Ingesneeuwd MaCari DOELEMAN Gemeentebegroting 1958 NIEUWS uii ö-wzt wofrnpiaate SOUTOIRS De nieuwe mode in byouteriën. In vele kleuren. luister in. Rome gevierd. Echter nog steeds op de zesde januari. Een andere datum Het *3 zeer merkwaardig, dat men in het jaar 354 de datum van het kerst feest plotseling verplaatste naar 25 december. Dit gebeurde door Liberius in die dagen bisschop van Rome. Men heeft nooit zekerheid kunnen verkrij gen over de oorzaak van deze wijzi ging. Er zijn echter verschillende the- oriën over. Sommigen leiden de datum van Christus' komst op aarde af uit de dag, waarp de hogepriester van Is raël elk jaar alleen het allerheiligste in de tempel betrad. Deze datum heeft men kunnen uitrekenen. De hoge priester Zacharias werd in dat aller heiligste de geboorte van Johannes de Doper verkondigd. Vanuit die datum meende men de dag van Maria's zwan genschap te kunnen vaststellen en zo resulteerde de vijfentwintigste decem ber als de datum van Jezus' geboorte. Een tweede groep zoekers vestigde zijn aandacht op het joodse feest Cha- nuha, dat op de vierentwintigste dag van de negende maand naar de joodse kalender werd gevierd. In het middel punt stond daarbfj de inwijding van de tempel.'Deze dag van het joodse feest komt overeen met de 25ste december van onze kalender. Omdat de wijze waarop dit joodse feest gevierd werd, overeenkomst vertoonde met onze kerstviering, leidt men dan af dat de christelijke kerk het kerstfeest in de plaats heeft gesteld van dat tempelwij dingsfeest. De kerstviering heeft zich echter van het westen naar het oosten verbreid, zodat voor deze opvatting slechts weinig voorstanders zijn ge vonden. Ook meent men wel dat het heiden se feest der zonnewende als bakermat moet worden gezien van het kerstfeest, omdat deze grote feesten in lang vervlogen dagen omstreeks de zelfde tijd werden gehouden alp een uitbundige groet aan de geboorte van nieuw leven in de natuur. De juiste oorzaak van de kerstviering op 25 de cember heeft men tot op de huidige dag nooit met zekerheid kruinen vast stellen. Wel heeft het tot ongeveer 450 geduurd alvorens men overal in de christelijké wereld het kerstfeest op dezelfde dag vierde. Tekort ruim f 70,000 Uit de door B. en W. bij de raad in gediende begroting blijkt wel over duidelijk, dat Waduinxveen een levenp Kracnage en groeienue gemeente is. Zulks Komt ook. u>t unaruKKing m net einucijier van de begroting. De gewone dienst vertoont een einobeorag van I 2,9 miljoen (vorig jaar l z,o miljoen). Dp net eerste ge- zicnt ziet aeze begroting er wei wat vrienaenjKer uit aian cue van vorig jaar, want deze nad een tekort van l 93.000. Door besnoeiingen mede op aandrang van Gedeputeerde blaten aangeoracnt, werd uit tekort later e- venwel teruggebracht tot 1 <10.300, zo dat net tekort uiteindelijk net komen de jaar meer dan l zu.uoo groter is. Ook voor Waacunxveen vormen de uitkeringen uit net gemeentelonus cle voornaamste bron van de gewone in komsten. Hiervoor kon in totaal ge raamd worden i 026.000 wat 1 3ö.b00 meer is dan in 1357. Wegens uitkerin gen van hooldsommen en opcenten van rijksbelasting kon f 130.000 wor den geraamd. Hiertegenover maakt de opbrengst van de plaatselijke belastingen maar een provere indruk. Verwacht wordt, dat deze f 59.000 zullen opbrengen waarvan de straatbeiasting (1 30.000 verreweg de voornaamste is, die de in woners zuilen moeten gaan betalen. Nu de vuilnisophaaldienst