s. 6it aecLee foto Sj. Noteboom BRIL SATOHf Uw kind is elke dag blij met U en met Moederdag dubbel trots op U. Zorg daarom dat Uw uiterlijk er dan ook goed uit blijft zien. Laat die grijze haren spoelen in Uw natuurlijke kleur en Uw kind is nog trotser op U. SALON DOELEIAN Lf G-VLiS vindt U vele artikelen, die Moeder graag wil hebben, b.v. een extra lux stukje zeep of een fijne flacon parfum of lotion of voor haar uiterlijke verzorging als crème, gezichtslotion, poeder, enz. Ons beroep staat er borg voor dat U een goede voorlichting krjjgt en dus de juiste artikelen koopt, die zij nodig heeft. Sp eciaalzaak voor Parfumerieën SALON DOELEMAN land, deel van Zuid-Amerika. De spreekster bekend om haar vele rei zen naar verschillende delen der we reld, probeert zoveel mogelijk in die landen waarheen nederlanders geëmi greerd zijn, contacten te leggen, hen op te zoeken en hen op te wekken de band met het vaderland niet te verbreken. Op een wijze, zoals alleen deze spreekster dit kan, nam zij haar hoorders in gedachten mee naar dat verre prachtige Californië, gaf hen een inzicht op de wijze hoe daar ge- leeefd en gewerkt wordt. Gaf haar belevenissen weer temidden van de vele daar woonachtige Hollanders. Bo vendien gaf zij een juist beeld van de toestanden en gewoonten in dit land en in geheel Amerika, welke in zoveel opzichten afwijken van die van ons vaderland. De verhoudingen tussen ouders en kinderen, tussen werkgevers en werk nemers, de mogelijkheden, welke daar vrijwel onbegrensd zijn. Kortom het gehele leven in Californië werd ons geschilderd op een manier, die dwang wekte tot luisteren. Na de pauze toonde spr. nog een aantal kleuren-beelden om een indruk te geven van de grootheid en pracht van dit land. II t/m 18 mei Week van de Fotografie Doe mee aan de grote prijsvraag t.g.v. de Week van de FotografieLe ver bij ons uw deelne- mings-bon uit de speciale krant „Foto-Contact" in en ding mee naar QZHESI aan prijzen Zuidkade 22 Telefoon 677 GEVALLENEN OP HERDACHT. Bij het monument voor de geval lenen op het Stationsplein vond za terdag op e(fen sobere doch indruk wekkende wijze de herdenking van de •gevalleiien plaats. Bij het monument dat als opschrift draagt „Voor hen die vielen - van hen die bleven 1940-1945" werden zij herdacht, die voor het vaderland en de vrijheid het hoogste gaven, wat zij geven konden. Onder het luiden der kerkklokken en langs de halfstok gehesen vlaggen was tevoren een stil le tocht vanaf het raadhuis naar het monument gekomen. Onder hen, die in deze tocht meeliepen bevonden zich burgemeester Warnaar, de beide wet houders, de gemeentesecretaris, een deputatie der Oranjevereniging en verder o.m. een vertegenwoordiging van alle bijzondere en openbare scho len en de padvinderij. Aangekomen op het Stationsplein werden aan de voet van het monument kransen en vele bloemen gelegd. Met het sa mengestroomde publiek werd daarna enkele minuten stilte in acht geno men. Een herdenkingsdienst voor de gevallenen, zoals andere jaren werd, vond dit jaar niet plaats. AANRIJDING. Zaterdagmorgen vond op de Hene- -"ouwerweg onder onze gemeente een .anrijding plaats. Toen de auto van de brandstoffenhandelaar v. R. be- tuurd door B. R. te Waddinxveen inksaf de Emmastraat insloeg reed 'n personenauto bestuurd door A. B. de B. uit Koudekerk aan de Rijn op de vrachtauto in en schoof met de voor kant onder de auto. Vooral de per sonenauto liep aanzienlijke schade op. