Bromley J tfaton DOELEMAN ZENUWRUST Sociale Verzekeringswetten WADDINXVEEN VRIJE VESTIGING Fa van der Linde Zn DENNENNAALDEN ZEEP a 1,40, 2,25 en 6,50 TOILETPOEDER 2,90 BADZOUT 3,75 gewone belangstelling zal betstaan. Bijzonderheden omtrent deze wo ningen vindt U in een advertentie in dit nummer. „NOOIT GEDACHT". In januari 1933 werd de ijsclub Nooit Gedacht opgericht, zodat deze vereniging deze maand haar 25 jarig bestaan viert. Dit heugelijke feit zal o.m. worden herdacht ter gelegenheid van een re ceptie op zaterdag 25 januari a.s. des nam. van 3 tot 4,30 uur in hotel De Unie. JAARVERGADERING K.A.B. Dinsdag 21 januari a.s. in het R.K. verenigingsgebouw, Jaarvergadering van' de K.A.B., aanvang 8 uur. Alle leden worden beleefd doch dringend verzocht aanwezig te zijn. Periodiek aftredend E. Rijnbeek 'secr. en H. Bresser, 2e voorzitter, beiden herkies baar. Tegen candidaten kunnen inge diend worden tot voor de vergadering. Diverse verslagen van de onderaf delingen. Een avond met verrassingen. Wij verwachten ten minste 100 le den. INSTRUMENTENFONDS CONCORDIA. Het instrumentencomite van Con cordia ontving weer enkele mooie giften en wel: 1 van f 100; 1 van f 50 en 2 van f 25, zo gaat het goed, al is de f 8000,— nog lang niet bereikt. Deze week wordt er weer flink aan gepakt en kunnen de heren verwacht worden met de lijst en dan maar weer op naar de f 3000,voorlopig, oo De N.V. Carrosseriefabriek Verheul zal dit fonds een gloednieuw instru ment schenken. Dit voorbeeld verdient navolging. Dus bij de stand f 2000,komt nog dit geschenk van grote waarde. Pig en Peg op stap 5. Niks daarvan. We vinden wel een oplossing, zegt Pig. Kom maar eens mee dan gaan we weer naar buiten. Deze controleur laat oni> ier toch niet door als we geen kaartje hebben. We moeten het op een andere manier proberen. 6. Als ze weer op straat lopen zegt Peg: Hoeveel geld hebben we nog sa men? De beurzen worden geleegd en het totale bedrag is 27 cent. Daarvoor doen ze het vast niet. Laat eens kij ken hoeveel moet er nog bijkomen? nog f 2,48. Dat is een heel bedrag hoor, dat krijgen ze nooit bij elkaar. Instrumentenfonds „Concordia" Stand deze week f 2000, VERLOTING P.V. DE ZWALUW. Op onderstaande nummers kunnen prijzen afgehaald worden bij P. C. Loendersloot. Ieplaan 15. Nummers 1730, 138, 031, 303, 119. POSTDUIVENTENTOONSTELLJNG DE ZWALUW. De postduivententoonstelling, welke zaterdagmiddag door de postduiven^ vereniging De Zwaluw in de zaal van lunchroom van de Water werd ge houden, vormde het hoogtepunt van het verenigingsleven voor het winter seizoen van deze duivenhouders. In totaal waren hier 162 zaterdagvlieger bijeen gebracht, die gekeurd werden door de heer J. van der Linde te Bleiswijk. Dit keer waren het niet de vliegcapaciteiten, waarop de duiven beoordeeld werden, doch meer de bouw van de dieren, het spierenstel sel e.d. Het geheel was op overzichte lijke wijze gerangschikt en de ten toonstelling maakte een keurige en goed verzorgde indruk. Op deze tentoonstelling werden de volgende bekroningen toegekend Klasse 1: Oude doffers, bevlogen bo ven 500 km: 1 T. Boere, 2 T. Baan, 3 H. Russcher, 4 T. Baan. Zeer eer volle vermelding C. de Lang, Klasse 2. Oude doffers, bevlogen van 250 tot 500 km: 1 T. Boere, 2 C. J. Smit; 3 T. Baan. 4 L. W. Versluis. Zeer eer volle vermelding P. C. 't Hart. Klasse 3 Oude doffers, bevlogen tot 250 km: 1 W. Tamerus, 2 T. Boere, 3 H. Rus scher, 4 A. Poot, 5 Gebr. Hofman. Zeer eervolle vermelding C. J. Smit. Klasse 4. Jonge doffers bevlogen van 150 tot 300 km: 1 T. Baan, 2 T. Boere, 3 C. J. Smit, 4 A. Poot, 5 L. W. Ver- Kluis, H. Russcher. 