Burgerlijke Stand Pig en Peg op stap Vakautie Willem Jansen trouwt de Freule voor de goede opkomst en voor de verschillende toezeggingen om mede te werken aan het in orde brengen van veld en kleedgelegenheden. De heer Notten werd dank gezegd voor de prettige samenwerking gedurende al de jaren van zijn secretariaat, waarop de heer Notten woorden van dank sprak voor het ontvangen ge schenk. Postduivenvereniging De Zwaluw. Wedvlucht vanaf St Denis Fr. 387 km. Los 8 uur. Aankomst le duif 15 39 85, 23e duif 17 41 41. In concours 72 duiven. Uitslag: L. W. Versluis 1 22, D. Groenedijk 2, Gebr. Hofman 3 5 10 16, S. Versloot 4 6 15 17 21, Abr. de Bruin 7 8 11, J- Stubbe 9, W- Ta- merus 12 20, C. de Lang 13 19, C. Smit 18 23, H. Russcher 14, T. Boe- re 24. T Uitslag Chateauroux 618 km Fr. Los 5 uur. Aankomst le duif 19 56 58, 16e duif 16 31 26. C. de Lang 1 6 9 12, Abr. de Bruin 2 3 10, H. Russcher 9 8, L. W. Versluis 7, T. Boere 4 13, Groenedijk 11, C. Smith 14, Hofman 16. Postduivenvereniging De Sperwer. Wedvlucht St. Quentin 263 km Fr. Los 6 uur. Aankomst le duif 10 18 55, 56e duif 11 42 04. In concours 177 duiven. Uitslag: N. van Vliet 1 6 16 28 Jac. de Beer 2 21 29 36, H. J. van den Berg 3 51 52 53, H. van Muiden 4, J. Degenkamp 5 17, P. Metselaar 7 27, H. van Dijk 8 13 3 5 42, J. de Kooter 9, A. Lam 10, Abr. van der Graaf 11 23 32, H. van de Willik 12 22 25 30 33 44, P. Vink 14 38 43, A. P van der Graaf 15 18, W. van de Water 19 54, L. Verhoef 20, P. van der Zijden 24 39 47 50, Ringelstem 26 34 49, Fr. Rip 31 37 46 56 57 58 59, A. H. Fase 40. L. de Brum 41, W. v. d. Jagt 48 55 Aangiften van 13 tot 19 juni 1957. Geboren: Huibertina, d. v. K. M. van Dijk en A. J. Lok, Jan Dorrekenska- de-Oost 54. Marion Yvonne, d. v. P. G. f Is doorn en G. van Tol, Lijsterbesstr. 43. Cornelia Catharina Maria, a. v. A. P. Steenland en E. M. Borst, Brugweg 68 Geertje Johanna, d. v. T. van Gils en J. Deelen, Henegouwerweg 47. Johannes Hendrikus, z. v. J. G. M. Vaneman en M. S. Wesseling, S 1 torstraat 36. Janna Woutrina, d. v. A. P. Hofman en N. Heij, Noordkade 135. Marinus Jacob, z. v. C. A. Zwijgers en M. Zalm, Dorpsstraat 110. Ondertrouwd: G. van Ringelenstein en N. Borman. HZ U wikkeling opgedrongen is. We denken aan de tijd, waarin de werkdag langer duurde dan thans, toen de vrije zaterdagmiddag in ons lang nog vrijwel onbekend was. Na 'n week van inspanning waren wij za terdagsavonds doodmoe. Toen wij aan de vrije zaterdagmiddag gewend wa ren, trad dezelfde vermoeidheid reeds op bij de klok van één uur. We denken ook aan onze ouders, wier bezigheden geen werkdagbegren zing kenden en die vast niet zonder grote spanningen door het leven gin gen. Zij hebben nooit vakantie gehad, waren op hun manier gelukkig en hebben een gezegende leeftijd bereikt. Evenwel, suggestie of werkelijke behoefte, wij hopen dat onze lezers reeds genoegen zullen smaken bij het voorbereiden van hun uitgaan en dat zij zich gelukkig en dankbaar zullen voelen als zij de huisdeur achter zich hebben gesloten om met vakantie te gaan. Als wij er wat aan konden doen, wees er van verzekerd dat gij allen best weer zoudt hebben. (Graficus) 71. Pig en Peg ruimen vlug de ste nen voor de auto weg. Moet je eens kijken, roept Pig aan Peg. De chauf feurs hebben ruzie met onze baas, en zeggen wat heb je nu voor knechts aan het werk. Het kost ons een hele hoop tijd en wie betaald dat. Maar de baas is ook ni.ït bang. Maak jullie niet direkt zo'n drukte, over een paar minuten kunnen jullie er weer langs. Pig vindt het geen prettig werk om nu alles weer te verslepen. Maar Peg werkt ijverig door. 72. Daar gaat er weer een. Nog een paar stenen en alles is weg. En kunnen de auto's weer doorrijden. De weg is weer vrij. Maar Peg wordt wel een beetje onverschillig. En gooit de stenen maar weg en kijkt niet waar ze terecht komen. En dat geeft weer een heleboel narigheid. Want juist door niet uit te kijken en er een lol letje van te maken gaat een steen een heel verkeerde richting uit, en komt precies in een ruit. Gehuwd1: J. W. Appel en M. M. Rijnsburger. Overleden: Vermeij, Trijntje, oud 71 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: herenportemonnaie met in houd, pakje sigaretten, muntbiljet, gr. werkjasje, doos met ontbijtkoek, au toped, groentemand, bruin kinderjas je, zwart regenjack. Verloren: wit schoentje, blauwe zwem broek met badhanddoek, gymn. schoe nen, groen damesvest, bril in etui, 2 boeken, witte badmuts, groen jack, bril, blauwe dameshoed, paar rubber laarzen. Als u dit stukje onder ogen krijgt is het mogelijk weer koel weer maar terwijl het geschreven wordt is het gloeiend heet. De ochtendbladen heb ben het over de zonnige zondag, over record bezoek aan Zandvoori, over aan meren en plassen verkoeling