Eet-, Thee-, Ontbijtservies 144 50 Rexdam£.-aati(tiediriy J. DE GRAAFF Groene dames leren jas 3 Wintermantels Tuinjongen Haardkachel I c. GELUK zindelijk poesje Fa C. van der Linde Zn Willem Jansen trouwt de Freule Verder werd het woord gevoerd door burgemeester Warnaar, wethou der Oudijk en Mevr. van der Loo- Kool. Aan het slot van de avond heeft de heer H. M. de Wilde alle sprekers beantwoord en zijn oprechte dank ge bracht voor de hem verleende Ko ninklijke onderscheiding. Gedurende de maaltijd werden de aanwezigen bezig gehouden door een mondharmonica-trix en het optreden van een telepaath. Deze laatste deed de aanwezigen verstommen door zijn fantastische prestaties. De Middenstandsvereniging kan op een zeer geslaagde dag terugzien. van de Wilhelminakade met motorrij wielen opgeheven. Voor motorrijtui gen op meer dan twee wielen blijft het rijverbod daar evenwel bestaan. AUTOBOTSING Op de toegangsweg naar Gouda heeft zich maandagavond een verkeers ongeval voorgedaan, waarbij een drie tal auto's zwaar beschadigd werd. Op deze weg wilde de heer H. v. E. uit Gouda met zijn personenauto keren. Toen de wagen evenwel midden op de weg stond sloeg de motor af. Uit de richting Gouda kwam op hetzelfde moment een personenauto bestuurd door de heer J. G. H. uit Boskoop, die op de kerende personenauto in reed. Daarna kwam van de tegen overgestelde kant nog een personen auto die eveneens met deze wagen in botsing kwam. Persoonlijke ongeval len deden zich hierbij niet voor. OUDERAVOND HERV. KLEUTERONDERWIJS. Als er ooit gewerkt zal moeten wor den onder de kracht van Gods Woord dan is dat zeker in de opvoeding van de kinderen. De enige wijsheid tot opvoeding ligt verankerd in de Schrift Juist uit dit Woord blijkt de grote liefde die Jezus heeft tot de kinde ren. Hij toch gezegd: laat de kinderen tot Mij komen en verhinder ze niet. Aldus sprak Ds. Cuperus in zijn openingswoord van de ouderavond van de Stichting Hervormd Kleuter onderwijs. In onze tijd zijn er wel echtparen die liever geen kinderen hebben, om dat ze als een last beschouwd wor den, de kinderen zijn voor Jezus nim mer een last geweest. En temeer als deze kinderen het merkteken van de Doop hebben ontvangen. Jezus heeft Zelf gewaarschuwd geen beletsel te zijn voor de kinderen die tot Hem willen komen. Zijn zachte ogen zullen vlammen tegen hen, die voor deze kinderen een verhindering zijn ge weest om tot Hem te komen, want wie deze kinderen aanraakt, raakt Zijn hart aan. Mevrouw Uitbeijerse-Bontenbal gaf hierna een berijmd jaaroverzicht. Uit dit verslag bleek dat er plannen in behandeling zijn voor de stichting van een nieuw schoolgebouw in de Bo- menwijk. Mevrouw Havenaar-Sekeris bracht het financieel jaarverslag uit over het tijdvak van 1 januari tot en met 31 december 1956. Op zeer verdienstelijke wijze hield mejuffrouw Trouwborst, onderwijze res van de Herv. school aan de Jan Dorrekenskade een causerie over Ge hoorzaamheid. Van het allergrootste belang achtte spr. dat er de nodige wisselwerking is tussen het gezin en de school. Beiden kunnen gezagson dermijnend werken. Het is zo, dat niet de school de opvoeding tot ge hoorzaamheid heeft, doch in de eer ste plaats de ouders, daarbij gesuple- teerd door de school. In deze bijeenkomst werden de bei de kleuterleidsters de dames Rade maker en van Dortland die beiden in het huwelijk zijn getreden toegespro ken door Ds. Cuperus. Tevens werden de dames T. Verheij, Veenendaal en T. Vermeij, Waddinxveen resp. als hoofdleidster en kleuterleidster aan de kleuterschool Onderweg geïnstalleerd. VLAG OP RIOOLGEMAAL. Vrijdagmorgen werd de vlag gehe sen op het hoogste punt van de in aanbouw zijnde rioolwaterzuiverings installatie in de Puttepolder. Dit enor me werk waarin een bedrag van 700.000 moet worden geïnvesteerd, zal moeten dienen voor de zuivering van het rioolwater voor de in de Put tepolder te bouwen woningen. Tevens hoopt men dat hierop ook de riolerin gen van de woningen in de Bomen- wijk spoedig kunnen worden aange sloten. Op die datum zal dan de ge hele Bomenwijk wel de vlag kunnen hijsen. COLLECTE. De in de gemeente gehouden col lecte ten bate van het Protestants in terkerkelijk thuisfront heeft 340 op gebracht. SLECHT BEGIN. Zaterdagmiddag heeft de nieuwe roltrommelvuilniswagen een proefritje gemaakt door de gemeente. Toen hij op de Brugweg moest uitwijken voor een bakfiets, kwam de wagen te dicht in de kant en verzakte. De takelwa gen heeft de auto weer op de weg gezet. 