weekblad voor Waddinxveen CEFA- FILM „DE GOEDE Horlogerie »VERMEY« Hoe richten we onze woning In no 615 vrijdag 5 april 1957 12e jaargang Adres redactie en administratie: Omnjelaan 30, Waddinxveen, telel. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonne ;nentsgeld p ïr kwartaal f 1.00 bijvooruitbetaling Advertentie- en familieadvertentieprijs 8 ct per m.m. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden. Sport in 't kort BE FAIR NIEUWS. ZVV HI—BE FAIR m 2-1. Deze wedstrijd is voor onze derde elftal weer in een nederlaag geëin digd. Hoewel onze jongens er tot de laat ste minuut voor gevochten hebben is het hun toch niet gelukt een puntje mee naar huis te brengen. De voorhoede bleek in deze samen stelling een grote mislukking en hier aan is het dan ook wel te danken dat de overigens zwakke tegenstander met de eer ging strijken. Middenvoor de Vries scoorde het enige doelpunt voor Be Fair. De ruststand was 0-0. In de tweede helft werd achtereenvolgens de stand op 0-1, 1-1 en 2-1 gebracht. Overige uitslagen van jl. zaterdag: Be Fair AOna C 6-2. Be Fair BDonk E 7-1. GDS B—Be Fair C 0-2. Programma voor a.s. zaterdag: Niet minder dan alle zes Be Fair- elftallen moeten aantreden en wel: Sportlust IIBe Fair I, aanvang 4 u., (Zie onderstaande mededeling). Moerkapelle IBe Fair II, aanvang 4 uur, Be Fair ÜISportlust IV, aanvang 4 uur, Ona C—Be Fair B, aanvang 2.45 uur. Jod. Boys BBe Fair B, aanvang 2.45 uur. Olympia OBe Fair C, aanvang 2.45 uur. Wij wensen al onze elftallen veel succes toe en we hopen dat de 12 punten die te behalen zijn naar de Sniepweg komen. MEDEDELING. Wij maken onze begunstigers en verdere belangstellenden er weer op attent dat er een extra bus naar de wedstrijd SportlustBe Fair zal rij den. Gegadigden moeten uiterlijk 3 uur op het terrein aanwezig zijn. ATTENTIE JUNIOREN. Een goed bericht voor onze juni oren en wel dat a.s. woensdagavond 6.30 uur de training weer begint. Het spreekt van zelf dat we alle maal aanwezig zijn! W.S.E.-NIEUWS Goede overwinning van WSE. Met een sterk gewijzigde voorhoe de heeft WSE bij het zwakke Zwer vers een verdiende 4-1 zege behaald. Toen deze voorhoede enigszins was een fraaie en spannende wedstrijd wonnen de a junioren met 4-3 van Ona dank zij doelpunten van Thijs Vink, Kees Schouten 2 en Jack Ap pel. Waddinxveen b kon het tegen Ona h niet bolwerken en verloor met grote cijfers. Waddinxveen I dat thuis Bodegra ven ontvangt zal moeten winnen om niet verder in de put te geraken maar of dit gebeuren zal is nog een grote vraag. Misschien kan van Muijen de Waddinxveen voorhoede tot schot- vaardigheidi inspireren. Waddinxveen 2 dat naar Nieuwerkerk gaat zal met lege handen huiswaarts keren. Wad dinxveen Z 2 zal van RCV 2 verlie zen laten we hopen op een sportieve wedstrijd. Waddinxveen a wacht bij Esto a een zware wedstrijd. We ho pen dat ze een puntje mee naar Wad dinxveen zullen nemen ook voor b ligt bij GSV s een puntje in het ver schiet. W.Z.C. DE GOUWE. De Zomercompetitie indeling van de K.N.Z.B. is bekend. Gouwe 1 heren is ingedeeld de 2e klassa afd. D. met LZC uit Leiden, Swift en Vitesse uit den Haag en W ZC uit Woerden. Wanneer wij deze concurrenten van de bovenste plaats eens bekijken dan zit er voor de Gouwe muziek in. Het tweede heren zevental inge deeld in de res. 2 klasse afd. C en komt uit tegen DVZ uit den Haag. GZC 4 Gouda, SVH 3 Hillegersberg en de «ijl 2 Leiden. Dit is een zeer zware opgaaf. Ook de dames zullen dit jaar weer in de K.N.Z.B. uitkomen, zij krijgen het heel moeilijk in de 3e klasse afd. C tegen de ploegen Bergambacht- Gouda-Rijswijk en Schoonhoven. R.C.V.