Weekblad voor Waddinxveen Skin-Dp Safon Doeleman CeFa-Film MUD IIII III; BRANDING I-klas Baby-verzorging M. HEEMSKSKK no. 461 vrijdag 27 september 1957 13e jaargang Adres redactie en administratie: Oranjelaau 30. Waddinxveen te iet. 438 (Verscfisint elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.00 bij vooruitbetaling Advertentie- en famitieadvertentieprijs 8 ct ;>er m.m. Bijdragen verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden. SKIN-UP verwijdert de dode cellenlaag van Uw huid. Te vens acné en andere onrein heden Per flacon 12,75. De grote dag van 3 oktober wordt ingezet met reveille vanaf het stad huis, waarna koraalmuziek, onder lei ding van Herman Stens. Van 7.30-9,30 uur v.m. vindt de uitdeling plaats van haring en wittebrood. Het bestuur bracht de Leidse burgerij nog weer eens onder het oog dat het hier om een historisch gebeuren gaat en niets van doen heeft met bedeling in welke vorm ook Dit is aanleiding dat er 25°/o meer aanmeldingen binnen kwamen en di.t jaar aan een 10.000 personen ha ring en wittebrood zal worden uitge reikt en wel onder muzikale klanken. In de morgen uren is er verder een militaire mars, windhondrennen en wedstrijd met versierde en onversier de autopeds. 's Middags zullen de tienduizenden dan weer gaan genieten van de grote optocht, terwijl 's avonds te voren en 3 oktober de gehele dag het Lunapark geopend zal zijn, waar de attracties een ieder wat wils bieden. 's Avonds treed er nog een gezel schap op in de Stadsgehoorzaal, ter wijl de dag besloten wordt met het grootste vuurwerk. En dan staan de treinen trams en autobussen gereed de vermoeide feestgangers weer huis waarts te voeren. Dat deze historische herdenkingen begunstigd moge wor den door prachtig herfstweer. Ingezonden stukken Buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie. WADDINXVEEN—BE FAIR 2-4 De slag is gevallen. Het resultaat is bekend. We hebben verdiend gewonnen, met als triest resultaat, dat één onzer bes te spelers met een gescheurde nier voorlopig 4 weken in het ziekenhuis moet liggen en voor de rest van de competitie is uitgeschakeld. Een 2e speler moest zich na de rust laten vervangen wegens een beenblessure. U zult begrijpen dat op deze ma nier de punten duur worden betaald. Een nabeschouwing van deze wed strijd willen wij niet geven. Of ja, la ten wij het doen, maar dan anders dan normaal! En dan lichten wij 1 regel uit de voorbeschouwing, die Waddinxveen in dit blad heeft gegeven aangaande de ze wedstrijd, nl.: „Wij hopeft alleen, dat het een eerlijke en sportieve wed strijd mag worden". Wilt U dan speciaal de klemtoon laten vallen op de woorden eerlijk en sportief. Het is onze bedoeling alleen deze eerlijkheid en sportiviteit te toetsen aan hetgeen zaterdagmiddag jl. ge beurd is zowel binnen de lijnen, als daar buiten. Welnu, de wedstrijd was nog maar enkele minuten begonnen, toen onze links-half speler Jan van Hoven op een dusdanige wijze werd getakkeld, dat hij voor de rest van de competi tie volledig is uitgeschakeld. Het mag een wonder genoemd worden, dat hieruit geen ernstiger gevolgen zijn voortgekomen. De behandeld geneesheer sprak er ajn verbazing over uit, dat hij heeft kunnen doorspelen. Genoemde speler had, zonder dat iemand er iets aan fed kunnen doen, ook kunnen dood- roeden. De brute aanvaller liet zijn slacht- Het bleef bij een ernstige waar schuwing van de scheidsrechter, die zeer terecht en scherp opmerkte, dat deze speler voor het zelfde geld beide benen kapot geschopt hadden kunnen worden. Doch daar bleef het bij. Beide spelers hadden naar algeme ne sportopvatting zonder pardon naar de kleedkamers verwezen moeten wor den. Dit heeft met eerlijk en sportief niets te maken, het is alleen grof ge meen. Ongetwijfeld zullen velen