Demonstratiemiddag en -avond <Hft DINSDAG 15 OKTOBER Aanvang 's middags 2.30 uur, 'savonds 7.30 uur Gemeenteraadsvergadering van donderdag 10 oktober 1957 JUIST NU KOORTSMETER ïleemt yeen Kaeu-ïUlca COÖP. BOERENLEENBANK CeFa-FiJm KOU!, GltlEP, Willem Jansen trouwt de Freule VERWARMING - PRACTISCHE MODERNE GEBRUIKSVOORWERPEN De gemeenteraad kwam donderdag avond onder voorzitterschap van bur gemeester Warnaar in openbare ver gadering bijeen. Bij de ingekomen stukken las de burgemeester een schrijven voor van de wethouder Buitelaar, waarin deze mededeling deed van zijn bedanken als wethouder en lid van de gemeen teraad, omdat hem gebleken was, dat de meerderheid van de raad zijn heen gaan wenste wegens het maken van een fout, buiten zijn functie als wet houder Naar aanleiding hiervan merkte de voorzitter op, dat de heer Buitelaar inderdaad een fout had gemaakt, die zijn aftreden tot .gevolg had. Spr. meende, dat een ieder deze gang van zaken zal betreuren en hij sprak een woord van dank voor alles wat de heer Buitelaar als raadslid en als wethouder voor de gemeente had ver richt. Onder de ingekomen stukken wa ren mededelingen van Ged. Staten, dat de besluiten tot demping van de Kerkwegvaart, tot aanleg van een straat van het Stationsplein naar de rioolwaterzuiveringsinstallatie, tot het aanleggen van sportvelden en tot de bouw van 51 woninwetwoningen door Ged. Staten waren aangehouden in verband met de bestedingsbeperking. Wethouder Oudijk vestigde er de aandacht op, dat in 1958 een rioolwa terzuiveringsinstallatie klaar zal ko men, die f 700.000,zal kosten en dan onrendabel zal staan. Spr. drong er op aan, dat maatregelen getroffen zullen worden, opdat de nodige aan sluitingen toch tot stand zullen ko men. De raad kon zich met dit stand punt geheel verenigen. De voorzitter deelde voorts ook nog mede, dat van Ged. Staten waren in gekomen de voorstellen tot wijziging van de gemeentegrenzen ten bate van de gemeente Gouda. Spr. betreurde, dat bij het maken van deze plannen de kleine gemeenten niet werden ge hoord. De; industriële situatie van Waddinxveen is voldoende belangrijk om een woordje in deze zaak te mo gen meespreken. De gemeente Wad dinxveen is bereid mede te werken aan een oplossing van de industriële ontwikkeling in de randstad Holland, ji V maar dan is het niet nodig om gron-SK\ den te annexeren, die nu* niet en doorSBj Gouda wel als industrieterrein gebe zigd mogen worden. Gouda mag een structuurplan maken voor een ontwik keling tot 100.000 inwoners, maar dan zal het nodig zijn. dat de randgemeen ten daarin mogen medespreken. Aan gezien voor 1 december a.s. het ge voelen van de raad wordt gevraagd, kan in een volgende vergadering een voorstel van B en W worden tege moet gezien. wijl de commissie voor het georgani seerd overleg 2 extra dagen per jaar wilde geven gedurende 2 jaren na het verlaten van de school en daarna tot de 21 jarige leeftijd 1 dag extra. Het voorstel van B en W om geen extra verlof te geven werd verworpen met 8 tegen 4 stemmen. Voor Mevr. van der Torren en de heren Okkerse, Kooijman en Oudijk. Met dezelfde stemmenverhouding werd het voorstel van de commissie voor georganiseerd overleg aangenomen. Daarna was aan de orde het verlenen van extra ver lof bij langdurige dienst en op ou dere leeftijd. B en W haddeti voorge steld extra verlof te verlenen van 1 dag bij 15 dienstjaren, 