Especially for men Satan Doelemaii VADERDAG AFTER SHAUE STICK R v. d Heiden Vaderdag Horlogerie „Vermey" OLD SPICE LOTION SCHEERCRÊME SCHEERZEEP AFTER SHAVE LOTION TOILETPOEDER GESLAAGD. Mej. M. Kempkes alhier slaagde dezer dagen, met lof voor het examen apothekers-assistente. Het examen werd afgenomen te Leiden. VERKEERSONGELUK. Aan de Kanaaldijk alhier vond za terdagmorgen een verkeersongeval plaats. De heer C. O. kwam met een personenauto de Kanaaldijk afrijden in de richting van het dorp. Vanaf de Zuidkade kwam over de ophaalbrug in het herbouwplan een vrachtauto van de N.V. Nevena, bestuurd door de heer B. Door nog niet geheel opge helderde oorzaak reed de personen auto op de vrachtauto en schoof ge deeltelijk daaronder. Vooral de perso nenauto liep hierbij aanzienlijke scha de op. Van de inzittenden van de per sonenauto bekwam de moeder van de bestuurder, mevr. O een gebroken pols, een gebroken neusbeen en een shock. Een zusje van de chauffeur liep enkele minder ernstige verwon dingen op. De beide bestuurders kwa men vrijwel met de schrik vrij. Mevr. O. werd naar een ziekenhuis te Gou da overgebracht. BEJAARDEN SOCIËTEIT. De eerstvolgende bijeenkomst van de ouden van dagen is vastgesteld op 8 juli a.s. in het Geref. jeugdgebouw in de Stationsstraat. GESLAAGD. De heer W. S. Cuperus, alhier, slaagde te Utrecht voor het kandi daatsexamen theologie. Burgerlijke Stand Aangiften van 6 tot 12 juni 1957. Geboren: Corstiaan, z. v. M. P. As- scheman en J. Burghoorn, Kerweg 27. Ella Marion, d. v. G. Huizer en A. Hunink, Onderweg 17. Gehuwd: A. van Leeuwen en E. Vos hol; A. Hofman en W. Ooms. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: blauwe hoofddoek; 2 sleu tels, rozenkrans in étui. Verloren: sleutelbos, f 72,50, f 20, damesfiets, broche, damespolshorloge, duivenschrift. Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nam. 6.30 uur Ds. J. van der Haar. Hervormd Wjjkgebouw. V.m. 9.30 uur Ds. J. van der Haar. Nam. 6.30 uur Ds. J. R. Cuperus. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 6.30 uur Ds. J. Snoey N.H. Vereen. „Wet en Evangelie. V.m. 9.30 uur Ds. W. van Hasselt, van Ravenzwaay. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst Woensdag 19 juni nam. 7 uur Ds. A. P. Verloop van Alblasserdam. Rem. Geref. Gemeente. Geen dienst. De ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door Dr. J. W. H. Hel leman. Pig en Peg op stap Geef Vader een (na het scheren) Fresh-up 2,25 - 1,60 Boldoot 2,25 - 1,65 Zuidkade 1 - Telefoon 335 ers) en van goede vorm en niet ou der dan 10 a 12 dagen. Alvorens de eieren onder de kip te leggen worden ze geschouwd. Daartoe houdt men ze tegen het lamplicht. De schalen moe ten overal even dik zijn, eieren die vlekken in de schaal vertonen of een dunne schaal hebben, worden niet voor broedei bestemd, daar deze door gaans onbevrucht zijn. Zijn ze wel be vrucht dan sterven meestal de kiemen af. Men neme geen broedeieren van dieren, die nog geen jaar oud zijn. Eieren, die een spoorreis gemaakt hebben late men eerst een dag rustig liggen. De heer v. d. B. U vraagt mij of Jk ook weet wat de oorzaak kan zijn van het totaal mislukken van eieren in de broedmachine terwijl u eerder groot succes mee hebt gehad. Ja. dat is op een afstand moeilijk te beoorde len. U zegt, dat de eieren aanvankelijk goed waren aangezet maar afstierven. Mijn