Voorjaars hoedje PLASTIC REGEMKAPJES KASTPAPIER Veldwijk keef* Uct Een Jongen beneden haar stand Het Herenhuis M. HEEMSK Winkelmeisje MMACBINES PflOTAARD4PPELE!ï M. ZWIJZERS J. I)E GRAAFF DAMES, Jonge Hennen Zie onze 14 daagse aanbieding Hulp in smederij J. Asscheraan - A. J. Brouwer K. V. Ringelenstein - J. v. Triet G. Visser Rode-albums Zomer 195? Veldwijk heeft ze van Gouda, reeds na vier minuten spelen kwam Be Fair door middel van de snelle Hilgers aan de leiding 1-0. Kort daarna was het Hertog die 'n vrije trap benutte en er twee nul van maakte, Gouda kwam ook iets meer in de aanval en benutte een fout van keeper Kersbergen 2-1. Kort voor de rust echter kwam de Gouda-back Be Fair een handje hel pen en schoot de bal in eigen doel 3-1. In de tweede helft zagen we nog meer het duidelijke overwicht van het A-elftal. Hertog maakte zijn. 2e coal en bracht zodoende de stand op 4-1. Spil Breedijk kwam zijn aandeel ook opeisen en plaatste no. 5 in het net 5-1. Middenvoor van der Laarse ten slotte bracht de stand op 6-1. Overige uitslagen WSE BBe Fair B 1-1 Boskoop CBe Fair C 1-1. Programma voor a.s. zaterdag ZW 3Be Fair 3, aanvang 4.30 uur; Be Fair AO na C, aanvang 4 uur; Be Fair BDonk E, aanvang 2,45 u.; GDS BBe Fair C, aanvang 2.45 uur. WSE-NIEUWS. ZWARE NEDERLAAG VAN WSE. Een buitengewoon slecht spelende WSE heeft haar thuiswedstrijd in Moerkapelle verdiend met 5-0 verlo ren. Dit was wel een van de aller slechtste wedstrijden die WSE ge speeld heeft. Elk verband was zoek en geen bal was geplaatst. Reeds in de 3e min. profiteerde midvoor Zijderhand van een misser in de WSE verdediging 1-0. Doordat Moerkapelle het spel te kort hield kon de thuisclub al was het dikwijls met kunst en vliegwerk haar doel voorlopig schoonhouden. Fens, die hard terug wilde spelen doch in ei gen doel plaatste 2-0. Na de rust had WSE haar ploeg gewijzigd, maar ook dit hielp niet, slechts sporadisch kwam ze over het midden. In de 10e min. was het wederom Zijderhand die goed inschoot 3-0. Nadat Moer kapelle een strafschop had gemist, was het linksbinnen De Knecht, die fraai de stand op 0-4 bracht. Beide ploegen geloofden het toen wel, doch kort voor het einde wist Moerkapelle de eindstand op 0-5 te brengen. Dit weekend gaat WSE I bij Zwer vers op bezoek. Na de zware neder laag in afgelopen week is de voor hoede danig gewijzigd, wat het ge- Pr edikbeur ten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur ds. J. van Amstel, Em. Pred. Nam. 6.30 uur ds. J. Spelt, Dinteloord. Hervormd Wgkgebouw. V.m. 9.30 uur ds. D. J. van Dijk, Nieuwerkerk aan den IJssel. Nam. 6.30 uur ds. J. van Amstel. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur ds. Meijster, Rotterdam. N.H. Vereen. „Wet en Evangelie. V.m. 9.30 uur ds. Jac. Treffers, Feijenoord. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst. dinsdag 2 april nam. 7 uur ds. A. Bij kerk, Sliedrecht. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Prof. vanj Holk, Oestgeest De ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door dr. J. W. H. Hel- Ontvangen, grote partij per stuk 33 cent Drog. A. d. HEIDEN Zuidkade 1, telefoon 335 Daar mag men sterkere kuikens van verwachten. Als U de ren van boven dicht maakt, hoeft U het gaaswerk niet hoog te nemen, dan is M. 1,20 voldoende. Dat U een gedeelte bo ven ook voor de regen dicht maakt, is goed). Een derde van de ren is voldoende. In het andere gedeelte