li. HEEMSKERK ZILfïlETR™® NIEUWS uil owzz waoHplaats* U kent de volgorde? Opticien Saton Rooson aanstekers Jac. Salon „DERMO-F"? Vervolg le blad. het stuur toen hij in de omgeving van de ry.nsws.-g over ue Ciouwe reeu. JJe auio scnoot aoor ae neg van de miu- denaiucneiaing en Kwain op net te- genovernegienue wegueK lerecnt Daaroy ueuen zich geen veraere on- geiuKKen voor. JJe auto wera pescna- aiga. Omstreeks elf uur kwam een even eens uit no sterdam aixomsuge per sonenauto tengevolge van net giaaae wegueK m aanryuing met een voor hem ryaenae trucK, De personenauto werd Destuurd aoor li. B. uit Rocter- dam. JNauat ny met de trucK in aan raking was geKomen ecnoot de per sonenauto aoor ae alras tering van net rijwielpau heen. UoK aeze wagen werd bescnaaigd. Een kwartier later was het de beurt van een bromlietser. Deze kwam in dezelfde omgeving te stippen, üy sloeg tegen de grond en liep daarby verwonaingen aan ae knieen op. Het vierde verkeersongeluk ge beurde op de rjjksweg. Hoor het springen van een voorpand reed K. W. li., ongeveer ter hoog4e van het viaduct by de Bredaweg gistermiddag met zijn vrachtauto van net hoge ta lud af. Een kraanwagen bracnt de auto weer op het goede spoor. MOEDERCURSUS. De plaatselijke afdeling van „Het Groene Kruis' organiseert weer een moedercunsus in net wykgebouw in de Stationsstraat. De eerste avond is op maandag 13 januari 1958 van half acht tot negen uur. Er kan worden deelgenomen door gehuwde en onge huwde jonge vrouwen van 18 jaar en ouder. Men kan zich voor deze cursus aan melden by de wijkverpleegsters, aie ook gaarne alle inlichtingen verstrek ken. FILM OVER WADDINXVEEN. De film over Waddinxveen, welke door Concordia deze zomer is opge nomen, komt 2, 3 en 4 januari in het Centrum. Er zullen zes voorstellingen gege ven woraen, elke dag twee en boven dien twee kindervoorstellingen, op donderdag en vrijdagmiddag. Wij twijfelen er niet aan of een ie der wil deze film zien, waarop velen zichzelf kunnen bewonderen. KERSTAVOND. Woensdagavond kwam de N.C.V3. afdeling Waddinxveen bijeen om zich voor te bereiden op het naderende Kerstfeest. De vergadering stond onder leiding van de presidente. Mevr. J. S. Ver heulVenema. Verschillende leden declameerden een aardig gedicht, dat betrekking had op het komende kemtfeest. Een koor tje bracht verschillende liederen ten gehore, welke alle zuiver werden ge zongen en werd een kerstverhaal ge lezen. Na de pauze werd de kerst- liturgia van de N.C.V.B. voorgelezen, samengesteld door mevr. De Goede Mom. Het was een mooie, stemmingvolle avond. HET SLOT VAN DE WINKELWEEK. Dinsdagavond kwamen de deelne- merrs van de winkelweek voor het laatst bijeen om het eindresultaat te bespreken. De voorzitter, de heer H. M. de Wilde, gaf een uitvoerig overzicht, waaruit bleek, dat gezien de alar merende courantenberichten de deel nemers over het algemeen niet onte vreden behoefden te zijn. De heer C. van der Linde, als pen ningmeester gaf een uitvoerig over zicht van ontvangsten en uitgaven, waarbij hij tot aller genoegen kon mededelen dat ruim f 700,voor de rit ouden van dagen kon worden ge reserveerd. Dit bedrag is natuurlijk lang niet voldoende voor een uitgaansdag, doch wie weet melden