eerste impuls was, dat de kiem te zwak was. De temperatuur zegt u 69. Pig en Peg hebben als straat makers, het verkeer stil gelegd. Aan beide zijden van de stenen barikade staan een hele lange rij van auto's. De eerste auto staat voor de stenen, maar de laatste wagens weten niet, wat er te doen is. En dan maar toeteren, het wordt een heel orkest. De stratenma kersbaas denkt wat is daar toch te doen. Waarom staan al die wagens stil op de weg. Toch niets gebeurt met Pig en Peg. Ik zal maar eens even gauw gaan kijken naar hun werk. 70. En dan ziet de baas, wat voor streek Pig en Peg hebben uitgehaald. Wie legt nu ook stenen op de rijweg. Als jullie even goed hadden uitgeke ken, hadden jullie dat kunnen zien. Kijk alle stenen liggen netjes op de rand. Peg haal vlug die stenen van de weg. Gelukkig zij worden niet op staande voet ontslagen, zij mogen aan het werk blijven, als ze maar niet weer van die domme dingen doen. Al leen nu zijn er een hele hoop boze autobestuurders. Voor was constant tussen 103 en 104 gr. niet tegenstaande u nog een oud type ma chine gebruikt met petroleum ver te of u hebt met het keren van de ei eren soms petroleum aan de handen hebt gehad na 't schoonmaken van de lamp. Is dat zo, dan kan er van het broedsel nets terecht komen. Zodra de eierbast met petroletim in aanraking komt, sterft het kuiken af. U moet toch eens schrijven of dat gebeurd is. Altijd eerst de eieren ke ren en luchten en dan pas de lamp vullen en schoonmaken. Het komt teglenwoordig njet veel meer voor, dat een machine met een petroleum-lamp verwarmd wordt, maar als u eerder steeds veel succes mee gehad hebt, is er geen geen reden voor om te veranderen. Wel kunt u eens prijs vragen bij een broedmachi ne-fabriek wat het ombouwen voor elektriciteit kost. Het is in ieder ge val goedkoper, dan het aanschaffen van een nieuwe. Het broeden met be hulp van elektriciteit is veel minder tijdrovend en veel zinderlijker. Kippenvriend Sport in 't kort BE FAIR NIEUWS. SPORTLUST A—BE FAIR A 8-3. Dat Be Fair A van Ona A enkele weken geleden zou verliezen werd al gemeen verwacht. Maar dat de wit- zwarten met zulke grote cijfers van Sportlust A, de ploeg die nota-bene met 10-2 van Ona A verloor, zou ver liezen werd in het geheel niet ver wacht. Het was een teleurstellende wedstrijd, waarin Sportlust dat heus niet zo'n geweldige ploeg heeft, van stonde af aan door beter veldspel de toon aangaf. Mede door enkele zwak ke momenten in de, zonder aanvoer der Breedijk niet bijster sterke ver dediging, konden de Woerdenaren in de eerste helft uitlopen tot 5-0. Na dat de geweldige plensbui, waarin bij na de gehele eerste helft gespeeld moest worden was opgehouden, be gonnen de Be Fairjongens vol goede moed aan het tweede gedeelte. En met succes, want na een vlotte aanval tussen J. Hertog en A. Hertog, schoot laatstgenoemde de bal in de touwen 5-1. Even later maakte D. v. d. Laar- se ervan dichtbij 5-2 van Be Fair trachtte nu verder in te Iepen, doch na een uitval scoorde Sportlust 6-2. Hierna ebde de moed weer weg en scoorde Sportlust wederom 7-2. Uit een strafschop wegens hands maakte J. Hertog zeer beheerst 7-3. Tenslotte bepaalde Sportlust de eindstand op 8-3. OPGELET DE NEDERLAAGWEDSTRIJDEN GAAN BEGINNEN. Het is zo ver, eindelijk, na enkele weken rust gaat a.s. zaterdag de voet bal weer rollen. De voorbereidingen voor