7 H. Russcher, 8 C. de Lang. Zeer eervolle vermelding P. C. 't Hart. Klasse 5. Fond-doffers: bevlogen tot 150 km: 1 Gebr. Hofman, 2 C. de Lang, 3 C. J. Smit. 4 H. Rus scher, 5 T. Baan, 6 A. Poot, 7 C. de Lang, 8 P. C. 't Hart. Zeer eervolle vermelding C. J. Poot. Klasse 6: Ou de duivinnen boven 500 km: 1 T. Boere, 2 T. Baan, 3 Gebr. Hofman. Zeer eervolle vermelding T. Baan, Klasje 7: Oude duivinnen bevlogen van 250 tot 500 km: 1 C. J. Smit. 2 T. Baan, 3 T. Boere, 4 Gebr. Hofman. Zeer eervolle vermelding H. Russcher Klasse 8. Oude duivinnen, bevlogen tot 250 km: 1 C. J. Smit, 2 H. Rus scher, 3 H. Rusncher, 4 T. Baan. Zeer eervolle eervolle vermelding Gebr. Hofman. Kl'assa 9. Jonge duivinnen, bevlogen van 150 tot 300 km: 1 W. Tamerus, 2 C. de Lang, 3 T. Boere, 4 Gebr. Hofman. 5 L. W. Versluis, 6 A. Poot, 7 C. J. Smit. Klasse 10. Jonge duivinnen bevlogen tot 150 km 1 T. Boere, T. Boere, 3 C. J. Smit, 4 Gebr. Hofman, 5 H. Russcher, T. Baan 7 T. Baan. Zeer eervolle vermelding W. Tamerus. De bekroning voor de mooiste dun van het geheel ging naar C. J. Smit. De mooiste oude duivin van de ten toonstelling was eveneenr; van C. J. Smit. De prijs voor de mooiste jonge duivin ging naar T. Boere, die ook de bekroning kreeg voor de mooiste oude doffer van het geheel. De mooiste jonge doffer had T. Baan, „VOX JUBILANS". De leden van de Ned. Herv. gem. zangvereniging Vox Jubilans kwamen maandagavond in jaarvergadering bij een. welke gehouden werd in het wijkgebouw aan de Esdoornlaan. De bijeenkomst stond onder leiding van de voorzitter der vereniging, de heer A. Kooijman. Deze kenschetste het af gelopen jaar voor de vereniging als een periode van hard werken, waarin het koor in totaal 13 malen in het openbaar is opgetreden, nl. behalve bij verschillende gelegenheden in de eigen gemeente o.a. te Rotterdam, Al- blasserdam en Bodegraven. Het ge mengde koor telt thans 102 leden, waarvan 28 heren-leden. De heren- partijen kunnen dan ook nog wel eni ge versterking gebruiken. Nadat de secretaresse, mej. J. Hui- zer de notulen van de vorige jaarver gadering had gelezen bracht de pen ningmeester, de heer D. Oskam, een financiëel jaarverslag uit. Daaruit bleek dat de financiële positie van de vereniging gezond is. Interer>sant was ook het verslag van mej. T. Struik als leidster van het jeugdkoor „De Zangvogels". Daaruit bleek wel, dat het in het afgelopen jaar genomen besluit om het meisjes koor van deze naam om te zetten in een jeugdkoor, een groot succes is geworden. Dit jeugdkoor heeft thans 92 leden. Thans zijn plannen in voor bereiding om dit omvangrijke jeugd koor in verschillende groepen te split sen naar jongens en meisje» van twee leeftijdsgroepen. Hiervoor is evenwel nog een groter aantal leden nodig, omdat bij het tegenwoordige aantal een splitsing in financieel opzicht niet mogelijk is. Hierna werden de plannen voor het komende jaar besproken. De vergade ring ging akkoord met een optreden op 29 januari op een avond van de Herv. Jeugdraad, het medewerken aan een avond voor de Bijbelkiosk- vereniging samen met het Geref. Kerk koor en de zanger Kees Deenik, een Paasconcert op 24 april te Bodegraven medewerking aan een Paasdienst op 2e Paasdag in de Koningjnnekerk te Rotterdam en aan een herdenkings dienst ter gelegenheid van het gouden toonkunstenaars-jubileum van de diri gent Van het koor. de heer Mar. Eg berts te Rotterdam. Verder zijn con certen in voorbereiding te Oudewater, in de Grote of St. Jacobskerk ta Den Haag, in de Ev. Lutherse Kerk te Den Haag. terwijl verder de mogelijkheid niet uitgesloten wordt geacht dat het koor nog dit jaar zal optreden voor de N.C.R.V.