J ÏL1 tfirvt ÏUcoiauA£udeuw)c Hollandse broine Bonen VAN ECU Willem Jansen trouwt de Freule MEUBELMAKERS EN HALFWAS MEUBELMAKER de nieuwe de nuuue Viw Pcmdoei Boekhandel Veldwijk - Oranjelaan Creme Puff Hifi Lippenstift Eau de Cologne Byouteriën Komt U eens kijken voor een St Nicolaasgeschenk Wij hebben speciale St Nicolaaskado's o,a, Braun shavers Remington Philips Dozen zeep Verkrijgbaar bij A. VAN DER SLOOT Oranjelaan 24 - Telefoon 457 De in deze flat te exposeren meu belen, die alle door de architecten G. en J. Rietveld zijn ontworpen, zijn mat alleen tentoonjstellings-pronk- stukken, maar ook geschikt om te zij ner tijd in massa te worden geprodu ceerd. Zij vertegenwoordigen de stijl van onze tijd. Zo zal er een metalen eetkamerstoel te zien zijn, waarvan rug en zitting van geanodiseerd alu minium zijn. De overige ruimte in deze afdeling zal worden gebruikt vqor een vrije opstelling van het beste, wat in Ne derland op het gebied van de moder ne woninginrichting wordt gemaakt én dat aan de hoogste eisen van vorm geving voldoet Sport in 't kort SCHAAKVERENIGING W.S.V. Voor de clubcompetitie van de Nieuwe Rotterdamse Schaakbond, speelde het 2e tiental een wedstrijd tegen Het zwarte paard uit Schiedam. Het werd na spannende strijd een kleine nederlaag voor onze mensen. De volledige uitslagen zijn: W.S.V. 2Het zwarte paard H. A. LittooijJ. Groeneweg 0-1 J. van OortC. Groeneweg 1-0 A. Doornhein—A. van der Veen 1-0 H. SchildtJ. Moerer 0-1 A. Verslui»,J. van Mourik §-i W. A. van Os—T. C. van Campen *-è H. van OsJ. Witlox 0-1 P. Perdijk Jr—A. H. van de Wal 0-1 A. A. Oomkens—H. van de Kraan 0-1 A. BrouwerS. M. Gouwa 1-0 Totaal 4-6 Uitslagen huishoudelijke competitie: le tiental: P. van der HeijdenW. Verstoep 1-0 P. Broer—J. Tol 0-1 W. van Vuuren—A. van de Starre 1-0 Th. Verbree—A. van Dijken 0-1 BE FAIR NIEUWS. Over de resultaten van onze elftal len mogen we deze week weer niet ontevreden zijn. Integendeel, het le en 2e elftal behaalde de volle winst, maar het derde kon het echter weer niet bolwerken. Be Fair I ging naar Ouderkerk om daar Spirit te ontmoeten. De thuis wedstrijd was halve winst, dus was het nu zaak de volle winst te beha len. Maar dat zat er nu niet direkt in, want na een ietwat stroef begin keek men al gauw tegen een 2-1 achter stand aan. Maar toen de withemden beter op dreef kwamen was Spirit spoedig een geslagen ploeg. Met deze ruime overwinning heb ben onze jongens nu de leiding geno men, daar rivaal Bodegraven verloor. Het heft is dus weer in eigen han den, we zullen maar hopen dat dit zo blijft Be Fair H ontving Spirit Hl. Wat de reserves van plan zijn is ons niet bekend, want meedogenloos gingen de gasten ten onder. Het derde elftal laat het er lelijk bij zitten. Want ook nu kwam men met de kous op de kop naar huip. Weliswaar was men met 10 mar, Maar de uitslag is echter een beetje aan de hoge kant. Training is de enige diagnose. Uitslagen: Spirit II—Be Fair I 2-6 Be Fair 2—Spirit III 10-1 Jodan Boys 4Be Fair Hl 2-7 Programma voor a.s. zaterdag: Boskoop I—Be Fair I, 3,15 uur. Be Fair A—Boskoop A, 3,15 uur. Stand le klas afdeling Gouda: Be Fair 7 4 2 Bodegraven 6' 4 1 Wveen Sportlust II Zwervers 10 22-12 9 18-8 8 23-9 6 11-21 4 17-19 2 7-14 1 5-25 Spirit H V. A.V. WADDINXVEEN. Na een rustig weekend, alleen het 2e zaterdag-elftal kwam tussen de lijnen en won verdienstelijk met 2-1 van Jodan Boys 5, krijgen we dit weekend weer een volledig program