—SPORTLUST '46 3-2. Dat men de huid niet moet verko pen voor de beer is geschoten onder vond ook Sportlust in deze wedstrijd waarbij zij haar betere techniek ge nivelleerd zag door de strijdlust van RCV dat zich door deze overwinning in veilige haven speelde. Het begin der wedstrijd was al zeer sensationeel. Sportlust trapt af en onderneemt al direct enkele aanvallen in een hoog tempo, welke echter door RCV wor den afgeslagen. Als na enkele minu ten spelen de RCV midhalf Jongeneel de. Sportlust-midvoor van achter aan valt, wijst de scheidsrechter onver biddelijk naar de penalty stip en Wesseling voltrekt het vonnis 0-1. Direct hierna onderneemt RCV een aanval, als Hofstede in het beruchte gebied van de bal wordt gezet wijst de scheidsrechter nu RCV een straf- Sportlustverdedigers in het doel 1-1, met deze stand welke de verhouding voor de eerste helft goed overgeeft wordt er gerust. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld als voor de rust, met snel afwisselende aanvallen. Na 20 minuten spelen is het rechtsbin nen Cnossen welke na een aarzeling in de RCV achterhoede alleen voor doelman de Jager komt en deze met een schuiver via de paal passeert 1-2. RCV blijft echter goed partij geven en als 10 minuten later invaller links buiten Ouweneel de bal krijgt toe gespeeld ontdoet hij zich hevig van de Sportlust-rechtsback en scoort op beheerste wijze de gelijkmaker 2-2. Sportlust dat zich met deze stand ook reeds kampioen kan noemen is kennelijk verrast. RCV daarentegen speelt zeer gemakkelijk en blijft door gaven voor nog beter resultaat: Na voor mag er dus niets voor de dêur staan. Dit zou belemmerend werken. De andere ruimte is niet met liniaal en duimstok te meten, die is ook voor ieder geval anders. Deze ruimte noe men we de overruimte. Het surplus, zo maar om iets neer te kunnen zet ten wat we nog niet eens bezitten, misschien wel nooit zullen krijgen. De ruimtb waar we niets mee doen dan tegen aan kijken. Dan er naar kijken. Wat is uitzicht uit een raam niet be langrijk. Hoe vaak per dag kijken v/e naar dat uitzicht misschien zelfs in weken niet. Maar we weten dat het er is, we onderagan toch het ruimte gevoel. Overigens het is beslist niet zo, dat alleen grote ruimten noodza kelijk zijn. Als de ruimte te groot is dan krijgen we weer gevoelens van geheel andere aard, dan gaat het ons stóren en hinderen. stateren: op dat punt was de appel - wat mij betreft - heel erg ver van de boom gevallen en in later jaren is het bewijs bij herhaling geleverd. Zo U wilt kan ik U nog in contact brengen met die automonteur, die 2 dagen werk had. om mijn motor te demonteren en weer op te bouwen. Ik had er zelf eens wat aan willen doen en kans gezien een schroefje zo te laten vallen, dat er dik twintig manuren werk aan te pas kwamen om de schade te herstellen. Voor het geval U bereid zou zijn thans in een lach te schieten, leat het dan een meewarige zijn, want het was allemaal echt niet leuk. Gelooft U mij ik spreek uit ervaring - al die mannen, die er zo prat op gaan helemaal niet technisch te zijn gevoe len dit innerlijk als een tekortkoming een botsing moet midhalf Jongeneel 8n' en zouden wat graag willen dat het het strijdperk verlaten. Hofstede neemt zijn plaaats in en invaller den Ouden gaat in