i m KamAoJiAtefo itfOROL Elke tand een SfieeUWWltje Gemeenteraadsvergadering van donderdag 13 februari 1958 Geleefd tussen twee werelden Se VAMWj-en.-UL&ïeêd^e&edi.dag. uuuutt qefuwdm 21 'i, amoncU 745 uWi ut het £euq,dge&cuuu aan de dtationóAUaat heel op de import en assemblage aan gewezen. En omstreeks dezelfde tijd, waarin Spijker ten onder ging, rijpte reeds bij Hub. van Doorne het plan tot de bouw van een Nederlandse auto te komen. Waarom zou in ons land niet kun nen wat elders wel kan? En van Doorn e bouwde auto's al kreeg dieze industrie nog niet direkt zijn beslag Constructief bijzonder vooruitstreven de auto's zelfs aanvankelijk in hoofd zaak voor het leger en later ook voor het particuliere vracht- en busver voer Op het juiste moment is daar nu de personenwagen aan toegevoegd. De behoefte aan auto's in deze klas se is buitengewoon groot. De wereld vraagt technisch goede en eenvoudige, economisch voor de massa aanvaard bare, maar bovenal ook visueel ver antwoorde auto's en ook wat dit laat ste betreft heeft DAF midden in de roos geschoten. Een auto kan tech nisch goed zijn en goedkoop in aan schaf en exploitatie; het uiterlijk is een faktor waarop het grootste deel van het publiek zijn opinie baseert. Zuinig en eenvoudig Met pittige, liggende tweecylinder luchtgekoeldei viertactmoter, 'die uit een cylinderinhoud van nog geen 600 cc een vermogen van 22 pk produceert heeft de toekomstige DAF-bezitter de beschikking over een zuinige wagen, bij de construktie waarvan speciaal op een lange levensduur werd gerie- kend. De Variomatic volautomatische trans missie verlost hem van schakelpro blemen en maakt de besturing van de ze wagen kinderlijk eenvoudig en de carrosserie-vorm, die al even ge slaagd ia als de technische uitvoering, stelt hem in de gelegenheid tegen de laagst mogelijke kosten een represen tatieve auto te rijden. Meer kan men niet verlangen. Het staat wel vast dat ook deze DAF- creatie - evenals zijn voorgangers een groot succes zal worden. Niet al leen voor de Nederlandse, maar ook voor die buitenlandse] markt. Reeds verschillende buitenlandse firma's hebben deze Eindhovense industrie benaderd - waaronder zelfs een Ame rikaanse - maar eerst komt Nederland aan de beurt. Nog dit jaar hoopt men een duizendtal wagens te kunnen af leveren, waarna de produktie in 1959 belangrijk zal worden verhoogd. Dertig jaar lang heeft Nederland in de internationale automobielwereld niet meegeteld', doch nu is daarin ver andering gekomen en wel op de meest spectaculaire wijze. DAF heeft inder daad hföt onmogelijke gepresteerd nu 50 cent Kamt, Borstelt en Masseert Ideaal tegen roos A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1 Tel. 335 BIJBEL KIOSKEN-AVOND. Ons bericht van vorige week over bovengenoemde avond heeft enige aanvulling nodig. Niet alleen Vox Ju- bilans, maar ook het Geref. Kerkkoor zal hieraan medewerken. De bariton-zanger Kees Deenik zal bovendien enkele nummers zingen. tot de oorspronkelijke bevolking van Australië, die tot voor kort nog een armoedig en treurig bestaan leiden. De kerken hebben zich in opdracht van Jezus Christus, de Here, over de ze mensen ontfermd en pogen het zeer eigene van deze inheemsen, zowel op maatschappelijk als geestelijk gebied lis beschermen en aan te kweken. Het aantal deelnemende landen aan de Vrouwenwereldgebedsdag is tot 134 OLIEBOLLEN. Natuurlijk hebben wij allen met grote belangstelling de actie van Con cordia gevolgd, om bij het zestig ja rig jubileum van deze vereniging de instrumenten te kunnen vernieuwen. Ik heb groot respect