de nederlaagwedstrijden, waar over U in het sportblad kennis van hebt kunnen nemen, zijn getroffen en het Be Fair bestuur brengt daarom ter kennis dat alle aangeschreven ver enigingen aan de uitnodiging gevolg hebben gegeven, behalve v.v. Spirit. En nu het programma voor de ko mende week: a.s. zaterdagmiddag om 4 uur Be Fair I—Verheul I. Het is al geruime tijd geleden dat het eerste elftal thuis op de grasmat is versche nen, onze supporters zullen daarom wel benieuwd zijn hoe onze ploeg er uit zal zien. Wij verwachten daarom grote belangstelling. a.s. Woensdagavond speelt het twee de tegen Hazerswoude I. Dit is een totaal onbekende ploeg voor onze jon gens en wij zjjn daarom ook benieuwd hoe zij het er zullen afbrengen. Aan vang 7 uur. W.S.E. NIEUWS. WSE I speelt haar laatste wedstrijd in Groot Ammers als thuiswedstrijd! WSE 2 is vrij. Da dames pelen om 12 uur op het Waddinxveen-veld de moeilijke handbalwedstrijd tegen R. H.C. 1, vooral nu er met twee inval lers gespeeld moet worden. Tot en met Vrijdag 5 juli is er geen training in verband met school- voetbal, Avondvierdaagse en Sport week. Woensdagavond 19 juni a.s. 7,30 uur belangrijke jaarvergadering. TURNDEMONSTRATIE. De jeugdgroepen van de gymna stiekvereniging T.O.O.S. geven a.s. zaterdagmiddag een openlucht-uitvoe ring op een terrein bij de Vijverlaan. De uitvoering begint om half drie uur. De gymnasten marcheren vanaf de hefbrug naar het terrein. SCHOOL VOETBALCOMPETITIE. De uitslagen van de in de afgelopen week gehouden wedstrijden in de schoolvoetbalcompetitie luiden: N.H. Eben Haëzersch.Oranjelaan 0-3 N.H. Rehoboth sch.O.l. school B 8-0 o.l. school AR.K. school 2-2 N.H. Rehoboth—N.H. Eben Haëzer 4-2 o.l. school Ao.l. school B 6-1 SCHOOLVOETBAL. MuloHerv. Dorp, 17 juni, terrein Be Fair; Oranjelaan—R.K., 17 juni, terrein Waddinxveen; Openbaar A—Herv. Brug, 17 juni, ter rein Verheul. De wedstrijd vangen aan 7 uur. Herv. BrugMulo, 19 juni, terrein Verheul. 7 uur. Herv. DorpOranjelaan, 19 juni ter rein Waddinxveen. 6.15 uur. R.K.Openbaar B, 19 juni, terrein Be Fair. 7 uur. W.Z.C. DE GOUWE. Het is voor de Gouwe een goede week geweest. Zaterdagavond peelde Gouwe 1 een voortreffelijke oefenwed strijd tegen S.V.H. Dat gaf de burger moed. Als er maar meer getraind wordt, valt er nog wel wat te berei ken. Maar dat is dan ook voorwaarde, niet voor één, maar voor elke week. De Gouwe won tenslotte met 2-0, na dat de rust met een 1-0 voorprong was ingegaan. De verdere uitslagen waren: Gouwe HDe Zijl II 1-2, Gouwe IH—L.G3. II 2-2, Gouwe A— B.Z.C. A 2-0. Maandag werd in ons vernieuwde bad, dat leuk versierd was, het Pink- stertournooi, gehouden. De Gouwe kan op een geslaagd tournooi terug zien. Alle ploegen waren opgekomen, de watertemperatuur was goed, het weer hield zich enkele spetters, daargelaten - goed en het spelpeil was redelijk, al zakte het misschien tegen het einde iets; hetgeen trouwens niet zo verwonderlijk is, als men weet dat iedere ploeg driemaal moest pelen. Al met al een sportieve middag. De Gouwe zelf won tenslotte het tournooi met 3 gewonnen wedstrijden. De uit slagen waren: GouweZPB 4-1; OZ VPolar Bears 2-2; GouweOZV 2-0, Polar Bears—ZPB 0-1; ZPB—OZV 1-3 en GouwePolar Bears 3-2. Eindstand: 1ste Gouwe 6 pnt, 2de OZV 3 pnt, 3de ZPB 2 pnt en 4de Po lar Bears 1 pnt. Dinsdag is de wedstrijd DVZ II Gouwe II gespeeld waarvan