ZILIÏÏEIR®8™ EK IS WEEK BYOU tfxdon DOELEMAN M. HSSMSKERK Hoe lang heeft 1 reeds Uw hrilleglazen Opticien JAC. 8ATOS VAiemLbchafi als V schrijft B0EKH. VELDWIJK Willem Jansen trouwt de Freule Nederlands Voetbal ABC Veldwijk heeft het een prachtige collectie in het betere genre een zeer gewaardeerd: model, een houtzaagmolen, waarvan de wieken hoog in de lucht langzaam draaiden. De jury kende het hoogste aantal punten toe, aan de kampioen van 1955, Dick Schoemaker, voor het fan tastisch middeleeuwse schip, dat roer loos stil in de lucht stond. Zo zagen we onze driekleur vier kant ïni de lucht, een zeer aparte ster in heel mooie kleuren, een grote kubus, een vliegtuig naast een grote vogel, ja het was waarlijk een uniek schouwspel, deze 5e vliegerwedstrijd. De fabrieken deden dit jaar hun best, niet alleen om de grootste, maar ook om iets moois te brengen. Nu dat is de meeste fabrieken dan ook ge lukt. De fa. Poot spande de kroon met de houtzaagmolen, Verheul had een pracht exemplaar met autobus, Van den Berg's molenbouw met embleem, doch de attractie der fabrieken bracht ook dit jaar Berghuis weer met een enorm soort valk van wel 7j m. Aan deze opvouwbare vlieger was heel veel aandacht besteed, het was dan ook heel spijtig, dat na een twee de start, door verkeerd manoevreren met de staart deze grote vogel jam merlijk omkwam. Heren volgend jaar beter. De fa. Schoemaker ging het niet veel beter met haar zeer grote dub bele kubus, door de sterke wind, brak bij de start de toom en de kubus, waar veel arbeidsuren aan waren be steed stortte ineen. Tenslotte de kampioen. Het was evenals vorig jaar Kempkes die met een van pakpapier gemaakte 54 m. grote vlieger de be ker mocht behouden. Sportief waren de heren van Kempkes om de vlie ger, die was losgeslagen weer terug te halen en na heel veel werk weer in de lucht te brengen, nadat ze reeds zeker waren van de hoofdprijs. Als bijzonderheid willen we nog vermelden, dat er W.A. verzekeringen waren afgesloten voor grote vliegers. Op verzekeringsgebied dus iets aparts. Bij de scholen ging de strijd tus sen de Eben Haëzer school aan de J- Dorrekenskade en de Openbare school B., maar toch wist tenslotte de E.H. school met een flinke voorsprong te overwinnen. Voor de 3e achtereenvol gende maal, behaalde deze school de wisselbeker en dus nu definitief. Zo is dan deze vliegerwedstrijd, die door een 1000 mensen werd bezocht een waar succes geworden en de bei de organisatoren mogen tevreden zijn. Uitslagen: Fabriek 1 Kempkes 5.50 m. beker, andere fabrieken allen een worst. Indiv.: 1 Dick Schoemaker 112 punten 2 P. Houdijk 105 punten; 3 J. van der Sjiek 99 punten. Grootste en kleinste resp. P. W. Kloet en F. Vogels. Scholen: 1 E.H. school 1241 pnt. beker 2 O.l.s. B. 913 punten. 3 Mulo 818 punten. Vliegercomité Waddinxveen. De sympathie, die wij als vlieger- comité ook dit jaar ondervonden bij de redactie van ons weekblad en bij de fabrikanten en winkeliers was voor ons bemoedigend en maakte het mo gelijk deze wedstrijd te organiseren. In het bijzonder danken wij de he ren jury-leden nl. A. van Os. P. Rad der en J. Boere, die ons wederom zo voortreffelijk hebben geassistreerd. Wij besluiten met de wens en hopen tot ziens op de Vliegerwedstrijd 1957. Het Comité. se een auto-, motor- en bromfietser club opgericht. Ongeveer veertig weg