Wijziging Winkelsluitingswet Een Jongen beneden haar stand WADDINXVENERS BOUWDEN ELDERS EEN houtzaagmolen In de eerste helft van de 16e«mw hebben twee inwoners van Wadtox veen- Huvbert Crijnen en y^ent Lourlssen, die zich tot de houtzager^ voelden aangetrokken, aan de heer van Voorschoten verguiming gevraagd tot het oprichten van een houtzaag molen nabij Leidschendam. In het dezer dagen van de J .L. van der Gouw verschenen werk „Het Ambacht Voorschotenwerd de vergunning hiertoe aan dé bede Waddinxveners by akte d.d. 13 febru ari 1643 verleend, luidende: Aen de WelEedele Heere, Heere Joh^ van Wassenaer, Heere van Duvyenvoirdet Voorschoten, Starren- burch etc. Verthoonen met behoorlicke eerbie- dinge Huybert Crijnen ende Vmcent Lourissen, beyde wonende tot Wad dingsveen, hoe dat sy supplianten gaerne zoo tot accomodate ende ge rieve van de ingesetenen van U Edel- heyts heerlicheyt van Voorschoten als andere omtrent gelegene dorpen zou den doen oprechten omtrent deLeyi- schendam op de Vlieth, over de co- renmolen in U Edelheyts juridetie, seeckere wintsaechmolen mitsgaders een huysinge dienende totte neermge van de houtcoperije, omme daermne bequamelijck te mogen wonen. Dan gemerckt 't selve nieten vermach te geschieden als met U Edelheyts con sent ende toelatinge, soo keeren SJ supplianten haer aen U Edelheyt oot- moedelijck biddende ende versoucken de haer supplianten 't gunt voorzstaet te consenteren ende re staen. t Welck doende etc. Heer Johan van Wassenaer, Here tot Duyvenvoirde, Voorschoten, Veur, Sterrenburch etc. gevien ende geex- amineert hebbende den innehouden van de tegenwoordige requeste ende daer op bij desen disponerende, heeft de supplianten toegestaen ende ge- consenteert omtrent den Leytsendam op de Vlith over de corenmolen van Stompwijck, in sijne WelEdelheyts heerlicheyt ende jurisdische van Voor schoten te mogen doen stellen ende oprechten een wintsaechmolen ende daerbeneffen te doen maecken ende timmeren een huysinge totte neringe van de houtcoperije dienende, mits aen sijn WelEdelheyt voor de winst, so lange de molen aldear staende sal blijven, tot een recognitie betalende een somma van vier gulden 's jaers innegaende so haest de molen onder seijl gebracht sal sijn ende daervoor voor schout ende schepenen der voorz. heerlicheyt van Voorschoten specia- lich te verbinden de voorz. molen huysinge, ende erff mitsgaders gene- ralich alle hare andere goederen ende dat alles tot karen costen, op fene 't effect van desen te verlisen. Aldus gedaen in den Hage opten 13den February 1643 ende met ons be hoorlich pitsier ende gewoontlijcke onderteyckeninge bevesticht: J. de Wassenaer. E.V.E. Weekagenda Vrijdag 22 Maart Ledenvergadering A.R. Kiesvereen. in Geref. Jeugd- gebouw. Woensdag 27 maart Contactavond Be Fair in Geref. Jeugdgebouw. ES en 30 maart Sjoel- en Schietavon- den „Concordia" in het Centrum. Vrijdag 29 maart Toneelavond „Mor genrood" in het Centrum. Woensdag 27 maart Bejaarden bij eenkomst Ned. Herv. wijkgebouw, Esdoornlaan. Aanvang 2.30 uur. Zaterdag 23 en 30 maart Sjoelavonden „Concordia" zaal Centrum. Woensdag 27 maart Contactavond Be Fair. Zaterdag 30 maart Jaarlijkse ten toonstelling van de Chr. Avondvak- tekenschool voor Waddinxveen en omstreken in Geref. Verenigingsge bouw. Woensdag 3 april Voordrachtstvond van het Ned. Bijbelgenootschap met medewerking van Willem Berkha mer voordracht, de Ned. Herv. Gem. Zangver. Vox Jubilans en Geref. Kerkkoor. Aanvang 8 uur. Vrijdag 5 april Verbakel's Modeshow in cantine Dobbelmann. 