de uitslag 2-3 was, dus het tweede zevental heeft ook de eerste punten binnen, ga zo voort. Zaterdagavond gaat de competitie weer verder met de volgende wedstrij den: Gouwe ISwift I; Gouwe IR PC I dames; Gouwe II—GZC IV. Dan moet het 3e zevental zaterdag nog naar Bodegraven en woensdag naar LWV in Leiden. VOLLEYBALCLUB „SALVO". Zaterdagmiddag peelden de dames van Salvo in de Energiehal te Rot terdam, om een plaats in de hoofd klasse. De indeling was voor ons dorps team niet bepaald gunstig. Zij wer den ingedeeld bij het sterke Amstel- land uit Amsterdam en Kracht en Vlugheid uit Rotterdam, welke laat ste als 4e was geëindigd bij de strijd om het kampioenschap van Nederland 3 weken geleden. De le wedstrijd tegen Amstelland werd door onze dames geheel onwen nig in de zeer grote reunite, wat ze nuwachtig ingezet. De 2e helft ging veel beter, doch de reeds geboekte tegenpunten kon den de balans niet meer in evenwicht brengen en zo ging de le wedstrijd voor Salvo verloren, maar, en vooral de 2e set met ere. 2-0 voor Amstel land. Een half uur later ving de wedstrijd tegen het zeer sterke K. en V. uit Rotterdam aan. Fel werd de strijd door Salvo ingezet, zo ging de strijd gelijk op dank zij de goede verdedi ging en serves van Mej. Hoogendoorn, Tonny van Tilburg en Cora Bakker. Nog nooit peelden Salvo's dames zo goed als tegen het sterke K. en V., doch bij de stand 9-9 verslapte de te genstand en konden de Rotterdamse dames na een felle wedstrijd zich winnaars noemen, doch met een uiterst gering verschil. De prestaties welke door Salvo jl. zaterdag zijn geleverd, hebben onze verwachtingen ver overtroffen, zo wel spelpeil als de mentaliteit van dit le dames-team, is prima en boven alle lof verheven en juist daardoor heeft deze homogene ploeg in Rotterdam aller repect afgedwongen. Dames van Salvo zo ook in de ko mende competitie 1957-1958. Kinderen in het verkeer Verkeeropleiding moet thuis beginnen Een verkeersongeval is altijd onaan genaam, maar als er kinderen by be trokken zijn weegt het dubbel zo zwaar Jaarlijks teit men in ons land ca 6000 verkeersslachtoffertjes beneden de 15 jaar. Realiseert u zich eens wat dit zeggen wil: 6000 kinderen, die bij een verkeersongeluk betrokken zijn. 6009 ongevallen, waarvan ca 300 met dode- lijike afloop en meer dan 3000 waarbij een kind zwaar wordt gewond. Natuurlijk, een groot deel van deze jeugdige slachtoffers heeft het onge val aan eigen onvoorzichtigheid te wijten, doch dit ontslaat ons, volwas sen weggebruikers, niet van de plicht alles te doen om dit schrikbarend ho ge aantal ongevallen te reduceren. Op papier is dit gemakkelijk gezegd, maar hoe staat het met de praktijk? Boven genoemde cijfers geven daar een even duidelijk als afschrikwekkend ant woord op. De vraag is, wat er kan worden ge daan om het aantal ongevallen te ver minderen. Dit is een probleem dat niet de laatste jaren is opgekomen, alhoe wel een ingrijpen steeds belangrijker wordt. Reeds lang voor de oorlog, om streeks het midden van de twintiger jaren werd er in ons land een commis sie benoemd, welke belast was met het onderzoeken naar de mogelijkheid en de wenselijkheid van het geyen van verkeersonderricht op de scholen en reeds toen was men unaniem van oordeel, dat dit onderricht tot de nood zakelijkheden behoorde. Het is echter pas de laatste jaren, dat er prake is van een