is gemo derniseerd, wordt een opbrengst van de nieuwe belasting verwacht van f 16.000. c I ti» ü'ddiiÊï ruw of sehroal nFmir»be?5ctl geraamd. Aanzienlijk is het subsidie dat op de begroting wordt uitgetrokken voor de gemeentelijke dienst voor sociale zaken. Deze tak van gemeentelijke zorg vraagt f 110.400, tegen f 78.500 in 1957. Voornamelijk is dit een gevolg van de toeneming van het aantal ver pleegden in rusthuizen en de stijging van de verpleegkosten. Voor de ver zorging van geesteszieken is f 58.000, en voor hulp aan gerepatrieerden f 30.000, geraamd. Een nieuwe post is de inenting tegen kinderverlamming, waarvoor f 500, gevraagd wordt. Het subsidie aan het Groene Kruis wordt op f 2000 hoger geraamd dan in 1957 nln. op f 9500. De winsten die de drie gemeente bedrijven het komende, jaar aan de gemeente zullen opleveren, zijn van bescheiden aard. Voor het elektrici teitsbedrijf wordt op een winst gere kend van f 6876. vorig jaar f 17.275. Bij het gasbedrijf wordt een winst verwacht van f 565, vorig jaar f 5920. En het waterleidingbedrijf rekent op een winst van f 1128, vorig jaar f 112. De omzetten van de bedrijven laten een flinke stijging zien. Bij het elek triciteitsbedrijf is gerekend op een in koop van bijna vier miljoen Kwh. Verder is geraamd een inkoop van 1,2 miljoen m3 gas en 228.000 m3 wa ter. De gevolgen van de huidige kapi- taalschaarste zijn in de begroting dui delijk merkbaar. Het tekort aan fi nancieringsmiddelen is nl. per 1 jan. a.s. becijferd op niet minder dan bij na drie miljoen gulden, zodat als ie dere Waddmxvener f 300, aan de ge meente zou lenen, deze moeilijkheden voor het gemeentebestuur zouden zijn opgelost. De leningsschuld van de gemeente is 7,8 miljoen, wat in 1958 aan rente vraagt f 188.000 en aan aflossing f 179.800. De investeringen van de ge meente blijken in 1957 aanzienlijk ge stegen te zijn. Het geinvetsteerde ka pitaal is op 1 januari 1958 becijferd op 11,4 miljoen, tegen 10,4 miljoen op 1 januari 1957. Hiervan komt 7,5 mil joen op rekening van de woningbouw en 1,1 miljoen voor openbare werken. De kapitaaldienst van de gemeente begroting heeft een eindcijfer van 13,6 miljoen in uitgaven en 10,4 miljoen in inkomsten, hetgeen een nadelig saldo oplevert van 3,2 miljoen. Tegenover deze miljoenen bedragen vormen de salarissen van hen, die alles wat in deze cijferis tot uitdrukking gebracht wordt en die moeten zorgen, dat de komsten binnenkomen, maar een be scheiden bedrag, maar toch vraagt de bezoldiging van technisch én admini stratief personeel met uitzondering van personeel aan de openbare scho len nog een uitgaaf van f 200.000, en dat terwijl omstreeks 1918 het eind cijfer van de gehele begroting f 200.000 Kerstverhaal Van deze en andere inkomsten van de gemeente wordt zoals steeds een belangrijk deel gebruik voor het hoofd stuk Upenbare werken. Opvallend is de besparing, welke op dit hoofastuk verkregen is. Met een totaal van f 218.000 ligt de raming van dit hoofd stuk ongeveer f 60.000 lager dan vo rig jaar. Hier hebben kennelijk verla gingen en overheveling van lasten naar het pas ingestelde grondbedrijf een rol gespeeld. Voor het onderhoud van straten en pleinen is f 29.400 geraamd (vorig jaar f 43.700). Daarbij is o.a. gerekend op de herstrating van de Zuidkade (van af Burgemeester Troóststraat tot hout handel Alblafi), het noordelijk deel van de Dorpstraat, de Ieplaan en de Kerk- weg van