1 en 13 april Uitvoering „Concor dia" in het Centrum. CHAUFFEUR VEROORDEELD. De officier van Justitie heeft aan een 28-jarige chauffeur alhier voor de tijd van een halfjaar zijn rijbewijs ingetrokken, omreden hij met 'n snel heid van een „straaljager" op de Noordelijke Dwarsweg onder Zeven huizen had gereden, waardoor hij niet alleen gevaarlijk was voor het verkeer op de weg, maar zelf ook ernstig gewond was. Zijn auto was: totaal vernield. Ondanks verweer van de chauffeur bleef de rechter bij zijn eis en legde hem een boete op van f 50,met intrekking van zijn rij bewijs voor zes maanden. VERBAKEL'S modeshow. De fa Verbakei is voornemens op vrijdag 5 april a.s. weer een mode show te houden, een die ditmaal in het teken van de lente, van het voorjaar zal staan. De dames, die nog herinnering hebben aan de vorige shows, en wie zou dat niet, zullen met Bij de Tweede Kamer der Staten- Generaal is ingediend een ontwerp van wet tot wijziging van de Winkel sluitingswet 1951. Het wetsontwerp heeft de strekking tegemoet te komen aan in de praktijk gebleken behoef ten. Koopavonden Gebleken is, dat in de steden het sluitingstijdstip der winkels van 9 uur op de Sinterklaas- en Kerstkoopavon den onvoldoende is om aan de be hoefte van het publiek te voldjoen. Daarom wordt voorgesteld dit tijd stip te verschuiven naar 10 uur. Bo vendien is het wenselijk gebleken, dat onder de Sinterklaas-koopavon den steeds een zaterdagavond valt. Is dit niet het geval in de daartoe bij de wet vastgestelde periode van 29 nov. tot en met 4 dec., dan gescheidt zulks op de zaterdag, die aan deze periode voorafgaat. Tegen de mogelijkheid de winkels op 24 december langer open te hou den zijn van verschillende zijden be zwaren geuit. Daarom wordt voorge steld voor 24 december het gewone sluitingstijdstip van 6 uur te doen gelden. Overigens blijft de mogelijk heid bestaan, dat de gemeenteraad één koopavond per week, mits niet op zaterdag, instelt voor alle winkels of voor bepaalde groepen van win kels, zelfs op verschillende dagen in de verschillende delen der gemeente. Halve- dagsluiting. Gebleken is, dat in plaats van de bestaande opheffing der halve-dag- sluiting voor winkels in dezelfde week, waarin een Christelijke of na tionale feestdag valt, er eerder be hoefte is aan een opheffing van de halve-dagsluiting, die aan een der gelijke feestdag voorafgaat. Een daar toe strekkende wijziging is met het oog hierop in het ontwerp opgenomen. Ook de halve-dagsluiting, die aan 6 december voorafgaat, zal komen te vervallen. Open winkels op zondag Vooral de orthodox-joodse achten openstelling van hun winkels op zon dag van 8 tot 2 uur een onvoldoende compensatie voor de sluiting geduren de de sabbat. In het wetsontwerp is daarom de mogelijkheid opgenomen, dat sabbat- of zevendedaghoudende winkeliers hun winkels des zondags van 10 tot 6 uur geopend hebben. Fruitverkoop op straat Aangezien voornamelijk in de zo mermaanden grote hoeveelheden zacht fruit in dikwijls overrijpe toe stand worden aangevoerd, bovendien tijdens perioden van grote warmte op bepaalde uren van de dag geen ver- koop van fruit door de straathandel mogelijk is en tenslotte de fruitvei lingen in de zomertijd dikwijls in de late namiddag plaats hebben, wordt bij het wetsontwerp voorgesteld voor de straathandelaren de mogelijkheid te openen gedurende de maanden ju ni, juli en augustus op werkdagavon den tot 9 uur zacht fruit te verko pen. Uitbreiding zondagsverkoop eetwaren De straathandel en de handel te water mag zondags na 5 uur geringe eetwaren verkopen. Gebleken is, dat er behoefte bestaat deze vrijstelling uit te breiden tot de Christelijke en nationale feestdagen. Een daartoe strekkende wijziging is in het wets ontwerp opgenomen. Bezorging na sluitingstijd Het is de winkelier in beginsel ver boden na het wettelijke winkelslui tingstijdstip waren uit zijn winkel of een aanhorigheid daarvan ter afleve ring aan het publiek te zenden. De aflevering van nog voor het wettelij