voor Waddinxveen H Maedtc de Vrouw Ut Spieyd van de week Blijf meester IVOROL Ho-^it-a^tHsitf- NIEUWS uit o-wzz waahfilaats no. 629 vrijdag 5 juli 1957 13e jaargang Adres redactie en administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen telet. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld'per kwartaal f 1.00 bij vooruitbetaling Advertentie- en familieadvertentieprijs 8 ct per m.m. Bijdragen verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden. rut" is een xxagiseue uvcreexinomsx met. ue xx&yue vncgxeesxen Kort ge- Xtxxeu genouxxeu up ipenuuig eii ae xx-idees xe nsseii, xidü ae vooravoiin van uenxe groxe sporxgeueurxeinsseu was ex- een ougexUK niex uoueujKe ai- xoep, maar zowex Dy ue n»y axs ojj ae x x vonuen ae organxaaxoi en net nouxg, net program aer xeesteujKneuen or wetiSxrjjuen gewoon uuor xe raten gaan, uoougewoon. uegenen, ale zulk een ongexUK mee- maaxtten aan wer er nauw ujj zijn oe- uojKKen en ook anaeren, nog met ge- speena van meuegevoex, mogen uit nara, ruw en wernxg pxetertvoi noe men, net nucnxere vers^ana zegt, aai er zo veel, ook zaKexjjKe Derangen djj net aoorgaan van aergeiijKe geueur te lossen zijn betroKKen, aat net op zn minst oegi'ijpeujK is. Urn neei even Dij ae sport te oruven; aai ae oeiangsiei- voor ae tour ae trance m ons lana geweiaig groot is, Kon men te neu naag vast stenen. Haar naa men te- leioonnummer tl aangegeven voor nieuws van ae 'lour, russen arie en vijl uur stonaen de üjnen die aat nieuws aoorgaven rooagioeiena. Het normale teieroonverkeer werd er zeiis aoor ontwricht. Hit net teit, dat juist tussen drie en vijt uur ae belangstel ling het grootst was, werd tereent de conclusie getrokken, dat vooral van kantoren en.ministeries uit het tour nummer werd gedraaid. Het is een beetje hatelijk, dat de ministeries in dit verband werden ge noemd - vooral als men kort tevoren de kritiek heeft vernomen van de voor zitter van de A.N.W.B., de heer Zim merman, die te Scheveningen de jaar vergadering van deze grote organisatie opende. De nalatigheid en de traag heid van het Appartement van Ver keer en Waterstaat kost mensenlevens zo riep deze voorzitter uit. Dat zijn ongezouten kritiek goed gefundeerd was, bleek uit tal van voorbeelden. Een dozijn maatregelen kan dadelijk worden afgedaan en van de minister wordt verwacht - gezien zijn verant woordelijkheid voor de verkeersvei ligheid, dat nu zonder verder dralen zal worden gehandeld. De A.N.W.B. heeft 1200 vraagformu- leren toegezonden aan gemeenten en waterschappen buiten de drie grote westelijke steden. Ui,t 400 van deze for mulieren blijkt nu, dat 180 objecten als vernieuwing van wegen, aanleg van voet- en rijwielpaden, verbreding en verlegging van wegen, het dempen van sloten e.d. zijn uitgesteld. Alle maal als gevolg van de bestedingsbe perking. Uit dit deel van de enquête trekt de heer A. G. M. Boost, direc teur wegen en verkeer van de ANWB de conclusie, dat de verkeersveiligheid op catastrofale wijze in het gedrang komt. De bestedingsrem doet zich in deze dagen ook op ander terrein voelen. De jaiarlijkse rij wiel tentoonstelling, die dit najaar in het RAI-gebouw te Am sterdam zou worden gehouden, is af gelast wegens gebrek aan belangstel ling bij de exposanten. Oorzaken: de verkoop van rijwielen loopt ziender ogen terug en na de tentoonstelling van motoren en bromfietsen in maart j.l. is de interresse voor een nieuwe soortgelijke expositie zo kort daarna slechts gering. over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten We kunnen het niet prijzen, als wij vernemen, dat er in ons land hotel houders zijn, die hun gastvrijheid zo duur laten betalen, dat de vreemde lingen ons land niet meer bezoeken - er anti-reklame voor maken. Voor een groot gedeelte zou het teruglopend aantal vreemdelingen dan ook aan de hoteliers zijn te wijten, die het onder ste uit de kan willen hebben! Zulks is reeds een tijdje geleden gebleken, toen bij een congres van hoofdredacteuren niet