Weekblad voor Waddlnxveen M&tde-z de Vrouw De SyU&ad van de week Wij gaan met vacantie NIEUWS uit GHfZC WO>G>hfilci>Clt$, no. 631 vrijdag 19 juli 1957 13e jaargang Adres redactie en administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen telet. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.00 bij vooruitbetaling Advertentie- en familieadvertentieprijs 8 ct per m.m. Bijdragen verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden. De besteuingsoeperKing bet ieiyke woora, ast ae vroegere bezuiniging beert verdrongen - begint door te wer ken. imu er uit bezuinigingsoverwegm- gen mmaer oparaemen voor net aan leggen en veroeieren van wegen wor den veneend, doen de aannemers ai bun best, net weinige went aai nog worat uitgegeven, in nanoen te kry- gen. De ujo aat wera mgescnreven met ae sane noop, oat een anaer net werit maar zou woraen gegund, is vooroij en net met zo verwonoernjite verschijnsel ooet zien voor oat er voor veel lagere prijzen dan voorneen wordt mgescnreven. Zouoen we daar uit de conclusie treiiiten, dat er tot voor itort tegen veei te hoge bedragen werd ingeschreven, dan zouden we voorbarig zyn. Want tai van grote aan nemers schreven nu tegen een aan- zieniijK lagere prijs in ornaat zij tot elite prijs: - hun kostbare wagen- en machinepark in. gebruik willen laten. Anderen zijn er, die htm werknemers liever niet geaaan widen geven, die de kern van dun werkploeg in elk ge val willen behouden. Al is de tijd der werkloosheid nog niet terug, er wordt in sommige bran ches weer naar werk gezocht, in de scheepsbouw is dit zeker nog niet het geval. De grote werf Verolme te Rot terdam kreeg een kontract voor het verbouwen en moderniseren van het vliegkampschip „Minas Gerias", een werk waarmee men op de werf te Ro zenburg zeker 3 jaar zoet is. Het zai ook nog wel een paar jaar duren, voor de eerste atoomcentrale in ons land, aan het werk kan gaan. De minister van Economische Zaken zond er de Sta ten-Generaal een nota over, waar in de verwachting wordt uitgesproken dat de inbedrijfstellirfg van de eerste centrale, die in de omgeving van Geer truidenberg zal worden gesticht, over vijf jaar zal kunnen geschieden. Over die nota zal nog wel een en ander wor den gezegd, maar nu reeds is ons dui delijk gemaakt, dat de industrie tegen die tijd zo'n kernenergiecentrale brood nodig zal hebben - ook al kost dat ding een slordige duit. In 1967 zou reeds de helft van de gehele elektrici- teitsproduktie door kernenergiecentra les moeten worden verzorgd. Toekomstmuziek? Natuurlijk. Maar regeren is vooruitzien. Daarom doet t zo wonderlijk aan, dat diezelfde re gering zich met hand en tander tegen schijnt te verzetten, dat Amsterdam zijn zo zeer begeerde en* eveneens broodnodige tunnels onder IJ en Noordzeekanaal krijgt Een nieuw gezichtspunt ten aanzien van de industrie-vestiging kwam in Zeeland tot /uitdrukking. De Kamer van Koophandel voor Zeeuws-Vlaan deren heeft er bezwaar tegen dat een Belgisch-Amerikaanse machinefabriek daar een hoogovenbedrijf en staalfa briek zal vestigen, waar 300 arbeiders werk zouden kunnen vinden. Men sprak er de vrees uit. dat de bestaan de industrieeji concurrentie zou wor den aangedaan. De concurrentie speelt in ons ekonomisch leven nog altijd haar rolletje mee. Alleen de Staat heeft nooit en te nimmer concurrentie te duchten. We hebben maar te doen wat ons wordt voorgeschreven en wordt opgelegd. Een Amsterdammer dacht daar anders over. Hij weigerde zijn aanslag Ouderdomswet te betalen omdat hij het niet eens was met de goede zorgen „van wieg tot graf' van Vader Staat. Al heel gauw bleek deze weiger achtige Amsterdammer, dat Vader Staat naast die goede zorgen ook zijn rechten wist te vinden. In korte tijd was excecutoriaal beslag gelegd en de ^Amsterdammer gaf zijn verzet op. Had hij principiële bezwaren tegen die ver plichte ouderdomsverzekeringj gehad, dan zou hijtoch moeten betalen. Ban was die premie gewoon en wet telijk tot belasting gepromoveerd. Ja, vechten tegen de Staat lijkt veel