voor de man nen. die avond aan avond op pad zijn geweest om het doel te bereiken. Zij hebben een prachtig resultaat geboekt, maar zijn toch niet helemaal gekomen waar zij wilden wezen. En nu gaan de vróuwen een handje helpen, door zaterdag een oliebollen dag te organiseren. U eet toch allemaal mee? Er moet een flink bedrag in het laadje komen. Concordia is het waard en men heeft mij verzekerd, dat de oliebollen voortreffelijk zullen zijn. De burgemeester van Waddinxveen, A. WARNAAR Jz. JAARVERGADERING GLASVERZEKERING. Dinsdagavond hield de onderlinge glasverzekering „Waddinxveen" haar jaarvergadering in Hotel de Unie. De voorzitter, de heer Jac. Saton, opende de vergadering. Hierop volgden de verslagen van secretaris en pen ningmeester. Het bleek een goed jaar te zijn geweest, ook al hadden er zich nogal wat schadegevallen voorgedaan. Het bestuur besloot daarom de pre mie ongewijzigd te laten, hetwelk door de leden werd goedgekeurd. De heren H. Huizer, C. van der Linde en Jac. Saton, die waren afge treden werden weer tot bestuursleden herkozen. CANDIDATENLIJST P. v. d. A. In een maandag 10 februari gehou den ledenvergadering van de Partij van de Arbeid is bekend gemaakt dat de schriftelijke stemming der leden geen verandering heeft aangebracht in de eerder vastgestelde groslijst voor de gemeenteraadsverkiezing, de gros lijst zal dus ongewijzigd als candida- tenlijst worden ingediend. De hoofdschotel van da vergadering vormde een uiteenzetting van Ir. B. van Dam over de Nederlandse zuivel- politiek. „MORGENROOD" Wij vestigen de aandacht nogmaals op de uitvoering van „Morgenrood'', welke a.s. zaterdag staat gehouden te worden in het Centrum.. Balangstellenden nemen kennis van de advertentie in dit blad. VERGADERING V.V.D. De afdeling Waddinxveen van de Volksparten voor Vrijheid en Demon- cratie belegt op donderdag 20 febru ari a.s. een openbare vergadering in hotel „De Unie". Sprekers voor deze avond zijn de leden van de provinciale staten Mevr, F. T. van der Torren-Veendorp alhier en de heer J. v. d. Griend te Mijns- herenland. ONGELUK Komende op een bromfiets vanaf het rijwielpad van de Rijksweg werd Mej. v. V. door een auto geschept, die uit de richting Gouda kwam en het terrein van dis N.V. Carrosseriefabriek opdraaide. Mej. v. V. kwam ér met lichte ver wondingen af. de bromfiets werd be schadigd. JAARVERGADERING ORANJE VEREEN. WADDINXVEEN. Woensdagavond kwam de Waddinx- veense Oranjevereniging in lunchroom van de Water in ledenvergadering bij een. Toen de heer H. K. van der Loo de vergadering opende kon hij slechts weinigen welkom heten, maar zo zei- de de heer van de Loo, de oranjever eniging leeft nog, gezien het grote soucces van de feestelijkheden van vo rig jaar. Ook de penningmeester, de heer M. Heemskerk kon een gezond geluid laten horen, getuige het batig saldo van 2086,09. De secretaris, de heer K. Toor con cludeerde dat het voor de vereniging enerzijds ongunstig, anderzijds een gunstig jaar is geweest. Ongunstig, omdat de heer C. van der Linde, zich terugtrok als bestuurslid, maar de ontplooide activiteiten waren dermate geslaagd dat toch op een goed jaar kan worden teruggezien. Het ledental was tot 855 opgelopen. Bij de bestuursverkiezing zagen de heren van der Starre en van Mourik zich beide herkozen. De bespreking van het punt komen de feestelijkheden kon na enkele cor recties en aanvullingen een teders in stemming hebben. De volgende, niet definitieve festiviteiten staan er voor het komende Koninginnefeest op het programma. Het morgenprogramma is iets an ders dan