MM»! SliNj Salon Doeleman HEERLIJKHEDEN VAN HUWEN Salon Doeleman Een Jongen beneden haar stand VAN EEUWEN ZONNEBRILLEN Voor het a.s. seizoen kochten wij alleen kwa- liteits brillen. Zie onze etalage. vanaf f 1,90 tot f 8,75 Pig en Peg op stap met een bloemenmand en een sche merlamp. De Waddinxveense melkhandelaren gaven bij monde van de voorzitter, de heer C. de Bruijn een cadeau en de directeur der G.M.I. overhandigde een envelop met inhoud. Namens de werk gever sprak de heer D. Kool, die een gouden horloge aanbood. De jubilaris heeft daarna een har telijk woord van dank gesproken. Verder werd nog medegedeeld, dat het personeel een reis krijgt aange boden naar Amsterdam en Schiphol, terwijl deze trip wordt besloten met een diner in Voorschoten. KONINGINNEFEEST. Het bestuur der Oranjevereniging heeft ook dit jaar geen moeite ge spaard om op 30 april a.s. met een aantrekkelijk programma voor de dag te komen. Hoewel alle bijzonderheden nog niet bekend zijn, kan reeds worden mede gedeeld dat er des middags een grote motorwedstrijd wordt gehouden, waarin renners van naam zullen star ten. Deze wedstrijd wordt georgani seerd in overleg met de afd. Gouda van de K.N.M.V. Het avondprogramma vermeldt o.m. het optreden van het bekende orkest ,,De Vrijbuiters" o.l.v. Joop Amman. Verdere bijzonderheden zullen wij nader bekend maken. WAT STAAT ER OP HET SPEL Bij het kopen van een horloge moet men nadenken en het verstand ge bruiken. Opletten wat U koopt, maar vooral waar ;U uw vertrouwen aan schenkt. Zomaar ergens kopen is ge vaarlijk. U zet uw geld op het spel. Het geld waar U waardevol materiaal terug voor dient te ontvangen. Koop bij een uurwerktechnische specialist: en U zult volkomen tevreden blijven. Horlogerie Vermey, Kerkweg 207. 51 Maar wat schrikt Pig nu. De deur is wel 20 cm te kort. Precies het stuk wat er is afgezaagd. Hoe kon dat nu. Natuurlijk, dat heeft Peg weer ge daan, die heeft niet goed gemeten, hij heeft zich 20 cm vergist. Maar Pig heeft het er afgezaagd. Nu geven de vrienden elkaar de schuld. Wat moe ten ze nu doen. Als de baas het ziet, is het weer mis. Ze kunnen ook moei lijk het er weer aanspijkeren. Maar als we het er eens boven spijkeren. Dat kan. Dat is een goede raad. sik keren het afgezaagde stuk boven de deur in het kozijn vast, dan is dat klaar. Zal ik even een trap of een ladder opzoeken, vraagt Peg. Maar daar wil Pig niets van weten. Kruip maar vlug op mijn schouders, we red den ons wel, want als de baas het ziet is het weer mis en wat dan? Vlug kruipt Peg op de schouders van Pig. De plank hangt al zo'n beetje. Nog e- ven een paar spijkers er in slaan. Geef mij de hamer even Pig, dan sla ik de spijkers op de kop en er is niets gebeurd. TURN-SUCCESSEN. De heer J. Dullemeyer, leider van gymnastiekvereniging T.O.O.S. alhielr werd op 30 maart jl. bij wedstrijden te Bodegraven kampioen van de turn kring Gouda en Omstreken. De heer H. Voshol, Toos, werd derde en een broer van de kampioen, T. Dullemeyer eveneens Toos, werd vierde. Bij de dames werd Mevr. Dulle- mefjer- van der Flier vierde en Mej. B. Hofman kwam voor het eerst deel nemende op de tiende plaats. Hieruit blijkt dus dat de leden van Toos in het kring-gebeuren een hartig wpord- je meespreken. TE KUST EN TE KEUR voor populaire prijzen. Grote sortering Zoutjes Nibb-it (ook met kerry per zakje 65 Kaaszoutjes van Doesburg keuze uit 5 soorten, p. zakje 75 Zoute Krakelingen Herberts per zakje 75 Gezouten Pinda's per zakje 50 Potato Chips per zakje 30 Pepsels Verkade per zakje 25 Mixed Nuts per busje 1,50 Ritz zoute crackers p. pak 1,85 Ritz cheese crackers p. pak 2,25 Uit onze wijnafdeling Tafelwijnen Bonverre, rood, wit en rosé uit de Parijse Bistro per fles 2,25 Der König stuhl 'n groet van de Rijn 'n