ZILIÏIFJH EXTRA MRDBMAY1 VAN EEUWEN fs I J C. DEN RIET £e/t g&kcderik maak lua foaen iac. Saton De zaak met de buitenklok Willem Jansen trouwt de Freule SPECIALE AANBIEDING! zuiver fruit met suiker, van het wereld bekende Fngelse- merk Chivers. Tijdelijk van 125 voor 99 boles is: Dl: 1 M. J. Fens 134; 2 A. Veipluis 97. 3 W. van Berkestijn 94. DII: A. de Kruijf 116; 2 P. van der Made 92; 3 D. Degenhardt 83; FI: 1 P. Bohefaas 79; 2 G. van Hofwegen 60; 3 G. Appel 49; 4 C. H. Vergouw 49. FH: 1 J. Tol 49. 2 J. van der Hoek 46; 3F. Rineheval 46; 4 J. Landman 44; 5 W. Verkleij 42. Dinsdag a.s. speelt Gouwevrienden D II een wedstrijd tegen t Zuid D n. SCHAAKVERENIGING W.S.V. De afgebroken partijen uit de wed- Strijden tegen het Rotterdamse Tedero hadden voor W.S.V. een gunstig ver loop. Door alle partijen in winst om te zetten, bereikte het le tiental een gelijk spel, terwijl het 2e tiental zelfs de overwinning behaalde. Uitslagen afgebroken partijen: W.S.V. I—Tediro II. voorlopige uitslag 3-5 W. van VuurenM. J. de Graaf 1-0 W. VerstoepL. de Zwart 1-0 Totaal 5-5 W.S.V. II—Tediro IV. voorlopige uitslag 5-4 A. VersluisC. J. Kien 1-0 Totaal 6-4 Uitslagen huishoudelijke competitie: le tiental: Th. VerbreeW. Verstoep 0-1 A. van der StarreJ. Tol 0-1 A. van DijkenP. Broer 0-1 W. van Vuuren—P. van der Heijden afgebr. 2e tiental: A. DoornheinP. Perdijk Jr. i-| A. LittooijA. Brouwer 1-0 H. SchildtH. van Egdom 1-0 H. van OsH. Schoenmaker 0-1 J. van OortA. Versluis afgebr. DAMVERENIGING EXCELSIOR Uitslag 11e ronde der onderlinge com petitie: C. H. KrampG. Heeren 1-1 J. DoornheinJ. de Bel 2-0 A. Zwanenburg—P. C. Treffers 2-0 A. v. d. FlierD. la Grand 0-2 C. Blonk—T. den Ouden Jr 2-0 A. Blonk—T. H. Twigt 1-1 A. BlomA. van der Graaf 2-0 F. M. P. Jacobi—A. N. Littooij 2-0 A. A. RietveldL. de Graaf 2-0 A. Spek—D. M. de Gelder 2-0 W. v. d. HeijdenC. F. A. Hulsman 2-0 D. H. ZwanenburgJ. de Heer 1-1 W.Z.C. DE GOUWE. In de uitwedstrijd tegen RPC tut Rijswijk heeft de Gouwe geheel on verwachts klop gekregen. Het was een spannende sportieve wedstrijd, welke met 1-0 door de menteen uit Rijswijk gewonnen werd. Zaterdagavond zal de Gouwe-Rijn- streek een wedstrijd spelen tegen de Zijl 1 uit Leiden. De zwembus vertrekt op de gewone tijd. UITSLAG PUZZELRIT GOUWERIJDERS. Donderdagavond 21 november ver schenen aan de start bij Garage Boon- stoppel 28 deelnemers, waarvan 8 auto's, 4 motoren en 16 bromfietsers. Dit rit, die uitgezet was door de heren G. van Hofwegen en R. van Kooten, oogstte veel succes. Enige voetangels en klemmen gaven ook aan de meer geroutineerden moeilijkhe den. De uitslag is als volgt: Auto'is 1 S. Speksnijder met 8 strafpunten, 2 G. Kool. 8 str. pt. Motoren: W. de Lang 10 str. pt. (pracht prestatie.) Bromfietsen: 1 J. Verschoor, Moer- kapelle 2 rst. pt., 2 C. Bregman, Moer- kapelle 3 str. pt., 3 C. Vis, 5 str. pt., Voor de beste kaartlezer(es) in de 3 klassen was ook een prijs beschik baar ger.teld, deze werd toegekend aan mej. van Hofwegen en de heren J. de Vries en W. Huizer. De ledenwerfactie is gewonnen door A. van Nielen, alhier en P. Ver schoor, Moerkapelle, die beiden een boterletter ontvingen. VRACHTAUTO IN DE SLOOT. Een grote vrachtauto, beladen met vijf ton stenen, is maandagavond in de brede sloot langs de Brugweg te- PifiT en Peg op stap mm Predikbeurten Als Iliaail stflijllt 117. Wat schrikt de agent bij het zien van het grote ongeval. De auto met Pig en Peg is totaal verdwenen. En wat schrokken de mensen. Ze tu ren nu naar het wateroppervlak. Als er nu maar een stukje van de wagen boven het water uitstak, dan konden de mgnsen helpen. Hoe zullen ze ooit die twee mensen Pig en Peg kunnen helpen. Het lijkt niet best met Pig en Peg. Een bekeuring was toch be ter geweest. 