nu MASSAGE KAM Salon Doeleman Seen gegoochel meer m:t meerdere Drillen JAC. SATON Wij geven 25 ct voor Uw oude tandenborstels A v. d Heiden dal Kunnen wil nlel JAC. SATON Uuidgenezing j 7kl/np<s Tere huid? Babyderm_zeep ROM AANSTEKERS JAC. SATON - Borstelt en kamt tegelijk f 1,45 Pig en Peg op stap naar hier te moeten komen. God maKe alles wèl. hl a het beemdigen van zijn predi katie sprak üs. Cuperus enkele woorden van dank aan zijn zoon, die hem gisteravond bevestigae. Het was voor liem een verkwikKing geweest. Vervolgens richtte hij zich tot de vertegenwoordigers van het gemeen tebestuur en zeide dat .we ernaar nog niet kennen, maar hoopte dat we ei kaar zullen mogen leren kennen in de schaduw van Christus' kruis, en dat we samen het goede mogen zoe ken voor deze gemeente, elk op ei gen terrein.. Aan de vertegenwoordigers van ring en classis, de heer Mulckhuysen, woorden van dank, eveneens aan ou derling Kooijman, als kerkvisitator. Ook betrok hij de heren Asmus en Stolk in zijn dankwoord voor het ve le werk door hen in deze gemeente verricht. Eveneens tot de afgevaardig de van de Geref. kerk. Spr. hoopt dat er een goede samenwerking mogelijk zal zijn, want God zegt: Houdt vrede met alle mensen. Het is ergerlijk dat leden van verschillende kerken soms zo scherp tegenover elkaar kunnen staan. Hij hoopte dat in beide kerken Gods Zoon de ere mag ontvangen die Hij waardig is en dat we allen be waard mogen büjven voor afval en vervlakking. Wooraen van dank sprak ds. Cuperus tot de kerke- raad en gemeente voor de goede wensen en voor de goede woning. Het is voor de kerkeraad een moeilijke tijd geweest. Er is hier veel arbeid te verrichten en spr. hoopte dat we el kaar zullen kunnen verstaan en ver dragen. Wij zijn allen zondaars. Tot de gemeente richtte ds. Cuperus zich met de woorden Wil mij aanvaarden als uw dienaar in alle ootmoedigheid, ontsluit uw hart voor Gods Woord. Spr. hoopt hier een geestelijk tehuis te stichten. De catechisanten werden opgewekt trouw ter catechisatie te komen. Spr. wil een cursus-vrije avond zoeken. Aan de jeugdraad wordt dank gezegd voor him attentie en de Zondagsschool mag op sprs. medewerking rekenen. De aanwezige leden van Doornspijk's gemeente werd dank gebracht voor hun aanwezigheid. God geve u spoe dig een nieuwe herder en make het wel met u. Als bijzonder vriend sprak hij ds. Doornebal van Oene toe met woorden van waardering voor, de genoten vriendschap. Met de bede dat Gods ogen geopend mogen zijn over dit huis, besloot ds. Cuperus zijn toespraken. Namens het - gemeentebestuur sprak burgemeester Warnaar en dankte voor de uitnodiging. Hij riep ds. Cuperus welkom toe in deze ge meente en wenste hem Gods zegen toe op zijn arbeid. Hij is verheugd dat deze plaats weer bezet is. De heer Mulckhuysen vertolkte de gevoelens, van de classis. Hij hoopte op een, goede samenwerking. Ds. Doornebal was tolk van de vele Veluwse vrienden. Bij de scheiding voelde hij smart en weemoed. Toch i.s aan beider kant de overtuiging dat God alles wèl zal maken. Als laatste spreker verwelkomde ls. J. van der Haar hem namens de ker- keraad en de gemeente. Na 3è jaar vacant te zijn geweest en na 15 be roepen mag ds. Cuperus de herderstaf hier opnemen en de gemeente leiden in de grazige weide van Gods Woord. Het is een gebedsverhoring ien een Eben-Haëzer. Dat we met elkaar mo gen arbeiden tot rijke zegen