er zich nog wel goede gevers. Bij de rondvraag kwamen vele ton gen los. Grote prijzen of veel kleine prijzen ward van alle kanten bekeken en natuurlijk was er enige critiek. Na de pauze deelde de voorzitter mede dat de Winkelgalerij „Sniep" f 45,bij het overschot voegde voor hetzelfde doel. Stiichting „Hulp aan Landgenoten in Indonesië" te 's Gravenhage Giro 308 Burgerlijke Stand Aangiften van 12 tot 18 december. Geboren: Wilhelmina, d. v. W. Lan- genberg en W. van Ommeren, Noord einde 22. Klazina, d. v. J. J. van Di en E. Oos- terwijk, Lijsterbesstraat 57a. Johannes Gijsbertus. z. v. L. Mathol en A. la Grand, Kerkweg 55. Hendrika, d. v. S. van Tol en M. Broere, Ieplaan 80. Tohannes Leendert, z. v. T. Angenent en J. Zalm. Zuidkade 136. Gehuwd: J. Snoey en IJ. J. van Pelt. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: bruine glacé handschoen,, sjaal, muntbiljet, bruine riem van le deren jar., rode kinderwant. blijl, arm band, gouden ring met camee, verloren: springtouw, want, motor- overall in tas. 1 paar grijze glacé handschoenen, sjaal, blauwe want, glas van koplamp, gouden armband. Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. Zondag 22 december. V.m. 9,30 uur Ds. J. van der Haar. Nam. 6,30 uur Dr. J. R. Cuperus. le Kerstdag. V.m. 9,30 uur Ds. T- R. Cuperus. Nam. 6,30 uur Ds. J. van der Haar. 2e Kerstdag. V.m. 9,30 uur Ds. J. van der Haar. zondag 29 december. V.m. 9,30 uur Ds. J. van der Haar. Nam. 6,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Hervormd Wijkgebouw. Zondag 22 december. V.m. 9,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nam. 6,30 uur De. J. van der Haar. le Kerstdag. V.m. 9,30 uur Ds. J. van der Haar. Nam. 6,30 uur Ds, J. R. Cuperus. 2e Kerstdag. Geen dienst. zondag 29 december. V.m. 9,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nam. 6,30 uur Ds. J. van der Haar. Gereformeerde Kerk. Zondag 22 december. V.m. 10 en nam. 5 uur Ds. J. Snoey. le Kerstdag. V.m. 10 en nam. 5 uur Ds. J. Snoey. zondag 29 december. Vm. 10 en nam. 5 uur Ds. van Mun ster. Gorinchem. Ned. Herv. Ver. Wet en Evangelie. Zondag 22 december. Vm. 9,30 uur Ds. G. de Ru, R'dam. le Kerstdag. V.m. 9,30 uur Dr. W. S. van Leeuwen Rotterdam. Nam. 2,30 uur Kerstfeestviering Zon dagsschool Komt tot Mij. zondag 29 december. Vm. 9,30 uur Ds. M. C. Visser, Rotterdam. Chr. Afgesch. Gemeente. Zondag 22 december. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Leesdienst. le Kerstdag. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Leesdienst. 2e Kerstdag. Nam. 3 uur Ds. A. Bijkerk, Sliedrecht zondag 29 december. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Leesdienst. (tem. Geref. Gemeente. Nam. 5,30 uur Kerstfeestviering Zon dagsschool, le Kerstdag. Nam. 7 uur De. G. Ch. Duinker. 2e Kerstdag. Geen dienst, zondag 29 december. V.m. 10 uur Ds. G. Ch. Duinker. DE ZONDAGSDIENSTEN. 22 december Dr. J. W. H. Helleman, le en 2e Kerstdag Dr. E. M. L. Hem- minga. 