Mom Levensmiddelen A. Willem Jansen trouwt de Freule EEN MIELE M. HEEMSKERK Sport in 't kort OPENING W.S (È.-SPORTTERREIN. Zaterdag 10 augustus nam. 6 uur zal het nieuwe sportterrein van W.S. E. in de Puttepolder opéngesteld wor den, In een wedstrijd zullen Gouda I Neptunus I (Rotterdam) uitkomen, waarbij burgemeester Warnaar het terrein zal openen. Om 9 uur zal in het R-K. Vereni gingsgebouw een receptie gehouden worden. Wij feliciteren hier W.S.E. igiet het verkrijgen van het zo lang gewenste speelveld. BE FAIR NIEUWS. EEN GOED BERICHT. In de veronderstelling zijnde dat allen van een prettige vakantie heb ben genoten, delen wij onze leden me de dat de training we.'r een aanvang gaat nemen. Maarlet op, dit bericht is niet alleen bestemd voor degene die trouw de wekelijkse trainingsavonden heb ben bezocht, Dit ge.dt voor «alle maal". Dus zowel voor de spelers van het eerste als voor het derde elftal. Wij verwachten dus dinsdagavond een grote opkomst. Nog slechts enkele weken en de competitie gaat weer draaien en daar het bestuur grote verwachtingen van al haar elftallen heeft ook met 't oog op het le lustrumjaar van onze ver eniging, is het noodzakelijk dat U werkelijk gaat trainen. Dus nogmaals, training is daarom niet t» vermijden. Ook de junioren worden woensdag avond weer op de bekende tijd ver wacht en ook het bovenstaande is voor jullie van toepassing. WIST U DAT. Het is maar dat U het niet verge ten bent, maar wist U dat jl. don derdag 1 augustus de vereniging haar 4e levensjaar is in gegaan. Dus dat er volgend jaar groot feest is en het bestuur met grote plannen rond loopt Pier en Peg op stap Nü de potjes vullen steaks heerlijk smullen Maak ze nu in, die he:rlijke jonge augur ken en uitjesBij ons kunt U terecht voor alle Specerijen en; kruiden die daarbij nodig zijn Doen Mevrouw, uw succes is verzekerd 1 LTLJ» UD „MOQISTfN-ASSOQATIE" A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1, - Telefoon 326 W.Z.C. DE GOUWE. Ook hun laatste competitiewedstrijd hïbben de kampioenen in winst we ten om tet zetten. W.Z.C. uit Woerden werd met 5-2 verslagen. De Gouwe heeft nu met 5 punten voorsprong op him naaste concurrent L.Z.C. I: Gou we verscheen met reserve keeper E. Jenné onder dj lat. Deze speelde zich niets aantrekkend van 2e klasse peil en zonder plankenkoorts, een voortreffelijke wedstrijd. Gouwe toog (Kreet ten aanval. Nadat enkele keren paal en lat redding hadden gebracht voor W.Z.C., opende van der Linde met* een omhaal de score. Kort hier na werd Brok er uit gestuurd en W. Z.C. kon gelijk maken 1-1. De Graaff maakte na een mislukt schot van Brok 2-1. Nog eenmaal kwam W.Z.C. terug en maakte 2-2. Nog voor de rust liep Gouwe uit tot 3-2 door L. Sol. Na de rust kwam W.Z.C. er niet meer aan te pas. Gouwe maakte nog twje doelpunten, die beide kwamen van de hand van van der Linde. Eindstand 5-2. En nu de Gouwe ad- spiranten. Pj*oficat jongens. Zij be haalden nl. het kampioenschap van hun afdeling door een 8-0 overwin ning op O.Z.V. Zij moeten nu spelen met de kampioenen vèn de andere af delingen om het algeheel kampioen schap van de kring. Trainen maar, dan komt er misschien nog een suc cesje uit. Ook het derde heeft zijn kans op het kampioenschap behou den. Hun laatste) competitiewedstrijd tegen B.Z. P.C. n wonnen ze met 4-2. De wacht is nu maar op de uit slag van L.W.V. 2—B.Z. P.C. 2 Wint L.W.V., dan volgt een beslis singswedstrijd tussen Gouwe 3L.W. V. 2. Wint B.Z. P.C. dan is de Gouwe 3 kampioen. Nu het programma voor de komende week: Zaterdag wordt als oefenwedstrijd ge speeld Gouwe I—G.Z.C. jeugd met als bijkomende wedstrijden Gouwe II- Boskoop I en Gouwe-Boskoop meis jes. Aanvang 7,30 uur. Dan volgt a.s. dinsdag de promotie wedstrijd Gouwe ID.K.R. I of Polar Bears I dit hangt af van de wedstrijd die zij nog tegen elkaar moeten spe len. Met als voorwedstrijd Gouwe II- A.Z.C. I. Aanvang 7.15 uur. Postduivenvereniging De Sperwer. Wedvlucht vanaf Vilvoorden, 124 km. Los 9 30 uur. Aankomst le duif 11 28 21. 