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. JAARVERGADERING VEILIG VERKEER. De jaarvergadering van de vereni ging voor Veilig Verkeer, die maan dagavond in hotel De Unie gehouden werd was slechts matig bezocht. Dat deze vergadering nuttig werk doet, wat door vele inwoners wordt gewaardeerd, bleek wel uit de ver slagen welke in deze jaarvergadering over het afgelopen jaar werden uit gebracht. De bijeenkomst stond onder leiding van de waarnemend voorzitter, de heer H. M. van den Dool. De secretaris, de heer Landman, gaf een uitvoerig overzicht van de ve le activiteiten, welke door de af deling in 1956 aan de dag werden gelegd, o.a. in de vorm van verkeers- cursussen, de organisatie van puzzle- ritten, jeudverkeersexamens en ver betering van verkeerssituaties. De heer H. M. van den Dool kon als penningmeester mededeling doen van een slechts gering batig saldo over 1956, wat vooral veroorzaakt schijnt te zijn door de vrij aanzien lijke uitgaven voor de verkeersbriga- diertjes. Besloten werd op 21 mei het prak tische deel van het jeugdverkeersexa- men af te nemen. In verband met het vertrek van de heer F. H. Blonk werd de heer H. M. van den Dool met al gemene stemmen tot voorzitter geko zen. De heer H. C. Ooms werd geko zen tot penningmeester. Als nieuw be stuurslid werd de heer H. Posma ge kozen. Besloten werd nog geen beslissing te nemen op de vraag of ook dit jaar weer een groots opgezette puzzlerit voor auto's, motoren en bromfietsen gehouden zal worden. In de verga dering gingen stemmen op om een foromfistsersclub op te richten. Het bestuur had hiertegen geen bezwaar, maar het gevoelde er niet voor om hiervoor de plaatselijke afdeling voor Veilig Verkeer in te schakelen. Naar aanleiding van hetgeen hierover in deze bijeenkomst besproken werd, zal het bestuur van de afdeling zich tot het gemeentebestuur wenden met het verzoek om ook in de Dorpsstraat, ongeveer ter hoogte van de uitrit van de Kerkstraat een oversteekplaats voor voetgangers aan te brengen. Verder zal verzocht worden voor het van de Onderweg komende verkeer een bord te plaatsen voor de nade ring hoek Onderweg-Plasweg. In de bijeenkomst bleek dat de klaar-overs in de gemeente nuttig werk verrich ten. GOUDEN BRUIDSPAAR. Heden is het vijftig jaar geleden dat het echtpaar Zwanenburg-Kasber- gen, woonachtig in de Emmastraat te Gouderak in het huwelijk trad. De bruidegom, die thans 76 jaar is, is als geboren Waddinxvener in de gemeen te een bekende figuur. Het huwelijk van het gouden bruidspaar werd gezegend met 13 kin deren, waarvan er thans nog 12 in leven zijn, Met deze kinderen, de 32 kleinkinderen en de 8 achterkleinkin deren hoopt het bruidspaar heden avond, vrijdag van 7 tot 8 uur is in het Centrum! gelegenheid tot felici teren. GLAZEN GESTOLEN. De caféhouder v. d. S. heeft bij de rijkspolitie aangifte gedaan van ver missing van 50 bierglazen tijdens de feestelijkheden op Koninginnedag. Door de rijkspolitie werd een onder zoek ingesteld en dit leidde tot het opmaken van een proces-verbaal te gen W. H., G. T. en F. V., alle hier woonachtige jongelui. Elf van de ver miste bierglazen konden door de po litie in beslag genomen worden. CHRISTELIJKE FILMACTIE. Het plaatselijk bestuur van de Christelijke filmactie organiseert op zaterdag 25 mei a.s. om 8 uur een voorstelling in het verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Vertoond wordt de film „Kasper zoekt een vader". Een reuzige gezel lige film over een jongetje van 5 jaar, die voor zijn moeder weer een man. en voor zichzelf een vader op zoekt een vader". Een bijzonder gezel men van grote mensen spelenderwijs op. Wie een mooie avond wil