Eon sidft-Ufu ZILIÏIEIR®3®™ tfatan DOELEMAN M. HEEMSKERK Winkelcentrum «De Sniep> HS eo-Conserviet NIEUWS uit ot güiept (a 12,50) bevat 1 flacon SKIN-UP en 1 flacon GEZICHTSLOTION. Het gebruik van Skin-up maakt de huidverzorging beslist miet duurder, daar u geen geziehts- lotion meer nodig heeft, geen cleansing milk of lotion. Slechts een enkele maal nacht- of voe- dingscrême. De huid is zachter en gladder dus ook minder poeder. Al met al een reden om Skin-up te gaan gebruiken, want Skin-up geeft direct resultaat, bejhoefit slechts eens in de 4 dagen ge bruikt te worden. Eén set bevat 50 behande lingen. Pluimveehoekje De kippen, die men het volgend legjaar niet wenst aan te houden, moeten zo spoedig mogelijk, in ieder geval voor de mi intreedt worden op geruimd, om reden: le tijdig ruimte te maken voor de jonge daarvoor in de plaats komende dieren; 2e de ge hele huisvesting grondig te kunnen schoonmaken, ontsmetten en enige tijd braak doen liggen, 3e de op te ruimen dieren enige tijd nog te kunnen vet mesten om ze meer slachtwaardie aan te brengen; 4e het zwaarder maken spoediger en beter geschiedt voor dan gedurende de rui; 5e thans een hoge re prijs op de veiling enz. gemaakt wordt dan als de jacht op patrijzen open is. Alvorens jonge hennen over te brengen in de huisvesting, welke beschikbaar komt door opruiming van oude kippen, moet die grondig gerei nigd, ongedierte vrij en goed ontsmet worden, waarna de nodige herstellin gen en verbeteringen worden aange bracht en het. geheel zo lang mogelijk braak blijft liggen. Onnodig te zeggen dat ook jonge kippen voor de ver plaatsing ook ongedierte-vrij worden gemaakt. Zonnebloempitten telen Thans staan de zonnebloemen over al in volle bloei en daar men dus op 't ogenblik gemakkelijk overal in het bezit kan komen van het zaad wil ik hierover een en ander schrijven. Indertijd werd de teelt van zonne bloempitten warm aanbevolen, doch men ziet ze nog veel te weinig en toch ze zijn overal haast te tellen. De grond moet behoiorlijk omgewerkt worden en de uitzaai heeft plaats in het laatst van april of begin mei. Doch tegen die tijd kan men moeilijk aan het zaad komen. Pig en Peg op stap CH&^I 103. Er is een man, die Peg uit zijn nauwe positie verlossen kan. Pig is dan ook heel vlug naar hem toege gaan. O, wat moet die baas lachen, toen hij daar hoog en droog Peg zag hangen. De spoorbomen moesten nog wel even voor die bengel naar bene den, niet voor een naderende trein, maar voor onze Peg. Denk er nu om, zegt de baanwachter, leun nooit weer op hekken van het spoor, daar zijn ze niet voor. Blijf er met je vinger af. Je hebt nu gezien, wat er dan kan gebeuren. En dat was de straf. 104. Pig en Peg zijn het spoor al spoedig weer vergeten. En daar zien ze een groot bord. Taxichauffeurs ge vraagd. Nu dat is toch net iets voor Pig en Peg. Lekker met een auto rij den. Veel fooien beuren. Dat is toch wel iets beters dan stenen sjouwen. Ze zullen maar gauw eens binnen gaan vragen. Mogelijk hebben ze weer succes. Dat zou even fijn zijn. Dat chauffeuren leert vlug genoeg. Als ze maar eerst een wagen hebben en kun nen rijden. Dan zul je eens wat zien. hospitaal ligt 400 km. in het binnen land van Suriname. Spreker op deze avond is Ds. A. C.Prinsen, 2e secretaris van het Zei ster Zendingsgenootschap. Toegangskaarten a f 0,50 zijn ver krijgbaar bfi de collectanten van het Kwartaals-Kwartjes-Suriname, en voor zover nog voorradig des avonds aan de zaal. VERBETERING