2 dagen bij 25 en 3 dagen bij 35 dienstjaren. De commissie van georganiseerd overleg had voorgesteld 2 extra dagen bij 15 dienstjaren of op 35 jarige leeftijd, 4 extra dagen bij 25 dienstjaren of bij 45 jarige leeftijd en 6 extra dagen bij 35 dienstjaren of bij 55 jarige leeftijd. De meningen over deze materie wa ren nogal verdeeld en het was moei lijk een regelmatige lijn in de behan deling te houden. Het voorstel van B en W om niet met leeftijden reke ning te houden werd aangenomen, met 8 tegen 4 stemmen. Tegen dit voor stel waren de heren Schouten, van Egdom, Pille en van Oosten. Ook met 8 tegen 4 stemmen werd verworpen het voorstel van het g.o. om 2, 4 en 6 extra verlofdagen te geven. Voor stemden de heren Schouten, van Eg- dom, Pille en van Oosten. Het voor stel van B en W om resp. 1, 2 en 3 dagen extra verlof te geven voor een diensttijd van 15, 25 en 35 jaren werd aangenomen met 9 tegen 3 stemmen. Tegen de fractie van de P. v. d. A. De salarissen van het hoger ge- me entepersoneel werden aangepast aan de jaarwedde van de secretaris, terwijl werd ingetrokken een besluit tot instelling van de rangen van chef- straatmaker en van chef-tuinman omdat vanwege het ministerie van Binnenlandse zaken tegen dit besluit bezwaren bestonden. B en W zullen terzake met nadere voorstellen ko men. De openbare lagere school B mag extra leermiddelen aanschaffen tot 'n bedrag van f 502,85, nadat Mevr. van der Torren voor haar bezwaren tegen het geringe bedrag voor de nuttige handwerken een bevredigend ant woord had gekregen. De dienst van sociale zaken mag 'n werkster aanstellen, om in die ge vallen waar de gezinszorg geen hulp meer kan verlenen, de helpende hand te bieden. De garage voor de vuilnis, wagen zal worden uitgebreid voor de ontvangst van de nieuwe vuilnisauto, hetgeen f 1300,zal kosten. Tevens werd besloten dat per 1 november a.s. de gehele gemeente gebruik zal moeten maken van de uniforme vuil nisemmers. Voor de bouw van een energiesta tion in de Puttepolder, voor het on derbrengen van een transformatoren station en de nodige gasmeters voor de woningbouw aldaar werd een cre- diet van f 13.500,beschikbaar ge steld. Het bestuur van de Ned. Herv. kleu terschool kreeg eeii crediet toegewe zen van f 6583,58 voor verbetering van het schoolplein en het sanitair. Na een korte rondvraag werd de openbare vergadering gesloten om over te gaan in een besloten zitting. moet U een in huis hebben. Voor f 2,50 heeft U er reeds een met 1 jaar schriftelijke garantie. Natuurlijk bij het vanouds hekende adres. A> VAN DER HEIDEN 7±*~~ Zuidkade 1 Tel. 335 er voor dat de uitslag 3-0 werd. Uitslagen Be FairA-G.D.S. A 6-5 Be Fair B-W.S.E. A 0-6 G.S.V. C-Be Fair C 0-3. Programma a.s. zaterdag: Be Fair I-Boskoop I, aanvang 4 uur. Waddinxveen II-Be Fair Dl, aan vang 4 uur. Stolwijk A-Be Fair A, aanvang 4 uur. Moerkapelle A-Be Fair B, aanv. 2,45 uur. Be Fair C-Groeneweg C. aanvang 24,5 uur. Stand le klas afdeling Gouda: Bodegraven 3 2 1 0 5 9-3 Waddinxveen 3 2 0 1 4 12-6 Be Fan- 3 12 0 4 6-4 Zwervers 2 10 1 2 614 Spirit H 2 4 1 1 1 1-4 Boskoop 10 0 1 0 1-3 Sportlust H 2 0 0 2 0 0 0-11 W.S.E. NIEUWS. BELEGT UW SPAARGELDEN DIRECT OPVRAAGBAAR BIJ DE WADDINXVEEN De spaarbank voor iedereen Herfsttentoonstelling*Openbare Lagere School B HET VERLOREN CONTINGENT zaterdag 19 oktober in het Verenigingsge bouw, Stationsstraat. Tenslotte