118. Het waren angstige ogenblik ken voor de mensen op de wal, die niet wisten wat ze moeten doen. Maar het waren ook angstige ogenblikken voor Pig en Pleg. Gelukkig konden beiden goed zwemmen en het geluk te Peg een der deuren open te krij gen onder water. Het duurde dan ook niet lang of daar stak een hoofd van Peg boven het watir uit en even later kwamen de armen van Pig en toen zwommen die twee vlug naar de kant. recht gekomen. De vrachtauto, eigen dom van de heer v. O., uit Reeuwijk week uit om enkele andere auto's te laten passeren. Waaflechijnlijk door het breken van een veer is de auto in de berm gezakt en daarna een kwart slag gekanteld en op de zijkant in de sloot terecht gekomen. Het duurde enkele uren alvorens de grote auto door middel van een zware kraanwagen weer op het droge was gebracht. De bestuurder liep geen letsel op en kon zich nog tijdig in veiligheid stellen. BIJZONDER TRANSPORT. Over de Noordkade vond maandag avond een bijzonder transport plaats. Een niigen ton zware moffeloven van bijzonder grote afmetingen, moest vanaf het terrein van de constructie werkplaats Glasbeek worden overge bracht naar de gemeentelijke loswal aan de Noordkade. Hoewel er geruime tijd mee gemoeid was >aer het logge gevaarte zijn voorlopige nieuwe be stemming had bereikt, had het tran sport toch een goed verloop. De for midabele oven werd bij de loswal op een aantal zolderschuiten geplaatst en zal te watir vervoerd worden naar Zaandam. CLUBMIDDAG BEJAARDEN. De eerstvolgende clubmiddag vindt plaats op dinsdag 10 december, in het Geref. Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. NIEt AFGEHAALDE PRIJZEN. Nog af ti halen prijzen, verloting van de bejaarden: Nos. 1635; 1781; 1706; 1658, 1542. 1599; 1530; 1558; 1555; 1538. 1537. 1631; 1551. De prijzen zijn af te halen bij Mevr. Pol. Kerkweg 181. GESLAAGD. Onze plaasgenoot. de heer Th. Ho- genelst slaagde te Utrecht, voor bet examen Detailhandel Meubelen. Een vele Dorpsstraat 33 Telefoon 418 opgesteld. kleine greep uit geschenken DRIEWIELERS, in 4 soorten AUTOPEDS, in 6 soorten KINDERRIJWIELEN in 5 maten LEREN WANTEN, TASSEN, ZAK LANTAARNS, RIJ v\ IELLAMPEN, STRAALKACHELS. enz enz. L. WIELAARD Kerkweg 112 Telefoon 209 ZESTIG NIEUWE JEUGDNATUURWACHTERS. De plaatselijke afdeling jeugdnatuur wacht heeft woensdagavond een uit breiding ondergaan door de installatie van zestig nieuwe leden. Deze nieuwe aankweek om een woord van burge meester Warnaar te gebruiken was voor de installatie bijeengekomen in het gymnastieklokaal van school B. Dj heer van Amerongen heette de leerlingen uit de hoogste klassen van de bijzondere en openbare scholen welkom en zette in het kort de taak van de jeugdnatuurwacht uiteen. In zijn installatie-speech wees burge meester Warnaar er op, dat Waddinx- veen maar arm aan natuurschoon is. Door het gemeentebestuur is veel ge daan om de gemeente te verfraaien en het in de taak van de meisjes en jon gens dat de mooie