ke winkelsluitingstijdstip uitgezonden waren wat tot nu toe aan geen tijds limiet gebonden. Het is de bedoeling thans een tijdslimiet in te voeren van 1 uur na dit sluitingstijdstip, tot ui terlijk 8 uur. De broodbezorging op de werkdagavonden zal voor een ie der geheel vrij worden, omdat een tijdslimiet hier praktisch onmogelijk blijkt. Rondtrekkende handelaren De handelaren, die rondtrekkend langs de huizen van vaste afnemers hun bedrijf uitoefenen, zullen blijkens het ingediende wetsontwerp, evenals de straathandelaren op werkdagen hun handel tot 7 uur mogen uitoefe nen. Open winkels na sluitingstijd Enkele ruimere bevoegdheden zul len voorts aan Burgemeester en Wet houders worden verleend ten aanzien van de ontheffing te verlenen voor het na sluitingstijd houden van mo deshows in winkels, lezingen in de boekhandel, winkels op tentoonstel lingen, etc. Automaten Het bijvulverbod voor automaten, dat een half uur na het sluitingstijd- stip van de erbij behorende winkels ingaat, zal steeds gelden gedurende de tijd, dat de desbetreffende winkels gesloten zijn. Dit houdt in, dat het thans geldende onderscheid tussen automaten, die wel en die niet bij een winkel behoren, zal komen te vervallen. Bij Algemene Maatregel van Be stuur kan echter een uitzondering worden gemaakt voor de automaten met eet_ en drinkwaren. FEUILLETON No. 18 door LOUIS HENDRICKX genoegen kennis nemen van deze mededeling. De shows trokken steeds veel bezoeksters en wij twijfelen er geen moment aan of ditmaal zal het eveneens niet aan belangstelling ont breken. Dames, houdt deze avond nu alvast vrij OUDERAVOND HERV. CHR. SCHOLEN. Woensdagavond hielden de Chr. Herv. scholen hun ouderavonden in het wijkgebouw aan de Esdoornlaan, welke samenkomst geleid werd door Ds. J. van der Haar. De heer Krins besprak het onderwerp: „Waarom stelen kinderen?" er op wijzende dat dit kwaad, vooral in kleine vorm meer bij kinderen voorkomt als men wel eens geneigd is te denken, Soms is er sprake van een opvoedingsfout, soms is het terug te brengen tot ex- perimenteerlust of eenzaamheid. Men zou het een kleine ontsporing kun nen noemen. Noodzaak is met zulke kinderen ernstig te praten en het niet met straffen te dreigen, maar het kind wijzen op het verkeerde en het zijn vertrouwen blijven schenken. -Bovenal reeds vroeg de kinderen te leren bidden: leidt ons niet in ver zoeking. Na de pauze werd besproken de mogelijkheid om het onderwijs te dienen met filmstroken. Voor deze stroken zijn onlangs projectie-appa raten aangeschaft De heren Besteman en van der Enden gaven een uiteen zetting van de werkwijze en het doel dezer projectors en werden door mid del hiervan verschillende mooie ge deelten van ons land getoond. De vergadering was goed bezocht. Medische Rubriek DE MAAGZWEER In het vorig artikel is reeds gespro ken tot welke klachten een maag zweer, of een zweer in de twaalfvfcw gerige darm die wij ook dikwijls met de naam maagzweer aanduiden, aan leiding kan geven. Zoals U gemerkt zult hebben, zijn de symptomen nogal wisselend. Er bestaat niet alijd een duidelijk verschil in symptomen t.g.v. een zweer van de maag en van de twaalfvingerige darm. Het is mis schien wel aardig, even te vertellen hoe men aan de naam twaalfvingerige darm komt. Allicht zult U denken dat dit gedeelte van de darm een twaalf tal -uitstulpingen heeft die enigszins op vingers gelijken. Zo is het echter niet. Deze naam slaat namelijk op de lengte van dit darm-gedeelte die, on geveer twaalf vingers bedraagt. Hier bij moeten de vingers naast elkaar •worden gelegd, dus niet telkens in el- kaars verlengde. Men komt 'dan tot een lengte van 20 tot 30 cm. Maar dit geldt nadrukkelijk voor het rookver tussen haakjes. Er bestaan een aantal theoriën over het