deelde de voorzitter nog mede, dat de Officier van Justitie had medegedeeld, dat in de baggerkwestie geen vervolging zal worden ingesteld, omdat op een bepaald punt in de ver ordening niet duidelijk tot uiting kwam, wie tot het baggeren van de sloten verplicht was. Daarom zal in een volgende vergadering terzake een voorstel worden gedaan, waarbij dan tevens behandeld kan worden het voorstel van de fractie van de P. v. d. A. om het baggeren van de sloten ten laste van de huiseigenaren te bren gen. Daarna werden de voorstellen tot toekenning van reisgeld aan ou ders van scholieren en tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling inzake de onderlinge hulpverlening bij brand zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Tot leden van de adviescommissie woonruimtewet 1947 werden herbe noemd Mevr. C. E. Schutte-van Ker sen en de heren M. Schouten, F. Al- blas, W. J. Moons en J. van Nielen. Een viertal voorstellen inzake het plaatsen van verkeersborden werd zonder hoofdelijke stemming aangeno men. Bij het voorstel tot herziening van de jaarwedden van de secretaris en de ontvanger, viel Mevr. van der Torren over het feit, dat aan deze maatregel terugwerkende kracht zal worden verleend tot 1 september 1956. De voorzitter zette uiteen, welke rem mende factoren in deze kwestie werk ten, waarna geen der leden meer be zwaren had. Het voorstel tot regeling van het vacantieverlof van de ambtenaren had veel voeten en stemmingen in de aar de. In de eerste plaats ging het om de jeugdige ambtenaren, aan wie B en W na het verlaten van de school geen extra vacantie wilde toekennen, ter- WSE I kreeg van GDS een 6-3 ne derlaag te incasseren. Het was een wedstrijd, die sportief gestreden is, met als sterkste GDS I. WSE kon gaan vat krijgen op het open spel van GDS, al moet gezegd worden dat er 2 doelpunten bij wa ren die aanvechtbaar waren. En als men dan in aanmerking neemt dat verdediging plus keeper er danig uit waren is de nederlaag in het kort be schreven. Dit weekend gaat W.S.E. naar Nic. Boys in Nieuwveen. Een paar wijzi gingen in het elftal zijn misschien wel verbeteringen. W.S.E. 2 speelt om 2,30 uur op een terrein tegen Gouderak 4. Misschien kunnen beide elftallen een graantje pikken. W.S.E. a krijgt Groeneweg a om 2,45 uur op bezoek en W.S.E. B gaat naar Donk F. Ook de korfbalclub Unitas speelt zaterdagmiddag om 4 uur een wed strijd op het W.S.E. terrein. De dames van de handbal moeten nog een weekje geduld hebben. Denken alle dames en heren om de training woensdagsavonds. Donder dagavond 17 oktober Kaartavond voor leden en donateurs van WSE in het Verenigingsgebouw. Burgem. Troost - straat. V. A.V. WADDINXVEEN. Afgelopen week werd er sinds lan ge tijd weer eens een complete com petitie gespeeld. De resultaten van onze elftallen waren niet slecht te noemen. Het le elftal ontving Sportlust en de doel punten waren niet van de lucht. De come-back van middenvoor Kramp was grandioos en hij scoorde dan ook 5 doelpunten, waaraan Schouten en Monster er nog ieder een doelpunt aan toevoegden, zodat hier een 7-0 ze ge uit de bus kwam. Het andere le elftal kwam ook al met een overwin ning naar huis door van RVC met 3-1 te winnen. Dit was een zeer zware wedstrijd daar RVC goed partij gaf en stug ver dedigde. De beslissing viel dan ook pas na de rust toen Scheurwater en van Muyen de stand op 3-1 