de voorhoede spelen. De tijd verstrijkt en het attente RCV bestuur heeft reeds voor een bloeme tje gezorgd om de a.s. kampioen aan te bieden. Als echter in de laatste minuut van deze wedstrijd de zeer actieve rechtsbinnen van Leeuwen de bal m zijn bezit krijgt glipt hij snel langs een verdediger en scoort op fraaie wijze het winnende doelpunt. Sportlust mag nog eenmaal aftrap pen, waarna de scheidsrechter het einde aankondigt van deze spannende strijd. Na afloop werd de RCV ploeg nog even op een plaatje gezet, waarbij aanvoerder Hofstede met de kam- pioensbloemen, DAMVERENIGING „EXCELSIOR" Uitslag 27ste ronde van de onder linge competitie. A. A. Riietveld—A. Blom 0-2 H. TroostJ. de Heer 1-1 W. v. d. Berg—T. den Ouden Jr 0-2 C. H. Kramp—C. Blonk l-x D. H. Zwanenburg—A. Blonk 2-0 C. BlonkA. N. Littooij 2-0 Uitslag Groepwedstrijden. A. N. LitoooijT. Twigt 2-0 A. Zwanenburg—H. Hofman 2-0 W. v. d. HeijdenJ. de Bel 2-0 bejdrijfsdammen. Uitslag 3e ronde. In groep 1 gaat Verheul A mooi aan de kop, maar Kempkes A blijft goed volgen. De spanning is groot in groep 2, waar Okkerse B bovenaan staat met 4 punten uit 3 wedstrijden, op de voet gevolgd door Het Plat teland en Verheul B met elk 3 pun ten uit 2 wedstrijden, zodat nog alles ZATERDAGAVOND Kaarten verkrijgbaar bij J. POL, Kerkweg, Slagerij BEEST Zuidkade, Cafetaria VERVERS, Dorpsstraat, Boekb. VELDWIJK, Oranjelaan en 's avonds aan de zaal. Aanvang 7.30 uur, in het Verenigingsgebouw, Stationsstr. Over het algemeen is de ruimte tussen de voorwerpen onderling be palend voor onze levenswijze. Kubiek gemeten nemen onze meubels niet zo veel plaats iip Juist de wijze van plaatsen, de afstand tussen de meu bels maakt een kamer goed bewoon baar of slecht bewoonbaar, fraai van verhouding of lelijk. Bovendien moet men meubels kun nen verplaatsen. Niet omdat we er van uitgaan, dat we ze steeds op de verkeerde plaatsen neerzetten en we dus constant onze vergissingen aan 't corrigeren zijn, totdat we eindelijk als we 80 jaar geworden zijn de ide ale oplossing gevonden hebben. Maar alleen omdat onze behoeften zich wij zigen. We krijgen een andere werk kring, dus ander werk. We krijgen er een kind bij, een wordt ouder en gaat studeren. Nieuwe huishoudelijke ap paratuur komt eindelijk binnen ons migszins was Qeu scneiosreciiter nu RCV een straf- mogelijk is. De uitslagen ziin r™„ emoeujK mnnen on: ingespeeld was zij een voortdurende sch°P toe welke echter door Hofstede 1 Melkhandel-Producent ïT u uitgevonden. Passen en me. bedreiging voor de thuisclub. Na een te slaP wordt ingeschoten en een ge- kes AKVT 9-1 Okkerse A Ver" makkelijke prooi voor de Sportlust- heul A 2-3, Groep 2 OkkerZ doelman is De strijd gaat snel op en Platteland 5-5. Kempkes B-CoopefT neer en de scoringskansen zijn aan tie 7-3. De volgende SDelerT zi^ beide zijden schaars. Als na ongeveer e SP^ ers zlJn nog aarzelend begin verkreeg WSE spoe dig een veldmperderheid doch door te kort spel bleef succes echter nog uit. Na ruim een kwartier spelen zette Kleiweg fraai voor en linksbin nen Gerts benutte deze kans, 0-1. Wel trachtte de thuisclub de bakens te verzetten doch haar spel was veel te doorzichtig al was de WSE-defen- sie dan ook niet altijd trapvast. Na de rust eenzelfde beeld, geleide lijk echter kwamen de WSE voor- waartsen er beter in, diverse aanval len volgden. Hét duurde echter nog tot de 30e minuut voordat rechtsbui ten Kleiweg via een tegenstandiar hard