voor waddinxveen ZILfflEIft™®® M. HEEMSKERK AZIATISCHE IfFLUEAZA 31 augustus 1957 AUTORIJSCHOOL no. 637 vrijdag 30 augustus 1957 13e jaargang Adres redactie eti administratie: Oranjelaar 30. Waddinxveen telet. 438 Verschijnt elke vrijdag Aoonnementsgeld per kwartaal f 1.00 bij vooruitbetaling Advertentie- en familieadvertentieprijs 8 ct per m.m. bijdragen verslagen, etc uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden. Pig en Peg op stap Dorpsstraat 33 Telefoon 418 ZONNEHUISBUSJES. Het comité van bovengenoemd doel verzoekt ons mede te delen dat de busjes geleegd zullen worden in de maand september. Verzocht wordt de busjes gqreed te zetten. Mevr. Oomkens Mevr. Stolker VERBETERING WILHELMINAKADE Aan de Wilbelminakade nadert een belangrijk werk zijn voltooiing. Van wege de Provinciale Waterstaat werd aan het gedeelte tussen de rijksbrug en de verffabriek van de fa. Wed. Boonstoppel Zn. N.V. de oeverver dediging van de Gouwe vernieuwd. Door de vernieuwing van deze kade muur, die verder oostwaarts kwam te liggen dan de oude muur, ontstond, zoals ooi» aan verschillende delen van de Zuidkade reeds eerder het geval is geweest, een belangrijke verbreding van de bestrating. Vooral voor de aan- en afvoer van verschillende grote bedrijven is dit zeer belangrijk. Het wegdek is niet alleen aanzienlijk verbreed, doch ook opgehoogd en enkele lichtmasten zul len er voor zorgen, dat dit weggedeel te een grondige modernisering onder gaat. Wat de Wilhelminakade betreft, rest dan nog de verbreding vanaf de loswal tot aan de rijksweg, doch hier zal een bocht van de Gouwe afgesne den moeten worden, waardoor enkele huizen zullen moeten verdwijnen en de Alpher Wetering omgelegd zal moeten worden. Van nog meer belang voor het verkeer is de verbreding van de Zuidkade tussen de Remon strantse Kerk en de provinciale hef- brug, waarvoor de plannen reeds ge reed zijn. Burgerlijke Stand Aangiften van 22 tot 28 augustus '57. Geboren: Geertruida Wilhelmina Cornelia, d. v. J. Droog en G. L. C. van Vliet, Meidoornstraat 33. Marianne, d. v. P. van Loon en C. A. Prevo, Stationsstraat 18. Gerrit Jan, z. v. N. G. van den Hof en S. Meenderink, Kerkweg 193. Catherine Jacoba, d. v. P. J. van Oort en M. A. Schouten, Noordkade 79. Ondertrouwd: A. Blok en G. F. Hil- geman. Gehuwd: C. Vijfhuizen en C. A. van Tol; H. Meiderwijk en J. van Straa- ten. Overleden: Lodewikus e.v. Steenland Martha Adriana, oud 71 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: fietssleuteltje, handschoen, vulpotlood, knot wil groen, portemon- naie met inh. Verloren: doublé dames polshorloge met dito bandje, bril met donker montuur, grijze sok, aktetas, fietstas, blauw-grijs windjack. ZONDAGSDIENST wo^dt waarge nomen door Dr. P. van der Linde. Sport in 't kort Postduivenvereniging De Zwaluw Wedvlucht vanaf Noyon 298 km. Los 11 uur, aankomst le duif 2 4? 58, 3?e duif 3 12 32. Uitslag: T. Boe- re 1 9 19 20 28 33, Gebr. Hofman 2 4 5 24 27 29 30 32 37, A. Groenedijk 3 8 10 23 25, H. Russcher 6' 7 11, P. C. 't Hart 12 15, C. Smith 13 21, W. Tamerus 16 18 34, A. Poot 26, A. de Bruin 22 35, C. de Lang 31. De Zwaluw hield tevens een vlucht met oude en jonge duiven vanaf Roo sendaal 58 km. Los 13 30. Aankomst le duif 2 16 25, 20e duif 2 24 33. Uit slag: P. C. 