vorig jaar; allereerst een re veille door de ruitervereniging, waar na de tradionele aubade van de school kinderen en na afloop kinderspelen. Het ligt in de bedoeling dat .voor de ouderen in samenwerking met de plaatselijke vereniging Gouwe Rijders voor fietsers, bromfietsers, scooters en motoren een puzzelrit wordt uitge- geschreven. terwijl ook geprobeerd zal worden bij voldoende animo enkele volkspelen te organiseren. Het middagprogramma wijkt weinig af van vorig jaar. Allereerst grote mo torraces, eventueel ook met zijspan, ter afwisseling zal een ponny demon stratie worden gegeven. Des avonds zal een keur van artis- ten optreden o.m.„De Windmolens", o.l.v. J. Holthuyzen, en de alom be kende Trekvogels, met Dick Doorn en Wim Schol ten. Ook voor de kinderen is er in de vooravond veel te genieten, want voor hen zfjn gearangeerd de goochelaars Martin Verjé en een poppentheater. Al met al een programma dat veel goeds inhoudt. Een voorstel uit die vergadering om ook aan de vooravond van Koningin nedag reeds iets te doen zal door het bestuur in behandeling worden geno men. In zijn sluitingswoord sprak de heer van der Loo de wens tut dat ook Ko ninginnedag 1958 weer zal mogen sla gen. En wij sluiten ons bij deze wens aan. N. B. Laten wij in Waddinxveen niet achterblijven maar laten wij, zo moge lijk in grote getale, opkomen, om aan de gebedsdag deel te nemen. Vrou wen van alle gezindten zijn welkom. VLUCHTELINGENGEZIN AANGEKOMEN. Woensdag is het vluchtelingengezin aangekomen, waarvoor reeds geruim/e tijd een woning was gereserveerd. Het gezin Klaric, bestaande uit man vrouw en een kind, arriveerde met 'n aantal andere vluchtelingengezinnen op het Centraal Station in Rotterdam, waar het werd verwelkomd door bur gemeester A. Warnaar Jz., die was vergezeld van mevr. Van Stijn-Lam- ping, mej. van Drimmelen, maatschap pelijk werkster, en de heer Mulder, allen namens het plaatselijk comité dat de ontvangst van dit gezin voor bereidde. Burgemeester Warnaar overhandig- de in het Groothandelsgebouw, waar de vluchtelingen werden ontvangen, aan de heer Klaric de sleutels van de voor het gezin gereedstaande woning in de Ieplaan. Deze woning is door het plaatselijk comité geheel ingericht met de gelden, die destijds voor dit doel werden bijeengebracht. Per auto vertrok het gezelschap naar onze ge meente, waar het in de nieuwe wo ning werd verwelkomd door mevr F T. van der Torren—'Veendorp en mej' Krins. Het gezin dat afkomstig is uit Joe- Burgerlijke Stand Aangiften van 6 tot 12 februari 1958. Geboren: Maarten, z. v. A. Honkoop en J, Vis,' Burg. Trooststraat 64; Simon Hendrik, z. v. D. Oskam en S. de Jong, Noordkade 71; Jacob, z. v. A, Oudsfaoom en H. de Haan, Kerkweg 130; Jannetje, d. v. A. L. Vliegenthart en J. van Kooten, Acaciastraat 71; Johannes, z. v. J. Slotboom en J. C. H. Jurg, Meidoornstraat 2. Walter Pieter, z. v. P. W. Michilelsen en J. Hofman, Eikenlaan 27; Dirkje Johanna, d. v. M. van Rijswijk en T. Middelkoop, Zuidkade 198. Ivette, d. v. N. Rupke en D. Klomp, Kleikade 20; Marjanne, d. v. A. van Rijswijk en G F. van Veen, Zuidkade 140; Ernst Reginald Alphons, z. v. R. Sib- bald en C. J. de Kleyn, St. Victor- straat 42; Eddy, z. v. H. van der Starre en P. Droog, Bodegraverstraatweg 26. Gehuwd: C. M. Kuystermans en C. J Droog; L. van Bergeijk en M. A. van Eijk; Overleden: Driesse, Cornelis, oud 5 jaren. Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9,30 uur Ds. J. R. Cuperus Nam. 6,30 uur Ds. J. van der Haar Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9,30 uur Ds. J. van der Haar Nam. 6,30 uur Ds. J. R. Cuperus Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur Ds. J. Snoey Ned. Herv. Ver. Wet en Evangelie. V.m. 9,30 uur Ds. W. H. Beekenkamp, Delft Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Leesdienst Dinsdag 18 februari, nam. 7 uur Ds. A. Bijkerk, Sliedrecht. Rem. Geref. Gemeente. Van. 10 uur Ds. Rappold, Alkmaar. ZONDAGSDIENST zal waargenomen worden door Dr. P. van der Linde. go-sla vie en gedurende zes jaren ver bleef m een Oostenrijks vluchtelin genkamp, is zeer opgetogen over de woning en de inrichting. Bij zijn ver- teek uit het kamp was het nog niet bekend, dat er een woning voor dit gezin gereed stond. De gemeenteraad kwam donderdag avond in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemees ter A. Warnaar Jz. KINDERTONEEL Wij verwijzen onze lezers naar een advertentie in dit blad. houdende aankondiging en bijzonderheden over de toneeluitvoeringen dier leerlingen van de openbare lagere school B. JKHR. BOWIER f In de ouderdom van 83 jaren is overleden onze oud-plaatsgenoot jonk heer Bowier, vermoedelijk de laatste medestrijder in de Transvaalse oor log. Hij bekleedde in het Nederlandse leger de rang van majoor. VROUWEN WERELDGEBEDSDAG. Met miljoenen vrouwen over de ge hele wereld worden ook wij, vrouwen van Nederland, opgeroepen tot ge meenschappelijk gebed. Zeker zullen duizenden van ons haar gebeden tot God willen opzenden op de Eerste vrijdag in de Lijdensweken die in 1958 op 21 februari valt. De wereld is van dag tot dag vol groeiende spanningen en dreiging en dis mensheid hongert steeds naar vre de en gerechtigheid. Terwijl de beste staatslieden en al lerlei mensen voor vrede en recht, deze honger maar niet kunnen stil len is er Eén die met gezag deze woorden uitspreekt: Ik ben het brood des levens; wie tot Mij komt, zal nim mermeer hongeren en wie in Mij ge looft. zal nimmermeer dorsten. Met deze alles overwinnende woor den mogen wij U tegemoet treden en U op de Vrouwen-wereldgebedsdag wijzen op Hem, die geen hongerigen en dorstigen laat staan, maar die de handen naar ons allen uitsteekt. Wij willen met elkaar belijden, dat wfj schuldig staan aan de overtreding van Zijn geboden. Wfj willen ook vra gen om de komst van Zijn Konink rijk. De liturgie werd ditmaal samenge steld door een aantal Australische vrouwen. Sommigen van haar behoren Bij de ingekomen stukken deelde de voorzitter mede, dat juist een aanbie ding was ingekomen van de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten 'inzalo de regeling van het crediet in reke ning-courant tot 1 maart a.s. Deze ge meente kan dan de beschikking heb ben over f 1.750.000,—. Dit aanbod werd geaccepteerd. Voorts was nog ingekomen een schrijven van de heer P. D. Stuurman om een garantie van de gemeente voor de betaling van rente en aflossing van hypotheken op de 37 te bouwen woningen in de Put- tepolder. De heer Okkerse vroeg of deze garantie voor alle huizen wel nodig was, waarop de voorzitter me dedeelde dat dit, naar de stand van het ogenblik gevraagd werd voor 6 van de 22 kopers. Het verzoek werd toen ingewilligd. De voorzitter deelde verder mede, dat de heer Stuurman optie had verkregen op een stuk bouw terrein voor een nieuw bouwplan over een oppervlakte van 4020 m2. Da prijs hier van zal 16,— per m2 be dragen. Ook hiermede kon de raad zich verenigen. De begrotingen voor het grondbe drijf voor 1957 en 1958 werden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Aan de heer J. Sluijs alhier zal te gen onteigeningsprijs worden terug verkocht een perceel grasland aan