postkantoor tot winkelgalerij. Met een bedrag van f 30.800 zal het onderhoud van wegen slechts f 4700 minder kosten dan het vorig jaar. Hier van zullen o.a. de Kanaaldijk (tussen Burg. Trooststr en Zuidelijke Dwars weg) en de Kromme Esse een behan deling ondergaan. Ten aanzien van de Bodegraverstraatweg wordt in de be groting opgemerkt, dat de toestand van het eigenlijke weglichaam zorge lijk is. Door de lage ligging is het weg lichaam hier op enkele plaatsen door weekt en de vrees, dat hier een keer een zware vrachtauto door zal zak ken, wordt niet ongegrond geacht. Voor het onderhoud van deze weg is f 10.000 uitgetrokken. Belangrijke bedragen worden ook in het komende jaar weer gevraagd voor de woningbouw. In de gewone dienst vraagt dit on derdeel een uitgave van f 580.000. Met inbegrip van het in aanbouw zijnde complex van 34 woningen in plan Zuid zijn in Waddinxveen na de oor log 547 woningwetwoningen gebouwd, die alle in handen zijn van woning bouwverenigingen en waardoor het Rijk een totale bijdrage geeft van f 321.700, in de exploitatiekosten. Voor onderwijs wordt het komende jaar f 258.250, gevraagd (vorig jaar f 230.970). Het grootste deel hiervan gaat naar het bijzondere onderwijs nl. bijna f 100.000. De bedragen per leerling, waarnaar de vergoeding voor het bijzonder onderwijs worden bere kend, liggen iets beneden die van 1957, nl. f 48,30 voor scholen met een gym nastieklokaal, f 45,20 voor scholen zon der een dergelijk lokaal en f 32,88 voor z.g.n. bruikleenscholen. Voor het Chr. ULO-onderwiji, is f 55,— per leer ling uitgetrokken. De kleuters vragen in 1958 f 12.571 en voor de opleiding van Waddinxveense leerlingen aan middelbare scholen is f 15.250 ge- Ziezo, zei Jan Kaager, ook dat nog. Hij was niet al te Dest te sprexen. Het was de dag voor kerstfeest, er tag al een dik pak sneeuw en uit de lood grijze lucht daalden nog gestaag de vlokken neer. En in een eruteie wo ning brandde al licht.de avond zou spoedig vallen. Jan verkocht landbouwmachines en zat hier nu in de kop van iNoord-Hol- land. Hij had beter thuis kunnen blij ven, bedacht hij, want hoewel je met de sneeuw alle boeren thuis trot wa ren ze toch niet in de stemming. Hij had geen cent kunnen vermenen van daag. lNu was hij op weg naar huis. als je het kosthuis in Amsterdam zo mocht noemen. Die kerstdagen vormden ieder jaar weer een streep door z'n rekening. Jan was een uitstekende verkoper, met liefde voor zijn werk. Hij veraien de goed, had een behoorlijk saldo op de bank. Aan een meisje dacht hij nog niet. Eerst voldoende geld ver dienen, dan voor jezelf beginnen, een vrouw trouwen die ook een duitje meebracht. Zo had Jan Kaager de toe komst voor zichzelf uitgekiend. Wat had je, in dit schema, aan kerst dagen midden in de week? Niets te doen en niets te verdienen. Een keer naar de kerk, dat deed je zo uit ge woonte, misschien een paar broers en zusters opzoeken, en verder uitzien naar de dag dat je weer starten kon. de boer op, zo letterlijk als figuurlijk. Maar nu zat hij hier tussen twee gehuchten in. met een wagen die na een slipper langs de kant van de weg via de steile berm, met het voorwiel boven een smalle sloot was komen te hangen. Dat kon er nog net bij. Zeker twee kilometer lopen naar de naast bij zijnde garage, en dan was het nog maar de vraag of ze vanavond, juist vanavond, een kraanwagen - als ze die tenminste hadden! - konden stu ren om het geval weg te slepen, of