inschoot, 0-2. Nu was het hek van de dam, vijf minuten later het de jeugdige midvoor van der Starre die op een pas fraai doorzette en de stand op 0-3 bracht. Slechts 2 min. later fvas het wederom Gerts die een misser in de thuisclubdefen sie goed afstrafte 0-4. Toch wist Zwervers de eer te radden, door een strafschop, doelman Wesseling greep wat al te hardhandig in en de prima leidende heer Van Berkel wees reso luut naar de witte stip. Het was r - 10 minuten spelen Hofstede"ee^meL Twfgt "dÏTude" le open aanval, over de rechtervleugel Linde;, A G vm Zeijrt G Hendrik met een schuiver besluit carambo- sen, A de JooHeJw w a~ leert de bal via de paal en een derCompe'er en^. ^enSce^' A' GEEN GEZANIK STOP Bij de vakman: nooit een strop. DE MENS ALS MAAT Bij de inrichting van onze woning zijn wij nog te veel geneigd precies dezelfde meubels te kopen als onze ouders indertijd. Dit zelfde geldt voor de plaatsing van de meubels. En toch net zoals. - het drukke, gemotoriseerde verkeer binnen A. Verkaaik die de strafschop °P straat anders is dan vroeger, is het goed benutte en daarmede de eind- verkeer in de woning evenzeer ver stand op 1-4 bracht. Ie klasse afd. Gouda: Gouderak Moerkap. Esto Bergamb. Nic. Boys. Nieuwk. Groenjsweg WSE Gr. Ammers RVC GDS Zwervers 19 16 18 10 70-20 46-33 44-24 17 9 3 5 17 8 4 5 20 25-34 !7 8 3 6 19 33-36 18 8 3 7 19 33-36 17 6 6 5 18 31-23 h7 6 4 7 ie 45-49 17 5 5 7 15 2931 16 2 4 10 8 23-54 16 3 1 11 7 29-43 15 1 4 10 6 20-53 WSE 1 gaat bij Nic. Boys in Nieuw- veen op bezoek en een kleine neder laag ligt in het verschiet. Het ver trek is om 1.15 uur per extra bus vanaf de Unie. Laten weer velen ons eerste aanmoedigen. V A.V. WADDINXVEEN. Waddinxveen 2 speelde minder goed dan de vorige week en moest aan het hard werkende Nieuwkoop 2 een punt laten. Waddinxveen 3 verloor slechts met 1-0 van de kampioen Bos koop 3 en di.t resultaat is te danken aan doelman Beumer die buitenge- woon goed zijn doel verdedigde. In anderd. De tafel stond vroeger in het mid den van de kamer. Deze plek was zo vanzelfsprekend, dat er met het ver vaardigen van het plafond terdege rekening mee werd gehouden. Het ornament zat natuurlijk in het mid den, de elektricien legde dus ook zijn verlichting in het midden aan. Dit was nu eenmaal de aangegeven plek voor de tafel. De tafel staat nu op de plek waar hij voor het nuttigen van een maaltijd het meest geschikt wordt geacht. Dit komt om dat nu aan een tafel bijna alleen maar gegeten wordt. De ande re functies zijn verdwenen, en het midden van de kamer is vrijgekomen ongunstige opstelling van de meu bel nemen zij niet zelden tweemaal zoveel ruimte in beslag als wanneer zij gunstig neergezet zijn. Zodra wij in dte woning, in een vertrek dat niet bijzonder groot is, in het midden de tafel of eventueel een ander meubel- stuk gaan plaatsen, houden wij langs de wanden weinig ruimte over. Het is veel gunstiger bij de indeling van de vertrekken langs de wanden ver schillende hoeken te formeren. Het midden van die kamer blijft dan een vrije ruimte, die bij ieder hoekje nog wat speelruimte geeft. Een groot voordeel van de niet-gecentraliseerde opstelling van de meubelen is nog, dat de huisgenoten elkaar minder storen, wanneer ze eens heel verschillende dingen willen doen. Er zijn twee soorten ruimten nodig: 1- dat wat strikt noodzakelijk is om bepaalde handelingen te kunnen ver richten, 2. de ruimte die we daarna nog ei sen, de bewegingsruimte. Een