29 december Dr. P. van der Linde. Gezellige Kerst-puzzel Huisarts Oogarts JAC. SATON en U krijgt een PRIMA BRIL De zaak met de buitenklok Leverancier van alle ziekenfondsen. Sport in 't kort SCHAAKVERENIGING W.S.V. Uitslagen huishoudelijke competitie, le tiental: P. BroerA. van der Starre 1-0 W. VerntoepJ. Tol £-j afgebroken partyen: W. van Vuuren—P. v. d. Heijden 1-0 W. van Vuuren—A. van Dijken 1-0 2e tiental: J. van OortP. Perdijk Jr. 1-0 A. BrouwerA. Doornhein 0-1 H. van Os—Th. Nijuwets 0-1 A. Versluis—A. Littooy afgebr. W. A. van OsH. van Egdom 1-0 Voor de clubcompetitie van de N.R.SB, wordt vrijdag 20 december te Rotterdam gespeeld S.D.K. I—W.S.V. I en S.D.K. II—W.S.V. n. Damvereniging „EXCELSIOR" Uitslag dam wedstrijd Excelsior I Moordrecht I. F. M. P. Jacobi P. Twigt 2-0 T. H. Twigt G. M. v. Jeveren 1-1 A. Blom R. Overes 1-1 A. Blonk H. Admiraal 0-2 C. H. Kram N. Bos 1-1 H. J. Lon N.O. 2-0 H. Troost H. Alphenaar 2-0 D. H. Zwanenburg G. de Bruin 2-0 A. N. Littooy T. Nicola 2-0 G. Heeren C. Terlouw 2-0 Totaal 15-5 Uitslag 14e ronde van de onderlinge competitie. A. v. d. Graaf T. den Ouden Jr. 0-2 D. la Grand A. Zwanenburg 2-0 W. v. d. Heijden A. Spek 2-0 Van links naar rechte 1 dus (Lat.) 3 zwerven 7 insect 8a niet gesloten 12 chinese maat 13 kleur 15 in orde (afk.) 8 17 een der muzen 9 19 rivier in Oostenrijk 10 21 bevel 11 22 soort onderwjjE (afk.) 14 23 muziekterm 16 24 zuid-amjrikaanse hoofdstad 18 29 te kort (afk.) 20 30 bocht 21 32 snelle 22 34 rondhout 25 35 eerste persoon (afk.) 26 36 bouwland 27 39 herdenkingsdag 28 40 bekende dierentuin 31 42 rondhout 33 43 jaar (Fr.) 37 45 middeleeuws zanger 38 47 cent (afk.) 41 48 plantje 44 51 jaargetijde 45 54 bijwoord 46 55 speelgoed 49 56 drank 50 58 vervaardigingiplaats 52 60 geogr. aand. (afk.) 53 61 zedig 56 62 afstandsmaat (afk.) 57 64 steun 59 65 mening 63 68 opdracht 66 69 narigheid 67 Van boven naar beneden 1 jong dier 2 sterrebeeld 3 christelijke feestdag 4 voorzetsel 5 chinese maat 6 water in Friesland stofmaat meisjesnaam kloosterzuster rekening frans p^rs. voornaamw. voertuig weerom persoonsafbeelding morsdoek zangnoot koerier raerlijk uitheems zoogdier feestdos land in europa artistiek beroep economische ontwrichting deel van een kasteelmuur muizekteken soort hardloopwedstrijd rivier Ou Sumatra zoogdier het romeinse rijk (afk.) ijzeroxyde netto (afk.) vertaler uitroep van pijn plant voedsel pers. voornaamw. goud (Fr.) eerwaarde heer (lat. afk.) A. A. Rietveld A. v. d. Flier 2-0 J. Doornheim J. de Heer 1-1 D. M. de Gelder J. de Bel 0-2 L. de Graaf H. J. Los 0-2 B. v. Eijk P. C. Treffers 2-0 COMPETITIESTANDEN G.D.D le klas Excelsior 4 4 0 0 8 48—32 Damlust 3 3 0 0 6 50—10 B.D.V. 4 2 1 1 5 49—31 Schoonhoven 5 2 0 3 4 4456 Boskoop 2 0 111 19—21 Moordrecht 3 0 0 3 0 15-^5 Bergambacht 4 0 0 4 0 2159 2e klas B.V.D. 3 3 0 0 6 27—17 Excelsior H 3 1 1 1 3 24—20 Damlust H 1 1 0 0 2 11— 1 Schoonhoven H 3 0 1 2 1 1727 Boskoop H 2 0 0 2 0 6-18 V. A.V. WADDINXVEEN. Afgelopen weekend werden alle wedstrijden afgelast door de ingevallen vorst, en het ziet er voor het komen de weekend niet veel beter uit. Het le elftal heeft deze week rust en kunnen dus hun tot nu toe behaalde lauweren eenli overdenken. Het 2e elftal ontvangt G.S.V. 4 en als er aangepakt wordt kan er gewonnen worden. Dit geldt evenzo voor het 3e elftal, als het le zat.