II. HEEMSKERK ZILIflEIR™®3® SKIN UP ifxdan DÖELEMAN In blijde Verwachting caaEsm Verzekert uw ogen JAC. SATON Sen u-uiltf& in Uw- aaq, VOOR EEN FRAAIE HUID 12,50 voor 50 behandelingen FEESTAVOND K.A.B. K.A.V. Op 12 november organiseert de K. A.B. en K.A.V. de jaarlijkse feest avond in het R.K. verenigingsgebouw. Medewerking wordt verleend door het overbekende toneelgezelschap K. T.W., alhier, dat het toneelstuk Pro Justitia zal opvoeren van A. Boere. Na afloop een verloting met mooie prijzen en een groot bal met muzi kale medewerking van Jo Cabout e.a. Het belooft een mooie avond te worden. Aanvang 8 uur precies. SPAARBANK. Bij de Coöperatieve boerenleenbank werd gedurende de maand oktober ingelegd 196.147,77 en terugbetaald 194.846,17. Het laatst uitgegeven boekje bedraagt het nummer 8336. DODiELIJK VERKEERSONGEVAL. Vorige week donderdagavond is on ze plaatsgenoot C. Broer met zijn bromfiets op een stilstaande auto ge reden. die te Boskoop aan de Zijde stond geparkeerd. Door het slechte weer heeft hij deze wagen vermoede lijk niet opgemerkt. Zwaar gewond werd hij naar een ziekenhuis over gebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. OPENING NIEUWE ZAAK. Hedenmiddag zal de heer S. H. de Vries een winkel in tabaksartikelen openen aan de Ieplaan, in de voor malige winkel van de heer van Erk. De officieele opening zal geschieden door burgemeester Warnaar. Wij wensen de heer de Vries veel succes in zijn nieuwe zaak. NIEUWE TELEFOON-AANSLUITINGEN. 814 de Graaf, A. P., demonstrateur K.N.G. en S.F., Stationsstr. 21. 874 van Latenstein, Ch. B., verte- genw. Kramer en Röder, Sta tionsstraat 27. BRAND IN SPEELGOEDFABRIEK Maandagmorgen brak brand uit op het terrein van de speelgoedfabriek van de fa Okkerse alhier. De brand ontstond in een opslagplaats van hout onder het viaduct van de rijksweg Utrecht-Rotterdam-Den Haag. Door de felle stormwind werd het vuur, dat in het hout gretig voedsel vond, sterk aangewakkerd. Het personeel van de fabriek vatte terstond met zeven schuimblussers en emmers water de strijd tegen het vuur aan. De ge meentelijke autospuit. die inmiddels gealarmeerd was, was spoedig ter plaatse en had in vrij korte tijd de brand bedwongen. De oorzaak wordt gezocht in het vuur van een sigaret of pijp van een voorbijganger op het via duct. SCHEEPVAART. Het scheepvaartverkeer in de Gou we is in de maand oktober vrij veel drukker geweest dan in de vooraf gaande maand. In oktober passeerden in totaal 3594 schepen de provinciale hefbrug over de Gouwöly alhier, de vorige maand 3242 schepen konden passeren, zonder dat de brug geopend behoefde te worden. Ingezonden stukken ALLE HENS AAN DEK VOOR CONCORDIA. Onze oudste vereniging hier ter plaatse, het fanfarecorps Concordia viert op 16 maart 1958 haar 60-jarig bestaan. Een comité, gevormd om op deze datum enige luister bij te zet ten, wil trachten Concordia op korte termijn een nieuw instrumentarium te verschaffen. Het comité wil beginnen met lijsten de gehele bevolking te bezoeken. Het roept hierbij allen op spontaan mee te helpen en met milde hand te ge ven. Zestig jaar heeft Concordia de ge meente trouw gediend en heeft altijd er naar gestreefd om ieder die muzi kale medewerking nodig had, van dienst te zijn. Nu kan zij zich niet meer zo ontplooien als wenselijk is. De