„Draagt elkanders lasten" GEEFT DUS MILD erin a VROUWEN MEISJES l/dfte Levensmiddelen Koet Angel Skin Sak* Doeieman HOOFDPIJN! ^uid? M. HEEMSKE Hoe ontótond PMnbtebdag, NYLONS voor werk èn wandeling! BALLERINA! Fa. C. VAN DER LINDE Zn kotter aar gereedschapslijper bankwerkers r De R is weer in de maand Q&fytttiq UanduMAk Fa VAN 'T SLOT Nafaars- «f Winterhoed F. J. DË BRÏJIM Julianastr.il Jae. d. Wel HAARD HAARDKACHEL Pig en Peg op stap tegen ruwe handen per flacon f 1,50 2,95 bejaardenbijeenkomst BEGONNEN. Nu de vakantie's zo langzamerhand weer tot het verleden behoren, gaat de activiteit van de verschillende verenigingen en comité's weer op voi le toeren draaien. Dinsdagmiddag vond de eerste sa menkomst weer plaats van het be jaardencentrum. Als vanzelf, waren niettegenstaande het slechte weer een belangrijk aantal oudjes naar het Geref. Verenigings gebouw gekomen. Mevr van der Torren-Veendorp. presidente van de Federatie, verheug de zich iji haar openingswoord over het feit dat zij naast de oude, dit keer enkele nieuwe gezichten kon verwel komen. Dit was mogelijk geworden doordat er een speciale busdienst was ingelegd ,voor hen die slecht ter been "'Maar Mevr. van der Torren deelde mede dat dit helaas maar een keer mogelijk was, daar dit anders een te kostbar? geschiedenis zou worden. (Is hier geen oplossing voor te vinden?) Bijzonder aardig was, dat een der bejaarden, die in een ziekenhuis te Nijmegen is opgenomen, een groet stuurde aan haar clubgenoten. Het spreekt vanzelf dat deze groet door de aanwezigen beantwoord werd. Aan deze eerste samenkomst in dit winterseizoen was een feestelijk tintje temeer omdat het programma een poppenkast vermeldde. De heer N. Bontenbal, (directeur Waddinxveens poppentheater) hield een inleiding over het poppenspel. Op een interessante wijze vertelde spr. hoe dit spel was ontstaan. Memoreer de verder dat het hele leven een pop penkast is. Met enkele voorbeelden maakte hij dit duidelijk uiteraard met een humoritische inslag. Natuurlijk kwam de poppenkost zelf ook aan het woord. Orgineel von den we de wijze waarop enkele figu ren een surprise uit het theater ont vingen. Dat dit oud-Hollandse spel nog steeds bekoring heeft van jong en oud, werd wel op deze middag bewezen. Op een boeiende manier wist de heer Bontenbal met zijn poppenspel de be jaarden geruime tijd bezig te houden, waarbij de lachspieren wel op de proef gesteld werden. In de pauze werden allen feestelijk onthaald, onder orgelspel van Mej. van Gent. De heer Bontenbal mocht voor zijn spel dat hij de bejaarden belangeloos aanbood een prachtige fruitmand in ontvangst nemen. Het organiserende comité kan op een buitengewoon geslaagde middag terugzien. N. B. Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders. Doos 30 cent JEUGDNATUURWACHT. In juni had iedere jeugdnatuur wachter een plantje mee naar huis gekregen en nu was het weer tijd geworden om de resultaten te beoor delen. Wie verzorgde zijn plant het 95. Als Peg gaat vragen, wat de prijs ook weer was houdt hij de bloem een beetje ongelukkig vast en slin gert deze in het gezicht van de dame, die erg schrikt, 't Is net of Peg de bloem wil laten ruiken. Maar hij vraagt aan Pig hoe veel geld deze bloem kost. Maar intussen krijgt de dame die de bloem wil kopen de bloem in het oog. Pas op roept de dame. Peg denkt wat gebeurt er nu, wacht toch even dan is de bloem aan u verkocht. 