van Veilig Verkeer door aan hen bij monde van zr. Oudijk een stoffelijk blijk van waardering aan te bieden. De heer Blonk ontving een vierkleuren-vulpotlood, de heer Nie zing een fraai scheeretui en de heer van Nielen een doos sigaren; de da mes Blonk en Niezing werd een fraaie plant aangeboden. BEJAARDEN BIJEENKOMST. Er heerste woensdagmiddag weer 'n gezellige stemming in het Hervormd Wijkcentrum aan de Esdoornlaan. Onze bejaarden kwamen weer in hun sociëteit bijeen. Het waren alle maal bekende gezichten, terwijl er ook weer nieuwe gezichten bij waren. Er was voor deze middag geen vast programma, zoals dit de beide vorige malen het geval was. Of het nu minder gezellig was? In tegendeel. Toen de presidente van de Federatie voor Vrouwelijke Vrijwil lige hulpverlening allen had verwel komd, zochten de dames een hand werkje op, terwijl weer anderen een gezelschapsspel opzetten. Het was een genoeglijk gezicht de ze groep onbezorgd gebogen te zien over hun dam-schaak of dominospel. Achter in de zaal stonden twee sjoelbakken opgesteld. Of deze ook aftrek vonden. Eerst waren het de mannen die er zich van meester ge maakt hadden, doch zij werden spoe dig door de dames verjaagd, en deze bleken ook wel terdege sjoelbekwaam te zijn. Bijzonder aardig was de attractie om eens uit te rekenen hoeveel jaren er op deze middag wel bij elkaar wa ren. In het wijkcentrum bevonden zich (met inbegrip van de comiteleden, de maatschappelijk werkster en de bei de wijkzusters) 81 personen. De oud ste van het gezelschap waren twee bejaarden van 89 jaar. Allen kregen een briefje en weldra was het hele gezelschap aan het cijferen. Het bleek wel, dat de oude garde zich niet be hoefde te schamen. Toen de directeur van Sociale Zaken het aantal jaren bekend maakte nl. 5670 jaar, bleek dat vier personen het juiste aantal op de kop af geschat hadden nl. de da mes Wed. W. Voskuilen-Boer, Wed. W. de Joode-van Otterloo en J. M. Trommelen-Spijker en de heer G. Macdaniel. Zij kregen hiervoor een prijsje, terwijl de heer J. Borg een troostprijs kreeg omdat hij er het dichtste bij was met zijn raming. Bij de sjoelbakken behaalden mevr. J. M. Trommelen en de heer W. Klein •het hoogste aantal punten. Het voorstel van de Federatie dat de dames op deze middagen wat handwerken zullen vervaardigen en de heren een knutselwerkje met als eindbestemming een tentoonstelling en verkoop vond bijval. Onder daverend applaus stemden de bejaarden er me de in een „eigen pot" "te vormen voor de thee en voor blijde en droeve da gen. De eerste inzet in deze pot is wel geweest een bijdrage van enkele in woners die deze bejaarden een warm hart toedroegen. De penningmeesteresse mevr. Pille- Pille blijft uiteraard dankbaar voor elke gift uit de gemeente. Nu deze middag in de smaak blijft vallen bij onze bejaarden zal deze middag elke veertien dagen gehouden worden. De eerstvolgende middag is thans vastgesteld op woensdag 13 maart a.s. wederom zonder tegenbericht in het Hervormd Wijkcentrum aan de Es doornlaan. Raadsvergadering van dinsdag 26 februari 1957 Chr. U.L.O.-school urgent Onderwijzersbenoemingen Schadevergoeding De gemeenteraad kwam dinsdag avond in een spoedvergadering bijeen. De voorzitter, burgemeester War_ naar, deelde mede dat de bouw van een bijzondere u,l.o.