instrumenten zijn zeer verouderd en schreeuwen om vernieuwing. Er zijn er bij, welke 40 jaar en ouder zijn en niet meer bespeelbaar; repa raties kosten handen geld. Hier moet geholpen worden en wel zeer snel. Elke gave is welkom. Het comité doet dan ook een beroep op alle inwoners van onze woonplaats om mede te werken aan dit mooie initia tief om ons fanfarecorps Concordia te verrassen met gloednieuwe instrumen ten, ongeveer 8000,—. Er is geen mooier cadeau met het 60-jarig jubi- leu men elk lid zal u er zeer dank baar voor zijn. Alle handen in een en het kan. Het Comité, W. van Ringelenstein, secr. Sport in 't kort VOETBAL V. A.V. WADDINXVEEN. Ook dit afgelopen weekend was voor onze vereniging weer niet onbe vredigend. Het le zat. elftal ging op bezoek bij haar niet te onderschatten tegenstander Boskoop Z. I. Het zat. elftal was de gehele wedstrijd in de meerderheid maar er hing een zeke- re loomheid over de wedstrijd. Het duurde dan ook ruim een half uur Pig en Peg op stap 111. Maar de agent die hem moet bekeuren, vooral als ze niet goed kun nen rijden. En dat willen Pig en Peg wel even bewijzen, dat ze rijden kun nen en stoppen ook. De dame is er maar uitgestapt, die durft niet ver der met het tweetal mee. En zo gaat him verdienste weer hun neus voor bij. Maar Pig en Peg zijn wat blij dat de agent hun nog van hun kunnen een kans wil geven. Laat zien of jul lie rijden kunnen en denk er om stop maar op tijd anders laten jullie die wagen maar staan en moeten jullie verder gaan lopen. 112. Pig en Peg zullen de agent wel even laten zien, dat chauffeurs zon der rijbewijs heus wel kunnen rijden en ook wel stoppen. Maar nu moet Pig toch gaan rijden. Pig is een beetje bang geworden. Ze stappen weer in. Dat is hun echt naar de zin. Wij rij den weg en zeggen de agent goeden dag. Dacht jullie dat die agent Pig en Peg weer zag. Ze zijn van plan er zo snel mogelijk van door te gaan. Desnoods worden ze later chauffeur in een andere stad. Dan hebben ze van deze geen last. toen Frans van Erk met een schit terend schot vantaf de linkervleugel onhoudbaar doelpuntte 1-0. Na dit succes kwam er wat meer vaart in de ploeg en toen de altijd zeer goed spelende de Bruin een voorzet voor de Boskoop-veste deed belanden was middenvoor Kramp er als de kippen bij om de stand op 2-0 te brengen. Na de rust was de wedstrijd van beide zjjde weer beneden de maat en na 2 doelpunten gescoord te hebben door Kramp en A. van Erk ging deze wed strijd als een nachtkaars uit. Anders was dit gesteld bij het an dere le elftal dat op bezoek was bij Esto en op een zeer slecht veld een 5-2 overwinning boekte. Van begin af aan werd er fel, maar sportief gestre den en het was dan ook binnen 20 minuten, dat beide doelen al 2 maal doorboord waren. Waddinxveen was het eerste aan bod toen de achterhoe de voor vermeend buitenspel bleef staan en van Geloven beïieerst in schoot. 