op vechten tegen de beer, dat sterke man nen vroeger op kermissen konden doen. Is er nog iemand die tegen de beer wil vechten.. Dan heeft de beer weerom gewonnen. De beer won al tijd! Die had geen concurrentie, even- mm als.de justitie die heeft. Een bijzondere zaak - een zaak met veie kanten zal in september voor de Krijgsraad te Velde West dienen. In november 1956 werd een majoor aangehouden en in arrest gesteld, om dat hij er van wordt verdacht, als hoofd van het Direktoriaat Materieel Landmacht steekpenningen te hebben aangenomen. Deze majoor stelde zich tegen deze beschuldiging te weer en I voor de zaak diende werd hij eind fe- k bruari van dit jaar uit het arrest ont_ 1 slagen. Van zekere zijde wordt nu be- %>veerd, dat de majoor onschuldig - en To de plaats van anderen - heeft ge zeten en verondersteld wordt zelfs, dat twee generaals, wien dezer dagen op hun verzoek eervol ontslag uit de militaire dienst werd verleend, meer van deze geschiedenis afweten. Te ver wachten is, dat bij de behandeling van deze zaak een en ander uit de doeken zal worden gedaan en tot die tijd moe ten we dan maar even geduld oefenen. Wij zijn weer opgeschrokken, toen het bericht doorkwam: KLM-vlieg- tuig neergestort, kort na de opstijging bij Biak op Nederlands Nieyw-Gui- nea met een groot aantal slachtoffers en slechts een 7 tal overlevenden. Te midden van de vele katastrofes die de wereld ook in de laatste tijd hebben getroffen, overstroming, aardbeving, hongersnood, treft het eigene toch al tijd in bijzondere mate. Gelukkig ko men dergelijke rampen bij de K.L.M. slechts zelden voor en wordt er bij onze nationale luchtvaartmaatschappij alle aandacht aan de veiligheid van het luchtverkeer besteed. IN FEITE IS HET GEMAKZUCHT nei ergsie is, aai ik er ruzie over krijg mei. mijn man, beklaagde zien ae jonge moeaer. ïNatuurnjk is net voor mij ook geen pretje, erne nacm een oi twee Keer uit beo. Je voelt je s mor gens geen mens. iviaar ja, aaar berust je in. naar oen je nu eenmaal moeuer voor. net noort er Dy, uus vooruit maar. ivtaar mijn man Krijgt er nu ge noeg van. nij zegt, aat nij reent neeic op een ongestoorde naentruse en dat hij op zijn werK mets waard is, ais hij s nacnts met benoorlijK slapen Kan ny zegt, aat ik ervoor moet zorgen, Oat hei Kind. doorslaapt, ryn als ik zeg, aat ik er mets aan aoen Kan en het wurm toch eike keer een iies geef, zo gauw het schreeuwt, dan worat nij woedend en zegt, aat er van mijn hele opvoeding niets deugt. Een ties? vraag ik verbaasd. Geeft u dat kind van ruim een jaar nog elKe nacht een- ot tweemaal de fles.' Die moest toch allang uit een bekertje drinken. Als ik hem daarmee 's nachts be gin te plagen, gaat hij nog veel harder krijsen. Het lurken aan de fles is het Losse Flodders In „Nieuw Leven" van juni jl. la zen wy het volgende: „Onlangs was ik op een zondag op visite bij een fokker in de nieuwbouw aan de tiniep. Zij hadden juist een vergadering van de Woningbouwvereniging acnter de rug en daar was het er nogal heet naar toe gegaan, dank zy de voorzit ter van die vereniging. Er waren in die buurt mensen, die achter hun woning een kippen- of duivenhok wilden plaatsen. Een was al zover, dat hij al een betonnen voet had gegoten, maar het gaat niet door, want het is verboden omdat de voorzitter efr-h niet kan voorstellen, dat wij onze vrije tijd besteden aan deze tak van sport. Fokkers, hier ligt werk voor ons. Door dergelijke mensen wordt onze liefhebberij afgebroken. Wie kan mij nu zo spoedig mogelijk helpen aan enige tekeningen van konijnen- en - kippenhokken? Met rtP7P woningbouwbestuur terdege ver- kunnen we dan eens naar die voor- enige, wat hem nog een poosje stil maakt. Maar hy moet 's nachts helemaal niets hebben. Een kind van die leef tijd, dat nog elke nacht wakker wordt en gaat huilen, is op zichzelf al een abnormaal verschijnsel. Wanneer het niet ziek is althans. Deze moeder volgt een volstrekt verkeerde methode, om het kwaad te bestrijden. Zy gaat er van uit, dat het kind ten koste van alles