zoe kende huisgezinnen, over ongelukken in het verkeer en over duin- en hei- debranden, ondanks de dringende waarschuwingen, via de radio gege ven. Er zijn altijd wel een paar onvei- schilligen, die het vertikken om goe de raadgevingen op te volgen _en mo gelijk niet eens met schuldgevoel rond lopen, omdat zij de plaats waar zij rust en vertier vonden, ongeschikt FEUILLETON No. 3 door L. VAN SCHOOTEN hebben gemaakt voor hun medemen sen, die er ook van willen genieten. Zulke zomerse dagen leiden veler gedachten naar de vakantie, een be zigheid vervuld van ledigheid, waarop het gros der mensen zich voorbereidt. Dat niet ieder in staat is een plan te maken, passend voor zijn kring, is al gemeen bekend. Dat vakantiegangers uitgeput van hun vrijheidsgenot te rugkeren, wordt door anderen afge keurd, maar wat weten wij van een ander! We denken zo licht, dat wat wij zelf doen of verlangen, ook goed is voor anderen, al weten wij nog zo goed, dat zelfs geen twee 'mensen el kander volkomen gelijk zijn. Tegenwoordig is het een levensbe hoefte met vakantie te kunnen gaan. Niemand zal iemand het recht op va kantie ontzeggen. De spanningen in het werkproces worden genoemd om duidelijk te maken, dat de mens een of een paar weken per jaar wat anders moet doen dan het alledaagse, herstel van krachten te vinden en de strijd om het bestaan te kunnen vol houden. Dat daarbij veel suggestie in het spel is, staat voor ons vast, maar dat wil niet zeggen dat wij niet elk gun nen wat tegenwoordig algemeen nood zakelijk wordt geacht. Stel u voor, wij zouden uitgekreten worden voor men sen die in dit tijdsgewricht niet pas- SToch houden wij nog even vast aan de suggestie, een voorstelling die de mens bij de maatschappelijke ont- Mevrouw Berghuis spitst de zaak wel erg scherp toe. Zegt u zelf nooit eens dat u niet thuis bent, als het bezoek u niet schikt? informeerde ze. Dat is mijn zaak, antwoordde de burgemeestersvrouw. En daar draag ik persoonlijk verantwoording voor. Nu moet ik zwart op wit iets schrij ven dat beslist niet waar is, en daar enboven weet u hoe ik over de kwes tie denk. Ik zie geen bezwaar om die meisjes toe te laten. De vader is vroe ger een gewoon werkman geweest, is dat een schande? Iedereen, die nu rijk en aanzienlijk is, moet toch eens er gens van onderaf begonnen zijn, of z'n vader, of z'n grootvader? En ze keek naar Diewertje Bas, en Diewer- tje rook weer de gehate stallucht en kreeg rode plekken in haar hals. U moet niet zo generaliseren wees de freule terecht, die natuurlijk op haar adelijke afkomst kon bogen. Haar voorvader Was weliswaar een huursoldaat geweest, die tijdens de kruistochten tot ridder was geslagen, maar dat was op zichzelf een onder scheiding, want het was al zo lang ge leden. Nu, wat doet u? informeerde de freule kortaf. Ik wil schrijven dat het bestuur be sloten heeft, de dames Jansen niet toe te laten, hield de burgemeestersvrouw de voet strak. Dat kunnen we niet doen, wist de freule stellig. Meneer Hermans, als mevrouw Berghuis dan de zaak pei sé scheef wil trekken, weest u dan zo vriendelijk en schrijf het briefje. Meneer Hermans was geen held. Hij wilde om een lief ding, dat hij deze hele bijeenkomst had voorzien,, dan was hij thuis gebleven. Meneer Jansen is een client van me, verweerde hij zich. De macht van het Gouden Kalf, declameerde mevrouw Sangster, die vrijuit kon praten, want notaris Sang ster had een diepe grief tegen de heer Jansen, die zich niet van hem had be diend bij zijn aankoop van Casa Cara, noch van de steenfabriek, maar aan een notaris uit de stad de voorkeur had gegeven. U zult het briefje wel in de juiste vorm weten te kleden, besliste ue freule, die niet gewend was gedwars boomd te worden, en zeker niet door een bank-klerk, zoals ze Hermans in gedachten betitelde. U hebt carte blanche, om de afwijzing zo hoffelijk mogelijk in te kleden. Dat is u best toevertrouwd, vi'nden del dames dat ook niet? besloot ze op lief toontje. De dames vonden het ook. Mevrouw Berghuis knikte met een lachje vol leedvermaak naar Hermans. Als me neer Jansen zijn cliënt was, had hij nu de belangen van de dochters van die cliënt maar wat beter moeten beharti.- taal, dat waarschijnlijk ook in de ge- kreeg en had geen ogenblik medelij den. Dus de zaak is afgehandeld, besloot de freule. Laten we ons dan nu met aangenamer dingen bezighouden en eens gaan praten over het nieuwe wedstrij drooster. Want we gaan bin nenkort weer beginnen. HOOFDSTUK II De burgemeester Meneer Jansen, laten wij eens als mannen ronduit met elkaar praten, zei burgemeester Berhuis en ging wat makkelijker in zij bureaustoel zitten. Hij schoof met joviaal gebaar het kist je sigaren naar zijn bezoeker, die met

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 4