LIP M Salon Doeleman BRIL SATOST aeLaCfecle Een Jongen beneden haar stand Engelse „SffiaSH'imporizeep A. v. d. Heiden MUM ROULETTE Anti-traruïpiratie Aanvulling Pig en Peg op stap werking met de Vereniging voor Vev- lig Verkeer georganiseerd was. Voor deze rit, die uitsluitend voor fietsen en bromfietsen was, bestond een goede belangstelling. Het middagprogramma vermeldde een grote motorwedstrijd, waardoor verschillende bekende motorrijders werd deelgenomen o.m. P. Bakker. De publieke belangstelling overtrof elke verwachting. Reeds vroeg in de middag waren uit de wijde omtrek de toeschouwers naar Waddinxveen ge komen om dit festijn bij te wonen. Zij zullen hiervan zeker geen spijt gehad hebben, want zelfs voor de pi keur motorliefhebbers was er veel te genieten. In het openingswoord van de voor zitter der Oranjevereniging, de heer H. K. van der Loo, kwam duidelijk naar voren de vreugde over zo'n groot aantal toeschouwers. Burgemeester A. Warnaar Jz. sprak zijn grote dankbaarheid er over uit, dat we dit feest nog in vrijheid mo gen beleven. Nadat de muziekvereen. Concordia het volkslied had gespeeld, werd een begin gemaakt met het programma. Allereerst een rit met hindernissen, waarin de springplank wel het groot ste evenement was. Overwinnaar werd de heer P. Bakker. Hierna een afvalrit, waarin even eens de heer Bakker als overwinnaar uit de strijd kwam. Tot slot een ballonnenjacht welke door de heer den Ouden werd gewon nen. In een spannende en wel zeer spor tieve wedstrijd hebben de rijders el kaar bekampt. Groots Avondprogramma 57. Ik zal julliej >even precies zeg gen hoe of het moet. Luister nu goed. Leg de stenen twee aan twee om en om. En nu, een, twee, drie op de schouder. Er viel een steen af, an ders gftng het heel goed, maar die ene steen moet ook mee, hou die maar vast met je zere duim, die moet ook een beetje doen, dat is heel goed voor hem. En nu Peg, een beetje rechtop lopen, zie je wel hoe goed het gaat, rustig maar aan en nu voor zichtig draaien en dan de ladder weer op. Rustig en kalm blijven. 58. Alleen kan Peg het veel beter, dan onder toezicht van de baas, want wat gebeurd er. De baas zei, lang zaam draaien, en daar gingen de ste nen van de rug af. Pats, daar lagen ze op de grond. Maar ook verschil lende stenen kwamen op de tenen van de baas, die keek haast scheel van dje pijn, vooral als de tenen niet ekster-ook vrij zijn. Maar het was voor Peg weer een ongelukje en daar was nu eenmaal niets aan te doen. Het kwam per ongeluk precies weer op de voet van de baas terecht. Het avondbezoek was wel minder Gaat het om een Ga naar De zaak met de buitenklok als des middags, maar zal welte wijten zijn geweest aan de koude wind die de gehele dag al gewaaid had. Het kinderaantal was in de voor avond wel sterk in de meerderheid geen wonder want voor hen was er weer een speciaal programma. De be faamde poppenkast van Jan Klaassen en Katrijn vormde de hoofdschotel, terwijl enkele clowns tot slot de lach spieren op de proef stelden. Toen om 8 uur het grote program ma een aanvang nam, was weer een compakte mensen-massa naar het terrein toegestroomd. D Hoewel het optreden van het Rot terdams Kleinkunstgezelschap o.l.v. Joop