ontstaan van de zweer. Welke de juiste is, staat nog niet geheel vast en waarschijnlijk is het zo, dat de combinatie van deze theoriën het dichtst bij de waarheid ligt. Allereerst bestaat de mogelijkheid, dat de zweer ontstaat door een zekere kramptoe stand van de bloedvaatjes in de maag Hierdoor zou het maagslijmvlies on voldoende voorzien worden van bloed Dit heeft weet tot gevolg, dat een op pervlakkig gedeelte van het slijmvlies afsterft, waarmee dan de zweer is geboren. Een andere theorie zegt, dat de zweer ontstaat door een te sterke inT werking van maagzuur op het slijm vlies. Volgens moderne theoriën is de psyche van grote invloed op het ontstaan van de zweer en bestaat er een verband met het karakter. Het is inderdaad vaak zo, dat onze maagpa tiënten tot een bepaald type behoren, maar dit gaat zeker niet altijd op. Bo vendien zou men zich kunnen voor stellen, dat het jaar in jaar uit last hebben van de maag een zekere psy chische gesteldheid tot gevolg heeft. Het laatste woord is hierover nog lang niet gesproken en de onderzoekingen over dit onderwerp zijn nog in volle gang. Het is in ieder geval opvallend, dat wij maagbloedingen en maagper foraties nogal eens zien optreden na emoties. In het vorig artikel maakte U reeds kennis met een patient, die, in aansluiting aan moeilijkheden met zjjn chef, een maagbloeding had ge kregen. U hebt ook kunnen lezen, dat de arts reeds op het verhaal, dat de patient hem vertelt en de bevindin gen bij het lichamelijk onderzoek, de diagnose kan stellen. Om echter 100°/o zeker te zijn van^e diagnose, zal het als regel noodzakelijk zijn een aantal laboratorium onderzoekingen te ver richten en een Röntgen foto van de maag te maken. Is de diagnose een maal gesteld, dan zal een behande- lin gmoeten worden ingesteld. Welke behandeling is van vele factoren af hankelijk. De leeftijd van de patient, de plaats van de zweer, de ernst van de klachten, het werk en de huise lijke omstandigheden, om er maar en kele te noemen. Soms is -het noodzakelijk, de patient aan een strenge kuur te onderwerpen een andere patient is reeds gebaat met een bepaald recept en enkele leefre gels. Soms is het beter de patient voor een kuur op te nemen in een ziekenhuis, dan weer is het mogelijk deze thuis te doen plaats hebben. Het is in ieder geval zaak, dat de patient zich streng houdt aan de voorschrif ten van de behandelend arts. Indien een rustkuur is voorgeschreven, dient hiermede niet te worden gesmokkeld en de patient zal zich aan het voor geschreven dieet moeten houden. Dit Ja, zei de vrouw met iets van tri omf, nu zie je het 'es. Op een afstand lijkt het welromantisch, noemen ze het niet zo? Maar als je d'r maar in zit, zoals ik.al die jaren.. Dat komt toch, zei Liesbeth, omdat u geen kans gehad hebt? U alleen met al die jongens? Mijn eigen moeder zou.zou het ook niet gered hebben, voegde ze er aan toe. Zul je alle mensen durven la ten weten dat jij gaat met een jongen van Borst aan de Haven? Nu, in dit armelijke millieu, viel de vraag in volle zwaarte op Liesbeth. Onwillekeurig staarde ze in het rond keek dan naar de vrouw tegenover haar, afgesloofd, moe, arm. U maakt het me wel moeilijk, zei ze met verschrikte stem. De twee vrouwen zagen elkander aan. En voor het eerst geloofde Lies beth, dat de vrouw tegenover haar de deur van haar hart opende. En met een zakelijkheid, die haar anders zo vreemd, was, begon ze te praten Gerrit Stoter keek vreemd op toen hj uit de melkfabriek kwam en een keurig gekleed meisje, haar fiets aan de hand, hem aan de mouw trok. Bent u meneer Stoter? Stoter? vroeg hij verbaasd, een grinnik op zijn verweerde gezicht. Dat ben ik.maar meneéér Stoter, dat hebben ze nog nooit tegen me gezegd. Ik ben Liesbeht Wagenborg. Ik heb gehoord