gesust moet worden opdat haar man niet gaat mop peren. Dan maar een fles aan zijn mondje! Met het gevolg, dat zij de ver keerde gewoonte van het kind steeds vaster aankweekt en zij steeds groter moeite zal hebben het hem eenmaal af te leren. Dit kind is er zo aan ge wend geraakt, dat het maar even hoeft te kikken en er wordt aandacht aan hem geschonken, dat hij reageert als een afgestelde wekker Bovenden heeft overoryxt u noemt un stUKje: ae weKenjKse scbeiarubrieK. jlk meen zen, aat we nogal veei positie: werK vernemen en aat we meer opDouwen dan aioreKen. ZieKerv er worat wen eens iemand op zyn tenen getrapt, maar dat zyn dan ook vaaK lui met lange tenen. nrger is, dat er mensen zyn, die niet goed lezen kunnen. Ere u, meneer iviarcnant, hoort ook by die semi-an- alpiiabeten. Want waar haait U het vandaan, aat bmper aandrong op in grijpende maatregelen? En waar heeft bmper de term stinkende konijnen- hokKen gebruikt? En hoe komt U by de conclusie: hij zal dan ook wei geen dierenvriend zyn? Als een zieke dame vanwege de lucht, die de konijnen van haar buur man verspreiden, het niet buiten kan uithouden en ik kies partij voor de dame, dan vindt U, dat ik geen die renvriend ben. Gaat U er dan mis schien mee accoord, dat ik voor mij persoonlijk de mens hoger mag ach ten dan een dier? En weet U, dat volgens het huur contract het houden van konijnen en ander vee zonder toestemming van zitter gaan om te proberen hem van gedachten te doen veranderen. Ik re ken op Uw hulp, want het zou toch jammer zijn als meerdere personen zich hun liefhebberij zouden moeten ontzeggen omdat toevallig iemand, die zelf geen dierenvriend is, daar niet voor voelt. Ook hadden we in ons Waddinx- veens Weekblad nog) een fabrikant van losse flodders, die de wekelijkse schel drubriek verzorgt. De laatste keer ging het over stinkende konij nenhokken in een van de wijken waar het nog wel is toegestaan om onze sport te beoefenen. Hij drong aan op ingrijpende maatregelen. Hij zal dan ook wel geen dierenvriend zyn. We kunnen het ook niet waarderen, dat deze meneer iedere week onder een pseudoniem zo'n scheidstukje er op los floddert. Geeft U Uw krantje maar eens door aan vrienden en. kennissen, mis schien krijgt hij het dan ook in han den, dan kan hij eens komen praten, als er tenminste met een niet-dieren- vriend over onze sport te praten valt. Wellicht zou hij dan een andere kijk op onze mooie liefhebberij krijgen". C. Marchant. Zeer geachte heer dierenvriend Marchant, vindt U niet, dat U wat boden Meneer Marchant, noemt U mensen die onnodig dieren opsluiten dieren vrienden? Er zijn er, die met hun beesten alle tentoonstellingen aflopen en als het stomme dier hun dan heel wat eerste en ereprijzen bezorgd heeft, wordt het als dank opgegeten. Ook zijn er veel konijnenhouders, die wel zelf elke week een bad nemen, maar er een zonderlinge opvatting over dierenhygiene op na houden. Ik wil niet beweren, dat alle ko nijnenhouders zo zyn. U en Uw club leden zullen ongetwijfeld Uw dieren vertroetelen tot en met. Doch tralies blijven tralies, al is het hok nog zo mooi. Misschien kunt U dierenvriend Sniper begrijpen als hij zegt: een oier is het mooist in de vrije natuur! Wij hadden overigens van mensen, die zo goed weten hoe het hoort, geen beledigende passages als dank zij de voorzitter, dergelijke mensen en iemand, die zelf geen dierenvriend is, verwacht, maar wel wat meer eer bied voor onze Burgemeester. Als U nu weer eens met zo'n fors stuk papier voor de dag koipt, publi ceer het dan in deze krant. Dan kun nen we er allemaal van genieten. En je kimt nooit weten.Lubbert van Gorsel, veurzitter van de Geitenfok- vereniginge is ook enorm populair geworden! Sniper. aoor het zoethoudertje van ae hes, zyn maag zien ingesteld, op het ont vangen van voeasei midden in de nacnt. ±iy wordt aus waarscnyniyx ooKai aoor een gevoel van nonger waKKer. iviaar moet ik hem dan maar laten brunen en elKe nacnt ruzie met mijn man nebben? vraagt ze wannopig. U moet aan u man in alie reaeiyk- heia