v. d. Polder en de Rotterdamse Boerenkapel „De Knooflooktelers zeer gewaardeerd werd, boekte toch het meest succes de befaamde „But terfly's", twee jongens van 13 en 17 jaar, die op een speciale manier en kele populaire liedjes ten gehore brachten. Het bestuur van de oranjevereniging kan met trots terug zien op een weer zeer geslaagd Koninginnefeest. De verschillende uitslagen waren: Puzzlerit bromfietsen: 1 Zuster Oudijk, 2 K. Schaart, 3 N. den Haan, 4 A. de Ruiter, 5 C. van Gelderen, 6 W. Hartog, 7 K. Jonker, 8 J. Regters, 9 A. Bazen, 10 W. Gouw. Rijwielen: 1 Adr. Bakker, 2 J. Kwaak, 3 J. •Ooms, 4 A. Boonstoppel. Motorwedstrij den: Hindernis lichte klasse: 1 C. Hassels, Rotterdam, 2 P. Bak ker, Bleiswijk, 3 den Ouden, Gouda. Hindernissen zware klasse: 1 P. Bakker, Bleiswijk, 2 J. Kruisin- ga, Gouda, 3 Roos, Reeuwijk. Afvalrace lichte klasse: 1 Meurs, Rotterdam, Afvalrace zware klasse: 1 P. Bakker, Bleiswijk. Ballonrace: 1 den Ouden, Gouda, 2 W. Regters, Moerkapelle. WIE VERZOND BUSJE MET GELD? De Groepscommandant der Rijkspo litie alhieri, verzoekt degene dié in januari 1957 een busje van de Blin- denhondengeleideschool te Dordrecht, aangetekend heeft verzonden aan M. Jonkergauw te Tilburg, zich te mel den op zijn bureau. De Groepscommandant. het geniale polshorloge Resultaat van 90 jaar LIP- precisiewetenschap LIP, de grootste en modernste uurwerkfabriek van Europa (Uitvinder van het electrisch polshorloge) ere. Aanvang 4 uur. Vep C—Be Fair B, aanvang 4 uur. Donk GBe Fair C, aanvang 2,45 u. W.S.E.-NIEUWS. WSE I gaat deze week haar voor laatste competitiewedstrijd spelen bij Groot Ammers I. Indien er wat vlot ter gespeeld wordt dan bij Nieuw koop dan kunnen de puntjes meege bracht worden. Het vertrek is om 1,15 uur per extra bus van de Uie. Het 2e gaat om 12 uur bij Woerden IV een kleine nederlaag tegemoet. De dames kunnen om 12 uur bij Unio H de puntjes weghalen. Belangrijk trainings bericht. Dank zij de welwillende medewer king van onze zustervereen. Waddinx veen kunnen wij met ingang van he den, vrijdag 3 mei daar iedere vrij dagavond trainen en wel als volgt: 6.30-7.30 uur de junioren. 7.30-8.45 uur dames handbal. 8.45-10 uur senioren. Dus allen hedenavond present. V. A.V. WADDINXVEEN. Waddinxveen Z 2 speelde tegen Z VV 3 in vacantiestemming en kwam maar net met de hakken over de sloot 3-2. GDS a speelde te hard voor onze a junioren maar gelukkig hield de verdediging met Wim de Bruin aan het hoofd goed stand en Jack Ap pel maakte na rust een doelpunt zo doende kwam de winst naar Waddinx veen. Ook nu verloren de b-tjes weer met de oneven goal 1-2. Zaterdag -a.s. om half vijf krijgt men de derby Be Fair 3—Waddinxveen Z 2 en een voorspelling is moeilijk te maken, een groot verschil van doel punten zal er niet zijn. De a junioren spelen thuis tegen Donk d en als zij het niet als een zacht eitje beschou wen kan er een flinke overwinning behaald worden. Anders is het met Waddinxveen b gesteld; zij zullen de winst wel aan Olympia moeten laten. Waddinxveen 1 speelt zijn laatste thuiswedstrijd tegen Boskoop en ge zien de vorige resultaten van de geel zwarten zal de degradatie wel een feit worden. Postduivenvereniging De Sperwer