Weekblad voor Waddinxveen Wlocdet de Vrouw de Spiepd van de week HOOFDPIJN? NIEUWS uit owze, w&o.hjUaats> Bfoementaat VERLUVIÏGSRIiHEJI JAC. SATON □o 616 vrijdag 12 april 1957 12e jaargang Adres redactie en administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen, telet. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeldpïr kwartaal f 1.00 bij vooruitbetaling Advertentie- en familieadvertentieprijs 8 ct per m.m. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden. We zijn, gelukkig, het zondags rij verbod al weer vergeten. De eerste bollenzondag was alles wat gemotori seerd was op de weg. Naar de bollen, naar Keuken- of Linnaeushof, heeft het verkeer dan ook braaf in de knoop gezeten en in lange files kwam men slechts zeer langzaam vooruit Men zou vaak beter kunnen lopen, ware het niet, dat op wandelaars te genwoordig niet meer wordt gerekend Wij schijnen er zo langzamerhand vrede mee te moeten hebben, dat de voetganger uit de tijd is. Met het zondagse rijden is ook de zondagse lijst van ongelukken terug gekeerd; het afgelopen weekeinde vier doden, respectievelijk te Amsterdam, te Vaals, te Heer L. en te Nijmegen. De geschiedenis herhaalt zich en er is niets nieuws onder de zon. Dat zou ook kunnen gelden voor de dronke- mansrit die herinnerde aan het voor val in de Haagse Veenestraat dit maal te Tilburg. Daar had iemand een in een een overal geklede man, die hem had geholpen de auto die niet wilde starten, op gang te brengen, ge vraagd, de motor even aan de praat te houden terwijl hij een boodschap ging doen. De helper stapte in en kwam toen op de gedachte, een blok je om te rijden. Nauwelijks was de wagen gestart, of een fietser werd aangereden. Da delijk daarna werden 'n paar kinderen die op een trottoir speelden geschept, een wandelaar werd vervolgens van het trottoir geveegd en bleef met een gecompliceerde» beenbreuk en een hersenschudding liggen. En de auto raasde voort, tot een boom aan de linkerkant van de weg haar tegen- Verkeersonveiligheid staatsvijand no. 1 Het Verbond voor Veilig Verkeer stelt op dit ogenblik aan ieder wel denkend Nederlander de volgende vra le. Zijt Gij theoretisch voldoende toegerust met de nodige kennis der verkeersregels om op veilige wijze aan het steeds toenemende verkeer te kunnen deelnemen? 2e. Is Uw verkeersmentaliteit dus danig, dat Gij steeds van de gedachte uitgaat, dat ook Uw medemensen verkeersdeelnemers zijn, en een ze ker onderling samenspel in het ver keer noodzakelijk is? Waarom waarde lezer(es) stelt het Verbond voor Veilig Verkeer deze vragen? Omdat de nood t.a.v. het 'aantal verkeersongevallen zo hoog gestegen is dat men reeds op dit ogenblik van een nationale ramp kan spreken. Elke dag klopt de dood geheel onverwachts aan de deur van tenminste 5 gezin nen in Nederland, om maar niet te spreken van de veel grotere aantal len van diegenen, die zwaar lichame lijk letsel bekomen en nog daargela ten van de enorme bedragen, die door al deze ongevallen jaarlijks voor de gemeenschap verloren gaan. Het gaat zo beslist niet langer. Het is de hoogste tijd, dat een nationale cam pagne het Nederlandse volk meer verkeersminded maakt en het een be tere verkeersopvoeding geeft. Het Verbond heeft een onzer beste verkeersdeskundigen bereid gevonden een populaire verkeerscursus te schrijven, die is bestemd voor elke landgenoot - verkeersdeelnemer. Op prettige doch tevens pittige wijze is de schrijver er jn geslaagd de be staande problemen op een voor ieder begrijpelijke wijze uiteen te zetten. Hat Verbond voor Veilig Verkeer zet deze campagne in onder het mot to „Stel een voorbeeld". Schaf deze cursus aan en bestudeer ze onder deskundige leiding en leg na afloop van Uw studie een verkeerstest af. Loop niet langer zonder verkeersdi- ploma in Uw zak! Voor velen zal de stof een openbaring zijn. De cursus bestaat uit 12 lessen ter wijl bij elke les een vragenlijst is ge voegd, die men na invulling ter cor rectie kan opzenden. De kosten van de