frisse witte wijn p. fles 2,95 bij 3 fles 2^85 bij 6 fles 2,75 Port rood of wit vanaf per fles 5,25 Sherry v a fleg 4 90 Bordeaux - Bourgognes Rijnwijnen Sport in 't kort BE FAIR-NIEUWS. SPORTLUST H-BE FAIR 1 2-1. lnfj-iS'ag .!S ge,va^en en het is onge kamd Sebeurd. Be Fair heeft zijn K^pjoenskansen tegen hekkensluiter öportlust zo goed als verspeeld. lelHk ^ltwarten. hebben het er wel Zltten' maar nog meer Se nd4 felt dat deze zo legend*, ene nederlaag volkomen verdiend Het in de voetbalwereld z» vaak voorkomende verschijnsel is, dat juist clubs, die de onderste plaatsen inne men en tegen de koplopers uitkomen, soms wel met de moed der wanhoop trachten deze te onttronen. Dit is ook in Woerden gebeurd. Met veel enthousiasme heeft Sportlust zich in de strijd geworpen. Be Fair, dat misschien met wat te veel optimisme de wedstrijd tegemoet ging, kon het niet bolwerken, de lange gedwongen rustperiode heeft o.i. hier zeker geen goed aangedaan. Als men nu evenwel nog bedenkt dat deze nederlaag tegelijkertijd de toekomst van het tweede elftal in de weg staat, dan kan men deze wedstrijd wel de zwarte bladzijde in de Be Fair-geschiedenis noemen. De voorhoede, die de geheelé com petitie door het zorgenkind is ge weest, is ook nu blijkbaar niet door drongen geweest van wat er op het spel stond. Maar ook de defensie heeft naar wij menen, juist in de critieke wedstrijd volkomen gefaald. De hele wedstrijd is een slap ver toon geworden, waarin goed voetbal niet voor kwam. Speelden hier de zo gevreesde zenuwen parten? De nek-aan-nek-race, die Be Fair met haar grote rivaal ZW gevoerd heeft, loopt nu ten einde, beide ploe gen over 14 dagen hun laatste wed strijd te spelen en het lijkt ons zeer onwaarschijnlijk toe, dat ZW dat aan een punt genoeg heeft voor het kam pioenschap een steek zal laten vallen, maar we blijven optimistisch. Overige uitslagen van zaterdag: MoerkapelleBe Fair H 1-2; Be Fair HlSportlust IV 2-0; Ona C—Be Fair A 3-7; Jodan Boys BBe Fair B 7-2; Olympia C—Be Fair C 1-1 Programma voor zaterdag: Alleen de junioren komen deze week op het groene tapijt, maar dat wil niet zeggen dat er deze week geen spanning te verwachten is, want wij wekken al onze supporters op de wedstrijd BE FAIR A—GOUDA B te bezoeken. Want indien onze jongens kans zien deze wedstrijd te winnen, kunnen zij zich kampioen van hun af deling noemen. Aanvang 4 uur. Be Fair BOna C. aanvang 2,45 uur, Gouda HBe Fair C, aanvang 4 uur. WSE - NIEUWS. WSE nam revanche op Nic. Boys. In een vooral na de rust goed ge speelde wedstrijd heeft W.S.E. in Nieuwveen een verdiende 2-0 over winning behaald. Voor de rust was de thuisclub gesteund door de wind, wel iets gevaarlijker, doch dé WSE- verdediging met spil Bunnik aan het hoofd wist het goed te klaren. De WSE-voorwaartsen hielden het spel te kort wat een kolfje naar de hand van de thuisclub was en waarbij vooral linskback Lenting een grote rol speelde. Na de rust kreeg WSE de wind mee de aanvallen werden meer over de vleugels geleid en spoedig kwam het tnuisolUb-doel zwaar onder druk te staan. Tot 2 maal toe brachten paal en lat redding, doch in de 14e minuut was het midvoor Blonk die zich goed vrijspeelde en met een scherp schot doelpuntte, 0-1. Wel trachtte de thuis club de bakens te verzetten, doch verder dan enkele corners en een goede redding van rechtshalf Bresser kwam zij niet. Na ruim een half uur spelen wist WSE met een diagonale schuiver van Sluis de stand op 0-2 te. brengen. WSE bleef sterker maar met kunst en vliegwerk wist Nic. Boys verder onheil te voorkomen. Deze week gaat WSE I bij GDS in Boskoop op bezoek. Dit is altijd een zeer lastige tegenstander, daar en boven verkeert de ploeg in degrada tie gevaar, zodat een uiterst spannen de strijd verwacht kan worden. V. A.V. WADDINXVEEN. In een zeer matige wedstrijd was het weer Waddinxveen dat in de laat ste minuten met 0-1 verloor. Wad dinxveen 2 stelde nog even het kam pioenschap va|n Nieuwerke^k 2 uit door met 1-1 gelijk te spelen. Wad- dinxveen Z 2 won in een harde wed- ™etTJ."