slaapkamer waar een groot dub bel bed precies in zou passen, een kamer van ongeveer twee bij twee me ter dus, is beslist te klein. Niet om te slapen, want het bed staat erin en het kleine gangetje, nodig om naar bed te gaan, is ook aanwezig. Maar we mcoten het bed af kunnen halen, het moet dus aan twee zijden te bereiken zijn. We moeten het bed kunnen luch ten, we hebben ruimte nodig om ons te kunnen kleden. Dan willen we ook nog doodgewoon ruimte hebben om ons prettig te voelen. De een wil zich lekker uitrekken, de ander wil perse ochtendgymnastiek in de slaapkamer doen, een derde wil uitgebreid- heen en w!eer lopen voor hij in bed stapt, een vierde wil beslist in een stoel zit ten lezen voor hij gaat slapen enz. enz- We onderscheiden dus de werke lijk noodzakelijkheide ruimte: de ruimte die gemeten kan worden om alles goed te laten functioneren. Een kast heeft dus niet alleen ruimte no dig die hij per kubieke inhoud in neemt, maar de deuren moeten ook ongehinderd open kunnen en daar- ten is het devies. Waarom is vaak de hall van een woning zo groot in verhouding tot de overige vertrekken? Gasten en nieuwe bezoekers imponeren? Dan vallen we toch al gauw door de mand als ze de rest van de woning zien. Laat de hall meespelen in het ruimtespel van de woning en laten we hem kunnen zien vanaf de woonruimte. Wel moet er voldoende berging zijn voor de garderobe natuurlijk, maar juist deze dingen worden vaak vergeten. Door zichtige wanden of deuren van glas kunnen bij het bepalen van de ruimte van groot gewicht zijn. Ditzelfde geldt voor het gebruik van kleuren. Op tisch kunnen we hier ruimten mee verkleinen of vergroten. Dit alles betreft een ingrijpen in de ruimte in dé lengte of in de breedte. Vanzelfsprekend wordt een ruimte ook in hoge mate beïnvloed door de hoogte van de vertrekken. Slechts in uitzonderingsgevallen zullen we hier iets aan kunnen veranderen in een bestaand huis. We kunnen éen te hoog plafond door een lager hangende con structie vervangen. Maar moeilijker wordt het, bijna onmogelijk, te lage verdiepinghoogten te corrigeren. Hoe wel natuurlijk ook hier met optische hulpmiddelen - kleuren behang des sins - veel kan worden bereikt. Samenvattende zouden we dus kun nen zeggen: Schep ruimte in uw woning. Benut die ruimte zo goed mogelijk. Zo, dat u ruimte blijft behouden! oo DE VERLOSSENDE BETEKENIS Het heeft lang geduurd, maar nu ben ik erover heen. Dat spreekwoord van de tijd die alle wonden heelt is er toch niet voor niets. Maar voor het geval U nog aan het zelfde euvel zou lijden, als dat wat ik nu heb overwonnen - wel, misschien hebt U dan wat aan het relaas van mijn er varingen. Mogelijk bespoedigt het ook Uw genezing. Het moet ruim veertig jaar geleden gebeurd zijn. In die dagen geviel het namelijk, dat ik ter wereld kwam. In mijn hele leven is het nooit anders geweest. Toch kan er van erfelijke belasting geen sprake zijn, want mijn vader was zeer bedreven met hamer en nijptang. Hy was in karweitjes letterlijk gesproken erg handig. Maar in mijn jeugd reeds viel het te con_ anders was, dat zij ook vlotjes op een zaterdagmiddag even de stofzui ger konden repareren om dan zondags in een handomdraai het nieuwe vloer zeil te leggen. Evenzeer als iedere man diep in zijn hart wat trots is op die zware baard, die hij elke dag van die o zo gevoelige huid moet scheren en deze zorgelijke taak breed uit verkoopt aan elkeen, die het ho ren wil, zo haakt hij ook naar de prij zende woorden om zijn technische vaardigheid, zijn bedrevenheid in het opknappen van klusjes, de huiselijke in het bijzonder. En hij zal zijn ach terlijkheid op dit punt des te sterker gevoelen, naar mate in de kring zij ner vrienden veel handige mannen zijn. In mijn kring was er zo een! Hij kon alles. Stoelen bekleden? Een kleinigheid, waarover niet eens te praten viel. Even 't zeil leggen? 