'Dte schade beperkte zich tof een defecte richtingsaanwijzer en een kapotte spiegel. Weekagenda Vrijdag 1 november Mr. H. K. J. Beernink spreekt voor de C.H.U. 1 en 2 november Bazar Remonstrants Gemeente in Openb. school B. Zaterdag 2 november Cefa film Ver keerd Verbonden in het Vereen, gebouw, Stationsstraat. Zaterdag 2 november. Filmavond In stituut Arb. Ontw. in Vereen, geb., Stationsstraat. Dinsdag 5 november Clubmiddag be jaarden, Vereen, gebouw, Stations straat. Donderdag 7 november Herv. Jeugd raadavond in Wijkgebouw. Spreker Ds. C. A. Korevaar van Rotterdam, Zaterdag 9 november opvoering van Tyran van Bouwlust voor Jeugd clubs in Vereen, gebouw, Stations straat. dinsdag 12 november Jubileumverga dering C.B.T.B. in Herv. Wijkge bouw. Dinsdag 12 november. Vergadering Winkelweekcomité in De Unie. Woensdag 13 november Jaarvergade ring Geref. Vrouwenvereniging Bij de Bron, 8 uur, in Vereen, gebouw, Stationsstraat. Donderdag 14 november. Ledenverga dering N.C.V.B., spr. Dr. van der Giessen, Opdam. Donderdag 21 november Herdenkings avond Ned. Chr. Landarb. bond in Herv. Wijkgebouw. Vrjjdag 22 november Jaarvergadering A.R. Kiesvereniging in Vereen, geb. Stationsstraat. 28, 29 en 30 November Landelijke tentoonstelling van hoenders, konij nen, cavia's en sierduiven in R.K. Vereen, gebouw, Burg. Trooststr. Zaterdag 30 november Toneeluitvoe ring T.O.G. in Het Centrum. Gemeenteraads vergadering van donderdag 31 oktober De gemeenteraad kwam donderdag avond in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemees ter Warnaar. Na opening der vergadering merkte de voorzitter op, dat het juist een jaar geleden is, dat het Hongaarse volk in een strijd om de vrijheid werd gewikkeld. Het is goed daarop nog eens de aandacht te vestigen, omdat wij zo de neiging hebben te denken aan persoonlijk en nationaal belang, en daarbij te vergeten, dat er ook in ternationale problemen zijn#Een jaar geleden, aldus de voorzitter, hielden wij ons bezig met onze welvaart en wij vergaten, dat er achter het ijzeren gordijn zo veel werd geleden. In Hon garije werden mensen bereid gevon den met blote handen tegen de tanks in te lopen. De vrijheid werd verkre gen en verdedigd, totdat de tanks medogenloos toesloegen en aan alle illusies een einde werd gemaakt. Wij moeten er voor waken, niet te ver geten, wat zich dichtbij en veraf ach ter het ijzeren gordijn afspeelt en er dient gezorgd te worden, dat aan het lot van de onderdrukten wordt ge dacht. Spr. besloot met de bede, dat alle volkeren uit Gods hand de vrij heid zouden mogen ontvangen. Hierna werd een ogenblik stilte in acht genomen voor de slachtoffers van de onderdrukking. Vervolgens onderzocht een commis sie, bestaande uit Mevr. van der Tor- ren-Veendorp en de heren Schouten en van Oosten, de geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid, de heer F. Alblas. die de heer W. Buitelaar als raadslid zal opvolgen. Na uitgebracht rapport werd tot toelating van de heer Alblas besloten. De voorzitter deelde mede, dat het jaarverslag van de landarbeidersver eniging „Eigen Haard" over 1956 was ingekomen. Spr. deelde daarbij mede, dat de vereniging had besloten tot op heffing, in verband waarmee hij het bestuur dank bracht voor het nuttige werk dat vele jaren was verricht. Het is jammer, dat in het verleden niet meer mensen van het werk der ver eniging hebben geprofiteerd, want zij die dit wel hebben gedaan leven goed en goedkoop in hun eigen woning. Daarna werden voor de aansluiting