°J/an het n°g ongeslagen RCV 2. Bij Esto aWaddinxveen a scoorde Esto 3 maal en daar Thijs Degenhardt ook 3 maal scoorde was het resultaat een draw. Ook de b ju nioren deden het best, want met een 2-0 winst kwamen zij uit Gouda. Voor Waddinxveen 1 dat leider Ou dewater ontvangt wijst de klok 5 is nu kampioen groep 1 en heeft dus de beker voor de 2e maal veroverd. Bij de Coöperatie speelde De Coöpe ratie tegen Het Platteland uitslag 2-8 en de KVT tegen de Goudse Melk handel 5-5. Het Platteland heeft nu met Verheul B in groep 2 de beste kansen. Alleen bij een gelijkspel als volgende week deze koplopers tegen élkaar möeften uitkomen krijgt Ok- kerse B nog een kansje. De spelers zonder verliespunten werden sterk uitgedund. Er bleven nu nog over: A. Blom, T. Twigt, T. den Ouden Jr H. Hofman en Rietveld. DAMVERENIGING EXCELSIOR" Uitslag 28ste ronde van de onder linge competitie en groepwedstrijden A. A. Rietveld—F. M. P. Jacobi 0-2 H. Troost—A. Blonk 1-1 T. den Ouden JrC. Blonk 2-0 D. H. ZwanenburgW. v.d. Berg 2-0 A. A. Rietveld—J. de Heer 2-0 W. v. d. Heijden.H. Hofman 2-0 De eerstgenoemde speelde met wit. REGENKAPJES nu 19 ct minuten voor twaalf, theoretisch is er nog een kleine kans maar ja de prak tijk. Waddinxveen 3 kan thuis van Zwervers 2 winnen. Waddinxveen Z speelt zijn laatste wedstrijd in Woer den tegen Sportlust 2 en zullen elkaar niet veel ontlopen. Waddinxveen Z 2 zal wel proberen thuis van WDS 2 te winnen. Ook de a junioren zullen him beste beentje voor moeten zetten om van een elftal van Gouda te winnen; de b junioren wacht een zware opga ve bij Boskoop b. BEDRIJFSDAMMEN. Maandagavond werd op twee fron ten de strijd in het bedrijfsdamtour- nooi voortgezet. Bij Kempkes speel den Verheul A tegen Kempkes A en Verheul B tegen Kempkes B. Het werden beide overwinningen voor Verheul. De A-ploeg won met 10-0 en de B-ploeg met 6-4. Verheul A Bindt de strijd aan met de vernieler van Uw meubelen In de tfjd van schoonmaak zal het menig huisvrouw gebeuren, dat zij plotseling een van haar ergste vijan den ontmoet, de zogenaamde hout worm. Ze ontdekt dit veelal, doordat ze in de houten delen van haar meu belen kleine gaatjes aantreft en soms wanneer de omstandigheden daar gunstig voor zijn, wat fijn houtstof er bij. Hier is d'e houtworm actief. Het is een bewijs dat een van de ergste belagers van uw meubelen bezig is ze van binnen, dus onzichtbaar voor u, aan te tasten. Veelal zult u de gaatjes treffen op de ruwe delen van de meubelen, zoals achterkanten en onderkanten. Wat is de houtworm? De eigenlijke boosdoener is niet de kever, maar zijn de larven die uit de eitjes komen, die het diertje op het naakte hout legt. Ze worden gelegd in poriën en scheurtjes. Op gepolijste of glad geverfde vlakken komt dit niet voor. Na een paar weken komen de eitjes uit en de zeer kleine larfjes die veel op wormpjes lijken, vreten zich direct in het hout. Tijdens hun inwendige vernielingen groeien ze flink. Na een of twee jaar komen de larf jes tot dicht onder de oppervlakte van het hout en verpoppen daar. Uit de pop komt, een kevertje, dat zich da delijk een weg naar buiten boort. Hierdoor ontstaan de gaatjes. De ke vertjes zelf keren niet in het hout te rug. Maar zij leggen weer eitjes en dan begint het spel van voren af aan. Wat te dóen? Met het insmeren van het hout met HET BEGINT MET EEN KUCHJE en het eindigt veelal in een blaf hoest. Maak daar snel en eind aan en neem PULMO. PU LM O geneest niet alleen de hoest, maar