ze de radiator zouden willen repareren die lelijk lekte en of hij dan van avond, al moest het per trein of bus, nog thuis zou kunnen komen! Midden in de rimboe op kerstavond, grijnsde hij kwaadaardig, nou jongen vrolijk kerstfeest! Maar Jan Kaager was een praktisch man en zat niet spoedig bij de pakken neer. Zijn scherpe blik volgde de rij telefoonpalen, zag de lijn afbuigen naar een kleine, bescheiden woning. Daar eerst maar es heen, misschien kon hij vandaar de garage bellen. Moedig, maar in een slecht humeur, waadde hij door de sneeuw, veegde onverschillig met z'n hand langs z'n neui>. Mensen, wat was dat hier een zaam! Hij was er nog goed afgeko men, stel je voor dat hij z'n been ge broken had bij die schuiverje kon hier uren liggen voor er iemand langs kwam! Hij kende de gebruiken in deze buurt en belde dus niet aan de voor deur, maar liep achterom en stak z'n hoofd om een hoek van de keuken deur. Een verleidelijke geur van vers brood en nog iets kwam hem tege moet. Twee vrouwen, moeder en dochter waannchijnlijk. waren druk bezig met toebereidselen te maken voor het kerstmaal. Nou meneer, zei de oude vrouw, u brengt ook mooi weer mee! Schei maar uit, juffrouw, probeerde Jan te lachen, ik breng pech mee ook Ik zit met m'n wagen in de greppel en ik krijg 'em er niet meer uit. Zou ik hier misschien even een garage mo gen bellen? 't Zou best mogen, als we hier tele foon nadoen, gumiacnce de vrouw. En ik zag de Jfjn. Dat is de stroom, antwoordde ze, we hebben hier bovenleiding, weet u. Ze zag zijn onunoeuiga gezicht. Dat is nou ook pech, vond ze mee warig. En u ziet er zo koud uit. U moest maar eerst es een bakkie koffie drinken, de tulband is al klaar. Mis schien weet myn man dan raad. Hij is binnen. Even later zat Jan tegenover vader Steegstra, timmerman van beroep, die z'n boordje had atgedaan en op z'n pantoffels bij ue kachel zat, behaaglijk lurkend aan zijn pijp. Hfj hoorde het verhaal van Jans tegenspoed en schud de het hoofd. Nou meneer, dat ziet er slecht uit. 't Is met dit weer en die weg zeker een uur naar 't dorp. En of Pieterman (dat is de garagehouaer) er veel voor zal voelen om er met de wagen op uit te trekken en nog te gaan repareren. Je kunt er zeker van zijn dat de knecht al weg is. D'r is hier haast geen verkeer en dan met dit weer op zo'n dag Juffrouw Steegstra kwam de kamer binnen, hoorde het verhaal. Och he den! zei ze, 't is al haast donker en nog een eind naar 't dorp. En ik weet niet hoe de bussen rijden, nu de we gen zo slecht zfjn. Moet u per se van avond nog thuis zijn? Nou, antwoordde Jan schouderop halend, geen mens mist meik ben op kamers. Dat is het niet. Maar ais ik vanavond maar ergens kom, waar ze een bed voor me hebben. Zou meneer niet.., de vrouw zag haar man aan. 'Die nam Jan nog eens goed op en zei: Nou, we zijn op de wereld om mekaar te helpen, 't Is een heel risico, meneer, om er vanavond nog uit te gaan en u bent hier niet bekend. Misschien houdt het vannacht op met sneeuwen, je zou zo zeggen, het meerite moest er al wel uit zijn. We hebben nog een logeerkamertje. Jan overwoog bliksemsnel. Kerst avond in deze streek, in dit kleine huis erg ideaal leek het hem niet. En mocht hij de mensen deze overlast bezorgen? Aan de andere kant was hij getroffen door de gastvrijheid. Wie nam een wildvreemde voor de nacht op? Hij maakte tegenwerpingen, wilde hun de overlapt niet aandoen. Hoor es meneer, zei Steegstra, die