1. KllliltiK VELDWIJK" Aan de sleufjes herkent u Balastore PRoqR&mim koninqinneö&q Een Jongen beneden haar stand eiu-tjmótfw! M. HEEMSKERK SASHIA En JEROEii DE JEUGD VLIEGT DIT AGEHDSOGEn PRISIMKEB Veldwijk heeft ze melcft H ZE Op donderdag 2 mei a.s. hopen D.V. onze geliefde Ouders, Be huwd- en Grootouders G. VAN DE WAL en H. P. VAN DE WAL—Brok de dag te herdenken dat zij 40 I jaar in het Huwelijk zijn ver- bonden. I Dat zij nog lang voor ons ge- spaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinde- ren 1 E. SEKERIS—van de Wal P. SEKERIS N. E. ALBLAS— van de Wal Fr. ALBLAS R. J. VAN DE WAL L. B. VAN DE WAL— Vink P. J. OOSTEROM— van de Wal M. P. OOSTEROM en Kleinkinderen Waddinxveen, april 1957. Dorpsstraat 19 Gelegenheid tot feliciteren op woensdagavond 1 mei 1957. Wij verkopen de echte Balastore zongordijnen. Die met de sleufjes. Voor heerlijk koele, frisse kamers met vol op licht en vrij uitzicht. U hangt Balastore in een tel en zonder moeite op. Vraag ons de (lage!) prijs. Alle maten, uit voorraad leverbaar. Compleet vanaf f 2)80 Waddinxveen Boskoop eens wat gaat trekken, kan de pa tient er met lopen flink last van heb ben. Nog steeds heeft dus de schou der als plaats van inenting de voor keur. De pokstof moet, nadat het krabje in de huid gemaakt is, even intrekken. Na enkele dagen zal men op deze plaats een lichte zwelling en roodheid kunnen zien, in het midden waarvan een blaasje ontstaat. Hier omheen ontwikkelt zich een meer of minder grota, rodle ring. Tussen de achtste en elfde dag is de reactie het heftigst. Sommige kinderen schijnen hiervan niets te merken, andere zijn er flink ziek bij. De arm kan sterk gezwollen zijn, evenals de in de na bijheid gelegen klieren. Na enkele dagen verdwijnen de roodheid en zwelling en de blaasjes drogen in. Soms komt er nog wat vocht uit - in die gevallen zal een luchtig verband je, eventueel in een truitje gespeld, goede diensiten bewijzen, anders is verband eigenlijk niet eens nodig. Het is zelfs goed om, met het oog op een goede ventilatie, de pokken zo min mogelijk of niet te verbinden. Ook moet men zorgen dat de pokken droog blijven en niet beschadigd wor- d|en, zodat .dikwijls aangeraden zal worden het kind niet of heel voor zichtig te baden. Nadat de pokken genezen zijn, bevinden zich in het li chaam stoffen, die 'n onverhoopte be smetting met het pokkenvirus met succes weerstand zullen kunnen bie den, zodat dit de paar vervelende da gen ruimschoots waard geweest is. Arts. BIJEENKOMST BEJAARDEN. Ook woensdagmiddag werd in het Herv. Wijkgebouw weer de samen komst van bejaarden gehouden. Dat deze middag in de belangstel ling staat blijkt wel hieruit, dat de opkomst steeds goed te noemen is. Ditmaal werd ook weer geprofiteerd van de sympathie der burgerij, toen hun een reep chocolade of een sigaar werd aangeboden. CONTACT-AVOND HERV. JEUGDRAAD. Om nader kennis te maken met hun nieuwe predikant was woensdag avond door de Herv. Jeugdraad een ontmoetingsavond belegd in het Wijk gebouw aan de Esdoornlaan. Deze avond werd geopend door Ds. J. van der Haar, die Ds. Cuperus met zijn gezin hartelijk welkom heette. Hij sprak de wenS uit, dat Ds. Cu perus zich spoedig zou thuisvoelen in deze gemeente. Hierna volgde koor zang door Vox Jubilans nl. „Wohl mir dass ich Jesum habe" van J. S. Bach met begeleiding van Henny Brinkhorst. De bijbelinleiding ging over de wonderlijke visvangst, ingeleid door Mevr. J. Uitbeyerse. Ds. J. van der Haar gaf nog een orgelsolo en de heer F. D. Minneé