laat U van alle kanten maar flink de zon binnenvallen. Als U met mate voe dert, is het niet erg, al zijn er hele maiskorrels tusisen. Waak er echter voor, dat Uw dieren niet te vet wor den. Bij U zal daar echter dunkt mij, wel geen vrees voor bestaan, anders had U in januari niet zo'n schitterend resultaat bereikt. Kippenvriend. Weekagenda Vrijdag 29 maart Toneelavond „Mor genrood" in het Centrum. Zaterdag 30 maart Sjoelavond Con cordia in Het Centrum. Zaterdag 30 maart Jaarlijkse ten toonstelling van de Chr. Avondvak- tekenschool voor Waddinxveen en omstreken in Geref. Verenigingsge bouw. Dinsdag 2 april filmavond Instituut Arbeiders ontwikkeling zaal Cen trum. Aanvang 8 uur. Woensdag 3 april Voordrachtstvond van het Ned. Bijbelgenootschap met medewerking van Willem Berkha mer voordracht, de Ned. Herv. Gem. Zangver. Vox Jubilans en Geref. Kerkkoor. Aanvang 8 uur. Donderdag 4 april Lezing Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in lunch room vanj de Water. Aanvang 8 uur. Vrijdag 5 april Verbakel's Modeshow in cantine Dobbelmann. 1 en 13 april Uitvoering „Concor dia" in het Centrum. Woensdag 3 april Vergadering C.B.T. B.A.M.B. in Verenigingsgebouw, Stationsstraat. Aanvang 7.30 uur. Woensdag 10 april Bejaarden-societeit Herv. Wijkgebouw, Esdoornlaan. Aanvang 2.30 uur. Uuisvcouwu* Wij hebben voor U dat mooie helderwitte in vellen en op rollen, ook ge kleurd in verschillende dessins, afwasbaar. Pluimveehoekje De heer v. d. W. schrijft mij het volgende Van mijn 8 kippen raapte ik in de maand januari 147 eieren. De maand februari is het minder geworden. Ik kreeg een heel klein eitje. Is dat een teken dat die kip uitgelegd is. Ik verbeeld me dat er een in de rui valt. Zou die kip nu het hele jaar niet meer leggen? Ook raapte ik de vorige week een geweldig groot ei 110 gram zwaar. Zou die kip daarvan dood gaan? Mijn kippen hebben 15 vierkante meter scharrelruimte. Hoe veel kippen kan ik daarop houden? Als ik het nachthok meereken, komt er nog 6 vierkante meter bij. Mijn plan is de buitenren van boven dicht te maken. Welke hoogte zoudt U mij aanraden? Ik heb gedacht tweeëerlei soort kippen te houden of kan ik me nu enkel bij de witte leghorns bepa len? Om goed bevruchte eieren te FEUILLETON No. 19 door LOUIS HENDRICKX krijgen, zou ik ook gaarne weten, heel wel ten goede komt, al zullen hoeveel kippen er bij een haan kun de resultaten dan een weinig tegen- nen- 111 heb in 't gemengd graan nog vallen. Toch hebben wij vertrouwen in dez© iploeg. Het vertrek is om 1,30 uur vanaf de Unie per extra bus, hierin zijn voor supporters en junio ren nog enkele plaatsen vrij. Verder zijn al de voetbalelftallen vrij. De handbal gaat bij RHC een klei ne overwnining weghalen. Burgerlijke Stand Aangiften van 21 tot en met 27 maart Geboren: Metje, d. v. A. Breedijk en G. Opschoor, Noordkade 40; Sylvia Renate Elisabeth, d. v. H. A. Peters en H. J. van der Rest, Noord kade 39; RECTIFICATIE Neeltje Janette, d. v. J. G. van Gel- deren en A. G. Koopman, 't Weeg- je 2; Ondertrouwd: Th. A. Blom en A. M. A. van Vliet. Overleden: Roos, Joost, oud 78 jaren, van Dijken, Jacob Albert, oud 36 ja ren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: windjack, gele shawl, re genbroek, zwarte handschoen, re genpijp. Verloren: schokbreker van outo, beu gel, trouwboekjes, leerboek boekhou den, zwart-witte hond, 2 regenpijpen, rode portemonnaiey 1 paar zwarte glacé handschoenen, kolenschop, pad- vindersriem, rekenboek, grijze" capu chon, wit wiel van Vauxhall met band. al veel hele mais. Is dat voor leg gende kippen wel goed? Hè, hè, mijnheer v. d. W-, dat is een heel end. Hier mijn antwoord: Van 8 kippen in de maand januari 147 eieren, dat is een schitterend re sultaat. 