-microfoon. Bij de bestuursverkiezing werden de dames mej. A. Noorlander en mej. A. de Wit, evenals de heren W. van den Hoek en A. van Ringelenstein herkozen. In de vakature K. van Oos_ tenbrugge werd tot bestuurslid geko zen K. Ihrmann. In het tweede deel van de avond werd het zakelijke ka rakter van de bijeenkomst verwisseld voor ontspanning. Ingezonden stukken (Buiten verantwoordelijkh. der Red.) Sinds de laatste twee jaar verdwij nen in onze buurt vele katten spoor- loos.vDe mijne ging vrijdags-avonds vóór Pinksteren jl. gezond en goed gevoed naar buiten en hij is nooit meer teruggekomen. Verscheidene maanden daarvóór hebben meerdere katten, gezonde, volwansen dieren, hetzelfde lot ondergaan. Begin de cember 1957 kwamen vijf jonge poe sen half dood bij hun resp. eigenaars terug, waar zij dezelfde dag nog aan vergiftiging stierven onder hevige pij nen. Sinds vrijdag jl. is de kat van de heer A. Boer verdwenen en nog niet terug. Niet alleen zijn wij zeer gesteld op onze huisdieren, maar wij hebben ze ook erg hard nodig, dat weet ieder die lang, een slootkant woont. De gemeente reikt regelmatig en voldoende vergif uit, maar toch Hebben katten een groot aandeel in de verdelging van. ratten en muizen. De laaghartige dader is niet alleen een schande, maar ook een groot ge vaar voor onze gemeente, in aanmer king genomen de van nature schrik barende toename van ongedierte. Wie vermoedens heeft of echte be wijzen, geve hiervan dus omgaand bericht bij de politie. Hoogachtend, S. van der Boom, Zuidkade 146. Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9,30 uur Ds. P. P. J. Monster. Gouda. Nam. 6,30 uur Ds. J. R. Cuperuis. Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nam. 6,30 uur De heer A. J. Kruithof Monster Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur Ds. J. Snoey. Ned. Herv. Ver. Wet en Evangelie. V.m. 9,30 uur Ds. H. Huting, Gouda. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Leesdienst. donderdag 23 jan. nam. 7 uur Ds. G. van de Breevaart, H. I. Ambacht. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Ds. Poortma, Lochem. DE ZONDAGSDIENST zal waarge nomen worden door Dr. E. M. L. Hem- manga. Burgerlijke Stand Aangiften van 9 tot 15 januari 1958. Geboren: Barbara Elizabeth Teuntje, d. v. E. J. van Beek en A, van Wen- gerden. Ieplaan 96a. Johannes, z. v. J. Visser en H. Fijan, Dorpsstraat 78. Dorothea Cornelia, Maria, d. v. C. J. Captein en M. Bresser, Nesse 38. Leendert Johannes Cornells, z. v. J. Heeren en J. Groenveld, Noordeinde 25. Antonius Gijsbertus. z. v. C. L. J. Kleiweg en H. A. P. de Waal, Zuid kade 83. T Robert Jan, z. v. D. Zijlstra en J. M. Roberton, St. Victomtraat 17. Ondertrouwd: M A. C. Verkleij enM. G. Steenlandi. C. M. Kuystermans en C. J. Droog; C. W. Zuidam en A. J. Cammeraat; Overleden: Boom, Cornelis, oud 85 ja ren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: sleutel, sjaal, bruine gla ce handschoen, bruine handschoen, rozenkrans, rood met grijs kinder wantje, roeispaan, bruine tas, bruine capuchon, bruine kinderwantjes, rood tasje, beige sjaal. Verloren: bruine glacé handschoen, bruine tas, sjaal, nylonkous. dames polshorloge, grijze wollen handschoen, grijs wantje. doende verstrekken van grit ligt het antwoord op de vraag zo dikwijls ge daan door de hoenderhouders: Wat de oorzaak toch zou zijn, dat hun hoen ders er niet fleurig uitzien en bijna niet leggen? Ook aan kuikens moeten maalmid- delen verstrekt worden; in de eerste weken geeft men scherp zand, dan zeer fijn gemaakt grit. wat langzamer hand grover kan worden kan worden. Grit geeft men in een afzonderlijk bakje, le omdat het te duur js om het zomaar in het hok te gooien. 