gehele cursus zijn uitzonderlijk laag gesteld t.w. f 10— alles inbe grepen. Stelt U thans ook een voorbeeld! Schaf deze cursus p.o. aan en bestu deer de stof in Uw eigen belang en voor-Uw medemens. In elk huisge zin behoort tenminste één verkeers cursus aanwezig te zijn. Geef U op als deelnemer. Op welke wijze? Stort f 10,— op postgiro no. 513996 t-n.v. het Verbond voor Veilig Verkeer te Rotterdam of schrijf een briefkaart met Uw aanmelding, naam en adres aan Postbox 350 te Rotterdam. Maar stel het niet uit, doe het onmiddellijk! f S- Deze lessen zijn op ons bureau ter inzage. hield, waarbij de zijkant van de wa gen werd opengereten. De 18-jarige, die aldus de auto aan de praat hield, had die middag acht glazen bier ge dronken. Hij werd door de politie in gerekend. De man had geen rijbewijs. Hij beweerde, dat het gaspedaal van de auto vast bleef zitten. Voorlopig zal die rijder zelf ook vast zitten! Een geluk bij deze ongeleukken- reeks is nog, dat de gevolgen voor andere weggebruikers niet nog gro ter waren. Een geluk bij deze ongelukken- grote ongeluk voor het Meenthuis op het Huizerhoogt onder Blaricum was zondag j.l. dat de druk op de water leiding ter plaatse te laag was, om met sukses de strijd tegen de brand, die daar uitbrak, te kunnen aanbinden Nu moest men machteloos toezien hoe het kapitale pand geheel een prooi der vlammen werd. De schade wordt op ruim'f 300.000 geraamd. Onmiddellijk heeft de A.J.C. de eigenaresse van het gebouw een aktie op touw gezet, om gelden in te zamelen voor de weder opbouw van dit vakantie- en confe rentieoord, onder motto: Help ze uit de brand. En nu het geluk? Ja, slechts weinig van de inboedel kon worden gered, doch de 93 jonge mensen die hier de nacht hadden doorgebracht, bleven gespaard. Het had ook anders kunnen zijn. Veranderingen en verbeteringen moeten trouwens wel eens i worden af gedwongen. Zo geloven wij, dat het inlichtingen-congres, dat de dagblad journalisten eind vorige maand te Utrecht hielden mede om een protest te doen horen over het langzaam vor deren der C.A.O.-onderhandelingen sukses heeft gehad. Thans werd ten minste medegedeeld, dat de kommis sies van journalisten en dagbladdirec teuren tot overeenstemming zijn ge komen en dat het resultaat van hun onderhandelingen aan de leden der organisatie kan worden voorgelegd. Het is echter wel eens moeilijk, ge rechtvaardigde verontwaardiging op een juiste manier te spuien. Bij de Langedijker koolkwekers bij wie een langzaam-aan-aktie b.v. weinig zou helpen heerst nogtans grote ver ontwaardiging. Men weet, dat de kool daar bij honderdduizenden kilo's te gelijk onverkoopbaar naar de mest vaalt gaat. Men had die zelfde kool naar Oost-Duitsland kunnen uitvoe ren, dank zij het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen. Men zou voor - een half miljpens gulden witte kool kunnen leveren, plus voor een half miljoen gulden verse groente, als Oost-Duitsland houten speelgoed zou mogen invoeren. De regering keurde deze transactie af, omdat het invoer- contigent reeds was uitgeput. Geen wonder dat die Langedijkers bij elk kooltje dat naar de mestvaalt gaat, staan te knarsetanden. Geluk en ongeluk. Wij zouden ons gelukkig kunnen prijzen, omdat gebleken is dat ons land verleden jaar slechts 66 per miljoen inwoners aan tuberculose is overleden, een cijfer, dat bijzonder laag is, ware het niet, dat een vijfde gedeelte van onze be volking aan reuma lijdt. Zo is er toch altijd wat Die duurte Ik weet het, in deze tijden zullen er vele vrouwen zijn, die, zo zij al niet in paniek geraken, dan toch in elk geval met zorgelijke blik de verre van rooskleurige toekomst tegemoet zien. Waar moet het heen met de prij zen! Telkens als je de krant opslaat, of de radio op de nieuwsberichten aanzet, kun je weer een of andere minder prettige verrassing verwachten van levenmiddelen, die duurder zul len worden. Dan is het dit, dan weer dat, tot je ervan begint te duizelen en het gevoel krijgt, dat je maar beter