ma. Het le elftal gaat op bezoek bij Nic. Boys te Nieuwveen en volgens de ranglijst kan deze wedstrijd ge wonnen worden, maar men dient er wel op te letten dat een kat in het nauw. rare sprongen kan maken. Het 2e elftal ontvangt Nic. Boys 2 en ook deze wedstrijd kan gewonnen worden. Anders is dit met ons 3e elftal dat op bezoek gaat bij Zwer vers 2. Wij geloven niet dat deze wedstrijd gewonnen wordt, maar wij geloven als alle elf spelers hun best doen dat het een aardige wedistrijd kan worden. Denken de leden en donateurs van avond nog om de kaartavond bij van de Water. Wedstrijdprogramma: Nic. Boys 1Waddinxveen I. Waddinxveen 2—Nic. Boys 2. Zwervers 2Waddinxveen 3. Waddinxveen AO na D. W.S.E. BWaddinxveen B. W.S.E. NIEUWS. Op de contactavond ging het er ge zellig aan toe, er werd flink gestreden om de prfizen. Deze keer waren de prijswinnaars airs volgt: le prijs C. Droog, 2e prijs M. Gerts, 3e prijs E. Rijnbeek, 4e prijs A. van der Starre, 5e prijs H. van der Kroeg, 6e prijs P. Wesseling. Na nog een klein uur tje gezellig nagekaart te hebben was het elf uur en gingen allen suiswaarts het zfi met of zonder prijs. Programma: W.S.E. I—Esto I, 2,30 uur. Donk 5—W.S.E. H. 12 uur. W.S.E. AMoerkapelle A, 3,15 u. W.S.E. BWaddinxveen B, 2 uur VOLLEYBALCLUB SALVO. Uitslagen der donderdag 14 novem ber gespeelde wedstrijden: Salvo I dames-Vires I dames 3-1 setstanden: 15-6; 15-9. 11-15; 15-0 Salvo H dames-Vires H dames 2-1 setstanden: 15-12; 13-15; 7-15. De opkomst voor de training laat nog veel te wensen over. Vooral en kele dames en heren van het le team laten nog al eens verstek gaan. Wilt U een goed resultaat bereiken? Train dan iedere donderdagavond? Het is zowel voor Uw eigen belang als voor dat voor Uw team. Aanvang der training 7,15 uur. DAMVERENIGING EXCELSIOR. Uitslag 10e ronde van de onderlinge competitie. F. M. P. JacobiA. A. Rietveld 2-0 W. van der HeijdenA. N. Littooij 2-0 D. M. de Gelder—C. F. A. Hulsman [2-0 J. DoornheinA. Zwanenburg 2-0 L. de GraafJ. de Heer 2-0 P. C. Treffer»A. v. d. Graaf 0-2 C. H. KrampH. Hofman 2-0 A. van der FlierJ. de Bel 0-2 Vorige week stond abusievelijk ver meld: D. H. ZwanenburgD. Veer 2-0, dit moet zijn: 0-2. D. la GrandD. M. de Gelder 2-0, dit moet zijn: 1-1. Uitslag wedstrijd tegen Schoonhoven 14-6, dit moet zijn 12-8. Een pracht sortering voor dames en heren, te kust en te keur. Komt U een kijken naar onze etalages. In de winkel tonen wij U onze zeer uitgebreide kol'ectie. A.s. week ontvangt U van ons de speciale krant, waaruit U "ele malen Uw keus kunt doen. Bewaar deze krant tot na St Nicolaas, deze heeft waarde. Drogisterij Zuidkade van der Heiden Telefoon 335 Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9,30 uur De heer D. G. van Hoe ven, Benthuizen. Nam. 6,30 uur Ds. J. R. Cuperuis. Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nam. 6,30 uur De heer D. G. van Hoeven. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur Dp. Rulman, van Soest. N.H. Vereniging Wet en Evangelie. V.m. 9,30 uur Ds. J. van Vliet, Domburg. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Leesdienst. woensdag 27 nov. nam. 7 uur Ds. A. P. Verloop, Alblanserdam. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Ds. J. van Goudoever, Leiden DE ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door Dr. P. van der Verlaagde prijzen nieuwe oogst 500 gr. 39 ct. nog voor voordeliger per kilo 75 eent SINTERKLAAS. Op initiatief van het winkelweek- comite arriveert Sinterklaas a.s. za terdagmiddag bij de voormalige gas fabriek, (muziek en ruiters verlenen medewerking), maar om half drie uur dus middags komt Sinterklaas ook aan bij de winkelgalerij aan de Ieplaan. Wij veronderstellen dat dit de broer is van de winkelweek- Sin terklaar, en dan blijft het toch in de familie. Onze kinderen zullen het misschien niet helemaal begrij pen en de ouderen, die nog in Sinter klaas geloven, ook niet. Zouden onze presentjes nu verdub belen. Dat zal wel niet. Laten wij daarom hopen dat er volgend jaar weer overeenstemming is met één Sinterklaas. FEUILLETON No. 21 door L. VAN SCHOOTEN Vandaag kon het wel eens critiek worden.. Ze is zo ziek. die arme schat., mfin lieve Els.., ze hoorde hoe schor zijn stem klonk en impul sief legde ze haar hand op zijn arm. U moet niet wanhopen zei ze en haar stem was zo heel anders dan toen ze hem daar op het pad de man tel uitveegde, dat hij haar verbaasd aanzag. Ik wou u vragenzou ik haar even mogen zien? Willem Jansen had opgehouden zich te verbazen. De freule was voor hem nu nog alleen maar iemand, die zich bekommerde om hetgeen hem zelf zoveel bekommernis gaf: zijn zie ke meisje. Natuurlijk zei hij, mag ik voor gaan? Rie ,in de kamer keek helemaal niet verbaasd op toen de freule bin nenkwam, achter haar vader aan. Ze knikte slechts, dit was noch de tijd noch de plaats voor formeel voorstel len. Willem Jansen schoof een stoel naaist het bed aan en daar zat Freule Constance Cnoop van Haersma in het huis van haar tegenstander, en haar ogen staarden gespannen naar het koortsige gezicht van het meisje, dat de poort van haar hart ontsloten had. Langzaam voorzichtig schoof haar hand over de dekens en pakte de klamme vermagerde hand van Els. Willem Jansen ging de kamer uit, Rie bleef stilletjes op de achtergrond. U bent Els zuster? vroeg de freule opeens, fluisterend. Rie knikte. Zorg u voor haar! Opnieuw knikte Rie. De freule wendde het hoofd weer naar het bed. En opeens zag ze hoe Els de ogen geopend had en haar aan staarde, vaag. nauwelijks herkennend. Ze sloot de ogen weer, toen scheen het of ze probeerde ze wijder open te sperren om goed te zien. Rie, aan het voeteneind van het bed, zag verbaasd hoe opeens iets als een glimlach over het gezicht van de zieke trok. De droge lippen fluisterde een naam. Haastig boog de freule zich voor over. Ja hoorde Rie haar zeggen, ja kind ik ben er. Elsje, Elsje, lieveling, ik ben er. Ik blijf bij je. Alles is goed. De inspanning van dat ogenblik was alweer teveel voor de zieke geweest, de brandende ogen sloten zich, maar het was of het opgewonden gezichtje kalmer geworden was. De freule bleef zitten, vooroverge bogen, en steeds hield ze de hand van het meisje in de hare. Het scheen of ze van haar eigen vitale, sterke le venskracht iete over wilde brengen in het afgetobde lichaam van Els. Ze herkent u? vroeg Rie blij-fluis- terend. Ja! fluisterde de freule terug, maar haar ogen straalden. De beide vrou wen zagen elkaar een ogenblik aan, dan glimlachte ze beiden verlicht. Ik ben bljj dat u er bent zei Rie spontaan. U gaat toch nog niet weg? Mag ik nog wat blijven? Ik hou het daarginds niet uit bekende de freule. Natuurlijk zei Rie, maar laat ik dan uw mantel en hoed even meenemen. En. zou een sterke kop koffie u geen goed doen? Als ik niet derangeer, zei de freule met een weer even iets van haar ou de ptijl. Past u zolang op Els. besliste Rie dan