Weekblad voor Waddinxveen Moedcc de Vrouw BelBf' Brand OOO Dc Syaeqd van de week opn PEERLESSAUTOPED fa D. v. d. Itor ta JL. W. Versluis PsC&fassfrc Spceeuw ZENUWRUST JAC. SATON NIEUWS uit oevzo woon no 611 vrijdag 8 maart 1957 12e jaargang Adres redactie en administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen, telet. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeldper kwartaal f 1.00 bijvooruitbetaling Advertentie- en famüieadvertentieprijs 8 ct per m.m. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden. Nu maart zijn intrede heeft gedaan, zijn we hard op weg naar het offici ële begin van de lente. Maar intussen heeft de lente zelf ons al overvallen, laten we liever zeggen verrast, door eerst de winter permanent in 't vaar water te zitten, daarna ons een vrij wel zomerse februari maand en nu een dito maart-begin te schenken. De Bilt heeft uitgerekend, dat de drie wintermaanden in geen 23 jaar zo zacht geweest zijn als ditmaal. De gemiddelde temparatuur bedroeg in De Bilt 4,7° C; de winter van 1934-35 gaf een gemiddelde van 4,8° C te zien. Het merkwaardige feit doet zich echter voor, dat de drie afgelopen maanden slechts 125 uren zonneschijn opleverden tegen 175 normaal. En daarmee bleef de nu vergleden winter op twee na de somberste van de laat ste 50 jaar. Oppositie Met name de landbouwmaatregelen, die de regering wil nemen, hebben in onze volksvertegenwoordiging weinig bijval kunnen vinden. De Volkspartij voor Vrijheid en Democratie hield een landbouwcongres op „Woudscho- ten" in Zeist. Prof. mr. P. J. Oud opende het con gres en zei o.m.: De gang van zaken in de landbouw gaat ons steeds meer met zorg vervullen. Wel is de nood niet zo groot als in de jaren dertig, doch we moeten oppassen, dat we niet de verkeerde kant uitgaan. De land bouw moet bezien worden in het gro te geheel van het Nederlandse Volk. De congresgangers namen een motie aan, die ten doel had, op te komen tegen .koude" socialisatie van de landbouw, tegen de ontwaarding van de grond, gebouwen en kapitaal als gevolg van de gevoerde politiek, tegen het deblokkeringssysteem der voor de landbouw bestemde gelden. Handha ving werd daarentegen gevraagd van onafhankelijke en voor haar bedrijfs voering verantwoordelijke boerenstand 70 lentes en meer Het centraal Bureau voor de Statis tiek heeft de sterftecijfers van ons land over de periode 1953-1955 gepu bliceerd. Daaruit blijkt, dat de gemid delde levensverwachting voor een pas geboren jongen thans 71,0 en voor een pasgeboren meisje 73,9 jaar bedraagt. Volgens de tabellen van 1950-1952 wa ren deze getallen respectievelijk 70,6 en 72,9 jaar. Er veilt dus opnieuw een opmerkelijke vooruitgang te bespeu ren .Nog sterker spreekt een en ander, wanneer we de cijfers uit de periode van 1900-1909 vergelijken; deze waren 51,0 en 53,4 jaar. Of Nederland een gezond land is! Volgens de laatste berekeningen hebben 65-jarige mannen gemiddeld nog ongeveer 14 jaar, vrouwen nog ongeveer 15 jaar te leven. Er is dus alle reden voor de organisaties van ouden van dagen om actief te blijven. Welnu, een viertal van deze organi saties heeft zich dezer dagen namens hun 150.000 aangesloten leden tot de raad van ministers gericht, ten einde een verhoging van de AOW-uitkering met 10°/o te verkrijgen in verband met de stijgende kosten van levens onderhoud als gevolg van enige maat regelen in het kader van de beste dingsbeperking. Of er in dit adres ook gedreigd is met „staking", weten wij niet. Van toeters en scooters Op de 38e RAI-tentoonstelling, ge opend door de minister van verkeer en waterstaat mr. J. Algera, stond