I!. HEEMSKERK tfaCon DOELEMAN y|| Heeft U roos? /tfajefoemrity Willem Jansen trouwt de Freule Probeer „Enden Shampo" van Helene Curtis. Per pot f 6.50 reeüs opgericiu in januan. razo, aus ruim M jam geieueu. j_li januari rooo sloot ae ciuo zien earner aan uy at IN eaerranuse vererugmg van po-=uze- geiveizamciaars eu wcra aus men een zensunituge veiemgmgL Ter geiegeniieiu van net zilveren ju bileum zol er OP vryuag, or januari eil zaieiuag, i leut uair rsao in noier meur te iaosxoop een iwee-uaagae poBtzeger- tenioonaierung woruen guwuutn. net is ae oeuoenng uan te laten zien, wat er lil -Dosnoup verzamera wolut. en boe en wat men nan verzamelen, ue leuen neooen voiuoenue meaeweritmg toegezegu om er een goeue tentoou- stenmg van te manen, uuk ae jeugu zal met een ïnzenmng vei tegenwoor- üiga zyn. uit zal dan ae aerae postzegeiten- toonstemng zijn, ale m noanoop worut genouaen. ue eerste tentoonstelling vona piaats op ZU januari raoi m net intuasen verawenen - notei rnaasen, de tweeae op 10 januari l»io in ae raaaszaai van net uemeentenuis te Boanuop en wei ter geiegeimeia van het rza jarig oestaan. mans oereiaen de Bosxoopse verzamelaars zien voor om ter geiegenneiu van net zo jarig bestaan van nun aiaeung een aerae postzegeiten toons telling te organiseren Bat oeiangstening voor net verza melen van pootzegeis steeas toeneemt, moge ook Diyxen tut ae gestaaige groei van de BosKoopse vereniging. Toen ae eerste ciud in januari iaZo wera opgericnt, waren er 14 leuen, en toen men zich in januari 1953 aan sloot by de JNederianose Veremgmg was het ieuental tot 19 gestegen. Thane telt üe aiuehng meer aan 10 leden, waarvan een tiental te Wad- dinxveen woonacnug is. Bovenalen is er een aparte jeugaaiaeiing m Bos koop en in Waddinxveen. KERSTFEEST BIJ DE PLAXXELAN USVKOUWEN. y.nlrpla leden hadden de leiaing en verzorging op zien genomen. Mevr. van Leeuwen-Vente opende met een toepasselijk woord de avond. Kerstliederen weraen gezongen, waarna Mevr. Posma-Lindeboom een Kerstverhaal voor las. Na de pauze droeg Mevr. Shedrecht van der Laan enkete gedichten voor en er werd gezellig korne gedronken. 44 Kerstpakketten, die door de leden waren geschonken, werden de vol- gende aag bij zieken en alleenstaan den bezorgd. Mevr van Leeuwen sloot de avond en wenste allen prettige Kerstdagen en een voorspoedig Nieuwjaar. VERGADERING S.G.P. Maandag 23 december jl. sprak op uitnodiging van de Kiesvereniging der Staatkundig Geref. Party, ae Edel achtbare Heer D. Kodde, burgemees ter van Zoutelande. Zijn onaerwerp was: De goede politiek. Spreker belichtte in hoofdzaak het richtsnoer dat de regering naar eis van Gods Woord dient vast te houden en zoals uitgedrukt iis in Art. 36 der Ned. Geloofsbelijdenis. Hierop dienen Dorpsstraat de vertegenwoordigers in de Staten Generaal de regering bij voortduring te wijzen, afgezien van wat men meent wel' of niet uitvoerbaar te zijn. Dit houdt niet in dat de regering haar bemoeiingen zover zou uitstrekken dat rripri zich niet roeren of bewegen kan zonder in conflict te komen met al lerlei beperkende bepalingen. Nadat spr. breedvoerig had stilgestaan by de beginsel-programma), van diverse politieke groepen, kwam hij tot de conclusie dat, hoewel zeer kundige ii- guren hierin naar voren treden er een belangrijk verschil in grondslag be- staat. Er