Weekblad voor l¥addinxveeit 1 WUfyd van de week itt&cdec de Vrouw Werkelijk jonger! JAC. SATON Huidgenezing RUROL HuLskaudfraeUfe barnes.TtrfJhu'"i 7 NIEUWS uit owze, no 612 vrijdag 15 maart 1957 12e jaargang Adres redactie en administratie: Oranielaan 30. Waddinxveen. telet 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeldp;r kwartaal f 1.00 bij vooruitbetaling Advertentie- en familieadvertentieprijs 8 ct oer m.m. Bijdragen, verslagen, etc uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden. Men zal waarlijk niet kunnen zeg gen, dat er in ons land tegenwoordig niets meer te beleven valt. integen deel: de politici onder onze lezers komen ten aanzien van de debatten over de Bestedingsbeperkingen volle dig aan hun trek en met bezorgdneid constateren vooral de lezeressen-nuis- vrouwen, dat het leven maar steeds duuraer worat. De meeraerneid dier vrouwen haalt over het gepraat ot de mens zes centen dan wei een auohei- tje duurder moet worden, de scnou- ders op. Zjj zien de stryd tegen de duurte als een nopeloze gescniedenis. Toen zijn er huisvrouwen die ge- luKKig het leven met ai te zwart zien en die meeaeden aan de zang- weostrijuen, weiite een grammaioon- platennxma, op zoels naar natuur ua- 1 en ten, in verscheidene steden orga niseerde. De finalisten zuilen optre den bij de Huishoudbeurs welke 22 maart door de echtgenote van Am sterdams burgemeester, mevrouw E. van Hail-Nijhot zal worden geopend. Gebeuren er hier te lande dan ook wel prettige dingen men zou zeg gen dat die in het niet vallen bij alle narigheid en zwarigneid die wij te-, genwoordig moeten meemaken. De liefhebbers van sensatie komen volop aan hun trek Het toenemende ver keer vraagt regelmatig slachtoffers. Zo werd om maar een van de vele gevallen te noemen, het socialistische Tweede Kamerlid, mr C. J. A. M. ten Hagen bij een verkeersongeval ge dood. Ondanks alle veilig verkeer- propaganaa komt het nog meermalen voor, dat dronken mensen aan het snelverkeer deelnemen en dat daar door slachtoffers worden gemaakt. Men is in de grote steden geen ogen blik zijn leven meer zeker. In de Utrechtsestraat te Amsterdam werd door zo'n onverlaat een wielrijdster doodgereden, toen de man met zijn beneveld brein met grote snelheid aan de linkerkant van de weg kwam. Voor de rechtbank te Haarlem stond iemand terecht die eveneens een dronkemansrit had gemaakt en een wandelend paartje had aangereden. Het meisje weru zo ernstig gewond, dat zij haar hele leven invalide zal moetenblijven. Deze man kreeg een jaar gevangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Bovendien werd hem voor vijf jaar de rijbe voegdheid ontzegd. Meer sensatie: te Amsterdam tracht te een man met zijn hoofd in het verband, om niet te worden herkend, een roofoverval te plegen, welke mis lukte; te Culemborg werd iemand gearresteerd, verdacht van vergifti ging van zijn echtgenote Iemand die van sensationeel nieuws houdt, kan tegenwoordig ook in de rubriek rechtszaken terecht. Zo straf te de Groningse politierechter een he le familie, zes mensen tot verschei dene dagen gevangenisstraf omdat men met elkaar eten familielid; had „afgedroogd". Het had een hele sen satie gegeven, toen deze familie twee weken geleden ter terechtzitting werd gearresteerd. Ja, ook met de' rechtza ken kan men zonderlinge dingen zien gebeuren. Men weet, dat behalve de Bestedingsnota onze regering de Lo terij wet bijzonder dierbaar is. De vraag of bepaalde krantenprijsvragen onder deze wet vallen, dientengevolge zijn verboden en gestraft worden, diende voor het Amsterdamse kan tongerecht. De verdediger maakte er de officier opmerkzaam op, dat hij had verzuimd, te vermelden, dat de prijsvraag zonder toestemming van de minister was uitgeschreven. Z.i. was de dagvaarding daardoor nietig. Bij het schriftelijk vonnis zal