van Jaap Borst, dat u van plan was bij hen te komen inwonen. Wat heb jij daarmee te maken juf fie? Het klonk eer goedmoedig dan afwerend. Liesbeth keek hem aan. die man had geen kwaad gezicht. Er zat iets van een glimlach in die ogen. Ze besloot de knoop door te hakken. Mag ik even met u oplopen? vroeg ze. De man knikte een beetje verbaasd, een beetje verlegen. geen gezjicht, hij met die fijne juf over straat! Kijk u es, zei ze, Jaap Borst en ik, wij zijn het samen., samen eens., begrijpt u? Jij en Jaap Borst? Ja, ik kan 't helemaal niet zo uit leg gen, thuis hebben ze er nogal wat te gen, enfin, dat doet er niet toe., maar Jaap zit nogal in de put over z'n broer Gijs en zijn zus., en nu zoudt u in huis komen, dan zou hij er uit gaan, en dan heeft hij er helemaal geen oog meer op.. Ja, mompelde de man. Daar weet ik alles van. Daarvan heeft Antje me al verteld. Maar wat heb jij daarmee te maken juffie? Kijk es, zei Liesbeth en slikte. Het was moeilijker dan ze gedacht had. Als Jaap nu wist, dat u. als u daar in huis kwam, een beetje oog in het zeil hield., dan had hij niet zoveel zorgen en bezwaren Zit die jongen er daarom zo tegen te vechten, zei. Stoter verwonderd, ja kijk es kind, het zijn mijn kinderen niet, en ik heb niks over ze te vertel len. Nee erkende Liesbeth. En je weet hoe het is met de tegen woordige jeugd, veel ontzag voor de ouderdom zit er niet bij Nee erkende Liesbeth. Ze zouwen me gauw naar 't hoofd gooien dat ik maar de kostganger was en niks te vertellen had. Dat is zo, gaf Liesbeth toe. Maar misschien zou het him moeder een beetje steufi geven, al was het maar dat ze het eens met iemand bepraten kon. Jaja, zei de man verstrooid. Lies beth merkte dat hij liep te piekeren. Zou u nou geen kans zien, pleitte Liesbeth, om moeder Borst 'n beetje te helpen, dat ze de jongens in de band houdt? Gijs zal voorlopig wel het huis Uit moeten, Jaap denkt dat hij wel in een inrichting van de re classering zal gaan of zo, hij zegt dat Gijs niet zo kwaad is maar dat ie een vader mist, en met Aagje is het net zo. Ik ben de vader niet, en dat weten ze wel. Ze zijn allemaal nog minderjarig En ik ben hun voogd ook niet. tus sen twee haakjes, wie is dat, weet jij het? Ene meneer Borst die in de stad woont. Daar ga ik morgen heen. De man stond verbaasd stil, keek haar onderzoekend aan. Zeg juffie, wat ben jij d'r voor een bod, dat vaak zal worden opgelegd. Een enkele keer zal het wenselijk zijn dat de patient van werkkring veran dert. Veelal gelukt het op deze, niet operatieve, wijze de patient klachten- vrij te krijgen en de zweer tot gene zing te brengen. Er zijn echter ook maagpatienten, die reeds de ene kuur na de andere hebben doorgemaakt zonder hier veel baat -bij te vinden. Eerst dan komt de tijd eens overleg te plegen met de chirurg, die dan waarschijnlijk wel de beslissing zal nemen over te gaan tot operatieve behandeling. Indien echter complicaties zijn opgetreden zal men vaak eerder tot operatie overgaan. Welke deze complicaties zijn en waar uit de chirurgische behandeling be staat zal in een volgend artikel wor den besproken. Arts tje? Jij pakt nogal an, is het niet? Dat moet toch wel, zei Liesbeth moeder Borst heeft er geen tijd voor en is er ook te moe voor. Van moeder Borst gesproken. weet die dit allemaal? Ja. En ze vindt het goed ook. Ben je er dan geweest? Ja. Vanmiddag Jij? Naar de haven? Ze knikte. Drommels, verwonderde zich de man, maar er klonk iets prijzends in zijn stem. Jij weet van aanpakken, juffie. Is dat allemaal om. om Jaap? Ja, zei ze. en het is Jaap z'n moe der, zijn broers en zijn zusters. Hij loopt er veel te veel over te piekeren. En als hij nu thuis komt, en hij gaat er uit, dan komt er niks van terecht zegt hij, en wie weet wat de mensen