i |üSn a iPato-n, DOELEMM £le ieho-entjek bij de kaatd IVOROL maakt Sneeuwwitjes FRANSE LANDWUN VAN EEUWEN SN® Zoekt U iets voor HEM Geef een artikel van 'OLD SPICE' Fraaie gesehenkdozen vanaf f 8.tot f 14.— Zoekt U iets voor HUK Geeft dan een ARMBAND of COLLIER beurt bent, roep ik je wel. De meis jesschoen lachte. Was die brutale rakker even netjes op zijn plaats ge zet. Zwarte Piet legde een keurig klein pakje in zijn hand. Dit is voor Jan! riep hij. Dat zal ik maar in jou leggen he, en hij duwde het pakje in de jon gensschoen. Toen keek zwarte Piet verwonderd rond. He zeg, eh er moet toch nog een derde schoen zijn? vroeg hij verbaasd. Ik heb hier nog een pak je voor Fransje, waar is zijn schoen tje? De twee schoenen keken elkaar eens aan. Fransje is ziek. Hij ligt bo ven in bed en zijn schoentjes staan er onder, wist de schoen van Miesje te vertellen. Oh, dan zal ik het pakje maar weer meenemen, zei zwarte Piet Waar geen schoen is. kan ik ook geen Na het eten heerste er in de gezel lige huiskamer een drukte van be lang.. Miesje en Jan waren op de grond nog even aan het spelen, voor dat ze naar bed toe moesten gaan en moeder ruimde de tafel af. Vader las zijn krantje. Toe. jongens, ruimen jullie het speelgoed nu eens op, het is bedtijd! riep moeder. En doe een beetje zachtjes, want klein Fransje slaapt al! Jan sleepte de grote speelgoeddoos aan en samen met zijn zusje ruimde hij alles op. Heb jij al wat aan Sint Nicolaas gevraagd, vroeg hij fluiste rend aan Miesje. Ja jo, een grote pop, met echt haar en slaapogen. Ik hoop zo dat ik haar krijg, zei ze. En jij? Ik heb een paar rolschaatsen boven aan mijn verlanglijstje staan en een mecanodoos en een elektrische trein en.Verder kwam Jan niet, want moeder zette de speelgoeddoos in de kast en pakte de beide kinderen ieder bij een hand. Vooruit en nu naar bed, commandeerde zij. Geef vader een kusje eri naar boven! Jan en Miesje vielen vader om zijn hals, gaven hem een nachtzoen en liepen naar de deur. Oh, we moeten onze schoen nog zetten! riep Miesje geschrokken. Ja, ja! Niet vergeten, viel Jan bij. Nu vlug dan, zei moe der. En dan meteen gaan slapen, want als Sint Nicolaas merkt dat jullie niet zoet zijn gaan slapen, dan blijven jullie schoenen leeg. Begrepen? Twee schoenen Miesje trok haar schoentje uit, zet te het links van de haard en Jan zet te zijn bemodderde jongenslaars rechts. Dag vader! riepen ze, terwijl ze de deur uit holden. Stil toch jon gens, denk om Fransje, hfj is zo ziek, die arme kleine jongen, vermaande moeder. Op kousevoeten slopen ze de trap op en kropen in bed. Wat zou Sint Nicolaas hun brengen? De hele avond stonden de schoen tjes bij de haard en niemand bekom merde zich er om. Toen gingen ook vader en moeder naar bed. Het licht ging uit en het werd stil in huis. Daar stonden de schoentjes, links een lief meisjesschoentje en rechts een vuile laars. Ze zagen elkaar bij het licht van de vlammen in de haard. Eindelijk rust, zuchtte de schoen van Miesje. Kan je niet tegen de drukte? informeerde de jongens schoen. Ik niet, luidde het antwooord. Dan is het maar goed, dat jij geen jongensschoen bent, zei de trapper van Jan. want dan heb je wel het een en ander te verduren. Ik heb het al tijd even druk. Het is niets anders dan lopen, springen, klauteren en af en toe word ik met mijn neus keihard tegen een bal geschopt. Nu dat voel je hoor! Vol verwachting Dat zou niets voor mij zijn, zei de schoen van Miesje, terwijl ze haar neusje ophaalde voor zoveel ruwheid. Ik ben maar blij, dat Miesje anders is. Lopen en springen doe ik ook, maar klauteren en schoppen, neen hoor, dat niet. Och, daar ben je ook te fijn en te zwak voor als meisjes schoen. zei de schoen van Jan met 'n beetje'trots. Wij laarzen moeten te gen een