SaUn Doeleman Geef NU aan Uw Rode Kruis Horlogerie »VERMEY« KELTÜII PLEET JAC. SATON Geef NU aan Uw Rode Kruis Een Jongen beneden haar stand Wekkers JAC. SATON Een buitenkansje voor U Wij hebben enkele gebruikte BRAUN electrische scheerapparaten voor U k f 26.-- per stuk. (nieuwprijs f 59.75) Deze apparaten zjjn beslist zo goed als nieuw. BEJAARDENMIDDAG. De eerstvolgende bijeenkomst voor de bejaarden wordt niet gehouden op 24 mei maar op donderdag 23 mei a.s. in het Herv. Wijkgebouw aan de Esdoornlaan. De daarop volgende bijeenkomst is op dinsdag 4 juni d.a.v. en wordt ge houden in het Geref. Verenigingsge bouw in de Stationsstraat. GESLAAGD. De heer A. F. R. Hoogendoorn, werkzaam ter gemeente-secretarie, slaagde voor het diploma Bevolkings boekhouding, burgerlijke stand en nationaliteitsrecht, afgenomen door de vereniging voor bevolkingsboekhou ding. Verder slaagden de dames T. Vermeij en A. Groeneveld, beiden werkzaam aan de Ned. Herv. Kleu terschool, voor de akte kleuterleidster A. VERGADERING GEMEENTERAAD, De gemeenteraad komt op vrijdag 24 mei a.s. in openbare vergadering bijeen om 8 uur ten raadhuize. Bij het afdrukken van deze krant was de agenda nog niet verschenen. B.B. OEFENING. Woensdagavond was er in de Bo- menwijk een „ramp" in elkaar gezet. Om half acht uur ging de brand spuit met gillend sirene door het dorp om hulp te gaan verlenen en ter plaatse waren de B.B.-ers spoedig aanwezig om hulp te bieden. Alle on- «Jerdelen van de oefening werden, ondanks de stromende regen vlot af gewerkt en de stemming was opper best. Waddinxveen heeft voor de be scherming bevolking een ploeg men sen, die in elk opzicht voor zijn taak berekend is. Maar er kunnen nog veel meer mensen geplaatst worden. Blijf niet aan de kant staan, maar meldt U als B.B.-er ten gemeentehuize ZWEMBAD OPEN. Het zwembad aan de Kanaaldijk wordt a.s. maandag voor het publiek geopend. i,® De verbeteringen aan het kinderbad zijn gereed gekomen en de verbou wing aan het zuidelijke perron schietj goed op. Als nu het mooie weer ook maar] wil komen, dan kunnen weer tallo zen de mooie zwemsport beoefenen. Gaarna herhalen wij nog eens de leuze Leert zwemmen JEUGDNATUURWACHT. Onder leiding van de nieuw geko zen voorzitter, de heer M. J. van Leeuwerden, vergaderde de commissie van de Jeugdnatuurwacht. Als op volger van de heer Blonk was voor het eerst aanwezig de heer van Ame- rongen. Een werkprogram voor het komen de seizoen werd vastgesteld. Besloten werd enig materiaal aan te schaffen, zodat de jeugdnatuurwachters kunnen meehelpen aan het onderhoud van enkele plantsoenen. De eerste vergadering voor alle le den zal plaats hebben op donderdag 23 mei in het Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat, aanvang 7 uw. LIP -T IJ D-ZEKERHEID Pig en Peg op stap 61. Pig is zijn vriend vlug gevolgd. Deze heeft de komst van de baas maar niet afgewacht. Wat was die ar me man kwaad. Het zal ook wel pijn doen, zo'n stapel stenen op je voet te krijgen. Ze hebben wel pech, eerst de gewonde duim van Peg, en nu dat ongeval weer met de stenen. Zo hard als Pig kan, loopt hij zijn vriend ach terna. Zeg Peg, roept deze, wacht toch eens even. Je vriend Pig is er ook nog. En wees heus niet bang, dat de baas ons achterna komt met zijn zieke teen. 62. Nu staan de vrienden weer bij- elkaar. Zeg Peg, dat is nog goed voor je afgelopen. Wat was die baas kwaad Maar wij hadden met dat alles nog geen cent op zak. Wij werken overal voor niets. En toch heb ik er iets van overgehouden zegt Peg. Daar kijkt Pig wel erg van op. Jij er iets van over gehouden, laat eens