dan weer praten. Laat ze praten, zei Stoter, op mij heeft niemand wat aan te merken, en Antje Borst, die kan alleen maar de zorgen en de kinders niet de baas. Verder is het een beste vrouw, ze had niet met die zuiplap van een kerel moeten trouwen. Nou zie je wel? zei Liesbeth opge wekt, dat had ik ook al gedacht en nou zegt u het zelf. Zou u er nou geen plezier in hebben, haar een beet je te helpen de wagen weer in het oude spoor te krijgen? Kind, zei Gerrit Stoter en opeens was er een vreemde vertrouwelijkheid tussen hen, ik zal jou wat vertellen. As jongen zijnde liep ik achter Antje Wagemaker, zo heette ze van haar meisjesnaam. Maar ze moest mij niet ze moest en ze zou Borst. Hij was een knappe, sterke vent, een goed werk man, maar hij was aan de drank. O, dat hinderde niet, als hij met haar ge trouwd was, ging dat wel over. Het ging ook over., tot kleine Jaap ge boren werd. Toen begon het lieve le ven opnieuw. Nou, je weet hoe het af gelopen is. Ik ben toen met een an der getrouwd, twee jaar, toen ging ze dooden toen heb ik het niet meer geprobeerd. Toch heb ik Antje nooit vergeten. Ik zou best willen helpen, haar er weer bovenop brengen, maar ik moet een beetje meewerking heb ben, snap je? Van Jaap., en mis schien van die voogdhoe heet-ie. Van mij hebt u het alvast, beloofde Liesbeth met een glimlach, want ze begreep wel dat haar medewerking niet van zo groot belang was. Ik zal er es over piekeren, zei hij vanavond zou ik bij Antje even oplo pen, en dan zal ik es met haar praten Zeg met dat ik u gesproken heb, waarschuwde Liesbeth. Maak je geen zorgen juffie't komt in orde'' en met een knipoog als hadden zij beiden een complotje beende hij met z'n grote stappen weg. Liesbeth keek hem een ogenblik na. Ik snap niet, zei ze tot zichzelf wat Jaap tegen die man heeft. Enfin.wat weten mannen van zulke dingen? En in het volste besef van haar vrouwe lijk overwicht trapte ze snel naar huis. HOOFDSTUK VUI De vader en de voogd Liesbeth zat naast het witte zieken huisbed. Op een tafeltje prijkten wat bloemen. In het bed daarnaast lag een oude heer met een wit markiezen baardje, zacht pratend met een dame in het zwart. Liesbeth keek naar haar vader. Hoe anders was hij in dit ziekenhuisbed. Zo smal, zo wit. En zo hulpeloos. Een innig medelijden kramp te om haar hart en ze streelde de witte hand die op het dek lag. Wagenbofg thad het moeilijk, hij voelde de tranen achter zijn ogen bran den bij deze kleine geste vol tederheid Dat had hij telkens, alles pakte hem aan, zijn weerstand leek gebroken. Je ziet er smalletjes uit meisje, zei hij schor. Ik heb het druk, antwoordde Lies beth en keek geheimzinnig, want waarmee ze het druk had, dat wist vader niet en moest hij voorlopig ook maar niet weten. Met Jaap? zei hij. Ze schrok op. Dat vader daar zelf over begon. De vader zuchtte. Onder andere glimlachte ze. Ook deze zaak zat hem dwars. Daar gingzijn kind, zijn lieve jongste doch ter een geheel eigen weg. En hij wist van niets. Dat was zijn eigen schuld. Hij zelf had zich de deur naar haar hart afgesloten. Hij praatte er nooit over en wilde niet dat er over werd gepraat. Struisvogelploitiek was het eigenlijk. Ik lig hier zo te piekeren. begon hij moeilijk. Moet u niet doen, vermaande ze, het loopt allemaal wel, en straks bent u weer opgeknapt en dan kimt u het weer wel bekijken. Niet over de zaak, zei. de man in het bed over jou. Over mij hoeft u zeker niet te pie keren, zei ze stellig en verwonderd zag hij haar aan. Nu eerst merkte hij hoe zijn dochter veranderd was. Haar onzekerheid was weg, ze had iets be slist, het leek of ze plotseling enige jaren ouder was geworden. En toch was het dezelfde Liesbeth.helemaal. wordt vervolgd

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 6