voor deze gemeente, ring en classis. Ds. J. van der Haar verzocht de gemeente haar nietuwe leraar toe te zingen Psalm 123 3. JEHOVA GETUIGEN. De heer N. Zweere, opziener van de plaatselijke gemeente van Jeho va's getuigen alhier, deelde mede, dat ruim 40 afgevaardigden uit de ge meenten Waddinxveen en Zevenhui zen, van vrijdag 26 tot en met zon dag 28 april een halfjaarlijkse verga dering in de Houtrusthallen te Den Haag zullen bezoeken, alwaar onge veer 2500 getuigen uit Rotterdam, Den Haag en een 20 tal andere gemeen ten van Zuid-Holland bijeenkomen. Het thema van de vergadering Vertelt van dag tot dag het goede nieuws van zijn redding" is ontleend aan Ps. 96 2. De hoogtepunten zul len worden gevormd door een film Neem een kwaliteits monteur met dubbele focus-glazen. OPTICIEN De zaak met de buitenklok V. 55. Wat schrikt de baas, als hij deze eerste deur er in ziet. Wel 20 cm te kort. Hoe kan dat nu. Kom eens kij ken jongens, roept hij en dan komen ook de andere knechten kijken. Zou het een fout van de fabriek zijn of zullen Pig en Peg de deur hebben ver knoeid. Stel je voor dat al die deuren erkeerd gemaakt zijn door de fabriek Dat zou niet best zijn. Kijk jij de deu ren even allemaal na, zegt de baas te gen de knecht met de grote neus. 56. Wat moeten wij doen baas, vraagt Peg. Ik kan met zo'n hand moeilijk helpen deuren passen. Kun nen we geen eenvoudiger werk doen. Ja, zegt de baas dat deuren passen is niets voor jullie, 't Is te hopen, dat jullie niet de schuld zijn van die ene deur. Anders laat ik jullie die gewoon weg betalen. Het is me wat. En slaat die jongen van een Peg zich ook nog op de hand. Hoe kun je zo dom wezen. Maar het beste is, dat jullie hier maar weer stenen sjouwt, dat deden jullie tenminste goed. De oude klok zal U vast niet meer bekoren, als U het prachtgeluid van onze NIEUWE eens komt horen aeLacj-eele ,F\^> ecmeif In navolging van de kruideniers hebben nu ook de aardappel-, groen ten- en fruithandelaars om een ver plichte vacantiesluiting gevraagd, die wordt begeerd in de laatste week van juli en de 2 daarop volgende weken in augustus, telkens voor zes dagen. LEDENVERGADERING WONING- BOUWVEREpN. „WADDINXVEEN" De woningbouwvereniging „Wad-'1 dinxveen" hield haar jaarvergadering ten raadhuize onder voorzitterschap van burgemeester Warnaar, die de heer Okkerse verving wegens ver blijf in het buitenland. Notulen, jaarverslag en jaarreke ning werden vastgesteld. De vereni ging heeft tahns ruim 600 woningen in exploitatie. De aftredende bestuursleden, de heren H. Jenné en J. L. Koopman werden met algemene stemmen her kozen. In de vacatures ontstaan door het vertrek van de heren Hoogen- doorn en Spruyt werden met 10 stemmen gekozen de heren S. Pille en T. Ververs, Mevr. van Dam en de heer C. Hoogendoorn Jr. verwierven 9 stemmen. De vergadering verleende machti ging tot het ontwerpen van nieuwe bouwplannen in het uitbreidingsplan in de Puttepolder. De bedoeling is, dat enkele blokken met 3 woonlagen zullen verrijzen langs de spoorbaan aan de nieuwe straat naast de riool waterzuiveringsinstallatie. De vergadering werd met de ge bruikelijke rondvraag besloten. IIIIIUÉ1IIIIIIIIIIIU«UII|I|IIII|II4UI||III|IIIUÉUII|||||IIIU«UII||||||IIUÉUII||| als U een nieuwe tanden borstel bij ons koopt. Zuidkade 1 - Teleioon 335 reer Robert J. Engelkamp, waarin hij feen antwoord zal geven op de vraag: Kunnen