gebruikers waren aanwezig. De heer A. Jongejan gaf een uiteenzetting van doel en streven van de vereniging en zette uiteen, dat men door het hou den van verkeerscursussen en puzzel- ritten eventueel in samenwerking met de plaatselijke afdeling van Veilig Verkeer, het aangename en het nut tige verenigen wil. Nadat verschillende aanwezigen suggesties naar voren gebracht had den werd besloten de vereniging de naam Gouwerijders te geven. Het ligt niet in de bedoeling om het lidmaat schap tot de inwoners van eigen ge meente te beperken. Integendeel ver wacht het bestuur dat ook auto- en motorrijders en bromfietsers uit om liggende gemeenten zullen toetreden. Reeds aanstonds gaven zich dertig van de aanwezigen als lid van de nieu we vereniging op. Het bestuur is samengesteld als volgt: voorzitter de heer A. Jongejan en be- Dorpsstraat 33 stuursleden de heren F. H. Alblas, R. van Kooten, E. J. Oskam en K. Schaart. Verder werd een sportcom- missie benoemd bestaande uit de he ren G. van Hofwegen en H. Streng. Het ligt in de bedoeling om op korte termijn, waarschijnlijk op 19 oktober a.s. de eerste puzzelrit te organiseren. WANDELMARS W.I.K. Zaterdagmiddag had de wandel sportvereniging W.I.K. een najaars mars uitgeschreven, welke bestond uit drie parcoursen, nl. 10, 15 en 20 km. Aan deze mars namen 420 wandelaars deel. Bij dè 10 km afstand werd de le prijs gewonnen door de lagere school te Gouderak, de tweede door de wan delclub T.O.P. te Moordrecht. De 15 km afstand werd als le prijs gewon nen door T.O.P. te Moordrecht en bij de 20 km afstand de wandelclub Piet Hein te Bolnes en de tweede door Mulder te Boskoop. Aan alle deelnemers werd een her inneringsmedaille uitgereikt. A. N. Littooy H. C. Trimp 1-1 G .Heeren W. A. v. Otterloo 1-1 W. v. d. Heyden - C. A. Metselaar 1-1 H. J. Los D. Lankhuizen 2-0 totaal 11-9 Excelsior II Boskoop n N. N. D. N. v. d. Zeeuw 2-0 D. la Grand J. v. Es 2-0 A. A. Rietveld Ant. Trimp 2-0 J. Doornhein A. Koetsier 1-1 J. de Heer K. Bakhuizen 2-0 A. Zwanenburg N.o. 2-0 totaal 11-1 SCHAAKVERENIGING W.S.V. Vjoot de huishjoudelijke fcomptatitie werden onderstaande partijen gespeeld le tiental: W. Verstoep - G- Heykamp 0-1 Th. Verbree - A. v. d. Starre 0-1 P. v. d. Heyden - A. v. Dijken 4-4 2e tiental: A Brouwer - J. van Oort 0-1 A. Versluis - Th. Nieuwets 1-0 A. Doornhein -A. Littooy 1-0 W. A. van Os - H. van Os 1-0 P. Perdijk - L. Schoenmaker 1-0 Eerst, genoemden speelden met wit. Normaal moet een klein kind 1 maal per jaar naar de oogarts, een groter kind om de 2 jaar, en een volwassene om de 3 jaar. Wij maken Uw bril vlug klaar. De vanouds bekende zaak met de buitenklok. Leverancier van alle ziekenfondsen. GESLAAGD. De heer A. H. Mulder is te Leiden geslaagd voor het tweede gedeelte me disch candidaatsexamen. Voor de akte volledig onderwijzer is te Den Haag geslaagd de heer G. W. M. van Zonneveld. DUITSE VRACHTAUTO OP VERKEERDE PAD. Djnsdagmotrgen is op de rjjkslweg een grote uit Duitsland afkomstige vrachtauto met aanhanger van de weg gereden en in de anderhalve meter lager gelegen berm terecht gekomen. Ongeveer ter hoogte van het viaduct over de Bloemendaalseweg kon de be stuurder plotseling niet meer de macht over het stuur houden omdat hij door slaap overmand werd. De grote auto reed hierop met aanhangwagen van de vrij steile berm