vragen, u te helpen by ae opvoe ding. zult belden moeten proberen te verdragen en door te zetten. Den paar nacmen, een weeK hoogstens, aan js het uit met het hinaerhjK ge schreeuw. Dan zal het kina, zoals ie der normaal kind van zijn leeftijd, na de laatste voeding 's avonds de neie nacht doorslapen tot 's morgens toe. U zult alle drie 's morgens uitgerust ontwaken; uw humeur zal er wel bij varen en het kind zal geen twistpunt meer vormen tussen u en uw man. Het zal zeil beheersing kosten. U zult uzelf misschien erg wreed vinden, zo'n arm klein kind maar te laten huilen. Maar in de grond is die verwennerij maar gemakzucht. Liever dan u erin te verdiepen wat het beste is voor het kind laat u zich tiranniseren om hem maar stil te krijgen en van het ge schreeuw af te zijn. Bedenk echter dat al in het eerste levensjaar begonnen wordt met de karaktervorming van het kind. Het is de ouders om er een onuitstaanbaar dwingeland van te ma ken of hem te vormen tot een tevre den handelbaar evenwichtig mens. Marcelle welke steeds geweest is tussen polder en gemeentebestuur. Vooral de laat ste jaren is het contact tussen de ge meente en de polder veelvuldig ge weest in verband met de uit.hrpirii.ng van de gemeente. Als voorzitter vein de aangrenzende Voorofse Polder dankte de heer Oudyk voorts voor de prettige samenwerking. De heer Van der Torren bantwoord- de in een dankwoord alle sprekers voor hun hartelijke woorden. In de vacature van voorzitter van de polders Achterof en De Putte werd door de stemgerechtigde ingelanden gekozen de heer G. W. Chr. van Dort Kroon, alhier. Voorts werd besloten tot het aan gaan van een 4£°/o geldlening van 30.000,en tot het sluiten van enkele kasgeldleningen. Voor deze bijeenkomst bestond veel belangstel ling van de zijde der ingelanden. GESLAAGD De heer C. Kusscher alhier, onder wijzer aan de Ned. tierv. Doen ilae- zerschool. slaagde maandag te Utrecht voor het examen hoofdaKte. Voor eindexamen H.H.Ö. slaagden de heren A. A. van der Hee en A. J. Derksen. CONCOURS SUCusbafN. Op een te Deiuen genouden zaal concours benaaiue net vvaaoinxveens Vrouwenkoor „Onvermoeid Vooruit in de aio. Uitmuntendheid een 1ste prijs met 311 punten. Het Mannenkoor „Onvermoeid Vooruit" behaalde op dit concours in dezelfde afdeling een 2e prijs met 293 punten. VOORSTEL INZAKE SLOTEN Weer Weer wordt dat bericht door de we reld gehoord, Weer wordt onze rust, onze vreugde verstoord; Weer wordt er gehoopt en gebeden, gebeefd, Weer luisfren wij: wie ging verloren Wie leeft? Weer namen van doden in eindloze rij Weer kreten en zuchten: hij is er ook bij! Weer greep er het noodlot met wreede hand in. Weer droefheid en rouw in 't getroffen gezin. Weer horen w' ontroerd de verslag gever aan: Weer heeft de bemanning zo dapper gedaan! Weer leven wij mee in zo veel diep verdriet, Weer zijn wij verslagen, begrijpen het niet. Weer is de startbaan vol motorgerucht Weer gaan ze, weer kiezen de reizigers lucht! Clinge Doorenbos DE SLAGERS VAN 22 JULI T.E.M. 27 JULI P. van Beest - F. Versluis - H. Storre VAN 29 JULI T.E.M. 3 AUG. W. S. K. van Tilburg DE KRUIDENIERS VAN 21 T.E.M. 27 JULI fa. P. Asscheman G. Bosman S. van der Boom Coöp. Ons Voordeel fa. A. van Eeuwen Nic Hofman A. Koster H. Timmerman J. van Triet J. Asscheman A. J. Brouwer D. Kool fa. v. Ringe- lenstein, Ieplaan G. Visser VAN 28 JULI TE.M. 3 AUG. A. A. Boer L. H. Markus fa. v. Ringelenstein B. Tr.str. W. B. J. Tol T. Broer Gez. Rip N. M. van Rooyen A. van der Sluys DE BAKKERS VAN 22 JULI T.E.M. 3 AUG. J. de Graaff J. van der Loo W. Los T. Broer G. Huizer VAN 5 T.E.M. 17 AUG. A. van Ardenne H. G. Huizer Coöp. Ons Voordeel S. Kerver J. Verheul DE MELKHANDEL VAN 22 T.E.M.27 JULI fa. Cammeraat D. Kool A. Duits VAN 29 JULI TJEJYL 3 AUG. C de Bruin C. van Leeuwen Het publiek wordt uitgenodigd aan deze regelingen zyn medewerking te verlenen, zodat onze dagelijkse le veranciers inderdaad van een rustige vakantie kunnen genieten. AFSCHEID K. VAN DER TORREN ALS POLDERVOORZITTER. In een buitengewone