WATERLOZING. Aan de Kanaaldijk is in opdracht van het bestuur van de Zuidplaspol- der in Schieland een aanvang gemaakt met het uitdiepen van de ringvaart van deze polder. Dit werk wordt met behulp van draglines uitgevoerd door de fa. J. Bos te Moordrecht. Het is Van. alle oliezaden winnen het de zonnebloempitten waft eiwit en vet betreft. Tengevolge daarvan is het een prachtig kippenvoer voor de ruitijd en de winter. Niet als hoofdvoer, maar als bijvoer. Drie dingen zijn nodig, om een flin ke opbrengst te krijgen: a. een losse bodem. b. veel vocht en c. een goede bemesting. Omdat de plant hoog opschiet en betrekkelijk weinig stengelbladeren vormt, kan men ze best tussen en naast niet hoog opschietende planten telen. Ook gebruikt men ze met het voor deel aan de randen van akkers en an dere percelen. Op iedere boerderij, in elke tuin is plaats voor een massa zonnebloemen. Vooral in de ruitijd verrichten de pitten er van wonderen, want de die ren komen er veel geleidelijker en spoediger door in de veren. Iedereen heeft wel enige verloren hoekjes en anders maar langs de pa den, tussen de aardbeibedden, langs de rennen (aan de buitenkant), langs de sloten, bij een mestvaalt, tegen oude, onooglijke schuttingen enz. enz. Ze nemen elk plekje voor lief, als er de grond maar enigzins vochtig en los gehouden wordt. (Bij mij staan zelfs pracht-exemplaren tussen de kolen en deze groeien er niets minder om. Men legt de pitten 30 a 40 cm van elkaar. De kippen zullen u haar dank baarheid tonen, door in de winter meer eieren te leggen. Ze kunnen als voedsel reeds gebruikt worden als de gele kroonbladeren ver welken en men behoeft de hele bloem zo maar in de ren op te hangen. Onze gevederde vrienden halen er de pit ten zelf wel uit. Ook kan men ze een tijdlang bewaren, mits op een droge plaats, anders beginnen ze te schim melen. Kweekt dus allemaal zonnebloemen. Kippenvriend VUILNISDIENST WORDT GEMODERNISEERD. Nog in de loop van deze maand zal de vuilnisophaaldienst in de gemeen te grondig gemoderniseerd worden. Het is nl. de verwachting, dat zeer binnenkort de nieuwe roltrommel- vuilnisauto tot de aankoop waarvan de gemeenteraad onlangs besloot, af geleverd zal worden. Bij deze vuilnis auto zullen dan uniforme vuilnisem mers gebruikt worden, wat o.a. uit een oogpunt van hygiëne van groot belang is. Maandag is met de uitrei king van de nieuwe vuilnisemmers aan de bevolking een aanvang ge maakt. Deze emmers mogen pas gebruikt worden als de nieuwe auto in bedrijf gesteld wordt. De emmers passen nl. precies in de iaadopeningen van de auto en voorkomen moet worden, dat ze bij het ledigen in de thans gebruik te vuilnisauto beschadigd worden. In het gebied, dat de vuilnisdienst van de gemeente bestrijkt is men ver plicht het huisvuil met de vuilnisau to mee te geven en daarvoor gebruik te maken van de door de gemeente ter beschikking gestelde vuilnisem mers. Slechts in zeer bijzondere ge vallen kunnen B en W op schriftelijk verzoek van de betrokkene van deze verplichting ontheffing verlenen. Te gelijk met de reorganisatie van de vuilnisdienst wordt een huisvuilbelas ting ingevoerd waarvan het tarief af hankelijk is van de huurwaarde van de woning. HERV. M.V. EN J.V. ZESTIG JAAR. Vorige week was het zestig jaar ge leden dat de Ned. Herv. meisjesver eniging Draagt elkanders lasten en de jongelingsvereniging Prediker 12 la werd opgericht. De oprichting vond in 1897 plaats, toen Ds. W. Zijlstra, hervormd predikant was. De oprich