af, waardoor aan deze voertuigen aanzienlijke schade veroorzaakt werd. De bestuurder en de bijrijder liepen geen letsel op. MOTORCLUB OPGERICHT. Maandagavond werd hier ter plaat- WERELDDIERENDAG 1957 In een van zijn toespraken heeft de direkteur van de Nederlandse Ver eniging tot bescherming van dieren, de heer G. Nieuwenhuijsen, het zo waar en kernachtig gezegd: De liefde voor het dier is een opdracht! Wat een opdracht is, weten wij allen: het is een eis, een soort categorisch im peratief, een Gij zult! Het spreekt vanzelf, dat voor de godsdienstige mens deze opdracht op andere gron den berust dan voor degene, wien het geloof ontbreekt. Zal d'e eerste haar, met Fransiscus aanvaarden, uit han den van Hem, die mens en dier het leven schonk, de tweede zal dit doen als plicht, welke de eerbied voor het leven ieder weldenkende oplegt. Maar van welke kant men de kwestie van de liefde voor dieren en de dierenbe scherming ook benaderen mag, hoofd zaak is, dat zij hi praktijk wordt ge bracht. En het is dan ook in deze geest, dat wij vandaag de vierde oktober willen herdenken, namelijk als een dag, waarop de mens zich bij vernieuwing bewust wordt van zijn verplichtingen tegenover het weerloze schepsel, dat zo in alle opzichten van hem afhanke lijk is. Ingezonden stukken (Buiten verantwoordelijkh. der Red.) Naar aanleiding van het Ingezonden stuk van de Chr. Sportvereen ,.,Be Fair" in het Weekblad van Waddinx veen d.d. 27 september jl. betreffende de wedstrijd Waddinxveen Z IBe Fair 1 voelt het bestuur van de v.v. Waddinxveen zich genoodzaakt het volgende te verklaren le. dat het de mening van het be stuur der Chr. Sportvereen. Be Fair niet kan delen, daar bepaalde feiten op schandelijke wijze zijn aangedikt en aangewend tot laster. 2e. dat bepaalde,aantijgingen tegen bestuur en leden niet zonder meer worden geaccepteerd. 3e. het zeer te betreuren, dat door de aangenomen houding van het bestuur der Chr. Sportvereen. Be Fair de ons inziens gezonde rivaliteit tussen beide verenigingen veranderen kan in een onsportieve en ongezonde verhouding. 4e. dat dergelijke stukken zeer twij felachtig zijn voor de bevordering van de sport in het algemeen. 5e. dat wanneer het de bedoeling was tweedracht te zaaien in onze vereni ging het saamhorigheidsgevoel eerder versterkt is dan verzwakt. De redactie dankend voor de ver kregen plaatsruimte. Het bestuur van de v.v. Waddinxveen F. LENZEN. Voorzitter. Sport in 't kort V. ir A.V. WADDINXVEEN. Hst algelopen weekend kwam alleen het 2e elftal binnen de lijnen en be haalde een zeer grote overwinning op ZW 2 nl, met de cijfers 10-1. Doel punten kwamen van de schoenen van van Gelooven, Metselaar, Monster en Kramp. Voor dit weekend zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Waddinxveen Z I—Sportlust 2. RVC IWaddinxveen I. Waddinxveen 2—RVC 2. Waddinxveen 3Groeneweg 3. Waddinxveen AONA d Donk f—Waddinxveen b. Wij verwichten voor al onze elftal len, welke in het veld komen, een overwinning. BE FAIR NIEUWS. BE FAIR I—BODEGRAVEN I 2-2. Over de resultaten van ons eerste elftal van de tot op heden gespeelde wedstrijden mogen we niet ontevreden zijn. Weliswaar zijn er reeds twee ver- liespunten te betreuren, maar o.i. is de competitie nog te kórt aan de gang om te zeggen of dit voor Be Fair fu nest is. Belangrijker is echter dat de wit- zwarten