werden enkele vragen ge steld, welke op bevredigende wyze werden beantwoord. De belangstelling voor deze avond was bevredigend. NIEUWE ZAAK GEOPEND. De heer L. Verhoeff heeft zaterdag middag zijn nieuwe smederij aan de Dorpsstraat in gebruik genomen. De officiële opening geschiedde door bur gemeester Warnaar, die zijn blijdschap over deze nieuwe aanwinst van de ge meente uitsprak. Ook wethouder »Ve- nema was bij deze plechtigheid tegen woordig. De heer T. Ververs heeft een woord van dank gesproken tot alien, die ami de tot standkoming van dit bedryf medewerking hadden verleend, in het bijzonder de architect, de heer L. Roggeveen en de aannemer, de heer Boeren. CONCERT DAMES- EN MANNEN KOOR „ONVERMOED VOORUIT Bovengenoemd koor is voornemens een concert te geven op zaterdag 25 januari a.s. in de Geref. Kerk, alhier, met medewerking van de organist Feike Asma. Binnenkort zullen meer dere gegevens hieromtrent bekend gemaakt worden. VERGADERING VAN DE B.V.L. Dinsdagavond belegde de landelijke vereniging voor bedryfsvryheid m de landbouw (B.V.L.) een protestverga dering in lunchroom van de Water. In bespreking kwamen de garantie prijs voor de melk. het te lang yast- houden van de boter, voordat ze m de koelhuizen komt en enkele premie heffingen. Er werd felle critiek geleverd op het Landbouwschap en alle aanwezi gen, op één na, waren voor opheffing Pig en Peg op stap 1. Onze vrienden Pig en Peg zijn zich wat aan 't vervelen, opeens gaat Pig rechtop zitten en zegt: Ik heb imgeen oom Peg, die woont buiten de stad m het dorpje Baarsbrugge. Zullen we daar eens naar toe gaan. 2. Dat ie best. antwoordt de dikke Peg en op een holletje gaan ze naar het station. Pig heeft wel drie maal zulke lange benen als Peg, dus valt het voor de kleine man niet mee om hem bij te houden. van dit instituut. Algemeen werd aan gedrongen op een vluggere uitbeta- Iteg van de beloofde garantieprijzen. DENKT u OM DE KERSTBOOM VERBRANDING. Hoewel wij vorige week reeds een bericht publiceerden van de kerst boomverbranding die de Sportvereni ging Be Fair a.s. donderdagavond om f?ur organiseert, lijkt het onstoch niet overbodig onze lezers nogmaals op deze gebeurtenis attent te maken. Zorg er voor, dat voor 7 uur Uw kerstboom op het terrein aan de Sniepweg aanwezig is, dan zal even als het vorig jaar dit evenement weer een succes worden. tentoonstelling van „DE VOGELVRIENDEN". Door deze onlangs opgerichte ver eniging werd in het verenigingsge bouw aan de Stationsstraat vorige week een tentoonstelling gehouden van verschillende vogelsoorten. Enke le fazanten, een aantal duiven en een grote verscheidenheid van kanaries en tropische vogels vulden de komen. Niet alleen voor de vogelliefhebbers, maar ook voor andere belangsteilen- E. H. Kalkman, Nieuwjaarsmorgen. Geen dienst. Zondag 5 januari. V.m. 9,30 uur Db. Voorhout. Chr. Afgesch. Gemeente. Oudejaarsavond. Nam. 7 uur Leesdienst Nieuwjaarsmorgen. Nam. 7 uur Ds. G. van de Breevaart, van H. I. Ambacht. Zondag 5 januari. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Leesdienst Woensdag 8 januari nam. 7 uur Ds. A. P. Verloop, Alblasserdam. Rem. Geref. Gemeente. Oudejaarsavond. Nam. 5 uur Dn. G. Ch. Duinker. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. Zondag 5 januari. V.m. 10 uur Ds. G. Ch. Duinker. Oud Geref. Gemeente. Oudejaarsavond, nam. 7 uur Ds. M. Mieras, Krimpen a.d. IJssel. maar wk. vw* 7 den viol er zeer veel te genieten. De tentoonstellnig mag zeer ge slaagd genoemd worden. BENOEMD. Mej. A Groeneveld, thans leidster aan een der Hervormde kleuterscho len alhier, werd benoemd tot hootd- leidnter aan de Chr. Kleuterschool te Gouderak. Deze benoeming gaat in op 1 april a.s. ZONDAGSDIENST. Nieuwjaarsdag. Dr. J. W. H. Helle man. Zondag 5 januari: Dr. E. M. L. Hem- minga. SPORENELEMENTEN. Het is geen toeval dat de laatste jaren in vele land- en tuinbouwkrin- gen meer aandacht wordt besteed aan de sporenelementen. Door te eenzijdig gebruik van kunpt meststoffen die meer of minder gezui verd zijn, zijn in de loop der tijden belangrijke hoeveelheden sporenele menten uit de grond verdwenen Alhoewel sporenelementen slechts in zeer kleine hoeveelheden sporen nodig zijn voor plant en dier, zijn zij toch beslist onmisbaar voor een onge stoorde groei en ontwikkeling hiervan. Belangrijke sporenelementen zijn o.a. koper, borium, mangaan, cobalt, jodium, zink en vele andere. Al deze elementen zijn onmisbaar voor een optimale groei van de ge wassen en voor een gezonde ontwik keling van ons vee. By verwaarlozing hiervan zullen de nadelige financiële gevolgen zeker niet uitblijven. Vooral de lichte gronden, de zand en veengronden die van nature arm zijn aan sporenelementen, zijn het meent gevoelig voor tekorten aan spo renelementen. Naast het gebruik van organische meststoffen als stalmest, compost, beer, bagger e-d. is het daarom nterk aan te raden de stikstof-, fosforzuur en kalimeststoffen te geven in die vorm, waarbij naast de hoofdelemen ten, velschillende nevenbestanddelen voorkomen. Hierbij denken we b.v. aan Thomas meel, laag procentige kalizouten en ook aan, koperslakkenbloem. Grond onderzoek zal uitwijzen hoe in ver schillende gevallen moet worden ge handeld. Sport in 't kort BE FAIR NIEUWS. Ook de weersgesteldheid op de laat ste zaterdag van het jaar, was van dien aard, dat alle vastgestelde com petitiewedstrijden weer moesten wor den uitgesteld. Om toch het eerste en tweede elftal weer eens te laten voetballen werd er tussen deze beide elftallen een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld. Met daze mededeling zou verder de kous af kunnen zijn, air, er tenminste niet zo'n verrassende uitslag aan ver bonden was. Want het tweede elftal zegevierde nl. met 3-1. Commentaar lijkt ons verder over bodig, we zouden alleen de vraag nog willen stellen: klopt er hier iets niet? De verzorger van de Be Fairrubriek wenst U een in alle opzichten voor spoedig Nieuwjaar toe, We maken tevens van de gelegen heid gebruik om de redaktie van deze courant dank te zeggen voor de elke week weer verleende plaatsruimte. GEEN TRAINING. Ten overvloede maken wij nog be kend, dat er begrijpelijk a.s. dinsdag avond geen training is. Dinsdag 7 januari om 7 uur allen weer present a.u.b. De training van de junioren gaat gewoon door. Het ie je tijd. oude kalender, verkwister van alweer een jaar! Wij konden je maar nauwelijks dulden Geen tijd is 't wachtwoord voor elkaar. Jij sleurde ons van de maandag tot zaterdag het jaar weer door. We leefden met massaprodukten systeem en wetenschap.Waarvoor? 