de Zuidelijke Dwarsweg. Deze grond werd indertijd onteigend in verband met de uitvoering van het wederop- bouwplan, maar waar de gemeente deze grond niet nodig heeft, kan deze aan de eigenaar worden teruggekocht. Aan dé orde was daarna een voor stel tot aanleg van gas. water en elec- triciteit in de Puttepolder ten behoe ve van de woningbouw. Voor de gas- voorziening zal o.m. vanaf de Hene- gouwerweg een duiker worden gelegd door de Gouwe, die het gas in het nieuwe uitbreidingsplan zal brengen via het in aanbouw zijnde energiesta tion. De totale kosten worden ge raamd op 97.000,—. Ook dit voor stel werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Ten aanzien van het voorstel tot vaststelling van een maximum snel heid van 15 km. voor motorvoertuigen op de Wilhelminakade, vroeg de heer Okkerse of deze snelheid niet te laag lag. De voorzitter antwoordde, dat de raad terzake weinig of geen keus had. Het is in de bebouwde kom of 50 k. of 15 km. De raad besloot het laatste te aanvaarden voor het weggedeelte, gelegen tussen de Zuidelijke Dwars weg en het viaduct van de rijksweg. Aanvaard werden de aanbiedingen van de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten tot het aangaan van geld leningen. Dit voorstel omvatte een lening van 293.000,- voor de con- solidatie van vlottende schuld voor woningbouw, aangevangen tussen 1 januari en 12 juli 1957, zodat hierme de gedeeltelijk gefinancierd kan wor den de bouw van de 45 woningen van de r.k. woningbouwvereniging St. Jo zef en voorts het aanvaarden van twee leningen resp. groot 9780,— en 8475,—, waarvoor bij de spaarbripf- lening voorkeur was uitgesproken ten gunste van de gemeente Waddinx veen. De voorzitter voegde hieraan toe dat uit deze hoofde nog een aan bieding was te verwachten. Bij de rondvraag vroeg Mevr. van der Torren-Veendorp naar de herbe strating van de Kerkweg. De voorzit ter antwoordde, dat onlangs een ge deelte ten westen van de spoorweg overgang was gereed gekomen en dat volgens de begroting voor 1958 het gedeelte tussen postkantoor en de Ge reformeerde kerk aan de beurt zou komen. De overige gedeelten, of schoon niet te best, zullen in volgende jaren aan de beurt komen. De heer Okkerse vestigde de aan dacht op de slechte bestrating' van de St. Victorstraat en Zuidelijke Dwars weg. De voorzitter deelde mede, dat het herstellen van het eerste gedeeltte JAARVERGADERING Donderdagavond kwam de N.C.V.B. in jaarvergadering bijeen, voor de laatste maal onder leiding van mevr. Verheul-Venema. Na gebruikelijke opening had de ver kiezing plaats va neen nieuwe persi- dente. In de plaats van mevr. Verheul, werd mevr. Klunder gekozen, terwijl als bestuurslid gekozen werd mevr. Stolker-van der Loo. Het programma bestond uit verschillende voordrachten en enkele schetsjes. Na afloop hiervan werd door alle lieden aan de scheidende presidente een losse bloem aangeboden, welke bloemen direkt daarna tot een bloem stuk verzameld werden in de antieke koperen beslag pan. Deze werd als aandenken aan msvr. Verheul ge schonken. Na dankwoorden voor dit geschenk werd de vergadtering door mevr. Ver heul gesloten. AANRIJDING. Gistermiddag omstreeks het mid daguur, heeft zich op de rijksweg on der Waddinxveen, een nogal vrij ge compliceerde aanrijding voorgedaan, waarbij zes auto's waren betrokken. De voorste auto, uit de richting Utrecht, reed tegen de gesloten af sluitbomen van de brug over de Gou we, waarbij de rijf achteropkomen de wagens elkaar ramden. Behalve aanzienlijke materiele scha de moesten enkele personen naar het ziekenhuis te