-elftal welke respectievelijk bij Moerkapelle 2 op bezoek gaat en Boskoop Z I ontvangt. Wedstrijdprogramma: Waddinxveen Z I—Boskoop Z I. Waddinxveen 2G.S.V. 4 Mo3rkapelle 2-Waddinxveen 3. Denken alle leden en donateurs om de Kerstkaartavond welke maandag 23 december gehouden worden in de zaal van de heer van de Water. Aan vang 8 uur. BEF AIR-NIEUWS Ook deze week was de slechte weers omstandigheid spelbreker, zodat alle wedstrijden die in de afd. waren vast gesteld, afgelant moesten worden. We zullen maar hopen, dat zaterdag de bal weer gaat rollen want, dat is voor de geregelde afwerking van het programma wel hard nodig. Vooral ook voor het tweede en derde elftal die zaterdag tussen de lijnen komen. Programma voor a s. zaterdag: Zwervers ZBe Fair I, 2.30 uur R.V.C. n—Be Fair H. 2,30 uur Be Fair IHZwervers Z II, 2,30 u. ATTENTIE. Ons clubblad „Clubnieuws" zal ajs. dinsdagmorgen verschijnen. Stichting „Hulp aan Landgenoten in Indonesië" te 's Gravenhage Giro 308 KERSTWIJDINGSDIENST. Zoals reecte, vorige week gemeld, zal zaterdagavond 8 uur in de Gerefor meerde Kerk een Kerstwijdingsdienst gehouden worden, waaraan door ver schillende verenigingen medegewerkt zal worden. Zang en meditatie zullen elkaar afwisselen. De toegang is vrij. MEER SUIKERBIETEN VERBOUWEN? Telkenjare vormt de samenstelling van het bouwplan een voornaam on derdeel van de landbouwwerjczaam- heden; de gewassenkeuze te er de laatste jaren niet eenvoudiger op ge worden. Het prijzenverioop van verschillen de landbouwprodukten wordt steeds meer en dikwyls in ongunstige zin be ïnvloed door omstandigheaen, welke buiten onze macht zijn gelegen, het riaco hiervan komt wel bijzónder zwaar op onze landbouw te drukken. Wij willen dit sombere beeld door kruisen door het volle licht te laten vallen op de suikerbietenteelt. Vele landbouwers blijken bij het op maken van de jaarrekening niet onte vreden ov^r de bijdragie, welke de suikerbiet, ondanks het ongunstige voorjaarsweer en in enkele streken ook door de vergeiings ziekte, heeft geleverd, meer nog, velen bemerken, dat de suikerbiet het leed van vele misoogsten verzacht heeft. Het vlotte verloop van de oogst, het tenslotte toch nog oplopende ge halte bij eveneens toenemende wor- telopbrengst, doet mede de belang stelling toenemen en uit de praktijk hoort men thans reeds stemmen, die een uitbereiding van de teelt ver wachten. De suikerbietenteelt is daarom zo aantrekkelijk, omdat reeds voor de uitzaai de bietenprijs vaststaat, het geen van vele andere wassen niet ge zegd kan warden. Is de keuze op het gewas suikerbie ten gevallen, dan moet men wel be denken, dat een doelbewuste rassen- keuze nog gunstiger uitkomsten kan geven. Opvallend is in dit verband het prestatievermogen van de Klein-wanz lébener rassen, reeds jarenlang een vertrouwd begrip in de landbouw; ook dit jaar wordt de traditie voort gezet: het meest verbouwde poly- ploide ras Kleinwanzlebener Polybe- ta heeft in 1957 nog beter voldaan, dan men reeds van dit ras gewend is, daarnaafet heeft hot hoofdrar» Klein- wanzleben E zijn zo gewenste oogst- zekerheid behouden, terwijl schieter neiging weer geringer is geworden. Door een juiste rassenkeuze kan het doel om meer suikerbieten te ver bouwen verwezenlijkt worden. Dorpsstraat 33 Telefoon 418 Onweer Misschien zullen velen zich nog her inneren, dat op 