't Jaar wordt herdacht, oude kalender. Je rijen data zijn voorbij. Zelfs geen herinnering is gebleven dan aan vakantie met de kosten vry. O ja. Er waren jaargetijden, door de reklame uitgedacht en door de mode voorgeschreven en naarstig door mevrouw betracht. Maar wat gebeurde eens, kalender, toen 't Pasen was en Pinksterfeest? Toen is 't van de cultuur invasie een dag in de natuur geweest! Maar met 't eind in 't zicht, kalender, Dat is wat ieder overweegt wordt bij de radio en kerstboom een stemmig kerstfeest toch gepleegd? Het ijs gebeurdeer de kalender. Wat is de zin van jou bestaan? Dag in dag uit ons voort te drijven? Publiek dat in 't gareel moet gaan? Maar voorspoed past ons wel, kalender Ontwikkeling en naam als vlag. Dan gaan we graag weer met je schema over tot de orde van de dag. M. J. Sliedrecht Weekagenda 2, 3 en 4 januari Filmavond van Wad- dinxveen door Concordia in Het Centrum. Dinsdag 7 januari. Bejaardenmiddag Wijkgebouw, Esdoornlaan. Woensdag 15 januari Vergadering N. C.V.B. in Vereen, gebouw, Stations straat. Donderdag 23 januari. Lezing Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in lunchroom van de Water. Donderdag 9 januari. Jaarvergadering C.B.T.B. in Verenigingsgebouw in de Stationsstraat. GEEN CLUBBLAD GEHAD Deze maand zyn de clubbladen rondgebracht, maar door de vele adreswijzigingen bestaat de mogelijk heid dat enkele leden geen exemplaar gehad hebben. Even een berichtje op Nesse 11 en U zult als nog een club blad krijgen. Programma voor a.s. zaterdag: Bij het ter perse gaan van dit num mer is ons helaas nog geen wedstrijd programma voor a.s. zaterdag bekend. W.Z.C. DE GOUWE. Ook zaterdag 4 januari a.s. zal er nog geen zwembus rijden naar Gou da. Dit in verband met herstelwerk zaamheden aan het bad. De datum van hervatting zullen we tijdig bekend maken. Telefoon 418 Burgerlijke Stand Aangiften van 19 te.m 26 dec. 1957 Geboren: Elly d.v. W. la Grand en A. Metselaar, Lijsterbesstraat 63; Maria Magdalena, d. v. D. Heeren en P. W. Versluis, J. Dorrekenskade-w Geertje, d. v. A. Kroeze en W. Bos, Burg. Trooststraat 100; Frank. z. v. J. F. Knaapen en E. L. Best, Kerkweg 209. Jannie, d.v. D. Tiele en E. J. de Jong, Kerkweg 59. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: blauw zakmes; bruine glacé handschoen; fietspompje; blauw kinderwantje; rode portemonnaie met inh:; bruin étui van geweer. Verloren: zwarte sjaal; blauwe want met zwarte strepen; bruine want. zwarte polsmof, 1 paar kinderwantjes aan een koord. FEUILLETON No. 26 door L. VAN SCHOOTEN Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. Oudejaarsavond. Nam. 7,30 uur Ds. J. van der Haar Nieuwjaarsmorgen. V.m. 9,30 uur Ds. J. van der Haar Zondag 5 januari. Vm 9,30 uur Drs. J. van der Haar Nam. 6,30 uur Ds. J. R Cuperus Hervormd Wijkgebouw. Oudejaarsavond. Geen dienst. Nieuwjaarsmorgen. Geen dienst. Zondag 5 januari. V.m. 9,30 uur Ds. J. R. Cuperus Nam. 6,30 uur Geen dienst Gereformeerde Kerk. Oudejaarsavond. Nam. 7,30 uur Ds. J. Snoey Nieuwjaarsmorgen. V.m. 10 uur Ds. J. Snoey. Zondag 5 januari. T V.m. 10 en nam. 5 uur Ds. J. Snoey. Ned. Herv. Ver. Wet en Evangelie. Oudejaarsavond. Nam. 7,30 uur Prof. Dr. W. C. van Unnik. Utrecht. Nee, antwoordde ze en haar stem was zachter dan anders, u moet mij ook wat vergeven. Ik heb me laten lei den door m n trots en m'n vooringeno menheid ik heb uw aochters uit de tennisclub gehouden, ik heb