wel blijken, of de verdediger ten deze ge lijk had. Bij die rechtzaak kwam ech ter ook aan het licht dat getuigen wel eens (on)behoorlijk lang moeten wachten. Een commissaris van politie had van kwart voor twee, de tijd op zijn oproep vermeld, tot. half acht mogen wachten voor hij kon getuigen. Misschien dat dit ertoe leidt, dat ge tuigen op een bepaald uur besteld, vlugger aan de beurt komen. Een ge volg van dit wachten is ook, dat de politie er grote moeite mee heeft, ge tuigen te vinden. Men maakt zich het liefst zo spoedig mogelijk uit de voeten. Van lang wachten gesproken: de K.L.M.-vliegers menen, dat zij al lang genoeg op salarisverhoging hebben gewacht. Er komt bij die vliegerij te genwoordig heel wat kijken en som mige vliegers achten een verhoging van hun salaris met 50 pCt gewettigd. Wilt u iets weten over het salaris van de piloten Minimum (voor de jongste vliegeniers f 7920, gezagvoe- ders f 36.180. Dat is dan het bruto jaarsalaris. Voor de KLM komen hier nog bjj de pensioenpremies, die varië ren van f 3744 tot f 12.320. In dienst rijn momenteel 458 nederlandse en 168 buitenlandse piloten. Of de vlie ger van de salarisverhoging ondanks deze hoge bedragen zal opgaan De journalisten verkeren in dezelf de omstandigheden als de vliegers: wachten maar Het uitblijven van 'n akkoord over een nieuwe arbeids overeenkomst is voor de dagbladjour nalisten aanleiding, een demonstratief congres te houden. De besturen der drie journalistenorganisaties hebben daartoe het besluit genomen. Nieuwe vormen van vakantiebeste ding worden gezocht en zijn gevonden (sociaal toerismeIn 1954 is in Ne derland door vakantiegangers 325 mil joen uitgegeven, in 1956 een 450 a 500 miljoen. In 1954 zijn 33 miljoen vakantiedagen buiten de eigen woon plaats doorgebracht, in 1970 zal dit aantal vermoedelijk 70 miljoen bedra gen. Wij mogen dus wel diligent blij ven, om te zorgen dat alle Nederlan ders met name in vakantietij d van licht en lucht, van zon en vrijheid kunnen blijven genieten. Toeneming van toerisme betekent ook toeneming van verkeer. Maar ook buitendien bezorgt het verkeerspro bleem de verantwoordelijke personen vandaag al grijze haren. De op een na drukste weg van ons land ligt tus sen De Bilt en Utrecht. Het links- afslaan bij De Bilt voor het uit Utrecht komende verkeer is levens gevaarlijk. Een kwart van de onge lukken op deze rijksweg heeft be trekking op botsingen tussen door gaand verkeer en voertuigen, diidi stonden te wachten om linksaf te kun nen slaan. Men overweegt nu, een oplossing voor de moeilijkheden te vinden, door ook hier verkeerslichten aan te brengen. Als het helpen kan, dan liefst dadelijk Het aantal sigaretten en sigaren, dat wij jaarlijks in rook doen vervliegen is enorm. De op verzoek van de di recteur-generaal van de volksgezond heid door de voorzitter van de ge zondheidsraad ingestelde commissie van onderzoek omtrent een mogelijk verband tussen roken (in het bijzon der het roken van sigaretten) en longkanker, heeft rapport uitgebracht Op statistische gronden is zij tot de overtuiging gekomen dat er een sa menhang tussen beide bestaat. Op grond hiervan is de minister van so ciale zaken en volksgezondheid van mening, dat stappen dienen te worden ondernomen, om met name de jeugd van vroegtijdig en sterk roken te weerhouden. De gezondheidsraad heeft nu een nieuwe commissie in het leven geroe pen, die tot taak heeft, na te gaan, op welke wijze de jeugd het beste kan worden benaderd en voorgelicht omtrent de aan het roken ais ge woonte verbonden gevaren. Een ge waarschuwd mens telt voor twee. zijn, is het Boskoopse college het ook. Toch beweren ze tegenstrijdige din gen. Hoe zit dat dan? We moeten het maar aan de tijd overlaten. Die zal alles wel (contro-) leren. De tijd heelt alle wonden, exclusief lekkende pij