Salon Doeleman A. J. van Rijn Horlogerie »VERMEY« PRoqR&mim koninqinneö&q Tracteer Uzelf eens als U een bad neemt met een stukje heer lijke Badzeep. Vergulde hand f 1, Riantf 1,— Bromley (citroenvet) f 1,40 Bromlev (dennennaalden) f 1,40 Pig en Peg op stap ten, althans voor de kleuters, zeer wordt veraangenaamd, üok de door het Groene Kruis georganiseerde moe dercursus werd bezocnt door een 30- tal moeders. Wat de t.b.c.-bestrjjding betreft hadden de wijkverpleegsters in 1956 bemoeiing met 48 patiënten. Een van de nieuwe taken, die het Groene Kruis zich heett gesteld, is de gezinsverzorging. Aan het einde van 1955 was deze nog in een „papie ren" stadium, doch het afgelopen jaar kreeg deze gezinsverzorging de finitieve gestalte, als gevolg van de hulp, die in dit opzicht werd ver strekt door de Federatie voor Vrou welijke Vrijwillige Hulpverlening. Voor de afdeling Gezinsverzorging, welke is aangesloten bij de vereniging voor Gouda en omstreken, meldden zich al spoedig 450 leden. Dit had tot gevolg, dat drie door het Groene Kruis aangewezen vertegenwoordigers zitting kregen in het bestuur van de Goudse vereniging. Hoewel oproepin gen voor gezinsverzorgsters en help sters tot dusverre zonder succes ble ven is gedaan wat mogelijk is en werd in 1956 aan verschillende gezin nen in de gemeente de nodige hulp verleend. Een voorstel uit de vergadering om de contributie voor de plaatselijke afdeling, te betalen door de bejaarden met 50°/o te verlagen en daartegen over de bijdrage van de overige le den met f 1,te verhogen vond geen bijval. Gewezen werd op de mo gelijkheid voor de daarvoor in aan merking komende bejaarden een bij drage in deze contributie te ontvan gen van de gemeentelijke instelling voor sociale zaken. Naar aanleiding van een opmerking over het bedanken door sommige le den in verband met de beperkte ver hoging van de contributie merkte Zr. de Boer nog op, dat zeker geen leden zullen bedanken, die wel eens onder vonden of meegemaakt hebben welk een belangrijke en onmisbare taak het Groene Kruis vervult. In de vergadering werd er nog aan drang uitgeoefend om voortaan, in plaats van. één keer in de twee jaren ieder jaar een moedercursus te or ganiseren. Dit bleek evenwel practi- sche moeilijkheden met zich te bren gen. 53. Die arme Peg. In plaats van de spijkers op de kop te slaan, sloeg hij zich precies op de duim. Dat deed e- ven erg pijn. De plank viel van de slag weer naar beneden, gevolgd door de hamer. Wat doe je nu, vraagt Pig. Laat mij er gauw even af, au, au mijn duim. Ik heb op mijn duim geslagen. Zo'n timmerman, die meende dat hij alles kon. Daar sta je nu. Maar Peg is niet de eerste timmerman die zich op zijn duim sloeg. Wat doet dat toch lelijk pijn. Brugweg 33 Telefoon 737 Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad zal in openbare zitting bijeen komen op donderdag 2 mei a.s. nam. 8 uur. RAADSVOORSTELLEN. Nu de verschillende uitbreidings plannen voor de gronden nabij de be bouwde kom zijn vastgesteld' en in uitvoering genomen, achten B en W de tijd gekomen om aandacht te schenken aan de toekomstige ontwik keling van de bebouwde kom zelf. Zij achten het gewenst, dat maatre gelen worden getroffen, dat geen on gewenste bebouwingen kunnen plaats vinden en dat de verdere ontwikke ling overeenkomstig een vast plan zal geschieden. Zij stellen mitsdien voor aan het instituut voor Stad en landschap op dracht te geven een plan te ontwer pen en te bepalen, dat de vaststel ling van een bebouwingsplan voor de bebouwde kom in voorbereiding is. oo Aanvankelijk verleende de gemeen te een subsidie van f 0,75 per ver- pleegd'ag voor de kinderen, die uit gezonden werden naar een vakantie kolonie. Dit bedrag is later verhoogd tot f 1,per dag. Het bestuur van de afdeling Wad dinxveen van het Centraal Genoot schap voor kinderherstellingsoorden en gezondheidskoloniën deelt aan B en W mede, dat de verpleegprijzen, die op 1 mei 1955 op f 3,65 per dag EEN UURWERK UIT ONZE ZAAK Is vast en zeker naar Uw smaak. ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. Koningin Juliana op DINSDAG 30 APRIL a.s., op het feestterrein gelegen aan het Noordeinde (terrein M. P. van Tol). 9 uur Kinderaubade op het schoolplein aan de Oranjelaan. 9.45 uur Puzzlerit voor bromfietsen en rijwielen, alle leeftijden. Start in de Stationsstraat Inschrijfkosten voor bromfiet sen f 0,50 en voor rijwielen f 0,25. Aanmelden op Zaterdag 27 april a.s. van 45 uur in de Garage Gebr. van Nielen of Garage A. Boonstoppel. De prijzen bestaan uit gebruiksvoorwerpen zoals buddy- seat, rijwiellamp, kilometerteller enz. Uitslag wordt des avonds 8 uur bekend gemaakt op het feestterin. Deze puzzlerit wordt verreden in samenwerking met de plaatselijke vereniging voor Veilig Verkeer. 10 uur Schoolwedstrjjden op het feestterrein. 2,30 uur Grote Motorwedstrijden georganiseerd door de Oranjever eniging „Waddinxveen", in samenwerking met dé motor club Gouda en Omstreken op het feestterrein. Wedstrij den met motoren tot 200 M3 en, daarboven. Inlichtingen worden verstrekt door de heer H. K. van der Loo te Waddinxveen, tel. 593 en 763 en door het mo torhuis J. Kruisinga, Margrietplein 1, Gouda, tel. 5592. 7 uur Groot Kinderprogramma met poppenkast, clownerie enz. 8 uur Groot Gevarieerd avondprogramma, waaroan medewerken het Rotterdams Kleinkunst gezelschap, o.l.v. Henk v. d. Pol der; Het Showorkest „De Vrijbuiters", 17 pers., o-l.v. Joop Amman; Rotterdams Boerenkapel ,;De Knoflokktelers", Muzikale clownerie enz. Het geheel wordt opgeluisterd met muziek van de Muziekvereniging Concordia. Consumptietent en rijwielstalling op het terrein. Leden en kinderen van leden vrije toegang op vertoon van lid- maatschapkaart. Niet leden f 1,middagprogramma enf iavond programma. Het Bestuur. waren bepaald met ingang van 1 mei 1956 zijn gebracht op f 3,90 en met ingang van 1 januari 1957 op f 5,20 per kind per dag. Genoemd bestuur vraagt het ge meentelijk subsidie nader te brengen op f 1,50 per kind per dag. Gezien het grote nut en de als re gel zeer goede resultaten van de uit zendingen, stellen zij aan de raad voor het subsidie voor kinderuitzendingen, die ook door andere organisaties wor den bevorderd, met ingang van 1 ja nuari 1957 te bepalen op f 1,50 per kind per dag. Zij willen hierbij nog eens uitdruk kelijk vast leggen, dat het sUbsidie alleen wordt verleend, indien de uit zending door de schoolarts nodig is geoordeeld. oo B en W stellen de raad voor de volgende woningen onbewoonbaar te verklaren: Zuidkade 100, 121, 149, 187, 188 en 224 en Noordkade 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 63, 65, 75, 77, 79. 101, 199 en 201. UITVOERING MUZÏEKVEREEN. CONCORDIA., Het fanfarekorps Concordia hield donderdagavond en zaterdagavond in de zaal van het Centrum een uitvoe ring voor donateurs en andere be langstellenden. De uitvoering werd geopend door de voorzitter van het korps, de heer G. L. de Knegt. In rijn openingswoord wees deze er op dat Concordia zeer gehandicapt wordt door de afwezigheid van een zeven tal leden, die wegens militaire dienst - weliswaar tijdelijk aan het korps worden onttrokken. Voorts deed de voorzitter een beroep op het gemeen tebestuur voor medewerking om in deze gemeente weer de beschikking te krijgen over een grote zaal. Nu de n.v. Lords Dobbelmann niet meer voor uitvoeringen