't Is voor mij ook het bewijs dat U het ras kent en daarom zou ik U aanraden dit soort kippen te blijven houden. Ieder ras stelt ande re eisen. Dat in de maand februari de leg terugliep, is een verschijnsel dat dit jaar zo goed als overal voor kwam. Nu zal het van zelf beter worden. Dat er een kip in dje rui valt, is best mogelijk. Het gebeurt wel meer en dan is de verschijning van een klein eitje zonder dooier geen zeldzaamheid. Het kan ook zijn, dat het kleine eitje afkomstig is van een kip die pas begint te leggen. Kippen vallen ook wel eens buiten tijd in de rui, als ze een ziekte onder de leden hebben. Een zieke kip moet U maar spoedig afmaken. Is het ech ter maar lichte rui, dan kunt U zien wat het wordt: dat herstelt zich om deze tijd van het jaar doorgaans nog al gauw. Dat grote ei van 110 gram is géwoonlijk geen voordeeltje. U kunt er niets tegen doen. Bij herha ling kan legnood ontstaan met het gevolg dat de eierleider uittreedt. In dit geval is de kip vrijwel verloren. Ik zou ze dan slachten en opeten. Op Uw terrein zou ik nooit meer dan 12 kippen houden. Als daar één haan bij loopt is het voldoende. U zult echter m.i. verstandig doen, broedeie- ren te halen bij iemand, die zijn fok- dieren een vrije uitloop kan geven. Te koop aangeboden: Noordeinde 132, Waddinxveen Te bevragen D. v. OTTERLOO Makelaar Barendstraat 5a, Boskoop Telefoon 3297 Toch wel, kind ging hij voort: ik laat jou maar gaan, ik bemoei me nergens mee. maar ik weet ook niets van je. Vertel me eens, Liesbeth, het is nog altijd zo tussen Jaap en jou, niet? Ja vader zei het meisje en nu was er opeens weet iets van het schuwe van voorheen. Hij haatte zichzelf. Zeg Liesbeth.heb je nou wel edit aan alles gedacht, wat er aan vast zit? Ik bedoel. doe je het maar niet tegen alles in? Is het geen koppig heid? Nee vader antwoordde het meisje ik zou veel lieverdoen wat jullie allemaal goed zouden vinden. Maar ik. ik kan niet anders. Hou je zoveel van hem? Nu zag hij opeens haar ogen vol tranen. Ja vader snikte ze. Zijn witte hand streelde over haar gebogen hoofd. Je moet niet huilen kind, zei zijn zwakke stem dat is toch niet iets om te huilen? Nee ze schudde haar hoofd, maar dat ik er u verdriet mee doe. U pie kert er over. Misschien is het wel mijn schuld dat u. Nee weerde hij af, nee Liesbeth, dat is niet jouw schuld, hoogstens mijn eigen schuld. Toe meisjelach eens tegen je ouwe vader. Ze lachte hem toe door haar tra nen heen. Zo ben je precies je moeder, toen ze een meisje was, peinsde hij, maar zijn ogen waren zacht. Mijn jongste dochter moet geen verdriet hebben. Kind, ik heb altijd geleefd en gewerkt voor jullie geluk. Dat weet ik vader. Daarom juist.. Maar wij willen altijd het geluk naar ons toehalen, en onze kinderen gaan juist van ons af. Daar kunnen wij ons dan niet in schikken. Wij zouden het zo graag voor ze willen uitdokteren.en als ze het dan heel anders doen, dan valt dat voor ons niet mee. Dat begrijp ik wel, vader zei het meisje zacht, heus ik heb het alle maal begrepen. Ik hou eigenlijk nog veel meer van u. ondanks. dat. Het is niet om die