geinoten diners doodbedaard) in rekening werden gebracht. Hier zou zeker enige soepelheid op haar plaats zijn geweest. Een hoofdredacteur van een buiten landse krant zal zeker geen propagan dist voor Nederland zijn, als hij de gelijke ervaringen in zijn hotel heeft opgedaan. Het droevige van deze historie is, dat de goede hotelier door het kort zichtige gddrag van enkele collega's eveneens worden gedupeerd. Laten we, de traditie getrouw, be sluiten met enige aangenamer berich ten. Aangenomen mag worden, dat de internationale tentoonstelling „Het Atoom", welke op Schiphol in tegen woordigheid van de Koningin door Prins Barnhard werd geopend, een groot aantal vreemdelingen naar de hoofdstad zal trekken. De propaganda, welke op bevatte lijke, wijze over deze tentoonstelling voor de kernenergie wordt gemaakt, zal zeker vrucht dragen en de bezoe kers duidelijk maken, dat kernsplit sing niet uitsluitend met atoombom men heeft te maken. De kernreactor hier aanwezig, zal na de expositie naar de Technische Hoge school te Delft worden overgebracht, waar hij voor alle Nederlandse universiteiten ter be schikking komt. Een aangenaam bericht was ook, dat in ons land het sterftecijfer voor de tuberculose is gezakt tot 5,4 per 100.000 inwoners. In 1900 ongeveer was dit sterftecij fer nog 200 op de 100.000 Reeds lang was het de nederlandse textielhandelaars een doorn in het oog dat kruideniers via spaarzegels textielgoederen met een meestal ge ringe bijbetaling als cadeau aan het publiek verstrekken. Ongeveer 6000 zelfstandige textielwinkeliers, leden van de Mitex, gaan daarom nu een tegenactie ontketenen. Met ingang van 20 juli a.s. zullen zij koffie tegen inkoopsprijs verkopen in htm winkels en daarmee een oorvijg uitdelen aan de kruideniers. Zodra echter de kruideniers besluiten, het geven van cadeaux uit de textielbran che te staken, zijn de textielwinkeliers direct bereid de verkoop van koffie stop te zetten. Aldus de heer B. I. Ter- heyden, voorzitter van de Mitex, op een persconferentie. En de huisvrou wen maar lachen! TREK EEN LIJN, OUDERS Mammie, mag ik een eigen tuintje omspitten?, vraagt kleine Peter. Dat weet ik niet. Dat moet je straks aan pappie vragen, antwoordt moeder. De tuin is vaders domein. Hij zit er bijna al zijn vrije tijd in te scharrelen Tot vervelens toe, vindt moeder vaak, die zelf niets voor tuinieren voelt en het in haar hart haar man kwalijk neemt, dat hij meer om zijn tuin geeft dan om haar. Ik wil spitten, zeurt Peter. Ik wil een eigen tuintje. Het is woensdagmiddag. Moeder had eigenlijk met Peter willen gaan wan delen. maar er heeft een vriendin op gebeld, die zal komen thee drinken. Als dat jong nu maar niet zo zeurt, kunnen ze samen weer eens een gezel lige praatmiddag hebben. Zijn er geen andere kinderen om mee te spelen? vraagt ze afleidend. Nee, ik wil spitten Laat ze de jongen zijn zin geven! Dan is hij zoet en heeft ze de hele middag geen kind aan hem! Het mag best van pappie, dreint Peter. Als het van jou mag, mag het van pappie ook. als briljanten Deze woorden hebben een eigenaar dige uitwerking op moeder. Het is of ze door iets geprikt wordt. Een klein duiveltje steekt de kop bij haar op. Ze weet heel goed, dat je bjj haar man niet aan zijn tuin moet komen zonder dat hij ervan weet. Maar laat Peter, die kleine jongen, vooral niet denken, dat mammie voor bepaalde dingen ook nog toestemming van pap pie nodig heeft. De tuin is van mam- jnie en pappie samen. Voor Peters ge voel heeft mammie daar net zoveel over te zeggen als pappie. En is dat soms niet zo?, denkt moeder opstan dig. De hele zaak is voor haar opeens een prestige kwestie geworden. In haar onderbewustzijn ontwaakt het verlangen, zich op haar man te wreken. Een lang onderdrukt, vreemd soort jaloezie op de tuin, die zoveel van haar man's tijd en belangstelling ontvangt, doet haar vragen: Waar wil je spitten? Daar, wijst Peter. Zie je, daar is net zo'n mooie vierkante plek. Toe dan maar, zegt moeder. Ze