voor elck wat wils aan bromfietsen, scooters, motorrijwielen, autoscooters en lichte vrachtvoertuigen. Met name Dubbele pr^ type: Populair type: IJsselmeer Verkrijgbaar bij Uw RIJWIELHANDELAAR een rat i de duizend! Zuidkade 52 Kerkweg 87 de scooters zijn de laatste jaren in ons land zeer populair geworden. In 1953 reden er hier nog maar 3200 van deze handige (dames?) motortjes rond, vo rig jaar 28.600! Vooral de goedkope scooters zijn in trek. Dat het aantal bromfietsen fantas tisch is toegenomen is algemeen be kend. Wilt u de cijfers? In 1953: 283.000. Als vergelijkingsmateriaal kan dienen, dat er in ons land 133.500 mo torfietsen en 12.500 driewielige motor rijtuigen geregistreerd staan. Een aparte afdeling van het RAI- complex was gewijd aan „Camping', de kampeertentoonstelling van de Broederschap van Nederlandse Tenten makers. Hier waren een honderd ver schillende soorten tenten te zien, in prijs variërend van 65 tot meer dan 500 gulden. Nu nog een paar honderd (of duizend pegels en u kunt met tent en twee- of driewieler er op uit, de lente tegemoet! Gerrit en de Prins Gerrit de Stotteraar is veroordeeld tot een gevangenisstraf van 4 jaar met aftrek. Gerrit, die pas 37 jaar en chauf feur van beroep is, die bovendien een abonnement op het cachot heeft, zal stellig een record hebben gebroken, door in het afgelopen jaar 80 inbra ken op zijn naam te brengen! Gerrit mag dan een expert zijn in inbreken en uitbreken, (prins Bern- hard heeft zich dit betoond in het door-breken.) Boven Californië heeft de prins namelijk met een oefentoe stel van het type Convair F-102a de geluidsgrens doorbroken; zijne konin klijke hoogheid is nu opgenomen als lid in.de vereniging „Sneller dan het geluid", waarvan in hoofdzaak test piloten lid zijn. In zonderheid in het Zuiden van ons land is het carnaval gevierd. Over het feest te Den Bosch werd echter een schaduw geworpen, doordien een auto in de Dommel reed waarbij vijf mensen vier mannen en een vrouw de verdrinkingsdood vonden. Te Maastricht kregen enige gevan genen lust, het carnaval mee te vieren. Zij 'zagen er kans toe, uit te bre ken, door een paar bewakers neer te slaan. Hoewel enige uitbrekers sukses hadden, werden ze weer gearresteerd, voor zij gelegenheid hadden gehad, zich met feestneus en masker tussen de menigte te begeven. Werd door het carnavalsgedoe het verkeer in vrijwel geheel Limburg ontwricht, tengevol ge van een noodzakelijke revisie bij het seinhuis A te Utrecht, hebben de treinen, die over enkel spoor moeten worden geleid, vertraging. Zondag nacht werden feestgangers daar de dupe van, doordien zij de aansluiten de bussen naar hun woonplaatsen misten. Er moet op worden gerekend, dat tot 14 maart vertragingen tenge volge van deze revisie zullen voorko men. HUISHOUDSTER IN MOEDERLOOS GEZIN Als je weet', dat talloze vrouwen op deze wereld rondlopen met het on bevredigend gevoel, niet aan haar ware bestemming (het huwelijk en de zorg voor een gezin) toegekomen te zijn en zich daardoor met het voortgaan der jaren hoe langer hoe eenzamer gaan voelen, mag het verwondering wekken dat het zo veel moeite kost, om in moederloze gezinnen de juiste ver zorgster te vinden. Er zijn heel wat gevallen bekend van mannen, die door de dood van hun .vrouw de wanhoop nabij en in ware noodtoestand raakten, omdat zij maar niemand konden vinden, die de zorg voor het moederloze gezin op zich wilde nemen. Op geplaatste ad vertenties kwamen wel brieven. Maar als het tot nadere besprekingen kwam bleken zo goed als altijd de kinderen een bezwaar te zijn. Nog erger is het in gezinnen, waar