voor Waddinxveen Wlozdec de Vrouw de ïtoUfyd van de week Waddinxveen wil naar lonen in een hogere klasse NIEUWS uil ofwze waoHpiaats no. 632 vrijdag 26 juli 1957 13e jaargang Adres redactie en administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen telei. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.00 bij vooruitbetaling Advertentie- en familieadvertentieprijs 8 ct oer m.m. Bijdragen verslagen, etc uiterlijk s woensdagsavonds inzenden. Om het eens heel plechtig te zeg gen: in raadselen wandelt de mens op aard. i Daar is dan in de eerste plaats 'n raad seiachtige brand te Amsterdam, waar ai heel wat mooie ouae pakhuizen door brand verloren zijn gegaan. Oorzaak: onbegrijpelijk. Een van die pakhuizen stond al in lichterlaaie, toen de brandweer aankwam. In de ze pakhuizen kon niet worden ge stookt. de elektriciteit was afgesloten en toch. Een ander Amsterdams raadsel is nee, niet de IJ-tunnel-geschiedenis, daarvoor wordt aan de oplossing ge werkt! doch de vraag, hoe het mo gelijk was, dat huurders van nieuwe, na de oorlog gebouwde woningwet huizen, die eind 1956 of zelfs dit jaar waren gereedgekomen en knap prij zig zijn, nochtans de mededeling ont vingen, dat him huren hoger werden. Een raadsel, waarover een gemeente raadslid reeds vragen heeft gesteld. In het algemeen mag wel worden ge zegd, dat de eigenaren van woningen er wel wat gauw bij zijn, om mede te delen, dat zij per 1 augustus meer moeten ontvangen. De Eerste Kamer heeft de verhogingen nog niet eens goedgekeurd, zodat teoretisch nog de mogelijkheid bestaat dat die nieuwe huurverhogingswetten worden ver verworpen. Een teoretische mogelijkheid, waaruit echter blijkt dat maar al te graag op zien komen wordt gewerkt en dat men de mening der Volksvertegen woordiging maar het liefst aan de laarzen lapt. Werd onlangs in datzelf de Amsterdam niet bekend, dat de tramkaarten voor het hogere voorge stelde tarief al waren gedrukt, toen de gemeenteraad deze voorstellen ver wierp? Raadselente Amsterdam en el ders. Te Den Haag overleed plotseling 'n onbekende man van ongeveer 50 jaar. Hij had alleen een paar spoorkaar tjes bij zich. In de omgeving van Oir- schot werd het lijk van een johge man uit Eindhoven gevonden en een meisje, dat een shock had en geen in lichtingen kon geven. Een liefdesdra ma? Een moord? De justitie zal het gebeurde trachten te reconstrueren. In Utrecht gaat een 9-jarige jongen van huis om een bioscoop te bezoe ken. De knaap is nadien spoorloos verdwenen. De politie stelt alles in het werk om die raadsels op te los sen. Ook vani een ander raadsel is Utredjit vol. De gemeenteraad van deze stad had als nummer een op naar urgentieprogramma de bouw van een modern zwembad. Dat was nodig, heel erg nodig. De minister had in het begin van dit jaar gezegd, dat hij slecUts voor een groot utiiiteitswerk toestemming zou Kunnen geven. De stad moest weten wat zij deed, maar hij, de minister, gaf de raad, een ga rage te bouwen voor 100 stadsauto bussen, een plan, dat Utrecht heel na drukkelijk ais tweede stelde. Men wist het dus: het bad zou er komen en voor de kosten van f 9 mil joen werd f 3 miljoen bijeengebracht. Toen kwam de minister met de me dedeling dat het toch maar een gara ge moest worden! In de Tweede Ka mer werden er vragen over gesteld, waarop het voor Utrecht raadselach tige antwoord kwam, dat de beslis singsbevoegdheid bij de