133e duif 11 51 35. In con cours 400 duiven. H. J. van den Berg 1 74 76 78 N. v. Vli.et 2 10 23 53 102 103 122, J Degen- kamp 3 31 33 46 71 80 98 99, H. van Dijk 4 29 56 61 83 84, P. Vink 5 34 50 41 51 52 63 120 121 129. W. van de Water 6 7 11 12 72 97 100 118 119 123. C. Lamoree 8 36. Ringelenstein Jr 9 69 101 124, N. van der Zijden 13 35 55 57 57 59 70 71 132, P. Metselaar 14 17 BRIEVEN FEUILLETON No. 7 door L. VAN SCHOOTEN 83. Maar dan krijgt Peg een reuze idee. Ze nemen geen brieven meer mee. Ze gaan weer in de brievenbus. Wij zijn ze kwijt en dan moeten ze belter uitgezocht wonden. Peg vin#;t het niet een reuze plan. Ze kijken hun voorraad eens na, ze moeten nog twee straten bezorgen, en dan nog een stuk of vijf brieven, die ze niet kunnen be zorgen, door onvolledige adressen. Hun besluit is genomen, we doen ze weer netjes in een brievenbus. 84. Zo zijn hun tassen gauw leeg. Zo zijn Pig en Peg de brieven vlug kwijt. Maar dat is geen werken. Het is maar goed dat niemand hst ziet. En wie weet wat voor brieven het zijn. Misschien troostwoorden voor een zieke. Een uitnodiging voor een vergadering. Nu komen al de brieven een dag later, wat kan daardoor veel veranderen. Nou Pig en Peg menen weer heel slim te zijn. Men moet maar even op een goed idee komen. Nu zijn ze toch lekker heel vlug klaar 20 43 44 105, H. van der Willik 15 22 54 62 77 90 108, Ringelenstein Sr 16 49 65 94 110 133, W. van der Jagt 19 42 114 125 127 128, L. de Bruin 21 50 81 130, Abr. van der Graaf 18 116, L. P. Hoogerdfjk 24 93 117, J. de Beer 25 30 32 45 47 73 104 111 131, L. Ver hoef 26 86 106 107, Abr. van der Graaf 28 48, H. van Muiden 27 38 82, P. van Gelooven 39 126, N. Rupke 60 67, J. de Kooter 64 66 92 113, J. van der Zijden 68 91 115, P. Bonefaas 75, C. Versluis 88 96 112, C. Ringelstein 89 95, Fr. Rip 85, D. Lagrand 109. Postduivenvereniging De Zwaluw. De postduivenvereniging De Zwa luw nam aeel aan een vlucht vanuit Neufvilles over een afstand van 171 km. De duiven werden door zaterdag middag om 1230 uur gelost. De eer ste duif kwam aari om 14.39.06 uur, de laatste om 15.00.45 uur. In con cours waren 150 duiven. De uitslag is: T. Boere 1 8 25 26 27 36 39 49 50, C. de Lang 2 7 38 51, L. W. Versluis *3 4 16 17 40 46, A. Groenendijk 5 13 20. Gebr. Hofman 6 11 12 15 19 21 41 46, H. Russcher 9 14 42 43, Abr. de Bruin 10 18 24 30 37 44, C. Smith 32 33 34 35; S. Versloot 48, W. Tamerus 47 en L. C. 't Hart 22 23 28 29 31. OUDE DUIVEN. De Zwaluw .hield de laatste vlucht van dit seizoen voor oude duiven. De vlucht ging vanuit Bordeaux Fr. over een afstand van 889 km. De duiven werden daar vrijdagmiddag om 13 uur gelost. De uitslag is: Abr. de Bruin 1 2 5, H. Russcher 3 4, T. Boere 6 78, C. de Lang. 9. Burgerlijke Stand Aangiften van 25 tot 31 juli 1957. Geboren: Felix, z. v. M. Alphenaar en L. van Kempen, Burg. Trooststr. 108. Marinus Nicolaas, z. v. M. N. Boer en A. de Ruiter, Bloemendaalseweg 12. Jan Willem, z. v. H. J. M. van Es en J. van Vuuren, Brugweg 26. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: blauw zakmesje, bruin koffertje met inü., groene capuchon, br. herdershond, sieutel, f 2,50, bei ge capuchon, grijze shawl, luchtklep van scooter, lederen riem. Verloren: Jtode hoed, rubber laars, dubbele fietstas, inh. mantel, geel winajack, blauwe autoped, blauwe zwembroek m. badhanddoek. Pluimveehoekje Een langzame maar gestadige groei lis het beste. Er zijn meerdere manieren om kui kens volwassen te kragen. Veel hangt hierbij af van de voe^erstofien aie aangewend worden. Een snede en zeer geforceerde groei door middel van zeer veel dierlijk voedsel geeft grote ontwikkeling van vlees en been deren en de vrouwelijke exemplaren, die aldus gevoed woraen, beginnen vaak zo vroeg met de leg, dat ze nog niet eens uitgegroeid zijn en dan ook in hun verder leven niet geschikt blijken om er een goede nabroed van te fokken.