96. De juffrouw die de bloem wil de kopen, roept au. Peg denkt wat ge beurt er nu en laat van schrik de bloempot los. Daar heb je het nu al. De dame met een pijnlijk oog en hun mooie bloem ligt voor hen op de grond. Peg is beslist de kluts een beetje kwijt maar gelukkig hebben ze nog een hele kar met bloemen. Mis schien wil de dame nog een andere bloem uitzoeken, er zijn er genoeg. Maar toen Peg van schrik de bloem liet vallen, liet Pig van schrik de kar even los. de plechtige opening in den vervolge zou geschieden op de derde dinsdag van elk jaar. Tot 1829 bestond de re gel, dat de koning om het jaar te Brussel of te 's-Gravenhage zijn troon rede uitspraak. De eerste zitting vond plaats in 1815 te Brussel in het fraaie stadshuis aan de Grote Markt. Tot 1850 waren in de stoet ook pages op genomen. Koning Willem I droeg over zijn uniform de hertogelijke mantel van Brabant. In oktober 1829 weer spiegelde zich de afscheiding van de zuidelijke Nederlanden in de Staten- Generaal door de afwezigheid van de afgevaardigden ui.t die provinciën en een proclomatie van Willem I dat het noodzakelijk is, thans uitsluitend be dacht te wezen op het welzijn van die delen van het rijk, wier onwankelba re trouw aan ons huis en aan de in stellingen ener welgeordende maat schappij, ook nu weder zo ondubbel zinnig aan den dag is gelegd. De oran jevorsten hebben zich altijd per rij- best? Voor de salvia's werden de prij zen gewonnen door Els de Bruyn en Leny Vink, terwijl Coco van 't Slot voor het chrysantje een prijsje kreeg. Vooral onder de impatieus, balse- minen vielen mooie exemplaren te bewonderen. Hiervan was de eerste prijs voor Adriaan Littooy, tweede prijs Gerie Kerver, derde prijs Adrie de Vlieger. Het is jammer, dat sommige kinde ren him plant niet inleverden, omdat ze vonden dat het niet mooi genoeg was. Voor het volgend jaar spreken we af mooi of minder mooi, kom met je plant voor de dag REMONSTRANTSE ZONDAGSSCHOOL. De Remonstrantse Zondagsschool opent haar poorten weer op 15 sep tember a.s. om 11.15 uur. Alle kinderen worden dan weer ver wacht. Nieuwe leerlingen zijn harte lijk welkom. Leeftijd vanaf 5 jaar. Babyderm-zeep Burgerlijke Stand Aangiften van 5 tot 11 september Geboren: Joziena Harmke. d. v. H. A. van Dijken en J. Verhoeff, Iep laan 104. Margje Martine, d. v. G. van Gelde ren en P. Deelen, Acaciastraat 76. Barbara Reina Cornelia, d. v. A. Ver- sotep en A. Burggraaf, Ieplaan 16. Maria, d. v. A. de Bruijn en P. Bone faas, Wilhelminakade 88a. Francisca, d. v. G. Belt en M. Achter berg, Eikenlaan 98. Ondertrouwd: A. C. Roos en A. Hoo- gendoorn. Gehuwd: A. Blok en G. F. Hilgeman. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: rode portemonnaie, heg- genschaar, armbandje, damesporte- monnaie met inh., bruin schoentje, zwembroek met badhanddoek, auto- wiel met band. Verloren: bruin colbertjasje, regen jas, zwarte portemonnaie met inh., beige zomermantel, bril, vliegek, shawl. Regenbroeken, pijpen en jassen in prflzen vanaf f Z.45 L. Wielaard, Kerkw.112 te!.2P9 Dorpsstraat 33 Telefoon 418 Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9,30 uur De heer G. Maatjes, Beekbergen. Nam. 6,30 uur Ds. J. van der Haar. Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9,30 uur Ds. J. van der Haar. Nam. 6,30 uur De heer G. Maatjes, Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 3 uur Ds. J. Snoey. N.H. Vereen. „Wet en Evangelie. V.m. 9,30 uur Ds. H. W. Hemmes, Schiedam. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Leesdienst. Vrijdag 20 september nam. 7 uur Ds. J. van de Poel, Ede. Rem. Geref. Gemeente. Nam. 7 uur Ds. J. Laforêt, Rotterdam V.m. 11,15 uur Hervatting Zondags school. DE ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door Dr. J. W. H. Hel leman. De plechtige opening van de zittings periode der Staten-Generaal dateert van 5 november 1814, doch aanvanke lijk was de ceremonie vastgesteld op de eerste maandag van november. Reeds in 1815 veranderde koning Wil lem I dit in de derde woensdag van oktober welke regel gold tot 1848, toen de zittingen een maand eerder begonnen en voortaan de derde maan dag van september werd aangehouden Teneinde de kamerleden het reizen op Zondag te besparen werd bij de grond wetswijziging van 1887 vastgelegd, dat tuig naar de verenigde vergadering van de Staten-Generaal begeven met uitzondering van de oorlogsjaren en de periode 1945 t.e.m. 1947 toen ko ningin Wilhelmina tot de uiterste so berheid besloot en zonder escorte of eerbetoon per auto naar het Binnen hof reed. In 1948 werd de oude luister ter gelegenheid van haar troonsaf stand en de inhuldiging van koningin Juliana in volle glorie hersteld. Van Willem II is bovendien bekend, dat hij zich in de jaren van zijn regering (1840-1849) te paard naar het Binnen hof begaf, doch wel vergezeld van een volledig escorte. Dit gebruik gaf vaak aanleiding tot heftige discussies tus sen degenen, die het krijgshaftig ver toon soldatentrots en minachting voor het burgerschap noemden en anderen, die begrepen, dat zijne majesteit zich beter thuis voelde in het zadel dan in de zachts kussens van een staatsie karos. Momenteel bestaan er geen strijdvragen meer rond Prinsjesdag, slechts vraagt het publiek zich tevo ren af of de rit gemaakt zal worden in de befaamde glazen koets of in de gouden koets. Vanwege de luister pre fereren vele toeschouwers het gebruik van de laatste, die een geschenk is van de Amsterdamse burgerij aan ko ningin Wilhelmina bij haar troonsbe stijging (inhuldiging te Amsterdam 1898), die de karos evenwel aanvan kelijk niet wenste te gebruiken en pas na herhaald verzoek in 1903 het vorstelijk rijtuig bezigde voor de ope ningceremonie op Prinsjesdag. Bij minder gunstige weersomstandigheden wordt echter de voorkeur gegeven aan de glazen koets, teneinde de gouden met zijn allegorische voorstellingen niet bloot te stellen aan de invloed van ons klimaat. De glazen koets da teert van 1826 en is vervaardigd door meester-wagenmaker Simons te Brus sel voor de prijs van f 16.000,De koets werd steeds in Brussel gebruikt en werd pas na de afscheiding in 1840 naar Den Haag overgebracht. De naam „Prinsjesdag" is moeilijk ver klaarbaar, omdat nimmer prinsen de vergaderingen van de Staten openden. Vermoedelijk gaf de bevolking de naam van 's prinsen verjaardag, die in de Franse tijd een demonstratief ka rakter aannam, aan deze dag, waarop weer getuigenis kon worden afgelegd van de verknochtheid aan het Oranje huis. Zo zal de verjaardag van Willem V van 8 maart de grondslag kunnen zijn van de oranjefeesten in Den Haag op de derde dinsdag van september in onze tijd. Sport in 't kort V. A.V. WADDINXVEEN. De eerste competitiedag bracht voor de beide eerste elftallen succes. Won het le zaterdag-elftal met 3-2 van Zwervers, door