plekjes ongeschon den blijven. Als voorbeeld noemde de burge meester de omgeving van het sta tion, waar het vroager maar een grote rommel was, maar waar het er nu mooi en leuk uitziet. Van de insignes die aan de nieuwe jeugd-natuur- wachters werd uitgereikt werden er enkele door burgemeester Warnaar Het beste fraacd kan viel eens struikelen! ondanks de keur van merkarti kelen. kan er wel eens iets misgaan. Mocht dit o verhoopt het geval zijn. vakkennis en een grote voor raad onderdelen, stellen ons in staat service te verlenen, meestal binnen 24 uur. Verkoop en repa ratie van Remington, Braun, Philips, Kobler, Thorens en andere droogscheerapparaten. Groenendaal 23 Gouda Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nam. 6,30 uur Dp. J. van der Haar. Hervormd Wjikgebouw. V.m. 9,30 uur Ds. J. van der Haar. Nam. 6,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur Ds. J. Snoey. N.H. Vereniging Wet en Evangelie. V.m. 9.30 uur Ds. E. H. Kalkman, Voorhout. Nam. 7 uur Jeugddienst. Ds. J. Hu- ting, Gouda. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Leesdienst. Dinsdag 3 december nam. 7 uur Ds. A. Bijkerk, Sliedrecht. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Ds. G. Ch. Duinker. DE ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door Dr. J. W. H. Hel leman. Weekagenda 9 29 en 30 November Landelijke tentoonstelling van hoenders, konij nen, cavia's en sierduiven in R.K. Vereen, gebouw, Burg. Trooststr. Zaterdag 30 november Toneeluitvoe ring T.O.G. in Het Centrum. Maandag 2 december. Ledenvergade ring IJsclub in het Centrum. Donderdag 12 en zaterdag 14 decem ber. Uitvoering Concordia in het Centrum. dinsdag 10 december. Clubmiddag be- jaaraen in Vjreen. gebouw, Sta tionsstraat. Woensdag -18 december Kersbijeen komst N.C.VB. in het Herv. Wijk- gebouw. Donderdag 19 december. Grote Kerst zangavond in de Hrrv. Kerk, door Feike Asma en Vox Jubilans, Herv. Jeugd- en Knapenkoor. Alp de maan schijnt door de bomen, staken wij ons wild geraas. Maar het wildste is geworden juist de goeie Sinterklaas. Sinds zijn aankomst bij de kust, had hij geen kwartiertje rust. De douane wou de bisschop zijn verblijfsvergunning zien; Nummer twee zocht in zijn mijter naar deviézen bovendien; Daarna vroeg een soort agent Of de Sint was ingeënt. Iemand moest Piet onderzoeken of hij nog aan A-griep dee, Sint ontving meteen een aanslag voor de nieuwe A.O.W. En men eiste bij zijn baard, ook nog Piet zijn rentekaart. Van het Bouw- en Woningtoezicht klampte men de Spanjaard aan, Men wou weten waar Kapoentje nu zijn tent dacht op te slaan, De belasting greep zijn jajs: wat of nou zijn omzet was? Hij viel onder dakbelasting, zo is Hofstra zijn manier; En men gaf in Sint zijn handen 't loonbelastingformulier. Bovendien een eerste eis: vroag men 't paardenrijbewijs. Van de vakgroep Sinterklazen werd hij in zijn kraag geval. 't Mag alleen wanneer hij ook een middenstanddiploma had. Hem werd premie afgezet voor zijn Pieter's vorstverlet. Als de maan schijnt door de bomen, en de Sint stelt u telaur. Heb dan even medelijden met die brave monseigneur. Steunend zit hij langs de kant: wat een landjewat een land Jaap Mijderwijk. GOUDEN DAMESHORLOGES, merk Indus f 115.