last, dat is maar onzin. Als u liéver naar 't dorp gaat, moet u 't natuurlijk weten, maar als u hier blijven wilt., het is voor ons geen last en we vinden hef wel gezellig. Zoveel aanloop heb ben we hier nou ook niet. JanB ogen gingen naar het meisje dat de kamer was binnengekomen en nog niets had gezegd. Lang en slank, heldere grijze ogen achter een rand- loze bril, blond haar in vlechten om het hoofd gewonden. Erg nuchter type zo te zien. Ernstig keek ze naar hem, maar zijn blijven of heengaan scheen haar volkomen onverschillig te laten. Nou. besloot Jan, als 't mag.dan graag. Ik vind het geweldig van u. Maar. dan moet ik toch nog even naar- m'n wagen terug, dat is niet zo ver. daar heb ik m'n tar? met m'n tanden borstel en m'n pyama. Die neem ik altijd mee, want zo langs de weg weet je nooit waar je 's nachts komt te slapen. En zo zat Jan Kaager die avond bij de Steegstra's, ergens in het wijde Noordhollandse land, ver van wat hij noemde de bewoonde wereld. En hij moest erkennen: hij had het slechter kunnen irenen. Niet alleen dat moe der bteegstra fiem zicmoaar verwen de mee allerlei Kersuieeriijxneaen, maar de baas bleek een gezemg pra ter, die zijn weetje wel wist. Jan ver telde van zijn werK, van zn toexomst plannen, maar naarmate de avond voraerae. kreeg bet gesprek een ern stiger ondergrond. Deze mensen, be greep Jan, vonaen geld verdienen en succets nebben niet net voornaamste. Ook Deme, de doenter, mengde zien nu in bet gesprek en |an luisterde ver wonderd naar naar schrandere opmer kingen. Ze bleek helemaal met onder de indruk van zn kwaliteiten en suc cessen en meer dan eens bnji hij op 'n plagende opmerking het antwoord schuldig. Maar toen hfj die avond de kraakheldere lakens terugsloeg, moest hij toegeven dat hij een gezehiger en prettiger kerstavond had genad dan hij had kunnen voorzien. Toen hij de volgende morgen naar buiten keek, bleek de sneeuwploeg de weg naar het dorp al te hebben vrij gemaakt. Zijn auto was een bijna on herkenbare sneeuwberg geworaen. Vader, moeder en Lenie gingen naar de kerk. Jan sloot zich bij hen aan., alleen thuisblijven wilde hij niet, hij ging wel niet zo vaak maar alia. op eerste kerstdag! De oude luidjes lie pen voorop en hij kvyam achteraan met Lenie. Kersfteest in de rimboe, lachte ze, had je niet gedacht he? 't Valt je ze ker wel af vergeleken bij de stad? Nee antwoordde hij, 't valt me rond om mee. Nou erkende zij ronduit, jij valt me eigenlijk ook rondom mee. Toen je gisteravond zo zat te vertellen over je successen en je plannen dacht ik: hij heeft het geweldig met zichzelf ge troffen. Maar gelukkig, je stelt ook nog belang in andere dingen. Gelukkig? vroeg hij, waarom? Kan het jou wat schelen? Mij niet hoor zei ze en haar stem klonk onverschillig, alleen, als jij je gang gaat, winnen de centen het wel. Ben ik zo?* Hij keek naar haar, maar ze vermeed hem aan te zien. Ja., ik ben bang van wel. Waaromzeg Lenie, waarom ben je bang., bang voor mij? Och, ze haalde haar schouders op, ik vind het altijd jammer als ik men sen zie, die zo helemaal vermateriali- seren. En je zei zoeven dat het je niet schelen kon. Och jijopeens greep ze zich aan hem vast, bijna uitgegleden op de gladde weg. Hij pakte haar arm. Zo, zei hij, zo gaat het beter, zul je zien. Zwijgend liepen ze naast elkaar, tot de eerste huizen van 't dorp in zicht kwamen. Zo. zei ze, laat me nou maar los. Waarom? Nou zeg.., de mensen