die deze wedstrijd als toeschouwer hebben ge zien, zich hebben geërgerd aan de houding van sommigen buiten de lij nen. Dit ging werkelijk alle perken van fatsoen te buiten. De onbeschofte uitlatingen aan het adres van onze spelers waren niet van de lucht. Deze uitlatingen waren zo wel voor hun persoon als voor hun vereniging beledigend. Is het wonder dat velen met tegen zin deze wedstrijd gingen zien, om dat zij wisten dat het weer een scheld partij zou worden. Is het wonder dat op deze manier velen een afkeer krijgen van de voet balsport. Als fanatisme en haat aan wezig zijn, dan verlaten eerlijkheid en sportiviteit het terrein en dan blijft alleen de wanorde over. Als wij het Bestuur van Waddinx veen een goede raad mogen geven, is het deze: „weer deze mensen van Uw terrein, U zult er wel bij varen". Overigens maken wij een eresaluut voor die spelers van Waddinxveen, die zich voor alles zeer sportief heb ben gedragen, en die eerlijk hebben toegegeven, dat alleen ons de over winning toekwam. Ook zij hebben zich geërgerd aan de houding van hun medespelers en htm aanhang. Als wij nu. na het optrekken van de rook en kruitdamp en na het af koelen der verhitte gemoederen, wel ke deze wedstrijd hebben achtergela ten, de balans opmaken, dan constate ren wij, dat de naald gevaarlijk schom melt in de evenaar. In de ene schaal 2 kostbare punten als loon der overwinning, welke vol komen verdiend was. In de andere schaal 2 kostbare men senlevens, die voor kortere of langere tijd zijn uitgeschakeld. Het zou verstandig zijn te beslui ten dergelijke wedstrijden niet meer te spelen. Maar helaas we kunnen er niet onderuit De "bond verplicht het ons. Laten wij dan de verplichting op ons nemen, om alles in het werk te stellen, dalt bij del retumwpdstrijd dergelijke voorvallen op ons terrein achterwege zullen blenven. Laten wij tonen, dat wij onze vrije tijd besteden aan de voetbalsport, dat wij dit niet alleen dpen om de knik kers, maar om het spel. Laten wij ons bruten de lijnen waardige toeschou wers betonen, opdat niemand zich aan ons ergere. Gezonde sportbeoefening is heer lijk, ja het is verkwikkend, maar dan alleen eerlijk en sportief. mensen omheen stonden maar dat geen van allen wisten hoe er gehan deld moest worden. Werd in een der gelijk geval toch hulp verleend dan bestaat er grote kans dat aan de ge troffene door onkunde grote schade wordt toegebracht zodat een volledig herstel niet meer mogelijk is. Wat zou het u een grote voldoening kunnen geven als ge iemand op de juiste wij ze had kunnen helpen, zodat het een begin was geweest tot volledig herstel. Daarom willen wij u opwekken om lid te worden van onze afdeling. In het bijzonder willen wfj de bewoners van de Zuidkade en Wilhelminakade, en de Kerkweg oproepen om lid te worden. Hier is een groot vacum. En dan de huismoeders, zij zijn het eerste in de gelegenheid om hulp te verlenen. Kom dus naar onze cursus, onze docenten zijn er borg voor dat ge een goede E.H.B.O.-er wordt. Kunnen wij op u rekenen? Laten wij dan afspreken tot 7 oktober in school B aan de brug. Neem uw vrienden en vriendinnen mee ge zijt van harte welkom. Zie verder onze advertentie. zaterdag 5 oktober in het Verenigingsge bouw, Stationsstraat. Plaatskaarten a 1,50 1,25 en 1,-. Aanvang 8 uur. Kaarten verkrijgbaar bij Boekhandel „Veldwijk", Slagerij van Beest, Zuid kade, Cafetaria Ververs, Dorpsstraat en 's avonds aan de zaal. Herensokken Draagt uw man ook zo graag eigen gebreide spkken? Tenslotte is niet ie dere man dol op de korte ankiets. Dit is een zeer apart patroon. met Babyderm-preparaten Huidje-van alle smetten vrij, hoofdje rein met gezonde haargroei offer liggen als een geslagen hond, en nierkte alleen aan de toeschouwers buiten de lijnen op: ziezo, die