de ex-K.N.V.B--Bodegraven zaterdag een gelijkspel heeft afge dwongen. En hadden de onze beter haar kansen benut, dan waren beide punten aan de Sniepweg gebleven. We hopen maar dat Be Fair nu de stootkracht gevonden heeft om in het vervolg 2 punten te behalen. En dit zal hard nodig blijken. Programma voor a.s. zaterdag: Moerkapelle ZBe Fair 2, aan vang 4 uur. Be Fair a—GDS a, aanvang 4 uur. Be Fair bWSE a, aanvang 2,45 uur. GSV cBe Fair c, aanvang 2,45 uur. W.Z.C. DE GOUWE. De indeling van de wintercompeti tie van de K.N.Z.B. is bekend gewor den, en wanneer de voortekenen ons niet bedriegen dan bestaat er de mo gelijkheid dat de Gouwe de eerste ronde zal overleven. De verenigingen GZC II en ZIAN II zijn vpor de Gouwe te sterk, maar van Swift en RPC moet gewonnen kunnen worden. Aangezien de nos. 1, 2 en 3 naar de volgende ronde over gaan is er voor de Gouwe reden de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. ZWEMMEN IN GOUDA. Het bestuur van de Gouwe deelt mede. dat zaterdag 5 oktober a.s. de bus weer naar het Spaardersbad in Gouda vertrekt. De kosten van de bus zijn in het afgelopen jaar tot tweemaal toe ver hoogd. Derhalve is het bestuur van de Gouwe genoodzaakt geweest om de prijzen te verhogen. Voor leden tot en met 15 jaar zijn de kosten nu per bus inclusief bad- prijs 0,65, voor niet leden tot en met 15 jaar 0,75. Boven 15 jaar is de prijs 1,geworden. Indien leden of niet-leden per fiets naar het Spaardersbad gaan betalen zij 0,65. De bus vertrekt 5,45 uur van het dorp en 5,55 uur van de brug. Verder deelt het bestuur van de Gouwe nog mede, dat kinderen van leden voor rang hebben in de bus. Internationale Correspondentie week 6—12 oktober 1957 Wij verstrekken U gaar ne een boekje, waarin U alle gegevens omtrent deze correspondentie- week en de daaraan ver bonden prijsvraag, kunt vinden. Damvereniging EXCELSIOR Excelsior speelde onder grote be langstelling zijn eerste wedstrijd voor de Goudse Dambond. Na een zeer fel le strijd wist Excelsior I een kleine overwinning te behalen van 11-9 op het taai, vechtende Boskoop, die met 8 man speelde, dus reeds met 4 ver- liespunten moest beginnen. Excelsior n deed het beter en be haalde een grote overwinning met 11-1. Ook Boskoop II moest 1 man missen. De totale uitslag is als volgt: Excelsior I Boskoop I A. Blom - N.o. 2-0 A. Blonk N.o. 2-0 C. H. Kramp W. v. Es 1-1 C. Blonk J. Mesman 1-1 H. Troost H. v. Klaveren 0-2 D. H. Zwanenburg H. Glazenborg 0-2 Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nam. 6.30 uur Ds. J. R. Cuperus en Ds. J. van der Haar. Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9,30 uur Ds. J. "van der Haar. Nam. 6,30 uur De heer D. Stolk van Nieuwerkerk a.d. IJssel. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur Ds. J. Snoey. N.H. Vereen. „Wet en Evangelie. Vm. 9,30 uur Ds. M. J. C. Visser, Rotterdam. Nam. 7 uur Ds. H. W. Hemmes. Schiedam, Jeugddienst. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Leesdienst. donderdag 10 oktober nam. 7 uur Ds. G. van de Breevaart. H.I. Ambacht. Rem. Gerei. Gemeente. V.m. 10 uur Ds. G. Ch. Duinker. De ZONDAGSDIENST wordt waar genomen door Dr. E. M. L. Hemminga FEUILLETON No. 15 door L. VAN SCHOOTEN Kind, zei hij, de Freule en ik zijn tegenover elkaar komen te staan, door allerlei omstandigheden. Het was gro tendeels haar eigen schuld, maar ik ik heb het misschien niet altijd even tactisch aangepakt. Hij zuchtte. Ik ben ook maar een doodgewone proleet en zij is een Freule. Dat mag u niet zeggen, bestrafte Els, u is geen proleet. U bent de fijn ste vader van de hele wereld en ik ben verschrikkelijk trots op u, daar! Ze liep op hem toe en gaf hem een zoen. En jij bent een schat, zei hij ge roerd. Zoudt u het ook niet fijn vinden, vader, wanneer we dat Groene Kruis werk over het hele dorp konden doen Ik zou wel willen dat de Freule dan presidente werd, zij maakt het zo voor mekaar. Dan sta jij onder haar orders, wist Willem. Och., orders! Wie geeft me nu or ders? Ik doe eigenlijk precies wat ik wil, en ze vinden het allemaal goed zoals ik het doe. Henk Graafland zegt Henk Graafland zegt dit en Henk Graafland zegt dat. Dat jongemens heeft ook heel wat noten op zijn zang Nou, maar 't is een flinke vent, va der, een jongen met een heldere kop. En ikik vind hem aardig. Mag dat niet? Natuurlijk. Nu dan? Zorg maar dat die jongen geen idee ën in z'n hoofd krijgt. Wat bedoelt u? zei Els, maar ze bloosde. .Wat heb je er aan, als je hem te leurstelt? Dacht je dat ik niet gezien heb hoe hij naar je kijkt? Dacht je dat ik niet wist hoe hij zich uitslooft voor alles en nog wat, als jij er maar aan meedoet?. De grond is te koud waar over je loopt. Els ging zitten. Ik heb nog wel een half uurtje, zei ze. Nu we het er toch over hebben, vaderzou u het nou zo gek vinden als Henk Graafland en ik Wat zeg je? Willem Jansen schoot uit zijn stoel overeind. Jij, mijn eigen dochter metmet een van mijn ar beiders? Hij is wat u vroeger was. Dat hoef je me niet voor m'n hoofd te gooien. Dat doe ik niet. Daar ben ik trots op. Maar u blijkbaar niet. Waarom niet? U wilt blijkbaar vergeten, dat u er ook met niets is begonnen, anders praatte u zo niet. Hij liep heen en weer, kauwde drif tig op z'n sigaar. 't Is wel mooi, mopperde hij onre delijk, en voelde zelf dat hij onredelijk was, als je zoiets van je kinderen te horen krijgt. Els zweeg, staarde voor zich uit. Zeg, begon hij opeens agressief, hij heeft het toch zeker niethij heeft je toch niet gevraagd, wel? Het meisje lachte, maar het was geen vrolijke lach. Ik geloof niet eens dat het. in z'n hoofd zou opkomen, zei ze bitter, hij is wat dat betreft precies als u. Hij staart zijn ogen blind op geld. hij kan zich niet voorstellen dat een meis je met geld een jongen zou durven accepteren, die het niet had. Zou je dat dan willen. dat hij je vroeg? Ach, zie ze moedeloos, dat weet ik niet. ik zit er zelf zo mee omhoog. Dacht u dat ik de moeilijkheden niet zag? Nou dan, gebruik je verstand, denk er niet eens aan. Ik heb er niet het minste bezwaar tegen dat je daar werkt dat weet je, ik vind Henk Graaf land 'n beste kerel 'n goede kracht en hoeft van mij geen freule tegen hem te spelen., als jullie als goeie kame raden samenwerkt vind ik dat best, democratie, noemen ze dat tegenwoor dig. maar zet die andere gekheid uit je hoofd, kind. Dat wordt immers nooit wat. Nee, zeker niet als u er zo tegen over staat, zie ze bitter. Ik ben je vader en ik zeg het tot je bestwil. Ik ben ouder dan jij. Ik on dervind het toch zelf. Ze moeten mij hier in 'Groenhoven niet eens, om dat ik vroeger arm ben geweest, hoe wel ik het nu niet meer ben. Wat denk jij dat je te wachten staat