las een welkomst gedicht voor, dat hij zelf gemaakt had. Vervolgens zong Vox Jubilans een welkomstgedicht, welk gemaakt was door de heer J. van Dijk op de wijs van Psalm 89 en hierna „Ach blijf met Uw genade". De heer A. Kooijman gaf als afge vaardigde van de Mannenvereniging een bijdrage over Jona. In de pauze was er gelegenheid kennis te maken met Ds. en Mevrouw Cuperus, waarvan velen gebruik maakten. Na de pauze kregen we achtereen volgens koorzang, orgelsoli, hersen gymnastiek tussen deJ.V. en deM.V. Tryfena en deklamatie. Tot slot sprak Ds. J. R. Cuperus nog enige woorden en werd deze avond, die later eindigde dan de be doeling was met dankgebed gesloten. JEUGDAFDELING T.O.O.S. Voor de jeugd-afdelingen van T.O.O.S. zal zaterdag a.s. om half drie in het gymnastieklokaal bij de open bare school B aan de Brug een pop penkastvoorstelling gegeven worden, waarbij enige tractatie. ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. Koningin Juliana op DINSDAG 30 APRIL a.s., op het feestterrein gelegen aan het Noordeinde (terrein M. P. van Tol). 9 uur Kindteraubade op het schoolplein aan de Oranjelaan. 9.45 uur Puzzlerit voor bromfietsen en rijwielen, alle leeftijden. Start in de Stationsstraat. Inschrijfkosten voor bromfiet sen f 0,50 en voor rijwielen f 0,25. Aanmelden op Zaterdag 27 april a.s. van 45 uur in de Garage Gebr. van Nielen of Garage A. Boonstoppel. De prijzen bestaan uit gebruiksvoorwerpen zoals buddy- seat, rijwiellamp, kilometerteller enz. Uitslag wordt des avonds 8 uur bekend gemaakt op het feestterin. Deze puzzlerit wordt verreden in samenwerking met de plaatselijke vereniging voor Veilig Verkeer. 10 uur Schoolwedstrijden op het feestterrein. 2,30 uur Grote Motorwedstrijden georganiseerd door de Oranjever eniging „Waddinxveen", in samenwerking met de motor club Gouda en Omstreken op het feestterrein. Wedstrij den met motoren tot 200 cM3 en daarboven. Inlichtingen worden verstrekt door de heer H. K. van der Loo te Waddinxveen, tel. 593 en 763 en door het mo torhuis J. Kruisinga, Margrietplein 1, Gouda, tel. 5592. 7 uur Groot Kinderprogramma met poppenkast, clownerie enz. 8 uur Groot Gevarieerd avondprogramma, waaraan medewerken het Rotterdams Kleinkunst gezelschap, o.l.v. Henk v. d. Pol der; „The Butterflies" met hun bekende liedjes; Boeren- kapel „De Knofloktelers", Muzikale clownerie enz. Het geheel wordt opgeluisterd met muziek van de Muziekvereniging Concordia. Consumptietent en rijwielstalling op het terrein. Leden en kinderen van leden vrije toegang op vertoon van lid- maatschapkaart. Niet leden f 1,— middagprogramma enf i,avond programma. Het Bestuur. FEUILLETON No. 23 door LOUIS HENDRICKX Verkrijgbaar bij Dorpsstraat 33 Telefoon 418 Prijs per deel f 2.75 Prijs per deel f 5.90 Prijs per deel f 3,75 Prijs per deel f 1,25 Lieve meid, je tante heeft één meis je gehad, en dat stierf toen het zeven jaar was. Tante zal blij zijn als ze je ziet. Reken daar maar op. Laat ons niet zitten, hoor, Vrijdagavond! Kijk, we zijn weer bij de wagen. Aagje keek met grote ogen naar die glanzende auto. Is die van u? Ja, hij zag haar van terzijde aan, ont dekte de begeerte in haar blik. Wou je soms eens een ritje maken? Nou. dol! Hij vertrok zijn gezicht moest even aan dit enthousiasme wen nen. Maken we Vrijdagavond een af spraak. dan gaan we fijn es rijen. Goed? U bent.u bent een schat! zei ze. Ze stond nog te wuiven toen hij weg reed. De onhandelbare dochter, peinsde hij glimlachend, meid van de straat. Geen land mee te