het hele zaakje kunt inpakken, om dat het je nu toch over het hoofd gaat lopen en het je op deze manier nooi.t meer zal lukken, de eindjes aan el kaar te knopen. Als ik zulke vrouwen hoor, moet ik onwillekeurig denken aan iemand, die ik gekend heb. Ze had nog niet lang geleden leren autorijden en zou nu aan mij haar kunsten eens vertonen. We reden op een tamelijk smalle weg met een diepe sloot aan de rechter kant Er kwam een brede tegenligger aan en opeens raakte ze haar hoofd kwijt. Ze gaf een gil en liet pardoes het stuur los, om zich in de haren te grijpen. Ik zegen nog het onderdeel van tijd, dat ik had, om het stuur te grijpen en haar voet van het gaspedaal te duwen. Ik wil hiermee maar zeggen, dat er ogenblikken in het leven zijn, waar in het er opaan komt, het hoofd koel te houden. Vooral heel koel. Dat zijn de ogenblikken, waarin er gevaar dreigt. Als we dan paniekerig gaan doen, of helemaal de kluts kwijt ra ken, dan komt er immers helemaal niets van terecht, dat kan een kind begrijpen. Mijnhardt s Hoofdpijnpoeders. Doos 50 cent Zo zouden we nu. nu alles er wat somber uitziet in de economische we reld, en ik geef toe, dat het er vrij somber uitziet, eens kunnen gaan zoeken, of er in al die duisternis niet ook maar een paar lichtpuntjes te vinden zijn. Die zijn er heus dat ver zeker ik u. Denk b.v. maar eens aan de abnormaal zachte winter, die we beleven. Die zal u toch heel wat in uw brandstoffenrekening gescheeld heb ben. Kijk er de nota's van verleden jaar maar eens op na. Maar die zachte winter helpt ons nog op andere wijze. De groente is aanmerkelijk goedkoper dan verle den jaar, is u dat al opgevallen? En groente is toch iets, wat we alle dag moeten eten. Zo compenseert het een het ander. En zo zullen we straks, als de prijsverhogingen er eenmaal door zijn, ook nog wel het een en andes vinden, waarop we kunnen bezuinigen met wat goede wil. Het leven zal er niet gemakkelijker en fleuriger op worden, dat ben ik met u eens. We zullen nog eens zoveel overleg moeten tonen en we zullen ons waarschijnlijk ook wel het een en ander moeten ontzeggen, waarvan we ons alweer zo hadden gewend, dat het iets vanzelfsprekends voor ons is ge worden. Maar ach, ook dat heeft tenslotte nog wel een lichtzijde. De sigaretten worden ook duurder, weet u wel. Mis schien zullen we nu eindelijk nood gedwongen van die vervelende en du re gewoonte afkomen. I hope so! MARCELLE Losse Flodders Mijn loco heeft vorige week het vermoeden geuit, dat Sniper- bezig was weer boven zijn theewater te komen. Niet erg fijngevoelig van hem. Vooral dat woordje weer steekt. Of het elke dag gebeurd. Ik zal het hem vergeven, want hij schreef nogal eer lijk in het zelfde stukje, dat hij zelf ook aangeschoten was. Mijn afwezigheid had een gans an dere oorzaak. Ik schrijf nl. dit stukje altijd op Woensdagavond. Maar mijn vrouw had vorige week Woensdag andere plannen. Ondergetekende moest behangen. Want, zei ze dat was zoveel voordeliger en het was im>- mers een koud kunstje. Het was de eerste, en ik verzeker U ook de laatste keer van mijn leven. Over de lamme duim van het rand jes-knippen wil ik het niet eens heb ben. Doch stal U voor: Sniper staande oj> een stoel, het kleverige papier hoog boven zich uit. Zijn vrouw op drie meter achter hem, haar handen stevig op haar zijden geplant, met ogen als schijnwerpers. Plakken. Scheef. Weer los. Plakken. Weer scheef, de andere kant op. Eindelijk recht, maar dwarsribbel bovenaan. Vrouw trekt onderaan los. Ik rem boven af. Vrouw trekt te hard. Ik blijf met twee hoekjes pa pier tussen duim en wijsvinger staan, hoog op de stoel. Mijn vrouw bedol ven onder de vette rol. Beiden on- welvoegelijke taal uitend, 'k Begrijp nu hoe Hitler zo heeft leren schelden. Elnfin, twee 'dagen later is er een echte schilder gekomen en nou is h<?t pico bello. Maar niet goedkoop. Vermoedelijk vindt die Haagse do minee het ook te duur om aan zijn Waddinxveense huizen aan de Zuid kade wat te doen. Nodig