de menselijke scheidsmuren morden omver gehaald?" Verder werd medegedeeld dat deze zomer van 25 tot en met 28 juli het zelfde aantal getuigen een vierdaags bezoek aan Enschede zal brengen, teneinde ook daar in de christelijke leefregels te worden onderwezen. Te vens is dit jaar Leeuwarden voor hun grote landelijke bijeenkomst uit gekozen. De verwachting is zo merkte de heer Zweere op, dat evenals verleden jaar te Nijmegen en Groningen meer dan 13.000 getuigen van Jehovah en andere welwillende mensen deze sa menkomsten zullen bezoeken. SCHIPPER OVERBOORD GESLAGEN D. van Wijk 2e voorz., J. Vaneman 2e secr., N. Vink, verbandcomm., A. Gorissen alg. adjunct. Hierna sloofde voorzitter deze zeer geanimeerde ver gadering met nog een opwekkend woord om de oefeningsavonden trouw te bezoeken en aan de dames om voortaan de vergadering niet over te slaan. In de morgenuren is dinsdag op de Nieuwe Meer bij Amsterdam de 50-jarige schipper Alb. Gelderblom, uit de Burgemeester Trooststraat al hier overboord geslagen tijdens het afbreken van de stuurhut. De schippersknecht J. Hijmans uit Boskoop was naar de boeg gelopen om de scheepslantaarns ts doven. Het stuurwiel had hij zolang aan een jon gen overgegeven. Schipper Gelder blom nam intussen Ide stuurhut uit elkaar. Toen Hij mans op het achter schip terugkeerde miste hij schipper Gelderblom. Daar hij iets meende te zien drijven, keerde hij het schip, de Worstelaar van de fa Akerboom al hier direct. Hij kon echter niets van de drenkeling ontdekken. De politie heeft sinds enkele dagen gedregd, maar tot op heden niets gevonden. De heer Gelderblom was gehuwd, en vader van zeven kinderen. Een koekoeksklokje GRATIS nee Wij kunnen U echter wel een goed koekoeks klokje lev ren: een klok je waarmee U te allen tijde terug kunt komen Wij staan ten volle voor het uurwerk in, ook met speelwerk. Komt U eens kijken bij HORLOGER De zaak met de buitenklok Huidzuiverheid - Huidgezondheid op zaterdagavond „Het geluk in de Nieuwe Wereld Maatschappij" en de openbare toespraak op zondagmiddag 3 uur door de districtsopziener de Puistjes verdrogen door Purol-poeder JAARVERGADERING. Op 18 april jl. hield de afd. Wad dinxveen der E.H.B.O. haar jaarver gadering in het Geref. Verenigingsge bouw aan de Stationsstraat. De voorzitter, de heer R. H. Bezoen opende de vergadering met een har telijk woord van welkom tot mej. Slinger, welke hij gelukwenste met haar volledig herstel. Hierna sprak da voorzitter zijn teleurstelling uit dat deze vergadering maar matig werd bezocht, in het bijzonder door de dames, waarvan er maar één aan wezig was. Na het uitbrengen van de verslagen van secr. en pennihgm. was aan de orde het verkiezingpunt. Af tredend was de heer R. H. Bezoen, harkiesbaar en de heren A. Vink en P. van der Starre welke zich niet meer herkiesbaar stelden. Bij de eer ste stemming werden gekozen de he ren R. H. Bezoen en K. Schaart. De tweede stamming bracht naar voren de heren F. van Leeuwen en A. Go- rissen, waarvan de heer Gorissen werd gekozen. Hierna was aan de orde de jaarlijkse collecte, waarvoor toestemming werd verkregen om deze te houden van 16 tot en met 22 mei. Het bestuur werd thans als volgt sa mengesteld: R. H. Bezoen, voorzitter, K. Schaart secr., L. Roos, penningm., alleen bij De zaak met de buitenklok Sport in 't kort DAMVERENIGING „EXCELSIOR" Uitslag 30ste ronde van de onder linge