— AUTOMATHISCHE HERENHORLOGES, (zelfopwinding) in doublé eu staal, merk Indus f 107. FEUILLETON No. 22 door L. VAN SCHOOTEN U kwam om Els antwoordde hij. Inderdaad. Maar u moet dan ook weten, dat Els nogal eens bij mij kwam. Dat wist ik ja. U had er geen bezwaar tegen? Waarom zou ik. Wel ze zocht naar woorden, onze eh.verhouding was nu niet van die ehaard. Dat doet in dit geval niet ter zake, freule zei Willem rustig. U komt om Els. Dat is mij genoeg. En toen Els u zag, was ze blij. Daar om ben ik.minstens zo blij. Ja zei ze weifelend, maardaar mee zfjn we er niet. Dit alles maakt het mij erg moeilijk. We hebben een ding gemeen: u en ik, we houden al lebei heel veel van Els. Ja, ik ook. Ik begon haar een beetje te beschou wen als.als m'n eigen dochter. Hij zag tot zijn verbazing hoe ze bloosde als een jong meisje, en her innerde zich het langbenige kind met de grote grijze ogen. dat hij vroeger wel zag lopen in de tuin. Ze was ze ker veertig, bedacht hij, maar wat 'n knappe vrouw nog. Hij was van haar onder de indruk, en daarom was hij een beitje kwaad op zichzelf. Maar hij duwde die lichte ontstemming te rug- Heeft Els met u gepraat? vroeg hij. Ja bekende ze, over heel veel. En nu., meneer Jansen, ze zocht moei zaam naar. haar worden, nu brengt deze gebeurtenis ons opeens hier te genover elkaar, bij het ziekbed van Els. En nu mag ik niet langer zwij gen, voel ik. Ik moet met u praten. Als man tegen man trachtte Willem te schertsen. In ieder geval op dezelfde manier zei d:e freule, die met de seconde haar oude zelfvertrouwen, haar be slistheid, terugvond. Weet u dat Els de laatste tijd hiel erg piekerde Willem Jansen schudde het hoofd, maar ze zag de schuldige uitdrukking op zijn gezicht. Als u het niet wist, heeft u het toch wel vermoed zei ze streng, en u weet waarover. Hat is toch niet, begon hij onzeker over die jongen, die Ja het is over die jongen, antwoord de ze. Die Henk heet hij zo niet? Een doodgewone jongen, zoon van een ar beider. En u moet het niet beschou wen alsof ik iets hatelijks of beledi gends wil zeggen, meneer Jansen, dat is me verre op dit ogenblik, maar ik zou er achter willen zeggen: zoals U. Daar schaam ik me niet voor, zei SINT NICOLAAS KOMT. In het kader van de winkelweek actie zal heden vrijdagavond de ge luidswagen door de gemeente rijden, en Zaterdagmiddag zal Sint Nicolaas, met de geluidswagen, nogmaals een rondgang door de gemeente maken. hij trots. Nee knikte ze, dat weet ik. Maar. waarom heeft u er bezwaar tegen dat die jongen de zoon van een arbeider is? Daar heb ik geen bezwaar tegen, probeerde hij zich te rechtvaardigen, maar eh.er zijn zoveel moeilijkhe den ik heb ze zelf ondervonden, maar al te veeldie wou ik Els be sparen. Ze lachte een tikje smalend. Wij ouderen zei ze, wij willen de jeugd alles besparen wat vroeger ons deel geweest is. Alsof die jeugd haar eigen boontjes niet kan doppen. Alsof de moeilijkheden er niet zijn, om te worden overwonnen. Alsof iemand ooit mens wordt, zonder moeilijkhe den in zijn leven te hebben gehad. Daar hebt u gelijk in, stemde hij toe, maar u hebt toch zelf ook Dacht u dat ik geen moeilijkheden geenverdriet in mijn leven heb ge had, en nog heb? zei de freule. En dan moet ik die nog alleen dragen. Zij zouden het samen doen. Kent u die jongen? vroeg hij op eens. Van zien, antwoordde ze, hij maakt een keurige indruk, meer kan ik er niet van zeggen. Maar dat doet niet ter zake. meneer Jansen. En ik wil u nog iets zeggen, al klinkt het ook