1-0. De vreugde was echter van korte duur want de zeer goed spelende Esto-man van Galen maakte spoedig gelijk 1-1. Hierna was het weer Waddinxveen dat het eerst aan bod was door een doelpunt van Mon ster. Ook deze voorsprong was weer niet van lange duur want door een handsgeval van de Lang kreeg Esto een strafschot te nemen, welke van Galen beheerst inschoot 2-2. Hierna kreeg Waddinxveen een veldmeerderheid welke uitgebuit werd door 2 doelpunten van Smiths en Kortlever 4-2. Direct na de rust scoorde Morister het mooiste doel punt van de wedstrijd 5-2, waarin geen verandering meer kwam. Het 2e elftal was deze week ook weer goed op dreef door het hoger geplaatste Schoonhoven 3 met een 4-2 nederlaag naar huis te sturen. Anders verging dit het 3e elftal dat een 12-2 neder laag tegen Vep 4 kreeg te incasseren. Voor het a.s. weekend ontvangt het le elftal Gr. Ammers en gaat het 2e elftal bij GSV 4 op bezoek welke bei de wedstrijden gewonnen kunnen wor den. Het le zat. elftal gaat bij kop loper Bodegraven op bezoek en wij geloven niet dat deze wedstrijd ge wonnen kan worden. Wij hopen ech ter dat alle spelers hun uiterste best zullen doen, zodat wij op de helft van deze competitie kunnen zeggen: Waddinxveen zaterdagmiddag staat aan de kop van de ranglijst. De A- junioren waren ook deze week weer productitf door Schoonhoven A met 4-1 te verslaan. Waddinxveen I doet haar uiterste best het verloren terrein te herwin nen. Zij gaat met goede voorsprong aan de kop, maarer zijn nog 14 wedstrijden te spelen. De stand in de eerste klasse is: Waddinxv. 6 61 - - 12 19-4 2, GDS 5 3 11 7 15-11 1,40 Bergamb. 7 4 1 2 9 11-8 1,29 Moerkap. 4 12 1 4 6-5 1, Gr.weg 7 2 3 2 7 11-11 1, ESTO 5 2 - 3 4 15-11 0,80 RVC 5 1 2 2 4 11-13 0,80 Nieuwk. 5 1 2 2 4 10-13 0,80 WSE 5 2 - 3 4 12-201 0,80 Gr. Amm. 7 1 3 3 5 16-21 0,71 Nic. Boys 4 - - 4 0 8-17 0, Competitiestand le klasse zat. afd.: Bodegraven Z 1 4-7 Waddinxveen Z I 5-8 Be Fair I 6-8 Sportlust 2 5-4 Boskoop Z I 4-2 Zwersvers Z I 6'-4 Spirit 2 4-1 Wedstrijdprogramma a.s. week: Waddinxveen I—Gr. Ammers I GSV 4—Waddinxveen 2 Bodegraven Z I-Waddinxveen Z I Waddinxveen B—Bodegraven c. WSE NIEUWS. WSE-Nieuwkoop werd afgekeqrd en ook Donk-WSE A. WSE II ging naar RVC en behaalde daar een gelijk spel 4-4. De doelpun ten werden gemaakt door van Rhijn en van der Starre. Jammer was het jammer dat er 2 penalty's gemist werden anders had het een overwin ning geworden. WSE B behaalde in een waterbal let een 4-1 overwinning op Gouda 1-1. WSE I gaat naar Moerkapelle I, een moeilijke tegenstander in eigen omge ving maar wanneer er zo gespeeld wordt als tegen Groeneweg, snel en veel schieten dan is een klein suc cesje mogelijk. Het tweede krijgt Nieuwerkerk III op bezoek en zal het uiterste moeten geven om een behoor lijk resultaat te bereiken. Zo heet het Doktersboek met ölie raad voor Moeder en Baby. Gratis bij de Babyderm Super-Babyset, waarin poe der - zalf - olie - zeep - shampoo, i 1 5.90. Weten is gerust zijn. WSE A speelt thuis en B speelt uit. Maandagavond a.s. Kaartavond in het verenigingsgebouw, voor leden en donateurs. BE FAIR NIEUWS. Er was zaterdag weinig aktiviteit in het Be Fair-kamp. Slechts twee wedstrijden konden doorgang vinden, de wedstrijden voor het tweede en B- elftal moesten worden afgekeurd. Dus bleven niet anders over dan het A. en C.