brachten. Voor de rust had van Gelooven Wad dinxveen aan een 1-0 voorsprong ge holpen. Ook deze keer was de verdediging met stopperspil Sinteur aan het hoofd weer het sterkste deel van de ploeg. Het 2e elftal kon met alle moeite een gelijk spel van RVC 2 afdwingen, hoewel dit een wedstrijd was van de gemiste kansen. Het 3e elftal verloor van Groene weg 3 met 2-0 en wij geloven dat hier de ongetraindheid parten speelt. De junioren b speelden een verdien stelijke wedstrijd bij Donk en kwamen met een 2-0 zege naar huis. De wedstrijden voor het a.s. week end zijn de volgende Waddinxveen Z 2Be Fair 3 Waddinxveen 1Bergambacht 1 Schoonhoven 3Waddinxveen 2 Woerden 4Waddinxveen 3 Gouda dWaddinxveen a Gouda hWaddinxveen b. De openbare school aan de brug was dinsdagavond in een ware herfst- tuin herschapen. De traditie om jaar lijks in september of oktober de leer lingen te animeren naar buiten te trekken om zo veel mogelijk te ver zamelen wat op de herfstnatuur be trekking heeft, is door het nieuwe schoolhoofd, de heer J. van Ameron- gen, voortgezet. Het resultaat is ge weest dat 151 prachtige herfststukjes door de leerlingen mee naar school werden gebracht. Op smaakvolle wijze heeft het per soneel de inzendingen opgesteld in de gangen en in het gymnastieklokaal. Niet alleen buiten schoolverband wer den de leerlingen met de herfst ge confronteerd ook in klassikaal ver band werd hieraan veel aandacht be steed. Zo sierden tal van goed ge slaagde herfsttekeningen de muren en waren opstellen over dit onderwerp ter lezing neergelegd. Ook in groeps verband waren dit jaar verscheidene werkstukken gemaakt. Opvallend was de ervaring die de kinderen in het opmaken van stukjes in de loop der jaren blijken te heb ben verkregen. Aan verscheidene stukjes was kennelijk zeer veel zorg besteed en vaak blijk gegeven van 'n rijke fantasie. De tentoonstelling is dinsdagavond voor de ouders geopend. Zeer velen maakten gebruik van de gelegenheid het. werk te bezichtigen. Ook burge meester Warnaar en wethouder Ou dijk brachten een bezoek aan deze tentoonstelling. Voor de kleuterklas van Volkson derwijs, die eveneens aan het werk Foto Sjaak Noteboom heeft deelgenomen werden de prijzen toegekend aan: 1 Marion Borstelaar, 2 Ewoud Mazee, 3 Keesje Burger. Voor de lagere school werden de prijzen toegekend aan 1ste klasse: 1 Hans Buwalda, 2 Tan Wiezer, 3 Tine ke Degenhardt, 4 Martin Groenveld, 2e klasse: 1 Els Degenhardt, 2 Joke den Adel, 3 Piet Kloet, klasse 3: 1 Tineke Pol, 2 Nellie Burger, 3 Corry van der Stelt, 4 Kok Vink, klasse 4: Jan Oudijk, 2 Teunie van Amerongen, 3 Dik Degenhardt, 4 Henk Moerman, 5 Teunie van Amerongen, klasse 5: 1 Hans Degenhardt, 2 Guusje van der Ham, klasse 6: 1 Erica Vermeij, 2 Chris van der Graaf. 3 Bram Bonefaas De jeugdnatuurwachters van school B kregen een eervolle vermelding voor de ingezonden groepstukken. De Puzzlerit is niet 19, maar 26 okt. van Motor-, Auto, en Bromfietsclub. Sport in 't kort BE FAIR NIEUWS. De ontmoeting Moerkapelle-Be Fair werd afgekeurd, dus bleven er niet anders dan de drie junioren elftallen over om de Be Fair kleuren te ver dedigen. Wij zijn met ons c elftal naar Gou da getrokken om te zien hoe onze Benjamins het tegen G.S.V. C zouden afbrengen. Het is een verdiende 3-0 overwin ning geworden en dat met 10 man L. Hoogenbrug gaf Be Fair met een schitterend doelpunt voor de rust de