pen. Maar ik ben zeer benieuwd. Sniper. ziet u er uit met een moderne Bril die: u beter doet zien past bij uw kleding uw persoonlijkheid onder streept u er beter doet uitzien. Zo'n bril is een weldaad voor uw ogen en een sier raad voor Uw gelast. U vindt deze brillen bij uw opticien De zaak met de buitenklok Leverancier van alle zie. kenfondsen. LENTE SCHOONMAAKTRIOMF. Er zijn van die eigenaardige eigen schappen en gehechtheden in de man lijke ziel, waarvan geen enkele vrouw zelfs al heeft zij haar man uitermate lief, ooit iets zal begrijpen. Waarom is een man er zo onuitspre kelijk op gesteld, dat de dingen in huis nooit van hun plaats komen? Waarom is hij zo'n ingeworteld ge woontedier, dat het hem nerveus en onrustig maakt, wanneer er in huis veranderingen plaatsgrijpen, waarvan hij overigens achteraf meestal moet toegeven dat het verbeteringen zijn? Waarom gaat een man als een gefol terd beest te keer, wanneer hij op een goede dag bemerkt, dat er in zijn kleerkast opruiming is gehouden en enkele van zijn klecingstukken, die hij beslist niet meer dragen kan, maar die hij tot in lengte van da gen zou zijn blijven dragen, indien zijn vrouw niet tijdig ingegrepen had, naar de lompenman verdwenen zijn Waarom kermt hij dan op diep ge pijnigde toon, dat juist dat rafelige jasje of die slobberige broek hem het lekkerste zat? Waarom voelt een man zich meer op zijn gemak, wanneer hij met de as van zijn sigaar of sigaret lustig om zich heen kan strooien, dan wanneer een fris gebloemd tafelblad hem te- genglanst Waarom geeft een man wel onbezorgd geld uit voor zijn hobbies, maar rimpelt hij zijn voor hoofd, als zijn vrouw maar even over nievlwe gordijnen of een nieuwe lo per op de trap begint? Waarom, om kort te gaan, vindt hij zoveel dingen overbodig, die voor een vrouw een dringende levensnoodzaak vormen? Waarom? Als ik al deze waaroms kon beant woorden, zou ik meteen het antwoord weten op de vraag waarom de man zo onbegrijpelijk uit zijn evenwicht, ja zelfs in paniek geraakt, zodra er sprake is van deze, voor ons vrouwen grootste triomf: de lenteschoonmaak. Hoe weinig moet hij begrijpen van de vrouwelijke ziel, hoe ten enenmale moet ons wezen hem vreemd zijn om ons dit te willen verwijten, ja ons zelfs belachelijk te durven maken in wat ons heilig is. Ja, heilig zeg ik u, meneer! Al moet bij u alles in hetzelfde sleurgangetje doorgaan, jaar in jaar uit; al bent u ongevoelig voor het stof en de spin raggen, die zich een ganse winter om u heen genesteld hebben, gun ons al thans het onze. Tracht te begrijpen, wat zich in ons voltrekt; hoe met het uitbotten van de knoppen buiten ook in ons hart iets openbarst, dat naar vernieuwing, verjonging en verscho ning snakt. Ziet u het prachtige, glo rieuze symbool dan niet, dat in elke lenteschoonmaak gemanifesteerd ligt Waar de natuur zich tooit, zo zal ook ons huis zich tooien in oogverrukken- de opbloei Hoe dor en stoffig moet uw eigen ziel zijn, man der schepping, hoe arm en beklagenswaardig bent u in wezen, dat u deze drang ontgaat. Dat u de siddering van verlangen naar schoon maken niet door u heen voelt gaan. Hoeveel mist u van de zuivere poë zie des levens. En van hoeveel werke lijke en intense voldoening blijft u verstoken. Ik weet niet of de man in door snee gieriger is dan de vrouw. Maar zo ooit dan vertoont hij de neiging om de hand op de portemonnee te houden in de tijd dat juist de vrouw met elke vezel gedrongen wordt tot roekeloze buitensporigheden. Mocht dit al aanleiding tot conflic ten geven en bij al het stof in huis ook nog stof tot meningsverschillen doen opwaaien, dan smeek ik u, man, voor deze éne keer per jaar, het be grip te trachten op te brengen, dat er omstandigheden bestaan, waarin de vrouw door heilige driften voort gestuwd, zich geen kleinzielige beper kingen