Smash Shampo Mn DOELEMAN Lemontegen vet haar Pine: voor droog haar Anti Dondrufftegen roos per capsule 30 cent zencalculaties voor verschillende pro ducten. Het kon wel niet anders dat in deze vergadering ook vragen naar voren kwamen over de z.g. Vrije Boe- renorganisaue de B.V.L. Verder wer den nog verschillende problemen be handeld, zoals de garantieprijzen voor melk en suikerbieten eri de verhoging van het vetgehalte van de melk. OLIEBOLLENDAG VOOR CONCORDIA. Zaterdag zijn oliebollen verkocht ten bate van Concordia. Dit fantarecorps dat binnenkort 60 jaar bestaat, heelt dringend nieuwe instrumenten nodig. Een instrumentenfonds, aat reeds eni ge tijd in de gemeente een inzameling houdt, heeft een aanzienlijk bedrag bijeengebracht. Burgemeester Warnaar was een van de eersten, die zich van oliebollen kwam voorzien en de gehele dag door heeft het storm gelopen. Volgens een voorlopige schatting werden zaterdag niet minder dan 15.000 oliebollen aan de man gebracht. AANSLUITING MET RIOOL ZUIVERING AANBESTEED. B. en W. hebben dinsdag in het openbaar aanbesteed het verrichten van grond- en rioleringswerken met bijkomende werken voor de aanleg van een riool van de Kerkweg naar de rioolwaterzuiveringsinrichting en de aanleg van het grondlichaam van de oprit in de geprojecteerde verbin dingsweg Kerkweg Willem de Zwij- geriaan. Ingekomen waren 25 biljetten. Laag ste inschrijvers waren Gebr. De Man te Ammerstol voor 89.260, opvol gers het aannemersbedrijf vil. P. den Dikken te Zwijndrecht voor 90.000 en Gebr. Schouls te Leiden voor 94.500 en hoogste inschrijfster was de fa M. Hoeke te Nieuwendijk voor 131.790. Het werk is aan de laagste inschrij vers gegund. UITSLAG VERLOTING „KEY VILLAGE JAZZ BAND". 666 le prijs; 15 2e prijs; 129 3e prijs; 748 4e prijs, 512 5e prijs; 390 6e prijs; 475 7e prijs; 282 8e prijs; 839 9e prijs; 933 10e prijs. Bovengenoemde prijzen kunnen af gehaald worden bij Gerard Mulder, Brugweg 65. JAARVERSLAG COOP. BOERENLEENBANK. Het jaar 1957 is het jaar geweest van grote vraag naar kapitaal, aan welke vraag, door bestaande voor schriften, niet altijd kon en mocht worden voldaan. Die invloed heeft zich uiteraard ook doen gelden op de Coöperatieve Boerenleenbank alhier. Toch nam de omzet met circa 10 pro cent toe en de winst verdubbelde. Deze belangrijke gegevens vermeldt het jaarverslag van de bank over 1957 waaruit tevens blijkt, dat de beteke nis van de bank niet alleen beperkt is tot het agrarisch deel van de bevol king. De Coop. Boerenleenbank had in het afgelopen jaar een omzet van niet minder dan 29,4 miljoen. Vergeleken met de omzet over het voorgaande jaar 26,4 miljoen) betekent dit een toeneming van ruim 10 pet. Toch zijn de moeilijkheden op de kapitaal- en geldmarkt welke zich in 1957 steeds meer deden gevoelen ook van invloed geweest op de gang van zaken bij de bank. In het jaarverslag wordt hier aan ruime aandacht geschonken. Op de algemene gang van zaken maakt de Boerenleenbank in verschil lend opzicht een gunstige uitzonde ring. Bjj de stichting Spaarbank van de Boerenleenbank werd in 1957 117.420,25 meer ingelegd dan terug betaald. Bovendien werd aan rente bijgeschreven een bedrag van 117.999,72. Door een en andier steeg het spaartegoed bij de bank tot 4,5 miljoen. Ook de gelden die bij de bank in rekening-courant werden be legd, geven over het afgelopen jaar een toeneming te zien en wel met 123.700,Het totaal van de in re kening-courant belegde geldien steeg tot 850.128,51. Een soortgelijke stij ging heeft het saldo van de in reke ning-courant bij de bank opgenomen gelden te zien. Dit nam met 87.000,- toe tot 973.000,—. De