stootje kunnen. De meisjes schoen zweeg. Wat hoop jij, dat zwarte Piet in je zal leggen? verbrak de jongensschoen de stilte. Een stukje marsepein, ant woordde de schoen van Miesje da delijk. Een stukje marsepein, echt iets voor een meisje, schamperde de laars. Ja, daarvoor ben ik ook een meisjesschoen, snoof de ander, terwijl ze haar neusje optrok. Neen hoor, ik hoop dat Sint Nico laas in mij een flink stuk taai-taai legt, dat zal Jan heerlijk vinden, klonk het terug. Bij jullie moet alles ruw en grof zijn, stoof de meisjes schoen op. Nu kalm maar, want dan kan ik wel zeggen, dat bij jullie alles pietepeuterig en fijn moet zijn, zon der kracht en ruggegraat, ruziede de vuile laars. Ach, met jou praat ik niet meer, zei de meisjesschoen en ze draaide haar rug naar de bemodderde schoen. Die wilde juist kwaad worden en dat nufje eens precies vertellen hoe hij over haar dacht, toen hij ver schrikkelijk schrok. O, kom er eens kijken! In de schoorsteen klonk een dof ge rommel en even later stak zwarte Piet zijn hoofd door de schoorsteen. Oh, staan jullie al te wachten, grin nikte hij. Wacht eens, even kijken wat ik hier bij bij heb. Een klein pakje voor Miesje. Jij bent zeker de schoen van Miesje, se? vroeg hij aan de meisjesschoen. Ja, zwarte Piet, dat ben ik, zei ze met een hoog stemme tje. En ik ben van Jan, bromde de laars dadelijk, wat heb je voor mij bij je Zwarte Piet? Hou jij je mond zwarte modderkop, grijnsde Piet, ik ben nog niet zover. Als jij aan de pakjes achterlaten. Haast ruzie, Neen, niet doen! riepen de beide schoenen tegelijk. Fransje is zo erg ziek en het zou niet prettig zijn, als de anderen wel iets van Sint Nico laas kregen en hij niet, pleitte de meis jesschoen. Ik vind het een gemene streek, als je het pakje weer mee neemt, Piet bromde de laars en hij drong dreigend op naar de schoorsteen Wat willen jullie dan dat ik doe? in formeerde Piet. Leg het maar in mij! riep het schoentje van Miesje. Ntee, in mij! riep de schoen van Jan. En zo ontstond een gekibbel tussen de twee hun neuzen onder het pakje en lang zaam schoven ze door de kamer naar de deur. Hoe komen we daar door? zuchtte de schoen van Miesje. En ze keek hulpeloos naar de modderlaars. Die bekeek de daur eens aandachtig en zag dat die op een kier stond. Oh, laat dat maar aan mij over, zei hij stoer. Hjj' liet het pakje los en drukte zijn neus tussen de deur en de drem pel. Langzaam wrong hij de daur open Kijk, dat heb ik meer gedaan, lachte hij. Ja, dat kun je wel aan je neus zien, zei de meisjesschoen. Samen na men ze het pakje weer op en droegen het de gang door en mi at veel moeite tree voor tree de trap op. Af en toe moesten ze even uitrusten. Hat viel niet mee hoor. zo'n pakje naar boven te sjouwen. Doodmoe bereikten ze de kamer van Fransje en legden het pak je voor zijn bed. De eerste stralen van de komende morgen gluurden al om de hoek van het gordijn. We moeten voortmaken, hijgde de schoen van Miesje, anders komen de kinderen beneden en kun nen ze ons niet vinden. Zo vlug mo gelijk deden ze de terugtocht. Maar haastige spoed is zelden goed en da laars, die glibberde van de mod der, gleed in zijn haast van de laatste vijf treden. Met een pijnlijk gezicht lag hij onder aan de trap, terwijl de meisjesschoen slap van het lachen moeita had zich op de laatste tree staande te houden. Door het rumoer waren de kinderen wakker geworden. Natuuhlijk waren ze benieuwd wat zwarte Piet in hun c2ie alncLó Lamt de xstaantbaat schoentjes. Zie je wel, zei zwarte Piet. Ik kan veel beter het pakje weer meenemen, want jullie krijgen er maar ruzie om. Maar nu waren de schoenen het weer eens. Neen, het pakje moet hier blij ven! schreeuwden ze in koor. Stil toch anders worden ze boven wakker, waar schuwde Plat. Ik weet een