van de nieuw te bouwen woning in plan zuid credieten beschikbaar ge steld voor de aanleg van gas-, water en electriciteit, resp. 9598, f 6960,— en 12293,—. Aangeboden werden de rekeningen over 1956. Het gasbedrijf had aan in komsten 220.310,51 en aan uitgaven 117.069,82, winst 3240,69. Het elec- triciteitsbedrijf 435.571,40 en 420.830,24 met eten winst van 14.741,16 Het waterleidingbedrijf tenslotte ontving 77429,59 gaf uit 72.859,06, zodat er een winst was van 4570,53. De gemeenterekening vertoonde aan ontv. 2.394.893,76, aan uitgaven 2.362.621,95 met een batig saldo van f 32.271,81. De kapitaal- dienst vermeldt aan uitgaven 11.197.933,77 en aan ontvangsten 9.782.800,20. nadelig saldo van 1.415.133,52. Aan vaste geldleningen ,gg is er een schuld van 7.652.070,10. H Ook de begrotingen voor 1958 kon- j den worden aangeboden. Die van de j bedrijven geven sobere cijfers aan winst Vordt geraamd voor gas 565,electriciteit 6876,en voor water 1128,—. De gemeentebegro ting geeft op een totaal van 2.893.898,01 een nadelig slot van 68.976,14. Voor de kapitaaldienst wordt aan uitgaven geraamd 13.604.347,71en en aan ontvangsten 10.370.408,95, nadelig slot alzo van 3.233.938,76. Ten behoeve van het verkeerson- derwijs op de kleuterscholen werd 'n crediet beschikbaar gesteld van 52,50 zodat elke kleuterschool kan beschik ken over 10 lesboekjes. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat de gemeente nog weer een geldlening kon sluiten van 250.000,-. Spr. hoopte dat hierdoor de moge lijkheid zou zijn geschapen om op kor te termijn met de bouw van 51 wo ningwetwoningen in de Puttepolder te beginnen. In verband hiermede, deel de de voorzitter tevens mede in Den Haag een bespreking te hebben ge had over de uitvoering van de rio leringsplannen. De rioolwaterzuive ringinstallatie zal nl. ongeveer 1 mei a.s. klaar zijn. Zou de riolering niet klaar zijn, dan moet de installatie op gang worden gehouden door slootwa ter te gaan zuiveren. Er worden nu 12 PERSOONS Compleet voor Zuiver pocelein Alleen bij op O punten in Waddinxveen Boulevard en Eikenlaan De grootste magazijnen voor Speelgoederen - Luxe- en Huishoude lijke Kado's Proef één maal en u weet het voor goed, dat de koek van De Graaf een klasse apart is. Vrijdag en Zaterdag 250 gram KRANSJES 65 cent Het is de koek van de Graaft die het doet Zuidkade 2 Telefoon 313 TE KOOP: z.g.a.n. maat 40-42. Frrjs van f 170,— voor f 100, C. VAN LEEUWEN, N. Dwars weg 68, Zevenhuizen. Tel. 248 (K 1802 i Te koop maat 40 en 42 adres Onderweg 23 Gevraagd S<Hrekt/of£per 1 Januari a.s. A. VAN KLAVEREN, Noordeinde 138 Te koop gevraagd E.M JAARSMA in prima staat. Henegouwerweg 8 Voor voetverzorging naar Levering van Steunzolen naar Gipsmodel Behandeling volgens afspraak Wie wil hebben, ons K. BROER, Kerkweg 119 De fgnste Hollandia-trico- rayon met de nieuwe orginele cambric-broderie, van schou derband tot onderkant Een juwéél van een onderjurk die U ook kunt bezitten voor (maat 40) f 8.15 (kl.st.p.m.) Dorpsstraat 38 Tel. 573 berekeningen gemaakt tot gedeeltelij ke uitvoering van de werken, waarbij in hoofdzaak de buizen gelegd zullen worden. Ten aanzien van het uitbreidings plan Wilhelminakade, deelde de voor zitter mede, dat gedeputeerde staten goedkeuring hadden onthouden aan het. noordelijk gedeelte, in verband met de voornemens een nieuwe rijks weg aan te leggen van Rotterdam naar Amsterdam, die dit gebied zal krui sen. Aangezien de verwachting is, dat de uitvoering van dit plan nog wel 15 jaren op zich zal laten wachten, besloot de raad tegen de beslissing van Ged. Staten in beroep te gaan bij de Kroon. Na een korte rondvraag werd de vergadering gesloten. FEUILLETON No. 19 door L. VAN SCHOOTEN Ze zag hoe Els opfleurde, hoe de wijn haar goed deed, die ze met voor zichtige, genietende teugjes dronk. Opeens leek het allemaal niet zo bar en duister meer, nu ze met iemand, met een vrouw, over alles kon pra- ten. En toen, langzaam, met horten en stoten, soms onnodige