is het overi gens wel. De familie's Klier, Noor- land, maar vooral de Knikker en Bosman zullen dat kunnen bevestigen. Het water staat er nl. vlak onder de vloeren. De huizen zijn zo door en door vochtig, dat sommige bewoners op doktersadvies niet meer gelijk vloers mogen slapen. Het schijnt een hopeloos geval te zjjn. Woningtoezicht kent de toestand wel. De huisbaas heeft al veel ver zoeken ontvangen om iets te doen, maar het enige wat hij doet is de f 3,90 per woning per week te incas seren en aangetekende brieven van zijn huurders te weigeren. Waarmee ik vast niet wil beweren, dat alle schuld, resp. het mislukken van het overleg voor rekening van de Haagse huisbaas is, maar wél. dat deze toe stand bepaald ongezond is. Sniper. P.S. Wie heeft als souvenir voor Sniper een Volkskrant met het nieuws over de 1000ste boring in Waddinxveen? VERBAKEL'S MODESHOW. De in onze gemeenschap traditie geworden modeshow van de fa. Ver bakei, alhier, is vorige week vrijdag gehouden in de cantine N.V. Dobbel- mann. Dat de belangstelling hiervoor groot was, hoeft niet te verwonderen, gezien het feit dat een dergelijke show voor de dames een mode eve nement is, welke zij niet gaarne mis sen. Voor de ondernemende firma is het een grote voldoening dat deze show de belangstelling heeft, welke zij verdient. Vanzelfsprekend stond het getoonde in het teken van het voorjaar. De fraaie katoenen stoffen vormden ditmaal wel de hoofdschotel. Behalve de bekende mannequins, wa ren Trees je en Joke ook weer op het appél, die allerleukste kindermodel len demonstreerden. Getoond werden mantels in wit, grijs en beige. Verder regenmantelA japonnen, rokken en blouses in vele variaties, een en an der voor de dames een lust voor het oog en begeerlijk om te bezitten. Laten we de fa. Verbakei toewen sen dat aan dit bezitten doör de da mes medegewerkt wordt, want uitein delijk is dat de bedoeling van deze modeshow. KIEVIETSEIEREN. De heer H. Posma, hoofd der open bare lagere school A heeft in de Put- tepolder 14 kievietseieren gevonden. Daarbij was ook een nest broedjes met 4 eieren, die klaar waren om uit te broeden. CONSUMENTEN-AVOND Door samenwerking van vier win keliers in het kruideniersbedrijf zal op woensdag 8 mei a.s. om 7.30 uur een consumentenavond gehouden wor den in het Herv. Wijkgebouw aan de Esdoomlaan. JAARVERGADERING HERV. SCHOOLVERENIGING. Woensdagavond heeft de Herv. School vereniging haar jaarvergadering! ge houden in het Herv. Wijkgebouw aan de Esdoornlaan. Da vergadering stond onder leiding van haar voorzitter ds. J. van der Haar. Nadat notulen en jaarverslagen wa ren voorgelezen deelde de voorzitter mede, dat de heer Buitelaar een per soonlijk woord tot de vergadering wilde richten. De heer Buitelaar deel de mede, dat hij thans na 21 jaar lang secretaris der vereniging geweest te zijn om persoonlijke en huislijke re denen voor een functie in het be stuur bedankte. Dit besluit valt mij zwaar en staat daarom ook niet op de agenda daar bij de samenstelling van de agenda dit besluit nog niet genomen was. Thans acht ik, aldus de heer Bui telaar de tyd gekomen om mij terug te. trekken. Bij de daarop volgende verkiezing werd in da vacature Buitelaar de heer D. Uitbeijerse als bestuurslid gekozen. De heer van Steijn heeft als be stuurslid bedankt; in zijn plaats werd de heer G. Huizer gekozen. Voor de kleuterscholen bracht de heer N. Hofman de jaarverslagen uit. Uitloting aandelen kleuterschool. De volgende nummers zullen per 1 mei a.s. betaalbaar gestéld worden: Nos. 47b; 36; 77; 31; 97. Voor de rondvraag was geen be langstelling. In zijn slotwoord richtte de voor zitter zich tot de scheidende secre- tris, de heer Buitelaar. Hij bracht hem dank voor het vele werk in het belang der schoolvereniging gedaan. ALGEMENE LEDENVERGADERING. De afdeling Waddinxveen van het Groene Kruis houdt op woensdag 17 april a.s. haar jaarlijkse algemene voorjaarsvergadering. Voor de agenda raadplege men de advertentie in dit nummer. SCHOOLZWEMMEN