meema ken, moet deze film gaan zien. RODE KRUIS CAMPAGNE. De inzamelingsactie van het rode kruis wordt dit jaar gerouden van 20 mei tot 1 juni 1957. Voorzitter van het campagne-comi té is de heer H. Brand te Gouda. In zamelingsleidster te Waddinxveen is Mevr. A. Pille-Pille. Op 13 mei a.s. wordt huis-aan-huis een folder verspreid. Op 16 mei d.a.v. wordt de campagne gestart in de Reuni-bioscoop. De heer H. G. D. Coppens geeft de nodige instructies en er wordt voor de medewerkers een film vertoond: „Zolang je nog een moeder hebt." Er is een grote loten-actie, waar van de trekking plaats heeft op 5 juni 1957 in hotel De Zalm ten over staan van notaris G. J. van Willigen. Op 25 mei a.s. is er een grote co- Gaat het om een Ga naar De zaak met de buitenklok loimeoefening te Gouda, waaraan ook een helicopter medewerking verleent. LAAGST INGESCHREVEN. De fa. Koster De Rooy alhier was laagste inschrijfster bij de aanbeste ding van het maken van circa 2910 meter riolering en een ondergemaal te Roosendaal met f 224,800. JEUGDDIENST. Vanwege de N.H. vereniging „Wet en Evangelie" wordt a.s. zondagavond in het Geref. Verenigingsgebouw weer een jeugddienst gehouden, die om 7 uur aanvangt. Spreker is Ds. G. van Leeuwen uit Amsterdam, met het onderwerp: „Christus en het gewone leven". Vooraf is er een kwartier gemeente zang. VERNIELINGEN. Er gaat geen uur voorbij of er wordt geklaagd over de vernielingen van onze planten en bloemen in de gemeente. Vooral de omgeving van de Puttelaan. Wij hebben politie, jeugdnatuur wachters, scholen met personeel en allen doen hun best het goed voor te houden. Maar men kan de gehele dag niet wachtlopen bij de perken. Ouders, voor U ligt hier de groot ste taak. Niet de politie uitlachen, als er aanmerking wordt gemaakt over 't lopen op de gazons! Houdt Uw kin deren voor hoe hun houding op straat moet zijn. Helpt de overheid: onze ge meente een keurig aanzien te geven!, VERGADERING COOP. BOERENLEENBANK. Dinsdagavond kwam de Coop. Boe renleenbank in buitengewone leden vergadering bijeen onder voorzitter schap van de heer K. van der Torrep. Als voornaamste agendapunt stond aangegeven een wijziging van de sta tuten en het reglement der bank, om deze aan de tegenwoordige eisen aan te passen. Doordat het vereiste 2 aan tal van de leden niet tegenwoordig was, kon de vergadering niet door gaan en zal op 27 mei a.s. weer ver gaderd moeten worden. SECRETARIS SCHOOLBESTUUR. Tot secretaris van de vereniging voor Herv. Chr. Scroolonderwijs is benoemd de heer C. Noorlander, al hier. WERKLOOSHEID. Bij het gewestelijk arbeidsbureau stonden begin deze maand 4 personen als werzoekenden ingeschreven. Ge zocht werden 185 mannelijke en 23 vrouwelijke arbeidskrachten. Pluimveehoekje VOGELBESCHERMING. Vogelbescherming is een zaak, die uiteraard beter en groter ter hand kan genomen worden op het land dan in <te stad. Om de eenvoudige reden, dat ver reweg de meeste stadsmensen nage noeg geen andere vogels te zien krij gen dan enige brutale mussen. Vinken, mezen, merels, wouddui ven vertonen zich wel in enkele gro tere stadstuinen en in parken of plantsoenen treft men nog wel enige andere vogels aan, maar midden in de stad is de mus wel de enige ver tegenwoordigster van het vogelenge slacht. Het grootste deel van het jaar be- htteven deze niet beschermd te wor den en weten zij zichzelf wel te red den. Onder de dakpannen vinden ze prachtige nestgelegenheid en in de tuintjes en op de straat is voedsel ge noeg. 