uitweidingen, dan weer met half afgebroken zin nen, kwam het hele verhaal. Hoe zij langzaam haar liefde had voelen groeien voor Henk Graafland, de jonge, schrandere arbeider op haar vaders fabriek, en hoe ze nu wist dat hij ook van haar hield, al had hij dat nooit durven zeggen. Hoe haar vader scherp was uitgevallen en haar te verstaan had gegeven dat er niets van komen kon. De freule zat rechtop in het sche- merduister van de kamer. Haar ogen staarden naar buiten. Altijd het oude lied. En nu zat ze nog meer in de knoop Het zit in mijn naam, dacht ze ver maakt, want haar gevoel voor humor verloor ze zelden. Ze kon zich het standpunt van Wil lem Jansen maar al te goed inden ken. Iedere verstandige vader zou zo spreken, wanneer zijn dochter met zo'n mededeling kwam. Tegelijk ver zette zich in haar alles tegen zijn op vatting en dat ging te gemakkelijker omdat ze daarmee in verzet kwam tegen hem, die ze beschouwde als haar vijand. Maar ze zat nu tussen twee vuren. Wanneer ze eerlijk haar mening zei, moest ze Els vertellen: Je vader heeft gelijk. Het is beter als jullie elkaar niet meer ziet. Jte haalt je al lerlei moeilijkheden op de hals, en het is maar zeer de vraag of jullie samen echt gelukkig wordt. Maar dit durfde ze niet. Ten eerste was ze nu Els' vertrouwelinge, een feit waarop ze in haar hart zeer trots was en dat haar innig verheugde. Ze wist nu heel zeker hoeveel ze van dit meisje hield en ze kon haar niet in de steek laten. Hob het ook ging, zij was verplicht. Els' bondgenote te zijn, tegen haar vader! De situatie vermaakte haar, een glimlach trok over haar gezicht. U glimlacht zo, zei Els die het ge zien had, waar denkt u aan? Ze schudde het hoofd. Ik ben blij kind, zei ze zacht dat ik dit allemaal van je weet. Ja, zei Els, ik kan het niet helpen, maar ik vertrouw u- Ik weet best, dat u er eigenlijk net zo over denkt ais vader, dat kan niet anders. U twee- en staat lijnrecht tegenover mekaar, dat weet ik.en toch bent u het met elkaar eens. Daarom ging ze moede loos verder, is het eigenlijk onzin dat ik dit allemaal verteld heb. Geen sprake van, zei de freule streng, praat zo niet kind. Ik weet wel, dat ik in een moeilijk parket zit. Maar ik zit nu eenmaal in jouw schuit je. Wij moeten samen zien, dat we hier uit komen, Els! Het meisje sprong op, greep haar handen. Dat is lief van u zei ze en haar gezicht straalde. O ik wist het al met een, toen ik u zag. Ik hield meteen al van u, maar ik durfde het niet te zeggen. Maar nu weet ik het. Ja erkende freule Constance, zo was het met mij ook, kind. Ik was bh) dat je vanavond komen zou, ik hoopte dat je hier heel vaak komen zou. Ik heb.ik heb je nodig. Ik ben zo vaak alleen Ze praatten nog lang. Els geloof me zei de freule tenslot te, de tijd is een machtige factor. Doe niets overhaast. Prikkel je vader niet nodeloos. Je hoeft met die Henk toch niet meteen als verloofde op de proppen te komen. Jullie ziet mekaar vaak genoeg, je weet wat je aan hem hebt en hij weet het van jou. Een beetje beproeving is niet erg, dat staalt. Het is nodig, dat jullie moei lijkheden hebt, je zult er later dank baar voor zijn. Wacht af, heb geduld, heb vertrou wen. Ik kan je maar een ding belo ven. als ik je kan helpen, zal ik het doen. Dwars tegen al mijn principes in, ze glimlachte, gun een oude vrouw ook eens U bent geen oude vrouw, protes teerde Els, kijk es in de spiegel. Dank je antwoordde de freule, kijk maar eens. zie je mijn eerste grijze haren? Ze stond voor het raam, toen Els een licht figuurtje in het donker van het park de weg opging. Ze keek haar na. Ik ben een gans,, berispte ze zich zelf. Ik ben een ouwe sentimentele dralak. Waar isl je gezond verstand, Constance Cnoop van Haersma? Ze maakte een driftig, wegwerpend ge baar, maar om haar mond bleef de glimlach. HOOFDSTUK XI. Daar komt de Freule. Zo stond in het Nieuws- en Adver tentieblad voor Groenhoven. Kerke- hout en omstreken: wordt vervolgd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 4