zouden den ken. Laat ze denkenVind je 't heel erg? Opeens keek ze hem aan, lachte al haar witte tanden bloot. Nou. nee. O zo, da's beter. Jan legde aan vader Steegstra uit, dat die wagen geen kwaad kon. Op eerste kerstdag kreeg je toch niemand om hem er uit te trekken. Maar hij zou natuurlijk na het eten de bus kun nen nemen. Als jg per se weg moet, meende Steegstra, maar van ons hoeft het niet hoor. Als je liever tot morgen wacht je bed staat er nog. Jan maakte zser zwakke tegenwer pingen. Die middag vergezelde hij Le nie naar het dorp, waar ze zou assite- ren bij het kerstfeest van de zondags school.. Het was te glad voor haar al leen. meende hij. Lenie zei dat ze op haar eigen benen liep en daar ook heel goed op kon staan. Dat zag je vanmorgen, troefde hij. Moeder Steegstra keek het stel na. Haar man zoog met een ondoorgron delijk gezicht aan zijn pijp. Zou je denken, vroeg zijn vrouw, dat meneer Kaager morgen z'n wagen op de weg krijgt? Ik zou hi ieder geval maar met eten op hem rekenen, antwoordde haar man. Maar op tweede kerstdag trok een kraanwagen Jans auto naaï de garage Stralend kwam hij een uur later bij de Steegstra's. Nou, zei hij en legde een diepe klank van teleurstelling in z'n stem, dat wordt morgen een uur of elf, voor ik weer rijden kan. Nou jongen, meende Steegstra vol medegevoel, hoe erg het ook is, en hoe hat me ook voor je spijt, dan zul je in vredespaam hier vannacht nog moeten blijven. Meneer Steegstra, Jans stem klonk minder zeker dan anders, als ik. ik kom hier zo vaak in de buurt. zou ik dan. voor het eerst zocht hij naar woorden. Moeder Steegstra hielp hem, pret lichtjes in haar ogen. Ja kijk es, het geeft Lenie ook maar allemaal extra werk. als die er geen bezwaar tegen heeft. Lenie bloosde hevig. Eigenlijk, zette Jan moedig door, zou ik hier nog wel heel vaak willen ko men want Lenie heeft me vanmid dag iujst verteld, dat ze daar hele maal geen bezwaar tegen heeft. BE FAIR OR'«EERT WEER GROOT KEF Jï" VERBRAN- dU<. Het is in verschillende plaatsen van ons land en ook in onze naaste om geving de gewoonte dat na de Kerst dagen en het Nieuwe jaar de kerst bomen, die voor zoveel gezelligheid in onze huiskamers gezorgd, hebben te verbranden. Dit gaat dan gepaard met muziek e.d. en geeft natuurlijk naar gelang de hoeveelheid van bomen een fan tastisch gezicht.* Be Fair gaat nu ook net als vorig jaar in onze gemeente dit evenement invoeren en wel op donderdag 2 jan. a.s. op haar terrein aan de Sniepweg, des avonds om 7 urn*. Des middags tussen 4 en 6 uur kunnen deze ingeleverd worden. Dus gooit Uw kerstboom niet weg, maar bezorg deze aan de Sniepweg. ST. NICOLAASAVOND. Dinsdag 10 december organiseerde de K.A.B. en K.A.V., afd. Waddinx veen, een Sint Nicolaasf eerst in het Verenigingsgebouw. Toen Sint Nieo- laas met twee zwarte pieten was aan gekomen, werd het feest geopend door de heer van Berkesteijn (K.A.B. en mevr. Kingma (K.A.V.). Hierna wer den er surprises uitgedeeld. Nadat vele spellet ja 3 waren gedaan ging een ieder naar huis met zijn verkregen verrassing, G. INBRAAK IN WONING. Toen de heer H. Mulder, fabrikant zaterdagavond na een korte afwezig heid in zijn woning aan de Sniepweg terugkeerde bleek, dat alles in zijn huis overhoop was gehaald. Uit een onderzoek dat de (heer Mulder on middellijk instelde, bleek dat niets wan ontvreemd. Het is de indringers waarschijnlijk om geld te doen ge weest. maar dit was niet in