minister lag en bleet en dat de ministeriele ver antwoordelijkheid niet door het vra gen van een oordeel naar de urgentie der twee projekten werd verminderd. De goede raad was in een bevel ver anderd en Utrecht krijgt een garage - geen zwembad! Utrechtenaren moe ten nu maarin het Amsterdamse IJ gaan zwemmen. Er zijn ook raadsels te Rotterdam. Daar vond men een hele zwerm dode jonge spreeuwen. Oorzaak van het vroegtijdig verscheiden der dieren was een raadsel, dat de Rijksserum- inrichting nu tracht op te lossen. Een raadsel, dat te Papendrecht de gemoederen heeft bezig gehouden, schijnt thans tot oplossing te worden gebracht. Er verdween daar in de Oudejaarsnacht van 1955 een schip per. Zijn stoffelijk overschot werd anderhalf jaar later, drijvende in de Noord aangetroffen. Gerechtelijk on derzoek wees uit, dat de schedel van deze schipper was ingeslagen, voor hij in het water terecht was gekomen. Een knecht van de verongelukte werd aangehouden en opgesloten, verdacht van moord op zijn patroon. De gear resteerde blijft echter ontkennen. Zal dit raadsel ooit worden opgelost? De bakkers vinden het een raadsel, dat de minister hun kon adviseren de prijs van het witte brood met 1 cent te verlagen. Het bestuur van de Ne derlandse Bakkerijstichting heeft er lang en breed over gepraat. Die he ren vinden dat het nog niet zal gaan. In september zou die verlaging eerst aan de orde kunnen komen, als de omstandigheden dezelfde blijven. Nu is het de vraag, of de minister zal ingrijpen. Raadsvergadering van vrijdag 19 juli 1957 Nog geen beslissing over rioolbelasting In de op vrijdag 19 juli gehouden raadsvergadering! djeettdet de voorzit ter burgemeester A. Warnaar Jz. me de dat het voorstel van B en W tot invoering van een rioolbelasting ten laste van de huurders en gebruikers van percelen voorshands werd terug genomen voor nader beraad. In de fi nanciële commissie waren op deze verordening enigei aanmerking ge maakt die B en W gedeeltelijk kon den onderschrijven en waarom zij dit voorstel thans nog niet in bespreking wensten te brengen. Een adres van de P.v.d.A.-fractie om het baggeren van de sloten, welke verplichting enige jaren geleden op de huurder werd gelegd, weer ten laste te brengen van de huiseigena ren, werd om advies in handen van B en W gesteld. Het verkeersvraagstuk is steeds weer een punt waarover de raad graag spreekt. Zo deed ook nu het voorstel van B en W tot invoering van enke le voorrangskruisingen de tongen los komen. Uiteindelijk werd besloten op alle zijwegen het verkeer over de Kerkweg voorrang te verlenen, even als het verkeer van en naar de Dorp straat ten opzichte van de Onderweg en Ieplaan. De beperkingen voor het rijden op de Zuidkade werden, in verband met de gereedkoming van de wegverbre- ding van de wegverbreding tussen de Remonstr. kerk en de Burg. Troost- straat opgeheven. Voor algehele op heffing van het rijverbod voor de Zuidkade met gelijktijdige invoering van eenrichtingsverkeer voelde' de raad thans nog niets. Om de kosten van deelneming aan verkeerscursussen van Veilig Ver keer door ambtenaren voor rekening van de gemeente te laten komen, ge voelde de raad niets. B en W trok ken daarom hun voorstel terug. Het plein bij het station zal voort- I aan ook officieel als Stationsplein worden aangeduid. Zeer veel lof werd betuigd over de medewerking van het onderwijzend personeel, waardoor