-elftal. beiden moesten de eer weer aan hun tegenstander laten. Het is maar al te waar geworden, toen men aan het begin van de com petitie voorspelde dat onze junioren te zwaar ingedeeld waren. Inderdaad te zwaar; maar toch be wonderen we elke week weer de wij ze waarop zij elke wedstrijd begin nen. Vol goede moed en vechtlust, tot de laatste minuut wordt er gevochten. Bravo jongens, maak wat er van te maken valt. Uitslagen: Be Fair A-Nieuwerkerk A 0-4 Be Fair C-Nieuwerkerk C 1-9 Programma voor a.s. zaterdag: Be Fair II-Moerkapelle, 3,30 uur. Gouderak A-Be Fair A, 3,30 uur. Be Fair B-Nieuwerkerk B, 2,15 u. Ona H-Be Fair C, 2,45 uur. VOLLEYBAL. VOLLEYBALCLUB SALVO. Donderdag 31 oktober hield Salvo haar jaarlijkse driekamp. Deze drie kamp werd gehouden tussen Des, Chr Lyceum en Salvo. Het Chr. Lyceum kwam als over winnaar uit de bus met vijf punten. Uitslagen der gespeelde wedstrijden Chr .LyceumSalvo 3-0 SalvoDes 2-1 Des—Chr. Lyceum 2-1 De beker voor deze driekamp wordt sinds 1952 beschikbaar gesteld door Salvo. Het Chr. Lyceum heeft deze beker reeds driemaal gewonnen, echter met enkele onderbrekingen o.a. door Sal vo. Slaagt het Chr. Lyceum er dus in volgend jaar de beker met succes te verdedigen, dan wordt het definitief bekerhouder. De resultaten van Salvo kunnen verbeterd worden, mits er regelmatig en serieus getraind wordt. Aanvang der training 19,30 uur. Komt dus al len De competitie begint reeds deze maand. Het programma voor donderdag 14 november is als volgt Salvo I dames—Vires I dames, 20,30 u. Salvo II damesVires II dames, 20,00 uur. SCHAKEN. SCHAAKVERENIGING W.S.V. Uitslagen huishoudelijke competitie le tiental J. Tol-P. van der Heijden 1-0 W. Verstoep-P. Broer 1-° J. Kleiweg-A. van der Starre 0-1 Th. Verbree-W. van Vuuren 0-1 A. van Dijken-G. Heijkamp 0-1 2e tiental H. van Os-A. Versluis afg. A. Doornhein-A. Browyer 2-2 Th. Nieuwets-J. van Oort 0-1 A. A. Oomkens-A. Littooij 0-1 P. Perdijk-H. Schildt 0-1 Maandag a.s. wordt gespeeld WSV IKripen a. d. IJssel I. DAMMEN. DAMVERENIGING „EXCELSIOR" Uitslag 8e ronde van de onderlinge competitie W. van der Heijden-H. Hofman 2-0 T. den Ouden Jr-G. Heeren 1-1 A. Blom-A. A. Rietveld 2-0 C. H. Kramp-D. H: Zwanenburg 1-1 A. N. Littooij-A. van der Flier 2-0 D. la Grand-J. de Bel 2-0 B. van Eijk-J. Doornhein 0-2 T. H. Twigt-C. F. A. Hulsman 2-0 F. M. P. Jacobi-A. van der Graaf 2-0 L. de Graaf-D. M. de Gelder 1-1 A. Zwanenburg-J. de Heer 1-1 C. Blonk-A. Spek 2-0 A. Blonk-H. J. Los 2-0 J. de Bel-T. H. Twigt 0-2 BILJARTVERENIGING DE GOUWE VRIENDEN. Schreven we vorige week dat de heren W. van Berkestein en P. van de Made zich plaatsten in de finale van de 3e klasse afdeling Gouda. Thans kunnen we schrijven dat zij als le en 4e zijn geëindigd. De heer P. van de Made is kam pioen geworden en de heer W. van Berkestein is als 4e geëindigd. Van harte gefeliciteerd heren Een mooi resultaat voor U zelf. Want het is persoonlijk, maar het is daarnaast een mooi resultaat van Uw vereniging. Voor het persoonlijk kampioen schap 2e klasse speelde deze week de heer M. J. Fens zfjn voorwedstrijd nl. 6 partijen van 150 car. per partij. De ze speler wist er ook 5 van de 6 te winnen, zijn laatste partij verloor hij met slechts 1 car. verschil. Volgende week speelt hij mee in de finale. Hou je taai Thijs. De Gouwe Vrienden met 2 personen kampioen Wat zegt U. Pluimveehoekje DE VOEDING EN HET VOEDEREN VAN HOENDERS. vervolg. Velen is echter elke morgen aan mengen van ochtendvoer te bewer kelijk en dit is dikwijls reden, waar om de noodzakelijke meelvoedering maar geheel achterwege wordt gela ten en gemakshalve alleen een hoe veelheid graan wordt gegeven. Thans behoeft echter gemakzucht geen re den meer