't Hart 1 3 7 10 12, A. Groenedijk 2. T. Boere 4 8, A. de Bruin 5, W. Tamerus 6 9, A. Poot 11, Gebr .Hofman 13 15 16 17 18 19 20, C. de Ijfuig 14. DAMVERENIGING 91. Pig en Peg staan voor een bloe menwinkel. En voor die winkel staat een kar. De winkel is vol bloemen de kar is leeg. Peg heeft een plan, we gaan bloemen verkopen. We kunnen weer geld verdienen. Dan moet Pig wel even lachen. Geld verdienen zeg je hé. Peg laat eens zien hoeveel geld ze op zak hebt, dan kopen wfj een paar broodjes. Ja, ze hebben wel ge werkt, maar nog nooit een cent ver diend. Maar met bloemen venten zul len we dat eens proberen. 92. Even later staat Peg in de win kel voor de bloemenkoopman heel netjes met de pet in de hand. Mo gen mijn vriend Pig en ik bloemen voor u verkopen. We hoeven niet veel te verdienen al is het ook een stuiver op iedere bloem of plant die we verkopen. Wij zijn heel gauw te- vree. En ze hebben weer geluk die twee, ze krijgen de kar vol bloemen mee. Zullen Pig en Peg nu eindelijk eens wat verdienen. Ze hebben weer een mooie kans. Een kar vol mooie en frisse bloemen. de eerste wedstrijd tegen snelle Gooi ploeg. Wat men aan snelheid over had, kwam men echter technisch te kort bfj het Gooi. Daardoor kwamen de kansen die er in zaten van het Gooi er niet uit. Nadat de Gouwe dan ook even tijd nodig had gehad om een juiste tactiek te vinden te genover deze spelmethode; na het initiatief over. Gouwe won tenslotte deze aantrekkelijke wedstrijd met 2-1. Dat WZC de gevaarlijke outsides was stelde de Woerdenaren al direct in de voorronde. Ze wonnen tenmin ste hun wedstrijd tegen de Zijl met 2-0. De tussenwedstrijd van Gouwe II tegen een GZC combinatie werd een aardig intermezzo, hoewel het spel niet tot competitie hoogte kwam. Gouwe won door een doelpunt, dat reeds in de eerste seconde werd ge maakt 1-0. De strijd om de derde en vierde plaats werd door het Gooi van de Zijl gewonnen met 2-0. De Zijl, in casu him keeper kon di.t niet ver dragen en begon allerlei onsportivi- teiten aan de dag te leggen. **ale 8*8 tussen Gouwe en WZ,U Het was geen grootse wedstrijd. Misschien dacht de Gouwe er ook wat gemakkelijk over. In elk geval kwam het maar met de hakken over de sloot en het had niet een centi meter over ook. Voor de rust opende van Triet met een omhaal de score. Maar nog voor het draaien, maakte WZC door een misverstand in de Gou we achterhoede gelijk. Direct schoot de Graaff van voor de middellijn raak: 2-1. Dat werd ook de eindstand Tournooi,uitslag: le Gouwe, 2e WZC, 3e Gooi en 4e Zijl. De wedstrijden van woensdag moes ten wegens de koude worden afge- van woensdag 28 augustus is het 1ste tiental als volgt samengesteld: lste tiental: 1 F. M. P. Jacobi, 2 T. Twigt, 3 A. Blom, 4 A. Blonk, 5 C. H. Kramp, 6 C. Blonk. 7 H. Troost, 8 D. H. Zwa nenburg, 9 A. N. Littooij, 10 G. Hee- ren. 2de tiental: 1 W. van der Heijden, 2 T. den Ou den Jr, 3 D. la Grand, 4 A. A. Riet veld, 5 J. Doornhein, 6 W. A. van den Berg, 6' J. de Heer, 7 A. Zwa nenburg, 8 D. M. de Gelder 9 P. C. Treffers. Reserve: H. Hofman en A. van der Flier. De prijswinnars zijn in lste klas: F. M. P. Jacobi, lste prijs en de van Eeuwen-beker. Tevens winnaar com petitie G.D.D. T. H. Twigt 2de prijs. In de 2de klas: W. van der Heijden lste prijs en Het Centrum-beker. T. den Ouden Jr. 2de prijs. Tevens winnaar competitie G.D.D. en van de Groepwedstrijden. A. Zwanenburg 2de winnaar compe titie G.D.D. De totale stand tot en met de laat ste ronde is, achtereenvolgens: ge speeld, gewonnen, gelijk, verloren, punten en gemiddelde. 