kan opleggen. Nieuwe gordijnen voor de glanzend gelapte ramen, een nieuw kleedje op de spiegelgladde tafel, een nieuwe sprei op het fris geluchte bed, ze ho ren bij de schoonmaak, zoals de jonge tere blaadjes aan de ontluikende bo men horen. Huidzuiverheid Huidgezondheid Begrijp het, o man! En als u het altijd nog niet vatten kunt, geloof het dan. Of voeg het bjj de ontelbare nooit onsluierde raadselen der vrou wenziel, waarvan u de mysteries nochtans niet zoudt willen missen, omdat juist zjj de grootste attractie van het vrouw-zijn voor u betekenen. En gun ons deze triomf van de len te, waarin wij voor eenmaal ongeremd en teugelloos ons vrouw-zijn als in een orgie kunnen uitleven. Dat deze orgie in uw ogen met razernij gelijk staat, daarin moeten wij van onze kant berusten. Het zij zo! Marcelle. Losse Flodders Ik geloof, meneer Huizer, dat Uw woordenkeus niet erg gelukkig is. Telkens begrijpt men U verkeerd. Eerst al met dat butagas. En nu weer met de investeringsbeperkingen. Nu behoort Sniper soms tot de goeie verstaanders. U bedoelde waarschijn lijk dit: Nederland moet bezuinigen. Elk persoon, elke instantie, elke ge meente moet door enkele plannetjes een streep halen. Doen ze dat niet, dan komt er geen bezuiniging. Daar om zal iedere gemeente zijn verlang lijstje korter moeten maken. Nu kan echter een verlanglijstje niet zo kort zijn of het begint ergens mee en het eindigt ergens mee. En om die volg orde was het U immers te doen Maar dat werd niet begrepen. Hoewel Waarom is op deez' aard 't getal der wijzen klein Daar 't vaak ge makkelijk is om dom te zijn. Maar ik denk dat ik het weet! In Waddinxveen staan alle plannen in een cirkel. B en W zullen wel zeg gen waar ze beginnen. Dat is dan ur gent En dat gespionneer bij de waterlei dingbuizen moet ook maar eens uit wezen, want de lekken worden ge stopt. Bij het gemeentepersoneel zat ook een lek, dat hebt U wel gemerkt, hè Ze hebben maar netjes tegen de wethouder gezegd, dat U er was ge weest, en naar de lekken had ge vraagd. Dat is een bewijs van wan trouwen jegens B en W. En B en W spreken niets dan de waarheid. Dat zeggen B en W zelf. Controle op me dedelingen is niet nodig. Maar, ais B en W hier onfeilbaar Officiële mededeling OPENBARE BEKENDMAKING SLOTENSCHOUW. Burgemeester en wethouders der gemeente Waddinxveen brengen ter algemene kennis, dat op 1 april a.s. en volgende dagen schouw zal wor den gedreven over sloten, straten, we gen en paden als bedoeld in de alge mene politieverordening dezer ge meente. Mitsdien zorge een ieder wie zulks aangaat, dat de sloten behoorlijk zijn gebaggerd, van ruigte en kroos ge zuiverd en dat de kanten behoorlijk opgewerkt of geschoeid zijn. Het niet nakomen van deze ver plichting wordt overeenkomstig de bepalingen der algemene politiever ordening gestraft. Waddinxveen, 11 maart 1957. Burgemeester en Wethouders voorn., A. WARN AAR Jz. De secretaris, H. JENNé. METEROPNAME. Aan belanghebbenden wordt mede gedeeld, dat in de maand maart uit sluitend de watermeters zullen wor den opgenomen. In het 2e gedeelte van de maand april zal de meterop name van gas en elektriciteit plaats hebben. BRANDALARM. De brandweer-alarm-centrale is overgebracht van de hefbrug naar het bureau der rijkspolitie. Bij brand voortaan bellen 300. OEFENING BESCHERMING BEVOLKING. 16 maart 1957. A.s. zaterdagmiddag zal in de Bo men wijk aan de Ieplaan en bij de vij ver achter de Eikenlaan een B.B.