-school op het urgentieprogramma voor 1957 is ge plaatst. De verhoging van de elektri citeitstarieven per 1 januari j.l. werd goedgekeurd. Aan de heer L. J. de Vries werd op' zijn verzoek eervol ontslag verleend, als onderwijzer aan de openbare la gere school B, wegens benoeming te Delfzijl. In de vacature werd voor zien door de benoeming van de heer M. G. Trommelen, onderwijzer te Lei den, oud-onderwijzer der openbare lagere school A. Besloten werd tot pachtontbinding met A. de Jong voor een perceel wei land, groot 1,1 ha. gelegen in de Put- (tepolder tegen een schadevergoeding van f 3.600, De voorzitter deelde nog mede, dat de .plannen voor de bouw van 57 wo ningen rond de Vijverlaan vastere vormen gaan aannemen en dat in een volgende vergadering ter zake nadere gegevens zullen worden verstrekt. JAARVERGADERING GEZONDHEIDSKOLONIES De afdeling Waddinxveen van het Centraal Genootschap voor Kinder herstellingsoorden en Gezondheidsko lonies hield jl. woensdagmiddag haar algemene ledenvergadering onder lei ding van de presidente, mevr. A. H. van der Mostvan Seters. Uit de verslagen bleek dat in 1956 op advies van de schoolarts 7 kinde ren voor een verblijf van 6 weken naar een koloniehuis te Heel sum of Ellecom zijn uitgezonden en dat 2 kinderen gedurende 12 weken ver pleegd werden; totaal 455 verpleegda- gen. Om aan de aanvragen voor uit zending van schoolkinderen te kun nen voldoen, zal ook dit jaar weer 'n beroep op de offervaardigheid van de ingezetenen worden gedaan door het houden van een collecte. Mevrouw van der Most, die aan de beurt van aftreding was, werd als presidente herkozen. Het bestuur is als volgt samenge steld: Mevr. A. H. van der Most van Seters, presidente Mej. M. P. Herfst, secretaresse Mej. R. E. van Dort Kroon, penningmeesteresse Mevr. A. Boonstoppel— Nieuwland, lid Mevr. G. M. Oudijkv. d. Loo, lid. ONGEVAL. De heer J. J. van Es, werkzaam bij de fa. Rehorst, viel in het magazijn van een stapel hout en brak daarbij een been. Overbrenging naar een zie kenhuis te Gouda was noodzakelijk. VERVALLEN TELEFOON-AANSLUITINGEN. No. 287 S. C. van Dongen, Plasweg. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad komt op donder dag 7 maart a.s. om 8 uur in open bare vergadering bijeen ten raadhuize. ACTIES VAN „CONCORDIA". Fanfarecorps Concordia gaat weer sjoel- en schietavonden houden ten bate van het instrumentenfonds en wel op de zaterdagen 23 en 30 maart. Concordia heeft veel geld nodig voor dit fonds, daar het de bedoeling is dat zij een geheel nieuwe bezetting instrumenten krijgt. Dit is zeer hard nodig omdat vele instrumenten zeer verouderd zijn en duur worden aan reparatie, terwijl ook de stemming veel te wensen overlaat. Binnen korte tijd komen er nog an dere acties voor dit doel, gezien de f 7000,die er komen moet. Wij twijfelen er niet aan of dit be drag zal bij elkaar komen. Wat in an dere plaatsen kan, moet ook in Wad dinxveen kunnen. Met enkele weken verschijnt 1 2 3 de kazerne de oorlog het einde 848 pagina's en 31 foto's. In goudgestempelde kunstlede ren band met fraaie cassette. Nu slechts (in plaats van f 25.70) Boekhandel VELDWIJK JUBILEUM VAN DE C.B.T.B. De kring Gouda en omstreken van de Chr. Boeren- en Tuindersbond hoopt zaterdag 9 maart a.s. in het Blauwe Kruis te Gouda zijn zilveren jubileum te herdenken. De heren Verboom uit Gouda en van Berkel uit Waddinxveen de enige oprichters nog in leven, vormen met de heer Vink Sr., oud-hoofd der lagere Landbouw school, het dagelijks bestuur. Uit deze kring zijn verschillende afdelingen ontsproten, o.a. ook de afd. Waddinx veen; verder is de Land- en Tuin bouwschool tot stand gekomen. Beide scholen hebben zich tot een bloeiend instituut ontwikkeld. Er zal ook weer een geheel nieuwe school komen om dat handvaardigheid en practische lessen mede op het program gaan voor komen. Grond voor de aanbouw is reeds disponibel en de tekeningen zijn ter goedkeuring ingezonden. Alle leden van de C.B.T.B. in deze kring zullen ongetwijfeld dezel her denkingssamenkomst bijwonen, waar o.a. het Dagelijks bestuur van de Bond en de heer Chr. van den Heu vel onze gewezen