de vrouw niet o- verleden is, maar door omstandighe den (ziekte of zaken buitenshuis) haar huishouden en de verzorging van haar kinderen geheel uit handen moet ge ven. BABY VERZORGING POEDER-ZALF-OLIE-ZEEP POEDER.ZALF-OLIE-ZEEP Voor zulke gezinnen is het vrijwel onmogelijk een huishoudster te vin den. Al krfjgt zij ook de verzekering, dat zij volkomen zelfstandig zal zijn, en alles net zo kan beredderen en re gelen, als ze zelf wil, ze doet het toch maar niet. Ze voelt er niet veel voor. En waarom niet? Een huwelijk? Ik geloof, dat er in de meeste ge vallen een simpel antwoord is, op de ze vraag. Een vrouw, die zich voor het huishouden van een ander beschik baar gaat stellen, draagt de onderbe wuste, of misschien ook wel de be wuste gedachte bij zich aan een hu welijk. En dat wil ze liefst met zomin mogelijke last bereiken. Het moet dus een weduwnaar zonder kinderen zijn, want kinderen kunnen complicaties veroorzaken en brengen ook hun las ten mee. Van deze kant bekeken, voelt u dus wel, waar de schoen wringt, als in gezinnen, waar de vrouw nog in leven is, helemaal nie mand voor de verzorging van het huis houden en de kinderen gevonden kan worden. Het is een beetje triest te moeten constateren, dat er van de z.g. naas tenliefde en bereidheid tot helpen in de praktijk niet veel overblijft maar alies toch weer terug te voeren is naar het zelfzuchtige verlangen, eigen wensen in vervulling te zien gaan. Het zijn immers juist de gezinnen met kinderen, die het dringends hulp nodig hebben. Een man alleen redt zich nog wel. Hij kan op kamers gaan of bij familie intrekken. En vooral hij heeft niet de knagende zorg om zijn kinderen. Maar toch, al vervult mij de teleurstelling en verbittering van we duwnaars met kinderen, die maar geen huishoudster kunnen krijgen, met deernis, mogen wij ook de keer- dan een stuk „Donker Amsterdam" bestaan en misschien is er ook wel een stuk „Donker Boskoop" - weet ik veel - maar wij kennen dat hier niet. Er zit wel een luchtje aan Waddinx veen, maar daar kunnen de Bosko pers niks aan doen. Das ist eine Pri- vat-Angelegenheit. Bent U al weer eens in de Nesse geweest? Nou, enzullen we dat daar maar geen Brouwerstraat gaan noemen? Dat is af, nietwaar? We zijn nu toch in de buurt en gaan even naar Het Sluisje. Daar staat zo'n mooie muziekautomaat. Pracht ding met gezellige plaatjes. Als U er toevallig op Zondag gaat kijken, wilt U dan even vragen ofie een beetje zachter mag? Er zijn nl. nog altijd mensen, die het op Zondag graag wat rustig willen hebben. Sniper. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR GOUDA EN OMSTREKEN Naar wij vernemen heeft het Hoog heemraadschap van Rijnland besloten in zijn gebied een inventaris op te maken van hetgeen hier op het ter rein der waterzuivering geschiedt. Teneinde een juist overzicht te krij gen van de stand van zaken, zullen ambtenaren van het Hoogheemraad schap van Rijnland een systematisch onderzoek bij alle instanties en be drijven instellen en zullen degenen, die tot op heden nog niet in het be zit van een vergunning tot lozing van afvalwater van genoemd waterschap waren, in de gelegenheid worden ge steld deze alsnog aan te vragen. Aan deze vergunning zullen slechts zijde van de medaille niet uit het oog enige administratieve kosten zijn ver bonden .Wel zou het echter kunnen voorkomen, dat de voorwaarden, wel ke Rijnland aan de lozing op zijn boe zemwater stelt, voor de betrokkenen kosten meebrengen, welke door deze niet als redelijk beschouwd worden. Indien in dit geval daaromtrent tus sen Rijnland en de betrokken indus trie geen