beschikbaar wordt gesteld, levert dit voor het muziek korps grote moeilijkheden op, aange zien thans twee uitvoeringen gegeven moeten worden. Op deze avond wa- te en verloofde. Langs een zeer goed gespeeld middenspel en het halstar- rig volhouden van Toni en zijn be schermelinge, maar ook dank zij het flinke Optreden van de bediende Smith krijgt dit zware stuk een prach tig eind. De rollen zaten er vrij goed in en het spel kon ieders bewonde ring wegdragen, vooral het gave spel van Smith (R. H. Bezoen) en van Toni's verloofde (Mej. N. van Ede), alsmede het kittige dienstmeisje (Mej. C. Verstoep) viel zeer in de smaak. Het waren avonden waar Concordia met trots op kan terug zien. AUTO IN DE GOUWE 54. Pig, wat heb ik een pijn aan mijn duim. Moet je eens kijken, er zit een hele barst in. Wat moeten we doen. Zo kan ik geen spijker meer slaan. Zullen we naar de baas gaan vragen om een verbandje. Het doet beslist erge pijn. Pig heeft nu toch wel een beetje medelijden met zijn vriend Laatst met rijn hoofd door de glasruit van de bakker en nu weer een gebars ten duim. Kom mee, zegt Pig, dan zul len we de baas om een lapje vragen. De duim was vlug verbonden. En hoe staat het met de deuren. Dinsdagnacht omstreeks kwart over 1 is op de weg langs de Gouwe hal verwege Waddinxveen en Boskoop on der de gemeente Reeuwijk een per sonenauto, welke werd bestuurd door een r.k. geestelijke uit Leiden, die enige inzittende was. te water gereden waarbij de bestuurder is verdronken. De auto kwam uit de richting Bos koop en raakte in een S-bocht een bermpaaltje links van de weg, waar door de auto de weg overschoot en ongeveer 50 meter verder in het water van de Gouwe reed, waar hij ca. 6 meter van de kant terecht kwam. Bewoners van de Noordkade aan de overkant van het water, die naar een verjaardag waren geweest en op het punt stonden naar bed te gaan, hoor den een vreemd geluid en naar bui ten lopend, zagen zij de auto in het water verdwijnen. Het was hun on mogelijk bij de plaats van het ongeluk te komen, omdat het brede water hen daarvan scheidde en dit afgelegen punt alleen kon worden bereikt door omrijden over de brug in Waddinx veen of Boskoop. Daar ook geen te lefoon aanwezig was, moest per brom fiets naar het politiebureau worden gereden. Hoe snel het reddingsappa raat ook in werking kwam, het was te laat om de bestuurder nog te red den. Toen met een kraanwagen de auto was opgetakeld, kon bij de in zittende slechts de dood worden ge constateerd. Het slachtoffer is de 44-jarige rec tor G. A. Beek, geboren te Amster dam, die in de pastorie aan de He rensingel te Leiden woonde. Hij was alel rector aan het internaat vooï) meisjes „De Voorzieningheid" aan de Hogewoerd en als godsdienstleraar aan de r.k. technische school te Lei den verbonden. Voor rector van Beek in 1953 rijn werk te Leiden aanving, was hij kapelaan aan de Kleiweg-pa rochie te Gouda. ren o.m. aanwezig burgemeester War- naar en wethouder Oudijk, benevens de gemeentesecretaris, de heer Jen- né. In een vlot tempo werd vervolgens het muzikale gedeelte van de avond afgewerkt, dat onder leiding van de heer C. van Gent te Schiedam stond. Begonnen werd met de mars Jour de Fête van Furgeot. Daarna vond een prachtige vertolking plaats van de ouverture Rakoczy van Kelar-Bela, naar arrangement van G. Mol. Het eerste deel werd afgesloten met de opera l'Arlesienne van B. Bizet en de mars Het licht tegemoet. Na de pauze trad o.m. een jeugd orkest op bestaande uit zeven jeugdi ge onlangs tot de vereniging toege treden, dat een tweetal werkjes uit voerde. Een goede uitvoering werd voorts geboden van de 5-delige suite Gouden bruiloft, waarbij speciaal de