Wedvlucht vanaf Vilvoorden, 124 km. Los 12 45. In concours 318 dui ven. Uitslag: W. van de Water 1 12 20 24 41 59 88 96, Ringelenstein Jr 2 60, N. van Vliet 3 9 10 19 37 58 95 106, Fr. Rip 4 8 73 74, A. Lam 5 95, P. Metselaar 6 34 36 54 104, H. van Dijk 7 7 55 85, L. Verhoef 11 16 65 94 103, J. de Kooter 13 46, Jac. de Beer 14 40 49 63, D. Lagrand 15, H. van Muiden 18 67 69 80, C. Boer 21 50; C. Versluis 22, Nic. van der Zijden 23 64 76 97 98, W. van der Jagt 25 68 77, L. P. Hoogerdijk 26 90, J. Degenkamp 27 66 72, Abr. van de Graaf 28 44 79, H. J. van den Berg 29 30 35 56 82 83 86 87 91 102, N. Rupke 31 39 93, Rin gelenstein Sr 32 100, H. van de Wil- lik 33 54 71, P. Vink 38 45 51 52 62 81 L. de Bruin 42 43 48 92 101, O. O. Spruit 57 78, J. Verhage 61 89 106, F. Vermeul 47. A. H. Fase 99, A. P. van der Graaf 105. Postduivenvereniging De Zwaluw Wedvlucht vanaf Roosendaal, 58 km Los 1 30. In concours 186 duiven. Uit slag: A. Groenedijk 1 9 16 27 37 42 58, T. Boere 2 5 8 12 13 36, H. Rus- scher 3 4 15 28 29 38 49 50, Abr. de Bruin 6 19 22 30 43 44 59 60, W. Ta- merus 7 45 47, Gebr. Hofman 10 33 56, L. W. Versluis 11 23 34 40 48 54 61, C. de Lang 14 21 25 31 32, S. Ver sloot 17 53, A. Poot 20 41 46 52, T. Stubbe 24 55 57, P. C. 't Hart 26 35 39 62, T. Baan 51. ORANJEFILM VOOR BEJAARDEN. De bejaarden-societeit, uitgaande van de Federatie voor Vrijwillige Vrouwelijke ^Hulpverlening, heeft vanl de Oranjevereniging een filmmiddag aangeboden gekregen. Deze bijeenkomst wordt gehouden op donderdag 9 mei a.s. in het Ver enigingsgebouw aan de Esdoornlaan. Aanvang half drie. Ditmaal worden ook de „oudere" oudjes verwacht. LAAGST INGESCHREVEN VOOR FLINK WERK. Het aannemingsbedrijf L. C. Verzij den alhier, was met f 247,500 laagste nschrijver bij de onderhandse aanbe steding van het bouwen van twee semi-permanente laboratoriumruim ten ten behoeve van de Rijksuniversi teit te Utrecht. Burgerlijke Stand Aangifen van 25 april tot 1 mei 1957. Géboren: Hendrikus Antonius Markus, z. v. C. A. de Heij en J. P. Bynnik, Bodegraverstraatweg 1, Jan, z. v. W. Dekker en J. Baas, Zuid kade 152. Elizabeth Petronella Maria, d. v. C. A. Kleiweg en W. H. J. Cats, Mei doornstraat 36. Willem Gerrit, z. v. E. J. Oskam en M. van Dorp, Meidoornstraat 15. Johanna Elizabetr, d. v. H. P. P. Kos ter en M. Dongelmans, Pr. Hendrik straat 19. Ondertrouwd: C. G. Heuvelman en J. N. Post, J. Faber en C. G. van Nie- len, E. J. de Jong en A. Koetsier. Gehuwd: J. Bregman en B. Havenaar, W. D. den Hartog en E. Rijnsburger, Th. B. Mourits en M. A. Sluijs. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: rode portemonnaie met in houd, bruin sleuteletui, f 1,porte monnaie met inhoud. Verloren: zwarte schoen, bloedkoralen ketting, rode portemonnaie met inh., 2 auto-sleuteltjes, dop van bromfiets, 1 paar handschoenen, reserv ewiel m. band van Opel, portemonnaie met in houd. Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds. J. van der Haar 7am. 6.30 uur Ds. J. R. Cuperus Hervormd Wqkgebouw. V.m. 9.30 uur Ds. J. R. Cuperus Nam. 6.30 Ds. J. van der Haar Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 6.30 uur Ds. Kaptein, Amsterdam-Z. N.H. Vereen. „Wet en Evangelie. V.m. 9.30 uur Ds. J. van Vliet, Maasdam Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst Woensdag 8 mei nam. 7 uur Ds. A. P. Verloop, Alblassèrdam Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Ds. G. Ch. Duinker. De ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door Dr. E. M. L. Hem- minga. ORANJE VEREEN. BIEDT BEJAAR DEN-SOCIETEIT EEN FILMMIDDAG Daar het voor onze bejaarden veel al moeilijk is het oranjefeest mede te maken, komt nu het oranjefeest naar de bejaarden toe. Het bestuur van de oranjevereniging heeft nl. besloten aan de bejaarden een filmmiddag aan te bieden. In dit programma, dat een afwisselend ka rakter zal hebben, zullen opnamen van het Koninklijk Huis worden ge toond. Deze bijeenkomst wordt gehouden op donderdagmiddag 9 mei a.s. om half drie in het Verenigingsgebouw aan de Esdoornlaan. De oranjevereniging hoopt, dat ve le oudjes op deze sociëteit aanwezig zullen zijn. Uitslagen Schoolwedstrijden: Jongens klas 1: Adrie Blokland, Piet Vermeer, Theo Zoethoutmaar, Jan Stilma. Klas 2: Treus Hofstede, Jan van Rhijn, Dick Monster, Jaap Westdijk. Klas 3: Cees Belt, Piet Noorlander, Kees Los, Joop de Graaf. Klas 4: Theus de Beer, Arie Mijder- wijk, Gert Borg, Peter vanZanten. Klas 5: M. Tollenaar, J. van Erk, H. Roubos, J. Flier. Klas 6: Wim Zuidema, Rien Jacobi, Joop Tanis, Flip van Kempen. Klas 7 en 8: Kees van Tol, M. van Zanten, J. Uitenbroek, A. Bron. Meisjes le klas: Nelly van der Heiden, Lia Hofwegen, Willy Grootendorst, Coby van Rhijn. 2e klas: Lia Versluis, Ria de Lang, Anja Noorlander, Nelly Burger. 3e klas: Janny van Hoven, Nic. van Kempen, Joke Vermey, Bep Sanner. 4e klas: Lenie van den Berg, Car la Zijlstra, Nelleke van der Loo, Loes Mulder, Annie Lensen. 5e klas: Greetje Koetsier, Truus Ho- gervorst, Rita Hoogendoorn, Jopie Vermeij. 6e klas: Janny Boer, Elly van den Berg, Fie de Boer, Hilde Knaapen, Anke van Tol. 7e en 8e klas: T. Smit, J. van Erk, Tr. Wapenaar, R. Ketting. FEUILLETON No. 24 door LOUIS HENDRICKX Heden ontvangen: in de geuren hyacinth tabak en dennenaalden Z5 cent per stuk. Zuidkade 1 - Telefoon 335 Sport in 't kort BE F AIR-NIEUWS. Sportlust HI—Be Fair H 1-3. Ons tweede elftal gaat rustig door met haar zegetocht. Ditmaal was Sportlust het slachtoffer dat zich aan de Be Fair-zegekar moest laten bin den. Toch is deze wedstrijd niet de beste van de kampioenspretendent ge weest, maar dit zullen we maar toe schrijven aan de slechte omstandig heid waarin het terrein verkeerde en de enkele invallers. Middenvoor Gerritsen ontpopte zich weer eens als een befaamd coal-get- ter, want hij nam alle drie de doel punten voor zijn rekening- Óverige uitslagen: Be Fair ADonk B 5-3 Be Fair. COna 1 1-3. Programma voor a.s. zaterdag: Boskoop HBe Fair Het kampioenschap is in zicht, daarom is het noodzakelijk dat beide punten naar huis komen. Maar Boskoop is in eigen huis een lastige gastheer, daarom zal er tot de laatste minuut voor gevoetbald moe ten worden. Aanvang 4 uur. Aller ogen zijn deze week gericht op de wedstrijd: Be Fair Hl—Waddinxveen II Naar de uitslag zal moeilijk te ra den zijn, wij zijn benieuwd wat de wit-hemden in petto hebben. Zij zijn er de laatste weken goed in, maar