vergadering van stemgerechtigde ingelanden van de polders Achterof en de Putte, ge houden vrijdag 12 juli, heeft de heer K. van der Torren afscheid genomen als voorzitter van deze polder. On langs werd de heer van der Torren tot Hoogheemraadschap Rijnland be noemd en in verband met de onver enigbaarheid van deze functies zag hij zich genoodzaakt het voorzitterschap van de polders neer te leggen. De bijeenkomst stond onder leiding van de waarnemend-voorzitter, de heer R. Oudijk Sr. Deze sprak de scheidende voorzitter toe en uitte zich in waarderende woorden over de vele werkzaamheden, welke door de heer van der Torren in het belang van de polders verricht werden. Hij liet deze woorden vergezeld gaan van 'n tastbaar blijk van waardering. De heer A. Kreupeling wenste als oud secretaris van de polder, de heer K. van der Torren geluk met zijn benoe ming tot Hoogheemraad. De heer A. Oudijk, in de eerste plaats als wethouder het woord voe rende namens het gemeentebestuur, wees op de goede verstandhouding BAGGEREN. De raadsfractie van de P. v. d. A. heeft een voorstel ingediend tot wij ziging van de algemene politieveror dening, in dier voege, dat de huisei genaren voortaan weer verplicht zul len zijn sloten te baggeren in plaats van de huurders. N.K.J.B. NIEUWS. Het bestuur is voornemens om op maandag 22 juli een fietstocht te or ganiseren voor alle jongens van 14 jaar en ouder. We vertrekken om 7 uur vanaf het Verenigingsgebouw. Men neme 2 maal brood mee en een zwembroek. Men moet zich voor deelname aan melden bij W. van Berkesteijn, Burg. Trooststraat 58, ook de leden van de Jong N.KJJB. DE HERV. SCHOLEN HIELDEN KIJKAVOND. Het was maandagavond druk in de school aan de Onderweg. De vele ouders en belangstellenden toonden zich zeer voldaan over het werk van de leerlingen dat ten toon gespreid stond. Het geheel was keu rig verzorgd. Het onderwijzend per soneel van de school heeft er met de leerlingen een tentoonstelling van ge maakt die er zijn mocht. Vooral het vak handenarbeid kwam naar voren, maar ook het handwer ken; men waande zich in de winkel bij een van onze plaatselijke manu- facturiers. Het gehele bestuur van de school was aanwezig. Ook Ds. Cuperus gaf blijk van zijn belangstelling in het onderwijs. Het onderwijzend personeel kan dan ook met grote voldoening op deze zeer geslaagde kijkavond terugzien. SCHOOLREISJE. De leerlingen van ae Kieuterschöoi der Openbare lagere scnooi a he o Den een uus tapje gemaakt naar dieren park en speeltuin te Wassenaar. De Kleuters lieDDen een leuke uag ge had en zy werden volop getracteerd. Om Kwart voor zes waren de 7 auto's die voor het vervoer zorgaen, weer op hun basis terug. Een woord van nartelijke dank agn de autobezitters en de leiding is ze ker op zijn plaats. TERAARDEBESTELLING J. MÖHLE. Vry dagmiddag werd op de algeme ne begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de heer J. Möhle, in leven werkzaam bij de dienst van gemeentewerken en secre taris van de vereniging voor Chr. Na tionaal schoolonderwijs. Onder de ve le belangstellenden bevonden zich burgemeester A. Warnaar Jz., wet houder A. Oudyk, de gemeente-archi tect A. C. Kranevefd, /collega's van de overledene, bestuur en leden van de vereniging voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs, en een deputatie van de plaatselijke afdeling van de Ned. Bond van Chr. Overheidspersoneel. Nadat de kist in de groeve was neer gedaald legde de heer IJska namens het bestuur van Chr. Nationaal school onderwijs een krans op de baar. Ver volgens sprak de wijkpredikant Ds. Cuperus naar aanleiding van enkele verzen uit Openbaringen woorden van troost en van vermaning. Burgemees ter Warnaar voerde het woord namens het gemeentebestuur en namens de collega's van gemeentewerken. Spr. wilde niet uitwijden over de verdien sten van de overledene, omdat hij dit niet gewild zou hebben, doch wees de weduwe op de troost, die zij kan put ten uit het geloof van haar man. De

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 1