heren P. C. de Joode met sopraan saxofoon, C. Verweij met trombonne en C. Stoffer met piston opvielen. Verder werd uitgevoerd Chant de Mai, een solo voor twee sopraan-saxo foons, verzorgd door de heren C. P. de Joode en G. de Knegt, die als so listen van déze vereniging reeds vele prijzen wisten te behalen. De piano partij hierbij werd verzorgd door de heer C. van Gent. Tot slot, wejrd1 gebracht een con)- certwals getiteld: Spbre las Olas van J. Rosas en een marsfinale. Het twee de gedeelte werd afgesloten met het optreden van de drumband van Con cordia. Na de pauze werd door de toneel groep op zeer goede wijze het toneel spel Tot wederdienst bereid van Piet Mossinhoff gebracht. Toni Hamilton is door een oude man het leven gered. Hierbij beloof de Toni dat hij gauw tot wederdienst bereid is. Op een goede dag krijgt hij bericht dat dei redder gestorven is, en dat zijn dochter en zijn bediende op weg zijn om bij Toni, een veilig onderdak te verkrijgen. Een en ander tot groot ongenoegen, van Toni's tan ding van de heren J. L. Koopman en H. Jenné, die herkiesbaar zijn. Ter vervulling van twee bestaande vaca tures worden voor een benoeming voorgedragen Mevr. van Dam-Scher- merhorn en de heer C. Hoogendoorn Jr. VERBOUWING ZWEMBAD. Met de verbouwing van het zwem bad, waartoe de gemeenteraad onlangs besloot is thans, na verkregen toe stemming van Gedeputeerde Staten, een aanvang gemaakt. Het perron bij het diepe bassin zal nu aanmerkelijk worden verbreed, terwijl het kinderbad zal worden ver beterd. PAAS-OS. Lange jaren geleden zag men de slagers met de voor de Pasen aange kochte beesten, door stad en dorp wandejen^ om aan de bevolking te tonen, welk kwaliteitsvlees men zou kunnen kopen. Helaas vele tradities, gewoonten en oude gebruiken verdwijnen en dus ook de paasos. De heer K. van Tilburg alhier denkt er echter anders over en deze week heeft hij een dier tentoongesteld, dat hij op de paasveetentoonstelling te Rotterdam in de categorie dikbillen had gekocht. Op zijn rondwandeling heeft hij veel bekijks gehad en zoals het gebruik dat wil, noteerde hij te gelijkertijd die (bestellingen bij dei klanten. Het was een aardige dachte het „festijn" van de paasos nog weer eens te doen herleven. GEMEENTELIJKE DIENSTEN GESLOTEN. Alle kantoren en diensten der ge meente zullen a.s. zaterdag gesloten zijn. Voor aangiften voor de burger lijke stand is de gemeente-secretarie des ochtend geopend van 9-10 uur. VAN WATERLEIDING. HET RESULTAAT VAN VAKMANSCHAP. A. VAN DER SLOOT Oranjelaan 24 Telefoon 457 BAZAR GOED ZO. De bazar voor de actie Goed-Zo georganiseerd door Gert van Wijk 11 jaar en Nico Vink 10 jaar zaterdag 11. gehouden heeft opgebracht f 130, welk bedrag per giro zal worden over gemaakt op no. 214 ten name van ac tie Goed-Zo te Hilversum. De naam van de te raden pop was MARY. PAASZANGDIENST. Op 2e Paasdag zal des morgens half tien uur een paaszangdienst worden gehouden in de Geref. Kerk. De bijeenkomst staat onder leiding van Ds. J. Snoey, terwijl medewer king wordt verleend door het Geref. Kerkkoor en het Geref. Kinderkoor o.l.v. de heer K. J. de Beun. De heer H. van Nielen zal orgelmuziek ten gehore brengen. BEGROETINGSAVOND. Voor alle Ned. Herv. Jeugdvereni gingen zal er op woensdagavond 24 april a.s. in het Herv. Wijkgebouw aan de Esdoornlaan gelegenheid be staan om kennis te maken met de nieuwe predikant, Ds. Cuperus. Ook andere belangstellenden rijn hartelijk welkom. TOT CONCIERGE BENOEMD. Tot concierge van het Geref. Ver enigingsgebouw aan de Stationsstraat is in de plaats van de heer C. van Elk benoemd de heer P- van Loon te Rotterdam. HEROPENING ZAAK. De heer R. van de Wal heeft rijn zaak