omvangrijkste vordering wegens aan derde uitgeleende gelden vorm den dit jaar de verstrekte hypotheken. Deze overtreffen thans de in lopende rekening opgenomen gelden en belo pen in totaal 1,1 miljoen tegen 739.000,aan het einde van het voorgaande jaar. Over het afgelopen jaar werden aan totaal wegens ver strekte voorschotten, hypotheken en leningen aan rechtspersonen 7300, meer afgelost dan aan nieuwe posten werd gesloten. Blijkens de resultaten rekening bedragen de baten wegens interesten over 1957 206.798, Daartegenover was 131.000,aan interesten verschuldigd, waarbij de be langrijkste post wordt gevormd door de interesten over de spaargelden. Het totaal van de resultatenrekening over 1957 bedroeg 210.256,31 (vorig jaar 169.160,11). De winst over 1957 is 16.088,32. Over 1956 was de winst 8460,66, zodat over het afgelopen Pig en Peg op stap 15. Pig was de dapperste en zei met en bedeesde stem: Wij zijn Pig en Peg en we hebben.... Meld je je zo bij een meerdere, jongetje? Dan salueer je model en zegt. De soldaat Pigpeg of weet ik hoe je heet. Nu werd het onze Peg te machtig. Kom Pig hier moeten we helemaal niet zijn hoor. Kom mee dan. Wacht eens even, ik weet ge loof ik al wat er aan de hand is. 16. Meneer de adjudant, wij zijn hele maal geen soldaten en zijn nog niet in dienst geweest ook. De adjudant kwam een beetje dichterbij en bekeek die jongens eens goed. Mijn ogen worden minder ik moet eens naar de tandarts gaan. Jullie zijn dus Pig en Peg. Zo, zo. en wat hebben jullie te vertellen jongens. jaar een gunstig resultaat werd be reikt van bijna 100 pet. meer. Het eindcijfer van de balans per 31 decem ber 1957 is 5,7 miljoen. Van de be zittingen is 2 miljoen belegd in liquiae miaaeien en 2,5 miljoen in krediet verleningen en beleggingen in de eigen kring van die bans.. De reserves be dragen per einde 1957 212.000,(vo rig jaar 192.000,en het totaal van de kreditgeiden is 5,5 miljoen, w.o. 4,5 mujoen wegens bij de bank be legde spaargelden. De bank beschikte aan het einde van het afgelopen jaar over effecten tot een totaalbedrag van 585.000,— (vorig jaar 600.000,— Voor het lopende jaar wordt de rente van de spaarbank gebracht op 3 pet. Voor depositos in lopende re kening wordt 1V« pet. vergoed. De hypotheekrente bedraagt 5 pet. en öVa pet. Deze jaarstukken van de bank komen in behanaeiing op een algeme ne ledenvergadering, welke op maan dag 24 februari gehouden wordt in hotel De Uuie. INTERKERKELIJKE SAMENKOMST. Gezien reeds gedane mededelingen naderen de voorbereidingen voor de Interkerkelijke avond in de Gerefor meerde Kerk op vrijdag 28 februari a.s. haar voltooiing. Deze avond uitgaande van de Bij- belkioskvereniging te Amsterdam, zal in het teken staan van de zang. De via de N.C.R.V.-microfoon zeer bekend geworden bariton Kees Deenik, mag zeker als vertolker van het geestelijk lied genoemd worden. Vox Jubilans o.l.v. Mar. Egberts en het Geref. kerkkoor o.l.v. W. J. de Beun zullen gaarne gehoorde liederen ten gehore brengen, resp. begeleid door de heren T. Plomp en H. van Nielen. De in onze plaats zeker bekende spreker Ds. C. v. d. Bosch, Ned. Herv. Predikant te Bodegraven, heeft zijn onderwerp ook afgestemd op het ka rakter van deze avond. De titel daar van luidt n.m.l. „En zij zongen een nieuw lied.". Ds. J. Snoey verzorgt het openings en siuitingswoord, terwijl de heer Bekkers een opwekkend propaganda- woord zal spreken. Het geheel zal worden afgewisseld door samenzang. Gezien de grote be langstelling welke thans réeds voor deze avond bestaat zullen kinderen beneden de leeftijd van 14 jaar zonder geleide geen toegang hebben. VOLKSONDERWIJS. Voor