Gouda worden overge bracht, waarbij een persoon met een shoe moest worden opgenomen. Weekagenda Zaterdag 15 februari. Uitvoering Mor genrood in Het Centrum. Zaterdag 15 februari. Oliebollendlag voor Instrumentenfonds Concordia, georganiseerd door Damescomité. Dinsdag 18 februari. Jaarvergadering Speeltuinvereen. De Paddestoel in Herv. Wijkgebouw. dinsdag 18 februari, Bejaardenmiddag in het R.K. Verenigingsgebouw. Woenndag 19 februari. Propaganda- avond Volksonderwijs in lunchroom van de Water. Donderdag 20 februari. Openbare Ver gadering V.V.D. in De Unie. vrijdag 21 februari Vrouwen-Wereld gebedsdag, Verenigingsgebouw Sta tionsstraat. Vrijdag 21 februari. Toneelavond Openbare School B. Vrijdag 21 februari. Praatavond A.R. Kiesvereniging, maandag 24 februari, Algemene Ver gadering Coöp. Boerenleenbank in Hotel „De Unie". Dinsdag 25 februari. Jaarvergadering Chr. Landarbeidersbond in Vereen. gebouw. Stationstraat. Dinsdag 25 februari. Jaarlijkse Alge mene ledenvergadering van de afd. Waddinxveen van het Centraal Ge- traal Genootschap voor Kinderher- herstellingsoorden en Gezondheids kolonies. Woensdag 26 februari. Ledenvergade ring C.B.T.B. in Herv. Wijkgebouw, Esdoornlaan. Woensdag 26 februari. Propaganda- avond Volksonderwijs in R.K. Ver enigingsgebouw. Vrijdag 28 februari. Propaganda- avond Bybelkioisk Vereniging in de Geref. Kerk. maandag 3 maart, Ledenvergade ring Vereen. Weegbrug in lunch room van de Water, donderdag 6 en zaterdag 8 maart, Uit voering Voorwaarts, dondedag 13 maart, Filmavond' Vteilig Verkeer, Verenigingsgebouw Stati onsstraat. van de bestrating van de St. Victor straat reeds was opgedragen aan de nrma van Staveren en Versluis, die met dit werk zeer binnenkort een aanvang zullen maken. Het herstel van de Zuidelijke Dwarsweg zal kun nen geschieden, zodra hét gemeente- personeel klaar is met de Stations straat. Aangezien de heer Okkerse dit uitstel te lang achtte kreeg hij de toe zegging, dat ook dit werk op korte termijn zal worden uitgevoerd. Hierna volgde sluiting, waarna dé raad overging in besloten zitting. I FEUILLETON No. 5 door TOM LODEWIJK Allemaal dingen waar ik niks van snap, dacht Robbert grimmig. Waar over moest hij met dit meisje praten? Isa zag zijn ongelukkig gezicht. Rob toe, zei ze opeens en glimlach te hem toe. Rob voelde de grond onder zijn voeten golven. Vertel me es wat Ik ben er helemaal uit. Kom naast me zitten, hier en maak me een beetje bitwijs. Hij lachte om de uitdrukking, die herinnerde aan hun beider oude schoolmeester, die ze als vaste term had gebruikt. Tja wat moet ik je vertellen, zei hij wat onbeholpen. Maar Isabeau wist hem wel aan het praten te krijgen. Ze sloeg hem gade, terwijl hij daar zo zat. Knappe vent, Rob, fors en blond. Kon je mee voor de dag komen. Jammer dat hij zo eh. eenzijdig was. Haar moeder had haar van verteld, Rob had het op de HBS moeilijk, twee maal gedoubleerd en nuMaar deed het er veel toe? Van domme mannen had je de minste last. En ze had het wel gemerkt, hij wa|s stapelverliefd op haar. Zo van de kaart, vanaf het eerste ogenblik. En fin, ze zou de zaak eens van alle kan ten bekijken. Moeder zou ze wel mee hebben. Ze wou zo gauw mogelijk weg uit dit nest. Maar nog een verrassing wachtte het gezelschap. Want onder verbaapde uitroepen ar_ riveerde daar plots Frits Rijkens, de zoon van de Rijkstuinbouwconsulent. Blozend, lachend stond de jonge adel borst in de blauwe uniform met de rode kraag daar opeens midden in de I groep en feliciteerde mevrouw Van

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 3