niettegenstaande dat, zal een draw 'n ongekende weelde zijn. Wij hopen dat de gehele wedstrijd een sportief ka rakter zal hebben en dat de sterkste zal mogen winnen, maar dan ook met Overigens zag het strijdtoneel er he lemaal niet krijgshaftig uit en de zieke in het bed gans niet strijdlustig. Hij stak Jaap een hand toe, en het was niet de ferme greep die Jaap had ver wacht, maar de krachteloze hand van een zieke. Zo, zei Wagenborg, ben jij Jaap Borst Liesbeth had me al zo veel over je verteld, dat ik zei: breng 'em es mee, dan kan ik hem ook eens zien! Jaap glimlachte maar wat verlegen, hij had niet veel voor zijn zeggen op dit ogen blik. Liesbeth redderde handig met stoelen, een zuster stak haar hoofd om de hoek en knikte eens vriende- lijk. Ze kende Liesbeth al en mocht het meisje graag. Zo jong, zei Wagenborg, met iets van zijn oude rondborstigheid, laten we maar niet te veel nodeloos praten. Daar ben ik nog niet sterk genoeg voor. En op Jaaps onuitgesproken vraag ging hij verder: Ik mag overi gens niet klagen. Ik ga best vooruit, het is helemaal heel goed gelopen. Maar ik zal het voortaan een beetje kalmpjes aan moeten doen, en ik mag me nu nog niet druk maken, zegt zuster An.en dat is een dictator, zo lief als ze is! Hij glimlachte, maar zijn gedachten waren zijn woorden vooruit. Je zult het misschien vreemd vin den vervolgde hij, na voorzichtig iets gedronken te hebben, maar ik wou eigenlijk eens zakelijk met je praten. Jij hebt met Liesbeth over mijn be drijf gepraat, gezegd dat ik het te groot had opgezet. Vanwaar die be langstelling? Opeens was hij weer de oude, scherpzinnige zakenman en er vonkte een slim lichtje in zijn ogen. Jaap schuifelde op de stoel heen en weer. Tja.zei hij vanzelf, zou ik zo zeg gen. Lies en ik hadden er over ge praat en toen heb ik dat zo maar ge zegd.. maar ik wist niet dat ze het aan u zou vertellenhij zag beschul digend naar Liesbeth, die plagend glimlachte. Pas op met wat je lies vertelt waarschuwde vader, want wij praten samen zo nogal eens, zie je. Vooral de laatste tijd. Maar eh. was dat nu zo maar een los praatje van je, of is die mening gefundeerd? Moeilijk kwam Jaap los, vertelde van zijn studie, die hem inzicht had gegeven in de practijk en theorie van de bedrijfsleiding, die hem een kijk gegeven had ook op de problemen van de zaak-Wagenborg, die hem na tuurlijk interesseerde, omdat het iets met Liesbeth te maken had. Alles van Liesbeth interesseert me...be sloot hij verontschuldigend. Liesbeth slaagde er in, hem een knikje te ge ven dat bijna moederlijk was. Ze was voelde hij, op dit ogenblik zekerder van haar zaak dan hij. Luister es Jaapj, antwoordde Wa genborg Liesbeth heeft mij dat ver teld en ik heb er ernstig over nage dacht Ik heb er zelfs een heel ge sprek met mijn accountant over ge had. Het zal je zeker plezier doen als ik je vertel, dat die na allerlei voor zichtige omwegjete eigenlijk tot pre cies dezelfde conclusies kwam? Hij genoot van Jaaps verwonderd gezicht. Je hebt het dus nog zo gek met be keken vervolgde Wagenborg. Daar heb ik respect voor jong. Daarom heb ik tegen Liesbeth gezegd; neem Jgap es mee, ik wil hem wel eens le ren kennen- Ik hoop toch niet zei Jaap