EXTRA BERICHT! Panklaar Groenten Van Ringelenstein's Drog. Van Mourik Bakkerij HOLLANDER - k - P. VAN EBK foatis KERST PAKKET Fa M. Zwijgers Zn f 2,50 St. Nicolaas geschenken Boldoot Nog slechts enkele dagen en het heerlijk avondje is gekomen KLEINERE VUILNISEMMERS Enkele ouden van dagen hebben tot de raad het verzoek gericht kleinere vuilnisemmers beschikbaar te stellen, omdat de thans in gebruik zijnde exemplaren zo zwaar zijn. De burgemeester heeft de raad me degedeeld, dat ter zake een onderzoek zal worden ingesteld. SEXUELE VOORLICHTING AAN KINDEREN. Voor dè bijeenkomst van de Ned. Christen Vrouwenbond, welke don derdagavond in het Geref. Vereni gingsgebouw gehouden werd, bestond veel belangt,. Aling. De bijeenkomst stond onder leiding van de presidente, mevr. Verheul-Venema. Nadat het huishoudelijk deel afge handeld was gaf deze het woord aan de arts W. van der Giessen te Woer den, die sprak over het onderwerp: De sexuele voorlichting aan kinderen. Spreker begon met te constateren dat omtrent dit deel van de opvoe ding zich gelukkig beginnen te wijzi gen. Vroeger, en soms ook nu nog is het zo dat men over het sexele leven een geheimzinnigheid en stilzwijgen in neemt. Spr. achtte het evenwel drin gend noodzakelijk om hier misvattin gen die ook in een christelijk gezin voorkomen, uit de weg te ruimen. Ook het sexuele leven moet gezien worden als een gave Gods en als zo danig behoort het tot een van de be langrijkste taken van de opvoeding om het kind de juiste en goede voor lichting of liever gezegd opvoeding te geven, aldus spreker. Hij zag in dit deel van de opvoe ding vier stadia, nl. de jeugd van 6 tot 10 jaar, op welke leeftijd men de kinderen nimmer met fabeltjes moet afschepen waardoor het vertrouwen geschokt wordt en het gevaar groot is van een verkeerde voorlichting van anderen. In de leeftijdsperiode van 10 16 jaar dient het wonder van het ont staan van het menselijk leven met de kinderen besproken te worden, daar- rekening houdend met het ontwakend gevoelsleven. In deze tijd zal de jeugd een goede kameraadschap moe ten leren met de andere sexe. Dit stuk van de opvoeding mag niet wor den overgelaten aan de ischool of de vereniging. Als een belangrijk factor zag spr. hierbij een gezond gezinsle ven. Verschillende onderdelen van het vraagstuk werden nog nader toege licht. SCHOOLVERKEERSEXAMEN 1958. Dinsdag 11 maart 1958 schriftelijk gedeelte. Het Bestuur van het Verbond voor Veilig Verkeer heeft zich verenigd met het voorstel van de Commissie Eenheid in de Verkeersexamens. om het schriftelijk gedeelte van het schoolverkeersexamen 1958 voor het gehele land te doen plaats vinden op dinsdag 11 maart 1958. De afdelingen en consuls van het Verbond, alsmede de verkeensonder- wijscommissies zullen zich, zoals ge bruikelijk, tijdig met de scholen in verbinding stellen. Scholen in plaatsen, waar deze in stanties ontbreken, kunnen de schriftelijke opgaven enz. bij het Ver bond aanvragen door bemiddeling van gemeentebestuur of politie. In 1957 hebben ruim 190.000 scho lieren aan het theoretisch en praktisch verkeersexamen deelgenomen, met volledige medewerking van de plaat selijke autoriteiten. OPBRENGST VERKOPING VROUWENVER. MARIA MARTHA. De opbrengst van de verkoping der vrouwenvereniging Maria Martha ten behoeve van de Ned. Herv. Kleuter scholen bedraagt bruto f 1091,24. De presidente van de ondernemen de vereniging, Mevr. A. van der Haar-Sterk heeft aan de penning- meesteresse van de Herv. Kleuter- ischolen, Mevr. N. Havenaar-Sekeris, het mooie bedrag van f dragen. afge- MODERNE WONINGINRICHTING OP WERELDTENTOONSTELLING. Nederland wil op de aanstaande Wereldtentoonstelling te Brussel laten zien dat het ook op het gebied van de moderne woninginrichting iets kan profiteren. In een der tentoonstellingshallen op het Nederlandse terrein komt een af deling van 225 vierkante meter, die gewijd zal zijn aan de vormgeving in de moderne woninginrichting. Deze afdeling is ontworpen door architecten G. Rietveld