als je met een arme drommel trouwt? Nou. lachte ze, u moet het nu niet al t? dramatisch voorstellen vader. We gaan toch niet wor°n in ren butic °n de hei,? Als een jongen als Henk Graaf laftd de kans krijgt, hoeft hij toch niet meer als arbeider in een fabriek te blijven werken? Bedoel je dat je hem mooi weer wilde laten spelen van mijn geld? vroeg hij grof. Ze maakte een lusteloos, afwerend gebaar. Vader laten we er niet verder over praten. Ik ken u zo niet. U bent op het ogenblik precies even erg als die lui, de notaris, de freule., u zit tot aan uw ogen vol met scheve stands begrippen. En ik snap het niet van u, u bent een self-made man! Ja en daar ben ik trots op. Dat hoor ik, zei ze scherp. O zuchtte ze opeens, ik wou dat moeder nog maar leefde. Hjj keerde zich bruuks om. Ben ik dan zo'n beul? vroeg hij. Ze hoorde de gepijnigde klank in zijn stem. Ze stond op en ging naar hem toe. seizoen 1957-1958 Prijs f 1,25 Iedere voetballer wil dit boekje bezitten. Ach vader, zei. ze zacht, we begrij pen elkaar óp het ogenblik niet. Ik wil u toch geen verdriet doen. Hij sloeg zijn arm om haar heen. Ik jou toch ook niet, Elsemeid. Ik zoek toch alleen je geluk. U hoeft mijn geluk niet te zoeken antwoordde ze op vaste toon. Dat is iets dat ieder mens voor zichzelf moet doen, want ieder herkent zijn eigen geluk. U zoudt me misschien alleen kunnen helpen de weg een beetje vrij te maken, inplaats van uw geldzaken als een barricade op mijn weg te sta pelen. En nu ga ik naar de freule. Voor hjj wat kon zeggen was ze al weg. Zacht zingend liep Els Jansen die avond de weg terug, van Het Huis naar Casa Cara. Het bezoek bij de freule was, moest ze erkennen, ron dom meegavallen. Ze was bijzonder vriendelijk geweest, en Els moest haar doortastendheid en zaakkundig heid bewonderen. Met geen woord was er gezinspeeld op haar vader, ieder persoonlijk element was, wat dat betreft. ui,t het gesprek geweerd. En de freule had haar gevraagd, toch vooral terug te komen, om nog eens te praten. wordt vervolgd AANRIJDING. Donderdagmiddag omstreeks 4.30 uur had op de Sniepweg een aanrij ding plaats tussen twee personenau to's. Een dezer wagens werd bestuurd door de heer R.. de andere door Mevr. H. De gevolgen waren zeer ernstig en Mevr. H. en de drie daarbij zittende kinderen liepen ver wondingen op. Zij moesten allen naar het ziekenhuis vervoerd worden. Haar wagen werd totaal vernield. De heer R. kwam er met een lichte verwon ding af. De politie heeft dit geval in onder zoek. Weekagenda Zaterdag 5 oktober Cefa-film in Ver. geb. Stationsstraat. Maandag 7 oktober Aanvang nieuwe cursus E.H.B.O. in Openb. School B Maandag 7 oktober Verkeerscursus in Openbare school B. Dinsdag 8 oktober Bejaardenmiddag in Vereen, gebouw, Stationsstraat. Dinsdag 8 oktober Herfsttentoonstel- ling in Openbare School B. Woensdag 9 oktober Blindenavond in Herv. Wijkgebouw. Zaterdag 12 oktober Jubileumverga dering Ned. Herv. M.V. Draagt el kanders lasten en J.V. Pred. 12 la, tot herdenking van hun 60-jarig bestaan. Vrijdag 18 en zaterdag 19 oktober Ba zar Heiy. M.V. Tryfena ten bate van de zending in lokaal achter de Herv. Kerk. dinsdag 12 november Jubileumverga dering C.B.T.B. in Herv. Wijkge bouw. Donderdag 21 november Herdenkings avond Ned. Chr. Landarb. bond in

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 4