ters van de meisjesvereniging waren mevrouw Van der Does-Bik, die ook de eerste presidente was. Jacoba van Otterloo thans wed. J. van 't Slot- van Otterloo en mej. M. Kort. De laatste is gedurende vele jaren presi dente van de vereniging geweest. Ook mej. T. Klootwijk, mevrouw Vroegin- deweij en mevrouw Moll hebben ver schillende jaren de leiding van de vereniging gehad. De tegenwoordige presidente is mej. C. Neven. Aanvan kelijk had de vereniging tot doel het vervaardigen van kledingstukken ed. voor behoeftigen in de gemeente. Se dert 1956 is het doel van de vereni ging in zoverre gewijzigd, dat nu ar tikelen vervaardigd worden, die op een bazar verkocht worden, waarvan de opbrengst dan ten bate van de zending komt. De jongelingsvereniging Pred. 12 la werd eveneens in 1897 opgericht Aanvankelijk was van deze vereni ging voorzitter de heer A. Noorlander. Later werd deze functie vervuld door H. Vat, G. Zijdeman, Ds. A. Vroegin- deweij en de laatste jaren heeft een zoon van de eerste voorzitter, even eens A. Noorlander geheten, de lei ding van de vereniging. Zondagavond had in de Herv. Kerk alhier, een herdenkingsdienst plaats, welke geleid werd door Ds. J. van der Haar en Ds. J. R. Cuperus. Eerst genoemde sprak over 2 Kron. 20 12 waarbij hij er op wees hoe zestig jaar geleden na een periode met een vrij zinnige predikant Ds. W. Zijlstra de eerste predikant was, die weer een Gereformeerde prediking bracht. Een van zfin daden was de oprichting sti muleren van een Ned. Herv. jonge lingsvereniging en een meisjesvereni- ging. Spreker ging in op de betekenis van de jeugdverenigingen voor de gemeente en voor het persoonlijk le ven van de leden. Na de prediking van Ds. van der Haar, sprak Ds. Cu perus gelukwensen uit tot de jubile rende verenigingen. Tot uitgangspunt nemende de opwekking van de jon geling te Nain wees spr. op de alles overweldigende kracht van Christus. Niet alleen de lichamelijke dood is Hem onderworpen, doch ook geeste lijke dood kan Hij tot leven wekken. Voor deze herdenkingsdienst be stond veel belangstelling. In verband met dit 60-jarig jubileum houden de beide verenigingen zaterdagavond in het wijkgebouw aan de Esdoornlaan een gecombineerde ledenvergadering. JONG DIERENKEURING. Op 28 september jl. werd onze 2e jong-dierenkeuring gehouden. Dit is voor de Waddinxveense pluimvee- en konijnenfokkersvereniging „Nieuw le ven" weer een fijne middag geweest. Totaal kwamen 104 dieren ter tafel, waarvan 50 hoenders, 53 konijnen en 1 cavia. De keurmeesters waren de heren H. A. Peters uit Breda voor de hoen ders en J. Westhoek uit Wassenaar voor de konijnen. De mooiste der hoenders werd een Hollandse Witkuif zwart haan van J. H. Bakhuijzen uit Boskoop. De mooi ste hoender op één na was een zwart Orpington hen van J. A. van Gils, al hier. De mooiste der krielhoenders Dorpsstraat 33 Telefoon 418 Foto Sjaak Noteboom Uw aardappels het gehele jaar keihard en zonder spruiten met Strooibussen 6. i/2 kg voor 3t/2 mud f 1.50 t 1 kg voor 7 mud f 2.40 ook los verkrijgbaar 30 cent per ons, bi) het vertrouwde adres: A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1, - Telefoon 335 Wij bezorgen ook aan hnis I v» LTLJo 110 -OHOOISTEN-ASSOOAIIï" was een zwart Java hen van P. Snel uit Gouda. Mooiste op een na was 'n Brahma haan licht van Th. Bouman alhier. De prijzen voor de konijnen waren als volgt: Mooiste konijn van het ge heel een Gouwenaar van T. van der Loo. Mooiste konijn der grote rassen een