verkeerson- derwijs van enig belang en het ziet er naar uit, dat er in de toekomst steeds meer aandacht aan dit zo belangrijke onderwerp zal worden geschonken. En thuis? Het verkeersonderwijs op de scho len achten wj] van zeer groot belang, doch het onderwerp mag in de huise lijke kring evenmin onbeproken blij ven. Vaak tracht men met een pijnlij ke nauwkeurigheid de kinderen goe de omgangsvormen bij te brengen, doch het komt eveneens veelvuldig voor dat het onderwerp verkeer mis schien door onkundigheid van de ou ders - in het huisgezin vrijwel nim mer aan de orde wordt gesteld. Een goed voorbeeld doet goed na volgen, zegt het preekwoord en als het ergens van toepassing is, is het zeker waar het de jeugd in het ver keer betreft Wanneer de ouders zich zelf toeleggen op het correct hanteren van de verkeersregels en de daarmee samenhangende problemen met de kinderen bepreken dan zal deze vorm van opvoeding zeker resultaat hebben Bijzonder belangrijk in dit verband is ook het werk van de klaar-overs, een instelling die in ons land 10 jaar geleden naar amerikaans voorbeeld tot stand kwam. Alleen al in Amster dam zijn dagelijks ongeveer 170 ver- keersbrigades in actie, welke een klei ne 150.000 kinderen (en vaak ook vol wassenen) bij het oversteken van ge vaarlijke punten behulpzaam zijn. Sinds deze schoolbrigades met hun taak begonnen zijn, is het aantal on gevallen op deze punten belangrijk af. Jurkje met bolero V erkeersexamens Een ander onderdeel van de verkeers- opvoeding waarvoor steeds meer be langstelling blijkt te bestaan, is het doen deelnemen van de kinderen aan de schoolverkeersexamens. In 1952 werd hieraan door 96.000 kinderen deelgenomen, in 1954 werden 150.000 - deelnemers ingeschreven en het vorig jaar bedroeg het aantal jeugdige exa mendeelnemers niet minder dan 190.000. In het buitenland past men nog ver schillende andere middelen toe om de jeugd in het samenspel van het ver keer vertrouwd te doen geraken. In België en Frankrijk b.v. kent men de verkeerstuinen, in Duistland wordt veel succes geboekt met het vertonen van een verkeerspoppenkast voor zeer jeugdige kinderen en zo zijn er nog meer even originele als doelmatige voorbeelden te noemen van middelen om de jeugd voor de verkeersvraag- stukken te interesseren. Een groot voordeel hierbij is, dat wat bij de ou deren vaak onbereikbaar schijnt n.l. een intensieve belangstelling voor de verkeersmiddelen en het verkeer, bij de jeugd over het algemeen gemakke lijker te bereiken is en van deze ge legenheid moe t men zoveel mogelijk gebruik maken. Op ons, automobilisten en andere weggebruikers, blijft nochthans de taak rusten steeds met extra aandacht het kind in het verkeer te blijven ga deslaan, want een kind blijft op dit punt altijd onberekenbaar en een on geluk. ligt in een klein hoekje. Alle moeite enerzijds is vergeefs, als men anderzijds ontelbare ouderen op en in het verkeer loslaat zonder begrip van de verkeersregels. Materiaal: 300 gram Scheepjes Nobel- wol kl. 539 voor de jurk en 150 gr. Nobelwol kl. 539 voor de bolero; en kele restjes in de kleuren groen-rood blauw en bruin en naalden 2%. Maten: 31 steken (in tricotsteek op naalden No. 2%) zijn 10 cm breed. JURKJE Voorpand. Opzetten 180 steken en 40 cm tricotsteek (d.i. heen recht, terug averecht breien, daarna de steken 2 aan 2 samenbreien, tegelijkertijd na elke 