die leden van Volksonderwijs die door omstandigheden verhinderd waren de propaganda-avond op 15 februari E. bij te wonen, bestaat er gelegenheid om op 26 februari a.s. de ze avond mee te maken in het R.K. Verenigingsgebouw, Burgem. Troost- straat. Ieder is daar hartelijk welkom. PLATTELANDSVROUWEN. De afdeling Waddinxveen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen kwam in vergadering bijeen in Lunch room van de Water. In haar openingswoord begroette de presidente, mevr. Mulder-ter Wal in het bijzonder mevr. Meuburg, die een lezing hield over het onderwerp: Zo ben ik een goede gastvrouw, zo een goedé gast. Praatje over omgangsvormen en ta feldekken. In de pauze was er gelegenheid de foto's te bekijken van het afscheid van mevr. van der Torren-Veendoip, als presidente van Zuid-Holland. Na de pauze werden vragen gesteld die door spreekster beantwoord wer den. Verloren: beige handschoen, rode step, overall, handschoen, pakje sigaretten, riem, bruine glaoe handschoen, hoofd doek, 1 paar zwarte glacé handschoe nen, 2 houten plinten. Burgerlijke Stand Aangiften van 13 tot 19 februari 1958 Geboren: Annie, d. v. P. H. Koetsier en G. M. Oudijk, Onderweg 14. Trijntje, d. v. L. Hak en H. Bremmer, Burg. Trooststraat 95. Henk, z. v. C, Hogendoorn en L. Klein leplaan 11. Tineke, z. v. C. .Vos en W. Hoogen- doorn. Meidoornstraat 8. Mannes, z. v. M. van de Schootbrugge en J. H. van Gerner, Henegouwerweg 95a. Ondertrouwd. W. van der Vaart en F. G. Timmer. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: doublé armband, sjaal, br. handschoen, zwarte lederen motor handschoen, bruine pet met bontrand, rode portemonnaie; parkiet, bruine 'Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9,30 uur De Heer D. G. van Hoeven. Benthuizen. Nam. 6,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nam. 6,30 uur De heer D. G. van Hoeven. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur Ds. Wentzel, Oudewater. Ned. Herv. Ver. Wet en Evangelie. V.m. 9,30 uur Ds. J. C. J. Dijkstra, Rotterdam. Nam. 7 uur Ds. E. H, Kalkman, Voorhout. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Leesdienst. vrijdag 28 februari, nam. 7 uur Ds. J. van de Poel, Ede. (tem. Geref. Gemeente. Vm. 10 uur Ds. G. Ch. Duinker. ZONDAGSDIENST wordt waargeno men door Dr. J. W. H. Helleman. Instrumentenfonds „Concordia" Stand deze week f 4500, Land- en Tuinbouw ENKELE WENKEN VOOR EEN LONENDE SUIKERBIETENTEELT Het zal niet lang meer duren, of er wordt een begin gemaakt met de voorbereidingen voor de uitzaai van suikerbieten. Wie dit jaar suikerbieten wil zaaien moet eigenlijk reeds hiermede reke ning houden in het voorafgaande na jaar; voor vele gronden geldt, een vroeg-geploegde akker houdt de mo gelijkheid in van een vroeg-klaar zaaibed. Bij de bemesting denke men er voor al aan met stikstof niet te overdrijven te veel schaadt; de landbouwvoorlich- tingsdienst verstrekt hiervoor gewenste inlichtingen. De vergelingsziekte heeft in het af gelopen jaar grote schade gedaan: dit kan voor een groot deel voorkomen worden, o.a. door die rassen te kiezen, welke vroeg gezaaid kunnen worden en reeds zeer vroeg in de zomer een volledige grondbedekking geven; een plantenaantal van ongeveer 65.000 per ha oo dit tijdstip vormt mede een ge ringe besmettingskans. Een tijdige en zo nodig enkele ma len herhaalde bespuiting met een sy stematisch middel reeds bij het op treden van enkele bladluizen per plant vermindert de verbibidingrskans van de opbrengst- en gehalte-verlagende besmetting. Wie een ras wil verbouwen, dat vroeg gezaaid kan worden en door het bezit van het hoogste aantal