competitie en Groepwedstrijden: H. TroostA. Zwanenburg 2-0 A. BlomT. Twigt 0-2 J. de Heer—A. Blonk 0-2 W. v. d. BergJ. Doornhein 0-2 A. A. RietveldH. Troost 0-2 G. HeerenD. H. Zwanenburg 0-2 A. A. RietveldA. Zwanenburg 1-1 T. den Ouden JrW. v.d. Heijden 2-0 P. C. Treffers—D. M. de Gelder 0-2 C. H. KrampA. Zwanenburg 2-0 De eerstgenoemde speelde met wit. Slotavond voor de bedrijfsdammers. Dammen is zwaar denken, hebben 47 dammers gedacht, toen zij de eer ste Stenen verschoven voor de si- multaanwedstrijd in Het Schaakbord. Deze avond was het slot van de be- drijfsdamcompetitie, die gedurende de winter gehouden is en waaraan acht bedrijven met in totaal elf vijftallen Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur ds J. R. Cuperus Nam. 6.30 uur ds. J. R. Cuperus Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9.30 uur Cand'. G. C. Hamoen, Bodegraven Nam. 6.30 uur Cand. G. C. Hamoen Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 6.30 uur ds. J. Snoey N.H. Vereen. „Wet en Evangelie. V.m. 9.30 uur dr. W. H. Bekenkamp, Delft Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9.30 uur Leesdienst dinsdag 30 april nam. 7 uur ds. A. Bijkerk, Sliedrecht. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur ds. W. F. Wherry, Haar lem. De ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door dr. J. W. H. Hel leman. Burgerlijke Stand Aangiften van 18 tot 24 april 1957 Geboren: Henricus Wenceslaus, z. v. W. T. Bunnik en M. P. Koemans, He- negouwerweg 104; Henricus Gerardus, z. v. J. Captein en J. G. van Vliet, Tweede Bloksweg 6a» Adrian Hendrik, z. v. L. van der Waal en A. A. de Vries, Bodegraver straatweg 72; Ondertrouwd Th. B. Mourits en M. A. Sluijs. J. Bregman en B. Havenaar. J. As- scheman en A. Bakker. Gehuwd: W. Oudijk en T. Uitbeijerse, H. Kautz en K. Vermeij. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: beige tasje, muntbiljet. Verloren: dameshorloge met doublé bandje, aktetas met inh.; huissleutel, rods portemonnaie met inh. JUBILEUM. Op 1 mei a.s. zal de heer D. Pol derman 25 jaren in functie zijn op het gemaal van de polder Middel burg aan de Henegouwerweg. CONSUMENTEN-AVOND. Op woensdag 8 mei a.s. wordt om 7.30 uur in het Ned. Herv. wijkge- bouw een consumenten-avond gehou den, waaraan medewerking wordt verleend door Maggi, Victoria, Anton Hurmink en Siebrand. Er zal ook een film worden ver toond. MEI-FEEST. Het mei-feest van de P. v. d. A. wordt 1 mei a.s. gehouden in het Centrum, aanvang 8 uur. Als spreek ster treedt op Mevr. F. J. van Gel- der-Ooste. Verder is er zang, muziek en toneel. RAADSVOORSTELLEN. Met de riolering in de gemeente gaat het nu ernst worden. In 3 af zonderlijke voorstellen aan de raad wordt beoogd de aanleg van riolering door de Kerkweg vanaf de Esdoorn laan tot achter de Spijsfabriek, het persen van een riolering onder de spoorbaan bij de overweg en tenslot te de aanleg van een straat met rio lering van het Stationsplein naar de rioolwatsrzuiveringsinstallatie. Al deze werken tezamen vorderen een uitgaaf van rond een half miljoen gulden. Verder wordt voorgesteld om bouw en grondvoorschotten te verlenen aan de Chr. Woningbouwvereniging „Ons Begin" voor de bouw van 50 wo ningen in het uitbreidingsplan Put tepolder. Voor de uitzending van kinderen naar vakantiekolonies zal voortaan f 1,50 subsidie per dag worden gege ven, als de raad het voorstel van B. en