speelt voorlopig niet meer. Wij vragen de weldenkende sport- befhebbers in alle ernst: heeft dit iets ®et eerlijkheid en sportiviteit te ma- Immers neen, lijk. het is alleen walge- Wilt U nog een triest voorbeeld. Als in de tweede speelhelft onze ijverige middenvoor Teun Gerritse is oorgebroken en alleen voor de doel- -a j mt' weet de rechts-achter van addmxveen. geen betere methode, -an hem zonder pardon de beide be en onder het lijf weg te schoppen m d"k dCZe methode was blijkbaar Het volledige Bestuur van de Chr. Sportver. Be Fair. G. GRAAFLAND, voorz. M. A. ALBLAS, perni. M. VAN DEN BERG, secr. C. BOONSTOPPEL. A. P. BREEDIJK. A. POOT. H. VINK. INGEZONDEN. Aan Marcelle. Naar aanleiding van Huisdieren zijn geen speelgoed. M. Noemt U dat ook nog een Moeder? Ik zou er een heel andere naam voor hebbeneen hele serie namen. Ik in woorden uitdrukken. Om zo met hulpeloze kleine dieren om te gaan. Dat ganse halve jaar is voor die be wuste kleine hond een lange lijdens weg geweest, elke dag een bron van angst van pijn. Zijn dat vaders? Zijn dat moeders? Een dier trekt zich het lot aan van jonge dieren, zelfs al zijn ze niet van hetzelfde ras. Een moeder die geen begrip en geen erbarming heeft voor hulpeloze schepseltjes, al zijn het dan maar die ren, ze zijn toch ook schepselen Gods, verdient niet de naam „mens" en ze ker niet „Mens" met een hoofdletter. Hoogachtend S. van der Boon DE E.H.B.O. ROEPT U. Nu de zomer teneinde is. de winter met zijn lange avonden zijn intrede doet, gaan we ons bezinnen hoe wij deze nuttig kunnen besteden. Welnu wij kunnen u een goede raad geven, besteed een avond per week om de E.H.B.O. cursus te volgen. Dit zijn avonden waar ge nimmer spijt van zult hebben. Want het bezit van een diploma, maar vooral de kennis van de eerste hulpverlening is van zeer grote waarde. Is het u wel eens op gevallen dat als er een ongeval plaats had gevonden dat er dan tientallen Materiaal: 100 gram Scheepjes In- victa kl. 1346. Restjes van 5 gram bordeaux rood. Naalden no. 2%. Rimpel-elastiek. Opzetten 78 steken op 1 naald en 10 cm 1 st. recht, 1 st. averecht breien. Verder 1 st. averecht, X 4 st. recht, 2 st. averecht, van X af herhalen, ein digen met 1 st. averecht. Zo 4 naalden breien, dan het patroontje als volgt Iste naald: met grijs 1 st. averecht, X rood 1 st. recht, grijs 3 st. recht, 2 st. averecht, van X af herhalen, eindi gen met 1 st. averecht. 2de naald: grijs 1 st. recht, X 2 st. ave recht, met rood 1 st. averecht, met grijs 1 st. averecht, 2 st. recht, van X af herhalen, eindigen met 1 st. recht. 3de naald: met grijs 1 st. averecht. X 2 st. recht, met rood 1 st recht grijs 1 st. recht, 2 st. averecht, van X af herhalen, eindigen met 1 st. averecht. 4e naald: grijs 1 st. recht, X rood 1 st. averecht, grijs 3 st. averecht, 2 st. recht van X af herhalen, eindigen met 1 st. recht. 5-6-7-8ste naald: met grijs zoals de steken zijn. 9de naald: grijs 1 st. averecht, X 3 st. recht, rood 1 st. recht, grijs 2 st. ave rechte van X af herhalen, eindigen met 1 st. averecht. 10e naald: grijs 1 st. recht, X 1 st. ave recht, rood 1 st. aver., grijs 2 st. aver., 2 st. recht, van X af herhalen, eindi gen met 1 st. recht. lie naald: grijs 1 st. aver., X 1 st. recht, rood 1 st. recht, grijs 2 st. recht, 2 st .aver., van X af herhalen, eindi gen met 1 st. averecht. 12e naald: grijs 1 st. recht, X 3 st. aver„ rood 1 st. aver., grijs 2 st. recht van X af herhalen, eindigen met 1 st recht. 13-14-15-16e naald: grijs. Deze 16 naalden steeds herhalen. Door breien tot de lengte 27 cm is, dan de lste en laatste 19 st. op een naald zet ten en de middelste steken op een stekenhouder. Hiel. Hiel en ondervoet geheel grijs breien. lste naald aan de averechte kant be ginnen X 1 st. averecht afhalen, 1 st averecht breien, van X af herhalen 2de naald: X 1 st. recht afhalen, 1 st. recht breien, van X af herhalen. Op deze wijze 40 naalden breien. Kleine Hiel. Averechte kant beginnen, 21 st. aver., 2 st. samenbreien, 1 st. aver., werk keren. Rechte kant 1 st. afhalen. 