bezeilen. Och. als die kinderen geen leiding hebben. Je krijgt op je ouwe dag nog de zorg voor een heel gezin, Arend Borst! Diezelfde avond lag Jacob Wagen borg in z'n witte bed Op de stoel naast hem zat z'n accountant. Dus eigenlijk zei de ziekte moeilijk bent u het er mee eens? Eigenlijk well, antwoordde de an der met beroepsvoorzichtigheid, hoe bent u op dat idee gekomen? Och ja, als je ligt heb je tijd om na te den ken. Het idee, glimlachte Jacob Wagen borg, is van een ander, een kwajon gen die achter mijn dochter aanloopt en die het haar ronduit zei. Natuur lijk heb ik er om gelachen, wat weet zo'n aap? Maar ik heb er toch over liggen nadenken. Nu vraag ik het u, en u denkt er net zo over. Waarom, meneer Jansonius hebt u me dat nooit eerder gezegd? Meneer Wagenborg, zei de accoun tant, mag ik eens openhartig zijn? Ik ben uw adviseur niet. Ik ben uw boek houder. Ik zorg dat alles klopt, dat u niet bestolen wordt of teveel belasting betaalt. U hebt me nooit in deze om advies gevraagd. En nog eens.mag ik eerlijk zijn? u was er de man niet naar, om gevraagd advies te accepte ren. U ging uw eigen gang. Daarbij was u vitaal, energiek, u kon het aan .nu hebt u een waarschuwing gehad en bent gaan nadenken. Misschien is dat wel zo, knikte de ander. Inderdaad, vervolgde de accountant als u het roer finaal omgooide, zoudt u misschien met minder inspanning meer plezier van uw leven hebben, en nog niet eens minder verdienen. Uw bedrijf is te groot, meneer Wagenborg En dat geldt te meer omdat een man het bestuurt. U hebt u laten leiden door een expansiedrang, ontstaan uit uw energieke en ondernemende geest, en u hebt allereerst van het werk ge houden en daarna pas de winst geteld U was er natuurlijk trots op, dat je overal de wagens van Wagenborg te genkwam, dat overal winkels van Wa genborg warennee, schudt u nou niet uw hoofd, dat is toch geen schan de. Maar als u me toch om advies vraagt., wanneer u al die extra's af kapt, wanneer u uw zaak in Midden dorp geheel moderniseert, misschien er zelfs een zelfbedieningszaak van maakt en ook de textiel helemaal cen traliseert in Middendorp in een mo derne winkel, dan is Middendorp en directe omgeving groot genoeg om dat te rechtvaardigen. En dan laat u de concurrentie maar lopen naar al die andere dorpjes en die boerderijen. Daarvoor ben ik te oud, weerde Wagenborg af, om nog eens opnieuw te gaan beginnen. U begint niet opnieuw, u hebt een ongeëvenaarde goodwill, u hebt vol doende kapitaal.. Maar ik ben niet vitaal genoeg meer om dit alles te leiden Kan uw dochter Bertha. waagde de accountant. Bertha is uitstekend voor de admi nistratie antwoordde Wagenborg maar ze is niet zelfstandig genoeg.ja, dat verwondert u, maar ik ken haar ze is niet zelfstandig genoeg om een bedrijf te leiden. Bertha voert orders uit, en perfect, maar leiding geven, dat is iets anders. En uw zoon. Dat mag ik van Gijsbert niet ver gen. Dat offer zou te grpot voor hem zijn. Is er dan geen andere mogelijkheid probeerde Jansonius. De zuster kwam om de hoek. Uw tijd is op, constateerde Wagen borg met een zwakke glimlach, me neer Jansonius, bedankt voor uw ad vies. Ik heb al de tijd om er eens rus tig over te denken. U hoort nog wel van me! Toen de lichten uit waren, lag hij nog met wijd open ogen in het duister te stjren. HOOFDSTUK XI Ziekenbezoek Jaap Borst staarde peinzend door het raam van de autobus die hem sa men met Liesbeth naar de stad voerde waar haar vader in het ziekenhuis lag. Hij was gespannen en dat uitte zich in