doelpunten van Troost van Erk en Monster, het le week-end elftal wist de moeilijke wedstrijd van Moerkapelle met 2-1 te winnen. Hier werden de doelpunten gescoord door van Muyen en Gelooven. Het 2e zaterdag-elftal kon het tegen Jodan Boys niet bolwerken en werd dan ook met 3-1 verslagen. Evenzo ging het het 2e en 3e elftal dat res pectievelijk met 2-1 en 7-2 geklopt werden. Voor het 2e elftal was dit wel wat ongelukkig, daar zij de gehele wed strijd in de meerderheid geweest zijn maar hier ontbrak een schutter die de aanvallen af kon ronden met doelpun ten. Tevens schijnt strafschoppen nemen een moeilijke materie te zijn want zowel in het le Sinteur als 2e Tol kon men de toegekende strafschop niet benutten. De wedstrijden voor het a.s. week end zijn weer niet gemakkelijk en wij geven zowel het 2e als 3e elftal welke resp. naar Schoonhoven 3 en Woerden 4 moeten geen winst. Het le elftal ontvangt Bergambacht en wanneer er gevoetbald wordt kan er gewonnen worden. De junioren speelden verdienstelij ke wedstrijden. Het A-elftal kreeg wel klop van Oudewater A maar gezien het ver toonde spel geven wij deze week te gen Schoonhoven A winst. Het B-elftal won verdiend van Olympia E en het was vooral Bram Bonefaas welke grote activiteit aan de dag legde. De benjamins gaan dit weekend naar Woerden en en brengen de pun ten weer mee naar huis. Wedstrijdprogramma: Waddinxveen IBergambacht 1. Schoonhoven 3Waddinxveen 2. Woerden 4Waddinxveen 3. Waddinxveen ASchoonhoven A. Woerden CWaddinxveen B. CHR .SPORTVEREEN. BE FAIR HIELD JAARVERGADERING. Vrijdagavond kwam de Chr. Sport vereniging in het Herv. Wijkgebouw in jaarvergadering bijeen. De voorzitter, de heer G. Graaf land. opende de vergadering en deze kon slechts een matige belangstelling constateren. De heer Graafland stond een ogen blik stil bij het zo verschrikkelijk ongeluk van een van de leden, dat juist vrijdag hem was overkomen. ten bate van D.E.L. - SONNEVANCK - ZONNEGLOREN werk-sterke nylons: f 1.95 wandelnylons: f 2.95-3.50 week-end nylons: f 3.95-4.95 mousse nylons: f 3.95-5.50 Tijdens de dagelijkse werkzaamheden, maar ook tijdens een verkwik kende wandeling, kunt u er eleganter en bekoor lijker uitzien door BALLE RINA'S te dragen. BALLERINA nylon kou sen zijn er immers in een overrompelende verschei denheid voor élke tijd en iedere gelegenheid! Voor wandeling, week-end en werkdag. Voor morgen, middag of soiréePerfecte pasvorm, tere tinten, prac- tische ladderstop Flatteus en sterk! begeerlijk bekoorlijk Dorpsstraat 38 Teleforn 573 N.V. Machinefabriek »VANDERLOO« Waddinxveen heeft plaats voor Het is weer tfld de lange avonden te vullen met een Komt U eens kijken? Mooie voorge schilderde patronen. Reuze makkeljjk na te werken. Op Soedan en Smyrna gebied. WOENSDAG 25 SEPTEMBER. DEMONSTRATIE door een deskundige van de Parley Wolfabrieken. Loopt deze dag eens bij ons aan. Het ver plicht U tot niets. Nesse 16 Teiefoon 669 DAMES Voor een naar GEVRAAGD De zuiverheid blflft ten volle beschermd door onze hoog fijne grondstoffen die wij verwerken in onze koek VRIJDAG en ZATERDAG 250 gram KLEINGOED voor 65 cent Het is de koek van de Graaff die het doet I J. DE GRAAFF Telefoon 313 voor 3 dagen per week om witlof te spoelen. Reiskosten worden vergoed Tweemanspolder 3c, ZEVENHUIZEN Telefoon K 1802—225 Zoekt U een of KANAALSTRAAT 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 2