1 F. M. P. Jacobi 20 16 4 0 36 1,80 Bij besteding van minstens f 1—, ontvangt U een LUCHTBALLON GRATIS A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1 Telefoon 335 benieuwd hoe de elftallen de Be Fair kleuren zullen gaan verdedigen. Als we onze gedachten nog eens over de verschillende wedstrijden te rug laten gaan, dan geloven we wel dat Be Fair weer een geducht woord je mee gaat spreken. We geven nog even de verenigingen door welke de bekers zijn gewon nen: le elftal: Gouderak I. 2e elftal: Boskoop I. 3e elftal: ZW H. Uitslagen: 3 24 1,50 3 30 1,42 4 20 1,25 4 25 1,25 5 26 1,23 5 24 1,20 6 24 1,14 6 6 5 18 1,05 8 7 7 23 1,04 4 6' 4 14 1,00 3 5 5 11 0,84 Op de gehouden „EXCELSIOR" jaarvergadering 2 T. H. Twigt 18 12 5 1 29 1,61 3 A. Blom 19 14 1 4 29 1,52 4 A. Blonk 16 11 2 5 C. H. Kramp 21 12 6 6 C. Blonk 16 8 4 7 H. Trpost 20 9 7 8 Zwanenburg 21 10 6 9 A. N. Littooij 20 9 6 10 G. Heeren 21 9 6 11 W. v. d. Heijden 17 12 T. d. Ouden Jr 22 13 D. la Grand 14 14 A. A. Rietveld 13 15 J. Doornhein 19 6 4 9 16 0,83 16. W. A. v.d. Berg 13 4 1 8 9 0*69 17 J. de Heer 21 5 4 12 14 0,66 18 A. Zwanenburg 21 5 3 13 13 0,61 19 D. M. de Gelder 22 1 2 19 4 0,18 20 P. C. Treffers 22 0 1 21 1 0,04 21 A. v. d. Flier 11 2 0 9 4 0,36 22 H. Hofman V. A.V. WADDINXVEEN. In het afgelopen weekend kwamen al onze elftallen voor oefenwedstrij den in het veld. De beide zaterdag middag-elftallen gingen op bezoek bij VWS te Leiden en kregen geduchte nederlagen mee naar huis. Dit verging ook Waddinxveen 2 dat het tegen Boskoop Z te gemakkelijk opvatten en met een 5-3 uitslag ten onder ging. Waddinxveen I speelde een zeer goede wedstrijd tegen een Gouda- combinatie, welke met 9-1 werd ge wonnen. Het laat zich aanzien dat het le elftal zijn vorm weer heeft terugge vonden en dat we met spelers als v. Gelooven, Smiths en Sinteur de toe komst weer gunstig mogen inzien. Programma a.s. weekend: Waddinxveen ZVWS I. Waddinxveen Z 2—VWS 2. Waddinxveen 2—GSV 3. Waddinxveen IGSV Comb. BE FAIR NIEUWS. Zo horen dan de nederlaagwedstrij den ook weer tot het verleden en daarmee een drukke tijd voor de K.C. Want de bedoeling van deze wed strijden was natuurlijk de elftallen voor de a.s. competitie die 7 sept. begint, samen te stellen. We zijn Be Fair IGouderak I 1-8 Be Fair II—Koudekerk 3-2 Programma voor a.s. zaterdag: Be Fair AWSE A, aanvang 3 uur. WSE-NIEUWS. WSE I speelde een goede oefenwed strijd tegen Olivno 1 in Pijnacker en wist een 5-3 overwinning te behalen. Nog wat sneller, niet te kort en de training niet vergeten. WSE II deed het niet minder en won met 4-1 van Olivio UT. Jammer dat dit weekend de return niet kan plaats hebben door feestelijkheden in Pijnacker, maar zo gauw daarvoor de gelegenheid is, komen ze in Wad dinxveen spelen. Dus nu gedwongen rust, maar 8 sept. begint de compe titie. Op 8 september begint de compe titie van WSE met de wedstrijd WS E IGroot Ammers I. 2e elftal heeft rust. Woensdagavond geen training, maar wel ledenvergadering in het Vereni gingsgebouw. O.a. bespreking com petitie, zaaltraining enz. Woensdagavond waren de dames van de handbal met bestuur bijeen ter bespreking van de komende com petitie, training, reisgelegenheid enz. Hat