UIT BOSKOOP. B en W der gemeente Boskoop delen de gemeenteraad mede, dat met het gemeentebestuur van Waddinxveen wteer een regeling is getroffen, dat ook gedurende het zwemseizoen 1957 onder dezelfde voorwaarden, zoals die vorig jaar hebben gegolden, gebruik zal kunnen worden gemaakt van het zwembad aldaar, om schoolkinderen uit Boskoop gelegenheid te geven te leren zwemmen. (Evenals vorig jaar zullen wederom circa 90 leerlingen van deze gedegenheid gebruik kun nen maken. In verband met het a.s. vertrek van de heer A. Ramp naar Bodegraven zal ditmaal als instruc- teuf optreden de badmeester van Waddinxveen. SIMAVI-KOLLECTE. Met hartelijk dank aan alle kollec- tanten en gevers, deelt het Simavi- comit mede, dat de gehouden kollec- te heeft opgebracht f 703,65. JUBILEUM. Van tijd tot tijd kunnen wij ken nis nemen van jubilea van werkne mers die een eerbiedwaardige tijd bij één baas hebben gewerkt. Daar zijn ze weer, in al haar pracht, tot leven en tot licht gebracht: Het diepste blauw, het teerste wit, fel rood, alsof er vuur in zit; 't Is alles vreugde en geluk. toch leeft de wereld onder druk. Dat kleur-echt, kostlijk bloemtapijt, in glorie voor ons uitgespreid Heeft, in een ongesproken taal, een woord voor ons allemaal. Een ernstig woord voor u en my, voor héél de grote maatschappij: Ziet, wat natuur zo eind'loos goed, stééds weer voor onze aarde doet, Hoe goed zij het met ons bedoelt, hoe z'onze hartewensen voelt. Het is, als zegt die bloemenpracht tot wie het horen wil, héél zacht: 't Is door de mensen zélf, dat d'aard haast onbewoonbaar wordt verklaard. CLINGE DOORENBOS MODERNE voor moderne mensen. Wij hebben de nieuwe modellen verlovingsrin gen voor U. Deze worden steeds meer en meer gevraagd Komt U eens kijken. De zaak met de buitenklok Burgerlijke Stand Aangiften van 4 tot 10 april 1957. Geboren: Maarten, z.v. M. C. de Rooij en H. van der Werf, St. Victorstraat 48; Trijntje Harmke Johanna, d.v. G. A. Hoogendoorn en J. L. Rietveld, Lij sterbesstraat 71a; Johanna, d.v. C. J. de Bij en C. van den Berg, Eikenlaan 68; Ondertrouwd: W. Oudyk en T. Uit beijerse; H. Kautz en K. Vermeij; Gehuwd: Th. A. Blom en A. M. A. van Vliet. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: schakelarmbandje, sleutel, bruine glacé herenhandschoen, r.k. kerkboekje, blauwe want, ijzeren paaltje. Verloren: rood met wit zijden shawl tje. Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur ds. J. van der Haar. Nam. 6.30 uur ds. J. van der Haar. GOEDE VRIJDAG Nam. 7.30 uur ds. J. van der Haar. Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9.30 ds. P. P. J. Monster. Gouda Nam. 6.30 uur ds. H. van den Akker, Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 6.30 uur ds. J. Snoey GOEDE VRIJDAG Nam. 7.30 uur ds. J. Snoey. N.H. Vereen. „Wet en Evangelie. V.m. 9.30 uur ds. Chr. J. Gall, Den Haag. Nam. 7 uur Jeugddienst ds. D. ter Steege, Santpoort GOEDE VRIJDAG Nam. 7.30 uur ds. J. W. van Swigchum Rotterdam. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst. maandag 15 april nam. 7 uur ds. A. P. Verloop, Alblasserdam. GOEDE VRIJDAG Nam. 7 uur Leesdienst. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur ds. G. Ch. Duinker. De ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door dr. P. van der Linde. Zo was dit nu weer het geval met de heer Blonk, die woensdag jl. de dag herdacht, dat hij voor 40 jaren in dienst trad bij de melkhandel Kool. Op de receptie, die woensdagavond werd gehóuden, heeft het aan belang stelling niet ontbroken. Vele vriende lijke woorden, veel bloemen en vele geschenken. Het hoogte punt was wel de komst van burgemeester Warnaar, die in ge zelschap van wethouder Oudijk, zijn gelukwensen kwam aanbieden. Hij kon daarbij mededelen, dat het H. M. de Koningin had behaagd aan de ju bilaris de ere-medaille in brons ver bonden aan de orde van Oranje Nas sau te verlenen. De klanten verrastten de jubilaris

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 1