werkt ook opwekkend. Haal nog vandaag uw fles PULMO in huis. A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1 Telefoon 335 een insectendodend middel is men er niet. Ook niet met het dichtstoppen van de gaatjes, want de larfjes bin nenin gaan rustic voort en eigenlijk zijn zij het, die meubelen vernielen. Hoe hen te pakken? Hiervoor zal men met een of andere insectendo- dendfe vloeistof in het hout moeten kunnen komen. Men heeft soms al aardig succes met doodgewone huis middelen, als terpentijn en petroleum. Deze vloeistoffen worden in een klein oliespuitje gedaan, een fiets- of naai- machinespuitje is daar heel geschikt voor en dan spuit men de vloeistof in de gaatjes. Maar deze huismiddeltjes hebben dikwijls ook niet het gewenste resul taat, omdat ze als het erg op aan komt niet voldoende insectendodend zijn. Men kan het er natuurlijk mee proberen, maar voor hardnekkige ge vallen zal men toch steeds moeten overgaan tot de in de handel gebrach te fabrieksproducten, waaronder er zijn die een zeer krachtige werking hebben en die soms geleverd worden compleet met voor het doel zeer ge schikte injectiespuit. Men spuit met deze instrumentjes de vloeistof in de gaatjes, goed diep en sluit daarna de gaatjes met was af. Belangrijk is natuurlijk dat de betrokken stof niet de lak van uw meubelen aantast. Een ernstige plaag. De houtworm is een ernstige plaag, ernstiger dan velen wel denken. Daar om doet u er goed aan, niet aan de verschijnselen, die hun aanwezigheid verraden, zonder meer voorbij te gaan. Pak de vijand dadelijk op degelijke wijze aan. U voorkomt voor later veel narigheid en vooral bij het eerste ont dekken zijn ze dikwijls nog het ge makkelijkst te bestrijden. Zjjn uw meubelen eenmaal grondig aangetast, doordat men de aantasting eerst niet serieus heeft genomen, dan kost het later onnoemelijk veel werk de hout worm te bestrijden, en dikwijls kan het reeds te laat zijn en zijn de meu belen al grondig bedorven. Daarom huisvrouwen, let op uw saeck, wanneer u bij de schoonmaak de beruchte gaatjes resp. het verra derlijke houtpoeder ontdekt. FEUILLETON No. 21 door LOUIS HENDRICKX Oude Genever v.a. per ltr. 8,20 (Keuze uit 14 merken) Jonge Genever v.a. per ltr. 7,40 Brandewijn v.a. per ltr. 7,95 (merk Sevenstern Citroengenever v.a. per ltr. 6,75 Bessengenever v.a. per ltr. 6,60 Frambozen Brandewijn v.a. per ltr. 6,75 Keizerbitter v.a. per ltr. 7,40 Al deze soorten ook per liter met kleine prijsverhoging Grote keus vruchten op sap Voor 'n heerlijk bowl, compote of bij de pudding. Kersen met pit v.a. 75 Kersen zonder pit per urntje 98 Aardbeien per groot blik 1 45 Calif. Abricozen 1,59 - 90 Calif. Perziken 1,39 - 95 Ananas Schijven v.a. 75 Ananas blokjes nu per blik 98 Mandarijnen per blik 85 Fruit Cocktail 2,49 90 Grape fruit partjes per blik 1,15 We willen je graag even spreken over die wagen, zei m'n metgezel. Ga je gewoon mee, Chris?. Dat is zeker wel het beste niet? Je houdt evenmin van opzien als wij. 't Is een vergissing zei Chris op staande tegen de beide meisjes, ik ben met een half uurtje terug. Maar blijf niet op hem wachten, ver maande de korte dikke, die kame raadschappelijk zijn hand op Chris' arm legde en hem naar een achter deur loodste. Maar de man met het donkerblauwe pak bleef bij hun tafel tje staan. Hoe oud bent u juffrouw? zei hij tegen Aagje. Ook een vraag aan een dame, waag de Mab en maakte intussen sluiks een vinnig gebaar naar Aagje. Maar deze zag alleen maar met grote, beang ste ogen naar de lange gestalte, die daar zo streng, als de verpersoonlij king van de Wet voor haar stond. Zeventien, zei ze aarzelend. Mab haalde de schouders op met een wan hoopsgebaar. Woont u hier in de stad? Nee, ik woon in Middendorp. Ze is onder geleide, zei Mab scherp