bestuur werd samengesteld uit de dames: Mevr. Heerkens, voorzit ster, Mej. Kingma, secretaresse, Mej. Geers, penningmeesteresse. De competitie indeling voor de da mes is als volgt: Snelwiek RKCG - Dynamo - Oli vio - Wilton - R.H.H.V.G. - R.HC - R.K. W.S.E. De junioren spelen morgen om 3 uur bij Be Fair. Een mededeling voor de poollief- hebbers. Wanneer U daaraan mee wilt doen betaalt U f 4,per jaar en kunt u tevens alle wedstrijden gratis bezoeken. WZC DE GOUWE. Het is afgelopen. Deze conclusie lijkt ons niet voorbarig. Het weer is van streek, koude en regen. Zodoende krijgt ook het water een zodanige temperatuur dat er niet meer ge speeld kan worden. Het polotournooi is dus toch het slot geworden. Door de late komst van het Gooi en de Zijl werd er niet op tijd begonnen. Maar toen ging het zo vlot, ondanks koude en wind, dat nog voor tienen de boel aan de kant was. Iets over het tournooiverloop: Gouwe speelde De laatste tijd wordt overal gespro ken over de Aziatische griep, die zich vanuit Azië over de gehele wereld lijkt uit te breiden en die inmiddels ons land al heeft bereikt. Vooral de ouderen, die de verschrikkingen van de influenze-epidemie in 1918 hebben meegemaakt, zien deze ziekte meteen zekere angst tegemoet. Maar ook zij die hieromtrent geen persoonlijke er varingen hebben, menen vaak dat er iets ergs in aantocht is, omdat er zo veel over geschreven en gesproken wordt. Wat is nu hiervan waar en wat be rust op geruchten en onnodige angst? In de eerste plaats moeten wij er op wijzen, dat wij hier om de zoveel jaar een epidemie van influenza meema ken. Vrijwel iedereen heeft in zijn leven al eens met deze aandoening kennis gemaakt en weet dus uit er varing dat het een weliswaar onpret tige, maar toch niet bijzonder ernsti ge, gevaarlijke of interessante ziekte betreft. En dit is evenmin het geval met de influenza die ditmaal in Azië zijn oorsprong heeft en die zich mo gelijk ook over ons land zal gaan uitbreiden. Vanwaar dan alle drukte, de publicaties in de kranten en het gepraat over vaccineren? Wij hebben op deze plaats al eens over influenza in het algemeen ge sproken. Misschien zult U zich nog herinneren, dat deze ziekte wordt veroorzaakt door een virus. Dit is 'n organisme, dat nog vele malen klei ner is dan een bacterie en met een gewone microscoop niet meer zicht- maar te maken. Longontsteking, rood vonk, blaasontsteking- om maar eens enkele ziekten te noemen worden veroorzaakt door bacteriën, waarbij iedere ziekte zijn eigen bacterie heeft. Deze onderscheiden zich van elkaar door hun uiterlijk, maar ook door al lerlei andere eigenschappen. Zo on derscheiden ook verschillende virus soorten zich. Dit gaat zover, dat een ziekte, in dit geval influenza, door verschillende soorten virus veroor zaakt kan worden. Door kweken en andere onderzoekmethoden zijn deze van elkaar te onderscheiden. Het is bekend, dat het doormaken van een ziekte vaak een tijdelijke of blijvende immuniteit geeft, doordat in het li chaam antistoffen worden gemaakt, die na enige tijd, maar soms ook nooit meer verdwijnen. Dit geldt ook voor de influenza. De moeilijkheid is, dat een influenza, veroorzaakt door een bepaald soort virus, alleen tegen dit speciale virus gerichte antistoffen oplevert, zodat de patiënt toch een gemakkelijke prooi wordt voor een influenza, die door een