heeft inderdaad geen kind aan Peter. Hij spit en harkt of zijn leven ervan afhangt. Hfj plant takjes en graspolletjes en spant met voorbeeldi ge ijver allerlei geheimzinnige draad jes. Kom nou maar binnen, roept moe der, als de vriendin afscheid genomen heeft. En was je handen. Opeens heeft ze haast, dat Peter de sporen van zijn werk zal wegwissen. Wat zal haar man zeggen? Voor Peter binnen is, hoort ze vader echter reeds thuis komen. En met een oogopslag ziet hij, wat er gebeurd is. Wat doe jij daar?, roept hij. Wie heeft jou gezegd, dat je in de tuin mocht graven? Is de tuin soms een speelplaats? Het mag van mammie, zegt Peter schijnheilig en uitdagend tegelijk. On middellijk wordt moeder ter verant woording geroepen. Wie heeft jou permissie gegevenbegint vader ge- ergerd. En deze paar woorden, uitgespro - ken op een toon of hij het tegen een stout klein meisje heeft, brengen moeder opeens buiten zichzelf. Is die tuin van jou soms alleen Mag Peter er misschien ook een stukje van hebben?, snauwt ze, ofschoon het hart haar om een belachelijke reden in de schoenen zinkt. In een ogenblik is er een akelige, felle ruzie aan de gang, waarbij de ouda|rs elkaar verwijten naar het hoofd slingeren. Peter sluipt weg, alsof hij diep van binnen beseft, dat hij dit ontketend heeft en er nu vreselijk spijt van heeft Hij had geweten, dat het van pappie niet zou mogen en hij had mammie er expres voor gespannen. Hij had het er om gedaanMaar hij had niet ge weten, dat ze zo erg tegen elkaar zou den gaan schreeuwen. Misschien gaan ze elkaar wel slaan Hij rent terug naar waar zijn ouders nog steeds te keer gaan. Ik zal het nooit meer doennooit meer, snikt Peter. Als., als jullie maar weer goed op elkaar zijn. Marcelle Losse Flodders En hebt U de dames ook zien voet ballen? Mens, mens, wat een belang stelling hadden ze! Ik heb begrepen dat verreweg de meeste bezoekers niet gekomen waren om voetbal te zien. Veel verstand heb ik wel niet van sport, maar ik zie liever een wed strijd tussen een paar schoolelftallen dan dit. 'k Ben het veld eens omgewandeld en heb mijn oor overal te luisteren gelegd. Het was de moeite waard! Toen de forse keepster, keeperin, keeperes (hoe noem je zoiets?) met een machtige loeierd (n.b. dit is be schaafd voetbal-Nederlands) de bal tot over de middellijn schoot, zei mijn buurvrouw: Nou, nou, als ik daar mee getrouwd was, zat ik de hele dag onder de tafel. Zelden heb ik zoveel hartige, dub belzinnige en vuile opmerkingen ge hoofd, veel meer dan bij welke andere sport, waar dames aan meedoen. Zelfs niet bij zwemmen waarbij de dames nog minder aan hebben. Het zit hem dus niet in de weinige kleren. Waar schijnlijk wel hierin, dat voetballende vrouwen bepaald onvrouwelijk aan doen. Wij houden vast niet van het Courts-Mahler-type, maar vinden toch, dat de ideale vrouw lief, bemin nelijk en gracieus moet zijn. Als' een vrouw een geslaagde zweefsprong maakt van de duikplank, als ze zwemt kan dat sierlijk zijn, zelfs vol gratie. Doch deze hollende en rollende, knotsende en botsende kenaus kun nen we niet bewonderen. Vandaar ook dat we aannemen, dat het sportweek - comite deze wedstrijd bedoeld heeft als dwaas-komische attractie, als lachfilm, en niet om damesvoetbal serieus te introduceren. Daarbij heeft het comité natuurlijk drommels goed in de gaten gehad, dat de toeschou wers op de sex-appeal af zouden ko men. We betwijfelen echter of ze voor twee kwartjes gezien hebben! Sniper. Volgens berichten in de pers is de landelijke textielhandel voor nemens koffie te gaan verkopen, als tegenaktie tegenover de kruideniers, die textiel ten ge schenke geven. SCHOOLKAMP OPENBARE LAGERE SCHOOL B Voor de leerlingen van de Openb. Lagere school B stond de vorige week in het teken van een vierdaagse schoolkamp, nl. in een jeugdherberg te Eist (Utr.) Om ruim half zeven werd onder grote belangstelling van de zijde der ouders met de bus gestart naar Utrecht, waarna de tocht per fiets verder ging in de