Van wie? informeerde de man, en zag Mab aan op een manier, die zelfs deze geharde dame in haar schulp deed kruipen. Dit is geen plaats, zei de man, voor een meisje van zeventien. Ik zou maar gauw naar moeder thuis gaan. We gaan zo weg, beloofde Mab met een knipoogje naar Aagje, maar de man zag het knipoogje. Dat komt dan goed uit, zei hij, dan kan ik deze dame even naar de bus brengen.. Wou u soms voor de gezel ligheid. en zijn grijze ogen zagen Map scherp aan. Mij niet gezien, zei Mab nerveus Ik kies m'n gezelschap zelf. Daar zou ik dan maar een beetje mee uitkijken, waarschuwde de man anders kon het wal eens zijn dat er niet meer te kiezen viel. Bent u hier voor het eerst juffrouw? wendde hij zich tot Aagje. Ja meneer, zei ze kleintjes. Dan zou ik maar meteen afscheid nemen, vermaande de man. Kom, we gaan hier de deur uit. Vijf minuten later liep ze huiverend in een stille zijstraat naast de recher cheur. Nee, rechtsaf, zei hij, ik wou dat u etVeiv meeging. Waarheen? Even naar het bureau. Ik heb toch niks gedaan? Haar stem was schril van angst. Wees maar niet bang, zei hij goe dig, we doen je niks. Maar als kinde ren als jij in zulke gelegenheden zwer ven en daar alcohol gebruiken en om gaan met individuen als meneer Chris dan proberen wij daarvoor een stokje te steken, zie je. Zwfjgend liepen ze voort. Opeens hoorde de politieman het meisje snik ken. Nou kind, zei hij vaderlijk, wind je maar niet op, hoor. Er gebeurt je niks. Wees maar blij, dat je er bijtijds uit bent. Je weet niks van die Chris, je weet ook niks van de Londonderry Daar hoort een meisje als jij niet. Je leert er niets goeds en je komt straks wie weet waar terecht. Ik zal je bij juffrouw Levering brengen, die knapt dat zaakje wel op. Juffrouw Levering van de kinder politie, een pittige vrouw met een vriendelijk gezicht, probeerde Aagje op haar gemak te stellen. Kind, zei ze,, maak je maar niet on gerust, er gebeurt niets. Ik breng je straks zelf even naar de bus, je gaat gewoon naar huis en praat nergens over. Dan kom ik zelf wel eens praten met je vader. Die is dood. Je moeder. Moeder zal te keer gaan als. Dat loopt wel los, Aagje. Maar nu moet je eens luisteren Langzaam zakte .de spanning uit het meisje weg. Ze voelde opeens dat ze doodmoe was. Ze luisterde eerst on willig, toen meer geïnteresseerd, naar wat Juffrouw Levering vertelde. Kind, zei ze tenslotte met een moe derlijk gebaar, jullie meisjes denken dat dit het Leven is. het is niet meer dan de modderige kant. Je laat je meenemen, je komt onder de in druk, je vindt het geweldig. tot je merkt dat je er onderdoor gaat en dan is het meestal te laat. Ik weet meer dan die wereldwijze vriendin van je. Die houden we trouwens allang in de gaten, die dame loopt vandaag of mor gen tegen de lamp. Wees wijs en blijf uit haar buurt. Kom, het wordt tijd dat we opstappen.. Als een slaapwandelaarster liep Aag je met haar begeleidster de straat langs, op weg naar de bus. Haar droomwereld was ineengezakt, over bleef alleen een diepe teleurstelling een dodelijke vermoeidheid. Voor het eerst verlangde ze naar huis. HOOFDSTUK X Vreemde visite Aagje Borst keek verwonderd op, toen ze binnenkwam. De kamer was ongewoon netjes, haar moeder had haar zondagse japon aangetrokken. Jaap was thuis, en in de stoel die eens vaders stoel geweest was zat een vreemde heer, die haar vaag bekend voorkwam. Dat is mijn nicht, zei hij vrolijk en stond op om haar een hand te geven. Ja, dit is Aagje, stemde de moeder in. Aagje, dit is je oom Arendje ZIE UW VOORDEEL Koop bij een vertrouwd adres Onze D.A.-drogisterij is uw waarborg voor ruime keuze, prima kwaliteit eh prettige bediening. A. VAN DER HEIDEN Jr Zuidkade 1, Telefoon 335

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 9