uw plan voor Koningmneaag de nek omge draaid. ik ben begonnen, hield hy vol. Nu ja, lachte ze, zuilen we daar over niet kibbelen? Ik ben blij dat u gekomen bent en mij hierover in ver trouwen hebt genomen. Daar voel ik meja, hij zag de glimlach op haar gezicht, daar voel ik me wel een klein beetje mee vereerd. Maar 't gaat ook om Els. Weet u wat Els laaipt zei flapte hy er uit, ik wou dat de freule m'n moe der was. Maar toen voelde hij zich opeens een bonk onhandige lompheid worden, wist niet meer waar hij kijken moest, voelde hoe het zweet hem uit brak en staarde onbeholpen naar zijn grote handen, wachtend op haar ant woord, dat vernietigend zou zijn, dat de afstand tussen hen beiden zou her stellen en weqr oneindig groot zou maken, dat de brug van het vertrou wen in dit uur zo moeizaam gebouwd, weer zou afbreken. Dat vind ik ontzettend lief van haar, hoorde hij haar zeggen, ik heb zelf zo vaak gedacht, nadat ik haar ontmoet had hoe anders m'n leven zou zijn geweest, wanneer ik zo'n dochter had gehad. In Willem Jansen steeg een grote dankbaarheid omhoog. Hoe tactvol hoe sympathiek wist zij z'n onhandigheid te maskeren hoe begreep ze wat hij met zijn woorden had bedoeld. Wilt u nog eens gauw komen? vroeg bij nadering. Els heeft al naar u ge vraagd. En ik.ik dank u wel. Ik eh. ik hoop dat ik nog eens iets voor u kan doen, want ik sta by u in de schuld, freule. O, zei ze meteen, daar houd ik u aan, meneer Jansen. Want ik heb zelf ook een paar dingen, die ik wel eenp zou willen bepraten met een man van zaken. Mijn rentmeester is een beste man, maar hij is eigenlijk alleen een keurige boekhouder, en hy kijkt naar mij om allaen maar ja te knikken. Ik ben niet zo bar tevreden over de ma nier waarop mijn bezittingen worden geëxploiteerd, er zit geen lijn in. Gaat u nog niet weg. ik denk, lachte ze, dat u na al die thee liever een glas sherry heeft? Ik ben een liefhebber geworden van sherry, bekende hij. Goed, zei ze en belde, dan moet u me eens uw advies geven. Want ik ben tenslotte maar een vrouw Toen Willem Jansen een uur later thuiskwam liep hij meteen naar de ziekenkamer. Els begroette hem met haar glimlach. Vadertje. Êlske-meid, je moet de groeten hebben van de freule. Hebt u haar gezien? Ik heb bij haar thee gedronken. Ze moest het even verwerken. En.zei ze. Vindt u haar geen schat Nou, hij deed zijn stem gereser veerd klinken. Zoiets kunt u natuurlijk niet zeg gen he, begreep ze lachend. Maar dat jij haar een schat vindt, dat kan ik best begrijpen, ging hij voort, bly dat hy de klip had omzeild. Zeg Els.we hebben het over jou ge had. Over mij? Over jou en Henk. Hij voelde de spanning die opeens tussen hen hing. Teje moet je maar geen zorgen maken, ging hij aarzelend voort en zijn hanH zocht de hare. Niet pieke ren. Want het komt allemaal best in orde hoor. Jij moet mijn blij 3, geluk kige Els blijven. kind. daarvoor heb ik alles over geloof je dat? O vader! zei ze en opeens schokte V.qar lichaam. Ze snikte. Onthutst keek Willem op, zag Rie haastig binnenlo pen. Hij stond op, greep haar arm en voerde haar mee naar de andere ka mer. Laten huilen, zei hij en het meisje zag hem verwonderd aan. Dit was weer haar zelfbewuste vader, met al zijn oude overwicht, 't Is geen narig heid, het is alleen maar geluk. Toen voelde hij de armen van zijn oudste