zien. En dan laat Peg zijn duim zien. Maar dat kan je beter niet hebben, straks kan je met die hand geen werk verrichten. Ze gaan dadelijk weer op zoek naar an der werk. avond presenteren want er was zo veel dat er nogal wat achterwege moest blijven. Tot slot kregen ze nog een toegift en wel enige gochelnum- mers van de heer H. van Nielen. Het was zeker niet misplaatst dat de di recteur grote dank en een klein ge schenk ontving voor zijn vele arbeid. RODE KRUIS - AKTIE. Te beginnen a.s. maandag zullen verscheiden plaatselijke winkeliers, kenbaar aan de Rode Kruis-vlag ten bate van het veel omvattende werk dezer organisatie - bij elke aankoop van minstens vijf gulden, een lot ver strekken. Het Rode Kruis zal in diezelfde week een inzameling houden bij de burgerij, om daardoor zijn fi nanciën te verstevigen, iets wat hoogst noodzakelijk is, gezien het nut tige werk dat door deze organisatie verricht wordt. Als ieder, op welke wijze ook, een steentje bijdraagt, kan het niet anders of deze aktie moet Verkrijgbaar bij JAARVERGADERING GEREF. KINDERKOOR. Vorige week hield het Kinderkoor van het Geref. Kerkkoor een z.g. jaarvergadering. Het was een echte familieavond. Zingende en spelende kinderen met hun ouders. Voorzitter Barendrecht opende deze avond, waarna de kinderen enige liederen zongen. Da avond was zeer gezellig gemaakt door zangspelletjes en voor drachten. In de pauze werden de kin deren, tot hun verrassing getracteerd. Ook kinderen kunnen een gezellige Aangepast bij Dw type verzorgen wij het juiste kapsel' A. VAN DER SLOOT 1 Oranjelaan 24 Telefoon 457 BRAND BIJ WITLOFKWEKERIJ. Dinsdagmiddag werd de brandweer "gealarmeerd voor een brand bij de witlofkwekerij van de N.V. Nibo aan de Bloemendaalseweg. Het bleek dat een grote partij afdefe-stro )dat aan de achterzijde van de fabriek was op geslagen in brand was geraakt. Het brandbare materiaal was moeilijk be reikbaar voor de motorspuit, zodat negen slangen moesten worden uitge legd om de vuurhaard te kunnen be reiken. Daar de wind van de gebou wen af stond liep het grote gebouw van de witlofkwekerij geen gevaar. Met twee stralen werd het vuur be streden. De nablussing duurde gerui me tijd. CONCERT VOX JUBILANS. Wij willen nogmaals onder de aan- dacrt brengen het orgelconcert in de Herv. Kerk, alhier, volgende week donderdagavond. Een organist als Feike Asma, een concert door Vox Jubilans en uitein delijk het doel van deze avond, drie dingen welke een ieder dwingen zul len dit bfj te wonen. Men voorzie zich bijtijds van toe gangsbewijzen. JUBILEUM. Zaterdag jl. was het 40 jaar gele- denn, dat de heer H. Stolker in dienst trad van de N.V. Okkerse. In een bijeenkomst met het perso neel heeft de directeur, de heer C. E. G. Okkerse de jubilaris hartelijk toegesproken en hem een geschenk onder couvert aangeboden. Mevr. Stolker ontving een fruitmand. Namens het personeel sprak de heer Klaverveld, die een wandkap- stok aanbood en mevrouw in de bloe metjes zette. Namens de Nederl. maatschappij voor nijverheid en handel werd de gouden draagmedaille aangeboden met oorkonde, alsmede de zilveren leg penning. GROOT EI. Bij de pluimveehouder, de heer G. van der Wal, heeft een kip een ei gelegd van 151 gram. De ki,p maakt het wel GOED ZO COMITÉ SAMENGESTELD Hoewel ook in onze gemeente reeds verschillende activiteiten aan de dag werden gelegd ten bate van de be kende radio-actie Goed Zo, waren en werden zij meestal door kinderen ge organiseerd. Ten einde ook voor onze gemeente nog te zorgen voor een klinkend slot van de Goed Zo actie Dan natuurlijk naar De zaak met de buitenklok