da wo ning aanwezig. De politie is de ver moedelijke dader op het spoor. AANRIJDING. Maandagavond werd de heer L. Rip op de Onderweg aangereden door een achterop komende vrachtauto van de firma Rouban. De chauffeur van de auto, die moest dimmen voor een tegenligger, had de voor hem rijdende wagen, die geen achterlicht voerde, niet opgemerkt. Door de botsing sloeg de heer Rip van de bok en kwam na enkele buitelingen, vrijwel ongedeerd aan de kant van de weg terecht. De wagen, die geheel geladen was, schoof op het paard. Na lossing van een groot gedeelte der vracht, kon het paard ook uit zijn benarde positie worden bevrijd. Al met al een ongeluk, dat best afliep. DIRIGENT C. VAN GENT NAM AFSCHEID VAN CONCORDIA. De wintaruitvoering, die het fanfa rekorps Concordia zaterdagavond in het Centrum heeft gegeven, is de laatste geweest onder leiding van de dirigent C. van Gent. De scheidende dirigent werd toegesproken door wet houder A. Oudijk, die samen met do gemeentesecretaris, de heer H. Jenné, het gemeentebestuur vertegenwoor digde Wethouder Oudijk bracht de heer van Gent de dank van het ge meentebestuur over voor alles wat de ze gedurende 24 jaar voor het cul turele leven van Waddinxveen en het bijzonder voor Concordia gedaan heeft Daarbij wees spr. er op, dat de heer Van Gent de prestaties van Concordia zodanig heeft weten op te voeren dat de vereniging tegenwoordig in de hoogste afdeling aan concoursen deel neemt. Bestuur en leden van Concordia zullen in besloten kring afscheid ne men van de heer van Gent. De scheidende dirigent ontving een een benoeming als leraar aan een mu ziekschool in Vlaardingen en is als ge volg daarvan genoodzaakt voor de leiding van enkele verenigingen te bedanken. Donderdagavond te voren was ook reeds een uitvoering gegeven, op wel ke bijeenkomst de voorzitter, de heer G. L. de Knegt, wethouder Ir. J. P. H. Venema mocht begroeten en vele vertegenwoordigers van zustervereni gingen. Het korps voerde een populair pro gramma uit, dat bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. Wilhelm Tell van Rossini was een hele opgaaf. De inzet was onzeker, evenals de begeleiding, toch werd het te zware nummer goed vertolkt. Judese had Concordia beter onder de knie. Wiener Madel bracht ons even in Wenen en werd goed gespeeld. In de Vogelkoopman werd de imita tie door de saxofoons prima vertolkt, jammer dat hier niet beter op de cre- sendo's en recrescenndo's werd gelet. De marsen werden vlot en pittig gebracht. De toneelgroep bracht het blijspel Telefoon voor meneer, telegram voor mevrouw. Er is danig om de inhoud gelachen. Er werd vlot en goed ge speeld en vooral de familie de Bruyn alsmede de heer Bezoen verdienen een extra pluim. Concordia kan op twee zeer ge slaagde avonden terugzien. G. BEJAARDEN BIJEENKOMST. De eerstvolgende bijeenkomst van de bejaarden wordt gehouden op dinsdag 7 januari 1958. Men neme er goede nota van, dat deze samenkomsten nu weer worden gehouden in het Ned. Herv. Wijkge- bouw aan de B3doornlaan. VERKEERSONGEVALLEN. In 24 uur tijds hebben zich in deze gemeente niet minder dan vijf ver keersongevallen voorgedaan, meren deels veroorzaakt door de gladheid van het wegdek. Alleen een brom fietser werd licht gewond. Gintermorgen omstreeks halftien verloor de bestuurder van een uit Rotterdam afkomstige bestelauto K. W. M. H. uit Rotterdam de macht over

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 2