richting Doorn. Afgezien van een enkel buitje, was het ideaal fietsweer. In Doorn werd het verblijf van wijlen de Duitse kei zer bezichtigd. In Leersum ging het vervolgens door mooie boslaantjes, en langs een bosvijver bereikte men een prachtig kasteel. Aan de voet van de Donderberg werd even gepauzeerd om de inwendige mens te' versterken. Hierna volgde een wandeling door de bossen, heuvel op, heuvel af, met hier en daar een uitzichttoren, op zoek naar dè Leersumse kei. In Eist aangekomen, stonden de koffers reeds klaar. Vlug gewassen, bedden opgemaakt en hierna een war me maaltijd. Nadat de kinderen zich enige tijd vermaakt hadden met sport en spel, zorgde de herbergvader ver der voor de nodige afwisseling in de vorm van volksdansjes, die bij de jeugd bijzonder in de smaak vielen. De tweede dag werd een tochtje ge maakt naar de Betuwe. Na onderweg kersen te hebben gegeten en verse melk te hebben gedronken, bereikte men Tiel, waar de Prins Bernhard- sluizen in ogenschouw werden geno men. Hier trof de jeugd het bijzon der, waar juist tal van grote en klei ne schepen werden geschut. De derde dag volgde allereerst een rondleiding bij een steenfabriek, waar veel belangstelling voor bestond. Nu kwam Rhenen aan de beurt met zijn Panoramatoren. Grebbekerkhof en Ouwehands Dierenpark. Het prachtige nieuwe natuurbad zorgde bij een be hoorlijke warmte voor de nodige ver frissing. Na de vierde dag nog Wage- ningen en omgeving te hebben beke ken en de kinderen bij een mooi ge legen uitspanning onthaald werden op poffertjes, keerde de jeugdige stoet de volgende morgen met door de zon bruingebrande gezichten huiswaarts. Bij aankomst in Waddinxveen sprak mevr. de Bruin namens de Oudercom missie enkele woorden van dank aan hen, die tijdens de reis belast waren met de leiding. De dames, mevr. Deutekom en mevr. van Amerongen werden hierbij bloemen aangeboden en ontving de heer van Amerongen een rokertje. Tot slot dankte de heer van Ame rongen allen, die hadden medegewerkt aan het welslagen van deze prettige en leerzame tocht. EEN DERDE BRUG OVER DE GOUWE. Gedeputeerde Staten dezer provincie hebben aan de Staten medegedeeld, dat plannen in voorbereiding zijn voor de aanleg van een rijksweg Rotter dam-Bodegraven-Amsterdam. Deze weg zou bij de rijksweg aansluiten op de bestaande weg naar Rotterdam en bij Bodegraven naar het Noorden af buigen. Aangezien bij de rijksbrug een over belasting door het verkeer wordt ge vreesd, zou ten noorden van de brug een nieuwe brug gebouwd moeten worden. Een en ander bevindt zich nog iri een volledig stadium van onderzoek. SPAARBANKEN. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand juni ingelegd 20.662,12 en terugbetaald ƒ19.454,11. Bij de Coöperatieve boerenleenbank werd in die maand ingelegd 191.434,39 en terugbet. ƒ189.100,29. Het laatst uitgegeven boekje bedraagt het nummer 8220. BEJAARDEN BIJEENKOMST. De eerstvolgende bijeenkomst van de bejaarden wordt gehouden op maandag 8 juli a.s. in het jeugdge- bouw aan de Stationsstraat. BENOEMD. Mej. A. Buikema alhier is benoemd tot onderwijzers aan de bijzondere la gere school te Bergambacht. AANGIFTE LEERLINGEN. Nieuwe leerlingen voor de beide o.l. scholen in onze gemeente moeten zo enigszins mogelijk in het begin van de volgende week bij de schoolhoof den worden opgegeven. Men raadple ge hiervoor de advertentie in dit nummer van ons blad. De kinderen, die met de nieuwe cursus op school komen, kunnen a.s. woensdagmorgen met hun toekomstige verblijf kennis maken. POSTDUIF VAN DE PRINS. Bij dè heer T. Hilgers is een post duif komen aanvliegen, die het eigen dom bleek te zijn van z.k.h. Prins Bernhard. Het dier is aan de eigenaar terug gezonden. Ondanks lauwe ijsjes, Braden in het bos, Breekt de oorlog los. Plannen zijn ontworpen Akties voorbereid; Straks op 20 juli Dan ontbrandt de strijd. Zij aan zij de zijde Met bedrukt katoen; Pakken vermicelli Steken de klaroen. Tussen landhuisstoffen In diverse kleur, Pronkt de