zwijgen. Wat zou dit betekenen? Waarom moest hij samen met Lies beth, zijn.zijn aanstaande schoonva der opzoeken? Hij glimlachte zijns on danks. Zo ver was het nog niet. Hij kon zich Wagenborg ook slecht den ken als iemand tegen wie hij eens va der zou moeten zeggen. Nimmer nog had hij persoonlijk contact met hem gehad, kende hem alleen van zien, een vergrijsde man met een streng gezicht de man die zich kantte tegen een ver loving tussen hem en Liesbeth. Hij keek even terzijde naar het zui vere profiel van het meisje dat naast hem zat. Ook Liesbeth sprak geen woord. Waar waren haar gedachten? vroeg hij zich af. Toen ving ze opeens zijn blik, een glimlach die in haar o- gen begon, deed haar gezicht glanzen, en haar kleine hand greep de zijne. Het was alsof ze zeggen wilde, Maak je maar geen zorgen, het komt wel goed. Toch had ook Liesbeth geen idee wat haar vader te zeggen zou hebben. Maar met het optimisme van verliefde mensen geloofde ze, dat alles zich ten goede zou keren. Ze wilde en kon ook niet anders geloven. Ze schoven voorbij het raampje waarachter een verpleegster een vluch tige blik op hen wierp. Ze waren iets te laat, het meeste bezoek was al door Jaap Borst voelde het beklemde ge voel op zijn borst toenemen, toen hij door de lange gangen liep met de on definieerbare ziekenhuisluchtde gewone reactie van gezonde mensen. Hij zag verpleegsters met roltafels te voorschijn komen uit ziekenhuiszalen hoorde een paar jonge leerlingetjes gichelen achter een halfopen deur. Liesbeth kende de weg en leidde hem door de doolhof van gangen en trap pen naar de ziekenkamer. En toen stond hij daar ineens in dat kleine zaaltje. Hij zag een tafeltje met bloemen, wat lekkernijen, een keurig opgevouwen witte zakdoek, 'n hoog wit bed en daarin op het hagel witte kussen een bleek gezicht. Was dat Wagenborg, de geweldige Wat leek hij oud opeens. en helemaal niet geweldig meer. Er kwam glans in de ogen die zo verwachtingsvol naar de deur hadden gestaard. Liesbeth liep snel naar het bed, kuste haar vader, streelde zijn grijze haren. Opeens voelde Jaap hoeveel hij van haar hield, nu hij haar zo zag, zo lief, zo hartelijk. Wat een schat van een meid was ze toch waard er voor te vechten! wordt vervolgd ZILVEREN JUBILEUM. De heer Boere, werkzaam bij de N.V. Glasbeek alhier, herdacht het feit dat hij 25 jaar in dit bedrijf werkzaam was. Van de zijde der di rectie ontving hij een scooter. V. A.V. WADDINXVEEN. Het is Waddinxveen I niet gelukt van Haastrecht te winnen. Zodoende staan de Geelzwarten met één been in de afd. Gouda, want om de laatste 3 wedstrijden te winnen zal wel een te zware opgave zijn. Waddinxveen 2 deed het beter en kwam met volle winst uit Gouda maar het derde liét de winst aan Groeneweg. Waddinxveen Z 2 dat ZW 2 met 3-0 klopte kwam op de tweede plaats en ook de a junioren behielden hun goede positie door in Boskoop met! 6-0 te winnen. Waddinxveen b ver loor met 2-3 van Donk. Zaterdag gaat Waddinxveen Z 2 weer naar Zwammerdam, nu om ZV V 3 te bekampen en winst licht in het verschiet. Voor Waddinxveen a zal het een hele dobber worden om van GDS a te winnen in Boskoop, terwijl Waddinxveen b thuis de pun tjes wel aan Gouda zal moeten af staan. De nieuwe Puch-bromfiets met het comfort van een scooter 10 nieuwe voordelen Telefoon 405 Waddinxveen 's werelds beste schoolvulpeo ERO "STUDENT, nt idiHttai p» t 3,45 ERO-"DOCENT nt goud» pu I. 5J' ERO-"HECTOR", eit groti godin pn I. 8J®

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 6