jongen ging Hendrik Wagenborg voort, heus het is niet om die jongen. Dat moet je van me aannemen. Maar die hele sfeer daar, dat gezin waar je in komt. Nou moet u es horen, vader zei Liesbeth en terwijl de zieke verbaasd luisterde, vertelde ze hem van haar ondernemingen, haar gesprek met Jaap, met vrouw Borst, met Stoter. Verwonderd zag ze een glimlach op zijn gezicht. Nou ben jij al bijna twintig jaar m'n dochter zei hij toen ze uitgespro ken was en nooit heb ik geweten dat jij zo'n wil had, zoveel doorzettings vermogen. Kind, je durft wat aan. Je moet vechten voor je geluk, va der. Is het jou zoveel waard. Ja vader. Hij zweeg, staarde naar de wand van de ziekenkamer. Heb je nog meer op je programma vroeg hij toen schertsend. Ja, ik moet naar die voogd, ene meneer Borst, assurantiën, Wilhel- minastraat 46, daar ga ik meteen naar toe als ik bij u vandaan ga. Borst? Is dat nog familie van Borst aan de Haven? Weet je dat ik daar al mijn verzekeringen heb lopen? Nee dat wist ik niet. Mooie intro ductie. Zakenvrouw lachte hij. Toen zwe gen ze beiden. Vader waagde Liesbeth, weet u wat Jaap denkt? Dat u te veel hooi op de vork genomen heeft. Hij zei: als ik met een zaak tien mille verdien en met tien zaken elf mille, dan werk ik te hard en verdien te weinig. Onzin weerdje/ Wagenborg af, wat weet zo'n jongen daar nou van! Maar het klonk niet overtuigd. Weet u dat Jaap een cursus be drijfsleiding volgt? En dat hij ver- Ja? vroeg ze afwachtend, een blik naar de deur. Vraag of Jaap es meekomt. Nou, kind alweer tranen? Ik dacht dat jij zö gelukkig was. Dat ben ik ook zei ze dat jij m'n vader bent! Toen haastte ze zich weg. OO Juffrouw Wagenborg vroeg de as suradeur Borst beleefdl (ze was de dochter van een van zijn beste klan ten!) gaat u zitten, wat verschaft me de eer van uw bezoek? Apropos. hoe is het met uw vader! Daar kunnen we nog niets van zeg gen antwoordde Liesbeth hij is nog in observatie. Maar ik geloof dat het goed voor hem is, dat hij eens even uit de zaken is. O meneer Borst zei Liesbeth met een hoog rode kleur heus En gaat u nu even mee, mijn vrouw heeft vast de thee al klaar. Dan zul len we binnen nog even hierover doorpraten. Het was een in-gelukkige Liesbeth, die die middag naar de bus wandel de. Zij had de strijd gewaagden waarlijk, het leek wel of ze begon te winnen! HOOFDSTUK IX. De Londonderry Bar. Aagje Borst luisterde met schitte rende ogen naar haar vriendin, Mab. Mab wist van wanten. Die behoef de je geen oksels onder te naaien. Zij was zonder twijfel nummer één in de troep meisjes die in het grote fabriekslokaal zat te luisteren naar de arbeidsvitaminen en de geliefde deuntjes luidop meezong. Maar Mab zong niet mee en Aagje ook niet. Die hadden wel wat belangrijkere te be praten. Aagje was direct van school naar de fabriek gegaan. Haar moeder had haar in een betrekking willen heb ben. Maar moeder was ouderwets. Ja zij Aagje, liet zich door een me vrouw drillen en misschien door de kinderen ook nog! Altijd de dienst meid spel/en, een anders vuile boel opruimen, snauwen en grauwen voor een beetje centen, en later net als moeder, een hok met jongens, altijd rommel en vader de straat op. Haar niet gezien .Zij, Aagje Borst, zou wel uitkijken. Brutaalweg was ze op de adverten tie afgegaan, dat ze Maandag op de chocoladefabriek ging werken. Moe der Borst had haar om de oren ge slagen maar Aagje, met haar grote blauwe ogen