hard. Dat Els nu zo ziek is heeft twee oorzaken: ze heeft te hard gewerkt en ti weinig om zichzelf gedacht, en ze piekert. Dat ondermijnt de levens lust, meneer Jansen. Het meisje heeft geen moeder meer nu bent u moeder en vader tegelijk. U moet op haar passen, u moet op haar letten, dat ze er niet onderdoor gaat. Zi zit me warempel, bedacht Wil lem Jansen in een gedachtenflits ver baasd, in mijn eigen huis de les te lezen. Echt iets voor haar. Maar dan drong de waarheid van haar woorden tot hem door. Dus u wilt zeggen, zei hij ontzet, dat ikdat ik schuld Schuld, schuld zei ze ongeduldig, wij mensen hebben zoveel schuldeloze schuld, meneer Jansen. We doen niet opzettelijk kwaad, maar allerlei om standigheden laten het ont> vaak doen zonder dat we het beseffen. Ik ben wel de laatste die het recht heeft, u te beschuldigen, want ik zelf heb schuld aan dingen, die ik gedaan heb omdat ik gedreven werd door mijn eigen gevoel van. wat paste en wat niet paste, van mijn eigen ingebur gerde begrippen en vooroordelen., ze zweeg verward en Willem begreep, dat de fniule op dit ogenblik door al die woorden heen, haar eigen schuld beleed. ook tegenover hem. U geeft me veel om over na te den ken, zei hij, opstaande ik heb groot respect voor u, freule, altijd gehad trouwens. ik zou willen dat u Els zo vaak opzocht als u maar wilde, dat u hier de diiur altijd open wist., en dan zou ik graag eens met u pra ten. over dit alles. Zullen we nog even naar Els gaan zien? Hij hield de deur voor haar open en statig ging ze langs hem heen. Maar in het voorbijgaan zag ze hem aan en glimlachte. Toen wist hij Wil lem Jansen, dat in beginsel althans, de vrede tussen Het Huis en Casa Cara getekend was. HOOFDSTUK XII „Ik heb zo lang gewacht" Willem Jansen stond in zijn fabriek waar het lied van de arbeid ononder broken weerklonk. Alles liep op rol letjes en gewoonlijk zou hij met in nig genoegen alles hebben geïnspec teerd om dat nog eens te constateren, maar ditmaal stond zijn hoofd er niet naar. Zijn ogen zochten een lange fi guur in een blauwe overallHenk Graafland. Hij zag hem bezig bij een machine en stapte er resoluut op af, een beet je te resoluut, want iedere stap kost te hem strijd. En zijn gezicht stond dan ook gespannen en bars, toen hij de machine naderde. Henk Graafland keek op zag de baas, aarzelde een ogenblik, alsof hij iets wilde vragen, boog zich dan weer voorover over het inwendige van de pers. Doet ie 't niet? informeerde Wil lem Jansen kortaf. De jongen kwam overeind, stond nu in zijn volle lengte voor zijn patroon. Lager uitgelopen meneer, zei hij zakelijk, 't is het beste dat Gijs hem vanmiddag meeneemt naar de machi nefabriek. Nou dat is een tegenvaller zei Wil lem intussen wanhopig zoekend naar een punt waarop hij dit zakelijk ge sprek kan laten afbuigen naar een meer particulier onderwerp. Maar Henk Graafland hielp hem een hand je. (wordt vervolgd.) WAT EEN KEUS WAT EEN KEUS mompelde Sint Nicolaas toen hij onze boekhandel binnenstapte. En terecht er is grote keus èn een veelheid van geschikte ge schenken. Om enkele te noemen Vulpenhouders Luxe Ballpennen Jongensboeken Meisjesboeken Postzegel-albums Kleuterboekjes Kleurboeken Tekenboeken Bouwplaten Atlassen Foto-albums Poezie-albums Ansicht-albums Gezelschapspelen BOEKHANDEL VELDWIJK

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 3