te zijn om op de verkeerde weg door te gaan. Omdat het meel droog is kunnen de hoenders er geen grote porties tegelijk van eten, zodat ze niet geheel verzadigd in een hoek gaan zitten, maar steeds levendig blijven. De automatische voederbak heeft veel van een voederbak voor varkens. Deze bak, die steeds met meel gevuld blijft, zet men in het hok of op een andere plaats waar de hoen ders zich overdag gaarne ophouden, zodat deze steeds wanneer ze behoef te er toe gevoelen, er zoveel uit kun- pikken als ze willen. Doordat men het reservoir zo groot kan maken als men wil en dit dus gemakkelijk voor 14 dagen gevuld kan worden behoeft men niet meer tegen meelvoedering op te zien, omdat deze zoveel werk zou meebrengen. Ook behoeft men niet bevreesd te zijn zoals bij volop graan voedering, dat de hoenders te vet worden, dit wordt verhinderd door het hoge eiwitgehalte, door het vlees meel er ingebracht. De kippen eten nu van dit goed samengestelde voe der niet alleen zoveel ze lusten, maar vooral zoveel ze nodig hebben, en behoeven dus niet op koude regenda gen de gehele dag te zitten honger lijden, zoals ten nadele van de kip penhouder zonder doelmatige daghok ken maar al te vaak geschiedt en kunnen b.v. ook de hennen, die op voortijd zitten te leggen en anders een maaltijd zouden missen, zich aan de automatische voederbak daarna van het nodige voorzien. Droog meelvoedering uit automati sche bakken geeft een zekere ver meerdering van eierproductie, in het bijzonder in de wintermaanden, wan neer de eieren het duurst zijn. DE FREMIE? Slechts een OOËDEBRIL van Opticien De zaak met de bui- tenklok. Leverancier voor alle zieken fondsen. Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9,30 uur Ds. J. van der Haar Nam. 6,30 uur Ds. J. R. Cuperus Hervormd Wflkgebouw. V.m. 9,30 uur Ds. J. R. Cuperus Nam. 6,30 uur Ds. J. van der Haar Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur Ds. J. Snoey N.H. Vereen. „Wet en Evangelie". V.m. 9,30 uur Dr. W. F. van Leeuwen Rotterdam. Dankstond voor het gewas Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Leesdienst woensdag 13 november 10 en 5 uur Ds. J. van de Poel, Ede. Dankdag voor het gewas. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Ds. W. Cramer, Sommels- dijk DE ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door Dr. J. W. H. Hel leman Burgerlijke Stand Aangiften van 31 okt. tot 6 nov. Geboren: Johannes Leonardus Maria, z.v. C. H. M. Koot en W. C. M van Leeuwen, Kerkweg 191; Ondertrouwd: L. Hoogerdijk en N. v. Schie; A. van Nielen en C. N. van Leeuwen; M. Sakko en E. C. Besjes. Gehuwd: geen. Overleden: Saarberg, Pieter Johannes, oud 54 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: wantje, blauwe overall, bos sleutels, rose kindermutsje, reserve wiel met band. Verloren: blauwe overall, portemon- naie met inh., paspoort, beige glacé handschoen, zwarte glacé handsch., weekend-tas met inh., gouden ring m. steen. Dorpsstraat 33 Telefoon 418 Nu het najaar zijn intrede gedaan heeft met storm, koude en regen, worden door ons maatregelen geno men om te ontkomen aan verkoud heid, A-griep enz. enz. Laten we wel bedenken, dat de nodige zorg nu ook aan onze dieren moet worden besteed. Bij mijn bezoek aan» een paar pluim veehouders, bespeurde ik tot mijn grote verbazing, dat daaraan