één- en twee- kiemige zaden een arbeidsbesparing bij het opeenzetten naaist een vroege, volledige grondbedekking en rijslui- ting geeft en bovendien gedurende alle termijnen aan de suikerfabriek lever baar is, kan o.a. de Klein-Wanzlebe- ner POLYBETA zaaien. Dit ras kan tot de laatste leveringen toe naast een toenemend gehalte nog een grote aanwas in kg geven, terwijl het voor de gemengde bedrijven bo vendien veel en langgroenblijvende loof levert. Het ras bezit de zeer hoge wortel opbrengst van de Klein-Wanzleben E en ligt in suikergehalte eveneens zeer gunstig. Het doel om de hoogste suikerop- brengst per ha te krijgen, kan bereikt worden met dit ras. Een lonende suikerbietenverhouw hangt mede af van het opvolgen van bovenstaande wenken. EEN BELANGRIJK ONDERZOEK De laatste jaren zijn er onderzoe kingen verricht naar een viertal fa- brieksaardappelrassen, bij verschillen de kaligiften. Dit onderzoek heeft belangrijke re sultaten opgeleverd. Als rassen werden gekozen: Ambas sadeur, Prof. Broekema, Rival en Vo- ran. Het doel van deze proefneming was, na te gaan, of er verschil bestaat in reactie van deze rassen ten opzichte van d)i kallibemesiting. Uit deze proefneming is komen vast te staan, dat de grootste opbrengstver meerdering werd verkregen bij het ras Rival. Wanneer men de rassen met Voran vergelijkt, dan blijkt, diat alleen de rassen Ambassadeur en Rival een grotere opbrengstvermeedering geven. De opbrengstvermeerdering in pro centen voor de rassen was gemiddeld Ambassadeur 20 Prof. Broekema 9 o/o. Rival 31 °/o en Voran 11 Van nog groter belang is het uitbe talingsgewicht, waarbij de volgendie cijfers in geldswaarde werden gevon den. Waarde van de meeropbrengst per ha, als gevolg van de kalibemesting Ambassadeur 485,—; Prof. Broeke ma 78,—; Rival 573,—; Voran 187,—. Bij deze proefneming werd op alle rassen 200 K 20 gebruikt. Jammer dat geen hogere giften kali zijn toegediend, want het is best mo gelijk dat het maximum nog niet is bereikt. Ongetwijfeld zullen deze proeven dit jaar worden voortgezet, zodat de toekomst ons hierover nader zal kun nen inlichten. Opmerkelijk is, dat het ras Voran, ver achter is gebleven bij de andere vergeleken rassen. En daar Ambassadeur steeds meer in de be langstelling komt. is het goed te we ten dat dit ras een grotere kalibehoef te heeft. Voor de teler is dit alles voldoende duidelijk, men kan er zijn voordeel mee doen. Pluimveehoekje HET EERSTE ANTWOORD De lenite is in aantocht. Een groot aantal vragen bereikte mij waarvan ik een gedeelte zal beantwoorden. Wanneer er eerst geen haan bij uw kippen heeft kunnen komen, dan zijn de eieren van uw toom als broedeieren te gebruiken, wanneer de gewenste haan er een dag of vijf of een week bij geweest is. De meeste eieren ech ter al wel eerder Maar paarden die hennen eerst met niet gewenste ha nen, dan moet u wel een week of drie wachten, eer ze te vertrouwen zijn. Als een gezonde haan een kip naar behoren treedt, kunnen haar eieren wel tot 8 weken nog de gevolgen daar van ondervinden. Er zijn zelfs voor beelden geweest van nog langer. Het is daarom altijd zaak, de foktomen bij tijds samen te stellen. Ook, omdat de dieren dan beter aan elkaar gewend zijn geraakt. Hoe rustiger het in de foktoom toegaat, hoe meer eieren er meestal bevrucht zijn. Van de zware rassen moet men een haan niet al te veel hennen geven: 12 is een mooi getal voor loslopende. Van de lichte rassen ongeveer 20. Ten tweede Als een haan of hen staande op de zitstokken slapen, is dat een bewijs, dat het dier ziek is. Anders gebeurt dat niet. Wie met kunstlicht voedert merkt daardoor 's avonds