overeenstemming kan wor den bereikt, kan de laatstgenoemde steeds een beroep doen op de leden ener commissie, daartoe ingesteld door de Kamers van Koophandel en Fabrieken, gelegen in het gebied van het Hoogheemraadschap, welker leden als vertegenwoordigers van het be drijfsleven, regelmatig contact met het Hoogheemraadschap van Rijnland on derhouden. Deze leden zijn: Dr. J. C. Derksen, onder-voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken en directeur van de n.v. Kon. Stearine Kaarsenfabriek „Gouda -Apollo" te Gouda en Mr. A. G. de Blécourt, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken te Haarlem. In gevallen van reclame dient de betrokkene zich schriftelijk te wenden tot de Kamer van Koophandel van het district, waar zijn bedrijf is ge vestigd. Teneinde een vlotte gang van zaken te bevorderen, dienen de klach ten in 5-voud bij het secretariaat de zer Kamer te worden ingediend. De Kamer meent, dat zij op deze wijze, als vertegenwoordigster van het bedrijfsleven, diens belangen het bes te dient door deze procedure te volgen en hoopt, dat dit door de betrokkenen zal worden op prijs gesteld. Dit bericht geeft tevens een ver klaring van de komst van de ambte naren van het Hoogheemraadschap van Rijnland, die t.z.t. het hiervoorge- noemde onderzoek zullen instellen. verliezen. Niet alles goed Voor de huishoudster, de goede, on baatzuchtige wel te verstaan, die zich met hart en ziel en al haar zorg aan het moederloze gezin geeft Oen die toch heus nog wel bestaan, is het e- venmin alles goud, wat er blinkt. Ook zij kunnen diep ontgoocheld worden. Ze gaan zich aan de kinderen hech ten, krijgen hen lief als eigen kinderen Vaak hebben zij er een goede baan voor opgegeven, om dit gezin te gaan verzorgen. En dan komt op een dag de weduwnaar haar vertellen, dat hij gaat trouwen. Voor de huishoudster is geen plaats meer. Wellicht is de angst voor een der gelijke teleurstelling een ander ant woord op de vraag, waarom er zo weinig animo bestaat onder de vrou wen, om een moederloos gezin te gaan verzorgen. MARCELLE De almanak had toch gelijk Verkondigt boer van Zanten; Daar kun je veel meer van op-an Dan die domme kranten; Ons wintertje bleef heel bedaard, Je ziet het zelf, het is al maart! Ik zag het aan de spreeuwetrek september half oktober, Dat kon geen strenge winter zijn Serveert - met port - de ober; Zo,n dier is ongeëvenaard, Dat merk je nu, het is al maart! Neef Pieter zegt: Ik dacht het al, Je zou van vorst niks horen; Mijn buurman wist het en die man Is met de helm geboren; Hij heeft het netjes zelfs verklaard, Het klopt precies, het is al maart! Ik zag het aan mijn ficus, mens, Weet opoe van der Grunten; Die krijgt als het echt winter wordt Zo van die dooie punten; Nou bleef hij groen, zo is zijn aard, Ik zeg maar zo.nou is 't al maart! Haast iedereen heeft achteraf Het al vooruit geweten; Maar niemand wist het in De Bilt, Zijn dat nou weerprofeten? Zij turen alsmaar op een kaart, Zo werd het ongemerkt al maart. Een met de helm geboren spreeuw Op opoe's ficusbakje, Die met één pootje bladert in van Zantens almanakje, Was als professor ons meer waard Dan al dat leuteren in maart. Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTiN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. Veilig Verkeer 'm i it WELK HORLOGE U PREFEREERT doet er niet toe; Wij hebben zeer veel mo dellen in diverse mer ken voorradig. Van het grootste be lang is echter, dat het horloge goed is. Bij ons hebt u die ze kerheid. In pendules, koekkoeks klokken en wekkers hebben wij juist dat wat u zoekt. Zie de etalage. de zaak met de buitenklok De auto is hier verkeerd geparkeerd, want het is verboden een voertuig stil te laten staan op minder dan 10 meter afstand van een hoek. Dit houdt dus in, dat het ooit niet geoor loofd is tegenover een hoek. Het is in het belang van Uw portemonnaie en de veiligheid van het verkeer ge raden U niet aan deze verplichting te onttrekken. Ook mag een auto niet stilstaan bin nen een afstand van 12 meter van een bord <Jat een autobushalte aangeeft. Het verbod geldt eveneens weer te genover dat bord. Losse Flodders Jammer dat we jl. zaterdagmiddag geen ingenieur of doctor ter water controle gehad hebben hier. Dan had den de hoogwelbijzonderbargeleerde heren meteen even het gas op druk kunnen controleren. Ik begin toch werkelijk te geloven, dat Boskoop huishoudelijk -economi- sche sancties op ons wil toepassen. Ze zetten ons steeds wat men noemt on der druk. Door ons de physische druk te onthouden. En dat drukt ons. Is het mogelijk, dat het Boskoopse per soneel van het gas- en waterwezen hem systematisch drukt? Of. is het voornoemde personeel te druk? Dat is zeer wel mogelijk. Maar dan is het hun eigen schuld, want we werken echt te hard. Onnodig hard. Ga nou eens op de Kleikade kijken. Daar staan zes gaslantaarns, 's Nachts bran den er drie en overdag branden er ook drie. In de Prins Hendrikstraat is het idem dito. Op de Kanaaldijk staat er ook een de zon bij te lich ten. Dat is toch overbodig. Er mag MAGAZIJN „GROENE KRUIS" De verplegingsmaterialen van het Groene Kruis zijn overgebracht naar het magazijn bij het wijkgebouw in de Stationsstraat. Voor het afhalen van goederen wende men zich tot de magazijnmees ter, de heer van Wilgen, Stations straat 14. CURSUS TYPEN CHR. MULO. Aan de Chr. Mulo slaagden voor het diploma Machineschrijven (blindty- pen): A. Beider, Mej. A. de Bruin, Mej. L. van Eijk, Mej. F. Klunder, Mej. H. Langendam, C. van Ringe- lenstein, L. Sol en J. van 't Wout. Afgewezen één candidaat. Leraar was de heer J. van Driel te Utrecht. (Instituut Aristos). SPAARBANKEN. Bij de rijkspost spaarbank werd de afgelopen maand ingelegd f 29.510,38 en terugbetaald f 20.402,19. Bij de Coöperatieve Boerenleenbank werd gedeponeerd f 188.074,40 en te rugbetaald f 158.206,86. Het laatst uit gegeven boekje is no. 8109. UITVOERINGEN VAN CONCORDIA UITGESTELD. Het fanfarecorps Concordia is ge noodzaakt haar uitvoeringen wegens ziekte van leden te verplaatsen naar 11 en 13 april. 'Deze late datum houdt weer ver band met de Sjoel- en Schietavon- den. VASTENAVONDVIERING R.K. VROUWENBEWEGING. Donderdagavond hield de R.K. Vrouwenbeweging een goed geslaag de vastenavond in het r.k. vereni gingsgebouw. Nadat de presidente, Mevr. Kingma de avond had geopend, brachten enkele dames van de ver eniging een humoristisch toneelstuk, getiteld „de prinses die geen zuurkool luste". Onder de bekwame leiding van de heer van Oosten werd dit kor te stuk vrij goed weergegeven. Na de pauze werd een gezellige hersengym nastiek gehouden waar danig om ge lachen werd. Met een gezellig bal werd deze goed bezochte avond ge sloten. VERGADERING C.H.U. Vrijdagavond houdt de C.H.U. haar ledenvergadering in, het Geref. Jeugd- gebouw. De leden zijn met him dames voor deze vergadering uitgenodigd. Wethouder Oudijk zal spreken over het gemeentebeleid. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. PRIJS GEWONNEN. Bij de verloting van de voetbalver eniging R.V.C. te Reeuwijk, ten bate van een nieuw clublokaal, won onze plaatsgenoot de heer H. Slootjes de hoofdprijs, een televisie-toestel.

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 1