het verstrekken van schoolmelk mogelijk is. Minder waardering hadden enige! raadsleden voor het verzoek van het schoolmelk- Het voorstel van B en W om te be sluiten tot verbouwing van de voor malige directeurswoning van de gas fabriek ten behoeve van de gemeen tearchitect werd aangenomen. Aan de heer L. Roggeveen werd ruim 1100 m2 grond aan de Sniepweg verkocht tegen 12,per m2. Als de fiancien het toelaten zal ook spoedig kunnen worden begonnen met de uitbreiding van het waterleiding net in de Zuidplaspolder. Als eerste deel komt aan de orde de aansluiting van de woningen aan de Onderweg aanlegkosten f 36.700 met een ge raamd jaarlijks verlies van 2800. Daarna hoopt de gemeente te kunnen beginnen met de Tweede Bloksweg, waarvan de "kosten thans worden ge raamd op 36.850 met een jaarlijks verlies van 2760 en tenslotte zal de Zuidelijke Dwarsweg aan het bod ko men 42.600 met een jaarlijks ver lies van 3150. Daar thans deze wij ken van drinkwater worden voorzien door middel van een tankwagen, ko men deze kosten van de uitbreiding op het respectabel bedrag van f 116.000. comité, waarin wordt verzocht de subsidie van de gemeente met 500 te verhogen, teneinde de melk nu de prijs is verhoogd, voor' f 0,35 per week in plaats van 0,36 te kunnen verstrekken. Het verzoek daartoe was uitgegaan van het onderwijzend per soneel, met het oog op de extra werk zaamheden als gevolg van het noodza kelijke wisselen van het geld. Ver schillende raadsleden hadden bezwaar tegen deze verzwaring van lasten en meenden dat het met het extra werk wel los zal lopen, als de ouders me dewerken. Voor de heren Kooijman, Noorlander, Huizer, Venema en Ok- kerse was het bezwaar onoverkome lijk, zodat deze leden tegen het voor stel stemden, dat werd aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van B en W besloot de raad eenstemmig het Koninklijk besluit, waarbij de raad wordt aangemaand him besluit om de lonen van de werklieden te be rekenen overeenkomstig die van de 2e klasse gemeente in te trekken te ne geren. Daarbij sprak hij nog eens zijn verwondering uit over de willekeuri ge klasse-indeling van gemeenten, waarbij geen rekening wordt gehou den met reeds lang veranderde om standigheden in bepaalde gemeenten. Op een vraag van de heer Huizer deelde de voorzitter ter geruststelling mede, dat de nieuwe lonen nog niet worden uitbetaald. De raad hoopt met dit besluit de onrechtvaardigheid ook in hogere bestuurskringen, nog eens onder de aandacht te brengen. De toekenning van een looncom- pensatie in verband met de huurver hoging kon 's raads goedkeuring wegdragen, evenals het voorstel tot wijziging van de lonen voor jeugdige werklieden in dienst der gemeente. Op grond van de kleuteronderwijs wet besloot de raad een krediet be schikbaar te stellen van 2500 voor de aanschaffing van meubilair voor de kleuterschool aan de Oranjelaan, nadat de voorzitter had medegedeeld dat in verband met de bestedingsbe perkingen het aanvankelijk verzoek tot toekenning van 4500 tot het thans gevraagde bedrag was terugge bracht. Voor de r.k. school werd een kre diet beschikbaar gesteld van 665 voor de aanschaffing van leermidde len. IJDELHEID EN ZELFKENNIS. Iedere vrouw wil graag zo mooi en aantrekkelijk mogelijk zijn, laten we eerlijk zijn. Maar juist daarom ver baast het je wel eens, dat maar zo weinig vrouwen genoeg smaak, of juister gezegd, genoeg zelfkennis