direkt of er iets pan z'n dieren mankeert. Hij kan deze dan direkt afzonderen en daardoor mogelijke uitbreiding voor komen. Voor heel grote koppels is dat een Uitstekend onderkennings- middel. Dieren, die naar de tentoon stelling geweest zijn hebben soms lan ge tijd daarna nog last van. Vooral wanneer ze vele dagen, 5 of 6 soms, weg zijn geweest. Meermalen is waar genomen, dat de dieren in tentoon- stillingskooien uit verveling het aan wezige zaagsel weg gingen pikken. Dat moet slecht zijn voor de dieren. Het is een saaie boel voor kippen, dagen achtereen in zo'n kleine tentoonstel- lings-kooi te moeten zitten. Ten derde Volgens uw beschrijving is de huis- OP DE WEEGSCHAAL Opdat u zelf eens kunt zien hoe er in dit opzicht nu eigenlijk bijstaat hebben wie hier zowel voor de heren als voor de dames een gewichtstabel afgedrukt, waarop een ieder kan af lezen, wat mensen van him leeftijd en van hun lichaamsgewicht gepaddeld dienen te wegen. Gewichtstabel voor mannen 20-25 jaar 56,5 60 63 67 67 25-30 jaar 57 61 64,5 68 73 30-35 jaar 58 61,5 65,5 70 74,5 40-45 jaar 57,5 61,5 65 69 74 45-50 jaar 57 61 64,5 68,5 73,5 50-55 jaar 57 60,5 64 68 73,5 55-60 jaar 56,5 60 63,5 67,5 73 60-65 jaar 55 58,5 62 66,5 71,5 Gewichtstabel voor vrouwen 20-25 jaar 53 56 59 63 66,5 25-30 jaar 54 57 60 63,5 67 30-35 jaar 54,5 57,5 61 65,5 68 35-40 jaar 54,5 57,5 61 64,5 68 40-45 jaar 54 57 60,5 64 67,5 45-50 jaar 54 57 60 63,5 67 50-55 jaar 53 56,5 59,5 62 67 55-60 jaar 53 56 59 63 66,5 60-65 jaar 51,5 54,5 57,5 61 65 65-70 jaar 51 54 57 61 64 Meestentijds is het zo al wel vol doende duidelijk, of iemand nodig wat meer matigheid moet betrachten. De genen die voor zichzelf in twijfel ver keren, kunnen met de gegeven cijfers en met hun geweten te rade gaan. Vanzelfsprekend gaat het hier om gemiddelden en niet om absolute waar den. Behalve lengte en leeftijd en leef tijd heeft ook de algemene lichaams bouw invloed op het gewicht. Tengere mensen mogen wat lichter en forse gebouwde personen mogen iets zwaar der zijn dan het hier opgegeven aan tal kilogrammen. vesting van uw dieren prima. De be- voeding deugt niet. Uw dieren krij gen veel te veeil hardvoer en veel te weinig ochtendvoer. U moet de por tie ochtendvoer verdubbelen en dat in mindering brengen bij het hard voer. De hoeveelheid samen is bij u voldoende, doch doordat ze geen ochtendvoer genoeg kregen, moest door het tekort aan eiwit na zo'n drukke leg de zaak mislopen. Voor dé wintertijd hebben uw dieren flink gelegd. Had u ze nu dubbel zoveel eiwit gegeven (ochtendvoer) dan zou zeer waarschijnlijk de leg niet gestaakt zijn geworden, in elk geval was dan deze ontijdige rui wel achterwege ge bleven. Wanneer de kippen wegens gebrek aan bouwstoffen met 't fabri ceren van eieren ophouden ziet men vaak, dat ze dan spoedig daarop gaan ruien. Wat men u gezegd heeft van de leg in de volgende winter, is meer te beschouwen als onnodige bangmake rij. Van overjarige kippen raapt men meestal in de winter minder eieren dan van eenjarige op tijd geborene, maar de rui van thans heeft geheel geen invloed op het leggen van over ongeveer een jaar. De afstamming van uw dieren is in orde. Vervolgens Om renkippen aan die leg te hebben in deze tijd van het jaar moeten ze gezellig en vooral droog en beschut lopen. De ren moet geheel en al af gedekt zijn, zolat ze met regen toch droog blijven. Daar u over een goede zonnige ruimte kunt beschikken ,raad ik u aan eens bij een of andere erva ren kippenvriend te gaan kijken. Ik zou u aanraden een nachthokje te bouwen b.v. voor 12 dieren ter grootte van een vierkante meter van binnen met mestplank, waarboven 