2e- omdat men steeds moet kunnen, na gaan of er wel voldoende grit voor handen is. Kan men geen grit verkrijgen dan kunnen voorlopig dienen; geklopte oester- en mosselschelpen, of wel we kere steenisoorten. Hoewel het op lan ge na niet zo geschikt is als grit, is het in ieder geval beter dan niets. Aangezien het harde grit al vrij spoe dig uit de krop en maag verdwenen is kan men wel nagaan, hoe tspoedig de zachtere steensoorten en schelpen verdwenen zullen zijn, zodat aanvul ling steeds geboden is. Ogenschijnlijk dus een kleinigheid, die tot groot voor deel, maar ook zeer zeker, tot veel na deel aanleiding kan geven. Het gehele hoenderbedrijf is een aaneenschakeling van kleinighéden; daarvan hangt evenwel het slagen of het mislukken af. Aardappels als Pluimveevoeder Veel voel ik er niet voor, mijnheer B. J. te Zwolle, om de kippen aard appelen te voeren. In aardappels zitj niet veel kostbaars; eiwit slechts 0,l| procent en het vet nihil. De bouwptofl voor eieren vormen ze dus niet. Wel kunnen er wel een ogenblik de hongerl der dieren mee stillen, maar daar gaatl_ het niet om. Toch kunnen ze bij de samenstelling van ochtendvoer wel enige dienst doen. Het voornaamste bestanddeel van aardappels is zetmeel en wal circa 20 ®/o. Het overige kan men gerust als minderwaardig be schouwen. Meer succes heeft men als de overtollige aardappels aan varkens gevoerd worden. Mevrouw W.F.C.v.G.-v.d.K, Leeu warden, een eierdooier kunt U dagen lang goed houden door er wat koud water over te gieten. Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. Ingaande 1 januari 1958 werden eni ge wijzingen van kracht aangaande de sociale verzekeringswetten. Wij laten ze hier volgen, v.z.v ze onrs met zeker heid bekend' zijn. Ziekenfonds voor bejaarden De bejaarden, die verzekerd zijn in gevolge het ziekenfondsenbesluit, be talen tot dusverre, indien hun inko men niet hoger was dan f 2.508, per jaar, 0,55 premie per week. Ingaande 1 januari 1958 komen deze bedragen te liggen op rasp. 0,67 en 1,34 per week. Verplicht verzekerden Tot dusverre betaalden deze verze kerden een premie van 2,1 °/o (de werkgever betaalde eveneens 2,1 Van 1 januari 1958 af moet de ver- In het zich snel uitbreidende worden in de Puttepolder aan de Koningin Wilhelminaweg, 39 Midddenstands woningen gebouwd, met voor- en achtertuin BevattendeBeg. gr. zit-eetkamer 3.55 x 6.44 m Hal, Keuken, W.C., Provisiekast en Werkkast. le verdieping 3 Slaapkamers, Douchecel. 2 verdieping: Zolderruimte. Goede afwerking, o.a. Colovinyltegels, in Keuken, Hal en W.C., Bruynzeelkeuken enz. Koopprijs na aftrek premie en toeslag f 12.600, vrij op naam bij directe grondreservering. Inlichtingen: Bouwkundig Ingenieursbureau STUURMAN ZOON - WADDINXVEEN Brugweg 119, na 6 uur Noordkade 39 en Stationsstraat 17. Pluimveehoekje GRIT De hoenderhouder, dient steeds volop grit ter beschikking van zijn hoenders te stellen. Geschiedt het niet of te weinig, dan komt het voedsel slecht voorbereid in de maag, die dan te veel te doen krijgt en dat op een gegeven ogenblik niet meer kan bolwerken, waardoor het dier ziek wordt. Eerst lijdt de hoenderhouder de schade, dat hij van dure voeder niet al het voor deel trekt, wat daarvan te trekken is, dan volgt de schade door het minder leggen der hoenders, omdat zij in minder léggen der hoenders, omdlat zij in minder legconditie zullen komen terwijl het eind van het lied is, dat de leg geheel gestaakt wordt, omdat de dieren ziek worden. In het niet vol- plicht verzekerde 2,2 "/o betalen en de werkgever eveneens 2,2 °/o. Vrijwillig verzekerden Sommige ziekfondsen hebben aan de Ziekenfondsraad toestemming ge vraagd