W. aanvaardt. Het is het voornemen over te gaan tot stichting van een grondbedrijf, waarin de exploitatie van de 40 ha grond in de Puttepolder zal worden geadministreerd. Bij de fotoHet kranige A-elftal van de Be Fair-juniores, dat ongeslagen het kampioenschap in de wacht sleepte. deelnamen. Voor deze slotavond had men eens de kantine van het bedrijf verlaten en had men een zaal ge huurd. Er heerste een gezellige sfeer ondanks de concentratie, die de dam mars aan de dag legden om het de heren M. Zijlstra, C. Molenaar en N. H. van der Wouden moeilijk te ma ken. Voor dat deze simultaanwedstrijd begon, werden de prijzen uitgereikt. De beide vijftallen van Verheul be haalden ieder een eerste prijs, waar door de wisselbeker voor dé tweede maal gewonnen werd door Verheul A. In groep 1 werd de tweede prijs be haald door Okkerse A, terwijl de 2e prijs in groep 2 voor het B-vijftal van Okkerse was. De derde prijzen gin gen naar de fa Kempkes in groep 1 en naar Het Platteland in groep 2. De persoonlijke prestaties waren in groap 1: 1 A. Blom, 2 T. den Ouden Jr., 3 T. Twigt, 4 P. Roggeveen, 5 A. den Krankrijker, 6 P. Tom, 7 H. H. Schoemaker Sr. In groep 2 vielen de prijzen ten deel aan 1. H. Hofman, 2 A. Rietveld, 3 G. van den Kroeg, 4 J. Ter Jouw, S A. G. van Zefisit, 6 G. Hendriksen, 7 en 8 A. de Joode en F. Koster. Als herinnering aan deze damcompeti.tie ontving iedere deelnemer een Delftsblauw asbakje, terwijl de leden van de commissie die jaarlijks dit festijn organiseert, de heren A. G. van Zeijst, M. Zijlstra, H. J. van der Wouden en C. Molenaar vande deelnemers een taart kregen aangeboden. W.S.E.-NIEUWS. Slechte wedstrijd in Nieuwkoop. NieuwkoopW.S.E. 12. In een zeer matige wedstrijd heeft WSE ook bij Nieuwkoop de puntjes weggehaald. Het spel was echter van een klasse dat men amper van voet bal kon spreken. Vooral voor de rust was het beneden peil. Toch was het de thuisclub die van een slechte trap gebruik wist te maken. In de 23e min. kwam via enkele missers de bal bij linksbuiten Aartman die doelman Wisseling totaal verraste 1-0. Na de rust voerde WSE het tempo op en dit bracht direct gevaar voor het Nieuwkoop-doel, maar door te kort spel leverde dit aanvankelijk geen succes op. Na ongeveer 20 min. was het de hardwerkende Sluis die zich goed vrij speelde en beheerst in schoot 1-1. WSE trachte door te druk ken, maar dank zij aanvoerder Da Rooy van Nieuwkoop bleef succes voorlopig uit. Acht min. voor het einde was het midvoor Blonk, die een terugspeelbal van de Nieuwkoop linksbuiten goed opving en WSE aan een verdiende 1-2 zege hielp. Ie klas afdeling Gouda: Gouderak 20 16 1 3 33 71-23 Moerkap. 20 12 2 6 26 52-35 Esto 19 10 4 9 24 46-25 WSE 20 9 4 7 22 53-52 Bergamb. 19 8 5 6 21 27-37 Groeneweg 19 6 8 5 20 33-24 Nic. Boys 18 8 3 7 19 43-34 Nieuwk. 20 8 3 8 19 34-41 Gr. Ammers 18 6 5 7 17 32-31 RVC 18 3 4 11 10 27-58 GDS 18 3 3 12 9 32-48 Zwervers 16 1 4 11 6 21-56 BE FAIR-NIEUWS. BE FAIR Hl—SPIRIT IV 4-4. Ons derde elftal schijnt de laatste weken geen genoegen te willen ne men met de onderste plaats. Want na de overwinning van de vorige week heeft zij nu weer een alleszins verdiend gelijkspel uit het vuur gesleept. Ditmaal was het Spirit 4 dat met de vechtlust kennis moest maken. Na enig terrein verkennen nam Be Fair het initiatief en zette het Spirit- t) rt

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 2