heb ben, om zichzelf inderdaad zo voor delig mogelijk te doen uitkomen. Het is immers zo, dat elk type en elke bouw zijn eigen aankleding vraagt, om tot zijn recht te komen. Een japonnetje, dat de ene vrouw tot een betoverende verschijning maakt, staat de ander alleen maar be lachelijk. Hoe vaak zie je bv. niet 'n gezette vrouw in een strak zittend jumpertje, dat haar dubbel dik «maakt En waarom dragen vrouwen, die al les moesten doen om slanker te schij nen en haar corpulentie minder te doen opvallen, te korte rokken, te veel kwiktjes en strikjes, te opvallen de kleuren of stoffen met dwarsstre- pen? Ik vraag me wel eens af, of de ogen van een vrouw, waarmee ze zichzelf in de spiegel bekijkt, anders zijn dan die waarmee ze andere vrou wen taxeert. In haar kritiek voor haar medezusters is de vrouw over het algemeen scherp genoeg. Dan merkt ze het smakeloze en afstotende wel op en veroordeelt het genade loos. Maar bij zichzelf negeert ze het, bedekt het met de mantel der liefde of ziet het doodeenvoudig niet. Wil haar vriendin haar er dan te goeder trouw op wijzen, dan moet die nog heel goed oppassen haar niet in haar ijdelheid (te kwetsen, om haar zo doende tot eeuwige vijandin te krij gen! Ja, ja, die ijdelheid, die specifiek vrouwelijke ijdelheid, wat heeft die al voor dbmheden op het geweten! Daarmee wil ik niet zeggen, dat ik zou wensen, dat de vrouw voor goed alle ijdelheid zou afzweren. Dan zou het leven voor de man te saai en een tonig worden. Het is toch maar voor hem, dat de vrouw zich wenst mooi te maken en haar beste beentje voor zet. Maar laat ze de zaken niet over drijven en haar doel voorbijstreven. Laat ze in de eerste plaats zichzelf leren kennen en zich daarna oefenen in zelfkritiek. In zelfbeheersing ook! Als u ergens een droom van een jurkje ziet lig gen, stap dan niet dadelijk naar bin nen om het te kopen. Vraagt u zich eerst eens af: Staat het mij? Past het bij mijn type? Want 10 tegen 1 schept de vrouw die zo'n droom van, een jurkje ziet liggen er meteen een droomgestalte bij, die het draagt. En die droomgestalte is zij zelf. Alleen lijkt zij er in werkelijkheid soms he lemaal niet op! Je kunt toch best ook eens de moed hebben, om te bekennen: „Ik zou die jurk dolgraag hebben, maar ze is niet geschikt voor me. Ik ben er te dik of te dun of te kort of te lang voor. Het jurkje past niet bij de kleur van mijn ogen of mfjn haar of mijn teint. En als ik het aantrek, zag ik eruit als een aap, hoe leuk het op zichzelf ook is. Ja, daar behoort moed toe. Want hoe graag je ook de fouten en de wansmaak van een ander opmerkten er iets over te zeggen hebt, zo on gaarne zie je die van jezelf onder 't Losse Flodders Wat is het leeg in Waddinxveen. 't Is er gewoon ongezellig van. Toch wel mooi, dat practisch iedereen er nu eens een paar dagen tussenuit kan. Wat dat betreft zal niemand wel meer naar die zg. goeie ouwe tijd te rug verlangen. Ik moet daar toch niet al te veel van hebben. Stel je voor, dat je vanavond zo'n halfwilde Bata vier met een knots van een knots te genkomt en je krijgt ruzie met hem. Voor de vrouwen was die tijd nog wel leuk. Die hadden tenminste nog een kans op wat afwisseling. Want een vrouw verdobbelen, zei onze meester altijd, was heel gewoon. En die kon het weten en die vond het misschien wel jammer dat hij geen 2000 jaar eerder geboren was, want die had 'n vrouw Maar we hadden