met ingang van 1 januari 1958 te mogen verhogen. Verscheidene zie kenfondsen achten een verhoging van de premie niet verantwoord, en willen de hogere kosten betalen uit hun re serves. Afwachten wat de raad beslist is hier de boodschap. De werkloosheicjverzekering De helft der verschuldigde premie werd tot dusverre betaald door het rijk, een vierde door de werkgever en een vierde door de werknemer. De premie voor de werkloosheidver IHollandia is royaal met kant Sterke Zwitserse kant, die de onder jurk weer bijzondere charme geeft! En tóch is de prjjs van deze goed passende prima Hollandia-trico- rayon onderjurk (in maat 40) slechts i 5.60 (kl. st. p. m.) Dorpsstraat. 38 Tel. 373 zekering bedraagt sedert 1 januari 1957 1,6 pCt van het loon, waarvan het rijk dus 0,8 pCt betaalt en werk gever en werknemer ieder 0,4 pCt. Ingaande 1 januari 1958 zal de pre mie worden teruggebracht tot 1,2 pCt waarvan voor rekening van het rijk komt 1,3, voor rekening van werk gever 1,3 en voor rekening van werk nemer eveneens 1,3. Het rijk betaalt dan het zelfde als werkgever en werknemer 0,4 pCt, zodat deze ver laging voor werkgever en werknemer geen verlichting betekent. Kraamgelduitkeringen. Zoals wellicht reeds bekend, wor den sinds 1 augustus 1957 de kraam gelduitkeringen van f 55.voor de verplicht verzekerden bij een zieken fonds niet meer uitgekeerd door de bedrijfsverenigingen, maar door de ziekenfondsen. Verplicht verzekerden kunnen bij gezinsuitbreiding een for mulier bij de bode of op het kantoor van het ziekenfonds verkrijgen, dus niet meer bij de werkgever. Het for mulier diént door de kraamvrouw en door de echtgenoot te worden onder tekend. De uitkering heeft plaats op de dag van ontvangst van de aan vraag door middel van een postcheque of in contanten aan de loketten. In het laatste geval moet het bewijs van inschrijving worden meegebracht. Minder bekende bepalingen. De invaliditeitprente, b. ouderdoms rente. c. weduwenrente, en d. we zenrente en 2. als mogelijkheden: ge nees- en heelkundige behandeling, daaronder begrepen verpleging in een ziekenhuis ter voorkoming van een blijvende invaliditeit. Voorts een even tuele gezinstoelage naast de genees- en heelkundige behandeling. De gezinstoelage bedoeld onder 2 kan ten behoeve van het gezin van een in een inrichting opgenomen ver zekerde, die niet in het genot is van een invaliditeit aren te, worden verleend ter hoogte van maximaal 2,3 van de invaliditeitsrente, waarop de verze kerde eventueel aanspraak zou kun nen maken. De gezinstoelage, waarop uiteraard geen recht bestaat, .wordt slechts in uitzonderingsgevallen verleend indien aan de volgende voorwaarden is vol daan: a. de verzekerde moet 150 premiën in rekening kunnen brengen, d.w.z. dat er minsten. 150 zegels moeten zijn geplakt. b. de echtgenote moet invalide of ten minste 60 jaar oud zijn, of c. de verzekerde moet een of meer kin deren hebben, die nog geen 16 jaar zijn- Ga derhalve bij u zelf te rade en vraag in voorkomende gevallen in lichtingen aan de Raad van Arbeid. LAND. EN TUINBOUW BESMETTING VAN VRUCHTBOMEN EN HEESTERS. Het is nu weer tijd om aan de be- ismetting van onze vruchtbomen en heesters te gaan denken. Da moderne bemestingsleer leert ons dat we vooral onze vruchtbomen wanneer deze op de klei liggen of een grasmat hebben, zeer vroeg moeten bemesten. Toch denken vele liefhebbers van kleine tuinen, welke in de regel maar een klein aantal vruchtbomen heb ben, dat ze nog lang niet aan de be mesting toe zijn. Pas wanneer de mooie dagen komen, in februari en dan wat zon, begint de liefhebber be-

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 2