vertegenwoordiger in de Tweede Kamer en voorzitter wan de Bond, die tevens een toespraak Pig en Peg op stap De bakker, de vrouw en het meisje voor de winkel, ze komen alle drie aanlopen en dan zien ze Peg. Ze zien de dure eieren liggen op de grond. En ze zien Peg zijn hoofd als een en al ei. O, o, mijn dure eieren, roept de bakker en zijn vrouw roept hem na. En Peg zegt maar niets, er is toch niets meer aan te doen. Het is weer gebeurd. Ook Pig komt even om een hoekje kijken, wat er weer is ge beurd .0, o, hij ziet het al, aan Peg zijn gezicht. Er is zeker weer een on geluk gebeurd. 40. De bakker is zo kwaad, wat ben jij toch ook een domme jongen, kijk toch uit. Zulke knechten kan ik niet gebruiken. Ga maar mee naar de winkel, en:, wat is dat.Waar zijn de taartjes, waar zijn de moccapunten, waar is die grote taart gebleven. Weet jij ervan vrouw, of jij Truus. Er is toch nog niets verkocht. Heb jullie misschien daar ook bij gezeten. Heb ben jullie die dingen opgegeten. Dat is toch niet waar. Mijn eieren weg en nu dit ook nog. VANAVOND KRIJGT JANTJE GEEN KUSJE want Moeder is ver kouden en hoest. Maar Moeder is verstan dig en neemt PULMO PULMO geneest niet alleen de hoest, maar werkt ook opwekkend. Haal nog vandaag uw fles P U L M O in huis. I II I- UO ..ÓtOGlSTEH-ASSOClATIf A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1 Telefoon 335 hoopt te houden, hopen tegenwoordig te zfjn. De secretaris, de heer C. Vink zal een overzicht geven, terwijl de beide hoofden Vink Jr en van Bemmel verslag over de scholen ho pen uit te brengen. Alles bij elkaar zal dit ongetwijfeld een mooie, maar bovenal dankbare samenkomst worden. Laten daarom alle leden aan him uitnodiging gehoor geven. OPENING NIEUWE ZAAK. Doordat de heer A. Brouwer een ander pand kon inrichten voor de meubilerings-afdeling, heeft hij thans een verkoop afdeling gesticht voor dames- en herenconfectie. De opening vond vorige week vrijdag plaats. De nieuw ingerichte winkel geeft een prachtig aanzien. Door een een voudige verbouwing beantwoordt de ruimte geheel aan het doel. De rek ken met kleding staan overzichtelijk opgesteld, terwijl een viertal paska mers het geheel completeren. Een felicitatie voor de heer Brou wer en een aanwinst voor de ge meente. INLEVERING OUDE BANKBILJETTEN. De inleveringstermijn van de oude bankbiljetten van 10,— is verlengd tot 30 mei a.s. Deze biljetten hebben aan de voorzijde de beeltenis van Willem I en aan de achterzijde hetzij een voorstelling van het mijngebied, hetzij de molen bij Wijk bij Duur stede. De biljetten kunnen o.m. ter inwis seling worden aangeboden bij de Coop. Boerenleenbank alhier. VASTENAVONDVIERING. In het r.k. verenigingsgebouw is dinsdagavond de parochiële vasten avondviering gehouden. De avond was georganiseerd door de raad van over leg en werd verzorgd door de veel zijdige artiest Nico Schoolenberg. De ze bracht een gevarieerd programma van muziek en voordrachten, enz. Bij zonder amusant waren zijn goochel- trucks. Na afloop van dit optreden was er nog een gezellig samenzijn. Voor de muzikale omlijsting zorgde de heer H. Slootjes. EEN NIEUWE SHOWROOM. De rijwielwinkel van de heer Van den Bor aan de Zuidkade, was reeds enige tijd gesloten, doch morgen zal deze weer geopend worden, als een moderne showroom. De gevel heeft een grote verande ring ondergaan, waarin een groot eta- lageraam, het geheel goed doet over zien. Vanuit een hal betreedt men de wel voorziene showroom, waar een keus van rijwielen en bromfietsen het ko pen aangenaam maakt. Om in de he dendaagse stijl te blijven, de heer van den Bor heeft de primeur van de Rock en Rollfiets. Wij wensen de ondernemer veel succes in zijn nieuwe zaak! Men zie ook de