met de stoutmoedigheid die een verliefd man soms opééns overvallen kan, dat u me alleen wilde leren kennen als., ehlaten we zeggen: zakenman. Mijn belangstelling voor uw zaak is alleen maar gevolg van mijn belang stelling. nou ja, wel iets meer, veel meer zelfs.voor Liesbeth. Dat snap ik ook wel, jonkman, glimlachte Wagenborg vermaakt. Je moet nu niet denken dat ik kinds be gin te worden. O nee, verontschuldigde zich Jaap dat denk ik helemaal niet! Mooi, dan zijn we 't daarover eens: Ik heb je gezegd ik kan nog niet veel druk praten. Ik moet dus kort zijn. Ik ben er niet voor geweest, dat jij en Liesbeth. samen plannen maak ten. Dat ging niet om jou. Neem me niet kwalijk als ik het ronduit zeg, het ging om het millieu waarin Lies beth straks ook komen zou Ik zeg het wat erg cru, maar. het moet nu eenmaal zo. O vader kwam Liesbeth er tussen, daar moet u niet over praten. Later zal ik u wat vertellen en dan hoeft u alleen maar te luisteren. Er be gint wat te veranderen, niet Jaap? en ze keek met stralende ogen de jongen aan. Ja zei Jaap en er was een vreemde innigheid in zijn stem en daar kan Liesbeth u ook het meest van ver tellen. Zij is. nou ja, meneer Wa genborg, ze is een reuzenmeid, en ze staat voor niks! Wagenborg zag de glans in zijn ogen, hoorde de klank in zijn stem. Zijn blikken gingen heen en weer tussen zijn jongste dochter en deze jongen, die van haar hield. Dat stond wel vast, constateerde hijen zij van hem. Kende hij zijn eigen Lies beth zo slecht? Zat er meer in haar dan hij ooi.t had vermoed? Hij stuur de zijn gedachten naar de zaak te rug die hij wilde bespreken. Ik heb tijd gehad om na te denken zei hij met zachte stem, ik ben tot de conclusie gekomen, dat het geluk van mijn kinderen nummer één moet zijn, hoe zij dat geluk ook vorm ge ven. Ik kan niet alles begrijpen en het zelfs niet met alles eens zijn. Je moet me tijd laten. Mkar.. ik wil niet dat jullie stiekum met elkaar gaat. Jullie moet elkaar in alle open heid leren kennen. Het is niet goed, als deze tijd van je leven verzuurd wordt door strijd met., de ouwelui. Ik wou maar zeggen, hij zocht naar woorden: kijk es een tijdje of je het moet Liesbeth uit kunt houden, en als ik weer beter ben en jullie bent mekaar nog niet zat, laten we dan eens met elkaar praten. ja? Jaap hoorde naast zich opeens een snikhet was Liesbeth die haar vreugde niet meer baas kon. Ze boog zich over haar vader. Lieve, lievta schat, hoorde hij haar zeggen en hij zag hoe de bleke hand van de zieke zich klemde om haar schouder. Hij snoot uitvoerig zijn neus Wagenborg stak zijn hand uit. Accoord Jaap? Jaap greep die hand in een vaste gneep. Nou meneer Wagenborg, zei hij nog een beetje verbouwereerd, ik weet nou echt niet wat ik zeggen moet. Hoeft niet jong, als we mekaar maar snappen. Die 2!aak is dus aan kant. Nou iets anders. En toen, soms wat aarzelend, zoe kend naar woorden, kwam Wagen borg met een voorstel dat Jaap zich zelf in het been deed knijpen om te weten of hij niet droomde. Hij had zijn besluit in principe ge nomen. Hij zou de zaak gaan inkrim pen, beperken tot Middendorp alleen. Maar het moest dan ook een moderne,

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 2