't Is dan ook opmerkelijk, hoe het aantal mussen in het najaar is toegenomen. In het volgende voorjaar is het echter weer normaal. Pig en Peg op stap deze rustig laten voorttelen. De boe ren waren radicaal genezen van hun haat tegen de mussen. Ook in onze Hst schijnt dus, dat er in het bar re seizoen een massa verdwijnen; waarschijnlijk worden ze door de kat ten gegrepen, als ze zich van de hon ger te kort bij de huizen wagen. Dat ze van de honger sterven of van de koude is haast niet aan te nemen. In de schrale oorlogsjaren - toen de paarden geen haver kregen - was het goed merkbaar dat het aantal mussen verminderde. Maar nu er weer volop eten is, nu er weer mee gegooid wordt, geloof ik niet, dat de mussen bijzonder verzorgd behoeven te worden, tenzij ®r een periode van erge vorst of zware sneeuwval in treedt. Door de mussen de strijd om het bestaan al te gemakkelijk te ma ken, zouden we kunnen bewerken, dat er te veel kwamen, dat we er last van zouden krijgen. Over het al of niet nuttig zijn van de mussen lo pen de meningen uiteen. Veel boeren morren op de mussen, omdat ze in het rijpende koren nogal wat schade aanrichten. Ik heb eens gelezen, dat men in Zuid-Australië da mussen zodanig had vervolgd, dat ze bijna uitgeroeid waren. En het gevolg? Dat hele oog sten mislukten door het ongedierte. Toen heeft men uit Europa weer een groot aantal mussen geïmporteerd en Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. Voorm. 9.30 uur De heer G. Maatjes, Beekbergen. Nam. 6.30 uur Ds. J. van der Haar. Hervormd Wijkgebouw. Voorm. 9.30 uur Ds. J. van der Haar. Nam. 6.30 uur De heer Maatjes. Gereformeerde Kerk. Voorm. 10 uur Dr. S. P. Dee, R'dam. Nam. 6.45 uur Ds. K. S. G. Zijlstra, Rotterdam. N.H. Vereen. „Wet en Evangelie. Voorm. 9.30 uur Ds. J. W. Smids, Schiedam. Nam. 7 uur Ds. G. van Leeuwen, Amsterdam, Jeugddienst. Chr. Afgesch Gemeente. Voorm. 9.30 uur Leesdienst. dinsdag 14 mei nam. 2.30 en 7 uur Dis. A. Bijkerk, Süedirëcht. Rem. Geref. Gemeente. Voorm. 10 uur Mr. Da. Vos, Naar- den. De ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door Dr. P. van der Lnde. Burgerlijke Stand Aangiften van 2 tot 8 mei 1957. Geboren: Adrianus, z. v. N. Breedijk en C. H. van den Dool, Bloemendaal- seweg 2. Everdina Hendrika, d. v. M. de Bas en J. van der Veen, Jan Dorrekenska- de-Oost 69. Barend, z. v. P. Tamerus en J. van der Pol, Prunusstraat 1. Ondertrouwd: J. Hoogebrug en J. N. Hij zeiendoorn. Gehuwd: J. Asscheman en A. Bakker. Overleden: Riem wed. van Doelman, Dirkje, oud 93 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: blauwe jas, bruine porte- monnaie met inh., grijze vulpen, br. portemonnaie, geel wantje, riem met portemonnaie. Verloren: bruine portemonnaie met inh., gouden kettinkje met gouden kruisje, bruine portemonnaie met in houd, rode portemonnaie mesje inn etui. Officiële mededeling KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend, dat op dinsdag 14 mei as. van 8.30-9.30 uur ten huize van de heer P. v. d. Linde, arts, Kerkweg 214 de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kosteloze inenting of herinenting tegen pakken van hen, die zich daartoe aanmelden of daar toe worden voorgebracht. Bij twijfel omtrent de gezondheids toestand van de in te enten persoon raadplege men vooraf de huisarts. Voor een juiste vermelding in de vaccinebewijzen van de namen en ge boortedatums der kinderen is het ge wenst, dat bij de aanmelding worden medegebracht trouwboekjes der ou ders of geboortebewijzen der kinde ren. Waddinxveen, 8 mei 1957. Burgemeester en wethouders voorn., De secretaris, De burgemeester, H. JENNé. A. WARNAAR