advertentie in dit nummer. JAARVERGADERING N.C.V.B. Woensdagavond hield de N.C.V.B. haar jaarvergadering in het Geref. V erenigingsgebouw De vice-presidente, mevr. Klunder, opende de vergadering en heptte ie der hartelijk welkom, in het bijzon der de dames, die als gasten aanwe zig waren. Hierna volgde een meditatie, die HARDLOPER HAD EEN UUR WERK Er was natuurlijk ook niemand, die een uurwerk had om deze tijd op te nemen. Maar dat uurwerk bleek la ter een „hardloper" te zijn geweest, want het liep een kwartier per uur vóór. U zult beter af zijn met een uur werk dat stipt de juiste tijd aan geeft en dat U vele jaren met genoe gen zult bezitten. Een grote collectie betere uurwerken biedt u.... Horlo gerie „Vermeij", Kerkweg 207. (Adv.) ook verzorgd werd door mevr. Klun der. De jaarverslagen van penningmees teresse en secretaresse werden voor gelezen en hieruit bleek dat het kas saldo hoger was dan vorig jaar en dat er ook meer leden op de N.C.V.B. waren. Nu volgde een kleine pauze, waar in de leden getracteerd werden op koffie en gebak. Ook bestond er even als andere jaren weer gelegenheid pakjes te kopen ten bate van het Magdalena-fonds. Hierna werd het bondslied gezon gen. Mevr. Lagrouw had op humoristi sche wijze nog een gedicht gemaakt over het reisje van vorig jaar, welk afgewisseld werd met een aardig re frein gezonden door de leden. De leden kregen voorts gelegenheid suggesties te doen over deze wijze, waarop de Bond zijn werk in de toe komst zal moeten verrichten. Hierna werd de bijeenkomst met dankzegging gesloten. JLU tegen f heeft ook UW camera een ingebouwd flits- contact. Maak uw camera met een fliti- apparaat com pleet en kiek ook binnenshui». Wij adviseren u steeds de juiste film en geven u bovendien waardevolle tips voor het flitsen met Philips „Photoflux" lampen. FOTO Zuidkade 22 Telefoon 677 BAZAR ZWEMCLUB „DE GOUWE" Hedenavond), morgenmiddag en -avond zal de zwemclub De Gouwe een bazar organiseren in de zaal van van de Water. Hedenavond wordt deze bazar om 7.30 uur geopend. Zoals bekend geeft De Gouwe iedere zaterdagavond aan de Waddinxveense kinderen gelegen heid om in Gouda te gaan zwemmen. Om de kosten voor de kinderen zo laag mogelijk te houden, betalen zij slechts een gedeelte van de kosten. Het tekort dat hierdoor ontstaan is tracht de Gouwe door middel van de ze bazar weg te werken. De zwemclub verwacht dan ook al ler medewerking en vertrouwt er op het mooie werk nl. de zwemsport door kinderen ook in de winter te laten beoefenen, voort te zetten. Steunt daarom dit werk en brengt een bezoek aan deze mooie opgezette bazar. DE WADDINXVEENSE BEGRAFENIS ONDERNEMING JUBILEERT. Op 3 maart 1932 werd door de Waddinxveense begrafenis onderne ming, opgericht door wijlen de heren P. Both en J. Oskam, de 1ste begra- Burgerlijke Stand Aangiften van 21 tot 27 februari 1957 Geboren: Hendrik Jacobus, z. v. H. van der Weijde en H. J. Kersbergen, Noordkade 75; Ondertrouwd: P. de Man en J. G. Zij derhand; D. Oosterom en N. Blonk. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: geruite pantalon, regen kapje in etui, rode shawl, bruine gla cé herenhandschoen, 1 paar bruine herenhandschoenen, rode hondenhals band. Verloren: blauw kinderwantje, dou blé armband) bruine glacé djames- handschoen, groen kinderwantje, ro de portemonnaie, broche, blauwe portemonnaie met inh., witte gymn. schoen. WIST U DAT U bij sla, rauw witlof, kroten, bruine bonen enz. enz. veel beter dobbelsteentjes rookspek uit kunt bakken als plakjes, want plakjes krul len altijd om en zijn daardoor aan de ene zijde gauw verbrand, terwijl ze aan de andere kant nog niet halfgaar zijn. DAT krabbetjes, gebraden en lek ker gaar gesudderd één van de sma