aan de Dorpstraat gemoderni seerd, waardoor een belangrijke ver betering tot stand gekomen is. De heropening van de winkel heeft a.s. zaterdag plaats. Wij wensen de heer van de Wal veel succes. VERGADERING WONINGBOUWVERENIGING. De woningbouvereniging „Wad dinxveen" komt a.s. woensdag in al gemene ledenvergadering bijeen om 8 uur ten raadhuize. Het bestuur vraagt daarbij machti ging voor het voorbereiden van nieu we bouwplannen. Er moeten twee bestuursleden wor den gekozen wegens periodieke aftre- In de dinsdagavond jl gehouden vergadering van de plaatselijke afde ling van de Coöperatieve Melkcentra- le onder leiding van de heer K. van der Torren JCzn., is besloten 'n adres aan de gemeenteraad te richten voor de aanleg van waterleiding aan de Tweede Bloksweg, aan de Zuidelijke Dwarsweg en de Onderweg. AANRIJDING. Op de hoek Kerkweg—Dorpstraat vond zaterdagavond een aanrijding plaats tussen een auto en een brom fietser. De berijdster van de brom fiets mej. A. J. van der S. uit Moer- kapelle kwam met een duo-rijdster de Kerkweg afrijden en sloeg linksaf 4e Dorpstraat in. Op het zelfde ogenblik naderde uit de richting Boskoop een personenauto, bestuurd door J. M. H. uit Nieuwerkerk aan den IJssel. De auto greep de bromfiets aan de ach terzijde, waarop deze, met de beide berijdsters tegen de straat smakte. De bromfiets werd zwaar beschadigd en de berijdster liepen over het alge meen lichte verwondingen. Ook aan de personenauto werd enige schade toegberacht. OPBRENGST KOLLECTE. De inzameling welke dezer dagen in onze gemeente werd gehouden ten bate van het Leger des Heils heeft opgebracht f 280,65. Goede voeding Vitamine C is een onmisbaar be standdeel van onze voeding, dat voor namelijk in aardappelen, groenten en vruchten voorkomt. Waartoe een langdurig tekort aan vitamine C in de voeding leidt, weten wij nog uit oude reisbeschrijvingen van zeevaar ders. Konden zij niet voldoende verse groenten, aardappelen en vruchten meenemen en deze ook niet regelma tig inslaan onderweg, dan kon men er staat op maken, dat een deel van de bemanning scheurbuik zou krijgen, een ziekte, die gepaard gaat met pijn in de gewrichten en onderhuidse bloe dingen en die in vele gevallen dode lijk verloopt. Toen de aardappel volksvoedsel werd in de 18e eeuw en men voor het conserveren van groenten betere methoden leerde kennen dan het zouten, waarbij veel voedingsstof fen verloren gaan, verdween de scheurbuik als geregelde gast van het dek. Ook te land werd de ziekte zeld zaam en tegenwoordig komt hij, be halve af en toe bij eenzij dig-gevoedde babies niet meer voor. Lichte vormen van vitamine C-te- kort daarentegen komen we nog wel veel tegen. Het is niet onmogelijk, dat de geringe weerstand tegen bepaalde infekties, de prikkelbaarheid en ver moeidheid, die velen aan het eind van de winter ondervinden, voor een deel te wijten zijn aan een tekort aan vitamine C in de voeding. Dit is dus zeker wel iets om aandacht aan te besteden. Dat een vitamine C-tekort zich vooral 's winters en in het voorjaar uit, komt doordat in die tijd de aard appelen en inheemse vruchten minder vitamine C-rijk rijn dan des zomers en in sommige gevallen ook omdat er des winters te weinig groente wordt gebruikt. In het algemeen is het niet nodig om vitamine C-preparaten in te ne men, wel om: dagelijks een vers gekookte war me maaltijd te gebruiken waarin aardappelen en een flinke portie rauwe of kort gekookte groenten voorkomen. Het is verkeerd' om groente lang warm te houden; het is ook on juist om ze enige tijd voor de maaltijd gaar te koken en later weer op te warmen. Dit geeft 'n

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 6