leiding. Na de thee zorgde A. Bezoen voor 2-0 en J. van Elswijk tenslotte zorgde zware hoofd- en borstverkoud heid, diep vastzittend slijm,snuift en wrijft U weg met SCHAAKVERENIGING W.S.V. Voor de huishoudelijke competitie werden de volgende partijen gespeeld, le tiental J- Tol A. van Dijken 1-0 Th. Verbree J. Kleiweg 0-1 G. Heijkamp A. van der Starre 0-1 W. van Vuuren W. Verstoep 1-0 2e tiental H. van Os A. Brouwer 0-1 J. van Oort A. Doornhein 1-0 Th. Nieuwets W. A. van Os 0-1 A. Versluis P. Perdijk |r. 1-0 Eerstgenoemden speelden met wit. Damvereniging „EXCELSIOR" Uitslag 4e ronde van de onderlinge competitie. L. de Graaf H. Hofman 1-1 D. M. de Gelder B. van Eyk 1-1 A. Spek A. Zwanenburg 0-2 A. Blom D. M. de Gelder 2-0 T. den Ouden Jr. A. N. Li.ttooy 0-2 H. Hofman C. Blonk 1-1 D. la Grand A. Blonk 0-2 A. A. Rietveld H. J. Los 2-0 D. H. Zwanenburg W. v. d. Heijden 0-2 J. Doornhein C. H. Kramp 0-2 B. van Eyk L. de Graaf 0-2 FEUILLETON No. 16 door L. VAN SCHOOTEN Door het gesprek en de spanning van 't bezoek was ze t onderhoud met haar vader vergeten. Opeens zag ze in de donkere laan een lange gestalte het vurig puntje van een sigaar, die meteen in een gro te boog werd weggegooid. Goeie avond, zei Henk Graarland Hoe is 't gegaan? Jakkes, wat laat je me schrikken zei ze. Ze lachte nerveus. Ze was ge schrokken van zijn plotseling verschij nen, maar tegelijk stond ook weer fel voor haar geest het gesprek van die avond, dat vreemde, niet voltooide gesprek. Maar ook moest ze zichzelf bekennen dat het feit, dat hij daar op haar stond te wachten, opeens haar hart had doen 'bonzen, dat ze opeens heel blij was geweest. Mag ik even met u meelopen vroeg Henk met de vormelijkheid die hij al tijd zo krampachtig handhaafde wan neer hij met haar sprak. Het viel haar nu bijzonder op. hoe hij haar altijd hardnekkig juffrouw bleef noemen of zuster, als ze in uniform was. Zij ver gat in het vuur van haar gesprek met de impulsiviteit die haar eigen was, die vormelijkheid nog wel eens Als het u niet te veel moeite is zei ze effen. Hij zag niet de lach in haar Moeite? vroeg hij, welnee, het is. Nou, zeg het eens, drong ze aan. Een eer en een genoegen? Allebei. Nu lachte hij ook. Waarom begon Els opeens het of fensief in een roekeloze bui, zeg jij toch altijd juffrouw of zuster tegen me. Waarom niet gewoon Els? Ik zeg zo vaak Henk tegen jou. En we zijn zowat even oudjij bent zelfs nog ouder dan ik. Dat zou niet te pas komen zei Henk Graafland tegen de dochter van mijn patroon. Maar jij bent de voorzitter van het Groene Kruis, en ik ben in dienst van het Groene Kruis betoogde Els. Ei genlijk ben jij mijn baas. Dat is onzin, antwoordde Henk Graafland korzelig. Hij was niet op zijn gemak. Waarom begon ze hier over? Het was immers toch hopeloos? Deed ze het om hem uit zijn tent te lokken en dan uit te lachen? Maar nee dat was niets voor Els, besliste hij. Ik hoor wel op het rooie dorp. zei hij en ze hoorde de smalende klank in zijn stem, maar ik weet de ver houdingen wel te onderscheiden. Ik ben arm, U bent rijk. Uw vader is de baas, ik ben de knecht. Er is altijd een muur tussen die twee geweest en die zal er altijd blijven. Bezoekt deze demonstratie, U bent van deskundig advies verzekerd. ft iflff NT Let op de in deze courant bijgevoegde circulaire. M I KANAALSTRAAT 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 3