Vlaamse reus konijnprijs van D. Koot, beiden alhier. In de midden rassen had C. Mar- chand alhier, het mooiste konijn met een Alaska en T. van der Loo werd 2e met een Gouwenaar. C. Anders te Boskoop werd le en 2e in de kleine rassen, beiden met klein Chinchilla. In de dwergrassen was Mevr. v. d. Klink uit Stolwijk de winnares met 2 Pooltjes rood oog. De mooiste der oude rammen was een Alaska van C. Marchand. Dat de eindstrijd zeer spannend was is begrijpelijk daar bijv. in de dwerghoenders 1 stuks in aanmerking kwamen voor de twee mooiste kriel hoenders. Over het geheel waren de ingezon den dieren van prima kwaliteit want van alle inzendingen waren maar vier dieren aanwezig die niet voor een predicaat in aanmerking kwamen. Gezien de bovenstaande resultaten van de leden kunnen we dus heel wat goede dieren op onze landelijke ten toonstelling verwachten, want daar komt nu eenmaal het neusje van de zalm. We zullen hopen veel mooie dieren in de kooien te zien in de Burg. Trooststraat op 28 tot 30 no vember a.s. BRAND IN MEUBELFABRIEK. Woensdagmiddag rukte do mottor- brandspuit uit om een brand te be strijden. welke was uitgebroken in de Meubelfabriek N.V. H. A. van Berke- steiijn aan de Wilhelminakadei. De brand was ontstaan in het fabrieks- afval welke door de stofzuiger wordt afgevoerd. Na een half uur was het vuur bedwongen. De schade valt mee. OP REIS NAAR SURINAME Op woensdag 16 oktober a.s. wordt in het Jeugdgebouw, Stationsstraat, de nieuwe geluidsfilm Selantie ver toond. Deze film laat de opening van maar ook het werk in het Johannes King Zendings-hospitaal der Evang. Broedergemeente op Stoelmanisleiland zien. De opening geschiedde door de echtgenote van de Gouverneur van Suriname, Mevrouw van Tilburg. Het de bedoeling de ringvaart uit te die pen vanaf de omgeving van de uitlaat van het watergemaal tot aan de rijksbrug over de Gouwe. Men ver wacht hiermejle een verbetering van de waterlozing van de Zuidplaspolder te bereiken. LEZING VOOR K.A.V. Op 15 oktober a.s. houdt de K.A.V. afd. Waddinxveen een ledenvergade ring in het R.K. Verenigingsgebouw in de Burg. Trooststraat. Mevr. Uphoff-Visser uit Leiden spreekt dan over het onderwerp: De moeder en Maria. Aanvang 8 uur pre cies. VREEMDE REACTIE OP WAARSCHUWING. Toen zondagavond de heer A. M. V. uit Arnhem over de rijksweg van Rotterdam uit naar zijn woonplaats terugkeerde zag hij onder onze ge meente plotseling een auto voor zich opdoemen, die op de rijksweg stil stond. Door terstond zeer krachtig te remmen wist de heer V. op het Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9,30 uur Ds. J. van der Haar. Nam. 6,30 uur De heer J. van Woer den, Stolwijk Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9,30 uur De heer J. van Woer den, Stolwijk. Nam. 6,30 uur Ds. J. van der Haar. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur Ds. J. Snoey. N.H. Vereen. „Wet en Evangelie. V.m. 9,30 uur Prof. Dr. W. C. van Unnik, Utrecht. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9,30 en 5 uur Leesdienst. Dinsdag 15 oktober nam. 7 uur Ds. A. Bijkerk van Sliedrecht. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Ds. Laforêt. ZONDAGSDIENST zal worden waar genomen door Dr. P. van der Linde. Burgerlijke Stand Aangiften van 3 tot 9 oktober 1957. Geboren: Jolanda Christina, d. v. G. P. Lamm'ers en A. J. Brabers, lijs terbesstraat 52a. Francina Maria, d. v. A. Th. Wijsman en J. Vink, Tweede Bloksweg 4. Carla, d. v. P. Bijl en J. M. Arends, Bodegraverstraatweg 110. Ondertrouwd: A. D. Deelen en M. van der Spek. Gehuwd: C. van den Heuvel en J. A. Boere, J. P. de Jong en M. H. Tange. Overleden: Visser, Anthonie, oud 65 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: bril in étui. kinderporte- monnaie, bruine portemonnaie met in houd, huissleutels, bankbiljet, broche, rode portemonnaie. Verloren: 1 paar laarzen. Weekagenda Zaterdag 12 oktober Jubileumverga dering Ned. Herv. M.V. Draagt el kanders lasten en J.V. Pred. 12 la, tot herdenking van him 60-jarig bestaan. Dinsdag 15 oktober 8 uur Ledenver gadering K.A.V., Burg. Trooststr. 4. Woensdag 16 oktober 8 uur Surina- me-avond met geluidsfilm in Ver een. gebouw, Stationsstraat. Vrijdag 18 en zaterdag 19 oktober Ba zar Heiy. M.V. Tryfena ten bate van de zending in lokaal achter de Herv. Kerk. Vrijdag 18 oktober Gecombineerde C. B.P.B. en G.J.B.T.B in verenigings gebouw, Stationsstraat. Donderdag 7 november Herv. Jeugd raadavond in Wfjkgebouw. Spreker Ds. C. A. Korevaar van Rotterdam, over zijn reis naar Palestina, met fotoprojectie, dinsdag 12 november Jubileumverga dering C.B.T.B. in Herv. Wijkge bouw. Donderdag 21 november Herdenkings avond Ned. Chr. Landarb. bond in Herv. Wijkgebouw. Miftnhardt's GrieppoctWr». Doo» 5» Ct ERNSTIG ONGELUK. Aan de Henegouwerweg heeft zich zaterdagavond tussen Waddinxveen en Boskoop een verkeersongeluk voorge daan. Langs deze weg stonden twee motorcarriers van de heer B. uit Gou- de geparkeerd. De motorrijder J. de W. uit Gouda merkte deze carriers in het duister te laat op, waardoor hij met zijn stuur een van de carriers raakte. De heer De W. verloor als ge volg hiervan de macht over het stuur en sloeg over de kop. Hij liep daarbij een hersenschudding en verschillende verwondingen op en moest per ambu lance-auto naar een ziekenhuis wor den overgebracht. OPBRENGST COLLECTE. De collecte ten bate van de Chr. Wij bieden U EEN HORLOGE VOOR UW LEVEN! Waterdicht - Schokvrij - Anti-Magnetisch Horloges waarvoor wij 100 pCt borg staan met onze naam. Diverse bekende merken. JAC. SATOM De vanouds bekende zaak met de buitenblok. laatste ogenblik nog een botsing te voorkomen. Dteze bestuurder zetite daarna op zijn beurt zijn auto langs de weg om de andere automobilisten erop te wijzen dat hij in ernstige mate de veiligheid van het verkeer in ge vaar bracht. Deze reageerde wel op bijzonder eigenaardige wijze op deze waarschu wing. Hij startte plotseling zijn auto en scheurde daarbij een gedeelte van het spatbord van de auto van de heer V. af. Deze uiteraard zeer verbolgen over een dergelijke reactie, zette ter stond een achtervolging in, waarbij het hem gelukte het autonummer van de andere personenauto te noteren. De rijkspolitie maakte daarop tegen de bestuurder van laatstgenoemde au to die uit Loosdrecht bleek te zijn, proces-verbaal op. Blindenhulp De Fakkels Bijeen, ge houden van 19-25 september heeft opgebracht de som van 302,63. K.A.V. WADDINXVEEN. De K.A.V. afd. Waddinxveen be legd een vergadering 1 speciaal voor jonge moeders. Nadat de presidente, Mevr. Kingma de avond had geopend met een bijzonder woord van welkom tot de Zeer Eerw. Pastoor, hield mej. Segboer een inleiding over: De voor lichting aan het kind. Deze inleiding tgaf aanleiding tot het stellen van vele vragen, die door de spreekster, als ook door de pas toor tot aller voldoening werd beant woord. Het was een prettige en leerzame avond.

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 2