had haar onvervaard aangezien en gezegd: Hou je handen maar thuis, ik laat me nou niet meer slaan! De moeder, zo plotseling ge confronteerd met de volwassenheid van haar veertienjarige dochter, wist geen weerwoord. En later op de avond had Aagje haar moeder een schitte rend beeld opgehangen van de fa briek en wat je er verdiende en op moeders gevoel gewerkt door verha len op te hangen van mevrouwen die haar meiden exploiteerden en te vragen wat moeder nou zelf aan haar leven had gehad. en ze was bezwe ken. Van toen af ging Aagje Borst baffr eigen gang. 's Avonds zat ze voor een verweerd stuk spiegelglas en poederde zich met een vettig donsje, verfde zich de lip pen knalrood. Dan zag ze zichzelf zo als ze de gevierde filmsterren van het witte doek had gezien, en ze pro beerde hen na te apen in een oogop- schillende diploma's heeft? Hij heeft slag, een gelaatsuitdrukking. gesolliciteerd voor filiaalchef en zijn baas helpt hem, die vindt dat hij het best kan. Zozoflinke knaap dan. Nou, dat is ie zeker. Zo gul klonk die lof uit haar mond. Zo had zijn Maria vroeger ook gedacht. trots was ze geweest wanneer hij het steeds verder bracht. De zuster kwam om de hoek, stak waarschuwend de vinger op. Ik moet weg, Liesbeth stond op, gaf hem een zoen. Nou vadertje over morgen kom ik weer, want morgen komen Bertha en moeder en Gijsbert 's avonds. Kom overmorgen 's avonds vroeg hij. En Haar goedkope sluike jongenskop, onder ging vervolgens allerlei modieuse veranderingen. Ze droeg schoenen met hoge hakken waarop ze telkens doorzwikte en opzichtige zijden kou sen, goedkope prulletjes om polsen en hals. Ze zat in goedkope restau rants en liet daar soms onverschillig een sigaret op haar onderlip benge len, zoals ze het een canailleuze film ster had zien doen. Ze had niet altijd even onschuldige uitgangetjes met gans niet onschuldige jongens, ze zat te genieten in het duister van de bioscoop van fdminjerieurs met gi gantische trappenhuizen, met schone vrouwen en knappe mannen. wordt vervolgd. Dorpsstraat 33 Telefoon 418 GEVRAAGD Levensmiddelenbedrijf G. VISSER Noordeinde 95 EIKENLAAN 84 ADVERTENTIES LEZEN IS EVEN GEZELLIG ALS WIN KELEN. ATTENTIE! Heden VRIJDAGAVOND uitvoering van „Morgen rood", met de opvoering van „De Jonge Geerte" Aanvang om 8 uur, niet om 7,30 uur. Nog kaarten a f 0,75 aan de zaal verkrijgbaar. in de soorten van DORÈ EERSTELINGEN EIGENHEIMERS BEVELANDERS MEERLANDERS Dorpsstraat 76 Telefoon 533 U rijdt veilig als U de verkeersregsis in acht neemt. U koopt veilig als U naar de Graaff gaat. Vrijdag en Zaterdag als reklame: 250 gram CARTEUIENTJES 63 cent Het is de koek van de Graaff die het doet Zuidkade 2 Telefoon 313 Voor een nieuw naar JuliaDastraat 11 Ook te zien 5 april bij Verbakel's Mode show. Alle verkrijgbaar bij: F. J. de Bruin Gevraagd NET MEISJE voor halve dagen, of een WEK8CSTER Adres te bevr. bur. v. d. blad 13 weken oud. Kruising W.L. X N. Hampr. P. H. KOETSIER, Onderweg 14, Telef. K1828-281 GEVRAAGD bekend met lassen of genegen lassen te leren. SMEDERIJ M. VIS, Dorpsstraat 148 Te koopz.g.a.n. POSITIE PAKJE maat 44 Adres te bevr. bur. v. d. blad ONS SUCCES i ftjne Botercake plm. 250 gram 85 Ct 1 reuz-ntablet Chocolade plm. 200 gram 59 Ct (Mela en Hazelnoot) 2 zakjes maggi Tomatensoep v. I.j6v. 98 ct 1 grote pot Kersen inhoud 720 gram 140 ct I carton Appelstroop 49 ct

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 3