- Een andera voedingsmanier is veel meer in de richting van de droogvoe- dering. Hoewel natuurlijk hierbij de verschaffing van dierlijk voedsel niet achterwege mag blijven, treedt deze veel meer op de achtergrond. Men ziet dan zulke kuikens langzamer groeien en toch is er geen storing, 't Lichaam wordt meer veelzijdig ont wikkeld, de kuikens worden wat men noemt harder en blijken naderhand uitstekend geschikt voor de foktoom. Ze gaan enige weken later aan de leg. Bij dat later produceren van eie ren zijn deze ook voor het broeden meer geschikt, omdat ze gelegd zijn door dieren, wier ontwikkeling groter is en wier verschillende organen meer kracht en rijpheid verkregen. Knobbelvoet. Het komt gelukkig maar hoogst zelden voor, dat aan de voetzool der kippen knobbels, gezwellen, uitwas sen ontstaan, die voor de dieren zeer pijnlijk en hinderlijk zijn. De oorzaak moet gezocht worden in de ongeschik te toestand1 van de bodem, waarop de dieren lopen moeten. Velen toch zijn zo onverstandig om puin, grove stuk ken steen en kalk in de rennen te gooien, in de mening, dat zoiets al heel goed is voor de vorming van de eierschalen. Afgezien van de kwelling waaraan zij hun dieren blootstellen, geeft het voor deze schaalverbetering niets, die grote brokken. Geklopte, fijngeklopte kalkpuin, afkomstig van gezonde muren is wel goed, maar de .stukjes moeten niet groter zijn dan van gewone grint. Ook kan de aard korst in niet omgeharkte rennen, zo hard worden alsof ze op een stenen of houten vloer liepen. T i hoge zit- stokken geven aanleiding tot kwets uren aan de voetzolen bij het afsprin gen. Ais nu zulke verwondingen aan wezig zijn, wast men de poten flink schoon en na drogen smeert men ze in met wat jodium-tinctuur. Dergelijke ongevallen kunnen vol komen vermeden worden als de ren nen steeds een zachte, zeer dikke, droge zandlaag hebben en vrij worden gehouden van harde kluiten, stenen enz., door geregeld bijharken, dit laatste vooral niet verzuimen. Kippenvriend. Kijk es meneer, zei Gijs, ik vind het allemaal best, dat u bjpr de fa briek gaat opknappen en uitbreiden, maar wat worden wij daar beter vaxi? Bent u wel eens gaan kijken in die krotten waarin de mensen wonen? Hebt u al es uitgerekend, hoe ze d'r moeten komen van de centen die ze verdienen? Hoe denkt u dat het is bij Chris Graafland, die nu al een half jaar ziek thuis ligt, en geen cent ver dient? Dacht u dat die kon leven van de soep die de dames van de soep- krans hem brengen? Als er bij ons iemand ziek wordt, moet de vrouw uitwerken en de kinderen lopen voor schobberdebonk op straat. Zo werd hij opeens geconfronteerd met een sociaal probleem. Het trof hem zo onverhoeds, dat hij niet eens de woorden vond om Gijs op zijn plaats te zetten. JWanjt goed bekeken was Gijs door zo te spreken toch maar een rooie een opstandeling tegen de ge stelde machten en tegen de georden de loop der dingen, dat rijke mensen het best zouden hebben en.arme men sen tevreden moesten zijn. Wekenlang sprak Willem niet met Gijs, dan alleen over zakelijke dingen. Ik hou me hart vast, bekende Gijs tot enkele van z'n kornuiten, hij loopt te broeien. Straks smijt ie me d'r uit en waar mot ik dan naar toe? Dat geloof ik niet van 'em, verde digde de jonge Henk Graafland, 't is de ouwe Bas niet. GOUWE I KAMPIOEN. Staande van links naar rechts Trainer R. de Haag, P. de Graaff, B. den Oudsten, C. Overdam, H. Brok. ZittendH. van