4de steek een omslag maken. Deze omslag in de teruggaande naald met de voorgaande steek samenbreien. Breien tot de lengte boven de taille 9 cm is, dan aan elke kant 12 st. btf- opzetten voor de mouwtjes. Door breien tot de lengte boven de taille 20 cm is, dan voor de halsronding de middelste 14 steken afkanten en per kant afbreien. Aan de halskant nog 3 x 2 st. afkanten. Breien tot de leng te boven de taille 24 cm. is, dan alle steken ineens afkanten. Andere helft in spiegelbeeld breien. Rug. Geheel breien als het voopand. Op 14 cm boven de taille echter het werk in twee delen plitsen en per kant afbreien. Breien tot de lengte boven de taille 24 cm is, dan alle steken ineens afkanten. Kraagje. Opzetten 40 steken en 12 naalden trieotsteek breien. Daarna aan het begin van elke naald 1 st. minderen, di.t 5 maal. Nu de steken langs de zijkanten er bij opnemen en over alle steken 6 naalden recht breien (ribbels), dan afkanten. 2 van deze stukjes breien. BOLERO Rug. Opzetten 110 steken en 15 cm tricotstieek breien. Daarna voor de armsgaten aan beide kanten 1 x 10 st. afkanten, verder nog 6 x 2 st. samen- breien. Doorbreien tot de totale lengte 29 cm is, dan voor de schou der, aan elke kant 3 x 8 st. afkanten, daarna de overblijvende steken ineens. Voopand. Opzetten 64 steken en 15 cm tricotsteek breien. Dan voor het armsgat 1 x 12 st. afkanten, daarna nog 6x2 steken samenbreien. Breien tot de totale lengte 25 cm is, dan aan de halszijde 16 steken afkanten verder nog 4 x 12 st. samenbreien. Op dezelfde hoogte als bij de rug de schouder afkanten. Andere helft in piegelbeeld breien. Mouwen. Opzetten 42 steken en 6 cm tricotsteek breien. In de volgende naald meerderen tot 66 steken. Aan het begin en einde van elke 6de naald 1 st. meerderen tot er 84 st. zijn. Breien tot de lengte boven het boord je 27 cm is, dan voor de kop aan elke kant 4 st. afkanten. Verder aan het begin van elke naald steeds 1 st. afkanten tot de lengte van de kop 7 cm is, dan aan het begin en einde van de naald 1 st. afkanten tot er 22 st. over zijn, deze ineens afkanten? Boortje. Opzetten 76 steken en 30 naalden trieotsteek breien, dan al^e steken afkanten. Afwerken. Onder langs de rok een zoom maken van 6 cm. Langs beide mouwtjes van het jurkje een zoompje maken van ca. 1 cm. Beide kraag- delen opnaaien. Het boordje op de bolero naaien, dubbel vouwen en aan de binnenkant tegennaaien, Boordjes langs de mouwen dubbel vouwen en aan de binnenkant tegennaaien. Langs de ene zijde van het plit van de jurk een toer vasthaken, langs de an dere zijde 1 toer vasten 1 toer vasten met lusjes voor de knoopjes. Langs de onderkant van de bolero een zoompje maken van 2 cm en dit eveneens langs de sluitkant, dus voor het opnaaien van het boordje. Het dere zijde 1 toer vaste met lusje voor de knoopjes. Op het jurkje en de bolero motiefjes mazen volgens telpatroon. Voor het jurkje langs de onderkant en op het lijfje van het voopand, een in het midden met aan elke kant daarvan nog een motief (deze iets hoger). GROEN BLAUW. x 8RUlN V ROOD; o ONDERGROND 1st NUTSSPAARBANK 100 JAAR. De Nutspaarbank te Gouda her denkt vrijdag 21 juni het 100-jarig bestaan van de bank. Ter gelegenheid van di.t feit zal 'n receptie gehouden worden in het Jeugdpaarbankgebouw aan de Mo- lenwerf, nam. 15,30-17 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 3