't Is al gebeurd! Nieuwe tafel no dig? Nou als je wat hout hebt, vol gende week klaar hoor. Kortom een technische ,Jie-main" van het zui verste water, tegen wie ik afstak als een opgeschoten jongen, die nimmer de volwassenheid zou benaderen. En toen hij en ik ongeveer gelijktijdig 'n nieuwe woning kregen, zat de kat he lemaal in de gordijnen. Figuurlijk ge sproken dit keer, want niemand an ders dan hij had met die gordijnen te maken. Hij zorgde voor de juiste af metingen, voorzag ze van haakjes, bevestigde de rails waarlangs ze zou den schuiven, hing ze voor de ramen. Het linoleum had-ie al gelegd, nadat natuurlijk eerst het nodige viltpapier over de planken was gespreid. Bij het behangen was geen vakman te pas gekomen. Over de lampen spreken we niet eens en als U mij vraagt, waar nu wel een vakman, een wo ninginrichter dus was bij geweest, moet ik het antwoord schuldig blij-, ven. Dat kastje in de hoek van de woonkamer was ook al eigen werk en U begrijpt dat deze man tientallen guldens goedkoper uit was dan ik, die telkens weer zijn heil moest zoeken bij mensen, die voor de diverse taken van gordijnen maken, zeil leggen en kasten timmeren zijn opgeleid en der halve voor hun arbeid betaald moe ten worden. Mijn technische minderwaardig heidsgevoel, bijkans veertig jaren oud, scheen voor goed bezegeld te worden. Een situatie waarin mijn vrouw zich gemakkelijker schikte dan ik. Inmiddels zijn we een kleine twee jaar verder gekomen. Het feit, dat wij elkanders technische spiegelbeel den zijn, heeft de wederzijdse sym pathie tussen mijn vriend en mij nimmer kunnen aantasten. Wij ko men dus geregeld bij elkaar over de vloer, zoals het heet, waarbij wij over en weer dus ook volop de gelegen heid hebben te aanschouwen hoe de film verder rolt. Langzaam-aan werd het duidelijk en sinds kort ontkent niemand het meer; de railconstructie van de gordijnen is bij mij thuis toch iets beter dan bij mijn vriend. Bij mij schuiven de gordijnen namelijk nog steeds; zijn vrouw moet vrijwel altijd eventjes op de stoel klimmen als zij de raambedekking wil sluiten of openen. Bij mij is de vloerbedek king niet gloednieuw meer, doordat er wel eens iemand met een kapotte zool over gelopen heeft. Maar het li# eir nog allemaal precies zo als twee jaar geleden. Mijn vriend klaagt over het zijne niet, maar we zien de losse naden en de daardoor ontsane kleine scheuren kon zelfs hij niet re pareren. Dat zelf getimmerde kastje - heus: van heel goed hout staat vol komen waterpas, zodat de deur he lemaal niet klemt, maar dat is te dan ken aan dubbelgevouwen bierviltjes onder de rechter achterpoot. En het behang bobbelt een weinig, maar dat deed het al twee weken nadat het er hing, zodat daarvan de muren wel de schuld mogen dragen. Verleden week, toen een gemaakte drie sans de robber vol maakte en daarmee een eind kwam aan de veer tiendaagse bridgeavond, zei mijn vriend onverwacht, doelend o(p zijn gordijnen, zijn vloer en nog zo het een en ander!

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 5