nogal een en ander ontbrak. Wij voelen ons tochj ook onbehaaglijk, thuiszittende, in een kil en tochtig vertrek? Zo is het ook met onze dieren, waarvan we dan nog verlangen, dat ze een be hoorlijk aantal eieren leggen. De oor zaak zit niet bfj onze dieren, maar bij onszelf Geef Uw dieren een goede huisves ting, droog, geen tocht, goede voe ding en ververs geregeld het drink water. De dieren zullen het U belo nen met een flink aantal eieren. Houdt Uw dieren binnen als het slecht weer is en geef ze bij goed weer de vrijheid tegen 12 uur. De grasvelden zijn 's morgens te vochtig door mist. Luister des avonds eens, als Uw die ren op de rekken zitten of er ook bij zijn, die hoorbaar ademhalen en met de kop schudden. Dan heet het op passen en direct handelen. Enige weken geleden werd ik uitge nodigd bij een kippenhouder, die het bovengenoemde geval bij zijn dieren geconstateerd had en mijn raad wilde inwinnen. Primamerkte ik op, het is goed dat U er zo vlug bij bent. Ziehier het middel, dat de volgende dag reeds werd toegepast: Voor een dubbeltje, zegge tien cent Kalium- permanganaat, verkrijgbaar bij de drogist, enige korreltjes oplossen in een literfles water, goed schudden, 't mengsel moet een lichte wijnkleur hebben. De drinkbakken flink reini gen en vullen met een of meer fles sen. Alle dieren daarvan laten drin ken Het resultaat? Allemaal gezond als een vis. Aan te raden is, deze behandeling af en toe eens te herhalen. Voorko men is beter dan genezen. Het middel is onschadelijk, men geve het met tussenpozen. Opgepast! dat de kleurstof niet aan handen of kleren komt, deze is moei lijk te verwijderen. Kippenvriend. Au, er zit iets in m'n oog! En de jongeman op de fiets grijpt met een hand naar zijn rechter oog, remt en stopt zo snel hij kan, daarmee een botsing met de fietser die achter hem rijdt maar net ontkomend. Deze wil dan ook enige boze opmerkingen aan het adres van zijn schoolkameraad gaan spuien, maar als hij ziet wat de reden van diens gevaarlijke manoeu vre is, verandert zijn toon onmid dellijk en biedt hij aan: Zal ik eens kfjken? En meteen haalt hij al ge dienstig een zakdoek te voorschijn. De fietsen worden tegen een boom gezet en het slachtoffer van het vuil tje tracht ui» alle macht zijn oog open te sperren. De tranen stromen er uit en het ooglid lijkt wel met open te willen. Door de pijn knijpt het voortdurend dicht. De vriend moppert: Als je het nou niet eens even open houdt, kan ik niets zien. Moet je maar kunnen als het zo steekt, luidt het antwoord. Vier ver re van frisse handen trachten het ooglid open te houden, maar de vriend kan niets vinden. Hij stelt dan ook voor even naar dg apotheek te gaan. Daar is een harfSige juffrouw heeft hij wel eens gehoord. En inderdaad hebben deze jongens het geluk terecht te komen bij iemand die heel handig om een met een dun watje omwoeld luciferhoutje het bovenooglid even omklapt en met een natgemaakt wat tenpropje het stukje gruis, want dat was de oorzaak van de moeilijkheden, wegneemt. Ze laat het triomfantelijk zien. Het slachtoffer vertelt opge lucht dat de pijn ineens ook helemaal weg is. Meestal gaat het zo, al duurt het wel eens langer voor er iemand ge vonden wordt die zo handig een vreemd voorwerp uit een oog kan

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 2