-oe- fening worden gehouden. Behalve de blokploegen van de Zelfbescherming zal hieraan ook een ploeg van de Op- ruimings- en Reddingsdienst deelne men. Bij de opzet van de oefening is er van uitgegaan, dat een vliegtuig is neergestort op een tweetal blokken woningen aan de Ieplaan, terwijl een afgeworpen benzinetank brand heeft veroorzaakt aan de achterzijde van Ik zou, zo zegt mijn vrouw maar [steeds, Dan weet ze van geen wijken, Wel eens in 't huishoudboekje van ministers willen kijken. Ze schrijven maar van: Een gezin Wordt straks ééngeestig duurder, Maar ik kan ook nog rekenen En doe het veel secuurder. Gaat straks de melk zes cent omhoog, Dat scheelt mij al twee guldens; Als de minister 't beter weet, Dan zeg ik: Alle hulde! De boter zes-en-dertig cent, Het brood zowat een kwartje, Daar komt de suiker dan nog bij, Gerekend volgens iBartje. Ik gaf drie-vijf-en-zeventig Voor een paar dameszolen; Als Zijlstra het goedkoper weet Hou ik me aanbevolen. Dan zeg ik nog geen letter van Ons duurder sigaretje, Waar dat tenslotte luxe is, Dus hoort bij ons verzetje.... En was die melk dan nog maar mèlk, Ik zag het als reclame, Maar het blijft dat uitgepieterd [vocht, Waar koeien zich voor schamen! „Meid", heb ik sussend haar geplaagd Dat is nou juist het leuke: Ministers eten in Den Haag Uit de centrale keuken. Ze drinken heel goedkope wijn Of borrels in De Witte; Men ziet ze nooit met dure melk Bij boterhammen zitten. Ze roken niet en stoken niet, Ze lopen, heel bekrompen, (Want haagse zolen zijn ook duur), Op gympjes of op klompen! Jaap Mijderwijk. - oabyderm-zeep •Veilig Verkeer Het eerste gedeelte van de over- steekmanoeuvre van deze voetganger verliep uitstekend. Voordat hij de weg begon over te steken, keek hij naar luiks. Op het midden verzuimde hij echter naar rechts te kijken. De aanrijding viel nogal mee, maar dat was uitsluitend aan de oplettendheid van de automobilist te danken. De leer die uit dit geval getrok- ken moet worden is dus: bij het oversteken van een weg niet alleen met het verkeer van links rekening houden, maar ook opletten of er van rechts niets aankomt de langs de Sniepweg gebouwde wo ningen. De noodwachters van de Zelfbe scherming dienen zich te 2 uur te melden bij de directiekeet van de fa. Rehorst achter de woningen hoek Eikenlaan-Sniepweg. Na afloop van de oefening komen de deelnemers bijeen in hotel de Unie aan de Kerkweg. VERGADERING P. v. d. A. Dinsdagavond hield de P. v. d. A. afdeling een vergadering in Het Cen trum, waar het Kamerlid, de heer L Baart, een overzicht gaf van de ont wikkeling der Europese eenwording. Spreker behandelde met nam» de vorming van de z.g. gemeenschappe lijke markt, waarvan het doel is ge durende de komende twaalf jaren de tolmuren tussen de zes landen van „KJem-Europa" volledig te slechten. Uitvoerig gmg de heer Baart in op de mogelijke gevolgen, welke deze ver strekkende economische politieke maatregelen zowel voor Europa als voor de afzonderlijke landen zouden kunnen hebben. Na de pauze bleek, dat de inleiding zeer vele vragen had* opgeworpen en er volgde dan ook een lange discussie. Bij de aanvang verklaarde de voor atter van de P. v. d. A. afdeling, dat men zoals was aangekondigd, aanvan- ■KeUjJc in het Verenigingsgebouw Stationsstraat zou vergaderen. Daar was een viertal weken geleden een zaaltje gehuurd. Twee dagen voor de vergadering liet het bestuur van het Verenigingsgebouw echter medelen, dat de Partij van de Arbeid de toe- ga"£ werd geweigerd. De voorzitter achtte deze houding zeer denigrerend ten opzichte van de P. v. d. A. en hij liet met na op duidelijke wijze zijn afkeuring hierover uit te spreken. UITBREIDING HERV. SCHOOL AANBESTEED. Vrijdagmorgen is in het wijkgebouw aan de Esdoornlaan de openbare aan besteding gehouden van de uitbreiding van de Ned. Herv. Eben Haëzerschool dc, Jan Dorrekenskade-O. Deze uitbreiding heeft betrekking op de by bouw van een zesde lokaal aan dit schoolgebouw, nodig geworden door de voortdurende uitbreiding van het aantal leerlingen. Als gevolg van de btrhouw van di.t lokaal zal de speel- n a» c J~~ thans ligt vrijwel de plaats waar deze

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 1