het over de vacan. tie. Het is een pracht uitvinding: 't Is heerlijk als je het nog te goed hebt, als het voorbij is is ieder weer gelukkig om thuis te zijn en als la ter de foto's bekeken worden zeg je: Wat hebben we toch genoten! Wij blijven dit jaar maar thuis. Als er pas een baby gearriveerd is, dan is reizen heel bezwaarlijk. Ik zou wel alleen kunnen gaan en mijn vrouw En om nu nog even terug te komen op dat zo mooi mogelijk willen zijn, dat iedere normale vrouw in zich heeft, dan moet zij bedenken, dat schoonheid niet alleen en zelfs niet hoofdzakelijk bepaald wordt door de uiterlijke vorm van haar wezen, maar niet minder door haar innerlijke per soonlijkheid. Een vrouw kan zo beeld schoon zijn als zij wil, zij zal geen enkele man duurzaam bekoren, als er hardheid uit haar ogen spreekt en de glimlach van haar mond geen teder heid kent. Omgekeerd kan een alle daags gezichtje van grote aantrekke lijkheid zijn, wanneer het leeft en in- telt. Er wordt niet voor niets be weerd, dat de ogen de spiegels zijn van de ziel. Een vrouw met een rijk hart vol lieve gedachten zal warme, stralende ogen hebben. Maar de schoonheid van een vrouw zonder innerlijke be zieling wordt tot een koud masker. En dat verveelt zo gauw. Het gaat daarmee als met een mooi schilderij of beeldhouwwerk. Enige tijd kan men vreugde vinden in de beschou wing ervan. Maar op een dag raakt men erop uitgekeken. Het biedt geen verrassing meer. Marcelle. en kinderen thuis laten, doch die graad van egoïsme heb ik nog niet bereikt. Ik denk, dat ik verschillende reisbureaux eens aanschrijf om pa pieren. Als ik dan daarmee gewapend in mijn hang-zit-vouwstoel duik, met links van me een doos sigaren en rechts een fles bier, dan geniet ik ook. En na de vacantie kan ik dan ook mee geuren over Tirol en Parijs en Koblenz en Arosa. Mijn vrouw mag ook een paar daagjes in mijn ligstoel zitten, dan heeft die tenmin ste ook vacantie. De baby lekker in het zonnetje. Heerlijk! Kinderen bren gen toch een bonk geluk mee, vindt U niet En nou niet allemaal ja knikken, want dan staat er minstens één erg te jokken. Of hebt U niet gehoord, dfirt er vorige week een pracht van een ooievaar, een levens groot, zeer rustig beest, op een wel zeer ruwe wijze van een dak verwij derd is En voor de rest, als U 't tenmin ste nog te goed hebt: prettige vacan tie, waar ook ter wereld Sniper. GESLAAGD. Geslaagd voor het middenstandsdi ploma de dames B. Kleiweg en L. Kleiweg en de herer. F. Compeer en J. Lindhout. Zij werden opgeleid door de heer R. J. Zuidema. De examens worden nog voortgezet. Voor het dezer dagen gehouden examen voor privé-secretaresse slaag de onze plaatsgenote mejuffrouw Ida Kempkes, leerlinge van het instituut Schoevers te Rotterdam. TECHNISCHE SCHOOL GOUDA. Aan de technische school te Gouda werden de volgende plaatsgenoten ge diplomeerd. Timmeren: B. van Dodewaard, J. H. M. Moerings, H. de Pater, J. Verweij. Metselen: W. T. van Vliet. Bankwerken: J. P. de Bruyn, A. Groen, D. van der Starre, J. H. de Kleyn, L. Smith, E. Overdam. Electrotechniek: G. Troost, J. Krins. Automonteur: J. P. Suur, B. E. v. d. Veen. Bevorderd werden algemeen: P. Both, W. Smith, C. Timmerman, A. Gerts, P. J. Houdijk, A. J. van der Neut, D. H. Schoemaker en P. M. J. Ver hoef. Timmeren: J. C. van Eijk, J. Peters, A. T. Compeer, J. H. Moerings, C. van Tol, A. M. Vermeij. Meubelmaker: P. M. van