5 st. recht breien, 1 st. af halen, 1 st. breien, de afgehaalde steek over de gebreide steek heenhalen. 1 st recht, omkeren Er is een opening ont staan tussen de steken waar de eerste keer werd omgekeerd. Nu averecht breien tot 1 st. voor die opening, 2 st. aver, samenbreien, 1 st. aver., omke ren, 1 st. afhalen, breien tot 1 st. voor de opening, overhalen op dezelfde ma nier, 1 st. recht, omkeren. Op deze wijze doorgaan, de laatste naald wordt aan de rechte kant ge breid. Langs de zijkant van de hiel 20 lussen recht breiend opnemen, het werk omkeren en averecht terug breien, nu aan de andere kant 20 lus sen opnemen. Mindervoet. 2 st. recht breien, 1 st. afhalen, 1 st. breien, de afgehaalde steek over de gebreide steek heen halen, naald recht uitbreien tot de laatste 4 steken, 2 st. samenbreien, 2 st. recht. Volgende naald geheel ave recht terug breien. Zijn er 40 steken over, dan breien tot de lengte 17 cm of de gewenste boven de opgenomen lussen is. Nu dit deel laten rusten en verder gaan met de steken van de stekenhouder. Het pa troontje door laten lopen en is de zelfde lengte bereikt als van de on dervoet. dan op 4 naalden gaan breien. Hiervoor de steken van de ondervoet over 2 naalden verdelen en verder ge heel met grijs verder breien, lste naald bovenvoet: 2 st. breien, overhaling. naald uitbreien tot op 4 st na, 2st. samenbreien, 2 st. recht. 1ste naald ondervoet: naald uitbreien tot op 4 st. na, 2 st. samenbreien, 2 st. recht. 1 toer overbreien. Deze 2 toeren her halen tot er 16 st. over zijn, deze in eens afkanten. Door de bovenkant 6 rijen rimpel elastiek rijgen met steeds 1 toer tus senruimte. Achternaad en zijnaad van de voet onzichtbaar dichtnaaien. Pluimveehoekje De heer van W. vraagt mij: Zijn inteelt nadelige gevolgen verbonden? Ik heb in mei 80 eendagskuikens ge kocht, Wit-leghorn van goede afstam ming. Deze zijn machinaal uitgebroed en dus vanzelfsprekend van meerdere hennen afkomstig doch waarschijnlijk van een en dezelfde haan. Van de 80 kuikens heb 44 hanen en 36' hennen. Zijn 2 hanen voldoende bij 36 hennen Kan ik mijn eigen hanen nemen Waar moet ik bij de keuze haan op letten? Voor de gewone fokkersz ijn aan vioortgeze(tte familieteelt zeik er grote nadelen verbonden. Kunt u niet ruilen met iemand, die broedeieren betrok ken heeft van een proeffokstation Dan kreeg u zeker weer hanen uit een goede stam. In elk geval moet u zich eerst over tuigen, of de hanen, die u als fokdie- ren gebruikt, wel ui,t een vruchtbare stam zijn, want de hanen beïnvloeden alle eieren. Een slechte haan bederft zelfs de beste stam. Twee bij 36 hennen is wel voldoen de, als de eieren maar ruimte genoeg hebben. Grasrennen of boomgaarden zijn voor foktomen een ideaal. Waar u bij de hennen oD letten moet? De achter blijvers verwijdert u in elk geval. Die met heel grote kammen zijn ook niet aan te bevelen. Ook niet die met korte ruggen en steile staarten, even- mih als de hoogpotige. Ter attentie Leg u toe op een, hoogstens twee rassen, maar zorg dan ook iets goeds te houden, het zal u oneindig veel meer genoegen en voordeel geven dan een partij hoenders van duistere ori gine. Dorpsstraat 33 Telefoon 418 Zodra de eieren gaan uitkomen, leer dan uw nieuwsgierigheid te bedwin gen en kijk er zeer weinig naar, maar ahru er naar ziet, doe bet dan ook goed, verwijder de lege doppen, want die zouden over een aangebroken ei kunnen heenschuiven en het kuiken de lucht benemen. Een kuikendief Een landbouwer in een gehucht was de takken