neefje van dit virus veroorzaakt wordt. In onze streken zijn verschil lende neefjes thuis, zodat velen van ons tegen verscheidene familieleden van dit virus al min of meer immuun zijn. Het neefje uit Azië is hier nog nooit geweest. Vandaar eigenlijk alle wordt. Omdat niemand tegen dit spe ciale soort influenza virus antistoffen bezit, is het te verwachten dat meer mensen ziek zullen worden, dan bij een gewone influenza-epidemie. Het is echter slechts een verwachting en geen zekerheid. Waar bij een gewone epidemie al moeilijkheden in het maatschappelijk leven kunnen ontstaan door een plot selinge opeenhoping van ziektegeval len. is het te begrijpen, dat men wel zou willen door een vaccinatie ieder een te kunnen beschermen. Het is echter niet mogelijk op korte termijn een zo grote hoeveelheid vaccin te bereiden, zodat dit gereserveerd zal moeten worden voor mensen die ab normaal grote besmettingskansen heb ben en voor hen, voor wie het door maken van een influenza-aanval ex- tr% schadelijk of zelfs funest zou kun nen zijn. Wij denken hier aan mensen bij wie een groot deel der longen is verwijderd, aan ernstige suikerpa tiënten en zo meer. Is de influenza op zichzelf niet ge vaarlijk, haar complicaties kunnen dit wel zijn. Door de influenza ont staat bij de patient een vermindering van weerstand, waardoor een andere ziekteverwekker betere kansen krijgt. Is er bij voorbeeld in een gezin iemand met steenpuisten, dan zullen speciale maatregelen nodig zijn. De steenpuist wordt nl. veroorzaakt door een bacterie, die graag samenwerkt met het influenza-virus, en zo tot 'n zeer ernstige zeer kwaadaardige long ontsteking kan leiden. Is er dus een geval van steenpuis ten in het gezin, dan moet men de huisarts hiervan onmiddellijk op de hoogte stellen als er een influenza- epidemie nadert! Hetzelfde geldt voor andere geïnfecteerde huidaandoenin gen. Maar ook angina, oorontsteking en bronchitis, om nog enkele voor beelden te noemen, kunnen de geva ren vergroten. De influenza kan men voorlopig vrij onbezorgd tegemoet zien. Tot nu toe gedraagt de neef uit Azië zich niets kwaadaardiger dan zijn Hollandse familieleden. Maar, evenals bij iedere andere influenza epidemie, is speciale aandacht en zorg nodig op plaatsen waar al een infec tie van andere aard aanwezig is. Men moet dan dus ook van ogenschijnlijk onschuldige aandoeningen, steenpuis ten de huisarts "Verwittigen, zeker als een der gezinsleden door de influen za is aangetast, liefst nog eerder, op dat tijdig alle maatregelen ter be scherming genomen kunnen worden. Arts. Ter ere van de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmnia zal op ZATERDAG 31 AUGUSTUS, des avonds 8,30 uur een plaats hebben, welke gratis aangeboden wordt door de Oranje vereniging, op een terrein aan de Ieplaan. Om 7 uur zal een mu zikale rondgang plaats hebben door de Muziekvereen. „Voor waarts". Zij die nog geen lid zijn kunnen zich alsnog opgeven bij de heren D. Kool, Dorpstraat en A. Toor, ieplaan. Dit jaar wordt geen contributie geheven. Leert autorijden bij de Waddinxveense Autorijschool (W.A.R.) Erkend Instructeur (oud politieambtenaar)Leswagen Opel Re- kord 1957. Lesgeld f 7,Theorie met de nieuwste verkeersfil- men f 1,per avond. Tevens verzorging (vernieuwing) van uw oude rijbewijs.

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 3