Wichen, W. van Berkestijn, M. E. Bonefaas. Schilderen: P. W. Kloet. Bankwerker: J. Bulder, J. A. Olie, W. J. van der Plaat, F. W. Bol, J. A. Posthuma, J. v. d. Akerboom, O. Matse, A. van Noort. Electrotechniek: M. van Dijk, W. Ce derhout, F. M. P. Jacobi, K. de Knik ker, J. Verwoerd. Aan de Gem. Middelbare Handels avondschool met 5 jarige cursus te Gouda, slaagde Cor de Joode. Bij bevordering in de lagere klassen werden op grond van regelmatig schoolbezoek, bijzonder ijver of goe de resultaten Han Jacobi, Mien Struik e Ina Verwoerd. Aan de Goudse Industrie- en Huis houdschool werden getuigschriften van de Primaire opleiding uitgereikt aan: P. van Dijk, F. van der Ham en M. Rupke. Het getuigschrift van assistent in de huishouding ontving A. Boer. AANRIJDING. Aan de Bloemendaalseweg onder onze gemeente had zaterdag een aan rijding plaats tussen een personenauto en een bromfietser. De personenauto, bestuurd door de heer v. V. uit Gou da kwam uj.t de richting Reeuwijk. De uit de tegenovergestelde richting komende bromfietser v. d. B. uit Reeuwijk merkte, waarschijnlijk als gevolg van de zware regenval, de na derende personenauto niet op, zodat hij daartegen op botste. Met ver schillende verwondingen, o.m. een gebroken sleutelbeen werd v. d. B. naar een ziekenhuis te Gouda over gebracht. Zowel de bromfiets als de personenauto werden beschadigd. SCHEEPVAART. In juni passeerden 3030 vaartuigen de provinciale hefbrug over de Gou we. Voor 205 vaartuigen werd de brug niet geopend. BURGERLIJKE STAND Aangiften van 18 tot 24 juli 1957. Geboren: Johannes, z. v. D. Zuidam en C. Gelderblom, Stationsstraat 10. Sjanie, d. v. H. Bras en A. de Vries, Onderweg 93. Frieda, d. v. G. Both en C. Noorlan der. Stationsstraat 37. Johannes, z. v. A. Ph. van der Breg- gen en F. A. van der Marei, Plasweg 35a. Marinus Anton, z. v. G. van Bruggen en T. Alting, Noordeinde 51c. Gehuwd: J. Koster en L. Struik. E. J. van Beèk en J. Struik. Overleden: Tromp e.v. Noteboom, Tanneke, oud 73 jaren. Van der Ben, Cornells, oud 61 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: witte strik, groene vulpen, blauwe hoofddoek, plastic boodschap- penmandje, wollen deken. Verloren: zilveren armband,- 4 fiets- sleutels, armband, groen windjack. Sport in 't kort W.Z.C. DE GOUWE. GOUWE I KAMPIOEN. Voor we over het hoe en het wat van de bigmach tegen LZC spreken, willen we eerst een nalatigheid onzer Pig en Peg op stap 81. Maar kom, Pig en Peg moeten de brieven bezorgen en vlug zijn ze weer aan het werk gegaan. Dan heb ben ze een brief die kunnen ze niet thuis brengen. Er staat ook helemaal geen huisnummer op. Misschien kan die meneer met die lange baard hen helpen. Ze gaan even vlug vragen. Maar neen hoor, nooit van gehoord en moet die in deze straat wonen? Het is nog niet zo eenvoudig Pig en Peg, om postbode te wezen en ze kunnen toch moeilijk met enkele brie ven terugkomen. 82. Ze moeten weg en ze snellen weg. Ze dragen niet voor niets de namen Pig en Peg. Peg gaat nog eens bij de huizen vragen. Maar ook die juffrouw kan hier in de straat geen Jansen. Er wonen hier genoeg Jan- sens in de stad, maar waarom nu jui'st 'doe nieti Vervelende brieven, die je niet kunt bezorgen. Waarvan je geen goed adres weet. Stond er nu maar een huisnummer op. Ze zul len nog eens zoeken en vragen, alle brieven moeten weg.

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 1