van een boom aan het kap- Weekagenda Vrijdag 27 september Praatavond Goudse Groentenveiling in Lunch room van de Water. Zaterdag 28 september Opvoering ,,De Tyran van Bouwlust" voor de jeugdclubs in Vereen, geb., Sta tionsstraat. Maandag 30 september Oprichting Motorclub in Het Centrum, dinsdag 1 oktober Bijzondere leden vergadering Middenstandsvereniging in De Unie. Dinsdag 1 oktober Uitstapje C.P-.P.B. naar Femina. Dinsdag 1 oktober Wedstrijd Theezet ten in Vereen, geb. Stationsstraat. Zaterdag 5 oktober Cefa-film in Ver. geb. Stationsstraat. Maandag 7 oktober Aanvang rtieuwe cursus E.H.B.O. in Openb. School B Zaterdag 12 oktober Jubileumverga dering Ned. Herv. M.V. Draagt el kanders lasten en J.V. Pred. 12 la, tot herdenking van hun 60-jarig bestaan. Vrijdag 18 en zaterdag 19 oktober Ba zar Heiw. M.V. Tryfena ten bate van de zending in lokaal achter de Herv. Kerk. pen. Toen hij de top afhakte, sprong een rat uit. het zich daarin bevinden de eksternest. Toen men naderhand dit nest onderzocht, bevond men, dat de rat zich daarin een nest gemaakt had en dat daar resten lagen van de vele kuikentjes, die men daar in de omtrek de laatste tijd vermist, had. Een weldadige kip In de bladen heeft een waar ver haal de ronde gedaan n.l. dat de col lectanten van een kerkin het ker- kzakje een opgevouwen stukje pa pier vonden, bevattende twee gulden. Op het papiertje stond geschreven: ,.Dit is de opbrengst van de huur een mijner broedse kippen". Natte rennen, tochtige stallen, maken onze diren ziek. Houd ze droog; dicht de gaten, vergeet het een en ander niet! Kippenvriend Sport in 't kort V. A.V. WADDINXVEEN. Eveneens vorige week waren de weersgesteldheden zo ongunstig dat alleen de bélangrijke wedstrijd Wad dinxveenBe Fair door kon gaan. Verslag hiervan sluiten wij in. Dit weekend komt het le elftal te gen Esto in het veld en wij verwach ten een overwinning. Het 2e en 3e elftal gaan resp. op bezoek bij G.S.V. 4 en Moerkapelle 2 en wij geloven niet dat hier winst voor in zit. Het 2e zaterdag elftal ontvangt ZW 2 en hier kan gewonnen worden. Programma a.s. weekend: Waddinxveen IEto I. GSV 4Waddinxveen 2. Moerkapelle 2—Waddinxveen 3- Waddinxveen Z 2ZW 2. Jodan Boys dWaddinxveen a. WSE bWaddinxveen b. BILJARTEN. DE GOUWE VRIENDEN. Met dezelfde cijfers 10-6 waarmede verleden week gewonnen werd van 't Centrum, moesten thans Gouwe vrien den het onderspit delven in Nieuwer- kerk. In verband hiermede zal een beslissingswedstrij d worden gespeeld op 10 oktober in Waddinxveen in. het clubhuis café Gouwe zicht. De uitslag van de gespeelde partijen is: P. SevereinM. Fens 0-2 PootA. Versluis 2-0 Boer—W. van Berkestein 2-0 Jongeneel—D. Degenhardt 2-0 PinkseP. van de Made 2-0 Postduivenvereniging De Sperwer Wedvlucht vanaf Mons, 180 km. Los 10 05. Aankomst le duif 12 19 21, 50e duif 12 47 02. In concours 150 duiven Uitslag: P. Vink 1 7 13 20 24 25, H. van Muiden 2 23 45, H. van de Willik 3 5 14 17 21 46, W. van der Jagt 4 29, N. van der Zijden 6 19 27 42, H. van den Berg 8 16 35 49, N. van Vliet 9 11 44, L. de Bruin 10 34 40 P. Met selaar 12 18 41. L. Verhoef 15 28 32 36, Fr. Rip 22 30, A. H. Fase 26 39, P. van Gelooven 31, J Vethage 33 47 48, D. Degenhardt 37, H. van Dijk 38 43, Jae. de Beer 50. PROGRAMMA DAMLUST. 8 Oct. MoordrechtDamlust. 9 Oct. Bleiswijk I en 2—Schoonho- iven 1 en 2. 10 Oet. Bergambacht—Excelsior 1. 24 Oct. Bergambacht—Schoonhoven 1. 11 Nov. Schoonhoven 1 en 2—Excel- 20 Nov. BleiswijkMoordrecht 27 Nov. Damlust 1 en 2—Schoonhoven „t 1 en 2. 28 Nov. Bergambacht—Bleiswijk. 9 Dec. Boskoop 1 en 2—Damlust ii 1 en 2. 11 Dec. Excelsior IMoordrecht. io 2®°' ^koop 1Bergambacht. 18 Dec. Bleiswijk 1 en 2—Damlust 7 Jan. MoordrechtBoskoop 1.

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 3