Texaroma Met haar koffiegeur. Zestig cent goedkoper Dan de kruidenier, Hollands koffietantes Uw geluk ligt hier Koffie tussen kleding, Kleding bij de gort, Zeg niet dat het mensdom Niet verstandig wordt. Bij de jam hoort voortaan Ook een Nylonsok, En de koffie pak je In een interlock En dan zo voordelig, Hier is het bewijs Straks heeft moeder alles Tegen inkoopsprijs. Waar het winkeliertje Zelf dan nog van leeft Wel, van de voldoening Die de strijd hem geeft Jaap Mijderwijk Burgerlijke Stand Aangiften van 26 juni tot 3 juli 1957. Geboren. Geertruida Crescentia Ma ria, d. v. J. C. L. van der Klauw en A. B. M. Bresser, Burg. Trooststr. 63. Maarten, z. v. C. Roos en M. J. Ro denburg, Meidoornstraat 30. Petronella Gerarda, d. v. N. L. T. van Vliet en B. de Bruijn, Kerkstraat 7. Alida Cornelia, d. c. C. van der Knijff en T. Breedijk, 6e Tochtweg 2. Gerrit Teunis, z. v. A. Uitbeijerse en A. C. van Heemst, Henegouwerweg 121. Aaltje, d. v. C. van Ringelenstein en E. G. van der Flier, Kerkweg 134. Regina Elizabeth, d. v. A. M. Rave- stijn en E. Zwanenburg, Jan Dorre- kenskade-Oost 66. Ondertrouwd: J. Koster en L. Struik. E. J. van Beek en J. Struik, W. Mei- nema en J. Faber. Gehuwd: G. van Ringelenstein en N. Borman. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: mutsje, rode bal, medaille, zonnebril, zwembroek m. badhand doek, zwempak m. badmuts m. bad handdoek, wi.t-blauw rokje, duimstok. Verloren: 2 jaargangen Bromfiets, ro de zwembroek, damespolshorloge, bl. handdoek m. zwembroek en kam, gou den dames horloge, rode badtas m. jurk, badmuts m. handdoek en por- temonnaie. GEEN VOORRANG VERLEEND. Op de hoek van Prunusstraat en Ieplaan is zaterdagmiddag een botsing ontstaan tussen een carrier van een Waddinxveense zuivelhandelaar en 'n bromfiets. De bromfietser, die geen voorrang kreeg, schoot over de car rier heen, maar kwam er met enige lichte ontvellingen goed af. Zijn brom fiets heeft het echter begeven. BENOEMING. Tot hoofd der bijzondere kleuter school aan de Oranjelaan is benoemd Mej. W. van Dam te Zeist, zulks in verband met het voorgenomen huwe lijk van het tegenwoordige hoofd Mej. R. van Eijk te Bergambacht. 12e Sportweek Vrijdagavond is de twaalfde Wad dinxveense sportweek officieel geo pend. De door de Waddinxveense wandelsportvereniging „Willen is Kunnenf' georganiseerde ofpenings- mars is eveneens een groot succes ge worden, want het aantal deelnemers heeft dat van vorige jaar ver overtrof fen. De opening van de sportweek vond plaats op het plein van de Chr. school aan vde Oranjeiaan. Hier Varen de. deelnemers aan de openingsmars en vele andere belangstellende biieen. Na dat de voorzitter van het sportweek comité, de heer T. Ververs allen dank had betuigd die aan de sportweek op enigerlei wijze hun medewerking ver lenen, gaf hij het woord aan burge- Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds. J. van der Haar. Nam. 6.30 uur Ds. J. R. Cuperus. Hervormd Wjjkgebouw. V.m. 9.30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nam. 6,30 uur Ds. J. van der Haar. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 6.30 uur Ds. J. Snoey N.H. Vereen. „Wet en Evangelie. V.m. 9.30 uur Ds. J. van Vliet, Maasdam. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst. Dinsdag 9 juli nam. 7 uur Ds. E. du Marchie van Voorthuijsen, Leersum Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Ds. Klein, Wassenaar. De ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door Dr. J. W. H. Hel leman. meester Warnaar om de officiële ope ning te verrichten. Deze merkte op, dat hij gaarne aan dit verzoek gevolg gaf, om de gelegenheid aan te kun nen grijpen om het sportweekbestuur zijn dank te betuigen voor het ieder jaar weer opnieuw organiseren van deze sportmanifestatie. De organisatie krijgt u steeds beter in handen en dit jaar schijnt het wel zo te zijn, dat u zelfs de weersomstandigheden naar uw hand heb kunnen zetten, aldus

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 1