maak ik koffie. Zelf. Een ogenblik later was freule Con stance alleen in de ziekenkamer, en terwijl haar ogen geen ogenblik aflie ten van dat geliefde gezicht daar in Concordia's Jubileum Zoals men in ons blad heeft kun nen lezen hoopt Concordia a.s. voor jaar haar zestig jarig jubileum te vieren. Men wil de burgerij in de ge legenheid stellen uiting te geven aan haar blijdschap en dankbaarheid door Concordia als feestgeschenk een aan tal nieuwe instrumenten aan te bie den. Ik vind dat een pracht idee. Ik ge loof niet dat men in die 60 jaar ooit tevergeefs een beroep op Concordia heeft gédaan. Het zou zeker intres- sant zjjn als eens uitgezocht kon wor den hoeveel keer Concordia in deze 60 jaar ten genoege van de burgerij is opgetreden. Bij Oranjefeesten en andlerte officiële plechtigheden is Concordia altijd present. Hoeveel se renades zouden er in deze 60 jaar zijn gebracht Dat na zoveel trouwe dienst de in strumenten verpleten raken, valt te begrijpen. En dat alles tegenwoordig duur is, en het daarom ondoenlijk is om uit de gewone eigen middelen zo'n algemene vernieuwing door te voeren, kan ook een ieder begrijpen. Daar komt nog iets bij. Concordia is niet alleen maar zo'n dorpsmuziek korps, dat bereid is in het dorpsle ven zijn nummertje mee te blazen, maar waarvan men de goede bedoe lingen meer kan waarderen dan de muzikale prestaties. Door goede studie en oefening heeft Concordia een muzikaal peil weten te bereiken, waarop alle Wad- dinxveners trots kunnen zijn. Als Concordia naar een concours gaat, wordt de eer van Waddinxveen hoog gehouden. Ook dit is een reden dat we er aan mee moeten werken om dit ook in de toekomst mogelijk te maken. Laten wij er dan ook met elkaar voor zorgen dat deze collecte slaagt. De Burgemeester van Waddinxveen, A. WARN AAR Jz. het kussen, dwaalden haar gedachten in een wilde mallemolen. Natuurlijk had ze het nieuws ge hoord, op Groenhoven ging alles bin nen de dag het hele dorp rond. Hoe Eis dat kind uit het water had ge haald ze was al van plan geweest, te tracteren als ze weer kwam, als hulde aan de mensenredster, maar dat grappige plannetje was met een harde klap in het water gevallen toen Els wegbleef, toen daarna de geruch ten doordrongen naar het Huis. Els Japsen was ziek, doodziek, de dokter kwam dagelijks. En zij had niet willen vragen aan de dokter hoe het met zfin patient ging. Ze had niet willen weten, niet willen bekennen hoe haar hart uit ging naar dat meisje dat in zo korte tfid haar als een dochter geworden was. Ze hoorde de geruchten, wikte en woog. Toen had ze vroeg in de morgen al de dokter langs zien rijden en de weg inslaan naar Casa Cara. De schrik was haar om het hart geslagen zo vroeg dat voorfspelde niets goeds! En opeens had ze kordaat als ze al tijd was, de knoop doorgehakt. Het kon haar niet meer schelen. Ze ging er heen. Misschien wees die Jansen haar de deurdat risico moest ze GEVRAAGD: Fa WED. G. BOTH, Oranjelaan 20, telefoon 531 prijs l 3,75 NUMMER 6 Hel raadsel van de Jordaan |3 C. G. MALMBERG prijs t 3,75 De boekhandel heeft bekte series in voorraad HERTOGENBOSCH Uw jongens zijn wild op deze boeken. Verras hen er met St Nicolaas mee. Voor uw dochters hebben wij bovendien een enorme voorraad meisjesboeken waarmee u hen dol-gelukkig kunt maken. Maak eens kennis met deze boeken. U weet toch dat een boek een goede vriend is engewaardeerd wordt.

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 3