2 zitstokken op gelijke hoogte. U maakt het zo hoog, dat u er in staan kunt. Kippenvriend Klierkoorts Zoals de naam al aanduidt heeft deze ziekte iets te maken met koorts en met klieren in de vorm van klier- zwellingen. Hierin staat deze aandoe ning verre van alleen. Sommige men sen menen, dat een zwelling der klie ren die met koorts gepaard gaat, zoals we bijvoorbeeld zien bij een angina, wel eens klierkoorts genoemd wordt, maar dit is niet juist. Klierkoorts is een op zich zelf staande ziekte, al is de gelijkenis met verschillende andere aandoeningen bij oppervlakkige be schouwing soms zeer groot. Over het algemeen komt de ziekte voor bij kinderen en jonge volwasse nen. Soms zien we er een epidemietje van, maar als regel zijn bet toch op zichzelf staande gevallen. Na een incubatie-tijd van ongeveer een week. dat wil dus zeggen nadat de patient de ziekte een week onder de leden heeft, kunnen de volgende verschijnselen optreden. Ten eerste koorts, die soms gering, maar soma ook zeer hoog kan zijn. De patient klaagt over de keel, in meer of min dere mate. De keelontsteking waar mee deze ziekte gepaard gaat, kan va rieren van zeer licht tot heftig. Dat de patient zich, al naar de hevigheid van koorts en keelpijn, min of meer ziek voelt, is wel vanzelfsprekend. Tot hiertoe is er weinig verschil met een gewone angina. Bij een angina, een ontsteking dus van de amandelen, zul len de lymphklieren in de haln op zwellen. Dit verschijnsel vinden we bij de klierkoorts terug. Maar dan houdt de gelijkenis ook op. Bij de klier koorts nl. gaan de lymphklieren el ders in het lichaam zich ermee be moeien: We vinden dan bij onderzoek deze opgezette klieren in de nek, on der de oksels en in de liezen. Nauw verwant aan de lymphklieren is de milt, die dan ook bij vele patiënten met klierkoorts vergroot is. Als de lymphklieren in borstkas en buik sterk opzetten, kan dit aanleiding geven tot hoesten of tot buikklachten, die ge paard kunnen gaan met misselijkheid en braken, zodat vooral bij kinderen dan wel eens een ontsteking van de blindie darm wordt gedachit, temeer daar ook de buik in die gevallen nog al gevoelig kan zijn. De diagnose van deze aandoening is niet altijd gemakkelijk. En hier blijkt ook weer eens waarom in ge vallen, dat de leek zegt blinde darm ontsteking, de dokter wil wikken en wegen en lang niet zo zeker van zijn zaak is als de patient! Gelukkig is er een typisch kenmerk voor deze ziekte Wanneer men het bloed door een mi croscoop bekijkt, blijkt er nl. een ver meerdering van het aantal witte bloed lichaampjes te zijn opgetreden, ter wijl bovendien in een deel daarvan voor de klierkoorts typische veran deringen zijn opgetreden. Heeft men dit eenmaal kunnen vaststellen, dan is de diagnose zeker. Sommige patiënten maken een aan val van deze ziekte door zonder het zelf te weten, bij anderen is het ver loop zodanig, dat van een ernstige ziekte moet worden gesproken. Toch is de aandoening goedaardig. De patient moet in bed blijven en lichtverteerbaar voedsel gebruiken. Ook in de gevallen waarin koorts is zal deze na enkele dagen gaan da len, zodat de patient zich dan al gauw wat minder ziek voelt. Toch duurt het dan nog wel enkele weken voor hij weer geheel de oude is. En af en toe kan het zelfs meer maanden tot een jaar vergen voor de patient zich weer geheel fit gevoelt. De vergrote lymph klieren en de milt zullen langzamer hand weer tot normale afmetingen terug keren, zodat de patient uitein delijk zonder blijvende schade te heb ben ondervonden weer in de maat schappij terugkeert. Arts.

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 2