27 januari door ge heel Nederland onweersbuien zijn voorgekomen. Het oude gezegde: onweer in het dorre hout, geeft een zomer nat of koud is gepasseerde zomer wel be waarheid. We hebben dan ook een merkwaar dige zomer achter de rug. Eind juni wats het zo warm, dat de mensheid geen pap meer kon zeggen. In de afgelopen zomer is er zeer veel water gevallen; onweersbuien al of niet vergezeld van hagel met als klap op de vuurpijl 24 augustus onweer en storm zodanig, dat de loodsdiensten tijdelijk werden gestaakt. Onweersbuien komen in alle maan den van het jaar voor en op het plat te land, waar men als het ware met de natuur mee leeft zich de meesten onzer wel wat huiverig voor onweer, hoe mooi onweerswolken en bliksem flitsen dan ook kunnen zijn. Dat men het grootste gevaar loopt in het open veld is door deskundigen van het KNMI in de Bilt gemakkelijk aangetoond ais men weet, dat het aan tal stuks vee, dat door de bliksem wordt getroffen tien maal zo groot is als het aantal mensen; terwijl er in ons land acht maal zo veel mensen als koeien zijn. De dodelijke ongevallen bij mensen vinden dan ook bijna uitsluitend bui tenshuis plaats. Zjjn we buiten en KELTUM PLEET De vanouds bekende zaak met de buiten' klok, komt er een onweersbui opzetten, dan is het zaak dekking te zoeken. Is er een gebouw te bereiken, dan zo vlug mogelijk naar binnen. Nooit onder bo men schuilen! Er werd wel eens be weerd, dat er boomsoorten zijn, waar onder men veilig kon schuilen. Daar dit echter nooit bewezen is, moeten we dus onder geen enkele boom blij ven staan. Kunnen we geen schuil plaats bereiken, dan is het zaak plat op de grond te gaan liggen; beter een nat pak, dan een ongeluk. In een gesloten auto is men veilig, maar niet op een trekker of in een jeep, omdat deze de beschermende werking van een gesloten carrosserie missen. We moeten dus nooit in de buurt van deze machines komen, zelfs draadafrasteringen, fietsen of ander metaal kunnen gevaar opleveren. De meteorologische instituten weten meer van onweer af dan wij leken. Over de gehele wereld komen per dag zo ongeveer 45.000 onweders voor. Als we nu rekenen dat zo'n bui een uur duurt, dan zijn er op ieder mo ment 1800 onweders in ontwikkeling. Gelukkig komen de meeste on weersbuien in de tropen voor, maar bij ons kan het toch ook wel eens le lijk spoken. Uit een gehouden radiopraatje van het KNMI blijkt het aantal dodelijke ongelukken van mensen, door de bliksem veroorzaakt, ongeveer twaalf per jaar te zijn in om land. Hierbij komt nog de grote schade, die ontstaat ten gevolge van brand, die grotendeels voorkomen had kun nen worden door een me ar algemene toepassing van bliksemafleiders. Voor al vaak kostbare clubgebouwen van volkstuinverenigingen komen hier voor in aanmerking. In verband met de hoge prijzen van bouwmaterialen enz. moet hier toch meer de aandacht aan worden be steed. Vroeger zei men wel eerv;: in de brand, uit de brand, maar dit zal nu wel niet meer zo zijn. L. V. Kennen Uw handen het geheim van komt U eens .bij ons binnen en laat U de monstreren. I O LTU. UD .JttOOailH^OOAT^ A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1 Telefoon 335

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 3