heeft zich spontaan een plaatselijk comité gevormd, bestaande uit de heren P. van den Berg, C. Boonstop pel, Ph. de Gelder, A. Kooijman, G. Rehorst en T. W. Verweij. Dit co mité heeft nog verschillende punten op haar programma staan. Het hoog tepunt daarvan zal ongetwijfeld wel worden het kerkconcert, dat bepaald is op donderdag 23 mei a.s. in de Ned. Herv. Kerk. Aan dit concert dat om 8 uur aanvangt wordt medewerking verleend door de bekende organist Feike Asma en de Ned. Herv. ge mengde zangvereniging Vox Jubilans, onder leiding van de Rotterdamse toonkunstenaar Mar. Egberts.. Verder staat o.a. ook nog een voetbalwed strijd op het programma. De moge lijkheid bestaat, dat ter afsluiting van de verschillende acties in de gemeen te nog een grote slotavond georgani seerd zal worden. JEUGDVERKEERSEXAMEN. Nadat de schooljeugd voor zover ze zich daarvoor hadden opgegeven, eni ge tijd geleden het schriftelijke ge deelte van het jeugd-verkeersexamen aflegde, is thans de datum voor het practische deel vastgesteld. Dit zal worden gehouden op dinsdag 21 mei a.s. op een parcours, dat door een bepaald deel van de gemeente loopt, doch waarover thans uiteraard nog niets nader kan worden medegedeeld. Officiële mededeling AANGIFTE" HONDENBELASTING 1957. Iedere houder van een of meer honden gedurende het belastingjaar 1957 is verplicht daarvan vóór 25 mei a.s. aangifte te doen door inlevering van een daarvoor bestemd formulier. Voor zover dit niet reeds is toege zonden, is het formulier kosteloos verkrijgbaar ter gemeente-secretaris. De aandacht wordt er op gevestigd, dat zij, die dit jaar houder van een hond worden, verplicht zijn om hier van binnen 8 dagen aangifte te doen ter gemeente-secretarie. Bij verzuim kam ambtshalve een aanslag worden opgelegd1, eventueel verhoogd met 50 pCt, als 'boete voor dat verzuim. Honden, die ouder zijn dan drie maanden, vallen onder deze belasting. Waddinxveen, 16 mei 1957. Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, De secretaris, De burgemeester, H. JENNé. A. WARNAAR Jz. Burgerlijke Stand Aangiften van 9 tot en met 15 mei Geboren: Maria Catharina Sussanna, d. v. T. van Leeuwen en M. C. S. Westerhoud, Lijsterbesstraat 55. Arie, z. v. A. Clazing en J. G. van Dorp, Noordkade 4. Henricus Antonius Johannes, z. v. M. H. A. Boere en M. C. Groenendijk, Henegouwerweg 114. Ondertrouwd: H. J. M. Verkaaik en M. Boere. J. J. A. Mooijenkind en J. A. M. van Berkesteijn, Gehuwd: C. G. Heuvelman en J. N. Post. B. van den Bosch en M. Faber. J. Faber en C. G. van Nielen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: rode portemonnaie, sleu telbos, horloge, rood vestje, bruine portemonnaie, zonnebril. Verloren: bruine aktetas met inh., Ibruine portemonnaie met inh., hor loge, bril. Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds. J. van der Haar. Nam. 6.30 uur Ds. J. R. Cuperus. Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9.30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nam. 6.30 uur Ds. J. J. Timmer, Em. predikant. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 6.30 uur Ds. J. Snoey. N.H. Vereen. „Wet en Evangelie. V.m. 9.30 uur Ds. M. J. C. Visser, Rotterdam. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst. Dinsdag 21 mei nam. 7 uur Ds. E. du Marehie van Voorthuysen, Leersum. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Ds. G. Ch. Duinker. DE ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door Dr. E. M. L. Hem- minga. Sport in 't kort BE FAIR NIEUWS. WDS II—BE FAIR H 3-7. Het kampioenschap van ons twee de elftal komt met rasse schreden nader. Want jl. zaterdag heeft zij concurent WDS met 7-3 klop gege ven. Het was vooral in de eerste helft een boeiende wedstrijd waarin Be Fair duidelijk aangetoond heeft de juiste kampioenspredentent te zijn. Doelpunten: Gerritsen 2, van Wa- geningen 2, Breedijk 2 en van Ber gen 1. De mogelijkheid is zeer groot, dat a.s. zaterdag ons tweede elftal de kampioensvlag kan hijsen. Uit nog 3 te spelen wedstrijden is nog een punt nodig en het lijkt ons zeer onwaarschijnlijk toe wil zij dit puntje op hekkensluiter Jodan Boys niet weten te bemachtigen. Vol verwachting gaan we de wed strijd tegemoet en wensen onze jon gens succes toe. WDS II- FAIR III 1-5. FEUILLETON No. 25 door LOUIS HENDRICKX De enige die er niet was, Gijs, zat nu in een landkolonie en ontwikkelde zo schreef de directeur, een merkwaar dige liefhebberij in de tuinderij. Arend Borst had zo-even de brief gelezen. De warme, persoonlijke toon had hem getroffen. Die directeur was geen dor re ambtenaar., die had hart voor zijn jongens. En hij schreef, dat het met Gijs best in orde kwam, de jongen moest een doel in zijn leven zien en dioor een vaste hand worden geleid Maar Arend Borst zat, met alle an deren, te wachten op het meisje dat op de achtergrond zo ijverig aan het werk was geweest om dit alles in or de te krijgen. Daar hoorde hij de sleu tel in het slot. Jaap bracht voor het eerst zijn meisje mee naar huis. Een beetje verlegen, met een blos die haar allerliefst stond, verscheen Liesbeth in de opening van de kamer deur. Jaap, trots stralend, achter haar Haar gezicht klaarde op toen ze die bekende mensen zag: de bruidegom, die haar een handdruk gaf waarvoor ze even een scheef gezicht trok. moeder Borst die naar haar knipoogde .had ze met hen allen al niet ge praat..?, en was ze niet stilletjes wanneer er niemand thuis was, al niet enkele keren bij Jaaps' moeder bin nengewipt om een bakje te halen, en met de oudere vrouw soms vertrouwe lijk en ernstig, dan weer gezelig over niemendalletjes, een half uurtje te babbelen? Liesbeth besefte dat ze hier niet vreemd was, alleen Aagje kende ze niet. Maar die zag er ook lang niet zo opgedirkt meer uit als vroeger! Dag juffrouw, zei ze verlegen. Zou je maar geen Liesbeth zeggen? vroeg ze. We worden straks schoon zusters! Daar zat Aagje wel even mee om- Het derde elftal heeft zich na de geleden nederlaag van vorige week keurig hersteld en heeft WDS een 5-1 nederlaag toegebracht. Heb Was voor onze jqngjens geen bezwaar dat er met 10 man gespeeld moest worden, want K. de Hertog schoot 4 maal raak en J. de Hertog 1 maal. Overige uitslagen: Gouda f—Be Fair B 0-4. Be Fair CBoskoop C 6-1. Programma voor a.s. zaterdag: Jod. Boys 4Be Fair n, aanvang 4 uur. Be Fair HIZW Hl, aanvang 4 uur. Be Fair CGDS B, aanvang 2.45 u. Donk EBe Fair B, aanvang 4 uur. PTTGem.ambtenaren, aanvang 7 u. „GOED ZO"-VOETBAL. Gaarne wekken wij alle Be Fair- vrienden op om zaterdagavond 7 uur een voetbalwedstrijd tussen een PTT- elftal en Gem. ambtenaren bij te wo nen op ons terrein. De opbrengst komt ten goede voior de actie Goed Zo. Helpt allen mede om deze plaatselijke actie te doen slagen. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij U naar het bericht in dit blad en de raambiljetten. WZC DE GOUWE. De demonstratiewedstrijd tegen B. Z.C. uit Bergambacht heeft een over winning voor de Gouwe opgeleverd. Er werd zeer sportief gespeeld. Bij de Gouwe viel voor het vele zwem men op. Alleen moeten de spelers er om denken dat het niet nodig is om alle ballen aan de middenvoor te ge ven. Gouwe won deze ontmoeting met 3-0. Zaterdagavond gaan wij voor de laatste maal naar het Spaardersbad. De bus vertrekt op de gewone tijd. hoog» en verstolen keek ze telkens weer naar het blonde meisje, waaraan ze vastbesloten was een hekel te heb ben, omdat ze alles had wat Aagje nooit had gehad. Maar dat kon nu met meer. En even later kwam Liesbeth naast haar zitten en vroeg haar hon derd-uit naar de zaak waar ze werkte Liesbeth met haar eigen fijne gevoel voor kleuren, vormen en schoonheid. Ik zou best es wat zelf willen ma ken, beleed Aagje toen het ijs vol komen gebroken was. Zo zelf de kleuren zoeken bedoel ik. Je moet es bij me komen, antwoord de Liesbeth met een samenzweerders air, ik heb verf en penselen en zo, misschien kunnen we samen eens iets ontwerpen Jaap keek naar z'n meisje. Die Lies beth.altijd weer sloeg ze bruggen, over alles heen wat de mensen van elkaar scheidde. Maar toen stond de bruidegom op- Hij kuchte, en er viel een stilte. Ik ben geen barre prater, begon Gerrit Stoter, maar ik mot nou wat zeggen. Dit is voor mij een grote dag, en ik hoop voor Antje hier ook. Ik weet wat ik begonnen ben, en ik ben er blij om dat ik 'et begonnen ben. Maar d'r bennen hier een paar men sen tot wie ik wat mot zeggen. Aller eerst meneer Borst hier.. Oom Arend za'k maar zeggedie heb ons zo reu ze geholpenmet- alles. Meneer Borst de kinderen hebben nu weer een va der en ik beloof u dat ik een goeie vader zal wezen en 'n goeie man voor .voor m'n vrouw. ja, dat mag k nou zeggen, niet Ant?, de bruid kleur de, maar haar glimlach was blij, en ik hoop dat u nou niet zal denken: m'n werk is gedaan. Maar als u an de Haven komt, dan zallen we hier al tijd blij zijn je te zien. Dat wou ik maar zeggen. En dan, zijn ogen dwaal den met een glmlach naar de andere kant van de tafel, ons Liesbethje. Ja, ik weet wat ik zeg., ons Liesbethje. Want je hoort erbij, meid. Ik weet nog goed dat ik je voor het eerst zag bij het fabriek.. O. hij maakte een gebaar van schrik, dat had ik natuur lijk niet mogen verklappen, maar Lies beth heeft met mij gepraat, en met Antje gepraat, en ze is bij Oom Arend geweest.en ze heeft overal der neus in gestoken, maar ze wou alleen maar ons allemaal gelukkig maken, is het niet meid? Opeens zag hij de tranen in Liesbeth's ogen. En ze had van d r eigen zorgen zat., nou meid, allemaal zoals we hier zitten zijn we blij met jou., en ik hoop dat jij zelf ook., hij zocht naar woorden, héél gelukkig worden zal. Net zo gelukkig als ik nou ben, op deze dag. Hij snoot zn neus en ging zitten, en er was een verlegen stilte. En nou wil iedereen zeker nog wel een lekker kopje koffie, kwam de bruid, en allen lachten. De beklem ming was gebroken. En Liesbeth ver dween in de keuken om moeder Ant te helpen. Dat vond ze wél zo veilig op dit ogenblik. Jaap Borst was heel gelukkig, nu de omgang met Liesbeth niet langer zo geheimzinnig behoefde plaats te heb ben, maar juist in deze weken had hij voor Liesbeth maar heel weinig tijd. Want er waren nog enkele zieken huis-bezoeken gevolgd, en Vader Wa genborg, die nu met de dag aansterkte Ruime sortering in alle so:rten en prijzen, reeds v.a. f 4>.90 De zaak met de buitenklok en het tijdstip zag naderen waarop hij naar huis kon terugkeren, had ernsti ge gesprekken met de jongeman, in wie hij steeds meer vertrouwen en plezier begon te krijgen. Diep in zijn hart moest hij zichzelf toegeven, dat dit de schoonzoon was, die hij altjjd had gewenst. Alleen zou hij hem ver wacht hebben als man van de zakelij ke Bertha, niet van de artistieke, fijn- Vervolg Feuilleton in Tweede blad.

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 2