der Linde (aanvoerder), L. Sol en C. van Mourik. VLIEG EN MUG hebben er niet van terug. Zó simpel, zó snel, zó feilloos werken de mo derne Anti-insekten middelen Enéén zo'n handig doosje bev-iligt uw huis voor weken. Neem zelf de proef Bij ons vindt U diver se erkend goede mer ken steeds voorradig. VAN Dl Zuidkade 1 LIEFKOZEN VERBODEN IN HET RUSSISCHE RIJK. Wie verliefd geraakt, wil verliefd doen en of dit nu in het openbaar ge schiedt of in het verborgen, de lief kozing blijft. Mocht het in Nederland reeds zo zijn dat men in bepaalde bosrijke streken veelvuldig het bord verboden toegang aantreft, in Rusland ligt de zaak geheel anders, maar in Nederland is het niet bij de wet ver boden, dat verliefde paartjes elkaar, ook in het openbaar omhelzen, tenzij het aanstootwekkend is. In Rusland is dit wel verboden geweest en dit was nog voor de laatste wereldoorlog. Een verliefd paartje kon zich daar niet naar een park begeVen om daar onder de volle maan op een bankje te gaan zitten en elkaar hun liefde te betuigen. DE veïtelt INina Magidoff die reeds voor de oorlog met een Amerikaan huwde, die zij in Moskou had leren kennen. En hoe gaat zo'n kennismaking in het algemeen. Het ene avondje uit wordt twee avondjes, van liefdevolle blikken komen tedere gebaren en dan komt men in Rusland in gevaar, want omhelzingen zijn niet toegestaan. Dan komt de politie en het opschrijfboekje er bij te pas en dat ontlopen de paartjes maar liever. Toch was het ontzettend moeilijk een plaatsje in Moskou te vinden, waar men naar hartelust kon vrijen. Nina's verloofde Robert woonde op een ka mer maar daar kon hij haar niet ont vangen, want hij had de kamer ge huurd op voorwaarde, dat hij nooit een vrouwspersoon zou ontvangen. Allemaal goed en wel heeft Robert gedacht, maar ik mag mijn Nina toch wel de betuigingen van mijn liefde ggven. Ook Nina had geen kamer voor zichzelf alleen en zo geraakten de jongelui in een moeilijk parket, want ook een auto bezaten ze niet, zodat er van parkeren ergens in een stil laantje geen sprake was. Toen werd het idee geboren. En nu nog weet Nina niet hoe zij aan dit idee gekomen zijn, maar het heeft gewerkt. Met Robert sprak ze af, dat ze samen naar een van de grootste stations zou gaan, waar om de haver klap treinen binnenkwamen. En tel kens wanneer er een trein binnen kwam vloog het paartje elkaar in de armen, alsof er echt een heuselijke ontmoeting sinds lange tijd plaats vond. Was dat gebeurd dan wachten zij weer op de volgende trein en her haalde zich de tedere omhelzing. Da genlang ging het goed en de jongelui dachten reeds, dat zij nu het middel hadden gevonden om elkaar hun lief de te betuigen. Maar op zekere dag gebeurde het onvermijdelijke. Een agent van politie kwam naar hen toe en zei met barss stem: zo, nu hebben jullie genoeg treinen afgewacht, stap in de trein of ga naar huis maar blijf niet op het station. Vrolijk lachend ging het jonge paar toen naar huis en al was de list niet volkomen geslaagd, toch heeft hij gewerkt, want zij zijn nu wat men noemt gelukkig getrouwd. PROMOTIEWEDSTRIJD DE GOUWE. Donderdagavond heeft het eerste zevental een promotiewedstrijd ge speeld in Leiden tegen Sleutelstad. Uit deze wedstrijd bleek weer eens dat de Gouwe spelers geen promotis- wedstrijden kunnen spelen. Direct na het uitzwemmen ontspon zich een hef tig duel voor het Gouwe doel en het was Brouwer van Sleutelstad die de score opende 1-0, even daarna was het een fout van Brok welke door Willem merkte dat er spanning hing op de fabriek. Up een zaterdagmorgen zei hij t-gen Gys: neb jij vanmiddag wat te aoen? Niet dat ik weet meneer. Kom dan vanmiddag om twee uur op mn kantoor. nij zag hoe schichtig dé blik. van de ander werd. Opeens schaamde hij zich. nier stond een