goede op lossing, ging hij verder. Ik laat het pakje hier en jullie dreigen het samen, voor mij naar boven en leggen het bij het bed van Fransje, dan hebben jul lie er alle twee iets ,aan gedaan. Nu dat vonden de schoentjes goed. En zo gebeurde het. Piet verdween weer en het pakje voor Fransje lag voor de haard tussen de twee schoe nen in. Naar boven Voorzichtig schoven de schoentjes schoentjes had gelegd. Ze sprongen uit bed en stormden de trap af. Gelukkig hadden de schoenen het tijdig gehoord en zo snel als ze kon den, renden ze de kamer in en namen hun plaatsen bij de haard weer in. Nauwelijks stonden ze daar of de kin deren kwamen binnen. Een luid ge juich steeg op, toen ze pakjes ontdek ten. Maar verwonderd waren ze, toen ze later het pakje voor het bed van ziek Fransje vonden. Hoe was dat daar gekomen? Zou zwarte Piet het er zelf gebracht hebben? De schoen van Jan gaf die van Miesje 'n knip oogje en zij lachte terug. Hoe het pak je er gekomen was, was hun geheimp je. De kinderen hebben nooit geweten, dat hun schoenen het pakje aan ziek Fransje brachten. van Uw tanden Sport in 't kort BE FAIR NIEUWS. BE FAIR A—BOSKOOP A 3-3. Er vallen deze week weer weinig uitslagen te vermelden, want alleen de thuiswedstrijd van het A-elftal te gen Boskoop A kon doorgang vinden. Het moet voor onze jongenr, wel 'n grote teleurstelling geweest zijn, dat als men 8 minuten voor het einde nog met 3-0 voor staat, dan toch nog een een punt aan de tegenstander moet laten. Het feit werd nog jammerlijk toen men aan het eind van de wedstrijd tot de ontdekking kwam dat de scheidsrechter te laat had afgefloten. Maar ja, gedane zaken nemen geen keer. Dus met volle moed de volgende tegenstander te lijf. NIEUWS VAN DE CLUBNIEUWS REDACTIE. De eerpte week van het verschijnen van ons laatste cubblad van de eer ste jaargang, waarin was bijgevoegd, de U allen welbekende invulkaart, is voor de redaktie we mogen wel zeg gen een feestweek geweest. Eerlijk gezegd hadden we niet veel van onze actie durven hopen, we had den gedacht een enkele kaart terug te krijgen met een kleine bijdrage. Maar we zijn daar gelukkig bedro gen mee uitgekomen. Spontaan kwa men de eerste kaarten binnen, met daarop ongelofelijke bedragen. De grootste verrarsing was wel, dat de eerste kaart van een C-juruor afkom- tig was, met daarop het mooie bedrag van f 1,—. Wie had dat durven den ken. Toch zijn we er van overtuigd dat nog vele voorstanders van ons club blad ook hun steentje willen bijdra gen. Tot hun zeggen we: stelt niet uit tot morgen, wat ge heden doen knnt. We hopen dat het mooie voorbeeld van die ene junior voor U een aan sporing zal zijn om ook daadwerkelijk mee te helpen om ons eigen vereni gingsblad instand te houden. Hoe U dat doen moet? Vult u nu Van links naar rechts 1. vaartuig 5. deel van een fiets 8. groet 9. zangnoot 0. onder andere (afk.) 1. heden 2. meisjesnaam 5. bovenlippenversiersel 7. vriendin (Fr.) 8. soort hond 0. rivier in Utrecht vogel rupsisch heerser tijdperk frans voegwoord taaie lekkernij aziatisch schiereiland slot dierengeluid werkschuw dwingen, nopen Utrecht (afk.) afstandsmaat (afk.) eveneens zangnoot edelsteen Van boven naar beneden uw kaart in, doet hem in een enve lop en adresseer hem aan het U wel bekende redactie-adres. Wij zijn er U dankbaar voor Red. Programma voor a.s. zaterdag: Be Fair II—Jod. Boys Hl, 3uur. GDS A—Be Fair A, 3 uur. Gouda EBe Fair B, 2 uur. SPECIALE AANBIEDING zoals de Fransman vrijwel elke dag drinkt. verkrijgbaar in rood en wit per hele fles 195 per halve fles 115 WSE-NIEUWS. Wanneer de weersgesteldheid nu eens gunstig wil blijven kunnen alle wedstrijden eens doorgang vinden, en ah de spelers niet afschrijven, kan er zo sterk mogelijk gespeeld worden. Dit is ook prettig voor