en J. Rietveld. Zij om vat onder meer een flat met een to tale oppervlakte van 81 vierkante me ter, die zal bestaan uit een zit- en eetgelegenheid, alsmede uit twee slaapnissen. De architecten hebben hierbij naar de ideale indeling ge streefd. naar zo weinig mogelijk apar te ruimten en een zo groot mogelijke ruimtewerking. Daar de winkelgalerij „Sniep" door de winkel weekcommissie is uitgesloten voor deelname aan de winkelweek, zal SUvt (J/2co-LclclxS en zijn dSwczcle SJllet a.s. zaterdagmiddag om 2.30 uur voor de winkelgalerij arriveren om daar met gulle hand te strooien en zal daar voor en in de winkels ver- §0^ toeven tot 6 uur. Omlijst door gezellige St Nicolaas muziek 11 Bij van Evk vindt de Sint een pracht sortering in Doosjes kinderzakdoekjes v.a. 0.85 pakjes v.a. 0.75 Losse v.a. 0.25 Voorgetekende Kleedjes vanaf 0,15 Wollen, katoenen en nylon Sportkousen Doosjes Dames Zakdoekjes 1,65 1,50 1,10 Prima baddoeken verpakt met 2 bijpassende washandjes v.a. 3.65 Ontbijtlakens vanaf 3,85 Nylon kousen 4,50 3,95 3,50 2,95 1,98 Onderjurken in katoen en charmeuse Mooie sort. Vesten, Jumpers en Truien Heren zakdoeken, los en verpakt Zijden herensjaals met bijpassende Zelfblnder 6,95 Wollen Sokken en Ankiets Nylon Sokken en Ankiets vanaf 1.95 Geruite Jongensblouses met moderne sluiting v.a. 3.65 Vastboord Overhemden wit en gekleurd, vanaf 6,95 U slaagt vast en zeker bij Bjj besteding van 2,50 een zegeltje. Bij aankoop van twee gul den (ongeacht welk artikel) één snieper-zegel, ook in de winkel Dorpsstraat 76. Probeert onze veel gevraag de Prima verzorgd. Zoals Rode kool, Savoye kool, rag fijn gesneden Boerenkool, Uien, Peen Groene kool. Wij hebben een grote sor tering in Mandarijnen, Sinaasappelen, in alle prijsklassen. HUTSPOT liefst een dag vooruit bestellen. Dorpsstraat 76 Winkelgalerij Sniep Telefoon 533 Telefoon 892 Bij aankoop van iedere aan boodschappen, (uitgezonderd suiker) geven wij tijdens de winkelweek 1 SNIEPERZEGEL GRATIS en bovendien op onderstaan de artikelen nog extra ze gels 1 zegel gratis bij aankoop van 1 flac. Pindakaas van 29 cent 250 gram Koiiie van 160 cent 2 pakjes Sorbet pudding 2 zegels bij aankoop van 1 fl. Wijn of Advocaat n. keuze ook voor alle Verkade's artikelen Levensmiddelenbedrijf Winkelgalerij „SNIEP" Telefoon 522 Wij hebben voor U een mooie sortering o.a. Boldoot dozen zeep en Eau de Cologne, 4211 zeep, Eau de Cologne en Parfums Vinolia dozen zeep en Lotions, Maja Eau de Colog ne en Parfums enz. Ieplaan 67 Telefoon 295 Tevens™ zullenfwij weer bij aankoop van iedere f 2, een Snieperzegel verstrekken Daarom zijn wij zo vrij U hiermede een overzicht te geven ven onze Sint Nicolaas artikelen Wij hebben een grote sortering en veel variaties, zodat iedere bears kan slagen. Boterletters roomboter en amandelspijs het beste wat te koop is f 3.60 Boterstaven f j g0 Amandelstaven f 1 25 Banketstaven f q'qq Spoorbanket per ons f q Een zeer geslaagde verrassing is altijd een TAART, U slaagt bij ons voordelia f 1 en en y Speciale reklame Banketletters met amandelsp ij s f 2-60 Spritsletters met amandelspijs, per ons f 0.60 Chocoladeletters diverse prijzen Speculaaspoppen met amandelen, van f 1,50 f 1,— f 0,80 f 0,50 f 0,30 f 0,15 Harten, Hammen en Fantasie taarten vanaf Marsepein (zuiver amandel) vruchten, beestjes, kazen, enz. Suikerbeesten f 0-70 per 250 gr. Pepernoten f 0.50 per 250 gr. Borstplaat f 0-30 per 100 gr. f 1 Kt\ uaneu, nammen en J l.&U tot f 6,— Grote sortering dozen Bonbons, Chocolade, Borstplaat, enz. Gevulde Speculaas per stuk f 0,30 Roomb. Speculaas per ons f 0,40 Amand. Speculaas per ons f 0,28 Reclame Speculaas per ons f 0,20 Schoengoed in diverse prijzen Als extra weekreklame een heeilijk room boter cocoskoekje voor slechts f 0.25 per 250 gram Onze overheerlijke Cano's 12 ct per stuk En bovendien krijgt U bij iedere aankoop van f 2.50 een zegel voor Uw kerstpakket. P.S. Vroegtijdig besteld voorkomt teleurstelling

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 5