mens tegenover hem, een goeie werkman, een eerlyke vent, een kerel met een goed scei her sens in z'n kop. Jki die man stond te trillen op zn benen van angst, voor een ander mens, oie er in Zn borst rok precies zo uitzag als hij, maar die het geld had en daardoor de macht, om iemand uit zn brood te stoten. Ik heb plannen, Gijs, zei Willem Jansen, daar moet jij me bij heipen. Hij wendde zich af, toen hij de on metelijke verlichting zag op het ge zicht van de man tegenover hem. Was het zo op zijn fabriek? Waren ze bang voor hem? Hij zag even later Gijs wel smoezen met Henk Graafland en een paar an deren.. hij wist het, dat waren de scherpste jongens uit z'n fabriek, niet de luisten, niet de domsten. Hij grin nikte in zichzelf. Groenhoven zou bin nenkort nog over heel iets anders kun nen roddelen dan de tennisbaan en de auto van Willem Jansen. Het gesprek met Gijs van Dam was het eerste in een hele reeks, niet met Gijs alleen, maar ook 'met Henk Graaf land en anderen. En verbaasde huis moeders, de rode armen dampend van zeepsop, zagen eensklaps de stevige gestalte van Willem Jansen in de deur verschijnen. Hij gin^ zitten aan/ d|fe tafel met het zeiltje en vroeg honderd uit. Na de eerste schrik werden de vrouwen spraakzaam. Chris Graafland, de oude, afgepees- de arbeider, die nu ziek lag, zag zijn vrouw verschieten toen daar opeens een man in de kamer stond en ze Willem Jansen herkende. Zo Chris, zei Willem en stak de zieke de hand toe, gaat niet best, hoor ik? Nee meneer, zei Chris ontdaan. Wat had dit te betekenen? Hoe lang heb je op de fabriek ge werkt, Chris? Zeven en veertig jaar, meneer., als ik het nog drie jaar had volgehouden was ik er vijftig jaar geweest. Dat klopt, grinnikte Willem om zijn onrust te verbergen. Hij keek het kleine kamertje rond, zag naar de dunne dekens in de duistere bedstee, het glimmende, kale hoofd, het gele gezicht, de broodmagere armen van de man, die zeven en veertig jaar had gesloofd op de steenfabriek en nu on nut tot verder werken, hier lag weg te teren, zichzelf en zijn gezin tot last 't Valt zeker niet mee de eindjes aan mekaar te knopen, richtte Willem zich rechtuit tot de oude vrouw. Ach meneer, zei ze, en weer zag Willem de angstige beduchtheid in dat oude, moede gezicht, gelukkig werkt onze zoon Henk Maar die jongen komt zo ook niet aan sparen toe, hij heeft nog geen meissie maar hij zal toch wel eens.. Henk is een beste arbeider, zei Willem, die komt er wel. De oude ogen in de bedstee lichtten op b(j die lof. Jullie moeten even goed luisteren, zei Willem Jansen, er gaan verande ringen komen. Mensen die hun hele leven gewerkt hebben, moeten niet aan 't eind van him leven, 'als ze te oud en te zwak zijn geworden, d'r hand ophouden. Maar dat moet alle maal geregeld worden, er moet een pensioenfonds komen, en daar sta jij naast, Chris. Maar we zullen d'r wel wat op vinden, Ik zal d'r met Henk over praten, maar we zullen d'r voor zorgen dat Henk niet al z'n geld thuis hoeft te geven. wordt vervolgd. Kopaan afgestrafd werd 2-0. Daarna bracht van der Linde met een fraai schot de stand op 2-1. Er kon nog van alles gebeuren, tot van Zijl met deze stand werd gedraaid. Na rust een sterk opdringend Sleu telstad. Gouwe werd volkomen in de verdediging gedrukt. Wij misten in deze wedstrijd het flitsende van Sol, die anders op zijn eentje snjlle sprint jes kon ondernemen er werd volko men de baas, maar alles is nog niet verloren. A.s. Dinsdag heeft de tweede pro motiewedstrijd plaats en wel hier in ons zwembad, dan speelt het eerste tegen DKR uit Utrecht en 8 augustus moet Sleutelstad naar DKR, dus er kan nog van alles gebeuren. wast vlug en zonder slijtage maar ook HAGEL WIT Dorpsstraat 33, telef. 418

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 2