de oudere spe lers. WSE gaat naar GDS om daar zo goed mogelijk partij te geven. Wan neer er van het begin tot het einde flink wordt aangepakt, open en snel, wie weet kan er een gelijk spel be haald worden. Het tweede ontvangt om 2,30 uur RVC Hl en wanneer volledig wordt uitgekomen kan er gewonnen wor den. WSE A speelt om 3,15 uur in Gou da bij Donk, succas mannen! WSE heeft rust. Poolformulieren inleveren bij de heer J. Vaneman, St. Victorstraat 36. Mocht uw formulieren zoek zijn, er zijn er nog enkele, wie weet is het deze keer uw kans. dwaze naaml. vennootschap (Fr. afk.) pronkzuchtig voorzetsel bijwoord onbekende water in Brabant rangtelwoord bijbelse naam boter uit melk afzonderen zangstuk buit beest vluchtige stof voorzetsel klein roofdier zalf godheid goedheiligman uitroep van blijdschap hetzelfde vogel tijdelijke toestand van rust europeaan soort bij zee (Eng.) telwoord wrede keizer werelddeel prik kindergroet plaats in Noord-Holland zangnoot soort steen dubbelklank de onbekende (afk.) voegwoord sluiting zonder zorgen krantenjongen vogel stof (soort beloning bevel kindergroet engelse titel duur pers. voornaamw. soort onderwijs (afk.) groet (lat.) bedekking muziekterm aanzien mij (It.) persbureau dierengeluid op de vermelde dag eerste man bijwoord gerecht meisjesnaam als volgt (afk.) selenium (afk.) V. A.V. WADDINXVEEN. Het 1ste elftal het afgelopen week end haar achtste achtereenvolgende overwinning. Op een vrij goed bespeelbaar veld bond het de strijd aan tegen een fel Nic. Boys dat zijn bet>t deed Wad- dinxveen zijn lste nederlaag toe te brengen. Waddinxveen stelde hier echter haar technische vaardigheid tegenover ■en het was dan ook na een kwartier spelen dat middenvoor van Gelooven het 1ste doelpunt liet aantekenen. Nic. Boys liet het hierbij niet zit ten en trok fel spelend ten aanval, maar keeper van Vuuren toonde uit het goede hout gesneden te zijn. Waddinxveen verplaatste hierna het spel weer en het was Bonefaas die uit een vrije trap onhoudbaar doelpuntte 2-0. Het werd vrij spoedig 3-0 toen van Gelooven zich alleen op keurige wij ze vrijspeelde en alleen voor de kee per komende met een fraai schot doelpuntte. Na de rust was de wedstrijd van minder gehalte, vooral toen Nic. Boys zich ging veroorloven hard op de man te spelen. Dit hield echter voor him een klein succesje in. want door twijfelen in de Waddinxveen-achterhoede kon de rechtsbuiten van Vliet onhoudbaar voor van Vuuren doelpunten 3-1. Nic. Boys kreeg door dit succes weer meer moed en trok geregeld ten aanval maar stroper Sinteur stond zn mannetje weer en er was geen door komen aan. Vlak voor het einde kreeg Waddinx veen nog een strafschop te nemen, welke van Gelooven feilloos inschoot 4-1. De A-junioren deden het ook weer goed door Ona d met 3-2 te verslaan en zodoende ook weer iets dichter bij haar kampioenschap te komen. Wedstrijdprogramma a.s. weekend: Waddinxveen Z IZwervers Z I. Waddinxveen I—Groeneweg I. Stolwijk 3Waddinxveen 2. Waddinxveen 3Woerden 4. BILJARTEN. De Waddinxveenss biljartvereniging De Gouwevrienden F I. speelde een biljartwedstrijd tegen het groene la ken I. De Waddinxveense club be haalde 4 punten en de andere club 5. Verder speelde de Gouwe vrienden F II een wedstrijd tegen Thalia vrienden F II, die eindigde in een grote over winning voor de Waddinxveners na melijk 8-0. Bijzondere vermelding ver dient hier de partij J. Tol-A. Kulik. Eerstgenoemde speelde zijn partij in 11 beurten. Verder speelden de Gouwevrienden D 1 nog een wedstrijd tegen hun club genoten van D 11. Beide te amp spe len in dezelfde klas. Het D H-team wist echter de winst in de wacht te slepen. Uitslag 4-2. De volgorde van de teams en de nog te spelen caram-

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 2