kelijkste vleessoorten is. DAT U voor dezelfde prijs als de hamlappen bij ons een stukje van de ham kunt krijgen en dat dit veel voordeliger is dan lappen, want het snijdt veel beter uit. DAT U voor 89 cent niet alleen speklapjes met een magere rand kunt krijgen, maar ook prachtige stukjes, die vooral als ze in zuurkool of erw tensoep of iets dergelijks meegekookt zijn, niet alleen een uiterst voordelige maar ook een zeldzaam lekkere be legging zijn voor de boterham. DAT U het lekkerste balletje ge hakt verkrijgt door een in de melk geweekte witte boterham per pond er door te werken. DAT U nergens anders, maar dan ook nergens, een heel pond zulki prachtig: soepvlees voor f 1,38 kunt kopen. DAT harscarbonade's het lekkerst zijn wanneer U ze eerst in de koeke- pan bruin bakt en dan in U juspan gaar suddert. DAT rauwe varkenslever in de koekepan gebakken als biefstuk een ware delicatesse is bij de boterham. DAT U al deze artikelen en nog veel meer tegen uitsterst lage prijzen bij de fa. Joh. Zwijgers kunt krijgen. Kijk onze advertentie eens door en U zult het merken dat het zelfs in de stad nog duurder is. (adv.) Pluimveehoekje NATUURLIJK BROEDEN (vervolg) Beschikt men over enige ervaring dan kan men, zonder de kip te ver plaatsen, de leeggekomen schalen ver wijderen. In de avond van 21e dag behoort het proces te zijn afgelopen. Laat de kloek en de kuikens dan nog 24 uur in het broednest en voeder niet. Rust en warmte is het enige wat het jonge goedje nodig heeft. Na dit tljdsjtip 'verhuist de kloek met de kuikens naar de kuikenren en kan men het eerste voeder toedienen. Heeft men meerdere broedkippen ge lijktijdig gezet, dan kan men de kui kens over enkele kloeken verdelen. Plaatst nooit meer dan 20 kuikens bij een kloek, in het vroege seizoen nog liever iets minder. De vrijgekomen broedkippen kun nen doorgaans opnieuw van een brotd sel eieren worden voorzien. Over kunstmatig broeden, schrijf ik een volgende keer. De heer W. S. K. vraagt aan welke eisen een goed kippenhok moet vol doen. a. per vierkante meter bodemopper vlakte kunnen ongeveer 3 a 4 dieren worden gehoudlen; b. de kubieke meter inhoud bedraagt ongeveer driekwart m3 per dier; c.. goelde ventilatiemogelijkheden. De heer* J.S. heeft geconstateerd, dat een van zijn dieren de ogen dicht heeft zitten en het rondom dik is en geelachtig, bovendien zweren ze. Hier mee aldus te handelen: U kooptin de drogisterij tien gram kaliumpermanganaat. Dit doet u in een literfles vol water. Van dit men- sel doet u twee eetlepels per liter drinkwater en dompelt daar het dier eens flink met d'r kop onder. De vol- gende herhalen. Verder in het drink water een eetlepel per liter. Het zie ke dier vooral apart zetten. Kippenvriend P.S. In de radiorubriek van het Mi nisterie van Landbouw zal op maan dag 4 maart a.s. van 19.4520.00 uur over de zender Hilversum I, in het hoorspel „De boer van Nooitgedacht" de opfok van kuikens worden behan deld naar gegevens van ir. P. J. van den Bremer, rijkspluimveeconsulent voor Noord-Brabant. fenis verzorgd. In de loop der jaren zijn door de onderneming vele mensen teraarde- bestéld, zowel in als buiten de ge meente Waddinxveen. Nadat op 7 oktober 1943 de heer J. Oskam door de dood ontviel, overleed op 27 januari 1949 de heer P. Both. Via een aantal waarnemingen is de leiding der onderneming thans in handen van de heren H. Troost en E. J. Oskam. Eerstgenoemde is dan ook 25 jaren aan de W.B.O. verbon den. In de afgelopen 25 jaren werden 1100 personen teraarde besteld. Op donderdag 7 maart a.s. wordt van 7 tot 8.30 uur nam. een receptie gehouden in het Herv. Wijkgebouw aan de Esdoornlaan, alhier.

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 2