Jz. stadstuintjes doen ze wel wat kwaad; als lei gezaaid is en aan de uitkomen de bladknoppen. Maar ze verslinden tevens een massa schadelijk gedierte. De andere stadsvogels, die niet zich met' allerlei voedsel tevreden stellen, hebben echter wel degelijk onze be scherming nodig, als wij ze willen be houden. Hoe we dat kunnen doen? Ie. Door ze in de zomer de nodige nestgelegenheid te geven. Deze nest hokjes zijn in allerlei vorm en afme tingen in de handel. Ze beveiligen de bewoners tegen de aanvallen van kat ten en andere rovers en zijn bijzon der geschikt voor vogeltjes, die nes telen willen in holten van boomstam men, zoals b.v. de mezen. 2e. Door ze in de winter wat voedsel te geven in de vorm van een stuk spek of hard vet. Ook de vetblokken met wat zaad er door gemengd zijn in de handel. Door deze bij voedering houden we de vogels in de stad, terwijl ze an diers elders voedsel zullen gaan zoe ken en dan ook daar zullen blijven. Kippenvriend. Dat lap je me niet voor de twee de keer. Dacht je dat ik me daar mijn knecht voor betaal. Let toch beter op. Nu kan ik warempel van de pijn haast niet meer lopen. Ook Pig komt eens even kijken, wat er aan de hand is. maar ziet het al aan het gezicht van de baas. Die kijkt niets vriendelijk. Ik zal je nog meer stenen laten dragen, en zal nu meteen eens vragen, hoe het komt. dat die deur niet past. 60. Als de baas hoort, dat van de deur een stuk is afgezaagd, wordt de ze vreselijk kwaad. Jij timmerman, daar kan je ni.ets van. Maak dat je weg komt, of ik schop je weg, van mij krijg je geen cent. En voor Peg het wist grijpt de baas hem beet en dan daar ga je man. Peg krijgt een trap van de man, die lang niet lekker aan kwam, en vliegt weg. Die arme Peg, Pig de eerst bleef staan, is ook weg- Medische rubriek DE GEBROKEN HEUP. Bij oudere mensen kan reeds een onbeduidende val aanleiding geven tot het breken van een der heupbeen deren. Het metast zien wij deze vry ernstige aandoening dan ook bij men sen op gevorderde leeftijd, daar met het klimmen der jaren de botten breekbaar brosser, worden. Het zier verstappen bij het traplopen kan dan reeds een gebroken heup tot gevolg hebben, evenals uitglijden over het vloerkleedje op het spiegelgladde zeil. Bovengenoemde fractuur is wel een der ernstigste die men kan oplo pen. Vooral vroeger was het lang geen zeldzaamheid, dat een dergelijk on geval, door zijn complicaties, het ein de van het leven betekende. Wat ver staat men nu teigenlijk onder een heupfractuur? Hiermee wordt be doeld een breuk in de hals van het dijbeen. Het dijbeen is het langste bot van het lichaam. Het vormt de ver binding tussen de knie en het bek ken. Het bovenste uiteinde wordt ge vormd door de gop. Deze past in de pan van het bekken en vormt hier mede een gewricht, ret heupgewricht. Het verbindingsstuk tussen deze kop en de schacht die dus het bovenbeen vormt, wordt de hals genoemd. De hals staat onder een bepaalde hotek op de schacht en wijst naar boven en naar binnen. Met enige fantasie kan het dijbeen vergeleken worden, met een uit twee rechte stukken bestaande kachelpook. De bneuk treedt dus in dit geval op in het korte botstuk, dat ongeveer een lengte van vijf cm heetf De plaats van de fractuur in dit bot stuk is van groot belang in verband met de behandteiing en de genezing van de fractuur. Hierdoor kan er ge sproken worden van een gunstige en een ongunstige heupfractuur. Als re gel is een heupfractuur gemakkelijk te herkennen. De patient ligt meestal

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 4