dochter om zijn hals. Jij bent de beste vader van de hele wereld, zei ze aan zijn oor. Jaja... mompelde hij verlegen. Ga nou maar naar Els. Maar hij betrapte er zich op dat hij weer neuriede zoals vroeger (een beet je er tegen aan, want hij kon de wijs Maandag 13 januari. Jaarvergadering Geref. Mannenvereniging. Het eerstvolgende nummer van het Weekblad zal verschijnen op vry dag 10 januari. nooit houden) toen hij de deur uitliep naar- de fabriek Henk Graafland zou er nog wel zijn, en hy moest met die jongeman eens een hartig woordje spreken. HOOFDSTUK XIV „We zyn het eens!" Het was een jaar later, en de storm in Groenhoven was bedaard. Want 'n beetje gestormd had het' wel. zij het in een glas water. Dat Henk Graaf land en Els Jansen 't eens waren, dat Henk weg was bij de fabriek, dat hij bij de Spijker-autofabriek het vak leerde, dat de chauffeur van Jansen daar ook heen was en dat ze samen in de autohandel en -reparatie zouden gaan, dat de oude Graaflands verhuisd waren uit het smalle straatje naar een aardig huisje aan de Boerenwetering, en dat notabene eigendom was van de Freule! het was genoeg om overal waar vrouwen (maar ook mannen!) tezamen waren, stof tot urenlange ge sprekken te geven. Daarbij verbleekte nog het nieuws van de verloving van Rie met George Vreeburg. Bij Henk en Els was alles stilletjes gegaan, bij Rie's verloving was er een receptie geweest op Casa Cara. Velen gingen er heen met harte lijke bffïte wensen, anderen uit nieuws gierigheid of omdat ze voor him fat soen niet weg konden blijven. Willem Jansen was er natuurlijk, stralend zn gezicht, en hij viel iedereen meehe lemaal niet zo'n barre, en hij was be leefd en voorkomend jegens de dames en joviaal met de heren. En de Freule was er ookdat deed de deur dicht. Het verkeer tussen Het Huis en Casa Cara was inmiddels drukker ge worden. Want Willam Jansen had de Freule wel duidelijk gemaakt dat haar rentmeester haar goederen wel geheel precies en nauwgezet administreerde, maar dat ze er veel meer profijt van kon hebben wanneer ze de zaken an ders aanpakte. Er werd weiland ge scheurd en er werden op een van de terreinen bij het bos keurige villaatjes gezet, die al spoedig bewoners kregen uit de nabije stad. Het kippenhok ward een hoenderpark ergens achter op het terrein en het bon werd uitgedund. de houtveiling bracht een knappe prijs op. Freule Constance, die al had zitten rekenen hoe ze haar staat kon ophou den bij een slinkend inkomen, zag haar zorgen gaandeweg verminderen. En toen ze wat van haar degelijke secure obligaties had omgezet in aandelen die zeer behoorlijke dividenden oplever den, zei ze op een goede middag stra lend tot haar vroegere aartvijand: Waarom laat u de fabriek niet schie ten en gaat u mijn bezit niet helemaal beheren? Ik word nog miljonaire, als het zo doorgaat Zo'n vaart zal het zeker niet lopen, zei Willem ernstig, zoals het nu gaat gaat het goed, en we moeten niet gaan gokken. U hebt alleen maar uit uw bezit gehaald wat er in zat, en dat is jaren lang verzuimd. Maar tenzij we een meevallertje hebben zoals onlangs met dat stukje grond voor de gemeen te moet u toch maar niet al te veel op grote winsten rekenen. Trouwens, ik geloof dat de situatie nu zeer bevredi gend is. i Dat ben ik met u eens, zei ze ai

Weekblad voor Waddinxveen | 1957 | | pagina 2